Νέα

Τσίπρας-ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

''Καθαρή Έξοδος από τα μνημόνια τον Αύγουστο''

  • Καμία έξοδος τον Αύγουστο. Ο Τσίπρας πάλι μας δουλεύει!

    Ψήφοι: 150 63,8%
  • Θα είναι έξοδος αλλά θα βρωμάει! Δούλεμα δηλαδή αλλά εν μέρει!

    Ψήφοι: 42 17,9%
  • Θα είναι έξοδος και θα είναι και καθαρή! Λέει αλήθεια!

    Ψήφοι: 43 18,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    235

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
επισης βλακακο ποτε δεν ιεπα οτι θα ψηφιζω συριζα αιωνιος
ουτε οτι δεν θα κρινω αλλα με τη δικη μου κριση και οχι με τις μαλακιες της εφημεριδας το πρωτο θεμα (ασχετο αλλα τις πλυμμηρες δεν τις σχολιασε καθολου τυχαιο δε νομιαζω)

και για να σε προλαβω θεωρω κατα τη γνωμη μου οτι η πιο σωστη λυση ειναι ο συριζα τωρα και το καλητερο μαλιστα με αυτοδυναμια καθως
δεν νομιζω να υπαρχουν και χειροτερα σαν ανεργος που ειμαι αυτο που σου ειπε και ο γαμιαρτης τη με νοιαζει η πτωση του χρηματηστηριου τη στιγμη που δεν εχω ουτε 1€ στη τσεπη μου???

και ποτε δεν θα παρω εργολαβια τον συριζα αν δεν κυβερνησει με αριστερη ιδεολογια μπορω ανετα να παω στο ΚΚΕ την ανταρσυα το μλ κκε και οποιοδηποτε αλλο αριστερο σχημα
τη δεξια την θεωρω συνυφασμενη με το κεφαλαιο την εκμεταλευση των κατωτερων κοινωνικων στρωματων και δεν την ψηφιζω ουτε με τη βια

αν θες δανεικα ολοι στο σαιτ ειμαστε καπιταλες μπορουμε να σ δανεισουμε  :rockon: :rockon: :rockon:
 

Συνημμένα

  • 1 (5).jpg
    1 (5).jpg
    182,7 KB · Εμφανίσεις: 29

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.281
Πόντοι
8.006
επισης βλακακο ποτε δεν ιεπα οτι θα ψηφιζω συριζα αιωνιος
ουτε οτι δεν θα κρινω αλλα με τη δικη μου κριση και οχι με τις μαλακιες της εφημεριδας το πρωτο θεμα (ασχετο αλλα τις πλυμμηρες δεν τις σχολιασε καθολου τυχαιο δε νομιαζω)

και για να σε προλαβω θεωρω κατα τη γνωμη μου οτι η πιο σωστη λυση ειναι ο συριζα τωρα και το καλητερο μαλιστα με αυτοδυναμια καθως
δεν νομιζω να υπαρχουν και χειροτερα σαν ανεργος που ειμαι αυτο που σου ειπε και ο γαμιαρτης τη με νοιαζει η πτωση του χρηματηστηριου τη στιγμη που δεν εχω ουτε 1€ στη τσεπη μου???

και ποτε δεν θα παρω εργολαβια τον συριζα αν δεν κυβερνησει με αριστερη ιδεολογια μπορω ανετα να παω στο ΚΚΕ την ανταρσυα το μλ κκε και οποιοδηποτε αλλο αριστερο σχημα
τη δεξια την θεωρω συνυφασμενη με το κεφαλαιο την εκμεταλευση των κατωτερων κοινωνικων στρωματων και δεν την ψηφιζω ουτε με τη βια
Τι ελεγα πριν?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.281
Πόντοι
8.006
επισης βλακακο ποτε δεν ιεπα οτι θα ψηφιζω συριζα αιωνιος
ουτε οτι δεν θα κρινω αλλα με τη δικη μου κριση και οχι με τις μαλακιες της εφημεριδας το πρωτο θεμα (ασχετο αλλα τις πλυμμηρες δεν τις σχολιασε καθολου τυχαιο δε νομιαζω)
Τι εννοεις ότι δεν σχολιασε? Την ανικανοτητα της Δούρου?
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Καλά. Το 1981 ο Ραλλης ειχε κανει μια δηλωση, όταν κερδισε το ΠΑΣΟΚ.
"Ελπιζω ο ελληνικος λαος να μην το μετανιωσει".
Την συνεχεια την ξερουμε...

ελα ρε ειπε μια μπαρουφα της στιγμης ο δεν θελω ου και το λετε και το ξαναλετε

σιγα τον προφητη
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306

ασε δε τις μαλακίες της Πορνοτυπίας που τις αναπαράγει και το λεφτ για τα δάνεια της Ελληνικός χρυσός που τα κάνουν σημαία κάτι ζώα σαν τον χαπάκη...
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
ασε δε τις μαλακίες της Πορνοτυπίας που τις αναπαράγει και το λεφτ για τα δάνεια της Ελληνικός χρυσός που τα κάνουν σημαία κάτι ζώα σαν τον χαπάκη...

ειναι καλο παιδι με αγνες προθεσεις αλλα δν εχει βγει στον στιβο της ζωης ακομα τυπε  :S :S
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
ασε δε τις μαλακίες της Πορνοτυπίας που τις αναπαράγει και το λεφτ για τα δάνεια της Ελληνικός χρυσός που τα κάνουν σημαία κάτι ζώα σαν τον χαπάκη...

τις οποίες να συμπληρώσω αρχίσανε να παράγουνε και να αναπαράγουνε με το που κόπηκε η ροή της διαφήμισης της Ελληνικός Χρυσός στα μέσα αυτά.. μέχρι τότε σιγή ιχθύος...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306

Δούρου για καθαρίστριες ΥΠΟΙΚ: Εγώ δεν δεσμεύτηκα προεκλογικά ότι θα κάνω προσλήψεις

Προσωπική επίθεση σε βάρος της χαρακτήρισε κυριακάτικο δημοσίευμα, σχετικά με την στάση της για τις καθαρίστριες του ΥΠΟΙΚ, η περιφερειάρχης Αττικής, μιλώντας στο Πρωινό ΑΝΤ1.

Σκληρή ήταν η απάντηση της Περιφερειάρχη Αττικής Ρένας Δούρου σε κυριακάτικο δημοσίευμα που ανέφερε ότι αν και προεκλογικά η κ. Δούρου στήριξε τις απολυμένες καθαρίστριες, τώρα αρνείται να τις προσλάβει, προτιμώντας ιδιωτική εταιρία καθαρισμού.

Η περιφερειάρχης Αττικής, μιλώντας στο Πρωινό ΑΝΤ1,  χαρακτήρισε το δημοσίευμα προσωπική επίθεση σε βάρος της, επισημαίνοντας το γεγονός ότι συνέπεσε με τις καταστροφικές πλημμύρες στην Αττική. «Τι μού ζητάνε να κάνω προσλήψεις; Να προσλάβω στην περιφέρεια τις καθαρίστριες; Αυτό θα ευτέλιζε τον αγώνα τους τον οποίο εξακολουθώ να στηρίζω ολόψυχα και ζητώ τη δικαίωσή τους… Εγώ δεν δεσμεύτηκα προεκλογικά ότι θα κάνω προσλήψεις. Δεν περιμένω καλύτερη αντιμετώπιση από ανθρώπους που έχουν κάνει σημαία την παραπληροφόρηση» υπογράμμισε η κ. Δούρου.

Παράλληλα, επισήμανε ότι η εν λόγω σύμβαση της περιφέρειας Αττικής με ιδιωτική εταιρία καθαρισμού έχει καταρτιστεί τον περασμένο Μάρτιο και επανεξετάζεται όπως και όλες οι συμβάσεις της προηγούμενης διοίκησης.

Την ίδια ώρα, η Ρένα Δούρου κατήγγειλε ότι περιφέρεια Αττικής δεν προσκλήθηκε να συμμετέχει στην έκτακτη σύσκεψη υπό τον Πρωθυπουργό για την εκτίμηση της κατάστασης από τις πλημμύρες στην Αττική. «Δεν είναι η πρώτη φορά που η Περιφέρεια Αττικής δεν κλήθηκε σε σύσκεψη, είχε προηγηθεί ο απολογισμός της αντιπυρικής περιόδου, όπου πάλι η Περιφερειακή Αρχή Αττικής απουσίαζε», δήλωσε η κ. Δούρου.

Παράλληλα, η επισήμανε ότι συγκροτούνται οι επιτροπές με τη βοήθεια των τεχνικών κλιμακίων, ώστε να ενημερωθούν οι επιχειρήσεις για τα απαραίτητα δικαιολογητικά και να υποβάλουν τα αιτήματα αποζημίωσης.



η κακή μέρα από το πρωί φαίνεται... πριν αλέκτωρ λαλήσει άρχισε τις κυβισθήσεις...

ας προσέχατε Αθηναίοι... φάτε την στην μάπα για τέσσερα χρόνια τώρα και σκασμός στο ενδιάμεσο... με δημοκρατικές εκλογές βγήκε μην ακούσω κανέναν πούστη να λέει να παραιτηθεί...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
καλα και συ με τις μαλακιες που γραφεις μας εχουν πεσει τα μαλλια αλλα δεν το κανουμε θεμα

τουλάχιστον πάικτη μου έχω θέσεις και κάποια λογικά επιχειρήματα να τις υποστηρίξω...

εσύ επαναλαμβάνεις την κασέτα του σφύριζα και λακίζεις μόλις βρεθείς σε αδιέξοδο σκέψης
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
τουλάχιστον πάικτη μου έχω θέσεις και κάποια λογικά επιχειρήματα να τις υποστηρίξω...

εσύ επαναλαμβάνεις την κασέτα του σφύριζα και λακίζεις μόλις βρεθείς σε αδιέξοδο σκέψης

ναι ωρεες θεσεις εχεις να υποφερουν οι ανεργοι αστεγοι χαμηλομισθοι χαμηλοσυνταξιουχοι μικροεπιχειρματιες τετοιος σκατοψυχος εισαι
ακομα εισαι και απληστος θεωρωντας 100.000€ το χρονο λιγα για τη διαβιωση σου τη στιγμη που το μεσο οικογεειακο εισοδημα για οικογενεια με 2 παιδια στην ελλαδα ειναι 9.510€
μεχρι και στη νδ θελουν να διωξουν την το δντ (ασχετα αν σκυβουν ολημερις) εσυ και ο αδωνης γουστερετε τροικα και μνημονιο
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Επίθεση στον ΣΥΡΙΖΑ από την κυβέρνηση
Αμηχανία στον ΣΥΡΙΖΑ για τα επιτυχημένα stress tests των τραπεζών
Γιάννης Μακρυγιάννης27/10/201409:07

Το κόμμα της αξιωματικής αντιπολίτευσης απέφυγε να εκδώσει ανακοίνωση ή να προβεί σε κάποιο σχόλιο για το θέμα

Με σιωπή, τουλάχιστον κατά την ημέρα, που ανακοινώθηκαν τα θετικά αποτελέσματα των stress tests των ελληνικών τραπεζών - και τα οποία έδειξαν κεφαλαιακή επάρκεια - υποδέχθηκε την εξέλιξη ο ΣΥΡΙΖΑ.



Το κόμμα της αξιωματικής αντιπολίτευσης απέφυγε να εκδώσει ανακοίνωση ή να προβεί σε κάποιο σχόλιο για το θέμα, αφήνοντας την κυβέρνηση να αξιοποιήσει ανενόχλητη την κατάληξη μιας δοκιμασίας για την οποία όλοι είχαν αγωνία.

Η Κουμουνδούρου προτίμησε απλά να απαντήσει στην εκπρόσωπο της ΝΔ Άννα Μισέλ Ασημακοπούλου η οποία να εκφράσει την ικανοποίηση του κόμματός της για τα τεστ αντοχής των τραπεζών και επιτεθεί στον ΣΥΡΙΖΑ.

«Μετά την επιτυχή αξιολόγηση του ελληνικού τραπεζικού συστήματος, αντιλαμβάνεται πια κανείς τι θα συνέβαινε αν ο ΣΥΡΙΖΑ είχε την ευκαιρία να εφαρμόσει τις "προτάσεις" του», δήλωσε η κυρία Ασημακοπούλου.

Απαντώντας η Κουμουνδούρου, σχολίασε ότι «όταν στην κυβέρνηση δεν έχει απομείνει τίποτα άλλο παρά η τρομολαγνεία και οι φτηνές επικοινωνιακές μπαρούφες, όλοι αντιλαμβάνονται ότι ήδη μετράνε το χρόνο αντίστροφα. Μέχρι τότε τους καλούμε να επιδείξουν την όποια σοβαρότητα τους έχει απομείνει και να μην δοκιμάζουν άλλο τη νοημοσύνη μας».

Όπως και να έχει η Κουμουνδούρου επέλεξε να μην ανοίξει γρήγορα μέτωπο για το συγκεκριμένο θέμα  -και είναι αβέβαιο εάν θα το πράξει τελικά- καθώς πρόκειται για μια υπόθεση που πιθανόν θα αξιοποιηθεί και από την ίδια με θετικό τρόπο. Τόσο για τις δημοσιονομικές δυνατότητες που δίνει πλέον η μη ανάγκη να χρησιμοποιηθούν τα διαθέσιμα δισ. ευρώ του ΤΧΣ για τις τράπεζες, όσο και για τη σταθεροποίηση του τραπεζικού συστήματος, που περιορίζει το φόβο των καταθετών, άρα και τον κίνδυνο ενός bank ran αύριο.

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom