Νέα

Tο site φθίνει; (έχοντας περάσει τα 1 εκ post όμως!)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pixis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 75K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Ποιος απο τους παρακατω Μods ειναι ο πιο αντιπαθης και πρεπει να φυγει;

  • chevalier fidel

    Ψήφοι: 17 25,0%
  • solitonios

    Ψήφοι: 5 7,4%
  • sonyp 900

    Ψήφοι: 6 8,8%
  • tipos

    Ψήφοι: 8 11,8%
  • andreoug

    Ψήφοι: 9 13,2%
  • stavros51

    Ψήφοι: 7 10,3%
  • duracell

    Ψήφοι: 7 10,3%
  • pitsilistis

    Ψήφοι: 11 16,2%
  • zero tolerance

    Ψήφοι: 11 16,2%
  • Κανένας, την δουλειά τους προσπαθούν να κάνουν...

    Ψήφοι: 17 25,0%
  • Ολοι, για να γίνει κυριολεκτικά το forum μπουρδέλο!

    Ψήφοι: 22 32,4%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    68

JOHNNYDMAX

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.134
Like
26
Πόντοι
16
ουφ ρε παιδιά σας διαβάζω και αναρωτιέμαι... γιατί τόσος χαμός, γιατί τέτοια αντιπαράθεση;; Ε και τι έγινε αν κάποιος-κάποιες γράφουν βλακείες; (ο γραφών δεν εξαιρείται) Ένα φόρουμ είναι και τίποτα παραπάνω. Έχουμε πολύ πιο σημαντικά πράγματα να ασχοληθούμε από το να καθόμαστε να μετράμε πόσα ποστς κάνει ο/η τάδε και αν έχουν σχέση με τη θεματολογία του φόρουμ. Στο στρατό είμαστε για να  καθόμαστε να μετράμε αστέρια;;;;

Πάντως δεν διαφωνώ, κάποτε όντως ήταν ένα εργαλείο αναζήτησης πληροφοριών και ένα εικονικό αντρικό καφενείο, πλέον είναι ένα φόρουμ γενικής θεματολογίας με αρκετό «αντρικό» περιεχόμενο. Όποιος διαφωνεί ή δεν του αρέσει η εξέλιξη του αποχωρεί ή απλά μειώνει την συμμετοχή του. Ό πρώτος θα ναι ή ο τελευταίος;

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους.
Μάλλον θα συμφωνήσω με τον vasmav, που πιστεύω πως εκφράζει μια ειλικρινή και λογική άποψη.....
Στο κάτω - κάτω, σε θρεντ που δε μας αρέσει δεν συμμετέχουμε.
Δεν χρειάζεται να γινόμαστε υπερβολικοί.
Το κάθε θρεντ....αυτορυθμίζεται.
Τα ενδιαφέροντα επιβιώνουν, τα αδιάφορα χάνονται.
Θα συμφωνήσω μόνο στο ότι πρέπει να προσπαθούμε να μην σπαμμάρουμε στα θρεντ που άπτονται της κεντρικής θεματολογίας του σάιτ.
Κάποιοι θέλουν (και σωστά ) να μπορούν εκεί να ανταλλάσουν χρήσιμες γι αυτούς πληροφορίες.
Δεν χρειάζεται εκεί π.χ. να μιλάμε με τους κολλητούς μας.
Υπάρχουν τα Pm για αυτή τη δουλειά....

+1
 

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
26
Πόντοι
16
φτασαμε στο σημειο να βριζουμε τα παιδια που ενημερωνουν το σαιτ......
δηλαδη ρε φιλαρακι ΓΙΑΤΙ μπαινεις στο σαιτ????
παιδια η νεα γενια χρηστων του σαιτ που δεν εχει παρακολουθησει την καλη εποχη ολοι σπαμαρουν,σνομπαρουν τα μπουρδελα, και γραφουν ασχετα.....
το σαιτ εχει παρακμασει και ειναι ενα βημα πριν παψει να με ενδιαφερει εντελως γιατι εγω θελω πουτανες οχι παρεα να λεω μαλακιες στο νετ........
Φιλε καταρχας πρεπει να σου πω οτι απο τον τροπο που απαντας πρεπει η να κανεις πλακα η να εχεις σοβαρα κομπλεξ και ψυχολογικα προβληματα! :uglystupid:
Θελω να πιστευω το πρωτο.
Μπαινοντας να κανει καποιος εγγραφη δε λεει πουθενα το σαιτ ειναι αποκλειστικα για πουτανες και cg κ.α και πασης φυσεως αλλη γνωμη και αποψη ειναι μη αποδεκτη και πρεπει ο χρηστης που την εχει να αποχωρει.
Το οτι εισαι ενα βημα πριν παψει να σε ενδιαφερει το σαιτ τι το λες?Μηπως θες να γινει δημοψηφισμα για τυχον αποχωρηση σου?Χεστηκε η φοραδα στο αλωνι λεει ο λαζοπουλος για το κατα ποσο ενδιαφερει αυτη η αποψη που εκφερεις.
Νεα γενια χρηστων?
:2funny: :2funny: :2funny:
Καλο αυτο!
Καταλαβε οτι εισαι σε ενα σαιτ οπου ΟΛΟΙ εχουν τα ιδια δικαιωματα (παλια+νεα γενια)ο καθενας μπορει να εκφερει γνωμη ελευθερα και πανω απο ολα το σαιτ ειναι για ΨΥΧΑΓΩΓΙΑ!
Προφανως εσυ το παιρνεις πολυ σοβαρα και τοις μετρητοις και θες αποκλειστικη θεματολογια αλλα δε το βλεπω να γινεται γιαυτο λοιπον ασε τα περι φθινουσας πορειας του σαιτ και κοιτα αυτα που δε σε ενδιαφερουν να  τα προσπερνας γιατι αν ασχολεισαι και τρωγεσαι με αυτα,εχεις προβλημα!
Τελος τα παιδια που ενημερωνουν το σαιτ εγω δεν τα εβρισα,απλα ειπα οτι ειναι ενα ποσοστο ατομων που δεν εχουν τιποτα αλλο στη ζωη τους να κανουν και ολη μερα γυρνοβολανε στα μπουρδελα.
Απο κει και περα το κατα ποσο θα τους παρεις στα σοβαρα ειναι αλλο θεμα.
Δεν καταλαβα γιατι ΕΣΥ θιγεσαι τοσο πολυ..
Γαματα τα νεα smileys  :headbang1: :headbang2:

 

trixotos kavliaris

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2006
Μηνύματα
1.129
Like
2
Πόντοι
16
Φιλε καταρχας πρεπει να σου πω οτι απο τον τροπο που απαντας πρεπει η να κανεις πλακα η να εχεις σοβαρα κομπλεξ και ψυχολογικα προβληματα! :uglystupid:
Θελω να πιστευω το πρωτο.
Μπαινοντας να κανει καποιος εγγραφη δε λεει πουθενα το σαιτ ειναι αποκλειστικα για πουτανες και cg κ.α και πασης φυσεως αλλη γνωμη και αποψη ειναι μη αποδεκτη και πρεπει ο χρηστης που την εχει να αποχωρει.
Το οτι εισαι ενα βημα πριν παψει να σε ενδιαφερει το σαιτ τι το λες?Μηπως θες να γινει δημοψηφισμα για τυχον αποχωρηση σου?Χεστηκε η φοραδα στο αλωνι λεει ο λαζοπουλος για το κατα ποσο ενδιαφερει αυτη η αποψη που εκφερεις.
Νεα γενια χρηστων?
:2funny: :2funny: :2funny:
Καλο αυτο!
Καταλαβε οτι εισαι σε ενα σαιτ οπου ΟΛΟΙ εχουν τα ιδια δικαιωματα (παλια+νεα γενια)ο καθενας μπορει να εκφερει γνωμη ελευθερα και πανω απο ολα το σαιτ ειναι για ΨΥΧΑΓΩΓΙΑ!
Προφανως εσυ το παιρνεις πολυ σοβαρα και τοις μετρητοις και θες αποκλειστικη θεματολογια αλλα δε το βλεπω να γινεται γιαυτο λοιπον ασε τα περι φθινουσας πορειας του σαιτ και κοιτα αυτα που δε σε ενδιαφερουν να  τα προσπερνας γιατι αν ασχολεισαι και τρωγεσαι με αυτα,εχεις προβλημα!
Τελος τα παιδια που ενημερωνουν το σαιτ εγω δεν τα εβρισα,απλα ειπα οτι ειναι ενα ποσοστο ατομων που δεν εχουν τιποτα αλλο στη ζωη τους να κανουν και ολη μερα γυρνοβολανε στα μπουρδελα.
Απο κει και περα το κατα ποσο θα τους παρεις στα σοβαρα ειναι αλλο θεμα.
Δεν καταλαβα γιατι ΕΣΥ θιγεσαι τοσο πολυ..
Γαματα τα νεα smileys  :headbang1: :headbang2:

+100000000
 

bordelman

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
1.675
Κριτικές
2
Like
16
Πόντοι
16
παιδιά κοιτάτε πάνω τι λέει 27070 χρήστες (νέοι εκκολαπτόμενοι μπουρδελόβιοι προστίθενται κάθε μέρα). Αυτό και μόνο δείχνει οτι το σαιτ πε΄τυχε το σκοπό του να παίρνουν κάποιοι σαν και εμένα πληροφορίες για πουτανοστόχους. Αλήθεια όμως πόσες περιεργες μας παρακολουθούν είναι ασφαλή αυτά που λέμε? δεν μπορεί δηλαδή κάποιος μαλάκας να πεί οτι πάει με πουτάνες ενώ είναι παντραμένος και να βρεθεί ποιός είναι?

Θεός φυλάξοι
 

Επισκέπτης
παιδιά κοιτάτε πάνω τι λέει 27070 χρήστες (νέοι εκκολαπτόμενοι μπουρδελόβιοι προστίθενται κάθε μέρα). Αυτό και μόνο δείχνει οτι το σαιτ πε΄τυχε το σκοπό του να παίρνουν κάποιοι σαν και εμένα πληροφορίες για πουτανοστόχους. Αλήθεια όμως πόσες περιεργες μας παρακολουθούν είναι ασφαλή αυτά που λέμε? δεν μπορεί δηλαδή κάποιος μαλάκας να πεί οτι πάει με πουτάνες ενώ είναι παντραμένος και να βρεθεί ποιός είναι?

Θεός φυλάξοι
τουλαχιστον οι πανρεμενοι....δεν θα πρεπει να λενε το ψευδονιμο τους δεξια και αριστερα...γιατι αν παει στο αυτακι τις γιναικας το ψευδονιμο μετα θα τον πιτσιλισι τον φιλτατο σιναγονιστι μας!μπουχαχαχαχαχαχα!!!
 

bordelman

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
1.675
Κριτικές
2
Like
16
Πόντοι
16
χαχχαχα γαμάτο ρε τους μαλάκες τι τραβάνε!!!
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.745
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
ρε τον Ryu κολλημα.....μπουχχααχαχχααχαχ
 

piderof

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2006
Μηνύματα
5.021
Κριτικές
2
Like
38
Πόντοι
66
Τους τελευταίους 1-2 μήνες δεν έμπαινα τόσο συχνά όσο παλιότερα στο site.Την τελευταία βδομάδα όμως που μπαίνω καθημερινά βλέπω να έχει διαμορφωθεί μια κατάσταση καπως... περίεργη για να μην πω μπουρδέλο όνομα και πράγμα.Κατανοώ και ευχαριστώ όσους θέλουν να βοηθήσουν στέλνοντας ενημερώσεις αλλά πραγματικά αδυνατώ να αντιληφθώ πώς μπορεί κάποιος να στέλνει κατά μέσο όρο 10, 15 η και 20 μηνύματα ημερισίως...Ωραίες είναι οι παρέες αλλά από ένα σημείο και μετά καταντάει κάπως κουραστικό.Έκανα μια ερώτηση προχτές στην "Ημερήσια ενημέρωση για μπουρδέλα" και μπήκα σήμερα να δω μπας και απάντησε κανείς.Δε με ενόχλησε που δε μου απάντησαν.Με ενόχλησε που το μήνυμά μου είχε προφτάσει να βρεθεί καμιά 10αριά σελίδες πίσω.Σελίδες που είχαν γεμίσει με μηνύματα 10-15 το πολύ ανθρώπων.Και καταλαβαίνω το να δίνεις report αλλά κουβεντούλα στο στυλ:"Έλα ρε μαλάκα, πού θα πάμε να γαμήσουμε σήμερα; Έλα ρε άρχοντα πάμε για καφέ και μετά παίρνουμε το λεωφορείο για μπουρδελότσαρκα...".Ωραία η παρείστικη ατμόσφαιρα αλλά υπάρχουν και τα pm.Ούτε θα πάρει κανείς βραβείο αν ξεπεράσει τα 1000 μηνύματα, ούτε θα ανέβει στα μάτια των υπολοίπων αν κάθεται και γράφει ολόκληρα σεντόνια.Και δυστυχώς λυπάμαι γιατί κάποιοι νεόκοποι εδώ μέσα αφενός δεν απαντούν σε νεότερα μέλη που δεν είναι τόσο εξοικιωμένα και αφετέρου μιλάνε άσχημα σε παλιότερα μέλη.Νομίζω ρόλος του site είναι η αλληλοβοήθεια και η αλληλοενημέρωση και όχι η δημιουργία ενός κλειστού club που αλληλοσυγχαίρεται κάθε μέρα on-line ή που προσπαθεί να κερδίσει τον τίτλο του Mr. Bourdeliaris of the year.Δεν θέλω να θίξω κανέναν, ούτε να κάνω υποδείξεις στους mods αλλά νομίζω ότι το κλίμα ήταν καλύτερο εδώ μέσα πριν 2 μήνες που έμπαινα καθημερινά.ʼποψή μου...

Εγώ ξεκίνησα τη συζήτηση με αυτό το μήνυμα και μετά έγινε της πουτάνας.Ο καθένας με αφορμή αυτό έβγαλε τα αποθημένα του για όποιο μέλος αντιπαθεί.Σεβαστό αφού δημοκρατία έχουμε αλλά δεν έγινε καμιά κουβέντα για την ταμπακιέρα.Όπως και να έχει ας είναι όλοι καλά και ας κάνουν αυτό που νομίζουν καλύτερο.Συμφωνώ με κάποιο παιδί που είπε ότι όλα αυτά είναι για χαβαλέ και δε θα πρέπει να τα παίρνουμε και τοις μετρητοίς.
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.745
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
αυτο απανταει στο αν το site φθινει...(λειπουν και κατι διεγραμμενα)

υπερβαλεις ρε Νιο...
Εγω ποτε δεν καταλαβα αυτο το θρεντ..Το σιτε φθινει...Γιατι φθινει δηλαδη?Επειδη γραφονται λιγοτερες ενημερωσεις για μπουρδελα?λογικο δεν ειναι?οταν καποιος ξεκινα κατι το κανει με ορεξη και στην πορεια αυτη η ορεξη μειωνεται.Λογικο ειναι να ανοιγουν και μαλακιες θεματα κτλ..Το μεγαλο προβλημα για μενα ειναι οτι το σιτε ''πεφτει'' συχνα κι οχι αν φθινει η οχι!
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.745
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
σε μια ''κοινοτητα'' φιλε μου υπαρχουν καθε λογης ανθρωποι..Υψηλου,μεσαιου και χαμηλου επιπεδου...κι αυτο λογικο..
 

Επισκέπτης
μα δεν σου ειπα εγω οτι ειναι παραλογο . απλα δεν ειμαι υποχερωμενος να μου αρεσει κιολας.
 

MONAXOS81

Νέο Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2006
Μηνύματα
3
Like
0
Πόντοι
0
Δύστυχος κάπου στον δρόμο χάσαμε την πορεία μας .
Αυτό βλέπω και εγώ είμαι 36 χρονών από τα 17 είμαι στον θαυμαστό κόσμο του μπουρδελοχωρου ,κάποτε όταν πληρώναμε 1000 δρχ. στα μπουρδελα είχαμε φτιάξει με κάτι φιλαράκια χειρόγραφα σκαριφήματα από οδούς και δρόμους με τα σπίτια ονόματα τιμές και κόλπα που κάνει η κάθε κοπέλα και τα μοιράζαμε φωτοτυπίες .Όταν είδα την ιδέα μας να γίνεται πλέον ψηφιακή είπα ότι τα καλά τις τεχνολογίας έφτασαν και εδώ .Ήθελα από καιρό να γράψω τις διεθνείς εμπειρίες μου από τα μπαράκια του Αλικαντε στην Ισπανία με τα δωματιάκια στο πατάρι να γαμας ασύστολα, από τις περιπέτειες στην Ολλανδία ʼμστερνταμ και αλκμαρ με τις βιτρίνες ,από τα παράνομα κατώγια στην Χάιφα του Ισραήλ ,από τα πορνεία στο μουσουλμανικό Μπαχρέιν και τα γαμησια στην Αίγυπτο ,Βουλγαρία Ρουμάνια Γερμάνια Πορτογαλία Αλγερία και πόσα άλλα .Αλλά δυστυχώς βλέπω πως χάνεται η ουσία και δεν υπάρχει λόγος .
Έχει χάσει τον δρόμο του το σίτε οι διαφημίσεις καλές και αναγκαίες σίγουρα για την στηρίξει του αλλά μην μένουμε μόνο εκεί δυστυχώς παιδιά εδώ πρέπει να είναι ένας χώρος μεγάλος σαν ένα καφενείο φιλάθλων που αγαπούν την ίδια ομάδα και πασχίζονται για το καλό της.
Αυτά και συγγνώμη για την κούραση
 

Επισκέπτης
Δύστυχος κάπου στον δρόμο χάσαμε την πορεία μας .
Αυτό βλέπω και εγώ είμαι 36 χρονών από τα 17 είμαι στον θαυμαστό κόσμο του μπουρδελοχωρου ,κάποτε όταν πληρώναμε 1000 δρχ. στα μπουρδελα είχαμε φτιάξει με κάτι φιλαράκια χειρόγραφα σκαριφήματα από οδούς και δρόμους με τα σπίτια ονόματα τιμές και κόλπα που κάνει η κάθε κοπέλα και τα μοιράζαμε φωτοτυπίες .Όταν είδα την ιδέα μας να γίνεται πλέον ψηφιακή είπα ότι τα καλά τις τεχνολογίας έφτασαν και εδώ .Ήθελα από καιρό να γράψω τις διεθνείς εμπειρίες μου από τα μπαράκια του Αλικαντε στην Ισπανία με τα δωματιάκια στο πατάρι να γαμας ασύστολα, από τις περιπέτειες στην Ολλανδία ʼμστερνταμ και αλκμαρ με τις βιτρίνες ,από τα παράνομα κατώγια στην Χάιφα του Ισραήλ ,από τα πορνεία στο μουσουλμανικό Μπαχρέιν και τα γαμησια στην Αίγυπτο ,Βουλγαρία Ρουμάνια Γερμάνια Πορτογαλία Αλγερία και πόσα άλλα .Αλλά δυστυχώς βλέπω πως χάνεται η ουσία και δεν υπάρχει λόγος .
Έχει χάσει τον δρόμο του το σίτε οι διαφημίσεις καλές και αναγκαίες σίγουρα για την στηρίξει του αλλά μην μένουμε μόνο εκεί δυστυχώς παιδιά εδώ πρέπει να είναι ένας χώρος μεγάλος σαν ένα καφενείο φιλάθλων που αγαπούν την ίδια ομάδα και πασχίζονται για το καλό της.
Αυτά και συγγνώμη για την κούραση
ποιος να σε ακουσει ομως απο τους ασχετους με αγοραιο ερωτα που ειναι γραμμενοι στο σαιτ και το παιζουν σχετικοι?????
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Ήθελα από καιρό να γράψω τις διεθνείς εμπειρίες μου από τα μπαράκια του Αλικαντε στην Ισπανία με τα δωματιάκια στο πατάρι να γαμας ασύστολα, από τις περιπέτειες στην Ολλανδία ʼμστερνταμ και αλκμαρ με τις βιτρίνες ,από τα παράνομα κατώγια στην Χάιφα του Ισραήλ ,από τα πορνεία στο μουσουλμανικό Μπαχρέιν και τα γαμησια στην Αίγυπτο ,Βουλγαρία Ρουμάνια Γερμάνια Πορτογαλία Αλγερία και πόσα άλλα .Αλλά δυστυχώς βλέπω πως χάνεται η ουσία και δεν υπάρχει λόγος .
Σύντροφε προς Θεού. είναι κρίμα να έχεις τόσες σπάνιες πληροφορίες και να μην τις μοιραστείς με άτομα που ενδιαφέρονται τα μάλλα για αυτές. Συμφωνώ και εγώ ότι υπάρχει πρόβλημα στο σαίτ,αλλά στο χέρι μας είναι να το φέρουμε σε ένα καλό επίπεδο και πάλι.
Θα χαρώ πολύ να δώ δημοσιευμένες τις εμπειρείες σου από τα ταξίδια σου στα ανάλογα thread.
 

Επισκέπτης
Ρε σεις, σταματηστε τη γκρίνια. Και εγω ειμαι εξαιρετικά demotivated (εχω γραψει τους λογους αναλυτικά) αλλα εξακολουθω να περναω αρκετο χρονο εδω. Ισως γιατι ακομα σπαω λιγη πλακα, ίσως γιατι δεν έχει βρεθει ακόμα κάτι καλύτερο. Απλα τα εχω γραψει ολα στα αρχιδια μου. Ελαχιστη πληροφοριση, εντελως επιλεκτικες απαντησεις και καμια πλάκα κανα βραδυ που δε νυσταζω με τις PhD γυναικες του σαιτ. Έτσι και αλλιώς, η core ομαδα που εκανε το σαίτ ελκιστικο και σε καποιο επίπεδο, εξαφανιστηκε. Ειναι θεμα χρονου το ντεκαντανς. Κατα τα αλλα, όπως λένε και οι gatekeepers του σαιτ (και έχουν δικαιο) οποιος δε γουσταρει, να μη μπαινει.

Oτι δεν αναπτυσσεται πεθαινει που λέγαν και στο Business School.
 

kakoslikos

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2005
Μηνύματα
162
Like
7
Πόντοι
1
Το site φθίνει .... Είχα πάρα πολύ καιρό να μπω και μπήκα τυχαία σήμερα. Πάνω κάτω ίδια θέματα αλλά μου άρεσε που είδα και μερικούς παλιούς με καλές απόψεις να γράφουν(spermbob, lioma, excalibur). Βασικά νομίζω ότι η ζωή ψιλοφθίνει. Αν δουλεύεις από το πρωί ως το βράδυ και μετά οικογένεια ή ξερός σ' ένα κρεβάτι (με γκόμενα ή χωρίς) κάποια στιγμή η ζωή η ίδια φθίνει όχι απλά το site .... ʼντε γειά παιδιά, θα ξαναμπω μετά από καιρό να δω τι γίνεται ...
 

Επισκέπτης
το σαιτ φθινει απο καποια ατομα που το μονο που ξερουν ειναι να βριζουν και να απειλουν!γι αυτο το λογο εγω  προσωπικα δεν γραφω πια πολλες πληροφοριες στο φορουμ!!τοσα μελη υπαρχουν ,δεν προκειται να σωθει κανενας απο αυτα που θα εγραφα!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom