Νέα

Τσίπρας-ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

''Καθαρή Έξοδος από τα μνημόνια τον Αύγουστο''

  • Καμία έξοδος τον Αύγουστο. Ο Τσίπρας πάλι μας δουλεύει!

    Ψήφοι: 150 63,8%
  • Θα είναι έξοδος αλλά θα βρωμάει! Δούλεμα δηλαδή αλλά εν μέρει!

    Ψήφοι: 42 17,9%
  • Θα είναι έξοδος και θα είναι και καθαρή! Λέει αλήθεια!

    Ψήφοι: 43 18,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    235

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
μάλιστα ... κουράστηκες πολύ

τι να κανουμε ρε φιλε 9 μηνες ηταν η θητεια οταν μπηκα και λογο του οτι ημουν προστατης για λογους που δεν θα σου αναλυσω επρεπε να υπηρετησω 6 μηνες τι να κανουμε τωρα
να κανουμε τη θητεια μεγαλητερη η να καθομουν παραπανω για παρτυ σου μεσα σε ολα εισαι και στρατοκαυλος
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
τι να κανουμε ρε φιλε 9 μηνες ηταν η θητεια οταν μπηκα και λογο του οτι ημουν προστατης για λογους που δεν θα σου αναλυσω επρεπε να υπηρετησω 6 μηνες τι να κανουμε τωρα
να κανουμε τη θητεια μεγαλητερη η να καθομουν παραπανω για παρτυ σου μεσα σε ολα εισαι και στρατοκαυλος

η θητεία πρέπει να είναι 16 μήνες... 4 εκπαίδευση και 12 θητεία...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
φίλε από που σου έρχονται τα νούμερα αυτά? εγώ πήγα 18 μήνες το ΄98

18 είναι ακόμη καλυτερα... αλλά έχει μεγαλύτερο κόστος... 12-16 είναι μια χαρά .. επανδρωση των μονάδων και όχι μακροχρόνια θητεία...
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
η θητεία πρέπει να είναι 16 μήνες... 4 εκπαίδευση και 12 θητεία...

για πες μας εσυ που εισαι και φιλοευρωπεος τη θητεια εχουν τα αλλα ευρωπαικα κρατη
γιατι δεν μπορεις να εχεις μια ευρωπη 2 ταχυτητων
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
για πες μας εσυ που εισαι και φιλοευρωπεος τη θητεια εχουν τα αλλα ευρωπαικα κρατη
γιατι δεν μπορεις να εχεις μια ευρωπη 2 ταχυτητων

τα άλλα ευρωπαικά κράτη δεν έχουν τούρκο δίπλα στην πόρτα τους... γκεγκε ευρωπαιστή μου ??

και επειδή είμαι φιλοευρωπαίος θέλω ευρωπαική διακυβέρνηση ώστε να μην υπάρχει ευρώπη δύο ταχυτήτων...

εσύ θέλεις δικό σου μπαιράκι και όταν πιάσει φωτιά το ρημάδι σου τότε τρέξετε καλέ γειτονοι πήρε φωτιά ο κώλος μας...
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
τα άλλα ευρωπαικά κράτη δεν έχουν τούρκο δίπλα στην πόρτα τους... γκεγκε ευρωπαιστή μου ??

και επειδή είμαι φιλοευρωπαίος και θέλω ευρωπαική διακυ

αρχησαν και οι πατριωτικες κορωνες τωρα γιατι ρε φιλε τι σου φταινε οι τουρκοι τωρα πατριωτη του καφενειου
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
αρχησαν και οι πατριωτικες κορωνες τωρα γιατι ρε φιλε τι σου φταινε οι τουρκοι τωρα πατριωτη του καφενειου

κύπρος σου λέει κάτι ??

αμφισβήτηση κυριαρχίας στο Αιγαίο σου λέει κάτι ??

Θράκη σου λέει κάτι ??

Ιμια σου λένε κάτι ??

γκρίζες ζώνες στο αιγαίο σου λένε κάτι ??

Καστελόριζο και ΑΟΖ σου λένε κάτι ??

μπααα δεν νομίζω...
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
τα άλλα ευρωπαικά κράτη δεν έχουν τούρκο δίπλα στην πόρτα τους... γκεγκε ευρωπαιστή μου ??

και επειδή είμαι φιλοευρωπαίος θέλω ευρωπαική διακυβέρνηση ώστε να μην υπάρχει ευρώπη δύο ταχυτήτων...

εσύ θέλεις δικό σου μπαιράκι και όταν πιάσει φωτιά το ρημάδι σου τότε τρέξετε καλέ γειτονοι πήρε φωτιά ο κώλος μας...

αληθεια τα αλλα κρατη σαν το ηνωμενο βασιλειο που κανει και επιθεσης τι θητεια εχει η αλβανια που ειναι εχθρος μας και η βουλγαρια τη θητεια εχουν????
τα μονα κρατη που εχουν υποχρεωτικη θητεια στην ευρωπη ειναι η γερμανια και η ελλαδα και μετα υπαρχει η δυνατοτητα επιλογης
η Αυστρία (9 μήνες πολιτική θητεία, 6 μήνες ένοπλη) η Φινλανδία (12 μήνες πολιτική, άοπλη θητεία 9 με 12 μήνες, ένοπλη θητεία 6, 9 ή 12 μήνες) Νορβηγία ( με επιλογη πολιτικης η ενοπλης θητειας) Δανια (επιλογη πολιτικης η ενοπλης θητειας)
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
κύπρος σου λέει κάτι ??

αμφισβήτηση κυριαρχίας στο Αιγαίο σου λέει κάτι ??

Θράκη σου λέει κάτι ??

Ιμια σου λένε κάτι ??

γκρίζες ζώνες στο αιγαίο σου λένε κάτι ??

Καστελόριζο και ΑΟΖ σου λένε κάτι ??

μπααα δεν νομίζω...

λοιπον το αιγαιο ανηκει στα ψαρια του (πλακα κανω  :2funny: :2funny: :2funny:)

λοιπον ειμαστε στο νατο και  η τουρκια ειναι στο νατο αρα ειναι αδυνατον δυο χωρες στην ιδια συμμαχια να επιτεθουν
α και εχουμε ειμαστε στην ΕΕ αν μας επιτεθουν πρεπει ολες οι χωρες της ΕΕ να μας υπερασπιστουν υποχρεωτικα
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
λοιπον το αιγαιο ανηκει στα ψαρια του (πλακα κανω  :2funny: :2funny: :2funny:)

λοιπον ειμαστε στο νατο και  η τουρκια ειναι στο νατο αρα ειναι αδυνατον δυο χωρες στην ιδια συμμαχια να επιτεθουν
α και εχουμε ειμαστε στην ΕΕ αν μας επιτεθουν πρεπει ολες οι χωρες της ΕΕ να μας υπερασπιστουν υποχρεωτικα
και αμα δεν το κάνουν ???
εξάλλου ο τσίπρας θα το διαλύσει το ΝΑΤΟ καταπώς μας είπε...

ακουσε να σου πω... ξέρω ότι περιμένεις την ημέρα της παγκόσμιας επικρατησης του κομμουνισμού του διεθνισμού κλπ κλπ κλπ...
τότε που κατά τα λεγόμενα σου δεν θα υπάρχουν σύνορα, οι λαοί θα ζούνε αδελφωμένοι και άλλες παπαριές...

μέχρι εκείνη την στιγμή γουστάρω να τον κώλο μου να τον έχω φυλαγμένο και να μην τον αφήνω έρμαιο στις διαθέσεις του κάθε "καλού" γείτονα, ούτε να αφήνω την προστασία του σε άλλους...

και επειδή εκείνη η μέρα που περιμένεις ΔΕΝ προκειται να έρθει ποτέ και μέχρις ότου στηθεί μια κεντρική ευρωπαική κυβέρνηση με πραγματικές εξουσίες (με ταυτόχρονη κατάργηση των εθνικών κυβερνήσεων) γουστάρω να έχω τον κώλο μου φυλαγμένο...
 

Walter White

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.516
Like
0
Πόντοι
16
παντως ειναι καλό που ο χιποακι μας αναλύει τις ιδέες του κόμματος που περιμενει να του βρει δουλειά, ωστε να καταλάβουμε ολοι τι ακριβως πρεσβεύουν ολοι αυτοί οι αλήτες
 

bihtis

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.706
Κριτικές
7
Like
384
Πόντοι
36
παντως ειναι καλό που ο χιποακι μας αναλύει τις ιδέες του κόμματος που περιμενει να του βρει δουλειά, ωστε να καταλάβουμε ολοι τι ακριβως πρεσβεύουν ολοι αυτοί οι αλήτες

Σε εχουν βολεψει σε κανα  υπουργειο και τα λες αυτά?
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
«Θα διαπραγματευτούμε το Μνημόνιο χωρίς να είναι στο πρόγραμμά μας η μονογραφής διαγραφή του χρέους» δήλωσε στα ΠΑΡΑΠΟΛΙΤΙΚΑ 90,1 ο Βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ κ. Γιώργος Σταθάκης, ενώ ξεκαθάρισε ότι οι συνεργασίες του ΣΥΡΙΖΑ θα γίνουν προεκλογικά κι όχι μετεκλογικά.

«Μονομερής διαγραφή του χρέους δεν είναι θέση του ΣΥΡΙΖΑ» ξεκαθάρισε ο κ. Σταθάκης, ενώ σε αντίθεση με την τοποθέτηση του κ. Τόλιου για μη εξυπηρέτηση του χρέους ανέφερε: «Θα διαπραγματευτούμε το Μνημόνιο με άλλους όρους. Η δανειακή σύμβαση θα είναι αντικείμενο διαπραγμάτευσης καθώς η παρούσα είναι μη βιώσιμη και μη εφαρμόσιμη. Θα βρούμε μια λύση βιώσιμη για την Ελλάδα και συμφέρουσα για τους δανειστές».

Ωστόσο, δήλωσε ότι δεν είναι αντίθετος στις διαφορετικές προσεγγίσεις που υπάρχουν στον ΣΥΡΙΖΑ. Όμως Ο ΣΥΡΙΖΑ είναι ένα συντεταγμένο κόμμα και έχει σαφείς θέσεις, ιδιαίτερα απέναντι στην προοπτική να γίνει κόμμα εξουσίας.

Σχετικά με τις ενδεχόμενες συνεργασίες ο κ. Σταθάκης ανέφερε ότι «Οι συνεργασίες που θα κάνει
ο ΣΥΡΙΖΑ θα γίνουν προεκλογικά. Προς αυτή την κατεύθυνση ήδη γίνονται πολύ σημαντικά βήματα. Αυτό θα μας εξασφαλίσει πλειοψηφική δύναμη και πιθανότατα αυτοδυναμίας του ΣΥΡΙΖΑ».

Ερωτηθείς για το εάν ο ΣΥΡΙΖΑ θα μπορούσε να απευθύνει πρόσκληση στη ΔΗΜΑΡ, απάντησε ότι έχει ανοίξει ένας τέτοιος διάλογος




τελικά αποφασίστε... κοντεύουμε να πάθουμε ναυτία από τις κωλοτούμπες σας...
 

bihtis

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.706
Κριτικές
7
Like
384
Πόντοι
36
«Θα διαπραγματευτούμε το Μνημόνιο χωρίς να είναι στο πρόγραμμά μας η μονογραφής διαγραφή του χρέους» δήλωσε στα ΠΑΡΑΠΟΛΙΤΙΚΑ 90,1 ο Βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ κ. Γιώργος Σταθάκης, ενώ ξεκαθάρισε ότι οι συνεργασίες του ΣΥΡΙΖΑ θα γίνουν προεκλογικά κι όχι μετεκλογικά.

«Μονομερής διαγραφή του χρέους δεν είναι θέση του ΣΥΡΙΖΑ» ξεκαθάρισε ο κ. Σταθάκης, ενώ σε αντίθεση με την τοποθέτηση του κ. Τόλιου για μη εξυπηρέτηση του χρέους ανέφερε: «Θα διαπραγματευτούμε το Μνημόνιο με άλλους όρους. Η δανειακή σύμβαση θα είναι αντικείμενο διαπραγμάτευσης καθώς η παρούσα είναι μη βιώσιμη και μη εφαρμόσιμη. Θα βρούμε μια λύση βιώσιμη για την Ελλάδα και συμφέρουσα για τους δανειστές».

Ωστόσο, δήλωσε ότι δεν είναι αντίθετος στις διαφορετικές προσεγγίσεις που υπάρχουν στον ΣΥΡΙΖΑ. Όμως Ο ΣΥΡΙΖΑ είναι ένα συντεταγμένο κόμμα και έχει σαφείς θέσεις, ιδιαίτερα απέναντι στην προοπτική να γίνει κόμμα εξουσίας.

Σχετικά με τις ενδεχόμενες συνεργασίες ο κ. Σταθάκης ανέφερε ότι «Οι συνεργασίες που θα κάνει
ο ΣΥΡΙΖΑ θα γίνουν προεκλογικά. Προς αυτή την κατεύθυνση ήδη γίνονται πολύ σημαντικά βήματα. Αυτό θα μας εξασφαλίσει πλειοψηφική δύναμη και πιθανότατα αυτοδυναμίας του ΣΥΡΙΖΑ».

Ερωτηθείς για το εάν ο ΣΥΡΙΖΑ θα μπορούσε να απευθύνει πρόσκληση στη ΔΗΜΑΡ, απάντησε ότι έχει ανοίξει ένας τέτοιος διάλογος




τελικά αποφασίστε... κοντεύουμε να πάθουμε ναυτία από τις κωλοτούμπες σας...

Αν δεν ψοφησουμε από τους δοσίλογους που κυβερνανε θα παθουμε ναυτία...προτιμώ τη ναυτια
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom