Νέα

Το παράλογο φαινόμενο των Mgtow και των incels

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.554
Πόντοι
3.656
Καθημερινοτητα.
Το νοιωθεις μονο αφου το εχεις ζησει.

Λενε πως ο εξυπνος μαθαινει απο τα λαθη του ενω ο εξυπνοτερος μαθαινει απον τα λαθη των αλλων.
Το αντρικο iq δυστυχως ειναι χαμηλο
Αν ήταν θέμα IQ θα το είχαμε λύσει. Εδώ στείλαμε Ρόβερ στον Άρη. Εκατομμύρια χρόνια εξέλιξης μας έχουν επιβάλει να προστατεύουμε τα θηλυκά και τα παιδιά ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ πως είναι δικά μας. Αν δεν ήμασταν προγραμματισμένοι με τον τρόπο αυτό η φυλή δεν θα επιβίωνε. Οι αναλώσιμοι είμαστε εμείς, κι όχι μόνο στο δικό μας είδος. Και οι άλλοι πίθηκοι το ίδιο κάνουν
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.554
Πόντοι
3.656
Και μονο οτι σε τρεις ωρες εχεις παρει 120 απαντησεις λεει κατι.

Οι παπουδες μας ειχαν κι αυτοι γυναικες, τις γιαγιαδες μας. Τις ειχαν σηκω πανω κατσε κατω,αυτες φροντιζαν τα παιδια και το σπιτι.
Ηταν πιο μαγκες γιατι δεν περναν γυναικα χωρις προικα.
Επεφτε και καμμια φάπα καπου καπου.
Υπηρχε σεβασμος στον αντρα
Η γυναικα ηταν η τιμη κ η υποληψη της οικογενειας.

Πειτε μου τωρα εσεις οι νεοφιλελευθεροι. Ποιος απο εσας ειχε χωρισει ο παππους του? Μεγαλωσαν οι γονεις του χωρις αρχες?

Θα το λεω μεχρι να σβησει ο ηλιος.
Δεν φταινε οι γυναικες. Για ολα φταινε οι φεμινιστες, πιρφοροι, λευκοι ιπποτες
το ότι η κατάσταση που περιγράφεις εξαφανίστηκε στη Δύση, είναι η ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ πως οι γυναίκες έπρατταν έτσι επειδή δεν μπορούσαν να κάνουν κάτι διαφορετικό. Σήμερα, που ΝΟΜΙΖΟΥΝ πως δεν μας έχουν πια ανάγκη, έδειξαν τα πραγματικά τους χρώματα. Μας πετούν από το τραίνο και μας αντικαταστούν με τα επιδόματα και την προστασία του Κράτους. Όταν αποχωρήσει όμως η μεγάλη μάζα (ακόμα λίγοι έχουν ενημερωθεί και καταπιεί το κόκκινο χάπι) θα βρεθούν μπροστά στα θηρία που ανασαίνουν πίσω από το σβέρκο μας. Και ο υπεύθυνος είναι οι Πολιτικοί. Είναι περισσότερες, άρα έχουν περισσότερους ψήφους. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να έκαναν την συναλλαγή. Τους ψηφίζουν, κι αυτοί ψηφίζουν Νόμους που τις ευνοούν
 
  • Like
Αντιδράσεις: qertq

mixaliss

Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2006
Μηνύματα
299
Like
247
Πόντοι
21

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.705
Κριτικές
1
Like
4.485
Πόντοι
1.706
Υποθέτω πως είναι φανερό από το κείμενό μου ότι αυτή την κατάσταση άντρες τη δημιούργησαν και τη συντηρούν. Αμέτρητοι ηλίθιοι κάνουν συνέχει λάικ σε οτιδήποτε θηλυκό, γιατί μέσα στη φαντασία τους δεν μπορεί, στα 1000 θα πιάσει 1. Αμ δε. Εξανεμίζουν τις ελπίδες τους, αλλά και τις δικές μας
Εχω να κανω like σε γυναικα απο το 2017, απο τοτε που καταλαβα πως καθε like που κανω ,με απομακρυνει απο τον στοχο που το κανω,δλδ να γαμησω.
Λειτουργει αρνητικα.
Αυτο δεν το βλεπουν τα εκατομυρια μουνοδουλοι .
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.705
Κριτικές
1
Like
4.485
Πόντοι
1.706
Φίλε σου κάνω μπλε τις χοντρες παπάρες, τις τραγικές...τα άλλα τα αφήνω ως έχουν...
Χρωματισε τες οπως θελεις.

Που κανω λαθος ή λεω ψεματα ομως θα χρωματισεις?
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.705
Κριτικές
1
Like
4.485
Πόντοι
1.706
Γι'αυτό όλοι οι incels υποστηρίζουν με πάθος ακροδεξιά/φασιστικά κόμματα. Επιθυμούν να επιστρέψουν σε μια κοινωνία όπου οι άντρες έκαναν το απόλυτο κουμάντο, οι γυναίκες ήταν μόνο για μαγείρεμα και τεκνοποίηση, οι γκέι στη ντουλάπα, και οι μετανάστες στις χώρες τους.
Αυτο συμβαινει παντα τύπε.

Δυστυχως ομως μετα απο πολεμο.

Τότε που γινετε το απολυτο restart.

Ετσι οπως προσταζει η φύση. Κανεις δεν μπορει να αντισταθει στην φύση
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.705
Κριτικές
1
Like
4.485
Πόντοι
1.706
Καλά, άλλαξε πλευρό τώρα.
Ρε παιδια ,
Ανοιγετε θρεντ
Ποσταρετε
Κανετε παραθεσεις
Ρωτατε
Διαφωνειτε και καλα κανετε.


Κανενα επιχειρημα θα διαβασουμε επιτελους?
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.172
Like
50.935
Πόντοι
12.756
Τί αξία έχει νά κάθεται η γυναίκα μαζί σου από φόβο, ανάγκη η έλλειψη επιλογών και όχι επειδή σε γουστάρει σε αγαπάει και σε σέβεται;
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.705
Κριτικές
1
Like
4.485
Πόντοι
1.706
Επειδη αναφερθηκε κι αυτο.

Το επιπεδο και ο πηχυς δυσκολιας ,τουπέ, αδιαφορία, κτλ ειναι φαινομενο του δυτικου κοσμου.
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΝΤΟΥ.

Μιλοντας εκ πειρας απο ταξιδια μου σε ασια αφρικη, και μονιμη διαμονη μου για 4 χρονια σε λατινικη αμερικη ,ξεκαθαρα σας λεω πως δεν συμβαινουν εκει.

Εσυ, το μαυρο προβατο δηλαδη, ο υπαιτιος για καθε κακο στην δυση, ο λευκος αντρας δηλαδη ,εχει τεραστια περαση εκει που προανεφερα . Ασια ,αφρικη, λατ αμερικη αποτελουν το 70-80 %του παγκοσμιου πληθυσμου.
Εκει ξεκινας με ατου, μονο κ μονο επειδη εισαι λευκος.

Πριν το lockdown ειχα επιτυχιες με κοριτσακια στις φιλιπινες (χωρις λεφτα, οχι πουτανες) με μικροτερη απο την μιση μου ηλικια.
Πριν τρεις μηνες στην βραζιλια, επιτυχια με κοπελα 13 χρονια μικροτερη, (επεσα σε lockdown ,αλλιως θα ειχα ακομη καλυτερα αποτελεσματα).

Για αυτο δεν μπορω να δεχτω επιπεδο δυσκολιας και αντιστασης απο ελληνιδα ή ευρωπαια ανω του τυπικου.
(Εννοω ας το παιξει η τυπισα δυσκολη αλλα εως ενα σημειο. Το σημειο αυτο ειναι ενα τεταρτο της ωρας. ΟΧΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ)
Ετσι εμαθα στην βραζιλια, που γαμουσα σαν κοκορακι. Ετσι μου αρεσει, ετσι κανω. Ειμαι συνειδητα εκτος παιχνιδιου εδω, αλλα ετσι γουσταρω

Μετα το ταξιδι στις φιλιπινες εκρινα πως μπορω να γκομενιαζω ακομη και στα 60 μου.

Επενδυστε σε ενα ταξιδακι να ανοιξετε τους οριζοντες σας
 
Τελευταία τροποποίηση:

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.705
Κριτικές
1
Like
4.485
Πόντοι
1.706
ευχαρίστως.
γράφεις...

Οι παπουδες μας ειχαν κι αυτοι γυναικες, τις γιαγιαδες μας. Τις ειχαν σηκω πανω κατσε κατω,αυτες φροντιζαν τα παιδια και το σπιτι.
με δύο λόγια εννοείς ότι πρέπει να έχουμε τις γυναίκες υπηρέτριες. πολύ δημοκρατικό, καθόλου σεξιστικό...:confused:
φωνάζετε ότι μας έχουν βάλει τα δύο πόδια σε ένα παπούτσι και παραδέχεστε ότι παλιά κάναμε το ίδιο και πρέπει να το ξανακάνουμε. ΕΛΕΟΣ


Ηταν πιο μαγκες γιατι δεν περναν γυναικα χωρις προικα.
Οι παππούδες μας. ήταν μάγκες λόγω προίκας. αλλά τώρα που οι γυναίκες ψάχνουν μπικικίνι όπως λέτε (αν και προσωπικά διαφωνώ ως προς την έκταση - οι περισσότερες είναι μια χαρά κοπέλες θεωρώ) είναι πουτάνες. ΚΑΛΟ :grin:

Επεφτε και καμμια φάπα καπου καπου.
Υπηρχε σεβασμος στον αντρα

α. τραγικό και που το γράφεις (οι φάπες) και υποτιμητικό για το αντρικό φύλο
β. σεβασμό δεν τον λες. φόβος λόγω φάπας όπως τα γράφεις

Η γυναικα ηταν η τιμη κ η υποληψη της οικογενειας.
ήταν το έπαθλο θες να πεις, το αξεσουάρ για να καμαρώνεις. σαν το iwatch ένα πράμα. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ

Πειτε μου τωρα εσεις οι νεοφιλελευθεροι. Ποιος απο εσας ειχε χωρισει ο παππους του? Μεγαλωσαν οι γονεις του χωρις αρχες?
όχι γιατί έπεφτε όχι σφαλιάρα, αλλά ξύλο. δυστυχώς και από τον πατέρα συχνά, όχι μόνο τον σύζυγο. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ και πολύ "αντρίκιο" μη χέσω..

Θα το λεω μεχρι να σβησει ο ηλιος.
έσβησε ο ήλιος ευτυχώς. ρώτα τον τζόνι...

Δεν φταινε οι γυναικες. Για ολα φταινε οι φεμινιστες, πιρφοροι, λευκοι ιπποτες
ΠΟΥΤΣΕΣ ΜΠΛΕ
Μα δεν διαφωνεις.
Ουσιαστικα συμφωνεις μαζι μου
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.705
Κριτικές
1
Like
4.485
Πόντοι
1.706
Τί αξία έχει νά κάθεται η γυναίκα μαζί σου από φόβο, ανάγκη η έλλειψη επιλογών και όχι επειδή σε γουστάρει σε αγαπάει και σε σέβεται;
Στην πρωτη περιπτωση ξερεις πως εκανες οικογενεια κι αυτο δεν αλλαζει
Στην δευτερη περιπτωση μπαινεις σε ανταγωνισμο γιατι η γυναικα απο την φυση της ψαχνει παντα κατι "καλυτερο"

Μην μπερδευομαστε ,δεν μιλαω για κλιμα τραμπουκισμου και τρομοκρατιας.

Μιλαω για το κλιμα και το περιβαλλον που νοιωθαμε στα σπιτια των παπουδων και γιαγιαδων μας.
Αγαπη,στοργή, ζεστασια, σιγουριά. Υπηρχε αρχή ,μέση και τέλος.

Οι γιαγιαδες μας ξεραν πως να κρατησουν οικογενεια. 0% χωρισμενες οικογενειες
Οι σημερινες? Αυτες που σας αρεσουν? 80%διαλυμενες οικογενειες
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.172
Like
50.935
Πόντοι
12.756
Στην πρωτη περιπτωση ξερεις πως εκανες οικογενεια κι αυτο δεν αλλαζει
Στην δευτερη περιπτωση μπαινεις σε ανταγωνισμο γιατι η γυναικα απο την φυση της ψαχνει παντα κατι "καλυτερο"
Στο πάντα διαφωνώ...αν είναι ευχαριστημένοι και οι δύο, υπάρχουν αισθήματα κλπ μπορούν να είναι μαζί
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.172
Like
50.935
Πόντοι
12.756
Στην πρωτη περιπτωση ξερεις πως εκανες οικογενεια κι αυτο δεν αλλαζει
Στην δευτερη περιπτωση μπαινεις σε ανταγωνισμο γιατι η γυναικα απο την φυση της ψαχνει παντα κατι "καλυτερο"

Μην μπερδευομαστε ,δεν μιλαω για κλιμα τραμπουκισμου και τρομοκρατιας.

Μιλαω για το κλιμα και το περιβαλλον που νοιωθαμε στα σπιτια των παπουδων και γιαγιαδων μας.
Αγαπη,στοργή, ζεστασια, σιγουριά. Υπηρχε αρχή ,μέση και τέλος.

Οι γιαγιαδες μας ξεραν πως να κρατησουν οικογενεια. 0% χωρισμενες οικογενειες
Οι σημερινες? Αυτες που σας αρεσουν? 80%διαλυμενες οικογενειες
Μεγάλο μερίδιο έχουμε εμείς οι άντρες...οι γυναίκες είναι καθρέφτης μας
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.705
Κριτικές
1
Like
4.485
Πόντοι
1.706
τι είναι αυτά που λες ρε φίλε, επειδή δλδ πήγες στην κάθε πικραμένη που δεν έχει στον ήλιο μοίρα και σε είδε σαν τον από μηχανής θεό (οπότε κακώς το παίρνεις πάνω σου, η ίδια πιθανώς να σε είχε χεσμένο αν είχε άλλο βιοτικό επίπεδο), πάει να πει ότι το ίδιο θα κάνει και η μέση ευρωπαία που στέκεται (ΕΥΤΥΧΩΣ) στα πόδια της και έχει αξιοπρέπεια?
εκεί σε θέλω και εκεί μετράει το να γαμάς αβέρτα...
Ας αφησουμε τις υποθεσεις, (πικραμενη,χεσμενο,βιοτικο επιπεδο)
Μια χαρα πατουσαν στα ποδια τους αυτες που εμπλεξα.
Ολα τα αλλα ειναι της φαντασιας σου vs πραγματικοτητας που εγω εζησα.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Ένα σχετικό βίντεο περι mgtow και incels που εξηγεί τι σημαίνει το ένα και τι το άλλο , απο τον τύπο Δικασπόλο που αναφέρθηκε σε νωρίτερο πόστ , για την ιστορία του τύπου του έχουν κλείσει ηδη δυο κανάλια στο youtube , το πρώτο λεγόταν mgtow hellas και το δεύτερο Δικασπόλος.

 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.705
Κριτικές
1
Like
4.485
Πόντοι
1.706
Ένα σχετικό βίντεο περι mgtow και incels που εξηγεί τι σημαίνει το ένα και τι το άλλο , απο τον τύπο Δικασπόλο που αναφέρθηκε σε νωρίτερο πόστ , για την ιστορία του τύπου του έχουν κλείσει ηδη δυο κανάλια στο youtube , το πρώτο λεγόταν mgtow hellas και το δεύτερο Δικασπόλος.

Οτιδηποτε πηγαινει κοντρα στο πανισχυρο κινημα metoo, lgbt,λοατκι, political correct, αντιμετωπιζετε με φασισμό.
 

tsoukou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2005
Μηνύματα
633
Κριτικές
4
Like
1.418
Πόντοι
206
Οτιδηποτε πηγαινει κοντρα στο πανισχυρο κινημα metoo, lgbt,λοατκι, political correct, αντιμετωπιζετε με φασισμό.
Πεστα φιλε μου, εχουμε γεμισει ντιντιδες και μουνοδουλους και πουστρακια! ΟΥΣΤ!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom