Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 189K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 56 άτομα (1 μέλη και 55 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 867 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,9%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,3%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 321 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 574 19,4%
  • αλλο

    Ψήφοι: 90 3,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.954

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
Κι εγώ νομίζω ότι η Λουκρητία διαφέρει από τις υπόλοιπες.
Οι άλλες μάλλον δεν...
πισω απο το πισι λαον μπορω να γινω οποια θελω...οπως κ συ κ ολοι μας φυσικα..εξω θα καταλαβεις ποια διαφερει γ τα δεδομενα σου κ ποια οχι...παντως ευχαριστω! :)

ΤΖΙΙΙΙΙΙΙΖ?????????????(δοκιμη!!!)
 

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
Μία από τις μεγαλύτερες καύλες που νοιώθει η γυναίκα όταν προσεγγίζει έναν άντρα ή άντρες είναι η εξουσία που θα ασκήσει πάνω του/τους!

Και αυτό η γυναίκα δεν το κάνει μόνο σήμερα (ίσα - ίσα σήμερα το παίζει άντρας και τείνει στο να απαρνηθεί την πανίσχυρη στην πραγματικότητα θηλυκή της φύση) αλλά σε όλες τις χιλιετίες! Πάντα η γυναίκα εξουσίαζε με τον τρόπο της τον άντρα και καύλωνε να νοιώθει η ίδια πιο ισχυρή από το μουσκουλάτο τέρας που είχε στο πλευρό της!  
 

Πουτανγαμών

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.848
Κριτικές
185
Like
468
Πόντοι
2.950
Ακριβώς!!!

Κι αυτός είναι κι ο λόγος για τον οποίο λέω ότι ο μέσος Έλληνας δεν πρέπει να παντρεύεται......
Δεν υπερέχει πουθενά από τη μέση Ελληνίδα, κοινωνικά και οικονομικά, και δεν έχει να επιδείξει επιτεύγματα για τα οποία είναι θαυμαστός από αυτήν, πράγμα που, ας μη γελιόμαστε, είναι σημαντικός παράγων για να υπάρξει έλξη...Γι' αυτό άλλωστε και ανέφερα σε προηγούμενο ποστ τους παραμυθάδες, που προσπαθούν με τα παπατζηλίκια τους να "ψηλώσουν" στα μάτια των γυναικών και να καλύψουν την αδιάφορη εμφάνισή τους...

Αποτελεί νομοτέλεια, ότι κάποια στιγμή η γυναίκα θα τους βάλει "από κάτω", αφού μέρα με τη μέρα η επιλογή της ξεφτίζει στα μάτια της, ακόμα κι αν αρχικά τον γούσταρε, για να καταλήξει εκεί που πραγματικά είναι , δηλαδή στο σωρό...Γι' αυτό κατά τη γνώμη μου και τα τόσα διαζύγια...Γιατί η πλειονότητα των ανδρών δεν εχει και πολλά να "πει" στη σημερινή γυναίκα... :sunglasses:
ΑΡΧΟΝΤΑ!!!!! Σε προσκυνώ!!!!
Πάμε πάλι από την αρχή!!!

Παρελθοντικά μιλώντας, η γυναίκα είχε ανάγκη τον οποιοδήποτε άντρα, όπως κι αν ήταν αυτός, απλά για να επιβιώσει...Λογικό είναι να βρίσκουν γυναίκες ακόμα και δύσμορφοι και άξεστοι και μαλάκες και κατσαπλιάδες, και να μένουν μαζί και μια ζωή...Πράγματι, μια ιδανική εποχή για τον άντρα, που όσο χάλι κι αν είναι θα βρει σύντροφο...
Σου αρέσει αυτό; Εμένα όχι...Προτιμώ να με επιλέγουν πλάσματα ανεξάρτητα, ίσως και λόγω της αίσθησης ότι με ξεχωρίζουν από ένα μεγάλο σύνολο αντρών...Κι εδώ θα μιλήσω πιο προσωπικά...
Όσες φορές έχει γίνει αυτό, η τελευταία αρκετά πρόσφατα, έγινε από γυναίκες που στέκονταν "ψηλότερα" από μένα...κι εδώ καπου αρχίζουν τα δύσκολα, γιατί τέτοιες γυναίκες δε σε θέλουν μαλάκα...Για να μείνεις μαζί τους απαιτείται κόπος και συνεχής βελτίωση του εαυτού σου, αλλιώς χάνεις σε γοητεία...Κι εδώ είναι το πρόβλημα του σημερινού μέσου άντρα...Ότι και να βρεθεί κάποια στο δρόμο του, έστω και στα κυβικά του, μένει απαράλλαχτος, τη στιγμή που η γυναίκα δέχεται καταιγίδα από ερεθίσματα, σε βαθμό που κάποια στιγμή αναρωτιέται και με το δίκιο της "τί κάνω εγώ με αυτόν το μαλάκα δίπλα μου;"
Είναι ανταγωνιστική η εποχή μας και δε σηκώνει αραλίκια και ρέκλα, γιατί απλά οι γυναίκες δεν είναι δεδομένες, πλην όσων έχουν για διάφορους λόγους χαμηλή αυτοεκτίμηση...
Τελικά ο καθένας, δεν ξέρω αν παίρνει ό,τι του αξίζει, αλλά σίγουρα μένει με ό,τι του αξίζει...
;)
ΠΩΠΩ! Μεγάλε δεν έχω λόγια!!!!! Είσαι άρχοντας ! Ζωγραφίζεις ! Κεντάς!
Δικαιώνομαι εγώ που λέω ότι "Δεν είναι δύσκολο να βρεις γυναίκα...να κρατήσεις τη γυναίκα είναι δύσκολο"
 

Comando_1

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2008
Μηνύματα
715
Like
7
Πόντοι
6
συμφωνω και εγω εντελως με το συναγωνιστη kauto 
1.΄΄η πλειονότητα των ανδρών δεν εχει και πολλά να "πει" στη σημερινή γυναίκα΄΄
2.΄΄Αποτελεί νομοτέλεια, ότι κάποια στιγμή η γυναίκα θα τους βάλει "από κάτω"''
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
Μία από τις μεγαλύτερες καύλες που νοιώθει η γυναίκα όταν προσεγγίζει έναν άντρα ή άντρες είναι η εξουσία που θα ασκήσει πάνω του/τους!

Και αυτό η γυναίκα δεν το κάνει μόνο σήμερα (ίσα - ίσα σήμερα το παίζει άντρας και τείνει στο να απαρνηθεί την πανίσχυρη στην πραγματικότητα θηλυκή της φύση) αλλά σε όλες τις χιλιετίες! Πάντα η γυναίκα εξουσίαζε με τον τρόπο της τον άντρα και καύλωνε να νοιώθει η ίδια πιο ισχυρή από το μουσκουλάτο τέρας που είχε στο πλευρό της!  
ακριβώς!!!
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
καλό απόγευμα να έχετε παιδιά και με την νίκη στον Παναθηναϊκό που παίζει τελικό Ευρώπης σε λίγο.
Bye!
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
26
Πόντοι
66
δεν ξερω τι κανει ο μεσος αντρας στην ελλαδα παντως οι αντρες που γνωριζω εγω με τις γκομενες τους μοιραζονται τα εξοδα.....οι πιο πολλοι...υπαρχουν και 2-3 που τους δουλευουμε γιατι τα σκανε ολα για τις γκομενες και ειναι θυματα αλλα αδυνατουν να το παρουν πρεφα....

οσες φορες ειχα σχεση ΠΟΤΕ μα ποτε δε δεχτηκα το οικονομικο θεμα να γινει ζητημα......ποτε δεν υπηρξα καρμιρισσα και ποτε δεν ηθελα τον αντρα να ειναι ειτε πολυ γενναιοδωρος ειτε τσιφουτης......και ευτυχως ποτε δε μου ετυχε να γινει ζητημα το οικονομικο....με "ομερτα" ο καθενας πληρωνε αναλογως καθε φορα που βγαιναμε.....ποτε ο ενας ποτε ο αλλος ετσι ωστε να μη ριχνεται ποτε κανεις απο τους δυο...βρισκω εκνευριστικο το να τα πληρωνει ολα ο αντρας οπως βρισκω και εκνευριστικη την περιβοητη "ισοτητα" που μας τσαμπουνανε ολη μερα....ειναι γλυκο και ομορφο να σου πληρωσουν εναν καφε, ενα ποτο, ενα δωρο αλλα μεχρι εκει.....οταν αυτο γινεται διαρκως δε διαφερεις ιδιαιτερα απο τις ιεροδουλες και τους αγαπουληδες που τους κανουν δωρακια οπως εχει αναφερθει στο αναλογο θρεντ αλλωστε........και με καμμενους δε συνηθιζω να σχετιζομαι ωστε να δεχομαι κατι τετοιο :)


σαφως και ξερω γυναικες που οχι απλα τους αρεσει αλλα απαιτουν κι ολας (!!!!) να τους τα πληρωνει ο αντρας ολα.......ξερω γυναικες που στην τελευταια μου σχεση η πρωτη τους ερωτηση ηταν (οταν ειχαμε φυγει τριημερο) αν πληρωσε εκεινος!!! η πρωτη ερωτηση!! αντι να ρωτησουν τι τυπος ειναι, αν τα παμε καλα κατι αλλο τελος παντων ρωτησαν αν πληρωσε...

το θεμα ομως ειναι οτι ΑΥΤΕΣ οι γυναικες παντα βρισκουν τους αγαπουληδες που τους τα σκανε απο επιλογη τους.......γιατι ειλικρινα πρεπει να εισαι πολυ μαλακας για να τα σκας σε μια γκομενα (ή ενα γκομενο τελευταιως αφθονει και αυτο το παρασιτικο ειδος)χωρις να θες και να κλαιγεσαι μετα.......επομενως δεχομαστε οτι υπαρχουν οι γυναικες που απαιτουν να τους τα σκανε και οι αντρες που λαμβανουν δραμια αρρενωποτητας και αντρικου εγωισμου με το να τα σκανε.......

οκ και? εμας (που ειμαστε ΟΛΟΙ πια τοσο διαφορετικοι σε αυτο το φορουμ απο την πλειοψηφια) τι μας νοιαζει??? του τα μασησε κανενος καμια και εχει πονο να πει? αν ναι ας προσεχε, περαστικα του, 2 ντεπον ημερησιως, κρυα ντους και την επομενη φορα να πηγαινει τοιχο τοιχο........αν δεν του τα μασησε και μιλαμε για πικραμενους κολλητους, συγγενεις, μπατζανακηδες ή γειτονες και οχι τον εαυτο μας τοτε τι στο καλο μας νοιαζει???? 

Ωραίο post. :rockon:


Η όλη γκρίνια και σκατοκατάσταση, κατά τη γνώμη μου, δημιουργείται επειδή κάποιοι - και  κάποιες - αρνούνται να παίξουν στα κυβικά τους... :sunglasses:

Ακριβώς!!!

Κι αυτός είναι κι ο λόγος για τον οποίο λέω ότι ο μέσος Έλληνας δεν πρέπει να παντρεύεται......
Δεν υπερέχει πουθενά από τη μέση Ελληνίδα, κοινωνικά και οικονομικά, και δεν έχει να επιδείξει επιτεύγματα για τα οποία είναι θαυμαστός από αυτήν, πράγμα που, ας μη γελιόμαστε, είναι σημαντικός παράγων για να υπάρξει έλξη...Γι' αυτό άλλωστε και ανέφερα σε προηγούμενο ποστ τους παραμυθάδες, που προσπαθούν με τα παπατζηλίκια τους να "ψηλώσουν" στα μάτια των γυναικών και να καλύψουν την αδιάφορη εμφάνισή τους...

Αποτελεί νομοτέλεια, ότι κάποια στιγμή η γυναίκα θα τους βάλει "από κάτω", αφού μέρα με τη μέρα η επιλογή της ξεφτίζει στα μάτια της, ακόμα κι αν αρχικά τον γούσταρε, για να καταλήξει εκεί που πραγματικά είναι , δηλαδή στο σωρό...Γι' αυτό κατά τη γνώμη μου και τα τόσα διαζύγια...Γιατί η πλειονότητα των ανδρών δεν εχει και πολλά να "πει" στη σημερινή γυναίκα... :sunglasses:

Τελικά ο καθένας, δεν ξέρω αν παίρνει ό,τι του αξίζει, αλλά σίγουρα μένει με ό,τι του αξίζει...
;)

kaytos=πολύ μπροστά :rockon:
Ειλικρινά, χαρά στο κουράγιο σου που τα γράφεις συνέχεια και τόσο καλά.


How_To_Be_A_Ninja.jpg

Αυτό μου άρεσε πολύ. :rockon:
 

wrongplay

Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2009
Μηνύματα
17
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
0
Μάγκες η δύναμη και η εξουσία είναι πολύ σημαντικό θέμα στις γυναίκες (η εξουσία θηλυκή είναι άλλωστε, δεν είναι τυχαίο). Και πάντοτε ήτανε, σε όλες τις χιλιετίες....

Οι γυναίκες που μπαίνουν εδώ και γράφουν ηδονίζονται να τη λένε σε διάφορους και να νοιώθουν πιο ισχυρές από αυτούς (που στις περισσότερες "ανταλλαγές πυρός" εδώ μέσα οι γυναίκες το καταφέρνουν να τη βγαίνουν από πάνω από τους διάφορους άντρες, γιατί το μυαλό τους δουλεύει πιο εκλεπτυσμένα και διαολικά από το δικό μας, αφού το μεγαλύτερο χώρο του αντρικού μυαλού καταλαμβάνουν συνήθως τα μουνιά και οι κώλοι....)
[/quo
και τα 5αρια (βυζια)εννοειται!
 

wrongplay

Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2009
Μηνύματα
17
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
0
Πάμε πάλι από την αρχή!!!

Παρελθοντικά μιλώντας, η γυναίκα είχε ανάγκη τον οποιοδήποτε άντρα, όπως κι αν ήταν αυτός, απλά για να επιβιώσει...Λογικό είναι να βρίσκουν γυναίκες ακόμα και δύσμορφοι και άξεστοι και μαλάκες και κατσαπλιάδες, και να μένουν μαζί και μια ζωή...Πράγματι, μια ιδανική εποχή για τον άντρα, που όσο χάλι κι αν είναι θα βρει σύντροφο...
Σου αρέσει αυτό; Εμένα όχι...Προτιμώ να με επιλέγουν πλάσματα ανεξάρτητα, ίσως και λόγω της αίσθησης ότι με ξεχωρίζουν από ένα μεγάλο σύνολο αντρών...Κι εδώ θα μιλήσω πιο προσωπικά...
Όσες φορές έχει γίνει αυτό, η τελευταία αρκετά πρόσφατα, έγινε από γυναίκες που στέκονταν "ψηλότερα" από μένα...κι εδώ καπου αρχίζουν τα δύσκολα, γιατί τέτοιες γυναίκες δε σε θέλουν μαλάκα...Για να μείνεις μαζί τους απαιτείται κόπος και συνεχής βελτίωση του εαυτού σου, αλλιώς χάνεις σε γοητεία...Κι εδώ είναι το πρόβλημα του σημερινού μέσου άντρα...Ότι και να βρεθεί κάποια στο δρόμο του, έστω και στα κυβικά του, μένει απαράλλαχτος, τη στιγμή που η γυναίκα δέχεται καταιγίδα από ερεθίσματα, σε βαθμό που κάποια στιγμή αναρωτιέται και με το δίκιο της "τί κάνω εγώ με αυτόν το μαλάκα δίπλα μου;"
Είναι ανταγωνιστική η εποχή μας και δε σηκώνει αραλίκια και ρέκλα, γιατί απλά οι γυναίκες δεν είναι δεδομένες, πλην όσων έχουν για διάφορους λόγους χαμηλή αυτοεκτίμηση...
Τελικά ο καθένας, δεν ξέρω αν παίρνει ό,τι του αξίζει, αλλά σίγουρα μένει με ό,τι του αξίζει...
;)
τη συνεχη βελτιωση του εαυτου μας πρεπει να την επιζητουμε σε καθε φαση της ζωης μας κυριως για τον εαυτο μας, χωρις να θελω να θεωρηθει ειρωνικο αυτο.ολα τα αλλα ερχονται με τον καιρο και σε επιπεδο σχεσεων και σε οικονομικοκοινωνικο επιπεδο.μια γυναικα πρεπει να εμπνεεται απο εναν αντρα και κυριως να καθοδηγειται με τροπο μη φανερο και αντιληπτο αλλα οσο το δυνατο υποσεινηδητο.και πανω απο ολα σε μια σχεση ειναι οι αμοιβαιες υποχωρησεις κατι που σπανιζει σημερ.
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
υπερέχει ένας άνδρας της κοπελας του όταν ειναι ισχυροτερος  της  ή ανώτερος της ειτε οικονομικα, ειτε εμφανισιακα, ειτε σαν status κοινωνικό ,είτε σε επίπεδο σπουδων , ειτε σε κάτι αλλο είτε σε κάποιους εστω τομείς απ αυτούς... :uglystupid:

εγω συμφωνω απολυτα σε αυτο.....το εχω πει 15.000 φορες.....θελω ο αντρας να ειναι ανωτερος απο μενα....να τον θαυμαζω....τελος....
πειτε με κομπλεξικη, πειτε με ψωνιο, πειτε με παλιομοδιτισσα, με αντρα που δεν μπορω να θαυμαζω και δεν εχω να μαθω κατι απο αυτον δεν μπορω να ειμαι....
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
εγω συμφωνω απολυτα σε αυτο.....το εχω πει 15.000 φορες.....θελω ο αντρας να ειναι ανωτερος απο μενα....να τον θαυμαζω....τελος....
πειτε με κομπλεξικη, πειτε με ψωνιο, πειτε με παλιομοδιτισσα, με αντρα που δεν μπορω να θαυμαζω και δεν εχω να μαθω κατι απο αυτον δεν μπορω να ειμαι....

ε τοτε μαλλον ειμαι κι εγω ψωνιο/κομπλεξικη/παλιομοδιτισσα..... :grin: :grin: :grin:
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Εγώ πάλι νομίζω ότι ως εκ του ρόλου του ο άντρας δικαιούται το να απολαμβάνει την ικανοποίηση του να πληρώνει για μια γυναίκα που το αξίζει και το εκτιμά, και εκείνη οφείλει να το δέχεται αδιαμαρτύρητα.

δεν το παραθετω γιατι ειναι μεγαλο....

νομιζω εχεις παρεξηγησει τα λεγομενα μου......ειπα οτι οπως ειμαι εναντια στο "απαιτω να μου τα πληρωνουν ολα" εξισου αντιθετη ειμαι και στην ηλιθια "ισοτητα" των δυο φυλων που πρεπει να με καταστησει σωνει και ντε ασεξουαλ νταλικερογκομενα που κοντευει να κατεβασει παπαρια απο την ισοτητα....

η γυναικα οφειλει να ειναι γυναικα......το να κανεις την κινηση να βγαλεις το πορτοφολι σου (και να το εννοεις οτι θες να πληρωσεις οχι για τα ματια) θα πρεπει να ειναι η φιλοσοφια.....το να δεχτεις ευγενικα οταν σου κανουν δωρο ενα γευμα ή οτιδηποτε αλλο ειναι η φιλοσοφια.....το να ανταμειψεις τον αλλον (ακριβως με τους τροπους που ανεφερες και 10000 ακομα παραπανω) επειδη προσεφερε κατι ειναι η φιλοσοφια.....

επειδη σε μερη με μαιτρ δε συνηθιζω να συχναζω η αληθεια αυτο που εχω να πω απο τις δικες μου εμπειριες ειναι οτι σε ενα μπαρακι θα κερασω ειτε ποτο ειτε σφηνακια, στο σινεμα αν μου πληρωσουν το εισιτηριο θα παω μονη μου να παρω ποπ κορν και κοκα κολα χωρις καν να ρωτησω, στο καραβι θα πληρωσω τους καφεδες ετσι επειδη γουσταρω, στον καφε θα κανω την κινηση αλλα οκ και να μην πληρωσω δε χαθηκε ο κοσμος.....αυτα που ειναι στην καθημερινοτητα μας τα βλεπω ετσι....ως κατι ισορροπημενο και φυσιολογικο.....

αν τωρα μιλαμε για εστιατορια (δεν πολυπηγαινω γιαυτο δεν εχω και αποψη), ταξιδια, διαμονες, δωρα κτλ κτλ κτλ εκει αλλαζει το σκηνικο αλλα για λιγο.......

ενας αντρας μπορει να βρει πολλους τροπους για να "πληρωσει" μια γυναικα και αυτοι δεν ειναι απαραιτητα οι οικονομικοι.....οι αντρες που βασιζονται πολυ στην οικονομικη τους πυγμη ειναι για μενα απωθητικοι....


κατα ταλλα γιατι να μην υπαρχει μια ισορροπια ρε παιδια και πρεπει να βαζουμε ρητρες και ταμπελες??? η γυναικα να ειναι γυναικα και ο αντρας αντρας!!! οχι η γυναικα το πορτοφολι του σπιτιου και ο αντρας το σκυλακι.....ουτε η γυναικα η ταθελωολα του σπιτιου και ο αντρας ο παρταολα....
 

EvilPlasma

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.280
Κριτικές
94
Like
11.001
Πόντοι
17.885
Καλώς ήρθατε του κόσμου οι μαζόχες ξανά στο αγαπημένο σας θρεντ!  :2funny: :2funny: :2funny:
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
λαονικε και λουκριτια στειλε μου τα ονομα των αφεντικων σας να σας δωσω στεγνα :P :P

και εγω δουλευα σημερα αλλα στο φορουμ δεν ποσταραααα :P

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom