Νέα

Tο site φθίνει; (έχοντας περάσει τα 1 εκ post όμως!)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pixis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 75K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Ποιος απο τους παρακατω Μods ειναι ο πιο αντιπαθης και πρεπει να φυγει;

  • chevalier fidel

    Ψήφοι: 17 25,0%
  • solitonios

    Ψήφοι: 5 7,4%
  • sonyp 900

    Ψήφοι: 6 8,8%
  • tipos

    Ψήφοι: 8 11,8%
  • andreoug

    Ψήφοι: 9 13,2%
  • stavros51

    Ψήφοι: 7 10,3%
  • duracell

    Ψήφοι: 7 10,3%
  • pitsilistis

    Ψήφοι: 11 16,2%
  • zero tolerance

    Ψήφοι: 11 16,2%
  • Κανένας, την δουλειά τους προσπαθούν να κάνουν...

    Ψήφοι: 17 25,0%
  • Ολοι, για να γίνει κυριολεκτικά το forum μπουρδέλο!

    Ψήφοι: 22 32,4%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    68

JOHNNYDMAX

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.134
Like
26
Πόντοι
16
Αυτό είναι απλά μια υπόθεση. Δεν μπορείς να είσαι σίγουρος. Κι εγώ από την πλευρά μου δεν είπα ποτέ ότι τα παλιά μέλη φύγανε επειδή πέσανε πολλά άλλα άσχετα θέματα. Μπορεί να υπάρχουν 1002 λόγοι. Και στο κάτω-κάτω κάνε κι εσύ τις καβάτζες σου αν νομίζεις ότι οι υπόλοιποι σε κοροϊδεύουν. Αλλά αυτό που λες είναι μια υπόθεση, είναι πολύ απόλυτο και μπορεί να μην είναι έτσι τα πράγματα.

Όσο για αυτό που είπες "στα άσχετα threads δεν μπαίνεις αν δεν θέλεις", φυσικά και συμφωνώ αλλά θα είναι πολύ πιο εύκολο για όλους να μπαίνουν στο thread που θέλουν ανά κατηγορία. Γιατί να "τρώνε" χώρο τα άσχετα (κατ' εμένα) θέματα στα αριστερά του site και επίσης γιατί να "τρώνε" χώρο τα άσχετα (κατ' εσένα) θέματα. Αν είχαν κατηγοριοποιηθεί θα ήταν όλα πιο εύκολα και για μένα και για σένα.

Σωστή και για μένα η πρόταση, συμφώνησα και την πρώτη φορά που την έκανε ο liomas.....
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
Αυτό είναι απλά μια υπόθεση. Δεν μπορείς να είσαι σίγουρος. Κι εγώ από την πλευρά μου δεν είπα ποτέ ότι τα παλιά μέλη φύγανε επειδή πέσανε πολλά άλλα άσχετα θέματα. Μπορεί να υπάρχουν 1002 λόγοι. Και στο κάτω-κάτω κάνε κι εσύ τις καβάτζες σου αν νομίζεις ότι οι υπόλοιποι σε κοροϊδεύουν. Αλλά αυτό που λες είναι μια υπόθεση, είναι πολύ απόλυτο και μπορεί να μην είναι έτσι τα πράγματα.
Δεν είπα ότι είμαι σίγουρος 100% . Ποτέ και για τίποτα δεν είμαι σίγουρος 100%. Εννοούσα ότι αφού δεν ξέρει κανείς στα σίγουρα και αφου θα κάνουμε τις υποθέσεις μας, νομίζω οτι η υποθεση που εξέφρασα είναι η πιο λογική. Ή τουλάχιστον πιο λογική από το "απογοητεύτηκαν από το επίπεδο του σάιτ".
Και επίσης δεν είπα ότι κακώς έκαναν και έχουν τις καβάντζες τους.Δικαίωμά τους. Εγώ πάντως ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ. (Εννοείται όταν λέμε "καβάντζες" ότι μιλάμε για ιερόδουλες)
 

Επισκέπτης
Παρόλλο ότι υπάρχει θρέτ, ανοιγω αλλο ενα για ποιό στρατιγκή θεώρηση του θέματος. Είμαι από τα πρώτα μέλη και εχω holistic approach. Αν γουσταρουν οι Μοντς, ας το συνχωνεύσουν.

Το σάιτ αρχισε σούπερ. Ιnnovative consept, δυνατοί χρήστες, πολύ (μα ΠΟΛΥ) πληροφορία. Ειμασταν και εμεις ζεστοί και τραβαγαμε. Εγω πέρναγα καλά. Εδινα και έπερνα. Αμοιβαία.

Μετά, μπήκαν οι αυνανίες - στυλ- ''θελω τηλ, διαστάσεις, αιδιογράφημα, συστατκές επιστολές, SWOT ανάλυση, ακτινογραφία, ραδιοταξί να πάω και 150 ? για να γαμήσω. Πρώτο ολίσθημα το οποίο δεν το μανατζαραν καταλληλα.

Μετά μπήκαν οι κομπλεξικοί. Αυτοί που είχαν σκατα στο μυαλό και στη ψυχή και θέλαν καπου να τα βγάλουν. ΑΣΧΕΤΑ με την ιδρυτική θεματολογία του σάιτ. Βρισιές, μικρότητες, κατινιές, ξεπεσμός. Το σάιτ τους έδωσε το βήμα. Δεύτερο λάθος.

Μετά ήρθαν οι γυναίκες Μοντ και χρήστριες. Όχι πολλές, όπως θα ήταν το φυσιολογικο, αλλα 5. ΜΟΝΟ 5. Μα κανέναν δεν απασχολησε ΓΙΑΤΙ 5??? Οι άλλες 4.500.000 πού ειναι???? Μυαλό θέλει? Και αρχίσαν τα όργανα. Στο δέ θέμα της Μόντ ήμουν κάθετος. ΠΛΗΡΗ αλλίωση της ΙΔΡΥΤΙΚΗΣ φιλοσοφίας του σάιτ. Εστω και αν η συγκεκριμένη Μοντ είναι συμπαέστατη. Ασχετο αυτό.

Μετά ήρθαν οι τουρίστες. 1000αδες θρέτ....στυλ - τι στύλ κλανιάς προτιμάτε? συνεχή? διακεκομένη? σταδιακή? με αρωμα λεβάντας? και νασου ερτηματολόγια....

Ειναι γεγονός ότι το σάιτ χρειάζεται Στρατιγικό Επαναπροσδιορισμό. Δεν ξέρω ποιοί ειναι οι αποφασίζοντες και αν το βλέπου έτσι (που μπορεί και όχι) ή αν έχουν τα skills να κάνουν μια τετοια στρατιγκή κίνηση. Απλά στις business, μόνο 10% των καλών, αρχικά ιδεών, έχουν ΔΙΑΡΚΕΙΑ (που είναι και τελικά το κριτηριο αν πετυχες ή όχι). Ας φροντισουν (αν τους ενδιαφερει) να μην βρεθουν στο 90% (βλέπε Dating Club, TOP case study του ΠΩΣ ΝΑ ΓΑΜΗΣΕΙΣ μια πετυχημένη επιχειρηση).

Τα παραπάνω αποτελούν την προσωπική γνωμη/αναλυση σαν παλιου χρηστη και τιποτα περισσοτερο. Σαφως εχω και προτασεις, αλλα δεν ειναι του παροντος ούτε έχω και το χρόνο να πω περισσοτερα.
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
Πλάκα θα έχει τώρα να ανοίξει καμιά ψηφοφορία με το επίμαχο ερώτημα.  :2funny:
Πάντως , ειλικρινά, δεν κατάλαβα αυτό το "μόνο 5 γυναίκες. Οι άλλες 4.500.000 πού είναι?" . Τί απάντηση δίνεις εσύ?
 

Επισκέπτης
Δεν είπα ότι είμαι σίγουρος 100% . Ποτέ και για τίποτα δεν είμαι σίγουρος 100%. Εννοούσα ότι αφού δεν ξέρει κανείς στα σίγουρα και αφου θα κάνουμε τις υποθέσεις μας, νομίζω οτι η υποθεση που εξέφρασα είναι η πιο λογική. Ή τουλάχιστον πιο λογική από το "απογοητεύτηκαν από το επίπεδο του σάιτ".

ΟΚ, ίσως παρεξήγησα εγώ. Αλλά όταν χρησιμοποιείες λέξεις όπως "πασιφανές", "προφανές" κτλ, θεώρησα ότι είσαι σίγουρος. Πάντως η λογική που λες είναι εντελώς υποκειμενική. Μπορεί να απογοητεύτηκαν από το επίπεδο του site, μπορεί να τσακώθηκαν με κανέναν, μπορεί να βρήκαν άλλο καλύτερο site (!), μπορεί να μην έχουν χρόνο, μπορεί να έχουν βρει τις καβάτζες τους και να μην χρειάζεται να μπαίνουν στο site, μπορεί ένα σωρό.

Και επίσης δεν είπα ότι κακώς έκαναν και έχουν τις καβάντζες τους.Δικαίωμά τους. Εγώ πάντως ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ. (Εννοείται όταν λέμε "καβάντζες" ότι μιλάμε για ιερόδουλες)

Πάλι καλά που το διευκρίνισες στην παρένθεση γιατί... με την τόση θεματολογία που κυκλοφορεί μπορεί κάποιος να νομίσει ότι εννοείς άλλο!
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.745
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Μιας και τυγχανει να ειμαι επιχειρηματιας θα σου πω το εξης φιλε RavenM..Οταν ανοιγει μια επιχειρηση πχ ψιλικατζιδικο,στην αρχη πουλαει 100 πραγματα,μετα πουλανε 300 γιατι ζηταει ο κοσμος..Κι απ την στιγμη που το ζηταει ο κοσμος το αφεντικο το πουλαει οσο κι αν διαφωνει...Καπως ετσι ειναι κι εδω τα πραγματα!!!
 

panos_21

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2006
Μηνύματα
46
Like
0
Πόντοι
0
Φιλε RavenM (επετρεψε μου να σε θεωρω φιλο)

ΣΥΜΦΩΝΩ απολυτα μαζι σου σε ολα και τα περισσοτερα απο αυτα ειναι και ο λογος που δεν ποσταρω και δεν συμμετεχω ενεργα σε αυτο το site.Δυστυχως το εντοπισα καπως αργα και δεν ειχα την χαρα να συμμετασχω στα πρωτα και ΠΟΛΥ ενδιαφεροντα Topics τα οποια αρκουμαι μονο να διαβαζω τωρα σαν απλος θεατης.
Ακουγεσαι ατομο προσγειωμενο και με γνωσεις (οικονομικες και διοικησης επιχειρησεων) και νομιζω οτι ατομα σαν εσενα θα επρεπε να διευθυνουν το site και να χαρασουν την πορεια και την στρατηγικη του.

Συμβουλη προς τους υπευθυνους του site να λαβουν σοβαρα υποψη τα οσα θα γραφτουν σε αυτο το topic (που νομιζω θα ειναι πολλα) και να υιοθετησουν ορισμενες απο τις λυσεις και ιδεες που θα ειπωθουν.

 

Επισκέπτης
Μηπως τα βλεπεις πολυ σοβαρα τα πραγματα ????

Ενα απλο φορουμ ειναι.......κ τιποτα περισσοτερο.....

Ισως καποτε να ειχε μεγαλυτερη χρηστικη αξια....(για καποιους..).....ομως νομιζω οτι κ τωρα σε καλα επιπεδα κινειται....θα μπορουσε καλυτερα...αλλα κ χειροτερα....

Χαλαρα....
 

vasm

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2006
Μηνύματα
377
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
1
Μια επισήμανση μόνο . Νομίζω είναι προφανές (σε μένα τουλάχιστον), αλλά βλέπω ότι πολλοί δεν το βλέπετε. Οι παλιοί που σταμάτησαν να ποστάρουν δεν το έκαναν γιατί "έπεσε το επίπεδο του σάιτ".Πλάκα κάνουμε τώρα? Πολύ απλά ,βρήκαν τις καβάντζες τους και δεν θέλουν να τις αποκαλύπτουν στο φόρουμ. Αυτή είναι η πασιφανής αλήθεια. Στα άσχετα thread αν δε θες δεν μπαίνεις.
+1
 

Επισκέπτης
Θα συμφωνήσω με τον RavenM κι ιδιαίτερα στο γεγονός ότι οι admins/mods δεν βάλανε κάπου "χαλινάρι". Εξάλλου είναι στην φύση του Έλληνα να παρεξηγεί τον όρο "δημοκρατία". Πάντως δεν έχω πρόβλημα με τα άλλα threads, αρκεί να γίνει ένα "μάζεμα" σε κάποια στιγμή. Ιδιάιτερα (θα το ξαναπώ - ξέρω ότι έχω γίνει κουραστικός!) πρέπει να βρεθεί μία λύση για την αριστερή στήλη του site όπου υπάρχουν τα τελευταία θέματα. Έχω την άισθηση ότι όλοι μας από εκεί κοιτάμε, σπάνια μπαίνουμε στην κεντρική σελίδα του forum να βρούμε τα θέματα που μας ενδιαφέρουν (τουλάχιστον εγώ έτσι κάνω).
 

Επισκέπτης
Μηπως τα βλεπεις πολυ σοβαρα τα πραγματα ????

Ενα απλο φορουμ ειναι.......κ τιποτα περισσοτερο.....

Ισως καποτε να ειχε μεγαλυτερη χρηστικη αξια....(για καποιους..).....ομως νομιζω οτι κ τωρα σε καλα επιπεδα κινειται....θα μπορουσε καλυτερα...αλλα κ χειροτερα....

Χαλαρα....

Το πως θα το δω, ειναι δική μου υπόθεση. Για να εχουμε και καλό ερωτημα, εσυ σε ποιά κατηγορία ανοικεις απο τις παραπάνω? Το λέω γιατι δεν εχω δει κανενα imput στη βασικη θεματολογια...αν κανω λαθος, να με συμπαθας...
 

Surfboy

Μέλος
Εγγρ.
6 Οκτ 2005
Μηνύματα
231
Like
0
Πόντοι
1
φίλοι συμφωνώ και εγώ οτι έχει ξεγύγει λίγο από το θέμα το σαιτ αλλά γι αυτό υπάρχουν τα θρεντ και ευτυχώς που μερικοί ανταλάζουμε απόψεις και ενημερώνουμε ακόμα ,, επειδή και εγώ είμαι από την αρχή του sait θα έλεγα οτι στην αρχή υπήρχε ενδιφέρον γιατί τα πρωτοκουβεντιάζαμε τα πράγματα και είχαμε πολλά να πούμε ..  τώρα και εφόσον τα πράγματα στην Αθήνα παραμένουν στάσιμα , εννοώ οτι οι κοπέλες λίγο πολύ ανακυκλωνόνται από  το ένα μαγαζί στο άλλο και δύσκολα βλέπεις κάτι καλό και καινούργιο λογικό είναι να υπάρχει μια κόπωση ,,, τι να γράψεις ή τι να διαβάσεις με ενδιαφέρον , αν παρατηρήσετε η ίδιοι και οι ίδιοι λέμε πληροφορίες και συνήθως για τις ίδιες κοπέλες ,,, πάντως ας συνεχίσουμε εμείς την ενημέρωση και την ανταλλάγη απόψεων , τουλάχιστόν έτσι ξέρουμε που τα σκάμε και είναι για την δικία μας ευχαρίστηση ... σας ζάλισα εεε ... αντε πάμε....
 

Επισκέπτης
Το πως θα το δω, ειναι δική μου υπόθεση. Για να εχουμε και καλό ερωτημα, εσυ σε ποιά κατηγορία ανοικεις απο τις παραπάνω? Το λέω γιατι δεν εχω δει κανενα imput στη βασικη θεματολογια...αν κανω λαθος, να με συμπαθας...

Φυσικα κ ειναι δικη σου υποθεση το πως βλεπεις το φορουμ αυτο....
Δν εχω μαθει να ανηκω σε κατηγοριες....οποτε δν θα αναγκαστω να περιοριστω κ στα δικα σου κουτια....αν παρ'αυτα δν σε καλυψα προηγουμενως....μπορεις να δεις σε ποια τοπικ εχω γραψει κ τι....κ για να σε βοηθησω θα σου πω μην ψαξεις στα τοπικ με πουτανες/cg/ct κλπ....δν ασχολουμαι με το θεμα.....δν το βλεπω ετσι.....κ για ακομη μεγαλυτερη βοηθεια....ξεκινησα να γραφω στα στριπ....συνεχιζω εκει....κ καμια φορα γραφω τη γνωμη μου κ για διαφορα θεματα που αναρτωνται κατα καιρους....αλλα συχναζω κυριως στα στριπ-θεματα...ΟΚ ???
Ελπιζω να σε κατατοπισα πληρως.....
 

Επισκέπτης
Φυσικα κ ειναι δικη σου υποθεση το πως βλεπεις το φορουμ αυτο....
Δν εχω μαθει να ανηκω σε κατηγοριες....οποτε δν θα αναγκαστω να περιοριστω κ στα δικα σου κουτια....αν παρ'αυτα δν σε καλυψα προηγουμενως....μπορεις να δεις σε ποια τοπικ εχω γραψει κ τι....κ για να σε βοηθησω θα σου πω μην ψαξεις στα τοπικ με πουτανες/cg/ct κλπ....δν ασχολουμαι με το θεμα.....δν το βλεπω ετσι.....κ για ακομη μεγαλυτερη βοηθεια....ξεκινησα να γραφω στα στριπ....συνεχιζω εκει....κ καμια φορα γραφω τη γνωμη μου κ για διαφορα θεματα που αναρτωνται κατα καιρους....αλλα συχναζω κυριως στα στριπ-θεματα...ΟΚ ???
Ελπιζω να σε κατατοπισα πληρως.....

Σαφέστατα. Θα μπορούσες να το εκφράσεις και με λιγότερα λόγια.
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.745
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Μην ξεχναμε επισης οτι καποιες πληροφοριες παραμενουν στους πινακες διαχρονικα.εγω εχω βοηθηθει απο το σαιτ και στον καταλογο πολυ απο τα σχολια των επισκεπτων στα σπιτακια ασχετα με τα θεματα που παιζουν στα αριστερα μας!
 

dzf

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
663
Κριτικές
5
Like
2
Πόντοι
6
Το πως θα το δω, ειναι δική μου υπόθεση. Για να εχουμε και καλό ερωτημα, εσυ σε ποιά κατηγορία ανοικεις απο τις παραπάνω? Το λέω γιατι δεν εχω δει κανενα imput στη βασικη θεματολογια...αν κανω λαθος, να με συμπαθας...

Αν και δε μου πέφτει λόγος, θα μου επιτρέψεις κάπου εδώ να συμφωνήσω με τον McLein.

Ένα φόρουμ είναι. Ανταλαγή απόψεων - συζητήσεων κτλπ...
Δεν σου αρέσει κάποιο τόπικ...πολύ απλά δεν συμμετέχεις.

Εγώ πχ είμαι μέλος από αρχής γενομένης... Δες πόσα ποστ έχω. Καμιά 120άρα. Σχεδόν τίποτα δηλ σε σχέση με άλλους που είναι και πολύ νεότεροι από μένα. Θα μπορούσα να είχα και 2000... Αν επαιρνα μέρος στα ποστ περί Γαύρων, Βάζελων Αεκτζήδων ... Έτσι δεν είναι? Οι περισσότεροι μοντς και 5άστεροι από αυτά τα τόπικ δεν είναι? Ή κάνω λάθος?

Θα σου έλεγα επίσης ότι άσχετα αν σου αρέσει η όχι υπάρχουν και κάποιοι, πολλοί απ ότι φαίνεται, εδώ μέσα οι οποίοι εκδηλώνουν ενδιαφέρον για θέματα που δεν αφορούν τη βασική θεματολογία του σάιτ. Ωραία. Συμφωνώ . Και τι να κάνουμε δηλ? να τους κλείσουμε το στόμα? --> Όχι, δεν γίνεται. Απλά μην τα διαβάζεις. Εγώ τουλάχιστον αυτή την τακτική ακολουθώ.

Anyway αυτά, απλά μη δίνεις ιδιαίτερη σημασία.

 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Εγώ από την πλευρά μου έκανα μία άλλη πρόταση, να κατηγοριοποιηθούν τα Threads που φαίνονται αριστερά, να μπαίνει ο καθένας εκεί που θέλει και τότε να γίνονται "collapse" τα σχετικά θέματα.

Πολύ δυνατή πρόταση.

:thumbsup:
 

Ryu

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Νοε 2006
Μηνύματα
2.017
Κριτικές
9
Like
13
Πόντοι
2.007
Ενα απλο φορουμ ειναι.......κ τιποτα περισσοτερο.....

Συμφωνω.

Και δεν θα μου πει κανενας σε ποια «κατηγορια» κατατασσω τον εαυτο μου.

Συμφωνω με τον λιομας μονο σε οτι αφορα την οργανωση των θεματων, κατι που εχει επισημανθει πολλες φορες. Το «χαλιναρι» το αφηνω ασχολιαστο.

Οι θηλυκες παρουσιες δεν με ενοχλουν, μονο οι ψευτες.  

Χαιρομαι που ειμαι μελος σε αυτο το φορουμ περισσοτερο απο καθε αλλο που εχω κατα καιρους συμμετασχει.
 

Επισκέπτης
Να μη γινει παρανοηση. Προσωπικες θεσεις αναλύω. Δεν διεκδικώ κάτι. Το ότι ειμαι εδω ακόμα και γραφω, σημαινει ότι γουσταρω (ή είμαι χασομέρης :2funny:). Υπάρχου τροποι. ,Πχ. ειδικό φόρουμ (με περιορισμενη προσβαση) για χρηστες με παρελθόν (και γυναικες με μέλλον... :2funny:)

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom