Νέα

Το γκομενικόν άθλημα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kalogero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 286
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.832
Πόντοι
216
Θυμαμαι τι μου ειχε πει ενας τυπος καποτε. Οτι στον πλανητη υπαρχει η "συντηρητικη" αντιληψη, οτι η γκομενα δε καθεται ευκολα, αλλα μαγειρευει, ειναι κυρια κλπ και η πιο ξεκωλε , οτι η γκομενα ειναι ακαματα, ψωνιο αλλα γαμιεται.

Ο τυπος μου ειπε οτι η Ελλαδα εχει παρει τα χειροτερα και απο τις δυο, με αποτελεσμα οι ελληνιδες να ειναι ακαματες,ψωναρες που δε γαμιουνται ευκολα

Ποσο δικιο ειχε, ο φιλοσοφας


Eτσι ειναι.Μια μερα εκανα κουβεντα με ενα μουνακι και της ρωταω γιατι ειστε ετσι?Δλδ τι καταφερνεται με ολο αυτο το τουπε και με το να το παιζετε δυσκολες κλπ και μου απαντησε
ετσι ειμαστε και σε οποιον αρεσουμε...!Αντε βγαλε ακρη.:confused::confused::confused:

Επισης εχουν μεγαλο δικαιο κατι τυποι που εγραψαν οτι οι ελληνιδες φοβουνται το ξενο καμακι και φλερτ.Η Ελληνιδα ασχολειται μονο με ατομα απο τον κυκλο της.Βρισκει γκομενο και πουτσα μονο απο τον περιγυρο της.Γι'αυτο τον λογο και δεν υπαρχει φλερτ πουθενα...

έχει βγάλει μεγάλες αλήθειες και αυτό το νήμα. Τον τελευταίο καιρό παρατηρώ πολλές 40αρες συνήθως ζωντοχήρες στο tinder. Αυτές το ξέρουν ότι ο στόχος να γίνουν μάνες όσες δεν έχουν γίνει ή να βρουν ένα γκόμενο όσο είναι ακόμα σεξουαλικά ενεργές όλο και απομακρύνεται όσο περνάνε τα χρόνια. Και όμως ακόμη και από αυτές ακούω "μα δε σε ξέρω, δεν έχουμε κοινούς γνωστούς, δεν έχουν κοινούς φίλους στο facebook". Είναι η γενιά που πέρναγε η μπογιά τους στα 90s βρήκαν κάποιους δημοφιλείς γκομενους, πίστευαν ότι κάποιον θα τυλίξουν και τώρα έχουν χάσει τη μπάλα. Δε μπορούν να προσαρμοστούν στα νέα δεδομένα. Τους λέω "μα αυτή η εφαρμογή είναι για να γνωρίσεις καινούρια άτομα, να πάρεις την κατάσταση τα χέρια σου" και με κοιτάνε λες και τους είπα ότι έχω κατέβει από τον Άρη. Εκεί πλεονεκτούν οι νεότερες που αυτά τα θεωρούν δεδομένα. Γενικότερα οι Ελληνίδες που γεννήθηκαν πριν το 1985 παρουσιάζουν αντίσταση στη νεά πραγματικότητα. Θεωρούν ότι είναι ακόμη οι περιζήτητες με τα ακίνητα και τα πτυχία, αλλά έχουν αλλάξει τα κόζια προ πολλού. Οι καλοί γαμπροί βγάζουν χαρτί στο εξωτερικό όπου έχουν πολύ περισσότερες επιλογές και οι εντός των συνόρων κοιτάνε να βρουν κανένα σταντράκι από Βαλκάνια ή ανατολική Ευρώπη που να το δίνει εύκολα χωρίς ιστορίες. Τις φαντάζομαι τις Ελληνίδες συνομήλικες σε λίγα χρόνια που οι κόρες τους θα καβατζώσουν τα 16 να τους κάνουν κήρυγμα να βρουν κανένα καλό παιδί και να μην κάνουν σύντομες σχέσεις. Ε ρε γέλια...


Και οι νεες γενιές μια απο τα ιδια ειναι τυπε.Ολες εχουν γκομενο μεσο κοινου γνωστου η απο φιλο φιλης η της ξαδερφης μου ο φιλος κλπ κλπ κλπ βλαχοχωριατικα προξενια τα οποια εχουν ριζωσει στην Ελληνικη κοινωνια.Οι ανδρες παιζουν μπαλα και εξω στον δρομο,οι περισσοτερες γκομενες περπατανε με τουπε και υφακι.Ουτε καν να σε κοιταξουν(να δουν τουλαχιστον αν αξιζεις βρε παιδι μου).Μονιμος κατεβασμενο το κεφαλι κατω και το παιζουν υψηλη κοινωνια.Αυτο που παρατηρω τελευταια ειναι οτι τα νεα κοριτσακια απο 18-25 ειναι πιο ξυπνια.Οχι πολυ τουπε,λιγοτερο ξινες..και αρκετες παιζουνε μπαλιτσα και στον δρομο.Εχω φαει πεσιμο απο νεαρη κοριτσοπαρεα μεσα στον οασθ πριν τον covid και ειχα μεινει μαλακας.Μια αλλη φορα στον δρομο περπατουσα και μια μικρη κοπελιτσα εσπρωξε την φιλη της πανω μου....!Θελω να πω αυτα δεν παιζαν ποτε με τις παλιες και ουτε με την γενια μου(90).Ας ελπισουμε με τις νεες γενιες το πραγματα να καλυτερεψει καπως.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Και οι νεες γενιές μια απο τα ιδια ειναι τυπε.Ολες εχουν γκομενο μεσο κοινου γνωστου η απο φιλο φιλης η της ξαδερφης μου ο φιλος κλπ κλπ κλπ βλαχοχωριατικα προξενια τα οποια εχουν ριζωσει στην Ελληνικη κοινωνια.Οι ανδρες παιζουν μπαλα και εξω στον δρομο,οι περισσοτερες γκομενες περπατανε με τουπε και υφακι.Ουτε καν να σε κοιταξουν(να δουν τουλαχιστον αν αξιζεις βρε παιδι μου).Μονιμος κατεβασμενο το κεφαλι κατω και το παιζουν υψηλη κοινωνια.Αυτο που παρατηρω τελευταια ειναι οτι τα νεα κοριτσακια απο 18-25 ειναι πιο ξυπνια.Οχι πολυ τουπε,λιγοτερο ξινες..και αρκετες παιζουνε μπαλιτσα και στον δρομο.Εχω φαει πεσιμο απο νεαρη κοριτσοπαρεα μεσα στον οασθ πριν τον covid και ειχα μεινει μαλακας.Μια αλλη φορα στον δρομο περπατουσα και μια μικρη κοπελιτσα εσπρωξε την φιλη της πανω μου....!Θελω να πω αυτα δεν παιζαν ποτε με τις παλιες και ουτε με την γενια μου(90).Ας ελπισουμε με τις νεες γενιες το πραγματα να καλυτερεψει καπως.

Πριν λίγο καιρό σε αστικό είχα πετύχει ένα χασίκλα που έπιασε κουβέντα σε μια πιτσιρίκα.Μιλούσαν απ'το κτελ μέχρι το κέντρο,χωρίς αυτή να δείχνει να ενοχλείται καθόλου.Το'χουμε πει,πολλές όταν φεύγουν απ΄'τα σύνορα των πόλεών τους,μπορεί να γαμηθούν με τον πρώτο τυχόντα.
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.832
Πόντοι
216
Και οι νεες γενιές μια απο τα ιδια ειναι τυπε.Ολες εχουν γκομενο μεσο κοινου γνωστου η απο φιλο φιλης η της ξαδερφης μου ο φιλος κλπ κλπ κλπ βλαχοχωριατικα προξενια τα οποια εχουν ριζωσει στην Ελληνικη κοινωνια.Οι ανδρες παιζουν μπαλα και εξω στον δρομο,οι περισσοτερες γκομενες περπατανε με τουπε και υφακι.Ουτε καν να σε κοιταξουν(να δουν τουλαχιστον αν αξιζεις βρε παιδι μου).Μονιμος κατεβασμενο το κεφαλι κατω και το παιζουν υψηλη κοινωνια.Αυτο που παρατηρω τελευταια ειναι οτι τα νεα κοριτσακια απο 18-25 ειναι πιο ξυπνια.Οχι πολυ τουπε,λιγοτερο ξινες..και αρκετες παιζουνε μπαλιτσα και στον δρομο.Εχω φαει πεσιμο απο νεαρη κοριτσοπαρεα μεσα στον οασθ πριν τον covid και ειχα μεινει μαλακας.Μια αλλη φορα στον δρομο περπατουσα και μια μικρη κοπελιτσα εσπρωξε την φιλη της πανω μου....!Θελω να πω αυτα δεν παιζαν ποτε με τις παλιες και ουτε με την γενια μου(90).Ας ελπισουμε με τις νεες γενιες το πραγματα να καλυτερεψει καπως.

Πριν λίγο καιρό σε αστικό είχα πετύχει ένα χασίκλα που έπιασε κουβέντα σε μια πιτσιρίκα.Μιλούσαν απ'το κτελ μέχρι το κέντρο,χωρίς αυτή να δείχνει να ενοχλείται καθόλου.Το'χουμε πει,πολλές όταν φεύγουν απ΄'τα σύνορα των πόλεών τους,μπορεί να γαμηθούν με τον πρώτο τυχόντα.


Ναι βλαχοφοιτητριες ειναι πιο λεσια και πιο φιλελε γενικα.Εχω φιλαρακια που ξεμουνιαζαν φοιτητριουλες απο επαρχια αλλα γενικοτερα παιζουν και κονδυλωματα εκει.Ειχα φιλο που γαμουσε μια απο Λαμια και ετρεχε μετα σε γιατρους για κανα χρονο....!Γι'αυτο και λεω οτι οι πουτανες ειναι 100 φορες πιο ασφαλης...
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.109
Κριτικές
10
Like
1.542
Πόντοι
506
Καλα ειναι να γραφουμε οτι βασικη προυποθεση για επιτυχια στο κυνηγι, ειναι και η αυτοπεποιθηση. Αλλα καλητερο ειναι να δωσουμε και λυσεις...μας διαβαζουν, ισως και νεωτεροι...
οι παλιοι λεγανε εαν δεν μπαζωσεις δε χτιζεις.
Απο μικρος μπορει να χτισεις την αυτοπεποιθηση σου πιδοντας μπαζα! ΝΑΙ ΜΠΑΖΑ

Μη μου πειτε οτι δεν δεχτηκατε ποτε ματιες απο μπαζακια..εαν οχι, μαλλον δεν τα προσεχατε
 

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.695
Like
1.463
Πόντοι
216
μη γαματε μπαζα !
τους δινετε αξια, νομιζουν οτι αξιζουν πολυ καλυτερους αντρες απ αυτους που τους αναλογουν.
και δεν κανουν καμια προσπαθεια αυτοβελτιωσης
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Η γυναικα σε primal επιπεδο ψαχνει υγιη αντρα για αναπαραγωγη. Επειδη η ιδια δεν κανει ουτε γενετικο ελεγχο, ουτε αιματολογικο, ουτε αλλου τυπου ελεγχους, αυτο που βλεπει ειναι 2 πραγματα.

1) Εμφανιση
2) Ζωτικοτητα

Πχ αν εχεις καλη εμφανιση, καθαρο δερμα, σωστα δοντια, αυτα συμβολιζουν καλα γονιδια. Ειναι μια ενδειξη. Ομως για τη γυναικα το (2), η ζωτικοτητα, ειναι υποσυνειδητα πιο σημαντικος παραγοντας. Μπορει να εχεις εμφανιση αλλα να φαινεσαι ανευρος. Αν φαινεσαι ανευρος χανεις πολλους ποντους και εισαι ντεκαβλε. Αν δεν εχεις εμφανιση αλλα φαινεται οτι εχεις ζωτικοτητα τοτε κερδιζεις αυτον που εχει εμφανιση αλλα οχι ζωτικοτητα.

Νομίζεις ότι τις γυναίκες τις ενδιαφέρουν τα καλά γονίδια;Τουλάχιστον τις εμφανίσιμες δεν τις ενδιαφέρουν καθόλου αφού σχεδόν ποτέ δεν τις βλέπεις με αντίστοιχης εμφάνισης άντρα.Μόνο κάτι μπάζα 1.50 ενδιαφέρονται γιατί φυσικά όταν έχεις άντρα 1.80-1.85 και πιο εμφανίσιμο από σένα,προφανώς είναι αναβάθμιση των γονιδίων σου.

Εδώ ρε τύπε γυναίκες προικισμένες από τη φύση με τα καλύτερα γονίδια πχ Ντουτζεν Κρος,Χαιντι Κλουμ,Σκλεναρικοβα προτίμησαν να τα πετάξουν στα σκουπίδια ζευγαρώνοντας με μαύρους κλπ

 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.208
Like
3.478
Πόντοι
1.706
Γράφτε εμπειρίες από αθλητικούς χώρους (δηλ. χώρους για το γκομενικό άθλημα). Πού παίξατε μπάλα, ιδιαιτερότητες χώρων, συγκρίσεις κλπ.

Περιλαμβάνουμε όλους τους χώρους: ONLINE, IRL(In Real Life), κλπ και καταστάσεις: Outbound (ψάχνεις γκόμενες πχ καμάκι), Inbound (σε ψάχνουν οι γκόμενες πχ σπόνσορινγκ), Υβριδικό παιγνίδι πχ τύπου ΚΜΑΝ κλπ

Εγώ κυρίως βρίσκω μέσω επαγγελματικού περιβάλλοντος, με την ευρύτερη έννοια, δηλ. όχι αποκλειστικά μέσα από το χώρο της δουλειάς. Τα τελευταία χρόνια παίζω σχεδόν αποκλειστικά Inbound.

 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Εγώ ξεκίνησα με PUA,μετά πλήρωνα διακοπές και την τελευταία δεκαετία το έχω ρίξει στο σπόνσορινγκ.Εβλεπα οτι η κατάσταση προς τα εκεί πήγαινε και το έκανα ασυναίσθητα.
Τα καλύτερα αποτελέσματα δηλαδή τις κορυφαίες γκόμενες τις έχω βγάλει με live καμάκι στο δρόμο.Λιγότερες έχω βγάλει στα κλαμπ και πολύ περισσότερες ονλάιν.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Καλα ειναι να γραφουμε οτι βασικη προυποθεση για επιτυχια στο κυνηγι, ειναι και η αυτοπεποιθηση. Αλλα καλητερο ειναι να δωσουμε και λυσεις...μας διαβαζουν, ισως και νεωτεροι...
οι παλιοι λεγανε εαν δεν μπαζωσεις δε χτιζεις.
Απο μικρος μπορει να χτισεις την αυτοπεποιθηση σου πιδοντας μπαζα! ΝΑΙ ΜΠΑΖΑ

Μη μου πειτε οτι δεν δεχτηκατε ποτε ματιες απο μπαζακια..εαν οχι, μαλλον δεν τα προσεχατε

Στο λύκειο με είχε ερωτευτεί μία μέτρια, αλλά σπασικλάρα. Την έφτυσα άσχημα και καταστράφηκε . Έφταιγα εγώ , αλλά έφταιγε και αυτή που ήταν επίμονη και δεν ήθελε να δεχτεί το όχι . Επίσης ήταν ατυχία, το ότι ήταν κολλητή και καθόταν στο ίδιο θρανίο με την πιο τσόντα μούναρο ξεκωλιάρα του σχολείου. Και ... έβαλε αυτή να με πιάσει να μου μιλήσει . Οπότε εγώ, είχα που είχα και λίγο καβαλημένο το καλάμι , όταν μου είπε ... για την άλλη, αισθάνθηκα σαν να με δέρνουν και να με φτύνουν όλοι , οπότε την άλλη την έκανα σκόνη. Έφυγε και από την ελλάδα η συγκεκριμένη και ζει με σκύλους τώρα στην πολιτισμένη δύση , μέσα στη μιζέρια.

Μια άλλη συμφοιτήτρια , επίσης καψούρα μαζί μου καταστράφηκε επειδή έφαγε χοντρό φτύσιμο . Εκεί ήταν επική μαλακία που την έκλασα . Είχα βρει ως αιτία το ... ότι ήταν κοντή. Κάτι που δεν ίσχυε, για ελληνίδα τουλάχιστον , απλά δεν ήταν στυλιάρι όπως αυτές που γούσταρα τρελά γενικά. Πρέπει να είναι κάπου 1.68. Στη φάση εκείνη των σπουδών , επειδή είχα σιχαθεί το φοιτητικό περιβάλλον που ήταν γλίτσα , χωριατιά και βρωμιά και καθόλου γκλαμουριά ... με μέτριες γκόμενες .... είχα αποκτήσει μια εχθρική συμπεριφορά απέναντι στις ελληνίδες και εκείνη πλήρωσε τα σπασμένα .... είχα κονομήσει και ένα πακέτο που μου επέτρεπε να γαμάω αβέρτα πουτάνες .... και ζούσα μια παρακμιακή μπουρδελιάρικη πορνό φάση . Μισούσα και την άθλια νυχτερινή διασκέδαση της εποχής ....

ΓΕΝΙΚΑ ΓΚΟΜΕΝΕΣ ΠΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΠΑΖΑ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΓΑΜΑΣ, ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.
Παράλληλα εννοείται με όσες πουτάνες αντέχει η τσέπη σου.

Οι παραπάνω με παρακάλαγαν να τις βγάλω έξω ....

κι εγώ ακολουθούσα πρόγραμμα εξόδου ....

μπουρδέλο(18.00) -σουβλατζίδικο(18.45) -σινεμά(19.30) -κωλόμπαρο (0.00) -τζάδικο (02.30) -γαμιστρώνα με βίζιτα (04.00)
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Και οι νεες γενιές μια απο τα ιδια ειναι τυπε.Ολες εχουν γκομενο μεσο κοινου γνωστου η απο φιλο φιλης η της ξαδερφης μου ο φιλος κλπ κλπ κλπ βλαχοχωριατικα προξενια τα οποια εχουν ριζωσει στην Ελληνικη κοινωνια.Οι ανδρες παιζουν μπαλα και εξω στον δρομο,οι περισσοτερες γκομενες περπατανε με τουπε και υφακι.Ουτε καν να σε κοιταξουν(να δουν τουλαχιστον αν αξιζεις βρε παιδι μου).Μονιμος κατεβασμενο το κεφαλι κατω και το παιζουν υψηλη κοινωνια.Αυτο που παρατηρω τελευταια ειναι οτι τα νεα κοριτσακια απο 18-25 ειναι πιο ξυπνια.Οχι πολυ τουπε,λιγοτερο ξινες..και αρκετες παιζουνε μπαλιτσα και στον δρομο.Εχω φαει πεσιμο απο νεαρη κοριτσοπαρεα μεσα στον οασθ πριν τον covid και ειχα μεινει μαλακας.Μια αλλη φορα στον δρομο περπατουσα και μια μικρη κοπελιτσα εσπρωξε την φιλη της πανω μου....!Θελω να πω αυτα δεν παιζαν ποτε με τις παλιες και ουτε με την γενια μου(90).Ας ελπισουμε με τις νεες γενιες το πραγματα να καλυτερεψει καπως.

Πριν λίγο καιρό σε αστικό είχα πετύχει ένα χασίκλα που έπιασε κουβέντα σε μια πιτσιρίκα.Μιλούσαν απ'το κτελ μέχρι το κέντρο,χωρίς αυτή να δείχνει να ενοχλείται καθόλου.Το'χουμε πει,πολλές όταν φεύγουν απ΄'τα σύνορα των πόλεών τους,μπορεί να γαμηθούν με τον πρώτο τυχόντα.

Οι επαρχιωτοπουλες οταν πανε στο εξωτερικο γαμιουνται με ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΥΣ.

Ποσες φορες να το πω? Ακους γκομενες ακομα και απο δυτικη ευρωπη (και καλα πιο φιλελευθεροι) να λενε οτι ο ταδε δεν ειναι ασχημος αλλα ειναι πακιστανος, η ειναι χαλια ειναι πακιστανος και οι ελληνιδες ΓΑΜΙΟΥΝΤΑΙ με αυτους

Οι ιδιες ελληνιδες το παιζουν δυσκολες σε μια χαρα παιδια απο Ελλαδα και δεν τους καθονται

Τι θελετε να μοιρασω προφιλ φεησμπουκ να με πιστεψετε? Γιατι δεν ασχολουμαι με ελληνιδες 10 χρονια τωρα?
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
ΓΕΝΙΚΑ ΓΚΟΜΕΝΕΣ ΠΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΠΑΖΑ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΓΑΜΑΣ, ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

Ποσο δικιο εχεις ρε τυπε. Εχω δυο περιπτωσεις απο γκομενες που μου κολλαγανε και τις εφτυσα (οχι γιατι δεν ηταν ωραιες, αλλα γιατι ειχα κατι αλλο η γιατι ισως ηθελα αλλη απο την παρεα τους κλπ). Να με παρακαλανε, να ερχονται σπιτι μου, να μου λενε γιατι δε με πηδας τι εχω.

Και να μου λεει η μια, δε καταλαβαινω τι σου βρισκω, ειχα πρωην με κοιλιακους και πιο γυμνασμενο και ψηλο και ΔΕΝ τον ηθελα τοσο. Και της λεω ειναι επειδη σε φτυνω. Και μου λεει ναι, πηδα με να το ξεπερασω.

Πορνη του ελεους το προβατο, απο αυτα που αν δε τα ζησεις δε τα πιστευεις
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Βασικά με τις γκόμενες μπορεί να είσαι χάλιας από κάθε άποψη,μηδέν αυτοπεποίθηση,λίγδας,βρωμύλος,λέτσος,μανιακός,αντικοινωνικός,αγχωμένος,να τα έχεις όλα αρνητικά και να είσαι μόνο με τις γκόμενες καλός και να γαμάς αβέρτα.Δε χρειάζεται άλλο προσόν που λένε.Είναι όπως το ποδόσφαιρο,η μουσική κτλ.Αλλοι το έχουνε και άλλοι όχι.Δεν παίζει ρόλο η προσωπικότητα αλλά αν μπορείς να τις κάνεις να τουμπάρουνε.
Κάτι φυλακόβιοι,τελειωμένοι,ναρκομανείς,αλκοολικοί κτλ,αλητήριοι του κερατά και τους βλέπεις με μουνάρες.Και άλλους τέλειους θεωρητικά με καλές δουλειές,αναγνωρισμένους.κοινωνικούς με κύκλο κτλ και τους βλέπεις με μπάζα.

Η γυναικα σε primal επιπεδο ψαχνει υγιη αντρα για αναπαραγωγη. Επειδη η ιδια δεν κανει ουτε γενετικο ελεγχο, ουτε αιματολογικο, ουτε αλλου τυπου ελεγχους, αυτο που βλεπει ειναι 2 πραγματα.

1) Εμφανιση
2) Ζωτικοτητα

Πχ αν εχεις καλη εμφανιση, καθαρο δερμα, σωστα δοντια, αυτα συμβολιζουν καλα γονιδια. Ειναι μια ενδειξη. Ομως για τη γυναικα το (2), η ζωτικοτητα, ειναι υποσυνειδητα πιο σημαντικος παραγοντας. Μπορει να εχεις εμφανιση αλλα να φαινεσαι ανευρος. Αν φαινεσαι ανευρος χανεις πολλους ποντους και εισαι ντεκαβλε. Αν δεν εχεις εμφανιση αλλα φαινεται οτι εχεις ζωτικοτητα τοτε κερδιζεις αυτον που εχει εμφανιση αλλα οχι ζωτικοτητα.

Πως μετραει τωρα η γυναικα τη ζωτικοτητα? Η απαντηση ειναι δε μπορει να τη μετρησει. Το υποσυνειδητο της αναλαμβανει αυτο το ρολο με βαση τη κινησιολογια που βλεπει στον αντρα. Το προβλημα ειναι οτι το υποσυνειδητο, οταν επεξεργαζεται τη κινησιολογια, δινει υπερβολικη εμφαση στο νευρο. Δλδ καποιος νευρικος περνιεται για ατομο που εχει ζωη μεσα του / ειναι υγιης / ειναι καλος για αναπαραγωγη. Καποιος που εχει πολυ δυναμη αλλα την ελεγχει με ηπιες κινησεις - χωρις νευρο, δεν ενεργοποιει τα ιδια υποσυνειδητα θετικα καμπανακια.

Με αλλα λογια ο νευρικος, ειτε ειναι πιωμενος/ναρκομανης/τρελος/ναυαγιο/βιαιος τυπος που δερνει γυναικες κτλ, σκοραρει ποντους γιατι φαινεται οτι εχει ζωη μεσα του που σε πρωτογονο επιπεδο θεωρειται το #1 για να κανεις καλους απογονους που θα επιβιωσουν. Οι γυναικες ανταμοιβουν, υποσυνειδητα, το νευρο στον αντρα. Ειναι μια διαδικασια που γινεται αυτοματα και τις οδηγει σε λαθος επιλογες. Αυτο φυσικα τους δημιουργει 1002 προβληματα που ουτε οι ιδιες αντιλαμβανονται. Αυτοι που εχουν φανερες εκδηλωσεις "νευρου" οταν αυτο ειναι αχρειαστο, εχουν σοβαρα θεματα. Στη σημερινη κοινωνια η εμφανιση νευρικοτητας/νευρου, οταν η κοινωνια ζηταει πολιτισμενες συμπεριφορες, δε συναδει. Δλδ αυτος που επιδεικνυει νευρο ειναι εκτος τοπου και χρονου, εχει τασεις τρελας / ψυχοπαθειας / βιαιων εκρηξεων, κανει χρηση ουσιων, ειναι γκαου, δε μπορει να προσαρμοστει στις κοινωνικες συνθηκες κτλ κτλ. Ελα ομως που η γυναικα θελει να το δει αυτο το νευρο για να καυλωσει και να κανει κλικ το υποσυνειδητο της οτι "να η ζωτικοτητα που ψαχνω"... Εδω πρωην φιλου μου ελεγε οτι τον τσαντιζε εσκεμμενα για να βγαινει "η αντριλα" απο μεσα του και να φτιαχνεται η ιδια. Στην ουσια δεν εβγαινε καμμια αντριλα... απλα του εσπαγε τα νευρα και αυτος εκδηλωνονταν νευρικα. Αλλα το υποσυνειδητο της αυτο το επεξεργαζονταν ως ...αντριλα. Γελαει ο κοσμος με τις πρωτογονες εξισωσεις στο γυναικειο υποσυνειδητο αλλα ετσι εχουν τα πραγματα.

Αυτο μου το εκανε και μια πρωην μου. Και συνεχεια εκανε σαν ηλιθια για να τσατιζομαι. Διαβασω οτι εχω γραψει εν τω μεταξυ και αρχιζω να πιστευω οτι ολο με χαζες παω
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Έχεις δίκιο πρόβατο . Πρόσφατα άκουσα ιστορίες για ελληνίδες 18χρονες ... και ποιους διάλεξαν για να τις ξεπαρθενιάσουν ....

όχι έλληνες βέβαια .....
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.208
Like
3.478
Πόντοι
1.706
Εγώ ξεκίνησα με PUA,μετά πλήρωνα διακοπές και την τελευταία δεκαετία το έχω ρίξει στο σπόνσορινγκ.Εβλεπα οτι η κατάσταση προς τα εκεί πήγαινε και το έκανα ασυναίσθητα.
Τα καλύτερα αποτελέσματα δηλαδή τις κορυφαίες γκόμενες τις έχω βγάλει με live καμάκι στο δρόμο.Λιγότερες έχω βγάλει στα κλαμπ και πολύ περισσότερες ονλάιν.
Ξεκίνησα με μεθόδους που βασίζονται σε νευρογλωσσικό προγραμματισμό που συνεχίζω να χρησιμοποιώ ακόμα και σήμερα.

Μετά κι εγώ πλήρωνα διακοπές, αλλά έχω το πλεονέκτημα ότι ζω σε τουριστική πόλη, και η πόλη μου ήταν τουριστικός προορισμός για αυτές. Αν μου καθόντουσαν, συνεχίζαμε διακοπές για αλλού, οπότε δεν είχα ρίσκο. Και η προσφορά διακοπών σπονσοριλίκι είναι στην τελική, αφού οι διακοπές υπάγονται στα δώρα. Αλλά έκανα κι επιπλέον δώρα. Αυτό κράτησε για κάμποσα χρόνια και κυριολεκτικά είχα χάσει τη μπάλα σχετικά με το πόσα ξόδευα. Κάποια στιγμή μία μου ζήτησε δώρο αυτοκίνητο, κι αυτό ήταν η σταγόνα που ξεχύλησε το ποτήρι.

Σταμάτησα το σπονσοριλίκι, συμμάζεψα τα οικονομικά μου και το έριξα στο mentoring. Από ιντερνέτ έχω δουλέψει με facebook και linkedin.


 

edigno

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2020
Μηνύματα
447
Κριτικές
1
Like
60
Πόντοι
1
Εγω παρακαλαγα μια 10 χρονια και στο τελος με εκλασε
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Εγώ ξεκίνησα με PUA,μετά πλήρωνα διακοπές και την τελευταία δεκαετία το έχω ρίξει στο σπόνσορινγκ.Εβλεπα οτι η κατάσταση προς τα εκεί πήγαινε και το έκανα ασυναίσθητα.
Τα καλύτερα αποτελέσματα δηλαδή τις κορυφαίες γκόμενες τις έχω βγάλει με live καμάκι στο δρόμο.Λιγότερες έχω βγάλει στα κλαμπ και πολύ περισσότερες ονλάιν.
Ξεκίνησα με μεθόδους που βασίζονται σε νευρογλωσσικό προγραμματισμό που συνεχίζω να χρησιμοποιώ ακόμα και σήμερα.

Μετά κι εγώ πλήρωνα διακοπές, αλλά έχω το πλεονέκτημα ότι ζω σε τουριστική πόλη, και η πόλη μου ήταν τουριστικός προορισμός για αυτές. Αν μου καθόντουσαν, συνεχίζαμε διακοπές για αλλού, οπότε δεν είχα ρίσκο. Και η προσφορά διακοπών σπονσοριλίκι είναι στην τελική, αφού οι διακοπές υπάγονται στα δώρα. Αλλά έκανα κι επιπλέον δώρα. Αυτό κράτησε για κάμποσα χρόνια και κυριολεκτικά είχα χάσει τη μπάλα σχετικά με το πόσα ξόδευα. Κάποια στιγμή μία μου ζήτησε δώρο αυτοκίνητο, κι αυτό ήταν η σταγόνα που ξεχύλησε το ποτήρι.

Σταμάτησα το σπονσοριλίκι, συμμάζεψα τα οικονομικά μου και το έριξα στο mentoring. Από ιντερνέτ έχω δουλέψει με facebook και linkedin.

Τώρα με τα metoo και τις παπαριές το μέντορινγκ δεν το βλέπω καλά.Τουλάχιστον στο σπονσοριλίκι δεν μπορεί να σε κατηγορήσει.
 

greekfeet

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.360
Κριτικές
16
Like
1.457
Πόντοι
2.487
Οτι παπατζα θες διαβαζεις εδω,
Τωρα γαμανε κι απο το λινκντ ιν
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

gaoutsos7777

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουν 2020
Μηνύματα
243
Like
77
Πόντοι
1
Να μην πολώνεσαι και να διαθέτεις μέτρο. Δηλαδή να ισορροπείς επιδέξια ανάμεσα σε αντιθετικές καταστάσεις, χωρίς όμως να γίνεσαι αλλοπρόσαλος.

Μπορείς να έχεις μια δόση αντισυμβατικότητας και ‘επαναστατικότητας’’ και να εμπνέεις ταυτόχρονα ασφάλεια και σταθερότητα ??? Όχι εύκολο !! Αλλα όχι και αδύνατο. Και σίγουρα πολύ γοητευτικό διότι …. Σπάνιο.

Μπορείς να βγάζεις αθωότητα αλλά και ταυτόχρονα ερωτισμό ??? Τότε η άλλη έχει ήδη καβλώσει υποσυνείδητα και δεν το έχει πάρει ακόμη χαμπάρι.

Μπορείς να βγάζεις παιδικότητα και σοβαρότητα ταυτόχρονα ???

Ξέρω ότι όλα αυτά δεν είναι εύκολα. Τα μεταξωτά βρακιά όμως θέλουν και επιδέξιους κώλους !!

Και για να διαφοροποιηθείς από τον σωρό είτε πρέπει να έχεις προφανή φυσικά προσόντα όσον αφορά την εμφάνισή σου ( ποσοστό 2% - 3% ) είτε πρέπει να το κάνεις μέσω της προσωπικότητας του χαρακτήρα και του μυαλού σου.
τι ειναι ο ερωτισμος?

Ερωτισμός φίλε είναι μια σύνθεση απο ανθρώπινα χαρακτηριστικά και συμπεριφορές που προκαλούν στο άλλο φύλο σεξουαλική αίσθηση και εντύπωση αρχικά και διέγερση τελικά.

Είναι αυτό που οι Αγγλοι λένε Sex appeal.
μεταφραση παρακαλω σε απλα ελληνικα?
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
Οτι παπατζα θες διαβαζεις εδω,
Τωρα γαμανε κι απο το λινκντ ιν

Οι ελληνιδες χρησιμοποιουν ολα τα σοσιαλ με τον αντιστροφο τροπο.

Στην αρχη των σοσιαλ ηταν το myspace που ηταν "ξεκωλε" οπότε οταν αρχισε να εχει περαση το fb οι σοβαρες πηγαν στο fb για να κανουν απο κει τα κονε ενω ταυτοχρονα να φαινονται "σοβαρες". Οταν ειχε σαπισει το fb ως καμακοχωρος μετα χρησιμοποιουσαν το linkedin που ειναι πιο σοβαρο. Μετα σκασανε τα τιντερ για σεξ κτλ και αυτες ψαχναν σχεση σε αυτα. Ολα αναποδα...
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
Νομίζεις ότι τις γυναίκες τις ενδιαφέρουν τα καλά γονίδια;Τουλάχιστον τις εμφανίσιμες δεν τις ενδιαφέρουν καθόλου αφού σχεδόν ποτέ δεν τις βλέπεις με αντίστοιχης εμφάνισης άντρα.Μόνο κάτι μπάζα 1.50 ενδιαφέρονται γιατί φυσικά όταν έχεις άντρα 1.80-1.85 και πιο εμφανίσιμο από σένα,προφανώς είναι αναβάθμιση των γονιδίων σου.

Εδώ ρε τύπε γυναίκες προικισμένες από τη φύση με τα καλύτερα γονίδια πχ Ντουτζεν Κρος,Χαιντι Κλουμ,Σκλεναρικοβα προτίμησαν να τα πετάξουν στα σκουπίδια ζευγαρώνοντας με μαύρους κλπ

Δεν ειναι συνειδητη αξιολογηση γονιδιων. Ουτε σε μας ειναι. Εμεις βλεπουμε κατι ομορφο και μας αρεσει. Δεν σκεφτομαστε ωραιο/υγιες=καλα γονιδια. Απλα ωραιο=γαμησιμο γιατι υποσυνειδητα θεωρουμε οτι ομορφο=υγιες.

Αυτο σε επιπεδο ομορφιας παιζει και στα 2 φυλα. Μετα εχεις το θεμα της ζωτικοτητας οπου το νευρο υποσυνειδητα μεταφραζεται σε "δυναμη" και αρα απογονο που θα ζησει. Ακουγεται χαζο αλλα σε παλαιοτερες γενεες το οτι θα ζησει το παιδι δεν ηταν δεδομενο. Γι'αυτο λεγαν "να σας ζησει". Μπορει να ειχες 10 παιδια και να ζουσαν τα 6 και τα αλλα 4 να ηταν αρρωστιαρικα και να πεθαιναν γρηγορα.

Το προβλημα ειναι οτι η επιδειξη νευρου δεν ειναι δυναμη και αρα η συγκεκριμενη υποσυνειδητη εξισωση περισσοτερα προβληματα δημιουργει παρα λυνει. Σε μια αρχαια κοινωνια η δυναμη του αντρα ειχε πολλες ευκαιριες να φανει γιατι οι καθημερινες δραστηριοτητες το απαιτουσαν. Στη συγχρονη κοινωνια δεν ισχυει αυτο γιατι ελαχιστα πραγματα χρειαζονται δυναμη... εχουν φτιαχτει ολα για να λειτουργουν απο παιδια και γυναικες μεχρι μπρατσαραδες αντρες. Οπότε αφου δε χρειαζεται η δυναμη σε καθημερινες δουλειες η ευκαιρια της γυναικας να "διαγνωσει" τη δυναμη περιοριζεται σε καποιες λιγοστες στιγμες οπου ο αντρας θα δεξει νευρο. Μπορει να σε τρωει μια μυγα και να βαρεσεις με το ενα χερι σου το αλλο με τροπο τετοιο που να νιωσει η αλλη οτι εχεις "νευρο"="δυναμη". Μπορει να κερδισες το στοιχημα και να πανηγυρισες με τροπο τετοιο που να εξεφρασες νευρο... μπορει απλα να εκλεισες τη πορτα στο αμαξι σου και να εδεσες τη ζωνη σου με τροπο που να εδειξε "νευρο"... Μπορει να ακουμπησες το ποτηρι σε ενα παγκο και να εκανε γκντουπ και αυτη να το πηρε ως κατι που εδειξε νευρο... Απ'τη στιγμη που δε σε βλεπει στο δασος να εχεις κυνηγησει το λιονταρι και μετα με τα γυμνα σου χερια να σκιζεις το ωμο κρεας στα 2, πρεπει να αρκεστει σε μικροσημαδια απ'τη καθημερινοτητα σου. Το προβλημα φυσικα ειναι οτι αφου η καθημερινοτητα δεν ειναι φτιαγμενη για την χρηση δυναμης, αυτοι που βαζουν παραπανω νευρο απ'οσο ειναι απαραιτητο ειναι νευρικοι/βιαιοι/εχουν ψυχολογικα θεματα κτλ. Δλδ αν μια πορτα για να κλεισει θελει δυναμη Α και εσυ βαζεις 2Α και αυτη κανει ντουπ και κοντευει να σπασει, τοτε εισαι μαλακας. Ε αυτη τη μαλακια σου ομως η αλλη τη βλεπει και καβλωνει γιατι νομιζει οτι εισαι δυνατος. Και ετσι επιβραβευει τον μαλακα γιατι απ'τα λιγα που βλεπει τον θεωρει υποσυνειδητα "δυνατο" επειδη ειναι ...νευρικος. Αν οι γυναικες ηξεραν πως δουλευει η νοητικη τους διεργασια σε τετοια θεματα θα ειχαν φρικαρει.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom