Νέα

Τοξικοί συνάδελφοι...αντιμετώπιση;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kavlas123
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 120
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
K

Kavlas123

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2017
Μηνύματα
577
Κριτικές
2
Like
186
Πόντοι
6
Αλάνι αν το 91 είναι η χρονιά που γεννήθηκες ,αυτό σημαίνει ότι είσαι σε μια ηλικια που πρέπει να αρχίζεις να ανέρχεσαι επαγγελματικά. Αυτό τον ανταγωνισμό με χτυπήματα κάτω από τη μέση τον έχω βιώσει και εγώ από Έλληνες (Έλληνας είμαι και εγώ) και σε δουλειά γραφείου οπότε δεν έχει να κάνει με εθνικότητα, πτυχία ή πόσα λεφτά παίρνεις. Θα σου πω λοιπόν τα συμπεράσματα που έβγαλα εγώ:

-Είναι προνόμιο των ισχυρών να έχουν εχθρούς, ο οίκτος είναι για τους αδύναμους. Δηλαδή όταν βλέπεις ότι οι συνάδελφοί σου σε μισούν και πίσω από την πλάτη σου σου σκάβουν το λάκο ή είσαι πραγματικά αντιπαθής (άρα ψάξτη λίγο) ή είσαι τόσο ικανός που σε βλέπουν σαν απειλή. Έχω την αίσθηση ότι παίζεις στη δεύτερη περίπτωση.
-Όσο τα αφεντικά (ή οι πελάτες αν είσαι στο ελεύθερο επάγγελμα) θα λένε για σένα καλά λόγια, θα έχεις αντιπάλους. Αυτοί που σε μισούν θέλουν να σε τραβήξουν προς τα κάτω επειδή δε μπορούν να σε φτάσουν οι ίδιοι. Μην τους αφήνεις. Αν μανουριάζεις και βγάζεις καυγάδες θα το χρησιμοποιήσουν ενταντίον σου (κοίτα αφεντικό το Μάνο το μαλάκα, του είπα να κάνει μια δουλειά και αυτός χάλασε τον κόσμο μα πού τον βρήκες το μαλάκα και τέτοια). Η επιτυχία είναι η καλύτερη εκδίκηση, με τις ικανότητές σου θα τους βγάλεις τρελούς.
-Φτιάξε συμμαχίες. Κάποιος θα υπάρχει που θα σε εκτιμά δυνάμωσε τις συμμαχίες σου για να μη σε αγγίζουν εύκολα.
-Αν θεωρείς ότι δε βγαίνει άκρη ψάξε για άλλη δουλειά.

Σου αφιερώνω μαντινάδα και μη χάνεις την αυτοπεποίθησή σου, αυτό θέλουν και εκείνοι.

Πάντοτε θα πετώ ψηλά, για να μην κάνω χάρη
σ' όσους με θέλουν χαμηλά στη γη και περπατάρη
Γεια σου πατριωτη!ευχαριστω για τις συμβουλες!ΠΕΤΩ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΡΘΟΥΝΕ...ΑΛΛΑ ΠΟΥΛΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΜΙΣΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΕΚΔΙΚΗΘΟΥΝΕ. Μια μικρη παυλα,ειμαι γεννημενος το 95,το 91 ειναι τυχαιο.
 

P_a_u_l_i_n_a{24}.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2016
Μηνύματα
6.505
Κριτικές
4
Like
216
Πόντοι
346
Γεια σου πατριωτη!ευχαριστω για τις συμβουλες!ΠΕΤΩ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΡΘΟΥΝΕ...ΑΛΛΑ ΠΟΥΛΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΜΙΣΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΕΚΔΙΚΗΘΟΥΝΕ. Μια μικρη παυλα,ειμαι γεννημενος το 95,το 91 ειναι τυχαιο.

αα εισαι μικρουλη μωρε γιαυτο κ εισαι ευαισθητουλι
εγω ειμαι το 91 κι εγω μικρουλα ειμαι αλλα οποιος με πειραξει τον παταω κατω!
 

arkas1986

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2018
Μηνύματα
1.707
Κριτικές
15
Like
360
Πόντοι
326
Σταθμίζεις γνώσεις , εμπειρίες και κεφάλαιο για να κάνεις κάτι δικό σου, στο κατάλληλο χρόνο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom