Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 189K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 66 άτομα (0 μέλη και 66 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 867 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,9%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,3%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 321 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 574 19,4%
  • αλλο

    Ψήφοι: 90 3,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.954

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
Μιά χρονομηχανή θα σου ήταν ιδιαίτερα χρήσιμη, μια και αδυνατείς απ' ό,τι φαίνεται να ζήσεις στην εποχή μας...

Αυτά ξέχασέ τα...Δεν πρόκειτε να επιστρέψουν, και κατά τη γνώμη μου καλύτερα να παραμείνουν μακρινό παρελθόν...
Φίλε μου έχω ασχοληθεί με το θέμα και ασχολούμαι πολύ περισσότερο από ότι φαντάζεσαι.
Μάλλον είσαι στον κόσμο σου γιατί στη πλειοψηφία του πλανήτη ακόμα ισχύουν.
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
Άρα μέχρι εδώ λίγο πολύ συμφωνούμε.
4. Η γυναίκα λοιπόν έχει άλλο οργανισμό, άλλη ιστορική εκπαίδευση, άλλη αντίληψη και άλλα ενδιαφέροντα.
Στην προσπάθειά της να επικοινωνήσει με το άλλο φύλο συναντά σήμερα λοιπόν προβλήματα που ο άντρας συνήθως δεν αντιλαμβάνεται και πολλές φορές και δεν τον νοιάζει κιόλας.
σου απαντησε ο καυτος γ μενα κ μαλιστα πολυ ωραια!!!εκτος αν εισαι γυρω στα 60-70ετων και εχεις μαθει ετσι οποτε... :-
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
Αυτές είναι οι απαντήσεις στα δεδομένα και τα επιχειρήματα, Λουκρητία???
 

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
ποιά γοητεία μου λες όταν πριν 100-200 χρόνια η γυναίκα έβγαινε μόνο για να πάει στην εκκλησία?
Μιλάμε για απόλυτη κυριαρχία των ανδρών επι των γυναικών για χιλιετίες.

Ναι αλλά στο σπίτι ξέρεις τι κάβλα ένοιωθε η γυναίκα όταν έβαζε κωλοδάκτυλο στον άντρα - πασά; Ή όταν ήθελε αυτός να γαμήσει και του την έσπαγε λέγοντας ψέματα ότι δεν μπορεί, έχει πονοκέφαλο κ.λ.π. Σε όλες τις χιλιετίες στη στενή σχέση άντρα - γυναίκας η γυναίκα είχε απαξαντάπαθεν το πάνω χέρι...
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
Αυτές είναι οι απαντήσεις στα δεδομένα και τα επιχειρήματα, Λουκρητία???
οτι με ρωτησες σου απαντησα!αλλα ιστορικες αναδρομες ειδα μονο...κατι αλλο πιο ουσιαστικο γ αυτην την χιλιετια εχεις να ρωτησεις;
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
πολυ σωστος ο προλαλησας ,

πολλες ειναι "γυναικες καριερας " με διαβασματα, πτυχια,αγχος για κοινωνικη ανελιξη και ολα τα συναφη ,με αποτελεσμα να χανουν τη θηλυκοτητα τους και τη σεξουαλικοτητα τους .με αποτελεσμα να αισθανεσαι σα να μιλας με ζομπι η εστω ζωον οταν προσεγγιζεις με ελεηνιδα "καριεριστρια" .

εμμενω στην αποψη μου οτι ο ρολος της γυναικας , πρεπει να ειναι "πιο κατω" απο τον αντρα η οπως ελεγε ο ποιητης "η δε γυνη να φοβηται τον ανδραν " αλλιως τον ευνουχιζει και προκαλει δυσμενεις συνεπειες σε ολη την κοινωνια 1)υπογεννητικοτητα 2) ανεργια 3) ψυχιατρικα προβληματα κτλ

ο ρολος τους λοιπον ειναι να ειναι πανω απο ολα ΓΥΝΑΙΚΕΣ  και οχι παρα-μορφωμενα , και δυστροπα ζωιφια ...για να μη χρειαστει να κανουμε μεταγγιση γυναικων απο το εξωτερικο ,οπως πολυ σωστα ειπε καποιος συναγωνιστης .
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
Φίλε μου έχω ασχοληθεί με το θέμα και ασχολούμαι πολύ περισσότερο από ότι φαντάζεσαι.
Μάλλον είσαι στον κόσμο σου γιατί στη πλειοψηφία του πλανήτη ακόμα ισχύουν.

Παλικάρι αν θες να κυριαρχείς με απαγορεύσεις σε ένα άνθρωπο, μιας και το έχεις ψάξει, θα έπρεπε να ξέρεις ότι αυτό δεν θα σου βγει σε καλό..Πάντως εγώ θα σου ευχηθώ να βρεις ενα αβουλο ον δίπλα σου που να σε υπηρετεί και να χαίρεται με αυτό. Παρόλα αυτά δεν με πείθεις οτι αυτό είναι μοντέλο ζωής που θα ευδοκιμούσε. Θα ήθελα αν μπορείς να μου παρουσιάσεις πιο εκτενώς ενα μοντελο ζωής σύμφωνα με τα δικά σου δεδομένα με περισσόετρα στοιχεία και οχι με γενικότητες, και επίσης με επιχειρήματα να μου εξηγήσεις γιατί αυτό θα λειτουργούσε.
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
οτι με ρωτησες σου απαντησα!αλλα ιστορικες αναδρομες ειδα μονο...κατι αλλο πιο ουσιαστικο γ αυτην την χιλιετια εχεις να ρωτησεις;
μπορείς να έχεις λίγο υπομονή?
Είπαμε να μιλήσουμε με επιχειρήματα και όχι με ατάκες.
Συνεχίζω.
Σήμερα -αφού το θες τόσο- τεράστιο ποσοστό στον Δυτικό κόσμο των γυναικών πέρνει αντικαταθλιπτικά κάτι που δεν ισχύει στους άντρες?
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
"η δε γυνη να φοβηται τον ανδραν "
φοβηται σημαινει σεβεται!!!


μπορείς να έχεις λίγο υπομονή?
Είπαμε να μιλήσουμε με επιχειρήματα και όχι με ατάκες.
Συνεχίζω.
Σήμερα -αφού το θες τόσο- τεράστιο ποσοστό στον Δυτικό κόσμο των γυναικών πέρνει αντικαταθλιπτικά κάτι που δεν ισχύει στους άντρες?
δε το γνωριζω αλλα ας πουμε οτι υσχιει..πραγμα που σημαινει οτι εμεις πεφτουμε σε καταθλιψη προσπαθοντας να ημαστε τελειες για εμας,τους γονεις μας,τον γκομενο και στο τελος αυτοκαταστρεφομαστε ενω εσεις ειστε αναισθητοι και στα @@ σας ολα!!!
 

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
Μάγκες η δύναμη και η εξουσία είναι πολύ σημαντικό θέμα στις γυναίκες (η εξουσία θηλυκή είναι άλλωστε, δεν είναι τυχαίο). Και πάντοτε ήτανε, σε όλες τις χιλιετίες....

Οι γυναίκες που μπαίνουν εδώ και γράφουν ηδονίζονται να τη λένε σε διάφορους και να νοιώθουν πιο ισχυρές από αυτούς (που στις περισσότερες "ανταλλαγές πυρός" εδώ μέσα οι γυναίκες το καταφέρνουν να τη βγαίνουν από πάνω από τους διάφορους άντρες, γιατί το μυαλό τους δουλεύει πιο εκλεπτυσμένα και διαολικά από το δικό μας, αφού το μεγαλύτερο χώρο του αντρικού μυαλού καταλαμβάνουν συνήθως τα μουνιά και οι κώλοι....)
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
Και το συμπέρασμα από όλα αυτά τα δεδομένα είναι ότι η κατάργηση του θεσμού της Οικογένειας όπου ο άντρας έστω και φαινομενικά έχει το πάνω χέρι δεν συμφέρει τη γυναίκα.
Όσον αφορά τις σχέσεις συνεπάγεται ότι ο ρόλος της γυναίκας αλλάζει και η ζωή της γίνεται ένα διαρκές μπάχαλο με εναλλαγές συντρόφων και αντρική συμπεριφορά που δεν την κατέχει αλλά αναγκάζεται να προσαρμοστεί.
Το αποτέλεσμα είναι κατάθλιψη, στεναχώριες και παιδιά εκτός γάμου (όταν γίνονται) ενώ για τους άντρες περισσότερες γκόμενες που πηδάνε αβέρτα και λιγότερες υποχρεώσεις.
Αυτά ήθελα να σου πω.
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Φίλε μου έχω ασχοληθεί με το θέμα και ασχολούμαι πολύ περισσότερο από ότι φαντάζεσαι.
Μάλλον είσαι στον κόσμο σου γιατί στη πλειοψηφία του πλανήτη ακόμα ισχύουν.

Πάμε πάλι από την αρχή!!!

Παρελθοντικά μιλώντας, η γυναίκα είχε ανάγκη τον οποιοδήποτε άντρα, όπως κι αν ήταν αυτός, απλά για να επιβιώσει...Λογικό είναι να βρίσκουν γυναίκες ακόμα και δύσμορφοι και άξεστοι και μαλάκες και κατσαπλιάδες, και να μένουν μαζί και μια ζωή...Πράγματι, μια ιδανική εποχή για τον άντρα, που όσο χάλι κι αν είναι θα βρει σύντροφο...
Σου αρέσει αυτό; Εμένα όχι...Προτιμώ να με επιλέγουν πλάσματα ανεξάρτητα, ίσως και λόγω της αίσθησης ότι με ξεχωρίζουν από ένα μεγάλο σύνολο αντρών...Κι εδώ θα μιλήσω πιο προσωπικά...
Όσες φορές έχει γίνει αυτό, η τελευταία αρκετά πρόσφατα, έγινε από γυναίκες που στέκονταν "ψηλότερα" από μένα...κι εδώ καπου αρχίζουν τα δύσκολα, γιατί τέτοιες γυναίκες δε σε θέλουν μαλάκα...Για να μείνεις μαζί τους απαιτείται κόπος και συνεχής βελτίωση του εαυτού σου, αλλιώς χάνεις σε γοητεία...Κι εδώ είναι το πρόβλημα του σημερινού μέσου άντρα...Ότι και να βρεθεί κάποια στο δρόμο του, έστω και στα κυβικά του, μένει απαράλλαχτος, τη στιγμή που η γυναίκα δέχεται καταιγίδα από ερεθίσματα, σε βαθμό που κάποια στιγμή αναρωτιέται και με το δίκιο της "τί κάνω εγώ με αυτόν το μαλάκα δίπλα μου;"
Είναι ανταγωνιστική η εποχή μας και δε σηκώνει αραλίκια και ρέκλα, γιατί απλά οι γυναίκες δεν είναι δεδομένες, πλην όσων έχουν για διάφορους λόγους χαμηλή αυτοεκτίμηση...
Τελικά ο καθένας, δεν ξέρω αν παίρνει ό,τι του αξίζει, αλλά σίγουρα μένει με ό,τι του αξίζει...
;)
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
Μάγκες η δύναμη και η εξουσία είναι πολύ σημαντικό θέμα στις γυναίκες (η εξουσία θηλυκή είναι άλλωστε, δεν είναι τυχαίο). Και πάντοτε ήτανε, σε όλες τις χιλιετίες....

Οι γυναίκες που μπαίνουν εδώ και γράφουν ηδονίζονται να τη λένε σε διάφορους και να νοιώθουν πιο ισχυρές από αυτούς (που στις περισσότερες "ανταλλαγές πυρός" εδώ μέσα οι γυναίκες το καταφέρνουν να τη βγαίνουν από πάνω από τους διάφορους άντρες, γιατί το μυαλό τους δουλεύει πιο εκλεπτυσμένα από το δικό μας, αφού το μεγαλύτερο χώρο του αντρικού μυαλού καταλαμβάνουν συνήθως τα μουνιά και οι κώλοι....)
αν εξαιρεσεις αυτο...κατα τα αλλα δεν εχεις κ πολυ αδικο..για εδω μεσα παντα...
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
Πάμε πάλι από την αρχή!!!

Παρελθοντικά μιλώντας, η γυναίκα είχε ανάγκη τον οποιοδήποτε άντρα, όπως κι αν ήταν αυτός, απλά για να επιβιώσει...Λογικό είναι να βρίσκουν γυναίκες ακόμα και δύσμορφοι και άξεστοι και μαλάκες και κατσαπλιάδες, και να μένουν μαζί και μια ζωή...Πράγματι, μια ιδανική εποχή για τον άντρα, που όσο χάλι κι αν είναι θα βρει σύντροφο...
Σου αρέσει αυτό; Εμένα όχι...Προτιμώ να με επιλέγουν ανεξάρτητα πλάσματα, ίσως και λόγω της αίσθησης ότι με ξεχωρίζουν από ένα μεγάλο σύνολο αντρών...Κι εδώ θα μιλήσω πιο προσωπικά...
Όσες φορές έχει γίνει αυτό, η τελευταία αρκετά πρόσφατα, έγινε από γυναίκες που στέκονταν "ψηλότερα" από μένα...κι εδώ καπου αρχίζουν τα δύσκολα, γιατί τέτοιες γυναίκες δε σε θέλουν μαλάκα...Για να μείνεις μαζί τους απαιτείται κόπος και συνεχής βελτίωση του εαυτού σου, αλλιώς χάνεις σε γοητεία...Κι εδώ είναι το πρόβλημα του σημερινού μέσου άντρα...Ότι και να βρεθεί κάποια στο δρόμο του μένει απαράλλαχτος, τη στιγμή που η γυναίκα δέχεται καταιγίδα από ερεθίσματα, σε βαθμό που κάποια στιγμή αναρωτιέται και με το δίκιο της "τί κάνω εγώ με αυτόν το μαλάκα δίπλα μου;"
Είναι ανταγωνιστική η εποχή μας και δε σηκώνει αραλίκια και ρέκλα, γιατί απλά οι γυναίκες δεν είναι δεδομένες, πλην όσων έχουν για διάφορους λόγους χαμηλή αυτοεκτίμηση...
Τελικά ο καθένας, δεν ξέρω αν παίρνει ό,τι του αξίζει, αλλά σίγουρα μένει με ό,τι του αξίζει...
;)
Καταρχήν συμφωνώ.
Κάθε εποχή είχε τα καλά της και τα κακά της.
Ο καθένας επιλέγει τον τρόπο ζωής του και εγώ πιστεύω στη συνεργασία των δύο φύλων.
 

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
αν εξαιρεσεις αυτο...κατα τα αλλα δεν εχεις κ πολυ αδικο..για εδω μεσα παντα...

Αν εξαιρέσω αυτό;;;

Ίσα ίσα αυτό είναι το πιο βασικό!

Αυτό είναι το βασικό κίνητρο που σας κάνει όλες εσάς να ξημεροβραδυάζεστε μέρα νύχτα σε ένα site που λέγεται bourdela....

Να καυλώνετε άντρες και να τους τη "λέτε"...Μεγάλοι άνθρωποι είμαστε, ας πούμε την αλήθεια μια φορά....
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
Πάμε πάλι από την αρχή!!!

Παρελθοντικά μιλώντας, η γυναίκα είχε ανάγκη τον οποιοδήποτε άντρα, όπως κι αν ήταν αυτός, απλά για να επιβιώσει...Λογικό είναι να βρίσκουν γυναίκες ακόμα και δύσμορφοι και άξεστοι και μαλάκες και κατσαπλιάδες, και να μένουν μαζί και μια ζωή...Πράγματι, μια ιδανική εποχή για τον άντρα, που όσο χάλι κι αν είναι θα βρει σύντροφο...
Σου αρέσει αυτό; Εμένα όχι...Προτιμώ να με επιλέγουν πλάσματα ανεξάρτητα, ίσως και λόγω της αίσθησης ότι με ξεχωρίζουν από ένα μεγάλο σύνολο αντρών...Κι εδώ θα μιλήσω πιο προσωπικά...
Όσες φορές έχει γίνει αυτό, η τελευταία αρκετά πρόσφατα, έγινε από γυναίκες που στέκονταν "ψηλότερα" από μένα...κι εδώ καπου αρχίζουν τα δύσκολα, γιατί τέτοιες γυναίκες δε σε θέλουν μαλάκα...Για να μείνεις μαζί τους απαιτείται κόπος και συνεχής βελτίωση του εαυτού σου, αλλιώς χάνεις σε γοητεία...Κι εδώ είναι το πρόβλημα του σημερινού μέσου άντρα...Ότι και να βρεθεί κάποια στο δρόμο του, έστω και στα κυβικά του, μένει απαράλλαχτος, τη στιγμή που η γυναίκα δέχεται καταιγίδα από ερεθίσματα, σε βαθμό που κάποια στιγμή αναρωτιέται και με το δίκιο της "τί κάνω εγώ με αυτόν το μαλάκα δίπλα μου;"
Είναι ανταγωνιστική η εποχή μας και δε σηκώνει αραλίκια και ρέκλα, γιατί απλά οι γυναίκες δεν είναι δεδομένες, πλην όσων έχουν για διάφορους λόγους χαμηλή αυτοεκτίμηση...
Τελικά ο καθένας, δεν ξέρω αν παίρνει ό,τι του αξίζει, αλλά σίγουρα μένει με ό,τι του αξίζει...
;)
το οτι συμφωνω κ παλι ακραδαντα με τον καυτουλη αρχιζει κ με ανησυχει... :sunglasses: ;)

Αν εξαιρέσω αυτό;;;

Ίσα ίσα αυτό είναι το πιο βασικό!

Αυτό είναι το βασικό κίνητρο που σας κάνει όλες εσάς να ξημεροβραδυάζεται μέρα νύχτα σε ένα site που λέγεται bourdela....

Να καυλώνετε άντρες και να τους τη "λέτε"...Μεγάλοι άνθρωποι είμαστε, ας πούμε την αλήθεια μια φορά....
ωραια..ας το κανω πιο λιανα..εμενα δε με φτιαχνει...αν το νομιζεις πες το κ σου λυνω καθε απορια..
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
Αν εξαιρέσω αυτό;;;

Ίσα ίσα αυτό είναι το πιο βασικό!

Αυτό είναι το βασικό κίνητρο που σας κάνει όλες εσάς να ξημεροβραδυάζεστε μέρα νύχτα σε ένα site που λέγεται bourdela....

Να καυλώνετε άντρες και να τους τη "λέτε"...Μεγάλοι άνθρωποι είμαστε, ας πούμε την αλήθεια μια φορά....
Πάντως δόξα τω θεώ σε αυτό το σαιτ έχουμε πει πολλές αλήθειες.
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
Κι εγώ νομίζω ότι η Λουκρητία διαφέρει από τις υπόλοιπες.
Οι άλλες μάλλον δεν...
 

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
το οτι συμφωνω κ παλι ακραδαντα με τον καυτουλη αρχιζει κ με ανησυχει... :sunglasses: ;)
ωραια..ας το κανω πιο λιανα..εμενα δε με φτιαχνει...αν το νομιζεις πες το κ σου λυνω καθε απορια..

ΚΑι γιατί ξημεροβραδυάζεσαι εδώ μέσα ρε λουκριτία; Για να διευρύνεις τους πνευματικούς σου ορίζοντες;
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
ΚΑι γιατί ξημεροβραδυάζεσαι εδώ μέσα ρε λουκριτία; Για να διευρύνεις τους πνευματικούς σου ορίζοντες;
συνηθως δε ξημεροβραδιαζομαι αλλα οκ..το προσπερναω..και απανταω:γτ 1.υπαρχουν καποια ατομα εδω μεσα που εχω μιλησει μαζι τους κ γουσταρω να τα συναναστρεφομαι εστω κ ιντερνετικα! 2.γτ διασκεδαζω απιστευτα!! ακριβως τα ιδια υσχιουν κ γ τον χρονο που ξοδευω στο κοσμοπολιταν!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom