Νέα

Το παράλογο φαινόμενο των Mgtow και των incels

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.001
Πόντοι
3.556
Πως θελει η κοινωνια και οι γυναικες τον ανδρα:

12-65.jpg


Τι διαλεγει τελικα ο ανδρας:

lucky-luck-2.jpg
 
Τελευταία τροποποίηση:

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
247
Πόντοι
36
απο 6 και πανω αντικειμενικα...επισης ο 50αρης αν κυνηγαει 30αρα συνηθως παιρνει τα αρχιδια μου
λογο οικονομικης δυσκολιας εχει αρκετα ζευγαρια 30 35 αυτη 50 + αυτος . Εχουμε και πολιτικους γνωστους να δουμε και εχω και αρκετα γνωστα ζευγαρια.
Τα λεφτα και η σιγουρια ειναι μεγαλο ατου λογο και οτι εχει γινει χαλια με ευρω οποτε.
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.172
Like
50.935
Πόντοι
12.756
λογο οικονομικης δυσκολιας εχει αρκετα ζευγαρια 30 35 αυτη 50 + αυτος . Εχουμε και πολιτικους γνωστους να δουμε και εχω και αρκετα γνωστα ζευγαρια.
Τα λεφτα και η σιγουρια ειναι μεγαλο ατου λογο και οτι εχει γινει χαλια με ευρω οποτε.
δεν ειναι ομως το συνηθες...οποιος εχει λεφτα ας το κανει οποιος δεν εχει ομως ειναι δυσκολο τετοια διαφορα ηλικιας γκομενετο
 
OP
OP
Ράγκναρ Λόθμπροκ
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.766
Κριτικές
18
Like
5.571
Πόντοι
1.796
εγω πως θα βρισκω καθε μερα γκομενες μαγκες?
 

emperor13

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.795
Like
747
Πόντοι
96
Το άλλο πρόβλημα που το Mgtow δεν μπαίνει στη μαζική παραγωγή είναι οτι δεν έχει οικονομικό επιχείρημα όπως ο φεμινισμός και ο γκευσμός.
Δηλαδή ο καπιταλισμός χρειάζεται γυναίκες στην παραγωγή και ο φεμινισμός βοηθάει σε αυτό.Ο Mgtowισμός σε τι ακριβώς βοηθάει την οικονομία και τη γενική ευημερία?
Μόνο το κίνημα του σπονσορισμού δίνει κάποια ακτίδα.
Επειδή τα sugar babies δηλώνουν οτι ασκούν female empowerment για την ώρα οι φεμινίστριες μας επιτρέπουν να γαμάμε.Φυσικά στο μέλλον μπορεί να μεταμορφωθείς σε αισχρό βιαστή αν αλλάξουν τα γούστα τους μετά από 20 χρόνια π.χ. και θυμηθούν οτι τις γαμούσαν σπόνσορες.
ο mgtowισμος καταστρεφει σημερα τον καπιταλισμο :rockon:
 

emperor13

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.795
Like
747
Πόντοι
96

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.705
Κριτικές
1
Like
4.487
Πόντοι
1.706
Και μονο οτι σε τρεις ωρες εχεις παρει 120 απαντησεις λεει κατι.

Οι παπουδες μας ειχαν κι αυτοι γυναικες, τις γιαγιαδες μας. Τις ειχαν σηκω πανω κατσε κατω,αυτες φροντιζαν τα παιδια και το σπιτι.
Ηταν πιο μαγκες γιατι δεν περναν γυναικα χωρις προικα.
Επεφτε και καμμια φάπα καπου καπου.
Υπηρχε σεβασμος στον αντρα
Η γυναικα ηταν η τιμη κ η υποληψη της οικογενειας.

Πειτε μου τωρα εσεις οι νεοφιλελευθεροι. Ποιος απο εσας ειχε χωρισει ο παππους του? Μεγαλωσαν οι γονεις του χωρις αρχες?

Θα το λεω μεχρι να σβησει ο ηλιος.
Δεν φταινε οι γυναικες. Για ολα φταινε οι φεμινιστες, πιρφοροι, λευκοι ιπποτες
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.705
Κριτικές
1
Like
4.487
Πόντοι
1.706
Το άλλο πρόβλημα που το Mgtow δεν μπαίνει στη μαζική παραγωγή είναι οτι δεν έχει οικονομικό επιχείρημα όπως ο φεμινισμός και ο γκευσμός.
Δηλαδή ο καπιταλισμός χρειάζεται γυναίκες στην παραγωγή και ο φεμινισμός βοηθάει σε αυτό.Ο Mgtowισμός σε τι ακριβώς βοηθάει την οικονομία και τη γενική ευημερία?
Μόνο το κίνημα του σπονσορισμού δίνει κάποια ακτίδα.
Επειδή τα sugar babies δηλώνουν οτι ασκούν female empowerment για την ώρα οι φεμινίστριες μας επιτρέπουν να γαμάμε.Φυσικά στο μέλλον μπορεί να μεταμορφωθείς σε αισχρό βιαστή αν αλλάξουν τα γούστα τους μετά από 20 χρόνια π.χ. και θυμηθούν οτι τις γαμούσαν σπόνσορες.
Ειμαστε συνειδητα εκτος παιχνιδιου ετσι οπως το θελει το συστημα που περιγραφεις
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.705
Κριτικές
1
Like
4.487
Πόντοι
1.706
ναι αλλα δεν ειναι ετσι ?Δηλαδη οι γκομενες εχουν ξεσαλωσει δεν τις πιανεις εισαι με μια και αυτη εχει αλλους 50 καβατζα να περιμενουν να γλυψουν κανα κοκκαλακι.
Πως να αντιδρασεις. Να τα εχεις και εαν μαλωσεται να ξερεις οτι αυτη θα πηδιεται με τον καβατζα μονο και μονο για να σου δειξει ποιος κανει κουμαντο .
Εδω σε θελω πως το λυνεις αυτο το προβλημα?
Αυτο ειναι φαινομενο του δυτικου κόσμου.
Δεν υπαρχει αυτο σε λατινικη αμερικη, ασια, αφρικη.
Δεν γνωριζω για ρωσια, κ πρωην Κομουνιστικες χωρες
 

BAKALIS74

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2012
Μηνύματα
4.741
Like
2.025
Πόντοι
456
https://www.in.gr/2020/07/15/b-scie...motitas-dysoiones-provlepseis-gia-tin-ellada/

πρωτη φορα μετα απο αιωνες καθολικη και παγκοσμια πτωση γεννησεων

ξυπνανε κατα εκατομμυρια οι mgtowιστες και δεν μπορει να το σταματησει κανεις :sunglasses:
μακάρι να συνεχιστεί μπας και γλυτώσει ο δύσμοιρος πλανήτης
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.705
Κριτικές
1
Like
4.487
Πόντοι
1.706
Ας δούμε μια πραγματική περίπτωση γυναικείας συμπεριφοράς / απαίτησης, σε χωρισμένο ζευγάρι.
Χώρισαν. ΦΥΣΙΚΑ πήρε την επιμέλεια. Μένει στη μάνα της. Ο Πατέρας πληρώνει child support, αυτή ανακαλύπτει πως ο τυπάς γυρνάει φιλμ πορνό, ΑΡΑ βγάζει περισσότερα λεφτά, και ζητάει αύξηση του ποσού. Η Δικαστής τη ρωτάει αν εργάζεται (μετά το 4.30), αυτή απαντάει όχι, γιατί να το κάνω; μένω με τη μάνα μου, δεν πληρώνω νοίκι και φαγητό, είναι τσάμπα, χρησιμοποιώ τα λεφτά που δίνει για το παιδί και ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ. Θα μπορούσα να δουλέψω, αλλά δεν θέλω. Το παιδί είναι 11 χρονών και πάει σχολείο, αλλά γιατί να πάει να δουλέψει; ΣΤΗ ΜΟΥΝΑΡΑ ΤΗΣ, προτιμάει να μην κάνει τίποτα. Η εν λόγω Δικαστής αποδείχτηκε σωστή, δεν δέχτηκε ισχυρισμούς αφού δεν υπήρχαν στοιχεία και δεν ανέβασε τη διατροφή, πλην όμως το γεγονός παραμένει. Η ίδια η γυναίκα είπε πως ζει εκμεταλλευόμενη τη μάνα της και τα λεφτά που δίνει ο πατέρας για το παιδί, και αυτό είναι αποδεκτό. Αν αποδείκνυε πως ο πατέρας έβγαζε περισσότερα χρήματα, η Δικαστής βάσει Νόμου θα ανέβαζε τη διατροφή. Για να περνάει καλύτερα η γυναίκα, με τα λεφτά του Μαλάκα. Καλά ξυπνητούρια.
Καθημερινοτητα.
Το νοιωθεις μονο αφου το εχεις ζησει.

Λενε πως ο εξυπνος μαθαινει απο τα λαθη του ενω ο εξυπνοτερος μαθαινει απον τα λαθη των αλλων.
Το αντρικο iq δυστυχως ειναι χαμηλο
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.705
Κριτικές
1
Like
4.487
Πόντοι
1.706
Υποθέτω πως είναι φανερό από το κείμενό μου ότι αυτή την κατάσταση άντρες τη δημιούργησαν και τη συντηρούν. Αμέτρητοι ηλίθιοι κάνουν συνέχει λάικ σε οτιδήποτε θηλυκό, γιατί μέσα στη φαντασία τους δεν μπορεί, στα 1000 θα πιάσει 1. Αμ δε. Εξανεμίζουν τις ελπίδες τους, αλλά και τις δικές μας
Λαικ σε γυναικα εχω να κανω απο το 2017. Απο τοτε που καταλαβα πως καθε λαικ ειναι ενα ακομη βημα μακρια απο τον στοχο μου που ειναι να γαμησω.
 

azurus

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2021
Μηνύματα
41
Like
48
Πόντοι
0
https://www.in.gr/2020/07/15/b-scie...motitas-dysoiones-provlepseis-gia-tin-ellada/

πρωτη φορα μετα απο αιωνες καθολικη και παγκοσμια πτωση γεννησεων

ξυπνανε κατα εκατομμυρια οι mgtowιστες και δεν μπορει να το σταματησει κανεις :sunglasses:
Μπράβο τυπε, λογικά οι MGTOW το κατάφεραν και όχι το γεγονός ότι ζούμε τον 2ο χρόνο μίας πανδημίας και τις συνέπειες των οικονομικών κρίσεων που έγιναν στην αρχή της δεκαετίας του 2010. Ή το γεγονός ότι σε αρκετές χώρες της δύσης όλο και περισσότερα ζευγάρια σπάνε την παράδοση του να κάνεις τουλάχιστον 2 παιδιά.
 

awdl0re

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Απρ 2021
Μηνύματα
2.769
Like
5.255
Πόντοι
1.056
Πίσω από όλα βρίσκεται η βαρεμάρα.

Μία γυναίκα σήμερα, αρκεί να φροντίζει τον εαυτό της και θα τα έχει όλα στα πόδια της.
Ο άντρας πρέπει:

- Να φροντίζει τον εαυτό του
- Να αφοσιώνει χρόνο-κόπο-θυσίες στο παιχνίδι-καμάκι
- Να μερινμά για τα προς το ζην. Τα αγόρια όταν ενηλικιωθούν αρχίζουν τα χτυπήματα στην πλάτη "αντε βρες καμια δουλεια τωρα", "κομμένο το χαρτζιλικι", "ειναι ο αντρας του σπιτιου", κλπ, Τα κορίτσια αρκεί ένα "μπαμπακούλι μου είδα μία ωραία τσάντα στη βιτρίνα και μου άρεσε πολύ"
- Το κυριότερο από όλα Ο ΑΝΤΡΑς ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΜΑΧΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΤΟΥ, ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΜΗΝ ΠΑΡΑΣΤΡΑΤΕΙ, ΠΩς ΦΕΡΕΤΑΙ, ΜΗ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΣΕΙ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΙΑ, κλπ

Ε για να κάνει κάποιος όλα τα παραπάνω, απαιτεί να θυσιάσει το σημαντικότερο πράγμα που του έχει δωρίσει ο θεός και η Φύση, δηλαδή το ΧΡΟΝΟ, και ολα αυτά για αμφίβολα αποτελέσματα, αφού ακόμα και αν τα κάνει, τίποτα δεν αποκλείει από το να βρεθεί στα κρύα του λουτρού.
Και όχι μόνο το χρόνο θυσιάζει, αλλά και πάρα μα πάρα πολλές μικρο/μεγαλο-απολαύσεις της ζωής, όπως χρόνο με την παρέα του, σούρες, ελευθερία, καμάκι σε άλλες, περηφάνια, ανεξαρτησία, χόμπυ, κλπ

Το αποτέλεσμα όλων των παραπάνω απαιτήσεων, ένα μόνο συναίσθημα προκαλεί στο σύχρονο άνδρα: ΒΑΡΕΜΑΡΑ

Προφανώς το θέμα σηκώνει βιβλία ανάλυσης και δε χωράει σε ένα ποστ, γι αυτό και το κλείνω εδώ.

ευτυχώς γιατί βαρεθήκαμε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom