Νέα

Τσίπρας-ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

''Καθαρή Έξοδος από τα μνημόνια τον Αύγουστο''

  • Καμία έξοδος τον Αύγουστο. Ο Τσίπρας πάλι μας δουλεύει!

    Ψήφοι: 150 63,8%
  • Θα είναι έξοδος αλλά θα βρωμάει! Δούλεμα δηλαδή αλλά εν μέρει!

    Ψήφοι: 42 17,9%
  • Θα είναι έξοδος και θα είναι και καθαρή! Λέει αλήθεια!

    Ψήφοι: 43 18,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    235

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
αυτα τα δινεις στο κρατος και γω πληρωνα ασφαλιστικες εισφορες οταν εργαζομουν για συνταξη και ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη και τωρα οταν παω σε συμβεβλημενο γιατρο και δεν βρησκω χωρις χρηματα και λεφτα δινω στο ιατρο και στις εξετασεις και στα φαρμακα
περα απο την εφορια εδωσες τιποτα απο το υστερημα σου αλλα θεωρεις οτι οι ανεργοι ειναι κοπροσκυλα που ειναι αραχτοι και να δωσουν η το νεφρο τους η να βγαλουν τη γυναικα τους η την κορη τους στο κλαρι για να επιβιωσουν

οταν δουλευες εδινες απο το υστερημα σου;
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
αυτα τα δινεις στο κρατος και γω πληρωνα ασφαλιστικες εισφορες οταν εργαζομουν για συνταξη και ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη και τωρα οταν παω σε συμβεβλημενο γιατρο και δεν βρησκω χωρις χρηματα και λεφτα δινω στο ιατρο και στις εξετασεις και στα φαρμακα
περα απο την εφορια εδωσες τιποτα απο το υστερημα σου αλλα θεωρεις οτι οι ανεργοι ειναι κοπροσκυλα που ειναι αραχτοι και να δωσουν η το νεφρο τους η να βγαλουν τη γυναικα τους η την κορη τους στο κλαρι για να επιβιωσουν


δεν διαφημίζω το τι κάνω για τους άλλους...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
αυτα τα δινεις στο κρατος και γω πληρωνα ασφαλιστικες εισφορες οταν εργαζομουν για συνταξη και ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη και τωρα οταν παω σε συμβεβλημενο γιατρο και δεν βρησκω χωρις χρηματα και λεφτα δινω στο ιατρο και στις εξετασεις και στα φαρμακα
περα απο την εφορια εδωσες τιποτα απο το υστερημα σου αλλα θεωρεις οτι οι ανεργοι ειναι κοπροσκυλα που ειναι αραχτοι και να δωσουν η το νεφρο τους η να βγαλουν τη γυναικα τους η την κορη τους στο κλαρι για να επιβιωσουν

να πας σε κέντρο υγείας... εκεί θα σε εξετάσουν χωρίς λεφτά

και πρίν από δυό χρόνια στο ΙΚΑ πήγαινες και στηνόσουν στις ατελείωτες ουρές...
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
να πας σε κέντρο υγείας... εκεί θα σε εξετάσουν χωρίς λεφτά

και πρίν από δυό χρόνια στο ΙΚΑ πήγαινες και στηνόσουν στις ατελείωτες ουρές...

οχι φιλε κανεις λαθος επαιρνα τηλ το 184 χωρις να πληρωσω και εκλεινα ραντεβου καποιες ειδικοτητες ειχαν αμεσα γιατρους με αναμονη το πολλυ τις 4 μερες ειχα επισης και οικογενειακο (παθολογο) που με εξεταζε αυθημερον με αναμονη τις 2 με 3 ωρες. μαλιστα οταν εμεινα ανεργος ενα διαστημα 5 μηνων το 2007 εκανα τα χαρτια μου και πληρωνα λιγοτερη συμμετοχη για φαρμακα (10% αν θυμαμε καλα απο 22% πατως πληρωνα στο μισο) και επερνα επιδομα. επισης για πες μου σε ποιο κεντρο υγειας θα με εξετασουν δωρεαν και να εχει και ειδικοτητες( πχ χειρουργος πνευμονολογος ορθοπεδικος ωριλα κλπ)
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
αναρχικοι κατεστρεψαν μια ειρηνικη διαδηλωση εναντια στο φασισμο ματ ατζηδες χτηπησαν τα μπλοκ του συριζα και διαφορων συλογικοτητων



Με σκληρή καταστολή, ξύλο, χημικά και κρότου-λάμψης "ντύθηκε" η μεγαλειώδης διαμαρτυρία στην επέτειο της δολοφονίας του Παύλου Φύσσα. Τα ΜΑΤ και η ομάδα ΔΕΛΤΑ χτυπούσαν αδιακρίτως, 73 προσαχθέντες μεταφέρθηκαν στη ΓΑΔΑ, ενώ υπάρχουν αρκετοί τραυματίες. Ανάμεσά τους τρεις φωτορεπόρτερ. Αύριο, συναυλία στο Σύνταγμα.

22:50 Στο νοσοκομείο μέλος του ΕΕΚ μετά από επίθεση ΔΕΛΤΑδων στο μπλοκ της οργάνωσης στην πορεία στο Κερατσίνι. (περισσότερα εδώ)

22:00 Αυτή τη στιγμή η μεταφορά των 60 προσαχθέντων στη ΓΑΔΑ - Κάλεσμα για συγκέντρωση

21:45  Σε οδό "Αντιφασίστα Παύλου Φυσσα" μετονομασαν τη Παναγη Τσαλδαρη οι συγκεντρωμένοι

    Σύνδεσμος ενσωματωμένης εικόνας
21:40 Επιβεβαιώθηκε ο τραυματισμός των τριών φωτορεπόρτερ, σύμφωνα με μαρτυρία φώναξαν πως είναι δημοσιογράφοι και έλαβαν την απάντηση "Γι'αυτό σας χτυπάμε".

21:35 Κόσμος παραμένει στη μνημείο παρουσία ΜΑΤ και ΔΕΛΤΑ, χωρίς ωστόσο να επιτίθενται

21:30  Τραυματίες στα νοσοκομεία

21:00 Λίγος κόσμος στην Π. Τσαλδάρη συνεχίζει την πορεία, ανεξέλεγκτη η ομάδα ΔΕΛΤΑ έβριζε χυδαία διαδηλωτές και "κυνηγούσαν με λύσσα", όπως αναφέρεται χαρακτηριστικά, Συνεχώς μεταδίδονται πληροφορίες για άγριο ξύλο

20:50 Πολύ ξύλο και μεταφορά 60 διαδηλωτών στη ΓΑΔΑ μεταδίδουν παρευρισκόμενοι - Έκλεισαν τον δρόμο στην Υπαπαντής

20:40  Χτυπημένοι 3 φωτορεπόρτερ από ΜΑΤ, συμφωνα με ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες - Προς προσαγωγή γύρω στα 60 άτομα στην Υπαπαντής

20:15  Πληροφορίες για προσαγωγές. Ομάδα ΔΕΛΤΑ έχει περικυκλώσει πειπου 20 άτομα στην Υπαπαντής στην είσοδο εκκλησίας

19:55  Μεγάλο κομμάτι της πορείας επιστρέφει με την ΑΝΤΑΡΣΥΑ στην Π. Τσαλδάρη

19:45  Η πορεία έχει σπάσει σε τρία μέρη, διαδηλωτές βρίσκονται στα στενά του Κερατσινίου για να προφυλαχτούν. Πληροφορίες λένε για επεισόδια από μικρή ομάδα εκτός της πορείας που πυροδότησε μια δυσανάλογη επίθεση των ΜΑΤ με δακρυγόνα και κρότου λάμψης. Χτυπήθηκε το μπλοκ του ΣΥΡΙΖΑ, μπλοκ συλλογικοτήτων και δημοτικών διαμερισμάτων.

Σύνδεσμος ενσωματωμένης εικόνας
19:35  Πληροφορίες για επεισόδια στην οδό Σαλαμίνος - ΜΑΤ καταδιώκουν διαδηλωτές

19.00  Πιτσιρικάς στο μπαλκόνι του σπιτιού του "Ο Παύλος Φύσσας ζει" - Νωρίτερα στο σημείο οι απολυμένες καθαρίστριες

 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
οχι φιλε κανεις λαθος επαιρνα τηλ το 184 χωρις να πληρωσω και εκλεινα ραντεβου καποιες ειδικοτητες ειχαν αμεσα γιατρους με αναμονη το πολλυ τις 4 μερες ειχα επισης και οικογενειακο (παθολογο) που με εξεταζε αυθημερον με αναμονη τις 2 με 3 ωρες. μαλιστα οταν εμεινα ανεργος ενα διαστημα 5 μηνων το 2007 εκανα τα χαρτια μου και πληρωνα λιγοτερη συμμετοχη για φαρμακα (10% αν θυμαμε καλα απο 22% πατως πληρωνα στο μισο) και επερνα επιδομα. επισης για πες μου σε ποιο κεντρο υγειας θα με εξετασουν δωρεαν και να εχει και ειδικοτητες( πχ χειρουργος πνευμονολογος ορθοπεδικος ωριλα κλπ)

σε όλα τα παλιά ΙΚΑ ... και ειδικότητες έχει και αν δεν έχει θα σου δώσουν παραπεμπτικό για την ειδικότητα που χρειάζεσαι.. δεν μπορείς εσύ να ξέρεις τι ειδικότητα χρειάζεται να σε δεί... ο οικογενειακός γιατρός ή ο παθολόγος του κέντρου υεγίας θα το αποφασίσει και όχι εσύ..

και στα κέντρα υγείας ραντεβού κλείνεις...

όπως σε όλον τον πολιτισμένο κόσμο ο οικογενειακός γιατρός κρίνει και αποφασίζει αν χρειάζεσαι χειρούργο ή γαστρεντερολόγο ή αιματολόγο ή νευρολόγο και όχι εσύ..

φυσικά εξαιρούνται οι ειδικότητες τού οφθαλμίατρου (υπό αίρεση διότι και εδώ μπορεί να σε παραπέμψει ο οικογενιακός αν κρίνει ότι οι πονοκέφαλοι που έχεις είναι από τα μάτια σου), ο ΩΡΛ και ο γυναικολόγος..
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
αναρχικοι κατεστρεψαν μια ειρηνικη διαδηλωση εναντια στο φασισμο ματ ατζηδες χτηπησαν τα μπλοκ του συριζα και διαφορων συλογικοτητων



ναι πως ειρηνικότατη...

Εγκλωβίστηκε λεωφορείο με 60 επιβάτες ανάμεσα στα οδοφράγματα -Ομάδες νεαρών έσπασαν βιτρίνες και πέταξαν βόμβες μολότοφ σε αστυνομικούς που απάντησαν με χρήση χημικών - Εκαναν πλιάτσικο σε ταμεία σουπερμάρκετ

Από επεισόδια αμαυρώθηκε η πορεία μνήμης για τον Παύλο Φύσσα που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Πέμπτης στο Κερατσίνι, όπου πριν από έναν χρόνο δολοφονήθηκε ο άτυχος νέος από τον χρυσαυγίτη Γ. Ρουπακιά.


Η πορεία διοργανώθηκε από την ομάδα «Δεν ξεχνάμε», μια πρωτοβουλία που δημιουργήθηκε από φίλους και συγγενείς του θύματος.

Η κεντρική πορεία των φίλων του Παύλου Φύσσα ξεκίνησε από την οδό Παναγή Τσαλδάρη. Σωματεία, αντιρατσιστικές οργανώσεις, το ΠΑΜΕ, οι απολυμένες καθαρίστριες του υπουργείου Οικονομικών και πολλοί άλλοι συγκεντρώθηκαν στο σημείο της δολοφονίας του Φύσσα και κατευθύνθηκαν στον Κορυδαλλό όπου άφησαν χιλιάδες μπαλόνια να πετάξουν στον ουρανό, στέλνοντας ένα ισχυρό και συμβολικό αντιφασιστικό μήνυμα.

Μάλιστα, λίγο πριν ξεκινήσει η πορεία διαδηλωτές μετονόμασαν συμβολικά την οδό Παναγή Τσαλδάρη σε οδό αντιφασίστα Παύλου Φύσσα, βάζοντας αυτοκόλλητα σε όλες τις πινακίδες κατά μήκος του δρόμου.

Το παρών στην πορεία μνήμης έδωσε και ο πατέρας του 27χρονου Πακιστανού Λουκμαν Σεχζάντ φορώντας ένα πακιστανικό μαντήλι. Ο γιος του είχε δολοφονηθεί από τον  Δ. Λιακόπουλο και τον Χρ. Στεργιόπουλο το βράδυ της 17ης Ιανουαρίου του 2013 στα Κάτω Πετράλωνα.

Τα επεισόδια ξεκίνησαν όταν ομάδες αναρχικών που συμμετείχαν στο αρχικό σώμα της πορείας, η οποία είχε προορισμό την πλατεία Παγκόσμιας Ειρήνης στον Κορυδαλλό, αποκόπηκαν και έσπασαν βιτρίνες καταστημάτων, ένα ΚΕΠ, ένα ανταλλακτήριο χρυσού αλλά και την είσοδο του δημαρχείου Κερατσινίου.

Στη συνέχεια τα επεισόδια επεκτάθηκαν με ομάδες αναρχικών να πετάνε βόμβες μολότοφ σε αστυνομικούς που απάντησαν με χρήση χημικών. Αποτέλεσμα ήταν η πορεία να σπάσει σε δύο κομμάτια.

 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.066
Κριτικές
7
Like
9.843
Πόντοι
1.686

Πάλι λες πραφανείς σοφιστείες  τραμούλη ;  :2funny: :2funny: :2funny:

Στις άλλες χώρες υπάρχει ΜΙΚΡΟΣ  ΑΡΙΘΜΟΣ από ειδικευμένους γιατρούς .

Στην Αγγλία ανά 100.000 άγγλους υπάρχουν 4 με 5 φορές λιγώτεροι ειδικευμένοι γιατροί
απότι στην Ελλάδα ,γι' αυτο πάνε στους γενικούς .
Οχι...επειδή είναι καλύτερος ο γενικός !

Σε ενα νησι στην Ελλάδα ,ο τουριστας θα παει στον αγροτικό γιατρό όχι ...
επειδή είναι ο καλύτερος ,αλλά επειδή ..δεν υπάρχει ειδικός !

Επειδή υπάρχει ΕΛΛΕΙΨΗ ειδικών ,πάνε στους γενικούς .
Στο εξωτερικό οι περισσότεροι γίνονται γενικοί γιατροί ,διότι
έχουν εξασφαλισμένη πελατεία και είναι πιο εύκολο να γίνεις γενικός και
πιο γρήγορα γίνεσαι ( αν είσαι γιατρός ) ,και πιο γρήγορα θα πληρώσεις το ΣΠΟΥΔΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ .

Αν μπορεις πρεπει να παει κανείς ΑΜΕΣΩΣ στον ειδικό .
Το παιδί στον παιδίατρο ,η γυναίκα στον γυναικολόγο ,
ο καρδιοπαθής στον καρδιολόγο ,ο τραυματίας στον ορθοπαιδικό,
ο πάσχων στους οφθανμούς στον οφθαλμίατρο και ο πάσχων στο δέρμα
στον δερματολογο κλπ

Απλή λογική !



 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
σε όλα τα παλιά ΙΚΑ ... και ειδικότητες έχει και αν δεν έχει θα σου δώσουν παραπεμπτικό για την ειδικότητα που χρειάζεσαι.. δεν μπορείς εσύ να ξέρεις τι ειδικότητα χρειάζεται να σε δεί... ο οικογενειακός γιατρός ή ο παθολόγος του κέντρου υεγίας θα το αποφασίσει και όχι εσύ..

και στα κέντρα υγείας ραντεβού κλείνεις...

όπως σε όλον τον πολιτισμένο κόσμο ο οικογενειακός γιατρός κρίνει και αποφασίζει αν χρειάζεσαι χειρούργο ή γαστρεντερολόγο ή αιματολόγο ή νευρολόγο και όχι εσύ..

φυσικά εξαιρούνται οι ειδικότητες τού οφθαλμίατρου (υπό αίρεση διότι και εδώ μπορεί να σε παραπέμψει ο οικογενιακός αν κρίνει ότι οι πονοκέφαλοι που έχεις είναι από τα μάτια σου), ο ΩΡΛ και ο γυναικολόγος..

ακομα κι ετσι να ηταν μακαρι αλλα ξερεις το μαγικο πλεον δεν εχουμε οικογενειακους γιατρους γιατι εσπασαν τις συμβασεις ασχετο αλλα επισης μειωθηκαν και τα συνταγογραφουμενα φαρμακα( τα σιροπια για την ιωση πλεον δεν γραφοντε πολλα φαρμακα εκτος λιστας)
και πλεον θα πρεπει εμεις να ψαχνουμε να βρουμε παθολογο που δεν εχει συμπληρωσει τα υποτιθεμενα ραντεβου περισυ το χειμωνα που αρρωστησα και ειχα πυρετο επρεπε να βρω εναν παθολογο μπηκα ιντερνετ (γιατι πλεον και το τηλεφωνο στις μοναδες του πεδυ 14787 14900 14884 χρεωνωντε με 1Ε το τηλεφωνημα) βρηκα ολους τους παθολογους στους 4 κοντινους δημους μαζι με τον δικοκ μου 5 και μου ελεγαν δεν εχουμε ραντεβου δωσε 10€ η 20€ οταν τους ελεγα οτι ειμαι ανεργος και οτι δεν εχω χρηματα μου λεγαν δεν μπορω να βοηθησω εξαιρεση βεβαια αποτελουσε η λυση του εχω ραντεβου σε 2 μηνες και οταν τους ελεγα οτι εχω πυρετο μου ξαναζηταγαν χρηματα στο νοσοκομειο δεν με δεχονταν καθως μου ελεγαν οτι δεν ειναι επειγον πηγαινε στο πεδυ
για να μην μιλησω για τη μη συνταγογραφηση των φαρμακων παρα μονο της αντιβιωσης
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
ναι πως ειρηνικότατη...

Εγκλωβίστηκε λεωφορείο με 60 επιβάτες ανάμεσα στα οδοφράγματα -Ομάδες νεαρών έσπασαν βιτρίνες και πέταξαν βόμβες μολότοφ σε αστυνομικούς που απάντησαν με χρήση χημικών - Εκαναν πλιάτσικο σε ταμεία σουπερμάρκετ

Από επεισόδια αμαυρώθηκε η πορεία μνήμης για τον Παύλο Φύσσα που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Πέμπτης στο Κερατσίνι, όπου πριν από έναν χρόνο δολοφονήθηκε ο άτυχος νέος από τον χρυσαυγίτη Γ. Ρουπακιά.


Η πορεία διοργανώθηκε από την ομάδα «Δεν ξεχνάμε», μια πρωτοβουλία που δημιουργήθηκε από φίλους και συγγενείς του θύματος.

Η κεντρική πορεία των φίλων του Παύλου Φύσσα ξεκίνησε από την οδό Παναγή Τσαλδάρη. Σωματεία, αντιρατσιστικές οργανώσεις, το ΠΑΜΕ, οι απολυμένες καθαρίστριες του υπουργείου Οικονομικών και πολλοί άλλοι συγκεντρώθηκαν στο σημείο της δολοφονίας του Φύσσα και κατευθύνθηκαν στον Κορυδαλλό όπου άφησαν χιλιάδες μπαλόνια να πετάξουν στον ουρανό, στέλνοντας ένα ισχυρό και συμβολικό αντιφασιστικό μήνυμα.

Μάλιστα, λίγο πριν ξεκινήσει η πορεία διαδηλωτές μετονόμασαν συμβολικά την οδό Παναγή Τσαλδάρη σε οδό αντιφασίστα Παύλου Φύσσα, βάζοντας αυτοκόλλητα σε όλες τις πινακίδες κατά μήκος του δρόμου.

Το παρών στην πορεία μνήμης έδωσε και ο πατέρας του 27χρονου Πακιστανού Λουκμαν Σεχζάντ φορώντας ένα πακιστανικό μαντήλι. Ο γιος του είχε δολοφονηθεί από τον  Δ. Λιακόπουλο και τον Χρ. Στεργιόπουλο το βράδυ της 17ης Ιανουαρίου του 2013 στα Κάτω Πετράλωνα.

Τα επεισόδια ξεκίνησαν όταν ομάδες αναρχικών που συμμετείχαν στο αρχικό σώμα της πορείας, η οποία είχε προορισμό την πλατεία Παγκόσμιας Ειρήνης στον Κορυδαλλό, αποκόπηκαν και έσπασαν βιτρίνες καταστημάτων, ένα ΚΕΠ, ένα ανταλλακτήριο χρυσού αλλά και την είσοδο του δημαρχείου Κερατσινίου.

Στη συνέχεια τα επεισόδια επεκτάθηκαν με ομάδες αναρχικών να πετάνε βόμβες μολότοφ σε αστυνομικούς που απάντησαν με χρήση χημικών. Αποτέλεσμα ήταν η πορεία να σπάσει σε δύο κομμάτια.


ασε απο την πορεια γυρναω 30 αναρχικοι (παρακρατικη ) διαλυσαν μια υπεροχη πορεια ειρηνικοτατη
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
ασε απο την πορεια γυρναω 30 αναρχικοι (παρακρατικη ) διαλυσαν μια υπεροχη πορεια ειρηνικοτατη

γιατί τους είχατε μέσα στην πορεία... ??

αρα τους υποθάλπετε...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
ακομα κι ετσι να ηταν μακαρι αλλα ξερεις το μαγικο πλεον δεν εχουμε οικογενειακους γιατρους γιατι εσπασαν τις συμβασεις ασχετο αλλα επισης μειωθηκαν και τα συνταγογραφουμενα φαρμακα( τα σιροπια για την ιωση πλεον δεν γραφοντε πολλα φαρμακα εκτος λιστας)
και πλεον θα πρεπει εμεις να ψαχνουμε να βρουμε παθολογο που δεν εχει συμπληρωσει τα υποτιθεμενα ραντεβου περισυ το χειμωνα που αρρωστησα και ειχα πυρετο επρεπε να βρω εναν παθολογο μπηκα ιντερνετ (γιατι πλεον και το τηλεφωνο στις μοναδες του πεδυ 14787 14900 14884 χρεωνωντε με 1Ε το τηλεφωνημα) βρηκα ολους τους παθολογους στους 4 κοντινους δημους μαζι με τον δικοκ μου 5 και μου ελεγαν δεν εχουμε ραντεβου δωσε 10€ η 20€ οταν τους ελεγα οτι ειμαι ανεργος και οτι δεν εχω χρηματα μου λεγαν δεν μπορω να βοηθησω εξαιρεση βεβαια αποτελουσε η λυση του εχω ραντεβου σε 2 μηνες και οταν τους ελεγα οτι εχω πυρετο μου ξαναζηταγαν χρηματα στο νοσοκομειο δεν με δεχονταν καθως μου ελεγαν οτι δεν ειναι επειγον πηγαινε στο πεδυ
για να μην μιλησω για τη μη συνταγογραφηση των φαρμακων παρα μονο της αντιβιωσης

είπαμε.. ραντεβού στο κέντρο υγείας..

ελάχιστα φάρμακα είναι εκτός λίστας και τα οποία δεν είναι φάρμακα αλλά ματζούνια (εκτός φυσικά αν θέλεις να σου πληρώνει και το κράτος το βικς που κάνεις εντριβές)
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
198
Πόντοι
866
ναι πως ειρηνικότατη...

Εγκλωβίστηκε λεωφορείο με 60 επιβάτες ανάμεσα στα οδοφράγματα -Ομάδες νεαρών έσπασαν βιτρίνες και πέταξαν βόμβες μολότοφ σε αστυνομικούς που απάντησαν με χρήση χημικών - Εκαναν πλιάτσικο σε ταμεία σουπερμάρκετ


ηταν φασιστικα τα σουπερμαρκετ τυπε :grin:
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
γιατί τους είχατε μέσα στην πορεία... ??

αρα τους υποθάλπετε...

δεν ηταν στα δικα μας μπλογκ και δεν υποθαλτουμε κανενος ειδους βια και λεηλασια μαλιστα δειρανε και 2 συντροφους επειδη κραζανε τους αναρχικους που εκεινη την ωρα εσπαγαν τα κεπ και δεν ηταν απο το δικο μας μπλογκ ουτε σε κανενα αλλα στα πλαγια της πορειας που συχνα πυκνα χανονταν στα στενακια και ξαναεμπεναν στα πλαγια της πορειας ειχε επισης πολλα μπλογκ πανω απο 20 με 30 τα 6 μεγαλητερα τα δικα μας μετα το χαος και αφου ο κοσμος ειχε διαλυθει περιπλεκοταν με τον κοσμο και ξαναχανονταν
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
είπαμε.. ραντεβού στο κέντρο υγείας..

ελάχιστα φάρμακα είναι εκτός λίστας και τα οποία δεν είναι φάρμακα αλλά ματζούνια (εκτός φυσικά αν θέλεις να σου πληρώνει και το κράτος το βικς που κάνεις εντριβές)

ματζουνι τα σιροπια για το βηχα??? ολα εκτος λιστας ματζουνι το excalen το αντισηπτικο αμυγδαλων φαρυγγα και λαρυγγα εκτος λιστας εκτος λστας τα προβιοτικα για να αντεξει ο οργανισμος απο την αντιβιωση ειδικα οταν καποιος πασχει απο αλλεργια στη πενικιληνη οπως εγω

δπισης ακομα δεν μου χεις εξηγησει τα κεντρα υγειας που βρισκοντε και ποτε μπορω να παω να με δει ακομα και παθολογος για να με παραπεμψει σε γιατρο ειδικοτητας???

τωρα που εψαξα στο γοογλη σαν κεντρα υγειας μου βγαζει μονο ιδιωτικες κλινικες
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
και για να μαθενεις λιγο και τι ειναι και τι εκπροσωπευουν οι αναρχικοι



Δήμαρχος Κερατσινίου: «Τριάντα ασφαλιτάκια μαυροφορεμένα χτυπούσαν τον κόσμο»
Πρώτη καταχώρηση: Παρασκευή, 19 Σεπτεμβρίου 2014, 00:22
3

Οι εκδηλώσεις για τον ένα χρόνο από τη δολοφονία του Παύλου Φύσσα από τάγμα εφόδου της Χρυσής Αυγής αμαυρώθηκαν από επεισόδια ανάμεσα στην αστυνομία και τους διαδηλωτές.

Ο Δήμαρχος Κερατσινίου, Χρήστος Βρεττάκος, ως αυτόπτης μάρτυρας των επεισοδίων που έλαβαν χώρα στην πορεία προχώρησε σε σοβαρότατες καταγγελίες για την μεθοδολογία της Αστυνομίας, κάτι που δεν γίνεται για πρώτη φορά αλλά πολλοστή, μιλώντας στον ραδιοφωνικό σταθμό «Στο Κόκκινο».

Ο κ. Βρεττάκος δήλωσε ότι «για δεύτερη φορά μέσα σε ένα χρόνο, φασίστες χτύπησαν την πόλη μας, μόνο που τώρα φορούσαν και στολές. Η σημερινή μεγαλειώδης πορεία που τίμησε τη μνήμη του Παύλου τους ενόχλησε και αυτό φάνηκε με δύο τρόπους: Τριάντα ασφαλιτάκια μαυροφορεμένα χτυπούσαν τον κόσμο, ενώ οι μπάτσοι τους κοιτούσαν».

Ο δήμαρχος υποστήριξε ότι «ήθελαν να κάψουν την πόλη. Αυτά τα έκαναν οι φασίστες με στολή – κι ας μου κάνουν μήνυση» και συμπλήρωσε ότι «ο φασισμός με στολή χτύπησε σήμερα στο Κερατσίνι. Πρέπει να τους μαζέψουν, αλλιώς θα τους μαζέψουμε εμείς».

Επιμέλεια: Απόστολος Αγιοστρατίτης

πηγη 
 

caracortado

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2012
Μηνύματα
2.783
Like
72
Πόντοι
16
Tι ακριβώς συζήτησε ο Δραγασάκης με τον Ασμουνσεν;
Αχ αυτοί οι "αριστεροί"! Προσπαθούν με κάθε τρόπο
να διαβεβαιώνουν τούς Γερμανούς ότι δεν πρόκειται
ν' αλλάξει τίποτα!!!

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom