Νέα

Τσίπρας-ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

''Καθαρή Έξοδος από τα μνημόνια τον Αύγουστο''

  • Καμία έξοδος τον Αύγουστο. Ο Τσίπρας πάλι μας δουλεύει!

    Ψήφοι: 150 63,8%
  • Θα είναι έξοδος αλλά θα βρωμάει! Δούλεμα δηλαδή αλλά εν μέρει!

    Ψήφοι: 42 17,9%
  • Θα είναι έξοδος και θα είναι και καθαρή! Λέει αλήθεια!

    Ψήφοι: 43 18,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    235

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
1.390
Κι εγω ξερω ρε φιλε τρια ατομα, που αυτοκτονησαν επειδη βγηκε διαταγη πληρωμης σε βαρος τους. Ο ενας μαλιστα ηταν και ο τεχνικος του ηλεκτρονικου υπολογιστη μου και με στενοχωρησε πολυ.
Αλλά τι ακριβως να ερμηνευσω, οτι φταιει η κριση?
Παλιοτερα δεν υπηρχαν χρεωμενοι? Δεν υπηρχαν διαταγες πληρωμης?
Δηλαδη αν αυτοκτονεις την περιοδο της κρισης απο χρεη, εισαι ιερο προσωπο, ενω αν αυτοκτονεις την περιοδο της ευημεριας απο χρεη, οχι?
Παλιοτερα δεν υπηρχαν ανεργοι?
Αυτοκτονουν ολοι οι ανεργοι?
Αυτοκτονουν και οι ερωτευμενοι. Αυτων ο θανατος εναι σεβαστος ή οχι?


εμενα τυπε ενας γειτονας την κοπανησε ανατολικη ευρωπη για  χρεη κ αλλα κ δν πληρωνει εδω κ 3 χρονια κοινοχρηστα η παλιοπουστρα   :grin:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
εμενα τυπε ενας γειτονας την κοπανησε ανατολικη ευρωπη για  χρεη κ αλλα κ δν πληρωνει εδω κ 3 χρονια κοινοχρηστα η παλιοπουστρα   :grin:
Ο κανονισμος της πολυκατοικιας δεν προβλεπει οτι τα κλειστα διαμερισματα δεν πληρωνουν κοινοχρηστα?
Δεν φανταζομαι να εννοεις οτι αν εχω εικοσι διαμερισματα στην ιδιοκτησια μου ανοικιαστα, πρεπει να πληρωνω εικοσι κοινοχρηστα.
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
1.390
Κι εγω ξερω ρε φιλε τρια ατομα, που αυτοκτονησαν επειδη βγηκε διαταγη πληρωμης σε βαρος τους. Ο ενας μαλιστα ηταν και ο τεχνικος του ηλεκτρονικου υπολογιστη μου και με στενοχωρησε πολυ.
Αλλά τι ακριβως να ερμηνευσω, οτι φταιει η κριση?
Παλιοτερα δεν υπηρχαν χρεωμενοι? Δεν υπηρχαν διαταγες πληρωμης?
Δηλαδη αν αυτοκτονεις την περιοδο της κρισης απο χρεη, εισαι ιερο προσωπο, ενω αν αυτοκτονεις την περιοδο της ευημεριας απο χρεη, οχι?
Παλιοτερα δεν υπηρχαν ανεργοι?
Αυτοκτονουν ολοι οι ανεργοι?
Αυτοκτονουν και οι ερωτευμενοι. Αυτων ο θανατος εναι σεβαστος ή οχι?


να κανουμε σοσιαλισμο τυπε να μπουνε ολοι στο δημοσιο χαλαρουιτα  :grin: :grin:
 

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.340
Κριτικές
9
Like
4.696
Πόντοι
1.830
κατι παλιοπαιδα τα διαδιδουν στις γειτονιες......αν εισαι, κομμενη η καλημερα μαζι σου να ξερεις......

ο μπάμπης ο σουγιάς;  :think: :think:

κάποιοι άλλοι διαδίδουν ότι είμαι ο πορνόπαπος.

μπορεί να είμαι και ο alex.

μπορεί και ο κθούλου.
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
1.390
Ο κανονισμος της πολυκατοικιας δεν προβλεπει οτι τα κλειστα διαμερισματα δεν πληρωνουν κοινοχρηστα?
Δεν φανταζομαι να εννοεις οτι αν εχω εικοσι διαμερισματα στην ιδιοκτησια μου ανοικιαστα, πρεπει να πληρωνω εικοσι κοινοχρηστα.

νομιζω οχι. 7 διαμερισματα ειναι ολη η πολυκατοικια
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
1.390

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
για οσους αυτοκτονουν απο χρεη σιγουρα φταιει

για οσους δεν εχουν υγεια και περιθαλψη σιγουρα φταιει

για οσους ειναι στην ουρα για να χειρουργηθουν και δεν εχουν να δωσουν φακελακι σε ενα μπουρδελο που λεγεται ΕΣΥ φταιει

τωρα για κατι αλλους θανατους δεν φταιει να τα λεμε αυτα
Αν δεν με θελει η γκομενα επειδη ειμαι ανεργος λογω της κρισης και αυτοκτονησω, φταιει?
 

_Σατράπης_

Μέλος
Εγγρ.
4 Αυγ 2014
Μηνύματα
806
Like
0
Πόντοι
6
Εσενα φιλαρακο, σε θυμαμαι να μην εισαι τοσο ευδιαθετος οταν ο Παπαζολης και οι λοιποι αριστεροι ειχαν βρει το ονοματακι σου και την διευθυνση σου.
Χεσμενος πανω σου ησουνα, και ικετευες να τους μπαναρουν ολους μην βγει το ονομα σου στη φορα.
Τωρα τι εγινε και ξεθαρρεψες τοσο? Τοσες εγγυησεις σου δωσανε απο τη διοικηση του σαιτ και βριζεις ολον τον κοσμο ατιμωρητος? Το ξερω οτι ειναι κολλητοι σου, αλλά για χαλαρωσε λιγο. Αντε.

Ωπα μαγκια δες ο συμβολαιογραφος. Αγριο πραμα ο αλεκακος

Θα σκιστει κανα καλσον μεγαλειοτατη ηρεμισε
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Άντε γαμήσου ρε μαλακισμένε ρουφιανόσπορε που μιλάς κιόλας. Πάρε μαζί σου το άλλο ακροδεξιό μόμολο και πηγαίντε στη Συγγρού να στήσετε κώλο στον Φάηλο.
Κρυος ιδρωτας σε εκοψε ε?
 

skletzas

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2013
Μηνύματα
1.112
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
Κι εγω ξερω ρε φιλε τρια ατομα, που αυτοκτονησαν επειδη βγηκε διαταγη πληρωμης σε βαρος τους. Ο ενας μαλιστα ηταν και ο τεχνικος του ηλεκτρονικου υπολογιστη μου και με στενοχωρησε πολυ.
Αλλά τι ακριβως να ερμηνευσω, οτι φταιει η κριση?
Παλιοτερα δεν υπηρχαν χρεωμενοι? Δεν υπηρχαν διαταγες πληρωμης?
Δηλαδη αν αυτοκτονεις την περιοδο της κρισης απο χρεη, εισαι ιερο προσωπο, ενω αν αυτοκτονεις την περιοδο της ευημεριας απο χρεη, οχι?
Παλιοτερα δεν υπηρχαν ανεργοι?
Αυτοκτονουν ολοι οι ανεργοι?
Αυτοκτονουν και οι ερωτευμενοι. Αυτων ο θανατος εναι σεβαστος ή οχι?
Από τότε που ξεκίνησε το μνημόνιο έχουμε μεγάλη αύξηση στις αυτοκτονίες.Είναι ένα γεγονός.

 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Άει βούλωσε το ρε σιχαμερέ οσφυοκάμπτη. Από παρακάλια και ρουφιανιές εσύ και ο τραβατρόμπας είστε οι ειδικοί του φόρουμ.
Καλα, ησυχασε τωρα, μην φοβασαι...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Από τότε που ξεκίνησε το μνημόνιο έχουμε μεγάλη αύξηση στις αυτοκτονίες.Είναι ένα γεγονός.
Ειπε κανενας οτι ολα ειναι αγγελικά πλασμενα? Αλλά μην τρελαθουμε κιολας οτι οποιος χρωσταει ή δυσκολευεται, πρεπει να αυτοκτονει κιολας.
 

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.340
Κριτικές
9
Like
4.696
Πόντοι
1.830
τα πάντα είναι πολιτική οι ζωές όλων μας καθορίζονται από την πολιτική που εφαρμόζεται, πράξεις όπως πολιτικές δολοφονίες ή αυτοκτονίες λόγω οικονομικής απόγνωσης δεν γίνεται να μένουν στην απ'έξω, αν χρεώνουμε με τόση ευκολία την ηθική αυτουργία στις δολοφονίες δεν βλέπω τον λόγο γιατί να μην κάνουμε το ίδιο και με τις αυτοκτονίες ;)

υπερβολές.

έχουμε φτάσει στο σημείο να λέμε ότι αφού τα πάντα είναι πολιτική, για κάθε θάνατο ή αυτοκτονία φταίει η πολιτική κατάσταση, η κυβέρνηση, το σύστημα, άρα ο καπιταλισμός.
αναλόγως την ίδια λογική χρησιμοποιούν και όσοι λένε ακριβώς τα ίδια για τους θανάτους σε κομμουνιστικές χώρες. φταίει ο κομμουνισμός.

βέβαια και στις δύο περιπτώσεις είναι καθαρή προπαγάνδα με σκοπό να προκληθεί 'λαϊκή οργή'. Και στις δύο περιπτώσεις όλοι αυτοί οι δήθεν ανθρωπιστές αδυνατούν να κατανοήσουν ότι πέρα από αυτούς που αυτοκτονούν υπάρχουν χιλιάδες που βιώνουν ακριβώς τις ίδιες καταστάσεις (άρα η επιλογή είναι πάνω απ όλα προσωπική και παίζει μεγάλο ρόλο η ψυχολογία και ο χαρακτήρας του καθένα), ενώ ανεργία, φτώχεια, προσωπικές ή επαγγελματικές αποτυχίες υπήρχαν και θα υπάρχουν πάντα και μαζί με αυτές και οι αυτοκτονίες.
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
υπερβολές.

έχουμε φτάσει στο σημείο να λέμε ότι αφού τα πάντα είναι πολιτική, για κάθε θάνατο ή αυτοκτονία φταίει η πολιτική κατάσταση, η κυβέρνηση, το σύστημα, άρα ο καπιταλισμός.
αναλόγως την ίδια λογική χρησιμοποιούν και όσοι λένε ακριβώς τα ίδια για τους θανάτους σε κομμουνιστικές χώρες. φταίει ο κομμουνισμός.

βέβαια και στις δύο περιπτώσεις είναι καθαρή προπαγάνδα με σκοπό να προκληθεί 'λαϊκή οργή'. Και στις δύο περιπτώσεις όλοι αυτοί οι δήθεν ανθρωπιστές αδυνατούν να κατανοήσουν ότι πέρα από αυτούς που αυτοκτονούν υπάρχουν χιλιάδες που βιώνουν ακριβώς τις ίδιες καταστάσεις (άρα η επιλογή είναι πάνω απ όλα προσωπική και παίζει μεγάλο ρόλο η ψυχολογία και ο χαρακτήρας του καθένα), ενώ ανεργία, φτώχεια, προσωπικές ή επαγγελματικές αποτυχίες υπήρχαν και θα υπάρχουν πάντα και μαζί με αυτές και οι αυτοκτονίες.

με το παραπάνω που έγραψες για τους δυνατούς που δεν αυτοκτονούν κάνεις εσύ προπαγάνδα από την αντίθετη πλευρά δεν ξέρω αν το κατάλαβες :think:

 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Εσένα σ'έχει πιάσει φόβος και κόψιμο μωρή γλοιώδης κάμπια, που μετά τις εκλογές θα χάσεις την κουτάλα και θα πάνε στράφι οι κατουρημένες ποδιές που φίλησες.
Γιατι, στις επομενες εκλογες δεν θα ψηφισεις παλι για πρωθυπουργο το Σαμαρα οπως εκανες το 2012? Συριζαιος εγινες?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom