Νέα

Το γκομενικόν άθλημα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kalogero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 286
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Οι τουρκοι ετσι ειναι και ειναι καγκουρες τελειως. Και δε γαμανε ποτε εκτος απο κατι ναυαγια η ΕΛΛΗΝΙΔΕΣ
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.832
Πόντοι
216
Οι τουρκοι ετσι ειναι και ειναι καγκουρες τελειως. Και δε γαμανε ποτε εκτος απο κατι ναυαγια η ΕΛΛΗΝΙΔΕΣ

Φιλε εξωτερικο να ξες οτι γαμανε αρκετα και ντοπιες.Ιδιως αρκετες γερμανιδες,αυστριακες και ολλανδεζες κανουν ακομα και οικογενεια μαζι τους.Και πολλες απο αυτες ειναι και καλουτσικα μουνια.Εδω μεχρι και οι Ποντιοι γαμανε γερμανια και αρκετοι εκαναν παιδια με γερμανιδες...:confused::confused:
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
1)Αν πας σε έναν αθλητικό σύλλογο, ο συνδετικός κρίκος είναι το άθλημα.

2)Αν πας σε ένα διασκεδαστήριο (εδώ βάλε ό,τι θες) υπάρχει μία ευδιαθεσία (θετική ψυχολογική κατάσταση).

1)Αν πας σε μία σχολή χορού ή σε ένα γυμναστήριο έχεις και συνδετικό κρίκο και ευδιαθεσία. Αυτά αυξάνουν τη δεκτικότητα.

3)Στο δρόμο δύσκολα βρίσκεις συνδεκτικό κρίκο, ενώ η ευδιαθεσία παίζεται, γιατί η γκόμενα μπορεί να κουβαλάει πολλές έγνοιες στο κεφάλι της. Μερικές φορές ακόμη και να θέλει, μπορεί να βιάζεται.

1)Σε άθλημα ή άλλη κοινη δραστηριότητα, είναι σαφώς εύκολο . Η γνωριμία όμως γίνεται με άλλο σκοπό . Είναι σαν σχολείο ένα πράμα.
Αν είσαι κάποιας ηλικίας και πάνω με το που πας, δείξεις ότι έχεις χεσμένο το θέμα και πήγες για καμάκι ... γίνεσαι λίγο χου ... ΑΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ...
υπάρχουν τύποι που στα αρχίδια τους!

2)Για μαγαζιά .... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΥΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

Ι)ΕΛΛΑΔΑ. Αν δεν είσαι γνωστός του αφεντικού ή κολλητός με το προσωπικό ή δεν έχεις φάει άπειρα λεφτά , είναι πολύ δύσκολο . Όλοι οι παραπάνω θα σε μπλοκάρουν. Μπορεί να μπλέξεις και σε καυγά μαζί τους , να γίνει σφαγή , τα πάντα όλα.

Εννοείται δεν αποκλείεται , αλλά αν τα καταφέρνεις εκεί , ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙΣ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΥ.
ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΥ, ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΤΛ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟΤΕΡΟ,
ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΣΥΝΤΡΕΧΟΥΝ ΟΙ ΛΟΓΟΙ ΠΟΥ ΕΙΠΑ.

Εξαίρεση μπουζουξίδικα και μεγαλύτερες ηλικίες.

ΙΙ) ΥΠΟΛΟΙΠΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΠΛΗΝ ΕΛΛΑΔΟΣ. Εκεί οι φυσιολογικοί άνθρωποι , η μη έλληνες δηλαδή και οι γκόμενες ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΗΔΗΧΤΟΥΝ.
Οπότε και μόνος σου , αν δεν είσαι ο κουασιμόδος , άπλυτος ή κρετίνος , βρίσκεις τρύπα να τον χώσεις, ανάλογα με το προφίλ του μαγαζιού.

3)Στο δρόμο , φαίνονται οι μάγκες. Αν βιάζεται , δεν είναι προσιτή κτλ ... δεν αποτελεί στόχος. Ο ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΑΥΤΟ . Ο ΜΑΛΑΚΑΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΧΩΘΕΙ.
Ακόμη και έτσι ... θα μάθει να ξεχωρίζει στόχους. Κέρδος θα έχει. Και τσάμπα.
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.832
Πόντοι
216
Eγω δεν μπορω να καταλαβω οταν λενε social media κλπ για να γαμησεις.Περα απο το τιντερ που εχουν μαζευετει ολες οι ειτζιαρες και κονδυλουδες για τι αλλο πραγμα μιλαμε ρε τυποι?Το facebook εχει γινει μια μαλακια και μιση...και μετα το instagram ειναι το μεσο των κλαρινογαμπρων και των βιζιτουδων.Ποιος και ποια γνωριζονται απο αυτες τις μαλακιες?:confused::confused::confused:
 
  • Like
Αντιδράσεις: tnt60

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.512
Κριτικές
28
Like
10.464
Πόντοι
3.296
Κάποιος συναγωνιστής σωστά είπε πως μερικές φορές ειδικά οι ελληνίδες γίνονται αγενείς και απαξιωτικές στη χυλόπιτα.

Πριν χρόνια θυμάμαι είχα ακούσει πως γυναίκα είχε ξυλοκοπηθεί μέχρι θανάτου σε τέτοιο σκηνικό.
Θλίβομαι από τέτοια περιστατικά.
Όχι μόνο για τον μαλάκα κομπλεξικό φονιά αλλά και για την καριόλα που προκάλεσε υποτιμώντας και ίσως τραυματίζοντας τον επίδοξο διαταραγμένο αρσενικό.

Πέρα από αυτό παίδες ας το αποδεκτούμε:τα πράγματα δεν είναι εύκολα για τους πιο πολλούς.
Οι πιο πολλοί δε θα γαμήσουν πάνω από 15 με 20 γυναίκες στη ζωή τους ενώ η επιθυμία τους ήταν να πηδήξουν τον 100 πλάσιο αριθμό.

Πολλές από τις μουνίτσες που βλέπουμε στο δρόμο,στα καφέ,στα μαγαζιά στις παραλίες ΔΕΝ θα τις πηδήξουμε ενώ η φύση όταν τις βλέπουμε μας γυρίζει το μάτι και μας ωθεί να μπολιάσουμε το σπερμα μας στη μητρα τους.

Σκληρή η γαμιόλα η φύση.Δε παλεύεται.

Με αυτή την έννοια ο αγοραίος έρωτας προσφέρει μια πρόσκαιρη ανακούφιση από αυτό το μαρτύριο που ταλαιπωρεί την ανδρική φυλή.

Μια άλλη διαπίστωση:Κάποιος έγραψε ότι μπορεί να καταλήξεις να παίζεις ξύλο σε μαγαζί αν δεν ξέρεις το αφεντικό η το προσωπικό κι αν δεν έχεις κονέ.
Εξαρτάται πως θα κινηθείς.
Καλά να είσαι ευγενικός στο καμάκι.Να μη την πέφτεις σε γκόμενες που συνοδεύονται,να μην είσαι επίμονος αν βλέπεις ότι δε γουστάρει ο στόχος σου,να μην την πέφτεις ωμά στο προσωπικό γιατι παρεμποδιζεις τη δουλεια.

Κατα τ αλλα δεν ειναι κακο να κανεις μια προποση με το ποτακι σου χαμογελωντας και να συστηθεις.Κι ως εκει.

 

mixaliss

Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2006
Μηνύματα
299
Like
247
Πόντοι
21
ΚΜΑΝ δεν συμφωνω για τις Ιταλιδες. Ναι εχουν τη φημη, και οι ιταλοι λενε οτι εχουν ξυλινο μουνι και δε μπορεις να μπεις μεσα ευκολα, αλλα ειναι πιο ευκολες απο τις ελληνιδες. Πιο πολλες ιταλιδες γκομενες ειχα παρα ελληνιδες. Εκτος αν μου καθονταν επειδη ημουν ξενος.

Οι δε Ιταλοι, τρομερο στυλ αλλα φλωρουμπες τελειως

Ωραίες οι Ιταλίδες. Όμορφες γυναίκες και με έντονη προσωπικότητα.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Πέρα από αυτό παίδες ας το αποδεκτούμε:τα πράγματα δεν είναι εύκολα για τους πιο πολλούς.
Οι πιο πολλοί δε θα γαμήσουν πάνω από 15 με 20 γυναίκες στη ζωή τους ενώ η επιθυμία τους ήταν να πηδήξουν τον 100 πλάσιο αριθμό.

Τί 15-20,εδώ οι πιο πολλοί μια-δυο σχέσεις κάνουν και παντρεύονται τη μία.Όσους γνωστούς 30+ έχω,έτσι είναι.






 

JOKERPLUS

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2021
Μηνύματα
169
Like
138
Πόντοι
1
Πέρα από αυτό παίδες ας το αποδεκτούμε:τα πράγματα δεν είναι εύκολα για τους πιο πολλούς.
Οι πιο πολλοί δε θα γαμήσουν πάνω από 15 με 20 γυναίκες στη ζωή τους ενώ η επιθυμία τους ήταν να πηδήξουν τον 100 πλάσιο αριθμό.

Τί 15-20,εδώ οι πιο πολλοί μια-δυο σχέσεις κάνουν και παντρεύονται τη μία.Όσους γνωστούς 30+ έχω,έτσι είναι.

Ε όχι και μια δυο σχέσεις οι περισσότεροι ρε φίλε

Δεν είναι οι περισσότεροι τόσο αγάμητοι :)
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.209
Like
3.478
Πόντοι
1.706
ΟΡΓΑΝΩΣΗ, ένα άλλο τεράστιο κεφάλαιο. Για πείτε την άποψη σας πάνω σε αυτό το θέμα...

Εγώ ανήκω στα οργανωμένα άτομα. Αντιμετωπίζω το όλο γκομενικό ζήτημα σαν πρότζεκτ και κάνω γερή προετοιμασία. Προσπαθώ να μάθω όσα περισσότερα στοιχεία μπορώ για τη γκόμενα. Για τι πράγματα ενδιαφέρεται, τι άτομα συναναστρέφεται, τι μόρφωση έχει, σε ποια οικονομική κατάσταση είναι, πώς διασκεδάζει κλπ και προσπαθώ να ψυχολογήσω για να καταστρώσω σχέδιο.

Η δυσκολία δεν είναι μόνο πώς θα κάνεις την αρχή. Εκεί μπορεί να σε ευνοούν και οι περιστάσεις. Το θέμα είναι πώς χειρίζεσαι τη συνέχεια. Όταν ήμουν νέος έχανα πολλές ευκαιρίες έτσι. Εκ των υστέρων, θεωρώ απαράδεκτη την προχειρότητα με την οποία ενήργησα σε κάποιες περιπτώσεις. Κλασική περίπτωση είναι όταν σε αναδεικνύουν οι καταστάσεις. Πχ πας σε μία δραστηριότητα όπου υπάρχουν πολλές γυναίκες, ξέρω γω ζωγραφική ή χορό, είστε λίγοι άντρες, κι ενώ είσαι μέτριος, τυχαίνει να είσαι καλύτερος από τους άλλους κι άρα είσαι ο στόχος των γυναικών. Εκεί είσαι σε μία κατάσταση υπερεκτίμησης. Βοηθάει για το ξεκίνημα, αλλά τι κάνεις στην συνέχεια, όταν βρεθείς έξω από το περιβάλλον που σε αναδεικνύει;

Αφού την πάτησα μερικές φορές, έλαβα κάποια μέτρα. Προετοιμαζόμουνα σε κάποια θέματα για να μην κάνει κοιλιά η συζήτηση. Τα έριχνα ένα ένα πάνω στη συζήτηση μέχρι να δω σε ποιο θα τσιμπήσει. Ετοίμαζα σενάρια για καταστάσεις για να έχω λαβή όπως και να το πάει πχ αν πει αυτό θα απαντήσω το άλλο, αν απορρίψει αυτό θα προτείνω το άλλο, αν πάει να ξεφύγει με αυτό, θα την επαναφέρω με το άλλο κλπ.

Η «δασκάλα» μου Τζίνα μού είχε πει ότι το μισό παιχνίδι παίζεται τετ-α-τετ και το υπόλοιπο στη φαντασία της γυναίκας. Με βάση τα δεδομένα που μαζεύει από σένα φαντάζεται προεκτάσεις. Αν κερδίσεις το παιχνίδι της φαντασίας, την έχεις κερδίσει. Θυμάμαι ότι, πριν το ιντερνέτ, έπαιρνα διαφημιστικά από ταξιδιωτικά γραφεία και τα άφηνα πάνω στο τραπέζι να τα ξεφυλλίζουν. Είχα βάλει και κάδρα με εξωτικές περιοχές για να ενισχύω το παιχνίδι της φαντασίας, επειδή το έπαιζα ταξιδιάρης και ήθελα να τις κάνω να ονειρεύονται. Τώρα τα φυλλάδια δεν έχουν νόημα, αφού όλα είναι online. Πρέπει να προσαρμόζεις το σκηνικό ανάλογα με τους καιρούς. Το σκηνικό μου τώρα είναι business, αφού το έχω ρίξει στο μεντοριλίκι.

(...)

 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Μια άλλη διαπίστωση:Κάποιος έγραψε ότι μπορεί να καταλήξεις να παίζεις ξύλο σε μαγαζί αν δεν ξέρεις το αφεντικό η το προσωπικό κι αν δεν έχεις κονέ.
Εξαρτάται πως θα κινηθείς.
Καλά να είσαι ευγενικός στο καμάκι.Να μη την πέφτεις σε γκόμενες που συνοδεύονται,να μην είσαι επίμονος αν βλέπεις ότι δε γουστάρει ο στόχος σου,να μην την πέφτεις ωμά στο προσωπικό γιατι παρεμποδιζεις τη δουλεια.

Κατα τ αλλα δεν ειναι κακο να κανεις μια προποση με το ποτακι σου χαμογελωντας και να συστηθεις.Κι ως εκει.

Εγώ το είπα αυτό. Και ισχύει. Και φυσικά αν γίνει καυγάς, που μπορεί να πιάνει όλη την κλίμακα καυγά

1)ειρωνίες, προσβολές
2)βρισίδι , παναγίες , μάνες σπίτια
3)Χαστούκια
4)μπουνίδια, κλωτσές
5)μαχαίρια, ρόπαλα , καρέκλες , μπουκάλια σπασμένα
6)όπλα

ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΣΥΝΗΘΩΣ. Συχνότερα, εξαρτάται από τα άτομα του μαγαζιού.
Υπάρχουν παραδείγματα με τα οποία απασχολήθηκε όλο το πανελλήνιο .
Μεθυσμένος 20χρονος αλλοδαπός , που είχε σκάσει χιλιάρικα .... δάρθηκε μέχρι θανάτου από τους μπράβους του μαγαζιού, που τον πάταγαν κάτω
με δεκάδες χτυπήματα , μέχρι που σκόρπισαν τα μυαλά του , επειδή έπιασε κουβέντα σε λεγάμενη ....

Μπορεί να γίνει ακόμη κι αν το καμάκι
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΥΔΑΙΟ
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟ
ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΣΕ "ΣΥΝΟΔΕΥΟΜΕΝΕΣ" ΓΚΟΜΕΝΕΣ
ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΑΠΕΙΛΗΤΙΚΟ
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΑΚΡΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑ.


Μπορεί απλά, κάποιος να πει καλησπέρα, σε κάποια μη συνοδευόμενη ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΘΙΚΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΔΟΛΟΦΟΝΗΣΟΥΝ.

Συνήθως επειδή τους φάνηκε εύκολος στόχος. Και επειδή δεν είχε παρέα . Ενώ αυτοί ήταν πολλοί ... ή οπλισμένοι ... ή όλα μαζί .
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Ε όχι και μια δυο σχέσεις οι περισσότεροι ρε φίλε

Δεν είναι οι περισσότεροι τόσο αγάμητοι :)

Εγώ ξέρω πολλούς 30+ με την ίδια γκόμενα απ'τα 18 και τα 20.Άλλους παντρεμένους απ'τα 23 με την πρώτη που γνώρισαν.Και μιλάω κυρίως για επαρχία,εντάξει αν ζεις Αθήνα-Θεσσαλονίκη που είναι τίγκα στο μουνί μπορεί να γαμάς...1 το χρόνο αν είσαι κωλόφαρδος με το ίντερνετ

Η πλάκα είναι ότι αυτοί στην Ελλάδα με τις 1-2 σχέσεις δεν θεωρούνται αγάμητοι.

 

edigno

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2020
Μηνύματα
447
Κριτικές
1
Like
60
Πόντοι
1
Εδω παιδακια πλακωσαν 60χρονο και τους εβρισε. Και καλα του κανανε
 

edigno

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2020
Μηνύματα
447
Κριτικές
1
Like
60
Πόντοι
1
Επρεπε να τον αφηναν αναπηρο οποιον προσβαλει
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.209
Like
3.478
Πόντοι
1.706
fylovios30, αυτά τα δυσάρεστα περιστατικά που λες για τα μαγαζιά διασκέδασης, όντως μπορούν να συμβούν. Το ερώτημα είναι:
-υπάρχουν εξωτερικές ενδείξεις για το ποιόν ενός μαγαζιού ή για το πότε μία κατάσταση μπορεί να ξεφύγει;
-μπορεί να βασιστεί κανείς σε περιοδικά και sites για το χώρο της διασκέδασης, ώστε να κάνει σωστή επιλογή;
-μπορεί κανείς να βασιστεί κάπως στην ποιότητα μιάς περιοχής πχ καλό προάστειο;
-είναι αξιόπιστες οι κριτικές πελατών για μαγαζιά;
-μήπως πρέπει κανείς να αποκλείσει ΕΞΑΡΧΗΣ κάποιες κατηγορίες μαγαζιών για καταστάσεις καμακιού;

κατά την όποψή μου, δεδομένου ότι στην κατηγορία Διασκέδαση εντάσσονται πολλά είδη μαγαζιών πχ από την τσαγερί μέχρι το κωλόμπαρο, το «διασκεδαστήριο» είναι πάντα ένας χώρος για καμάκι, αν μπορείς να επιλέξεις πού θα πηγαίνεις.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.329
Πόντοι
28.786
Ένα πράγμα που κατάλαβα νωρίς στη ζωή μου είναι να αποφεύγω τα στερεότυπα.

Tα στερεότυπα σε εντάσσουν σε ΄΄κοπάδια΄΄. Και οτιδήποτε μετατρέπει τον άνθρωπο σε κοπάδι το απεχθάνομαι βαθιά.
Πάντα λοιπόν κατέληγα στο ‘’I did it my way’’.

Πάντα είχα ένα ιδιαίτερο τρόπο να ‘’νοιώθω’’ τους ανθρώπους. Ισως απότοκο του ότι είχα έντονα θέματα συναισθησίας από μικρό παιδί. Αυτό όμως τελικά με βοήθησε σε πολλά πράγματα στη ζωή μου τόσο στον επαγγελματικό τομέα όσο και στις σχέσεις μου με τις γυναίκες.

Θα προσπαθήσω παρακάτω να δώσω τη δική μου αίσθηση για το τρόπο που κάποιος πρέπει να τοποθετείται απέναντι στις γυναίκες.

Δεν το κάνω σαν συμβουλή και δεν προτρέπω κανένα να το αντιγράψει. Μπορεί όμως να πάρει ιδέες και τροφή για σκέψη σχετικά με το πως θα μπορούσε να διαμορφώσει τη δική του στάση, και να το κάνει ‘’His way’’.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.329
Πόντοι
28.786
Να είσαι εύθυμος. Τους μούρτζουφλους κανείς δεν τους γουστάρει.
Όχι προσποιητά χαζοχαρούμενος, αλλά ουσιαστικά, πηγαία εύθυμος. Να χαμογελάς εύκολα, να ανταποκρίνεσαι στις όμορφες κουβέντες και να τις ανταποδίδεις απλόχερα.
Να μην εμμένεις σε δυσάρεστες καταστάσεις.

Να είσαι άνετος. Ο τρόπος που στέκεσαι, που κινείσαι που μιλάς να είναι τέτοιος που να αποπνέει το ‘’στα αρχίδια μου τι σκέφτονται οι άλλοι για μένα’’.
Δεν ζητάς επιβεβαίωση γιατί απλούστατα δεν την χρειάζεσαι μια και έχεις ήδη αυτοπεποίθηση.

Όταν σου ζητηθεί θα έχεις άποψη και θα την δώσεις αλλά δεν θα κάνεις τίποτα για να την επιβάλεις.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.329
Πόντοι
28.786
Να κοιτάς στα μάτια. Δείχνεις πρώτον ότι είσαι καθαρός άνθρωπος και δεύτερον ενδιαφέρεσαι πραγματικά για τον άλλο/άλλη που έχεις απέναντί σου.

Μετά από λίγο ιδίως οι γυναίκες έτσι νοιώθουν οικειότητα και ζεστασιά μαζί σου.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.329
Πόντοι
28.786
Να έχεις ενδιαφέροντα και απασχολήσεις. Να μην περιμένεις από την άλλη να γεμίσει τη μέρα σου. Οι ‘’μοναχούληδες’’ που δεν νοιώθουν καλά μόνοι τους, είναι άνθρωποι που ουσιαστικά δεν έχουν τι να κάνουν και αναδίδουν κακομοιριά.

Και την κακομοιριά οι γυναίκες πρώτον την μυρίζονται όπως ο καρχαρίας το αίμα, δεύτερον τη σιχαίνονται όπως ο διάολος το λιβάνι.

Πρέπει η άλλη να νοιώθει ότι χρειάζεται να διεκδικήσει το χρόνο σου.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.329
Πόντοι
28.786
Να μην πολώνεσαι και να διαθέτεις μέτρο. Δηλαδή να ισορροπείς επιδέξια ανάμεσα σε αντιθετικές καταστάσεις, χωρίς όμως να γίνεσαι αλλοπρόσαλος.

Μπορείς να έχεις μια δόση αντισυμβατικότητας και ‘επαναστατικότητας’’ και να εμπνέεις ταυτόχρονα ασφάλεια και σταθερότητα ??? Όχι εύκολο !! Αλλα όχι και αδύνατο. Και σίγουρα πολύ γοητευτικό διότι …. Σπάνιο.

Μπορείς να βγάζεις αθωότητα αλλά και ταυτόχρονα ερωτισμό ??? Τότε η άλλη έχει ήδη καβλώσει υποσυνείδητα και δεν το έχει πάρει ακόμη χαμπάρι.

Μπορείς να βγάζεις παιδικότητα και σοβαρότητα ταυτόχρονα ???

Ξέρω ότι όλα αυτά δεν είναι εύκολα. Τα μεταξωτά βρακιά όμως θέλουν και επιδέξιους κώλους !!

Και για να διαφοροποιηθείς από τον σωρό είτε πρέπει να έχεις προφανή φυσικά προσόντα όσον αφορά την εμφάνισή σου ( ποσοστό 2% - 3% ) είτε πρέπει να το κάνεις μέσω της προσωπικότητας του χαρακτήρα και του μυαλού σου.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.329
Πόντοι
28.786
Να μπορείς πολύ φυσικά να γράφεις στα αρχίδια τις όποιες επιταγές της κάθε κοινωνικής μόδας και συμπεριφοράς.

Να μην έχεις ανάγκη να ακολουθήσεις στερεότυπα.

Να είσαι σέξι χωρίς να είσαι προκλητικός. Να είσαι ζεστός και τρυφερός αλλά χωρίς μαλακοδιαχυτικότητες.

Να είσαι δυναμικός αλλά χωρίς να είναι αγενές θρασύμι χωρίς αίσθηση τόπου και χρόνου.

Να δίνεις αλλα δίχως να χάνεις την αίσθηση της ατομικότητάς σου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom