Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 190K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 869 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,8%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,2%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 323 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 575 19,4%
  • αλλο

    Ψήφοι: 91 3,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.960

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.218
Like
18.319
Πόντοι
3.656
Ποιό στο διάολο είναι αυτό το εξωτερικό ; Παντού ίδια είναι ;;;

Στο leeds στην αγγλία είναι το ίδιο με τη χαϊδεμβέργη στη γερμανία , το πετς στην ουγγαρία, τη μασσαλία στη γαλλία , το ούντινε στην ιταλία , το φιγκέρζ στην ισπανία , το τσερμάτ στην ελβετία, το κλάγκενφουρτη στην αυστρία , το χομπόκεν στα περίχωρα της νέας υόρκης , τη μελβούρνη ;;;

ΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΛΕΣ, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΤΑ ΙΔΙΑ ;;;;


Και είσαι καλύτερα με τα 1200€ στο νοίκι στην ελλάδα .... παρά που ;;;;;

Με 1200 επαρχία,καλά είσαι.Αθήνα-Θεσσαλονίκη δεν είσαι καλά
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.218
Like
18.319
Πόντοι
3.656
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Ρε φιλε εγω στην Αγγλία ζούσα στο Newcastle μετά τις 8 το βράδυ δεν υπήρχε τπτ πουθενά εκεί σου λέω στα άλλα λονδινο Ρώμη Λισαβόνα Βουκουρέστι Μασσαλία και Παρίσι έχω πάει μόνο διακοπές και δεν έχω άποψη πως είναι η ζωή εκεί. Αλλά και όπου και να πήγα δνε γαμησα ποτέ και ίσα ίσα στα κλαμπ που βγήκα και στο Παρίσι και στην Λισσαβόνα ήταν κάτι τραγικά μαγαζιά με τέκνο που έμπαιναν όλοι με εισιτήριο και και γκόμενές απεριποιητες χωρίς φτιαγμένα νύχια ρούχα της πλάκας που για της γαμησεις πρέπει να πιεις ενα μπουκάλι ουίσκι.σε καλά μαγαζιά δεν πήγαμε για να είμαι και ειλικρινής γιατί θέλανε μόνο με γυναικες και όπου έχω πάει διακοπές έχω πάει με φίλους μόνο.στο Λονδίνο και στο Παρίσι φάγαμε πόρτα σε 2 μαγαζιά και δεν στο λέω να στο παίξω δεν θεωρώ το. Εαυτό μου και άσχημο παιδί ούτε ντυνομαι σαν λετσος .πάντως στο Newcastle που έζησα εγω μόνο πσ βγαίνανε και σε παμπ και γινόντουσαν φέσι αλο νωρίς. Τώρα ρε φίλε αν εσύ έχεις άλλη άποψη επειδή την έχεις ζήσει σε άλλες χώρες και έχεις προσωπικές εμπειρίες τότε το σέβομαι και την πιστεύω και την άποψη σου και δεν έχω λόγο να διαφωνήσω. Εδώ δεν είναι το νήμα θεωρώ ποιος την έχει μεγαλύτερη αλλά να κάνουμε συζήτηση και θεωρώ ότι οι προσωπικές εμπειρίες βοηθάνε και όχι τι άκουσα από αριστερά και δεξιά. Όσο αφορά τα 1200 ευρώ που λες σου είπα εγώ την έκανα την προσπάθεια μου και έφαγα τα μούτρα μου και γύρισα και δεν ξανά φεύγω αυτή είναι η άποψη μλυ και τα θέλω μου.τωρα αν εσύ έχεις θέμα με τη. Ζωή εδώ και τα λεφτά εγω σου προτείνω να ψαχτείς εξωτερικό και να φύγεις γιατί όσο κάθεσαι θα σου φταίνε όλα και δνε θα κοιτάς απλά να δεις τι μπορείς να φτιάξεις.
Αγγλια καθημερινες ειναι νεκρα, αλλα Σαββατοκυριακο γινεται του κουτρουλη ο γαμος. Βασικα αμα βγεις ΣΚ Αγγλια ΔΕ ΘΕΛΕΙΣ να βγεις για μια εβδομαδα, για αυτο και δε βγαινει κανενας. Δηλαδη αμα βγαιναμε μαζι Νιουκαστλ απο Παρασκευη απογευμα σε παμπ, μετα περναμε αμπαριζα 3-4 ντισκο και το ιδιο καναμε και το Σαββατοβραδο και μετα Κυριακη απογευμα σε παμπ σε λαιβ, θα ειχες κουραγιο να βγεις...Δευτερα, η...Τεταρτη;
Το νοημα ειναι να τσιμπησεις το μουνακι μεσα στο ΣΚ και να το εχεις να το πηδας τις καθημερινες. Αγγλια το μουνι ειναι 20 φορες πιο ευκολο απο Ελλαδα. Και γκομενα να μη βγαλεις, τουλαχιστον ενα τσιμπουκι η/και ενα πισωκολλητο στα ορθια στο διπλανο σοκακι θα το δωσεις, οσο η αλλη ειναι σουρωμενη. Οι Αγγλιδες ζουνε σα να μη φορανε βρακι και πινουν τα αντερα τους, οποιος δε γαμαει Αγγλια εχει προβλημα, χωρια και τις υπολοιπες μεταναστριες που ειναι ετοιμες για πουτσα (Κυπριες, Ιταλιδες, Ανατολικες, κλπ)
 
  • Like
Αντιδράσεις: The1

Λουκι λουξ

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2023
Μηνύματα
215
Like
179
Πόντοι
1
Με σένα δεν θέλουν δεσμεύσεις,αν βρουν καλύτερο/πλουσιότερο θα θέλουν
Αντικειμενικά οι ωραίες παντρεύονται νωριτερα.
Ο λογος είναι οτι αυτες εχουν πληθωρα επιλογών και επιλεγουν τον καλύτερο γι αυτες,ειναι θεμα επιλογών,οταν εχεις ποικιλια επιλέγεις.
Τωρα οι πιο ασχημες εχουν επιλογες αλλα όχι ποιοτικες επιλογές και αν εχουν υψηλα στανταρς τοτε ακομα χειρότερα.
 

Xasths

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2023
Μηνύματα
88
Like
149
Πόντοι
0
Όσ
Αγγλια καθημερινες ειναι νεκρα, αλλα Σαββατοκυριακο γινεται του κουτρουλη ο γαμος. Βασικα αμα βγεις ΣΚ Αγγλια ΔΕ ΘΕΛΕΙΣ να βγεις για μια εβδομαδα, για αυτο και δε βγαινει κανενας. Δηλαδη αμα βγαιναμε μαζι Νιουκαστλ απο Παρασκευη απογευμα σε παμπ, μετα περναμε αμπαριζα 3-4 ντισκο και το ιδιο καναμε και το Σαββατοβραδο και μετα Κυριακη απογευμα σε παμπ σε λαιβ, θα ειχες κουραγιο να βγεις...Δευτερα, η...Τεταρτη;
Το νοημα ειναι να τσιμπησεις το μουνακι μεσα στο ΣΚ και να το εχεις να το πηδας τις καθημερινες. Αγγλια το μουνι ειναι 20 φορες πιο ευκολο απο Ελλαδα. Και γκομενα να μη βγαλεις, τουλαχιστον ενα τσιμπουκι η/και ενα πισωκολλητο στα ορθια στο διπλανο σοκακι θα το δωσεις, οσο η αλλη ειναι σουρωμενη. Οι Αγγλιδες ζουνε σα να μη φορανε βρακι και πινουν τα αντερα τους, οποιος δε γαμαει Αγγλια εχει προβλημα, χωρια και τις υπολοιπες μεταναστριες που ειναι ετοιμες για πουτσα (Κυπριες, Ιταλιδες, Ανατολικες, κλπ)
Σε όλα αυτά που λες θα συμφωνήσω απόλυτα για τις μετανάστριες γιατί και αυτές το ίδιο με μένα ήταν δλδ ψαχνοντουσαν αλλά πάλι για τις μέτριες θα σου πω και όχι για καλε μετανάστριες ωραίες.τωρα εγω προσωπικά Αγγλία αδερφέ γαμησα μερικές οχι τπτ σπουδαία πράγματα εμφανισιακά καμια σχέση με τις γκόμενές που έχω γαμησει εδω αν και πιο μικρός βέβαια εδώ έτσι να λέμε και την αλήθεια. Τώρα αν εσύ ρε φίλε ζούσες εκεί και σου φάνηκαν όλα τόσο εύκολα το σέβομαι και το ακούω δνε είμαστε όλοι το ίδιο ούτε έχουμε και όλοι τα ίδια επιτευματα .όσο αφορά για μετανάστριες μια κυπρια είχα βρει για ενα δίμηνο και αυτή αυτό ήθελε μόνο ένα σεξακι ένα φαγητό στο ρεπο αυτά και θεωρώ ότι γαμιοταν και κε άλλους αλλά δεν με πειράζε εμενα γιατί δεν την γούσταρα. Πάντως εγώ ρε φίλε όμορφες Αγγλίδες και ωραίες σαν αυτές που βλέπεις στο ινστα δεν γαμησα και έφαγα και άκυρα αρκετά μόνο κάτι Αγγλίδες σαν αυτές στα νησιά γαμησια οχι απαραιτήτως χοντρές αλλα η χωρίς καλό βυζι η λίγο απεριόριστες δλδ πολύ μετριότητα και δεν έχω τον εαυτό μου για εκει όσο κιαν ακούγεται αυτό ψωνιστικο γιαυτό δεν έχω και σχέση καιρό γιατί δεν θέλω να ρίξω τα πιστεύω μου απλά φια να πω ότι έχω κοπέλα.
 

Xasths

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2023
Μηνύματα
88
Like
149
Πόντοι
0
Και να πω και κάτι τελευταίο για το εξωτερικό και για την αγγλια που ζούσα αλλά καο για τις χώρες που έχω πάει ειδικά Παρίσι και Λισαβόνα που το ψηλό έψαξα και το κυνηγησα μαγκες αυτό που υπάρχει εδώ που γαμας στα μπουρδελα με 20 ευρώ στο εξωτερικό εκει που έχω πάει εγω δεν το βρίσκεις με την καμία. Και είμαι ένας άνθρωπος που απο τα μπουρδελα δεν ζητάω τπτ μόνο να γαμησω να χυσω και να φύγω ούτε φιλιά που διαβάζω που λένε μερικές ούτε ακαποτα και τέτοια τπτ μόνο να είναι λίγο γαμευσιμη και λίγο όμορφη δλδ και να χυσω τπτ άλλο. Στο εξωτερικό αυτό πρέπει να το πληρώσεις 100 και πάνω αντε στην καλύτερα ένα 70.πηγαμε στην Λισαβόνα για μασάζ και δώσαμε 150 ευρώ για να μας βαρέσουν στο τέλος μόνο μια μαλάκια κάτι Κολομβιανες. Και εδώ πας στο Φραντζή και γαμας με 100 δύο φορές δλδ δε. Τα βρίσκεις αυτά εξωτερικό.και το ξανά λέω για εκεί που έχω πάει μόνο μιλάω δνε ξέρω τι γίνεται εκεί που δεν έχω πάει.
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.066
Κριτικές
10
Like
13.106
Πόντοι
3.846
θα συμφωνήσω για το κόστος. Στο εξωτερικό (Δυτική Ευρώπη) είναι κάπως πιο πολυτέλεια, ενώ εδώ προφέρεται ακόμη και για φτωχάλες μετανάστες που κάνουν 2 μεροκάματα την εβδομάδα.

Δεν ξέρω αν αυτός είναι λόγος να πηδιούνται πιο εύκολα οι γυναίκες σε άλλες χώρες, για μένα είναι θέμα νοοτροπίας. Εδώ είμαστε άντρες και γυναίκες πιο συντηρητικοί.
 

micaras

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2023
Μηνύματα
250
Like
258
Πόντοι
1
Αγγλία είναι νεκρά μετά τις 8 γιατι έχουν πιει ήδη από το μεσημέρι και πάνε και γαμανε σπίτια τους το βράδυ. Ελλάδα δεν γαμαει κανένας, η μάλλον γαμανε ελάχιστοι, για αυτό βλέπεις αγελες από ψωλες έξω τα Σάββατα Κυριακές στις 2 το βραδυ. Όσο για τα 1200 Ελλάδα, τα βγάζουν ελάχιστοι δεν είναι τόσο εύκολα όσο τα νομίζετε, οι πιο πολλοί Ελλάδα δεν βγάζουν τίποτα, αφού είναι άνεργοι, η δουλεύουν 4 ώρα για 300 η 8 ώρα εργάτες για 600 άντε 650..εχει και εφοπλιστές και εισοδήματιες βέβαια, ένα 30 τα εκατό των αντρων, που είναι αυτοί που γαμανε τις ελλεινιδες σε γενικές γραμμες
 

micaras

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2023
Μηνύματα
250
Like
258
Πόντοι
1
Και να πω και κάτι τελευταίο για το εξωτερικό και για την αγγλια που ζούσα αλλά καο για τις χώρες που έχω πάει ειδικά Παρίσι και Λισαβόνα που το ψηλό έψαξα και το κυνηγησα μαγκες αυτό που υπάρχει εδώ που γαμας στα μπουρδελα με 20 ευρώ στο εξωτερικό εκει που έχω πάει εγω δεν το βρίσκεις με την καμία. Και είμαι ένας άνθρωπος που απο τα μπουρδελα δεν ζητάω τπτ μόνο να γαμησω να χυσω και να φύγω ούτε φιλιά που διαβάζω που λένε μερικές ούτε ακαποτα και τέτοια τπτ μόνο να είναι λίγο γαμευσιμη και λίγο όμορφη δλδ και να χυσω τπτ άλλο. Στο εξωτερικό αυτό πρέπει να το πληρώσεις 100 και πάνω αντε στην καλύτερα ένα 70.πηγαμε στην Λισαβόνα για μασάζ και δώσαμε 150 ευρώ για να μας βαρέσουν στο τέλος μόνο μια μαλάκια κάτι Κολομβιανες. Και εδώ πας στο Φραντζή και γαμας με 100 δύο φορές δλδ δε. Τα βρίσκεις αυτά εξωτερικό.και το ξανά λέω για εκεί που έχω πάει μόνο μιλάω δνε ξέρω τι γίνεται εκεί που δεν έχω πάει.
εκει ο κοσμος γαμαει αφου βρισκει ευκολα κοπελα στο μπαρ στο δρομο στο γυμναστηριο,δενεε ιανι οπως με τις ελλεινιδες που θες λεφτα και κονε για να γαμησεις
 

Aristippos

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2011
Μηνύματα
381
Like
420
Πόντοι
21
εκει ο κοσμος γαμαει αφου βρισκει ευκολα κοπελα στο μπαρ στο δρομο στο γυμναστηριο,δενεε ιανι οπως με τις ελλεινιδες που θες λεφτα και κονε για να γαμησεις
Τι μόνο σε αυτά τα μέρη. Ακόμα και μέσα στο ταξί πηδάς. Κάτσε να σου πω και την εταιρεία fake taxi νομίζω κάτι σαν την Uber θα είναι.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Xasths

The1

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2019
Μηνύματα
1.465
Κριτικές
15
Like
4.670
Πόντοι
1.446
Αγγλια καθημερινες ειναι νεκρα, αλλα Σαββατοκυριακο γινεται του κουτρουλη ο γαμος. Βασικα αμα βγεις ΣΚ Αγγλια ΔΕ ΘΕΛΕΙΣ να βγεις για μια εβδομαδα, για αυτο και δε βγαινει κανενας. Δηλαδη αμα βγαιναμε μαζι Νιουκαστλ απο Παρασκευη απογευμα σε παμπ, μετα περναμε αμπαριζα 3-4 ντισκο και το ιδιο καναμε και το Σαββατοβραδο και μετα Κυριακη απογευμα σε παμπ σε λαιβ, θα ειχες κουραγιο να βγεις...Δευτερα, η...Τεταρτη;
Το νοημα ειναι να τσιμπησεις το μουνακι μεσα στο ΣΚ και να το εχεις να το πηδας τις καθημερινες. Αγγλια το μουνι ειναι 20 φορες πιο ευκολο απο Ελλαδα. Και γκομενα να μη βγαλεις, τουλαχιστον ενα τσιμπουκι η/και ενα πισωκολλητο στα ορθια στο διπλανο σοκακι θα το δωσεις, οσο η αλλη ειναι σουρωμενη. Οι Αγγλιδες ζουνε σα να μη φορανε βρακι και πινουν τα αντερα τους, οποιος δε γαμαει Αγγλια εχει προβλημα, χωρια και τις υπολοιπες μεταναστριες που ειναι ετοιμες για πουτσα (Κυπριες, Ιταλιδες, Ανατολικες, κλπ)
O George περιγράφει 100% την πραγματικότητα

Όταν πηγα στην Αγγλία για σπουδές 25 χρόνια πριν ...
βρεθηκα σε αλλο κοσμο ... σε σχεση με Ελλαδα ήταν η μέρα με την νύχτα

Σαν 18 μου ήταν η πρώτη φορά που πήγα σε club και έβγαλα απιστευτη γκόμενά μέσα σε 30 λεπτά ... το καλύτερο ήταν ότι κάθε ΣΚ στα club πηδαγα καποια ξεκωλιαρα φητητρια ... σε σημείο που δεν το πίστευα...

25 χρόνια μετά δεν έχει αλλάξει τίποτα...
Η Ελλε-η-νιδες είναι το ίδιο σαπιες ... και οι Αγγλίδες το ίδιο ξεκωλιαρες
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
14.019
Like
18.378
Πόντοι
3.656
O George περιγράφει 100% την πραγματικότητα

Όταν πηγα στην Αγγλία για σπουδές 25 χρόνια πριν ...
βρεθηκα σε αλλο κοσμο ... σε σχεση με Ελλαδα ήταν η μέρα με την νύχτα

Σαν 18 μου ήταν η πρώτη φορά που πήγα σε club και έβγαλα απιστευτη γκόμενά μέσα σε 30 λεπτά ... το καλύτερο ήταν ότι κάθε ΣΚ στα club πηδαγα καποια ξεκωλιαρα φητητρια ... σε σημείο που δεν το πίστευα...

25 χρόνια μετά δεν έχει αλλάξει τίποτα...
Η Ελλε-η-νιδες είναι το ίδιο σαπιες ... και οι Αγγλίδες το ίδιο ξεκωλιαρες


Τι θες να πεις τύπε ;;;
Στα ελληνικά κλαμπ στην .... κηφισίας .... ποσειδώνος .... βουκουρεστίου .... αμερικής .... βουλιαγμένης .... κηφισιάς ...


ΔΕΝ ΕΒΓΑΖΕΣ ... ΕΛΛΕΗΝΙΔΑ ΓΚΟΜΕΝΑ ;;;


Ή σε .... πάρο .... σαντορίνη ;;;;
 

The1

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2019
Μηνύματα
1.465
Κριτικές
15
Like
4.670
Πόντοι
1.446
Τι θες να πεις τύπε ;;;
Στα ελληνικά κλαμπ στην .... κηφισίας .... ποσειδώνος .... βουκουρεστίου .... αμερικής .... βουλιαγμένης .... κηφισιάς ...


ΔΕΝ ΕΒΓΑΖΕΣ ... ΕΛΛΕΗΝΙΔΑ ΓΚΟΜΕΝΑ ;;;


Ή σε .... πάρο .... σαντορίνη ;;;;

Με την ίδια συχνότητα ... και την ίδια ποσότητα... ...?

Ούτε με σφαίρες ...

Πρέπει να το ζήσεις για να καταλάβεις

Και πριν προτρεψεται για προσωπικά σχόλια ... θεωρώ τον εαυτό μου τουλάχιστον αρκετά εμφανησιμο
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
14.019
Like
18.378
Πόντοι
3.656
Με την ίδια συχνότητα ... και την ίδια ποσότητα... ...?

Ούτε με σφαίρες ...

Πρέπει να το ζήσεις για να καταλάβεις


Πλάκα κάνω ρε μόρτη . Τα ξέρω και συμφωνά 1000000% .
Μια βδομάδα έξω, ξεπερνάει 3 ζωές στην ελλάδα. Ειδικά στην ΚΩΛΟΕΛΛΑΔΑ ΤΗΣ ΓΑΜΗΜΕΝΗΣ ΝΥΧΤΑΣ δεκαετιών 1990 και 2000 ....


Κανείς δεν έβγαζε τίποτε από το πανάκριβο ξενύχτι .... ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΟΣΟΥΣ ΔΟΥΛΕΥΑΝ ΣΤΗ ΝΥΧΤΑ ...........

Πήγαιναν οι μαλάκες και ξόδευαν μάτσα λεφτά .... για να γαμάνε τσάμπα οι πορτιέρηδες οι σερβιτόροι οι ντιτζεη και οι μπαρμαν .


Τα λεφτά που έφαγα στη νύχτα τότε, τα κλαίω . ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ. ΣΤΟ ΒΟΘΡΟ.
ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΑ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΣΕΡΠΑΝΤΙΝΕΣ.


ΤΑπό την άλλη .... τα λεφτά στις πουτάνες, χαλάλι . Τα μόνο που άξιζαν . ΕΠΙΑΣΑΝ ΤΟΠΟ . ΕΠΕΝΔΥΣΗ.

ΥΓ Δεκαετία 1990 .... έβγαινα από την αρχή της ... και πιο πριν .... απο το 1987 .......
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Τεσσερις λεξεις, ενα συμπαν ολοκληρο:

Club Αγγλιας Σαββατο βραδυ

:smiling-face-with-heart-eyes::smiling-face-with-heart-eyes::smiling-face-with-heart-eyes::smiling-face-with-heart-eyes::smiling-face-with-heart-eyes::smiling-face-with-heart-eyes::smiling-face-with-heart-eyes::smiling-face-with-heart-eyes:

Λυτρωση, θεραπεια,ηδονη, κοσμογονια, αισθησεις, ΓΥΝΑΙΚΕΣ, χορος, πιωμα, διασκεδαση, κινηση, ρυθμος, ηχοι, πανδεσια, παρτυ, αρωματα, φορεματα, μπουτια, βυζια, χαρα, εκσταση... και αλλες 15000 λεξεις που δε χωρανε σε μια παραγραφο...
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Πλάκα κάνω ρε μόρτη . Τα ξέρω και συμφωνά 1000000% .
Μια βδομάδα έξω, ξεπερνάει 3 ζωές στην ελλάδα. Ειδικά στην ΚΩΛΟΕΛΛΑΔΑ ΤΗΣ ΓΑΜΗΜΕΝΗΣ ΝΥΧΤΑΣ δεκαετιών 1990 και 2000 ....


Κανείς δεν έβγαζε τίποτε από το πανάκριβο ξενύχτι .... ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΟΣΟΥΣ ΔΟΥΛΕΥΑΝ ΣΤΗ ΝΥΧΤΑ ...........

Πήγαιναν οι μαλάκες και ξόδευαν μάτσα λεφτά .... για να γαμάνε τσάμπα οι πορτιέρηδες οι σερβιτόροι οι ντιτζεη και οι μπαρμαν .


Τα λεφτά που έφαγα στη νύχτα τότε, τα κλαίω . ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ. ΣΤΟ ΒΟΘΡΟ.
ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΑ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΣΕΡΠΑΝΤΙΝΕΣ.


ΤΑπό την άλλη .... τα λεφτά στις πουτάνες, χαλάλι . Τα μόνο που άξιζαν . ΕΠΙΑΣΑΝ ΤΟΠΟ . ΕΠΕΝΔΥΣΗ.

ΥΓ Δεκαετία 1990 .... έβγαινα από την αρχή της ... και πιο πριν .... απο το 1987 .......
Γλυψαμε λιγο ντισκο τουλαχιστον, κατι ηταν και αυτο...
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
14.019
Like
18.378
Πόντοι
3.656
Τεσσερις λεξεις, ενα συμπαν ολοκληρο:

Club Αγγλιας Σαββατο βραδυ


Τύπε, δεν είναι μόνο η αγγλία.

Σε οποιοδήποτε ..... ξύλινο πάγκο γερμανόφωνου εδάφους βρεθεί κανείς ..... που σερβίρονται ... μπύρες ......

αν υπάρχουν γυναίκες μόνες και ΔΕΝ είσαι μεταξύ μύξα-ηλίθιου-και-πανηλίθιου-φρεντυ-κρουγκερ-σεριαλ-κιλερ

πιστεύω χαλαρά πιάνεις κουβέντα με προοπτικές.


Στην ελλάδα ....
@@@@@@@@@@@@@@@@
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
14.019
Like
18.378
Πόντοι
3.656
Γλυψαμε λιγο ντισκο τουλαχιστον, κατι ηταν και αυτο...


Τύπε, δεν υπερασπίζομαι ούτε κατά 1% τη νύχτα. Εκείνων των εποχών . Μέχρι το 1989 , οκ , εντάξει .
Από το 1990 και μετά ΗΤΑΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙ ..... ΣΚΑΤΑ .... ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ ........ ΧΑΣΙΜΟ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΩΝ .... ΚΑΙ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑΣΗ ΜΕ ΜΠΟΜΠΕΣ ....
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Τύπε, δεν είναι μόνο η αγγλία.

Σε οποιοδήποτε ..... ξύλινο πάγκο γερμανόφωνου εδάφους βρεθεί κανείς ..... που σερβίρονται ... μπύρες ......

αν υπάρχουν γυναίκες μόνες και ΔΕΝ είσαι μεταξύ μύξα-ηλίθιου-και-πανηλίθιου-φρεντυ-κρουγκερ-σεριαλ-κιλερ

πιστεύω χαλαρά πιάνεις κουβέντα με προοπτικές.


Στην ελλάδα ....
@@@@@@@@@@@@@@@@
Δε διαφωνω, απλα Αγγλια το εζησα για τα καλα. Και επιπλεον ειχα και την ευκολια της γλωσσας. Φαντασου πχ να χωθεις σε καμια Γερμανιδα θεομουνο που σε γλυκοκοιταξε και να σου απανταει
Leider spreche ich kein Englisch :(

Η Ρωσιδα υπερθεοτρελομουνο και να σου λεει
к сожалению, я не говорю по-английски :(:(:(:(:(:(:(:(:(
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
14.019
Like
18.378
Πόντοι
3.656
Δε διαφωνω, απλα Αγγλια το εζησα για τα καλα. Και επιπλεον ειχα και την ευκολια της γλωσσας. Φαντασου πχ να χωθεις σε καμια Γερμανιδα θεομουνο που σε γλυκοκοιταξε και να σου απανταει
Leider spreche ich kein Englisch :(

Η Ρωσιδα υπερθεοτρελομουνο και να σου λεει
к сожалению, я не говорю по-английски :(:(:(:(:(:(:(:(:(


Για ρωσίδα , δεν έχω άποψη , ίσως.
Γερμανόφωνες .... είδα κάμποσες που μίλαγαν αγγλικά ....
Μιλάμε για τα τελευταία 25 χρόνια άλλωστε, όχι το 1970 !
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom