Νέα

Tο site φθίνει; (έχοντας περάσει τα 1 εκ post όμως!)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pixis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 75K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ποιος απο τους παρακατω Μods ειναι ο πιο αντιπαθης και πρεπει να φυγει;

  • chevalier fidel

    Ψήφοι: 17 25,0%
  • solitonios

    Ψήφοι: 5 7,4%
  • sonyp 900

    Ψήφοι: 6 8,8%
  • tipos

    Ψήφοι: 8 11,8%
  • andreoug

    Ψήφοι: 9 13,2%
  • stavros51

    Ψήφοι: 7 10,3%
  • duracell

    Ψήφοι: 7 10,3%
  • pitsilistis

    Ψήφοι: 11 16,2%
  • zero tolerance

    Ψήφοι: 11 16,2%
  • Κανένας, την δουλειά τους προσπαθούν να κάνουν...

    Ψήφοι: 17 25,0%
  • Ολοι, για να γίνει κυριολεκτικά το forum μπουρδέλο!

    Ψήφοι: 22 32,4%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    68

stunt

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.136
Like
4
Πόντοι
16
Υπάρχουν κατάλληλοι και μη κατάλληλοι χώροι για μαθήματα ηθικής; Την ηθική του ο καθένας την έχει ως αξεσουάρ; Σε μερικούς χώρους την φοράει και σε μερικούς χώρους όχι;

απλα εννοει οτι μελος του site = ανηθικος, ξεπεσμενος, μισογυνης, γυναικας, μοιχος, χυδαιος κτλ κτλ...(μεχρις αποδειξεως του αντιθετου)

αποψη της
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Ρωτάω το φίλο stunt διοτι δεν καταλαβαίνω:
Σε ένα site για πουτάνες τίθεται ζήτημα ηθικής για το αν κάποιος πηδά παντρεμένες;
Νόμιζα ότι το μόνο σεξ που απαγορεύεται να μιλάμε και ορθότατα είναι αυτό που εμπλεκονται ανήλικοι ή αυτό που φγίνεται χωρίς τη συναίνεση κάποιων εκ των συμμετεχόντων (εν γνώσει των λοιπών)...
Γιατί τέτοικο κόλλημα με το αν κάποιος ισχυρίζεται ότι πηδά παντρεμένες και ενδεχομένως τις γκάστρωσε; Δεν είναι καν παράνομο- μόνο λόγος διαζυγίου για τον άνδρα της παντρεμένης...
 

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Ακόμα και έτσι να πιστεύει stunt η ερώτηση μου ισχύει!!

Μπα!!! Μάλλον στο βασίλειο της κοινοτοπίας κατοικοεδρεύει η ρούλη!!
 

stunt

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.136
Like
4
Πόντοι
16
Ρωτάω το φίλο stunt διοτι δεν καταλαβαίνω:
Σε ένα site για πουτάνες τίθεται ζήτημα ηθικής για το αν κάποιος πηδά παντρεμένες;
Νόμιζα ότι το μόνο σεξ που απαγορεύεται να μιλάμε και ορθότατα είναι αυτό που εμπλεκονται ανήλικοι ή αυτό που φγίνεται χωρίς τη συναίνεση κάποιων εκ των συμμετεχόντων (εν γνώσει των λοιπών)...
Γιατί τέτοικο κόλλημα με το αν κάποιος ισχυρίζεται ότι πηδά παντρεμένες και ενδεχομένως τις γκάστρωσε; Δεν είναι καν παράνομο- μόνο λόγος διαζυγίου για τον άνδρα της παντρεμένης...

Φιλε μου καλε, καλε μου φιλε δεν μιλησα περι παρανομιας...το να το καυχιεται κανεις δημοσιως οτι το κανει επανειλημμενως και μαλιστα ΚΑΙ με γυναικα ενος "καλου παιδιου" ε, ειναι Ο ξεπεσμος...

Αλλα δεν ειναι εκει το ζητημα. Το να κατηγορει το ιδιο ατομο ΑΛΛΟΥΣ ως αναξιοπρεπεις (οσους δεν συντασσονται με τους κανονισμους ενος μπουρδελοφορουμ) , αυτο ειναι Η παρανοια...

Ευχομαι μονο να μην βρεθεις ποτε στη θεση του "καλου παιδιου" της ιστοριας...

καλο απογευμα!


 

rouli

Τιμημένος
Εγγρ.
31 Ιαν 2006
Μηνύματα
666
Like
0
Πόντοι
6
Ακόμα και έτσι να πιστεύει stunt η ερώτηση μου ισχύει!!

Μπα!!! Μάλλον στο βασίλειο της κοινοτοπίας κατοικοεδρεύει η ρούλη!!
αν δεν κανω λαθος δεν βρισκοπμαστε στο σαιτ της εκκλησιας της ελλαδος..

και φυσικα η ηθικη του καθενος δεν ειναι αξεσουαρ...

αλλα αν θα θελαμε να κανουμε μια λιστα με το ποιον και τι θεωρει ο καθενας μας ανηθικο εντος κι εκτος εισαγωγικων μαλλον η λιστα θα ηταν πολυ μεγαλη,,,

διαφωνω λοιπον με τον stunt οταν επικεντρωνεται σε καποιον..

(θεωρω για παραδειγμα ανηθικο να με χαρακτηριζεις χωρις να με γνωριζεις...)

 

Επισκέπτης
Εγω που σε γνωριζω μπορω να σε χαρακτηριζω ??? ;) ;) ;)
 

stunt

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.136
Like
4
Πόντοι
16
αν δεν κανω λαθος δεν βρισκοπμαστε στο σαιτ της εκκλησιας της ελλαδος..

και φυσικα η ηθικη του καθενος δεν ειναι αξεσουαρ...

αλλα αν θα θελαμε να κανουμε μια λιστα με το ποιον και τι θεωρει ο καθενας μας ανηθικο εντος κι εκτος εισαγωγικων μαλλον η λιστα θα ηταν πολυ μεγαλη,,,

διαφωνω λοιπον με τον stunt οταν επικεντρωνεται σε καποιον..

(θεωρω για παραδειγμα ανηθικο να με χαρακτηριζεις χωρις να με γνωριζεις...)

τοτε το παιρνω πισω οταν σε χαρακτηρισα ηθικο στοιχειο σε αλλο thread...
ειμαι κι εγω ανηθικος λοιπον! κανενα προβλημα! ολοι οι...κακοι χωραμε εδω!

ρουλι ειναι ηθικο να υπερασπιζεσαι ατομα οταν εχεις χαρακτηρισει εκ πεποιθησεως την συνομοταξια στην οποια ανηκουν ανηθικη; χμ....
 

λαγαρος

Μέλος
Εγγρ.
29 Νοε 2006
Μηνύματα
4.025
Like
4
Πόντοι
16
αντε και σιγα σιγα θα διαφωνισουμε ...........
 

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
αν δεν κανω λαθος δεν βρισκοπμαστε στο σαιτ της εκκλησιας της ελλαδος..

και φυσικα η ηθικη του καθενος δεν ειναι αξεσουαρ...

αλλα αν θα θελαμε να κανουμε μια λιστα με το ποιον και τι θεωρει ο καθενας μας ανηθικο εντος κι εκτος εισαγωγικων μαλλον η λιστα θα ηταν πολυ μεγαλη,,,

διαφωνω λοιπον με τον stunt οταν επικεντρωνεται σε καποιον..

(θεωρω για παραδειγμα ανηθικο να με χαρακτηριζεις χωρις να με γνωριζεις...)

Πρώτα απ' όλα χαρακτηρίζω εσένα μέσα από τα γραφτά σου. Τα οποία υποθέτω γράφεις εσ΄θ και όχι ένα ή περισσότερα άλλα πρόσωπα. Αν ήταν ανήθικο να χαρακτηρίζεις κάποιον από τον λόγο του (γραφτό και προφορικό) τότε όλη η επιστήμη της ψυχιατρικής/ψυχανάλυσης θα ήταν ανήθικη. Το περίφημο βιβλίο δε του Φρόυντ για τον Πρόεδρο Σρέμπερ που βασίστηκε σε γραφτά του δικαστή Σρέμπερ, αφού δεν τον είχε γνωρίσει προσωπικά, κατά την γνώμη σου είναι ανήθικο, όπως και ο ίδιος ο Φρόυντ. για να αναφέρω μόνο ένα παράδειγμα. Ειρήσθω εν παρόδω ο Φρόυντ έχει γράψει βιβλίο και για τον Πρόεδρο Γουίλσον των ΗΠΑ επίσης χωρίς να τον γνωρίζει προσωπικά.

Η παραπάνω παράθεση λοιπόν επιβεβαιώνει απλώς τον χαρακτηρισμό. Σε τέσσερις προτάσεις κατάφερες να πεις τρεις κοινοτοπίες (οι δύο αυτοαναιρούνται κιόλας).
 

stunt

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.136
Like
4
Πόντοι
16
Πρώτα απ' όλα χαρακτηρίζω εσένα μέσα από τα γραφτά σου. Τα οποία υποθέτω γράφεις εσ΄θ και όχι ένα ή περισσότερα άλλα πρόσωπα. Αν ήταν ανήθικο να χαρακτηρίζεις κάποιον από τον λόγο του (γραφτό και προφορικό) τότε όλη η επιστήμη της ψυχιατρικής/ψυχανάλυσης θα ήταν ανήθικη. Το περίφημο βιβλίο δε του Φρόυντ για τον Πρόεδρο Σρέμπερ που βασίστηκε σε γραφτά του δικαστή Σρέμπερ, αφού δεν τον είχε γνωρίσει προσωπικά, κατά την γνώμη σου είναι ανήθικο, όπως και ο ίδιος ο Φρόυντ. για να αναφέρω μόνο ένα παράδειγμα. Ειρήσθω εν παρόδω ο Φρόυντ έχει γράψει βιβλίο και για τον Πρόεδρο Γουίλσον των ΗΠΑ επίσης χωρίς να τον γνωρίζει προσωπικά.

Η παραπάνω παράθεση λοιπόν επιβεβαιώνει απλώς τον χαρακτηρισμό. Σε τέσσερις προτάσεις κατάφερες να πεις τρεις κοινοτοπίες (οι δύο αυτοαναιρούνται κιόλας).

ετσι ρε stud, ριξε και κανενα εγκυκλοπαιδικο γιατι πολυ το κουρασαμε με αντιπαραθεσεις...θα πεσει και η ακροαματικοτητα, οχι τιποτε αλλο!
 

λαγαρος

Μέλος
Εγγρ.
29 Νοε 2006
Μηνύματα
4.025
Like
4
Πόντοι
16
μπορει να εννοει ανηθικο το να χαρακτηρισεις καποιο που δεν ειδες κοντο,χοντρο,ψηλο,ωραιο,ασχημο κοκ.

τωρα να ρωτησω ο χαρακτ."ανηθικος"χωρις να δεις ειναι δειγμα ηθους?????
 

rouli

Τιμημένος
Εγγρ.
31 Ιαν 2006
Μηνύματα
666
Like
0
Πόντοι
6
Πρώτα απ' όλα χαρακτηρίζω εσένα μέσα από τα γραφτά σου

τα γραπτα μου ειναι μια φραση??

εκτος κι αν μιλω με τον φροϋντ αυτοπροσωπως..
 

igand2

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2006
Μηνύματα
393
Κριτικές
7
Like
121
Πόντοι
1
ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΜΙΣΗ ΚΑΙ ΠΙΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΗΣΙ
 

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Πρώτα απ' όλα χαρακτηρίζω εσένα μέσα από τα γραφτά σου

τα γραπτα μου ειναι μια φραση??

εκτος κι αν μιλω με τον φροϋντ αυτοπροσωπως..

Τα γραπτά σου είναι από μία λέξη έως ένα δοκίμιο.

Αγαπητή μου ειλικρινά, μπορείς να δομήσεις μια σκέψη σου χωρίς να καταφεύγεις σε κοινοτοπίες; Μπορείς να παρουσιάσεις ένα επιχείρημα που να αποτελεί αποτέλεσμα ανάλυσης και σύνθεσης εννοιών και σκέψεων και όχι κοινότοπα ευφυολογήματα;
 

rouli

Τιμημένος
Εγγρ.
31 Ιαν 2006
Μηνύματα
666
Like
0
Πόντοι
6
Τα γραπτά σου είναι από μία λέξη έως ένα δοκίμιο.

Αγαπητή μου ειλικρινά, μπορείς να δομήσεις μια σκέψη σου χωρίς να καταφεύγεις σε κοινοτοπίες; Μπορείς να παρουσιάσεις ένα επιχείρημα που να αποτελεί αποτέλεσμα ανάλυσης και σύνθεσης εννοιών και σκέψεων και όχι κοινότοπα ευφυολογήματα;

οχι

παω να βρω την καταλληλη βιβλιογραφια κι επιστρεφω
ως τοτε καλα να περνας
 

stunt

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.136
Like
4
Πόντοι
16
οχι

παω να βρω την καταλληλη βιβλιογραφια κι επιστρεφω
ως τοτε καλα να περνας

μα πηγε και η Χριστιανη να αντιπαρατεθει με εναν νομομαθη μαστορα του γραπτου -και οχι μονο- λογου....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom