Νέα

Το γκομενικόν άθλημα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kalogero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 286
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.329
Πόντοι
28.786
Ρε mind, μην το παρεις ως κοπλιμεντο,
αλλα ειναι κριμα τα posts σου να χανονται μεσα στον χαμο....

Πρεπει καποιος να τα συλλεξει και να τα φτιαξει ebook,
και καθε ελληνοπουλο που παει 18,
να το διαβαζει και να ξερει πως να βγει στη ζωη με τις γυναικες....
:hi:
Αν κάποιοι βοηθηθούν από αυτά που γράφω, προσωπικά μου αρκεί.:wink:

Ψοφάς για αυτοπροβολη ρε μπαγάσα ...

Αυτοπροβάλεται η ψηφιακή μου περσόνα και τη βρίσκω ;;:wink:

Μπα μάλλον τα κίνητρά μου είναι πολύ "ταπεινότερα" και κυρίως "ιδιοτελή " !!:wink:

 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Πόσες γκομενάρες έχουν γαμήσει οι ροκ σταρ και οι ραπεράδες που είναι συνέχεια τίγκα στη ντρόγκα και το αλκκόλ,πόσες οι ποδοσφαιριστές συχνά με μυαλό κουρκούτι και χίλια δυο παραδείγματα.Πολύ περισσότερες γαμάνε αυτοί παρά οι σοβαροί μπίζνεσμεν και οι μορφωμένοι.Μη βάλουμε και μπάρμεν,DJs κτλ.

Οι γκόμενες που γαμάνε οι μπάρμεν και οι ντιτζέη , είναι του ίδιου επιπέδου στη γερμανία και στην ελλάδα ;;;
Θέλω μια ... ανάλυσή σου στο θέμα !!!!!

Τους μπαρμεν στο εξωτερικο μονο Τουρκαλες και ελληνιδες τους παιρνουν. Οι γκομενες απο δυτικες χωρες τους θεωρουν ναυαγια.

Εκτος απο τιποτα αγγλιδες, που εχουν πιο πολλα αφροδισια και απο τον μπαρμπαπηδουλα
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.329
Πόντοι
28.786
@fylobios. Δεν σε παραθετω γιατί για κάποιο λόγο η παράθεση αποτυγχάνει.


Κοίταξε στατιστική δεν έχω κάνει. Φαντάζομαι ούτε και εσύ.

Ας δούμε όμως το μοτίβο γιατί ίσως κάποιους ενδιαφέρει.

Μια γκόμενα που έχει απαγοητευτεί από το κυνηγι "σοβαρών σχέσεων" ( με ότι εχει η καθεμία στο κεφάλι της ) και έχει μείνει κανένα εννιάμηνο "απότιστη" θέλει κάτι "γρήγορο" "εύκολο" "νόστιμο" (έστω και επιφανειακά ) που θα είναι σε θέση να το "πετάξει" χωρίς δεύτερη σκέψη.

Ο αλβανός αδύνατος 22αρης που μαζεύει ξαπλώστρες στη παραλία τις παραπάνω προυποθέσεις τις πληρεί.

Είναι η λογική του μπαίνω σε ένα φαστφουντάδικο και σαβουρώνω μετά απο 3 μήνες δίαιτα.

Το κύριο asset του περιθωριακού είναι ότι μανιπουλάρεται εύκολα για οικονομικούς λόγους και κυρίως "πετιέται εύκολα" χωρίς ιδιαίτερες σκέψεις.

Θα μπορούσα να γράψω σεντόνια για αυτό το θέμα αλλά σταματάω εδώ για να μην σπαμάρω το thread.

 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.329
Πόντοι
28.786
Αυτά τα ''λίγα'' προς στιγμήν, αν βρώ χρόνο θα γράψω σε δεύτερη φάση το τι εκλαμβάνεται ως ''αρσενικό'' απο τις γυναίκες.
ντεζαβου λες και ξύπνησα στα χρόνια του πασοκ και διαβάζω φυλλάδα του Κωστόπουλου :tooth:

Φίλε νομίζω ότι μόλις αποκάλυψες ότι ο επόμενος στόχος μου είναι να "φάω" την Λολιου από τον Κωστόπουλο.:wink:
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.888
Like
12.874
Πόντοι
2.606
Αυτά τα ''λίγα'' προς στιγμήν, αν βρώ χρόνο θα γράψω σε δεύτερη φάση το τι εκλαμβάνεται ως ''αρσενικό'' απο τις γυναίκες.
ντεζαβου λες και ξύπνησα στα χρόνια του πασοκ και διαβάζω φυλλάδα του Κωστόπουλου :tooth:

Φίλε νομίζω ότι μόλις αποκάλυψες ότι ο επόμενος στόχος μου είναι να "φάω" την Λολιου από τον Κωστόπουλο.:wink:
τυχερος εισαι φαντάζεσαι ο επόμενος σου στόχος να ήταν η Μπαλατσινού ; Θα είχες να θρέψεις ένα σωρό κουτσούβελα :tooth:
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.832
Πόντοι
216
Πόσες γκομενάρες έχουν γαμήσει οι ροκ σταρ και οι ραπεράδες που είναι συνέχεια τίγκα στη ντρόγκα και το αλκκόλ,πόσες οι ποδοσφαιριστές συχνά με μυαλό κουρκούτι και χίλια δυο παραδείγματα.Πολύ περισσότερες γαμάνε αυτοί παρά οι σοβαροί μπίζνεσμεν και οι μορφωμένοι.Μη βάλουμε και μπάρμεν,DJs κτλ.

Οι γκόμενες που γαμάνε οι μπάρμεν και οι ντιτζέη , είναι του ίδιου επιπέδου στη γερμανία και στην ελλάδα ;;;
Θέλω μια ... ανάλυσή σου στο θέμα !!!!!

Τους μπαρμεν στο εξωτερικο μονο Τουρκαλες και ελληνιδες τους παιρνουν. Οι γκομενες απο δυτικες χωρες τους θεωρουν ναυαγια.

Εκτος απο τιποτα αγγλιδες, που εχουν πιο πολλα αφροδισια και απο τον μπαρμπαπηδουλα


Στην Ελλαδα παντως οι μπαρμαν και dj εχουν τον πρωτο λογο...:confused:
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Πόσες γκομενάρες έχουν γαμήσει οι ροκ σταρ και οι ραπεράδες που είναι συνέχεια τίγκα στη ντρόγκα και το αλκκόλ,πόσες οι ποδοσφαιριστές συχνά με μυαλό κουρκούτι και χίλια δυο παραδείγματα.Πολύ περισσότερες γαμάνε αυτοί παρά οι σοβαροί μπίζνεσμεν και οι μορφωμένοι.Μη βάλουμε και μπάρμεν,DJs κτλ.

Οι γκόμενες που γαμάνε οι μπάρμεν και οι ντιτζέη , είναι του ίδιου επιπέδου στη γερμανία και στην ελλάδα ;;;
Θέλω μια ... ανάλυσή σου στο θέμα !!!!!

Τους μπαρμεν στο εξωτερικο μονο Τουρκαλες και ελληνιδες τους παιρνουν. Οι γκομενες απο δυτικες χωρες τους θεωρουν ναυαγια.

Εκτος απο τιποτα αγγλιδες, που εχουν πιο πολλα αφροδισια και απο τον μπαρμπαπηδουλα


Στην Ελλαδα παντως οι μπαρμαν και dj εχουν τον πρωτο λογο...:confused:

Αφου η αγια ελληνικη οικογενεια μεγαλωνει κορες που νοιαζονται για το πουλ μουρ μονο. Καμια αλλη εθνικοτητα (εκτος απο τριτοκοσμικες), δεν περναει τοσο χρονο στον καθρεφτη για βαψιμο η στο ινσταγκραμ (Αγγλια/Αμερικη ειναι βοθρος, δεν μιλαμε για πολιτισμο)
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.832
Πόντοι
216
Πόσες γκομενάρες έχουν γαμήσει οι ροκ σταρ και οι ραπεράδες που είναι συνέχεια τίγκα στη ντρόγκα και το αλκκόλ,πόσες οι ποδοσφαιριστές συχνά με μυαλό κουρκούτι και χίλια δυο παραδείγματα.Πολύ περισσότερες γαμάνε αυτοί παρά οι σοβαροί μπίζνεσμεν και οι μορφωμένοι.Μη βάλουμε και μπάρμεν,DJs κτλ.

Οι γκόμενες που γαμάνε οι μπάρμεν και οι ντιτζέη , είναι του ίδιου επιπέδου στη γερμανία και στην ελλάδα ;;;
Θέλω μια ... ανάλυσή σου στο θέμα !!!!!

Τους μπαρμεν στο εξωτερικο μονο Τουρκαλες και ελληνιδες τους παιρνουν. Οι γκομενες απο δυτικες χωρες τους θεωρουν ναυαγια.

Εκτος απο τιποτα αγγλιδες, που εχουν πιο πολλα αφροδισια και απο τον μπαρμπαπηδουλα


Στην Ελλαδα παντως οι μπαρμαν και dj εχουν τον πρωτο λογο...:confused:

Αφου η αγια ελληνικη οικογενεια μεγαλωνει κορες που νοιαζονται για το πουλ μουρ μονο. Καμια αλλη εθνικοτητα (εκτος απο τριτοκοσμικες), δεν περναει τοσο χρονο στον καθρεφτη για βαψιμο η στο ινσταγκραμ (Αγγλια/Αμερικη ειναι βοθρος, δεν μιλαμε για πολιτισμο)

Τυπε οι αγγλιδες και οι αμερικανες τουλαχιστον παιζουν και λιγο μπαλιτσα.Μπορει να ειναι λεσια εμφανισιακα αλλα και απο χαβαλε παιρνουν και απο κομπλιμεντα.Τα μαλακιστηρια οι ελληνιδες οι κακιασμενες ειναι παντα με τουπε και υφακι.Ακομα και να της αρεσεις θα σου το παιξει καποια η θα κανει οτι δεν ενδιαφερεται.Ειναι οτι χειροτερο...
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Θυμαμαι τι μου ειχε πει ενας τυπος καποτε. Οτι στον πλανητη υπαρχει η "συντηρητικη" αντιληψη, οτι η γκομενα δε καθεται ευκολα, αλλα μαγειρευει, ειναι κυρια κλπ και η πιο ξεκωλε , οτι η γκομενα ειναι ακαματα, ψωνιο αλλα γαμιεται.

Ο τυπος μου ειπε οτι η Ελλαδα εχει παρει τα χειροτερα και απο τις δυο, με αποτελεσμα οι ελληνιδες να ειναι ακαματες,ψωναρες που δε γαμιουνται ευκολα

Ποσο δικιο ειχε, ο φιλοσοφας
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.209
Like
3.480
Πόντοι
1.706
Βασικά με τις γκόμενες μπορεί να είσαι χάλιας από κάθε άποψη,μηδέν αυτοπεποίθηση,λίγδας,βρωμύλος,λέτσος,μανιακός,αντικοινωνικός,αγχωμένος,να τα έχεις όλα αρνητικά και να είσαι μόνο με τις γκόμενες καλός και να γαμάς αβέρτα.Δε χρειάζεται άλλο προσόν που λένε.Είναι όπως το ποδόσφαιρο,η μουσική κτλ.Αλλοι το έχουνε και άλλοι όχι.Δεν παίζει ρόλο η προσωπικότητα αλλά αν μπορείς να τις κάνεις να τουμπάρουνε.
Κάτι φυλακόβιοι,τελειωμένοι,ναρκομανείς,αλκοολικοί κτλ,αλητήριοι του κερατά και τους βλέπεις με μουνάρες.Και άλλους τέλειους θεωρητικά με καλές δουλειές,αναγνωρισμένους.κοινωνικούς με κύκλο κτλ και τους βλέπεις με μπάζα.
Έχω παρατηρήσει κι εγώ κάτι τέτοιο σε μερικούς τύπους (σχετικά με αυτό που έβαλα σε bold). Το έχω ονομάσει flirt-intelligence. Είναι ένα ιδιαίτερο ταλέντο. Ένα κράμα ικανότητας ψυχολόγησης, επικοινωνίας και προσαρμογής στις καταστάσεις. Αυτά τα άτομα ανταποκρίνονται πιο γρήγορα στις ανάγκες της γκόμενας (σε σχέση με άλλους) με αποτέλεσμα τα αρνητικά τους σημεία να φαίνονται δευτερεύοντα στα μάτια αυτής.

 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.832
Πόντοι
216
Θυμαμαι τι μου ειχε πει ενας τυπος καποτε. Οτι στον πλανητη υπαρχει η "συντηρητικη" αντιληψη, οτι η γκομενα δε καθεται ευκολα, αλλα μαγειρευει, ειναι κυρια κλπ και η πιο ξεκωλε , οτι η γκομενα ειναι ακαματα, ψωνιο αλλα γαμιεται.

Ο τυπος μου ειπε οτι η Ελλαδα εχει παρει τα χειροτερα και απο τις δυο, με αποτελεσμα οι ελληνιδες να ειναι ακαματες,ψωναρες που δε γαμιουνται ευκολα

Ποσο δικιο ειχε, ο φιλοσοφας


Eτσι ειναι.Μια μερα εκανα κουβεντα με ενα μουνακι και της ρωταω γιατι ειστε ετσι?Δλδ τι καταφερνεται με ολο αυτο το τουπε και με το να το παιζετε δυσκολες κλπ και μου απαντησε
ετσι ειμαστε και σε οποιον αρεσουμε...!Αντε βγαλε ακρη.:confused::confused::confused:

Επισης εχουν μεγαλο δικαιο κατι τυποι που εγραψαν οτι οι ελληνιδες φοβουνται το ξενο καμακι και φλερτ.Η Ελληνιδα ασχολειται μονο με ατομα απο τον κυκλο της.Βρισκει γκομενο και πουτσα μονο απο τον περιγυρο της.Γι'αυτο τον λογο και δεν υπαρχει φλερτ πουθενα...
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Θυμαμαι τι μου ειχε πει ενας τυπος καποτε. Οτι στον πλανητη υπαρχει η "συντηρητικη" αντιληψη, οτι η γκομενα δε καθεται ευκολα, αλλα μαγειρευει, ειναι κυρια κλπ και η πιο ξεκωλε , οτι η γκομενα ειναι ακαματα, ψωνιο αλλα γαμιεται.

Ο τυπος μου ειπε οτι η Ελλαδα εχει παρει τα χειροτερα και απο τις δυο, με αποτελεσμα οι ελληνιδες να ειναι ακαματες,ψωναρες που δε γαμιουνται ευκολα

Ποσο δικιο ειχε, ο φιλοσοφας

Απλά αυτές που γαμιούνται εύκολα,δεν τις βρίσκεις εύκολα.Όχι ότι δεν υπάρχουν.Θέλεις και τύχη,να'χει η άλλη να γαμηθεί καιρό και να τη γνωρίσεις τότε.

Αλλά τις προλαβαίνουν αυτοί με τα επαγγέλματα που λέγαμε παραπάνω
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.109
Κριτικές
10
Like
1.542
Πόντοι
506
Βασικά με τις γκόμενες μπορεί να είσαι χάλιας από κάθε άποψη,μηδέν αυτοπεποίθηση,λίγδας,βρωμύλος,λέτσος,μανιακός,αντικοινωνικός,αγχωμένος,να τα έχεις όλα αρνητικά και να είσαι μόνο με τις γκόμενες καλός και να γαμάς αβέρτα.Δε χρειάζεται άλλο προσόν που λένε.Είναι όπως το ποδόσφαιρο,η μουσική κτλ.Αλλοι το έχουνε και άλλοι όχι.Δεν παίζει ρόλο η προσωπικότητα αλλά αν μπορείς να τις κάνεις να τουμπάρουνε.
Κάτι φυλακόβιοι,τελειωμένοι,ναρκομανείς,αλκοολικοί κτλ,αλητήριοι του κερατά και τους βλέπεις με μουνάρες.Και άλλους τέλειους θεωρητικά με καλές δουλειές,αναγνωρισμένους.κοινωνικούς με κύκλο κτλ και τους βλέπεις με μπάζα.
H aυτοπεποιθηση ειναι το Α και το Ω..
οσο για τις προτιμησεις που ανηκουν στο κοινωνικο "περιθωριο" σε αυτο νομιζω φταινε τα προτυπα που προβαλλονται, ακομα και μεσα απο τα τραγουδια τη μουσικη π.χ παπακωνσταντινου, λουκιανος κελαιδονης..<στα τζανκια λεμε ναι>...ο χασικλης με τη μοτοσυκλετα παρουσιαζεται ευαισθητος , αγαπουλης.....Μετα τα θυλικα αναζητουν της περιπετεια, καποιον να τις βγαλη απο τη μιζερια.
Θημαστε την ταινια με τον σταθη ψαλτη που ελεγε οτι η μονοσικλετα ειναι μεγαλη μουνοπαγιδα. Οι εποχες βεβαια αλλαξανε.

Ισως, εχεται παρατηρησει τις εφηβες πως κοιταζουν συνομηλικους τους που παιζουν μεσα στη τρελη χαρα με το τοπι;
Μεγαλωνοντας τα θηλικα αναζητουν τη χαρα, την ιστορια, που με καποιο τροπο φανταζονται και που μονο τα αρσενικα μπορουν να τις δωσουν. Ετσι ειναι νομιζω.
 

gaoutsos7777

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουν 2020
Μηνύματα
243
Like
77
Πόντοι
1
Οι λόγοι που σε μια κατηγορία γυναικών αλλά και ανθρώπων γενικότερα το "περιθώριο" ασκεί γοητεία είναι ιδιαίτεροι και συγκεκριμένοι.


Το ποσοστό ΤΩΝ ΩΡΑΙΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ που έλκεται από ξεφτίλες άνδρες είναι 95% .
τοτε ο σαδ μαν γιατι δε βρισκει τη μουναρα που αναζητει?
 

gaoutsos7777

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουν 2020
Μηνύματα
243
Like
77
Πόντοι
1
Να μην πολώνεσαι και να διαθέτεις μέτρο. Δηλαδή να ισορροπείς επιδέξια ανάμεσα σε αντιθετικές καταστάσεις, χωρίς όμως να γίνεσαι αλλοπρόσαλος.

Μπορείς να έχεις μια δόση αντισυμβατικότητας και ‘επαναστατικότητας’’ και να εμπνέεις ταυτόχρονα ασφάλεια και σταθερότητα ??? Όχι εύκολο !! Αλλα όχι και αδύνατο. Και σίγουρα πολύ γοητευτικό διότι …. Σπάνιο.

Μπορείς να βγάζεις αθωότητα αλλά και ταυτόχρονα ερωτισμό ??? Τότε η άλλη έχει ήδη καβλώσει υποσυνείδητα και δεν το έχει πάρει ακόμη χαμπάρι.

Μπορείς να βγάζεις παιδικότητα και σοβαρότητα ταυτόχρονα ???

Ξέρω ότι όλα αυτά δεν είναι εύκολα. Τα μεταξωτά βρακιά όμως θέλουν και επιδέξιους κώλους !!

Και για να διαφοροποιηθείς από τον σωρό είτε πρέπει να έχεις προφανή φυσικά προσόντα όσον αφορά την εμφάνισή σου ( ποσοστό 2% - 3% ) είτε πρέπει να το κάνεις μέσω της προσωπικότητας του χαρακτήρα και του μυαλού σου.
τι ειναι ο ερωτισμος?
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.329
Πόντοι
28.786
Να μην πολώνεσαι και να διαθέτεις μέτρο. Δηλαδή να ισορροπείς επιδέξια ανάμεσα σε αντιθετικές καταστάσεις, χωρίς όμως να γίνεσαι αλλοπρόσαλος.

Μπορείς να έχεις μια δόση αντισυμβατικότητας και ‘επαναστατικότητας’’ και να εμπνέεις ταυτόχρονα ασφάλεια και σταθερότητα ??? Όχι εύκολο !! Αλλα όχι και αδύνατο. Και σίγουρα πολύ γοητευτικό διότι …. Σπάνιο.

Μπορείς να βγάζεις αθωότητα αλλά και ταυτόχρονα ερωτισμό ??? Τότε η άλλη έχει ήδη καβλώσει υποσυνείδητα και δεν το έχει πάρει ακόμη χαμπάρι.

Μπορείς να βγάζεις παιδικότητα και σοβαρότητα ταυτόχρονα ???

Ξέρω ότι όλα αυτά δεν είναι εύκολα. Τα μεταξωτά βρακιά όμως θέλουν και επιδέξιους κώλους !!

Και για να διαφοροποιηθείς από τον σωρό είτε πρέπει να έχεις προφανή φυσικά προσόντα όσον αφορά την εμφάνισή σου ( ποσοστό 2% - 3% ) είτε πρέπει να το κάνεις μέσω της προσωπικότητας του χαρακτήρα και του μυαλού σου.
τι ειναι ο ερωτισμος?

Ερωτισμός φίλε είναι μια σύνθεση απο ανθρώπινα χαρακτηριστικά και συμπεριφορές που προκαλούν στο άλλο φύλο σεξουαλική αίσθηση και εντύπωση αρχικά και διέγερση τελικά.

Είναι αυτό που οι Αγγλοι λένε Sex appeal.
 
  • Like
Αντιδράσεις: SKEF
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.209
Like
3.480
Πόντοι
1.706
Κάνα πλάνο έχουμε για κορωνοκαταστάσεις; Εγώ συντηρούμαι με τις παλιές. Με πήρε μία να της φτιάξω κάτι υδραυλικά (τρέχει νερά το σιφώνι στο νεροχύτη). Λέω να διαπραγματευτώ σεξ και πίτα (μία τοπική πίτα που μου αρέσει πολυ) για να της κάτσω.
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.048
Κριτικές
9
Like
12.995
Πόντοι
3.836
Θυμαμαι τι μου ειχε πει ενας τυπος καποτε. Οτι στον πλανητη υπαρχει η "συντηρητικη" αντιληψη, οτι η γκομενα δε καθεται ευκολα, αλλα μαγειρευει, ειναι κυρια κλπ και η πιο ξεκωλε , οτι η γκομενα ειναι ακαματα, ψωνιο αλλα γαμιεται.

Ο τυπος μου ειπε οτι η Ελλαδα εχει παρει τα χειροτερα και απο τις δυο, με αποτελεσμα οι ελληνιδες να ειναι ακαματες,ψωναρες που δε γαμιουνται ευκολα

Ποσο δικιο ειχε, ο φιλοσοφας


Eτσι ειναι.Μια μερα εκανα κουβεντα με ενα μουνακι και της ρωταω γιατι ειστε ετσι?Δλδ τι καταφερνεται με ολο αυτο το τουπε και με το να το παιζετε δυσκολες κλπ και μου απαντησε
ετσι ειμαστε και σε οποιον αρεσουμε...!Αντε βγαλε ακρη.:confused::confused::confused:

Επισης εχουν μεγαλο δικαιο κατι τυποι που εγραψαν οτι οι ελληνιδες φοβουνται το ξενο καμακι και φλερτ.Η Ελληνιδα ασχολειται μονο με ατομα απο τον κυκλο της.Βρισκει γκομενο και πουτσα μονο απο τον περιγυρο της.Γι'αυτο τον λογο και δεν υπαρχει φλερτ πουθενα...

έχει βγάλει μεγάλες αλήθειες και αυτό το νήμα. Τον τελευταίο καιρό παρατηρώ πολλές 40αρες συνήθως ζωντοχήρες στο tinder. Αυτές το ξέρουν ότι ο στόχος να γίνουν μάνες όσες δεν έχουν γίνει ή να βρουν ένα γκόμενο όσο είναι ακόμα σεξουαλικά ενεργές όλο και απομακρύνεται όσο περνάνε τα χρόνια. Και όμως ακόμη και από αυτές ακούω "μα δε σε ξέρω, δεν έχουμε κοινούς γνωστούς, δεν έχουν κοινούς φίλους στο facebook". Είναι η γενιά που πέρναγε η μπογιά τους στα 90s βρήκαν κάποιους δημοφιλείς γκομενους, πίστευαν ότι κάποιον θα τυλίξουν και τώρα έχουν χάσει τη μπάλα. Δε μπορούν να προσαρμοστούν στα νέα δεδομένα. Τους λέω "μα αυτή η εφαρμογή είναι για να γνωρίσεις καινούρια άτομα, να πάρεις την κατάσταση τα χέρια σου" και με κοιτάνε λες και τους είπα ότι έχω κατέβει από τον Άρη. Εκεί πλεονεκτούν οι νεότερες που αυτά τα θεωρούν δεδομένα. Γενικότερα οι Ελληνίδες που γεννήθηκαν πριν το 1985 παρουσιάζουν αντίσταση στη νεά πραγματικότητα. Θεωρούν ότι είναι ακόμη οι περιζήτητες με τα ακίνητα και τα πτυχία, αλλά έχουν αλλάξει τα κόζια προ πολλού. Οι καλοί γαμπροί βγάζουν χαρτί στο εξωτερικό όπου έχουν πολύ περισσότερες επιλογές και οι εντός των συνόρων κοιτάνε να βρουν κανένα σταντράκι από Βαλκάνια ή ανατολική Ευρώπη που να το δίνει εύκολα χωρίς ιστορίες. Τις φαντάζομαι τις Ελληνίδες συνομήλικες σε λίγα χρόνια που οι κόρες τους θα καβατζώσουν τα 16 να τους κάνουν κήρυγμα να βρουν κανένα καλό παιδί και να μην κάνουν σύντομες σχέσεις. Ε ρε γέλια...
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
Βασικά με τις γκόμενες μπορεί να είσαι χάλιας από κάθε άποψη,μηδέν αυτοπεποίθηση,λίγδας,βρωμύλος,λέτσος,μανιακός,αντικοινωνικός,αγχωμένος,να τα έχεις όλα αρνητικά και να είσαι μόνο με τις γκόμενες καλός και να γαμάς αβέρτα.Δε χρειάζεται άλλο προσόν που λένε.Είναι όπως το ποδόσφαιρο,η μουσική κτλ.Αλλοι το έχουνε και άλλοι όχι.Δεν παίζει ρόλο η προσωπικότητα αλλά αν μπορείς να τις κάνεις να τουμπάρουνε.
Κάτι φυλακόβιοι,τελειωμένοι,ναρκομανείς,αλκοολικοί κτλ,αλητήριοι του κερατά και τους βλέπεις με μουνάρες.Και άλλους τέλειους θεωρητικά με καλές δουλειές,αναγνωρισμένους.κοινωνικούς με κύκλο κτλ και τους βλέπεις με μπάζα.

Η γυναικα σε primal επιπεδο ψαχνει υγιη αντρα για αναπαραγωγη. Επειδη η ιδια δεν κανει ουτε γενετικο ελεγχο, ουτε αιματολογικο, ουτε αλλου τυπου ελεγχους, αυτο που βλεπει ειναι 2 πραγματα.

1) Εμφανιση
2) Ζωτικοτητα

Πχ αν εχεις καλη εμφανιση, καθαρο δερμα, σωστα δοντια, αυτα συμβολιζουν καλα γονιδια. Ειναι μια ενδειξη. Ομως για τη γυναικα το (2), η ζωτικοτητα, ειναι υποσυνειδητα πιο σημαντικος παραγοντας. Μπορει να εχεις εμφανιση αλλα να φαινεσαι ανευρος. Αν φαινεσαι ανευρος χανεις πολλους ποντους και εισαι ντεκαβλε. Αν δεν εχεις εμφανιση αλλα φαινεται οτι εχεις ζωτικοτητα τοτε κερδιζεις αυτον που εχει εμφανιση αλλα οχι ζωτικοτητα.

Πως μετραει τωρα η γυναικα τη ζωτικοτητα? Η απαντηση ειναι δε μπορει να τη μετρησει. Το υποσυνειδητο της αναλαμβανει αυτο το ρολο με βαση τη κινησιολογια που βλεπει στον αντρα. Το προβλημα ειναι οτι το υποσυνειδητο, οταν επεξεργαζεται τη κινησιολογια, δινει υπερβολικη εμφαση στο νευρο. Δλδ καποιος νευρικος περνιεται για ατομο που εχει ζωη μεσα του / ειναι υγιης / ειναι καλος για αναπαραγωγη. Καποιος που εχει πολυ δυναμη αλλα την ελεγχει με ηπιες κινησεις - χωρις νευρο, δεν ενεργοποιει τα ιδια υποσυνειδητα θετικα καμπανακια.

Με αλλα λογια ο νευρικος, ειτε ειναι πιωμενος/ναρκομανης/τρελος/ναυαγιο/βιαιος τυπος που δερνει γυναικες κτλ, σκοραρει ποντους γιατι φαινεται οτι εχει ζωη μεσα του που σε πρωτογονο επιπεδο θεωρειται το #1 για να κανεις καλους απογονους που θα επιβιωσουν. Οι γυναικες ανταμοιβουν, υποσυνειδητα, το νευρο στον αντρα. Ειναι μια διαδικασια που γινεται αυτοματα και τις οδηγει σε λαθος επιλογες. Αυτο φυσικα τους δημιουργει 1002 προβληματα που ουτε οι ιδιες αντιλαμβανονται. Αυτοι που εχουν φανερες εκδηλωσεις "νευρου" οταν αυτο ειναι αχρειαστο, εχουν σοβαρα θεματα. Στη σημερινη κοινωνια η εμφανιση νευρικοτητας/νευρου, οταν η κοινωνια ζηταει πολιτισμενες συμπεριφορες, δε συναδει. Δλδ αυτος που επιδεικνυει νευρο ειναι εκτος τοπου και χρονου, εχει τασεις τρελας / ψυχοπαθειας / βιαιων εκρηξεων, κανει χρηση ουσιων, ειναι γκαου, δε μπορει να προσαρμοστει στις κοινωνικες συνθηκες κτλ κτλ. Ελα ομως που η γυναικα θελει να το δει αυτο το νευρο για να καυλωσει και να κανει κλικ το υποσυνειδητο της οτι "να η ζωτικοτητα που ψαχνω"... Εδω πρωην φιλου μου ελεγε οτι τον τσαντιζε εσκεμμενα για να βγαινει "η αντριλα" απο μεσα του και να φτιαχνεται η ιδια. Στην ουσια δεν εβγαινε καμμια αντριλα... απλα του εσπαγε τα νευρα και αυτος εκδηλωνονταν νευρικα. Αλλα το υποσυνειδητο της αυτο το επεξεργαζονταν ως ...αντριλα. Γελαει ο κοσμος με τις πρωτογονες εξισωσεις στο γυναικειο υποσυνειδητο αλλα ετσι εχουν τα πραγματα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom