Νέα

Τσίπρας-ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

''Καθαρή Έξοδος από τα μνημόνια τον Αύγουστο''

  • Καμία έξοδος τον Αύγουστο. Ο Τσίπρας πάλι μας δουλεύει!

    Ψήφοι: 150 63,8%
  • Θα είναι έξοδος αλλά θα βρωμάει! Δούλεμα δηλαδή αλλά εν μέρει!

    Ψήφοι: 42 17,9%
  • Θα είναι έξοδος και θα είναι και καθαρή! Λέει αλήθεια!

    Ψήφοι: 43 18,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    235

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
1.390
Εχει καπως αργα αντανακλαστικα το κκε ειναι η αληθεια.
Πριν δυο τρια μολις χρονια κατηγγειλε το κομμουνιστικο κομμα κινας οτι εχει αποκλινει απο τις αρχες ου σοσιαλισμου. :grin:

τον Βελουχιωτη μετα απο 50 χρονια

:grin: :grin:
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
1.390
Μαλλον εσυ εχεις τρικυμια. Που ειδες αριστερο να υποστηριζει το γερο παπανδρεου;
Εκτος αν αριστερους εννοεις τους Πασοκους.
Ο κωλογερος της "Δημοκρατιας" εκτος που μας ηρθε μετα τον πολεμο σαν τσιρακι των ανακτορων ηταν πιο αντικομμουνιστης και απ τον Παπαγο. Και τη βια και νοθεια α χαρα την ανεχθηκε το 61 οσο νομιζε οτι οι αριστεροι ψηφοι θα πηγαιναν σ αυτον. Οταν καταλαβε οτι εβλαψε κυριως αυτον θυμηθηκε τους ανενδοτους.

ε και αν ηταν οι κομμουνιστες οι κυβερνωντες τι θα καταλαβαινες τυπε?
τωρα θα ειχες αναπτυξη Βουλγαριας

:S :S

 

Συνημμένα

  • IMG_20141022_143033.jpg
    IMG_20141022_143033.jpg
    200,3 KB · Εμφανίσεις: 16

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Πιωμενος εισαι βραδιατικα;
Μονο επιπεδου Κουγια φοροδιαφευγουν δηλαδη; Οι δικηγοροι και οι συμβολαιογραφοι στην επαρχια ποτε; :jerking:
Και αυτο με το ποθεν εσχες ανεκδοτο. Εκτος απο τα ξεπλυματα με sophisticated τροπους που κανουν τα μεγαλα "παιδακια", το μαυρο χρημα ολοι ξερουν οτι τρωγεται δεν καθεται σε περιουσιακα στοιχεια. Αν ηταν ετσι δεν θα κυκλοφορουσε ουτε οργανωμενο εγκλημα. Γιατι αυτο μας ειπες ουσιαστικα τωρα. Οτι το ποθεν εσχες στα περιουσιακα στοιχεια εμποδιζει το μαυρο χρημα.

δηλαδή αφού τρώγεται τι πρέπει να γίνει ?? να βάλουμε πίσω από κάθε δικηγόρο, γιατρό κλπ έναν εφοριακό να τον παρακολουθεί και να καταγράφει τι ξοδεύει ???

πως το βλέπεις δηλαδή ?? τραπεζικοί λογαριασμοί, ακίνητα, αυτοκίνητα, σκάφη ελεγχονται... ένα δεκαχίλιαρο που μπορεί να σπρώξει στα μπουζούκια πως θα το πιάσεις ? ή ένα ταξίδι που μπορεί να πάει στις μπαχάμες σε λούξ καμπίνα στο κρουαζερόπλοιο ??

και ναι το πόθεν έσχες είναι για να εμποδίζει την κυκλοφορία του μαύρου χρήματος...

και πέρα από ακίνητα και οφσορ που είναι παιχνίδια για μεγάλα παιδιά υπάρχουν πολλοί τρόποι για την μαρίδα να μπορέσει να ξεπλύνει το χρήμα... ένας από αυτούς είναι και ο τζόγος ...
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
1.390
Πρωτον το φανταριλικι το τελειωσα περυσι και φετος δινω τα τελευταια για πτυχιο.
Ενσημα ομολογω δεν εχω γιατι δεν χρειαστηκε. Η οικογενεια μου ειναι οχι πλουσια ευκαταστατη παντως, οδηγω γερμανικο αυτοκινητο και γιαπωνεζικη μοτοσυκλετα και εχω ταξιδεψει σε καμια δεκαρια χωρες στον κοσμο και αποψε μπορω να βγω οπου γουσταρω, αλλα δεν χαιρομαι με την δυστυχια των αλλων οπως εσυ.
Ασχολουμαι με τα κοινα, κυκλοφορω σε φτωχογειτονιες και βλεπω. Γιατι δεν δικαιουμαι να ομιλω; Απο τα ποσα ενσημα αποκτας δικαιωμα ομιλιας;

κανας φτωχος η κανενας π να ζει με 400 ευρω δεν υπαρχει στο σαιτ τελικα

φιδια ολοι

:tooth: :tooth: :tooth: :tooth:
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
1.390
δηλαδή αφού τρώγεται τι πρέπει να γίνει ?? να βάλουμε πίσω από κάθε δικηγόρο, γιατρό κλπ έναν εφοριακό να τον παρακολουθεί και να καταγράφει τι ξοδεύει ???

πως το βλέπεις δηλαδή ?? τραπεζικοί λογαριασμοί, ακίνητα, αυτοκίνητα, σκάφη ελεγχονται... ένα δεκαχίλιαρο που μπορεί να σπρώξει στα μπουζούκια πως θα το πιάσεις ? ή ένα ταξίδι που μπορεί να πάει στις μπαχάμες σε λούξ καμπίνα στο κρουαζερόπλοιο ??

και ναι το πόθεν έσχες είναι για να εμποδίζει την κυκλοφορία του μαύρου χρήματος...

και πέρα από ακίνητα και οφσορ που είναι παιχνίδια για μεγάλα παιδιά υπάρχουν πολλοί τρόποι για την μαρίδα να μπορέσει να ξεπλύνει το χρήμα... ένας από αυτούς είναι και ο τζόγος ...

και συ ρε τυπε 60 χρονων κ ακομα υπαλληλος,ουτε μια Α.Ε. να εχεις η μια οφσορ

σε δουλεψανε μ φαινεται

:S :S
 

gamiarits

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
3.035
Like
2
Πόντοι
16
δηλαδή αφού τρώγεται τι πρέπει να γίνει ?? να βάλουμε πίσω από κάθε δικηγόρο, γιατρό κλπ έναν εφοριακό να τον παρακολουθεί και να καταγράφει τι ξοδεύει ???

Για ολα υπαρχουν τροποι αν θελει το κρατος. Υποχρεωτικη καταθεση τραπεζικων κινησεων σε αρμοδια ελεγκτικη αρχη ανα εξαμηνο, επιβολη πληρωμων με χρεωστικη για ολες τις συναλλαγες των συγκεκριμενων κλαδων και πολλα ακομα. Πολιτικη βουληση θελει. Το κρατος μπορει να κανει τα παντα.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Για ολα υπαρχουν τροποι αν θελει το κρατος. Υποχρεωτικη καταθεση τραπεζικων κινησεων σε αρμοδια ελεγκτικη αρχη ανα εξαμηνο, επιβολη πληρωμων με χρεωστικη για ολες τις συναλλαγες των συγκεκριμενων κλαδων και πολλα ακομα. Πολιτικη βουληση θελει. Το κρατος μπορει να κανει τα παντα.

οι τραπεζικές κινήσεις ελέγχονται...

ααα ναι και όσο για τις πληρωμές με χρεωστική κάρτα σε συγκεκριμένους κλάδους...δηλαδή έχεις την εντύπωση ότι τα μαύρα τα παίρνουν σε επιταγή ή με πιστωτική κάρτα...

παίξτε ρε παραπέρα ρε ξεραούλες... αν δεν καταργηθεί η κίνηση του μετρητού και όλες οι πληρωμές να γίνονται με πλαστικό χρήμα δεν πρόκειται ποτέ να πάψει η φοροδιαφυγή... βάλτε το καλά στο κούφιο σας κεφάλι..
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.281
Πόντοι
8.006
οι τραπεζικές κινήσεις ελέγχονται...

ααα ναι και όσο για τις πληρωμές με χρεωστική κάρτα σε συγκεκριμένους κλάδους...δηλαδή έχεις την εντύπωση ότι τα μαύρα τα παίρνουν σε επιταγή ή με πιστωτική κάρτα...

παίξτε ρε παραπέρα ρε ξεραούλες... αν δεν καταργηθεί η κίνηση του μετρητού και όλες οι πληρωμές να γίνονται με πλαστικό χρήμα δεν πρόκειται ποτέ να πάψει η φοροδιαφυγή... βάλτε το καλά στο κούφιο σας κεφάλι..
Πες και το άλλο.
Ότι αν εντοπίζεται το 100% της φορολογητεας υλης, τοτε οι φοροι φυσικα θα πεσουν γιατι δεν θα χρειαζεται να είναι ψηλα και να καλυπτουν τις "διαρροες"...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Πες και το άλλο.
Ότι αν εντοπίζεται το 100% της φορολογητεας υλης, τοτε οι φοροι φυσικα θα πεσουν γιατι δεν θα χρειαζεται να είναι ψηλα και να καλυπτουν τις "διαρροες"...

αυτό είναι αυτονόητο... αλλά ξέχασα έχουμε στην μέση την εξομοίωση που ζητάει ο χαπάκης... οπότε μάλλον απίθανο το βλέπω..
 

gamiarits

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
3.035
Like
2
Πόντοι
16
οι τραπεζικές κινήσεις ελέγχονται...

ααα ναι και όσο για τις πληρωμές με χρεωστική κάρτα σε συγκεκριμένους κλάδους...δηλαδή έχεις την εντύπωση ότι τα μαύρα τα παίρνουν σε επιταγή ή με πιστωτική κάρτα...

παίξτε ρε παραπέρα ρε ξεραούλες... αν δεν καταργηθεί η κίνηση του μετρητού και όλες οι πληρωμές να γίνονται με πλαστικό χρήμα δεν πρόκειται ποτέ να πάψει η φοροδιαφυγή... βάλτε το καλά στο κούφιο σας κεφάλι..

Τα χεις τσουξει σιγουρα.
Αυτος ακριβως ειπα και εγω. Να υποχρεωθει να πληρωνει με καρτα για να μην μπορει να ξοδεψει μαυρα.
Και στην καταργηση του χρηματος γενικα και στην αντικατασταση του με καποιο συστημα credits δεν εχω καμια αντιρρηση. Η διανομη του πλουτου ειναι που εχει σημασια.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.281
Πόντοι
8.006
Τα χεις τσουξει σιγουρα.
Αυτος ακριβως ειπα και εγω. Να υποχρεωθει να πληρωνει με καρτα για να μην μπορει να ξοδεψει μαυρα.
Και στην καταργηση του χρηματος γενικα και στην αντικατασταση του με καποιο συστημα credits δεν εχω καμια αντιρρηση. Η διανομη του πλουτου ειναι που εχει σημασια.
Εσυ μπορει να μην εχεις αντιρρηση, αλλά δεν ξερω κατά ποσο ο υπερήφανος ελληνικος λαος που εχει μαθει στη λαμογιά και ζηταει τιμωριες μονο όταν προκειται για τους αλλους, θα απεμπολησει τη δυνατοτητα να κλεβει όπου και όπως μπορει.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
εννοειται  :rockon: :rockon: :rockon:

ποτε τα προλαβαινεις ολα ομως?
οποτε μπω εισαι μεσα  :think: :think: :think: :think:

γιαυτό υπαρχουν και οι κατά τόπους λογιστές... για να κόβουν τα τιμολόγια, να αποδίδουν φόρους να κρατάνε βιβλία και να κάνουν δηλώσεις...

εγώ κάνω την συμφωνία, την δουλειά και τα γραφειοκρατικά ο λογιστής...

στην μία ούτε που τον έχω δεί κιόλας...
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
1.390
γιαυτό υπαρχουν και οι κατά τόπους λογιστές... για να κόβουν τα τιμολόγια, να αποδίδουν φόρους να κρατάνε βιβλία και να κάνουν δηλώσεις...

εγώ κάνω την συμφωνία, την δουλειά και τα γραφειοκρατικά ο λογιστής...

στην μία ούτε που τον έχω δεί κιόλας...

τυπε σ Λονδινο ξερεις ελληνες?ενας π πουλαει βιολογικα ελληνικα προιοντα κ κονομαει χοντρα τον ξερεις?
Σερραιος ειναι
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
τυπε σ Λονδινο ξερεις ελληνες?ενας π πουλαει βιολογικα ελληνικα προιοντα κ κονομαει χοντρα τον ξερεις?
Σερραιος ειναι

δεν είμαι Λονδίνο παίκτη μου... στο Sheffield είμαι 2.30 ώρες με το τραίνο μακρυά...

εδώ ξέρω έναν έλληνα που έχει μια πάμπ (μέτρια), δύο τρείς στο πανεπιστήμιο καθηγητές διαφόρων βαθμίδων, δύο δασκάλες (στο πανεπιστήμιο) ελληνικών και καμμιά δεκαπενταριά φοιτητές...
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
δεν είμαι Λονδίνο παίκτη μου... στο Sheffield είμαι 2.30 ώρες με το τραίνο μακρυά...

εδώ ξέρω έναν έλληνα που έχει μια πάμπ (μέτρια), δύο τρείς στο πανεπιστήμιο καθηγητές διαφόρων βαθμίδων, δύο δασκάλες (στο πανεπιστήμιο) ελληνικών και καμμιά δεκαπενταριά φοιτητές...
καμια inside info για στοιχημα εχεις τυπε? :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom