Νέα

Τί τσίμπησες, μαν!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Zebu
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 124K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 193 άτομα (1 μέλη και 192 επισκέπτες)

Γεμιστα ορφανα VS Γεμιστα με κιμα. Η μεγαλη ρεβανς


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    69

dimigoall

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
24 Ιουν 2022
Μηνύματα
4.395
Κριτικές
60
Like
26.886
Πόντοι
22.886

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
16.068
Like
14.605
Πόντοι
3.656
Το "παραγωγικό" είναι να πας στο σούπερ μάρκετ σαν άνθρωπος και όχι σαν ένα αλλο ένα χικικομορι ανθρωποειδες που έχει βελαξει από την κίνηση και την βαβούρα της Αθηνοχαβουζας.
είναι παραγωγικό να ξοδεύεις τις ώρες σου (και τα καύσιμα σου) για να πας στο σούπερ μάρκετ να στέκεσαι στις ουρές μαζί με τις γριές και τον ντολμά?

και όχι με τις ίδιες τιμές να στα φέρουν στο σπίτι και να ξοδέψεις την ώρα σου για να δουλέψεις ή να ξεκουραστείς? :confused:
 

cost2001

Μέγας
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
6.091
Like
12.654
Πόντοι
3.556
πες καλη ταβερνα για πρόβατο τοτε :coffee:
Θα παω και θα βαθμολογηθεις :coffee:

Καλέ μου φίλε Νιπλης τρώω πρόβατο από τα 10 μου χρόνια και ειμαι 52 δεν λέω ότι δεν εχω φάει μολοσσούς και ντοπερμαν αλλά δόξα το θεό έμαθα και ξέρω και από τα σφάγια και από ποιο κομμάτι του σφακτου θα πάρω και πως και πόσο θα το ψήσω ..Και ναι ψημένη από της 16-00 της Κυριακής..Σου εύχομαι να εχεις έναν φίλο σαν και έμενα που να ξέρει να ψήνει για να τρως καλά η να βρεις μια ταβέρνα καλή να τρως καλά ..Καλά να περνάς πάντα και να τρως καλά :hi:
Στα χωριά οι παλιοί λένε πώς τη προβατίνα πριν τη βράσεις πρέπει να τη γαμησεις, διαφορετικά δεν μαλακώνει το κρέας, αν δεν της κανείς το κωλο σαν το πάτο της σαμπάνιας προβατίνα δεν τρως , βγαίνουν κάτι πουσταρια και λένε πρέπει να αφήσεις το κρέας να ηρεμήσει και μαλακίες, αν δεν της γυρίσεις τη σουφρα σαν κάλτσα να σπάσουν οι ίνες δεν μαλακώνει
 

xristospap

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαΐ 2010
Μηνύματα
3.129
Like
9.475
Πόντοι
1.056
Στα χωριά οι παλιοί λένε πώς τη προβατίνα πριν τη βράσεις πρέπει να τη γαμησεις, διαφορετικά δεν μαλακώνει το κρέας, αν δεν της κανείς το κωλο σαν το πάτο της σαμπάνιας προβατίνα δεν τρως , βγαίνουν κάτι πουσταρια και λένε πρέπει να αφήσεις το κρέας να ηρεμήσει και μαλακίες, αν δεν της γυρίσεις τη σουφρα σαν κάλτσα να σπάσουν οι ίνες δεν μαλακώνει
Δηλαδή καλέ μου φίλε cost2001 εσύ έτσι κάνεις??? Εχεις δικά σου πρόβατα και τρως???? Δηλαδή πρέπει και εμείς να γίνουμε και κτηνοβάτες για να απολαύσουμε λίγη καλή προβατίνα η λίγο καλό ζυγούρι??? Ειπαμε πάμε μπροστά όχι πίσω το χρόνο ...Και δεν τη βράζουμε δεν κανουμε γαμοπιλαφο,, την βάζουμε στα κάρβουνα...Καλά να περνάς:hi:
 

cost2001

Μέγας
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
6.091
Like
12.654
Πόντοι
3.556
Δηλαδή καλέ μου φίλε cost2001 εσύ έτσι κάνεις??? Εχεις δικά σου πρόβατα και τρως???? Δηλαδή πρέπει και εμείς να γίνουμε και κτηνοβάτες για να απολαύσουμε λίγη καλή προβατίνα η λίγο καλό ζυγούρι??? Ειπαμε πάμε μπροστά όχι πίσω το χρόνο ...Και δεν τη βράζουμε δεν κανουμε γαμοπιλαφο,, την βάζουμε στα κάρβουνα...Καλά να περνάς:hi:
Ούτε πρόβατα έχω ούτε από χωριό είμαι ούτε κτηνοβατης είμαι, απλά να ξέρεις ότι προβατίνα έρχεται από το χωριό και είναι νόστιμη και μαλακή την έχουνε γαμηση
 

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
12.145
Like
12.077
Πόντοι
3.656
Στα χωριά οι παλιοί λένε πώς τη προβατίνα πριν τη βράσεις πρέπει να τη γαμησεις, διαφορετικά δεν μαλακώνει το κρέας, αν δεν της κανείς το κωλο σαν το πάτο της σαμπάνιας προβατίνα δεν τρως , βγαίνουν κάτι πουσταρια και λένε πρέπει να αφήσεις το κρέας να ηρεμήσει και μαλακίες, αν δεν της γυρίσεις τη σουφρα σαν κάλτσα να σπάσουν οι ίνες δεν μαλακώνει
Εισαι γνησιος γκουρμεδιαρης αγαπητε...Αν και δε χρειαζεται να τρως τον κωλο της προβατινας
 

nickpie2008

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.990
Like
5.095
Πόντοι
1.106
πες καλη ταβερνα για πρόβατο τοτε :coffee:
Θα παω και θα βαθμολογηθεις :coffee:
Δικέ μου θα πας 13.00-17.00 στη γνωστή ταβερνοκαντινα στα Σπάτα.
Σε τέτοια απόσταση είναι η καλύτερη πρόταση της Αθηνας
 

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
12.145
Like
12.077
Πόντοι
3.656
Δεν τρώω προβατίνα τύπε σιχαίνομαι
Ουτε εγω...εγω δεν τρωω κρεας γενικοτερα...Αλλα μπραβο σου για τις εξαιρετικες γνωσεις σου στο μαλακωμα του κρεατος!!!
ο ζανκλω πρεπει να δουλευει υπερωριες γι'αυτο εχει εξαφανιστει!!!
 

cost2001

Μέγας
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
6.091
Like
12.654
Πόντοι
3.556
Ουτε εγω...εγω δεν τρωω κρεας γενικοτερα...Αλλα μπραβο σου για τις εξαιρετικες γνωσεις σου στο μαλακωμα του κρεατος!!!
ο ζανκλω πρεπει να δουλευει υπερωριες γι'αυτο εχει εξαφανιστει!!!
Δεν το λέω εγώ τύπε το λένε οι ειδικοί
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom