Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 190K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 869 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,8%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,2%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 323 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 575 19,4%
  • αλλο

    Ψήφοι: 91 3,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.960

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.081
Κριτικές
63
Like
46.038
Πόντοι
9.297
Για το πρώτο, μην ξεχνάς ότι η ελλάδα είναι και από τις πρώτες χώρες στον κόσμο σε εκτρώσεις.
Καλή πηγή εσόδων και για ιατρούς.

Επίσης .... έχει δύσκολη πρόσβαση σε αντισυλληπτικά !!! Άλλη μαλακία κι αυτή.


Για τα φυλακόβια τατουάζ .... ΣΕ ΔΗΘΕΝ ΚΑΛΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ .... ΒΠ ΓΛΥΦΑΔΕΣ ΚΤΛ ....

βλέπεις λεφτάδες και "λεφτάδες" να συνοδεύουν γκόμενες ....

με μονόχρωμα τατουάζ στα δάχτυλα πάνω ..........


ΑΥΤΑ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΜΑΣ , ΠΑΙΖΑΝ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΠΟΦΥΛΑΚΙΣΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥ ΜΠΛΟΚ ...........


Πάει η 19χρονη .... και κάνει σταυρό τατουάζ πάνω στα δάχτυλα ..............
και θέλει να το παίζει χλίδα και λεζάντα ...........
Πάλι καλά ο σταύρος...αν κάνει τατουάζ μανίκι η καμμία παπαρια στο μπούτι,τι γίνεται εκεί;
Λεφτά υπάρχουν...
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.081
Κριτικές
63
Like
46.038
Πόντοι
9.297
γιατι σαμπ δεν σ αρεσουν οι γυφτοπουλες,εχει και ωραια μωρα,εγω θελω να γαμησω γυφτισα,θυμαμαι ειχα παει στα ανω λιοσια για δουλεια,που ειναι σαν το δεντροποταμο,ειχα μεινει μαλακας ποσα μουνακια γυφτοπουλες ειχε,18,20χρονων,και πας μετα κολωνακια και γλυφαδες και κηφισιες,και θες να κοψεις τις φλεβες σου,γιατι εκει ειναι γεματα κακομαθημενες σκατοελλεινιδες
Μετά θα θέλεις θερμαινόμενο κλίβανο αποστείρωσης...
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
14.019
Like
18.378
Πόντοι
3.656
Αμερικη το συνηθες ειναι να δουλευουν 2-3 δουλειες για 60-70 ωρες τη βδομαδα και συχνα ζουν οριακα, ειδικα στις ακριβες περιοχες.
Ελλαδα αντιθετα βλεπεις χλιδανεργους να κανουν ζωαρα.
Βασικα ειναι 2 αντιθετοι κοσμοι εντελως. Δε μπορουν να μπουν καν στη ζυγαρια
Ξερω πολλα ατομα στην Ελλαδα που ζουνε ανεργοι επι χρονια με ΚΕΑ, συνταξεις γονιων κλπ στο πατρικο, που στην Αμερικη θα ηταν στο δρομο, θα κοιμοτανε στο αμαξι, η σε κανα ασυλο αστεγων. Ειναι διαφορτεικη η φιλοσοφια γενικως. Στα 18 τους πετανε εξω απο το σπιτι η τους ζητανε ενοικιο.
Το τελευταίο , το κάνουν τελευταίοι ρε τύπε. Ναι , οκ , τελευταίοι εκεί είναι το 1/4. Αυτό είναι δίκαιο όμως.

Υπάρχουν άπειρες οικογένειες, που οι κανακάρηδες και κοκόνες .... σπουδάζουν νομικά ΜΕ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ.
Ναι δίνει 200.000$ δίδακτρα. Απευθείας σε κατάθεση του φοιτητή , που πάει εγγυητική από την τράπεζα στο πανεπιστήμιο.
Ο γιος του οδοντίατρου, σπουδάζει και κάνει ειδικότητα .... με τα 400.000$ που διαθέτει ο μπαμπάς για το σκοπό αυτό .

Το θέμα είναι αυτός που κάνει κωλοδουλειές .... και γαμιέται στη δουλειά .... βγάζει λεφτά που δεν είναι γελοία .
Βγάζοντας σκύλους βόλτα και προσέχοντάς τους ένα βλαμμένο ..... μπορεί να βγάλει 1.5 χιλιάρικο το μήνα τα καλοκαίρια .....
στην ελλάδα ένα αρχίδι θα βγάλει ............ ή ποτίζοντας κήπους γέρων που διακοπάρουν .........

Στη Μπανγκοκ , μου είχαν πει πριν 18 χρόνια .... γέροι τεξανοί ....... ότι ανέθεσαν σε φοιτητή ιατρικής ... να ποτίζει τον κήπο τους !!!!
τους ζήτησε 400$ για 3 βδομάδες ..... του έδωσαν 700 $ !
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Πάλι καλά ο σταύρος...
Τι πάλι καλά ;
ή σταυρό με αλυσίδα στον αστράγαλο ........... ρεζιλίκι του κερατά ......
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
14.019
Like
18.378
Πόντοι
3.656
Και μιλάω για ηλικίες 33 που είναι και εγω .και θα στο ξανά πω επειδή το Πέρασα αμα στο έξωτερικο κα εις δουλεια χαμαλικη εισια ένα τπτ σκλάβος μόνο δουλειά σπίτι απλά με καλύτερες συνθήκες εργασίας εννοείτε αλλά δνε σου μένει τπτ στο τέλος αμα δεν μοιράζεσαι τα έξοδα με άλλον.


Τύπε .... στην ελλάδα .... κάποιος με χαμάλικη δουλειά .... ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΝΤΗΡΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙ ;;;;

Ο οδοντίατρός σου .... ΕΧΕΙ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΣΠΙΤΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ;;; ΤΟ ΕΧΤΙΣΕ ΜΗΠΩΣ ;;;

ή είναι .,... σώγαμπρος .... ή βρήκε το σπίτι από το μπαμπά του ;;;

Αμάξι ;;; έχει bmw ;;; lexus ;;;

ή έχει κανά ... άουρις ... κτλ ;;;

φοράει .... ρόλεξ ;;;;
 
Τελευταία τροποποίηση:

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.081
Κριτικές
63
Like
46.038
Πόντοι
9.297
Το τελευταίο , το κάνουν τελευταίοι ρε τύπε. Ναι , οκ , τελευταίοι εκεί είναι το 1/4. Αυτό είναι δίκαιο όμως.

Υπάρχουν άπειρες οικογένειες, που οι κανακάρηδες και κοκόνες .... σπουδάζουν νομικά ΜΕ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ.
Ναι δίνει 200.000$ δίδακτρα. Απευθείας σε κατάθεση του φοιτητή , που πάει εγγυητική από την τράπεζα στο πανεπιστήμιο.
Ο γιος του οδοντίατρου, σπουδάζει και κάνει ειδικότητα .... με τα 400.000$ που διαθέτει ο μπαμπάς για το σκοπό αυτό .

Το θέμα είναι αυτός που κάνει κωλοδουλειές .... και γαμιέται στη δουλειά .... βγάζει λεφτά που δεν είναι γελοία .
Βγάζοντας σκύλους βόλτα και προσέχοντάς τους ένα βλαμμένο ..... μπορεί να βγάλει 1.5 χιλιάρικο το μήνα τα καλοκαίρια .....
στην ελλάδα ένα αρχίδι θα βγάλει ............ ή ποτίζοντας κήπους γέρων που διακοπάρουν .........

Στη Μπανγκοκ , μου είχαν πει πριν 18 χρόνια .... γέροι τεξανοί ....... ότι ανέθεσαν σε φοιτητή ιατρικής ... να ποτίζει τον κήπο τους !!!!
τους ζήτησε 400$ για 3 βδομάδες ..... του έδωσαν 700 $ !
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Τι πάλι καλά ;
ή σταυρό με αλυσίδα στον αστράγαλο ........... ρεζιλίκι του κερατά ......
Από το να φοράει αλυσίδα στον αστράγαλο και να κινδυνεύει να χαθεί ...πάντως εγώ προτιμώ την αλυσίδα πάντα.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.218
Like
18.319
Πόντοι
3.656
Οι γυναίκες αργουν να κανουν παιδια για τους εξης λογους.
1 κοιτανε να ζησουν ελευθερες οσο περισσοτερο μπορουν
2 κοιτανε να αποκατασταθουν επαγγελματικα
3 κοιτανε μπας και βρουν το πρίγκηπα που θα τις αποκαταστησει
4 φοβούνται μη χασουν την ομορφια τη νεότητα συν τις ευθυνες που εχει ενα παιδι
Βέβαια ολες μετα τα 30 αρχίζουν και βαρανε συναγερμό.

Οι ελλεεινίδες ο μόνος λόγος να μην παντρευτούν/κάνουν παιδί μέχρι τα 30,είναι επειδή δεν βρήκαν αυτόν που ήθελαν.Αν τον έβρισκαν,μια χαρά θα παντρεύονταν/γκαστρώνονταν.

Τί ελεύθερες να ζήσουν και μαλακίες,ο γάμος και η αποκατάσταση είναι στο dna τους,τουλάχιστον για την μεγάλη πλειοψηφία.
 

Xasths

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2023
Μηνύματα
88
Like
149
Πόντοι
0
Τύπε .... στην ελλάδα .... κάποιος με χαμάλικη δουλειά .... ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΝΤΗΡΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙ ;;;;

Ο οδοντίατρός σου .... ΕΧΕΙ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΣΠΙΤΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ;;; ΤΟ ΕΧΤΙΣΕ ΜΗΠΩΣ ;;;

ή είναι .,... σώγαμπρος .... ή βρήκε το σπίτι από το μπαμπά του ;;;

Αμάξι ;;; έχει bmw ;;; lexus ;;;

ή έχει κανά ... άουρις ... κτλ ;;;

φοράει .... ρόλεξ ;;;;
Κάτσε ρε αδερφέ εσύ τώρα το πήγες από την μία άκρη στην άλλη δλδ κάποιος φια να κάνει μια νορμάλ ζωή στην Ελλάδα πρέπει να έχει λεφτά για να αγοράσει ρολεξ και να έχει λεξους .αμάξι έχει ένα νορμάλ τζιπ suv πως λέγονται αυτά σπιτι δε ξέρω ρε φίλε σε τι σπίτι μενεξ αλλά και τα ταξίδια του τα κάνει και και τα μπουζούκια του τα πάει αλλά όχι κάθε σκ εξω αλλά όχι όμως και ένα σκ ανά 3 και 4 μήνες. Αδερφέ αμα έχεις καλή οργάνωση και έχεις τα μυαλά σου σε πρόγραμμα όλα γίνονται. Και εγω δεν παίρνω 2000 με το ζόρι βγάζω λίγο παραπάνω από χίλια δεν σου λέω ότι ζω σαν πλούσιος αλλά δεν ζω και σαν κακομοίρης και για να σε προλάβω στο νοίκι είμαι μικρό μεν σπίτι αλλά στο νοίκι. Αλλά και ρα ταξίδια μου κάνω και τις εξόδους μου και τα γυμναστήρια μου όλα με μέτρο αλλά χωρίς να μου λείπει κάτι πάνω σε αυτό. Και ούτε έχω αμάξι 20.000 αλλά ούτε και αμάξι 500 ευρώ. Και για να σε προλάβω πάλι ούτε σχέση έχω και έχω και να γαμησω κανένα 3μηνο εκτός μπουρδελων.αλλα μέσα σε αυτό τι διάστημα έχω κάνει και τις προσπάθειες μου αλλα έχω φάει άκυρα αλλά ρε.φιλε δεν ρίχνω το φταίξιμο στην χώρα που ζω η στις γυναίκες απλά προσπαθώ να συμβιβαστώ με την χώρα που ζω και την Ζωή μου και να προσαρμόστω και όχι να κάθομαι να κλαιγομα πως είναι έξω. Και για να σε προλάβω πάλι αμα έχεις πρόβλημα με τη. Ζωή σου εδώ τα λεφτά εδω η με τον τρόπο ζωής ςδω μπορείς μόνο με την ταυτότητα σου να φύγεις εξωτερικό δνε σε κρατάει κάνεις να δοκιμάσεις την τύχη σου και εκεί αντί να καίγεσαι. Εγώ το έκανα έφαγα ρα μούτρα μου και γύρισα. Αδερφέ επιλογές υπάρχουν πάντα και παντού στο χέρι μας είναι να είμαστε δραστήριοι και ευελικτοι και να τις κυνηγάμε και όχι να είμαστε 8 ώρες δουλειά και άλλες 16 ώρες καναπέ.
 

micaras

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2023
Μηνύματα
250
Like
258
Πόντοι
1
Κάτσε ρε αδερφέ εσύ τώρα το πήγες από την μία άκρη στην άλλη δλδ κάποιος φια να κάνει μια νορμάλ ζωή στην Ελλάδα πρέπει να έχει λεφτά για να αγοράσει ρολεξ και να έχει λεξους .αμάξι έχει ένα νορμάλ τζιπ suv πως λέγονται αυτά σπιτι δε ξέρω ρε φίλε σε τι σπίτι μενεξ αλλά και τα ταξίδια του τα κάνει και και τα μπουζούκια του τα πάει αλλά όχι κάθε σκ εξω αλλά όχι όμως και ένα σκ ανά 3 και 4 μήνες. Αδερφέ αμα έχεις καλή οργάνωση και έχεις τα μυαλά σου σε πρόγραμμα όλα γίνονται. Και εγω δεν παίρνω 2000 με το ζόρι βγάζω λίγο παραπάνω από χίλια δεν σου λέω ότι ζω σαν πλούσιος αλλά δεν ζω και σαν κακομοίρης και για να σε προλάβω στο νοίκι είμαι μικρό μεν σπίτι αλλά στο νοίκι. Αλλά και ρα ταξίδια μου κάνω και τις εξόδους μου και τα γυμναστήρια μου όλα με μέτρο αλλά χωρίς να μου λείπει κάτι πάνω σε αυτό. Και ούτε έχω αμάξι 20.000 αλλά ούτε και αμάξι 500 ευρώ. Και για να σε προλάβω πάλι ούτε σχέση έχω και έχω και να γαμησω κανένα 3μηνο εκτός μπουρδελων.αλλα μέσα σε αυτό τι διάστημα έχω κάνει και τις προσπάθειες μου αλλα έχω φάει άκυρα αλλά ρε.φιλε δεν ρίχνω το φταίξιμο στην χώρα που ζω η στις γυναίκες απλά προσπαθώ να συμβιβαστώ με την χώρα που ζω και την Ζωή μου και να προσαρμόστω και όχι να κάθομαι να κλαιγομα πως είναι έξω. Και για να σε προλάβω πάλι αμα έχεις πρόβλημα με τη. Ζωή σου εδώ τα λεφτά εδω η με τον τρόπο ζωής ςδω μπορείς μόνο με την ταυτότητα σου να φύγεις εξωτερικό δνε σε κρατάει κάνεις να δοκιμάσεις την τύχη σου και εκεί αντί να καίγεσαι. Εγώ το έκανα έφαγα ρα μούτρα μου και γύρισα. Αδερφέ επιλογές υπάρχουν πάντα και παντού στο χέρι μας είναι να είμαστε δραστήριοι και ευελικτοι και να τις κυνηγάμε και όχι να είμαστε 8 ώρες δουλειά και άλλες 16 ώρες καναπέ.
βγαζεις 1000ευρω τομηνα,νοικιαζεις σπιτι και μπορεις και ζεις?τι τρως?ρευμα?θερμανση το χειμωνα?κατ δεν παει καλα με τα οικονομικα σου
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Τύπε .... στην ελλάδα .... κάποιος με χαμάλικη δουλειά .... ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΝΤΗΡΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙ ;;;;

Ο οδοντίατρός σου .... ΕΧΕΙ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΣΠΙΤΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ;;; ΤΟ ΕΧΤΙΣΕ ΜΗΠΩΣ ;;;

ή είναι .,... σώγαμπρος .... ή βρήκε το σπίτι από το μπαμπά του ;;;

Αμάξι ;;; έχει bmw ;;; lexus ;;;

ή έχει κανά ... άουρις ... κτλ ;;;

φοράει .... ρόλεξ ;;;;
πες τους τα ρε τελη ωραια τα λες
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.218
Like
18.319
Πόντοι
3.656
Ο αριθμός των Ελλεινιδων που καπνίζουν σαν νταλικερηδες είναι πλέον διπλάσιος των ανδρών... παρατηρήστε το οπου θέλετε... στην δουλειά, στα μαγαζιά, στο δρομο

Θέλουν να'χουν κάτι στο στόμα τους και να το ρουφάνε...

Αφού δεν βρίσκουν απ'το άλλο :tooth:
 

Xasths

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2023
Μηνύματα
88
Like
149
Πόντοι
0
Και να πω και κάτι τελευταίο από προσωπική εμπειρία γιατί ότι λέω είναι η άποψη μου και μερικες καταστάσεις που έχω ζήσει παιδιά ζούμε σε μια χώρα που τις γυναίκες τις βλέπεις εξω σε καθημερινή βάση και υπάρχουν κοινοί χώροι και μέρη να βγεις να δεις κόσμο 7 μερες την εβδομάδα στο εξωτερικό στην πλειονότητα τους καθημερινές μετά τις 7 8 το απόγευμα δεν βλέπεις εξω ούτε θηλικια γάτα. Και αμα δεις και πας να της μιλήσεις νομίζει ότι είσαι κανένας επικίνδυνος. Δεν λέω ότι εδώ σε περιμένουν με τα πόδια ανοιχτά 7/7 και εδώ οι περισσότερες όταν πας να τις μιλήσεις σε κοιτάνε καλά καλά απλά θεωρώ πάντα άποψη μου εννοείτε ότι έχει περισσότερες ευκαιρίες αλλά να έχεις και τρόπους πως θα τις προσεγγίσεις και να εισια και ευγενικός. Και θα δώσω ένα παράδειγμα εγω η τελευταία γκόμενά που γαμησα πριν κανένα 3μηνο ήταν μια κοπέλα 25 χρόνων σαν γκόμενά εμφανισιακά ένα 6.5 με 7 στα δέκα η οποία δούλευε σε ένα καφέ πακέτο που έπαιρνα καφε για την δουλειά. Δεν την γμαησα με την πρώτη φορά που πήρα καφε αλλά μετά αλο δύο εβδομάδες λίγο από δω στο φιλικό λίγο από δω στο πιο πονηρό βγήκαμε περάσαμε ωραία εννοείτε πως χάλασα λεφτά δνε το συζητάω αυτό έγινε ότι έγινε μια δυο φορές μετά τέλος. Στο εξωτερικό αυτό δνε το έχεις εκεί δεν έχει ούτε καφε πακέτο ούτε τπτ.και αμα.εχει τα πιο πολλά είναι self service η είναι αγενέστατες και φεύγεις δεν κάθεσαι.και για το λόγου το αληθές επειδή πάντα λέω την αλήθεια αυτή με σούταρε γιατί δεν κατάλαβα αλλά οκ αυτά είναι θέματα και άλλο νήμα συζήτησης που αφορά τον ψυχολογικό κόσμο κάθε γυναίκας.
 

Xasths

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2023
Μηνύματα
88
Like
149
Πόντοι
0
βγαζεις 1000ευρω τομηνα,νοικιαζεις σπιτι και μπορεις και ζεις?τι τρως?ρευμα?θερμανση το χειμωνα?κατ δεν παει καλα με τα οικονομικα σου
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


πες τους τα ρε τελη ωραια τα λες
Ρε αδερφέ ενα μήνα μπορεί. Α βάλω στην άκρη λεφτά και να είμαι πιο ήρεμα στο τρόπο ζωής μλυ ένα μήνα μπορεί να μην βάλω και τπτ να μπω και μεσα από τις οικονομίες μου.και δόξα το θεό και φάει τρώω και και ρεύμα πληρώνω. Αλλά ούτε θα βγω έξω για ποτό να κάνω χαλίκια να χαλάσω σε ένα βράδυ 300 ευρώ και μετά τον μισό μήνα να μην έχω να φάω ούτε όμως θα βγω με δέκα ευρώ στην τσέπη.και εννοείτε ότι και εγω στην γυναίκα που θα κάνω κάτι πιο σοβαρό κοιτάω πάντα τι δουλειά κάνει και τι λεφτά παίρνει και το βασικό αν δουλεύει το θεωρώ πολθ βασικό σε μια κοπέλα που θα κάνω σχεση .εγώ απλά σου είπα την άποψη μου και τον τρόπο που λειτουργώ.τωρα ο καθένας έχει άλλες ανάγκες αλλά έξοδα αλλες προτεραιότητες και ο καθένας λειτουργεί με τκν τρόπο του.και ένα τελευταίο σαν παράδειγμα γιατί στο είπα μιλάω πάντα με παραδείγματα μεσα αλο τον κύκλο μου και την Ζωή μου .ο κολλητός μου που και αυτός παίρνει κοντά στα 1300 κΘαρα έχει μαζέψει αδερφέ κοντά στα 25 χιλιάρικα μεσα σε 4 χρόνια αλλά δεν κάνει τπτ δουλειά σπίτι δουλειά σπίτι με πατίνι κυκλοφορεί αλλά.εχει.βαλει σκοπό στη ζωή του να πάρει σπίτι εγω στο ίδιο διάστημα έχω μαζέψει με το ζόρι κοντά στα 5000 στην άκρη.γιαυτο σου λέω ο κάθε άνθρωπος βάζει τις προτεραιότητες τους και συμβαδίζει τξν ζωή του πάνω σε αυτά εφόσον δεν μπορεί να την αλλάξει. Και στο λέω αυτό δεν μαρεσει να είμαι απαισιόδοξος ποτέ στην ζωή μου αλλα ξέρω ότι με τα.προσοντα μου και έτσι όπως είναι η κοινωνία δεν θα βρω ποτέ δουλειά με πάνω από 1300 με 1500 ευρώ άρα συμβιβάζομαι α
Με αυτά.
 

georgek91

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2017
Μηνύματα
92
Κριτικές
1
Like
124
Πόντοι
0
Το εξωτερικό , δεν είναι ένα. Σε πρωτεύουσες , μεγάλες, με πολλούς ξένους, πας τρένο σε σχέση με αθήνα.
Πχ Λονδίνο ,Παρίσι , Βερολίνο δεν συγκρίνονται καν .
Έχω δείγμα ανθρώπων που πήγαν για δουλειές
και σε 2 χρόνια πχ , τους έκατσαν 30 ons,
ενώ στην αθήνα ΟΛΗ ΤΟΥΣ ΤΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΙΧΕ ΚΑΤΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ.

Ειδικά σε προνομιούχα προάστεια της αθήνας, κλασικά τα .... ΒΠ ....το να σου κάτσει ons
είναι γελοίο κιτς ανέκδοτο .

Πιο πιθανό είναι να σου κάτσει τζακ ποτ σε τζόκερ ή να βρεις βαλίτσα με 10 μύρια δολλάρια.
Δεν ξέρω πως το εκαναν αυτοι οι ανθρωποι που αναφερεις, προσωπικα ενω μου εχει κατσει ons στην Αθηνα, για καποιο λογο δεν μου καθεται στη Γερμανια (σε μεγαλη πολη)...ισως απλα να ειναι θεμα πιθανοτητων και μην ξεχναμε οτι ολη αυτη η αμερικανοδυτικη ταση εχει ποτιστει και στην Ευρωπη οπου ολες κοιτανε να σου πουλησουν συνδρομη onlyfans ή οποιαδηποτε αλλη πρατφορμα κι οχι πως να κανουν πραγματικο σεξ μαζι σου...αυτο ισχυει δυστυχως και απο μαρτυριες τριτων...
Δηλαδη ακους κατι πραγματα στην Ευρωπη γενικοτερα και καραφλιαζεις ακαριαια...
Κακα τα ψεμματα ομως οι γυναικες εχουν το καρπουζι εχουν και το μαχαιρι, μονο αν κατεβασεις παρα πολυ τον πηχη ειναι στανταρακι οτι θα σπρωξεις, εκτος αν εισαι η επιτομη του ανδρα και γενικως εχεις το ''πακετο''...
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
14.019
Like
18.378
Πόντοι
3.656
Και να πω και κάτι τελευταίο από προσωπική εμπειρία γιατί ότι λέω είναι η άποψη μου και μερικες καταστάσεις που έχω ζήσει παιδιά ζούμε σε μια χώρα που τις γυναίκες τις βλέπεις εξω σε καθημερινή βάση και υπάρχουν κοινοί χώροι και μέρη να βγεις να δεις κόσμο 7 μερες την εβδομάδα στο εξωτερικό στην πλειονότητα τους καθημερινές μετά τις 7 8 το απόγευμα δεν βλέπεις εξω ούτε θηλικια γάτα. Και αμα δεις και πας να της μιλήσεις νομίζει ότι είσαι κανένας επικίνδυνος.
Ποιό στο διάολο είναι αυτό το εξωτερικό ; Παντού ίδια είναι ;;;

Στο leeds στην αγγλία είναι το ίδιο με τη χαϊδεμβέργη στη γερμανία , το πετς στην ουγγαρία, τη μασσαλία στη γαλλία , το ούντινε στην ιταλία , το φιγκέρζ στην ισπανία , το τσερμάτ στην ελβετία, το κλάγκενφουρτη στην αυστρία , το χομπόκεν στα περίχωρα της νέας υόρκης , τη μελβούρνη ;;;

ΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΛΕΣ, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΤΑ ΙΔΙΑ ;;;;


Και είσαι καλύτερα με τα 1200€ στο νοίκι στην ελλάδα .... παρά που ;;;;;
 

Xasths

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2023
Μηνύματα
88
Like
149
Πόντοι
0
Ρε φιλε εγω στην Αγγλία ζούσα στο Newcastle μετά τις 8 το βράδυ δεν υπήρχε τπτ πουθενά εκεί σου λέω στα άλλα λονδινο Ρώμη Λισαβόνα Βουκουρέστι Μασσαλία και Παρίσι έχω πάει μόνο διακοπές και δεν έχω άποψη πως είναι η ζωή εκεί. Αλλά και όπου και να πήγα δνε γαμησα ποτέ και ίσα ίσα στα κλαμπ που βγήκα και στο Παρίσι και στην Λισσαβόνα ήταν κάτι τραγικά μαγαζιά με τέκνο που έμπαιναν όλοι με εισιτήριο και και γκόμενές απεριποιητες χωρίς φτιαγμένα νύχια ρούχα της πλάκας που για της γαμησεις πρέπει να πιεις ενα μπουκάλι ουίσκι.σε καλά μαγαζιά δεν πήγαμε για να είμαι και ειλικρινής γιατί θέλανε μόνο με γυναικες και όπου έχω πάει διακοπές έχω πάει με φίλους μόνο.στο Λονδίνο και στο Παρίσι φάγαμε πόρτα σε 2 μαγαζιά και δεν στο λέω να στο παίξω δεν θεωρώ το. Εαυτό μου και άσχημο παιδί ούτε ντυνομαι σαν λετσος .πάντως στο Newcastle που έζησα εγω μόνο πσ βγαίνανε και σε παμπ και γινόντουσαν φέσι αλο νωρίς. Τώρα ρε φίλε αν εσύ έχεις άλλη άποψη επειδή την έχεις ζήσει σε άλλες χώρες και έχεις προσωπικές εμπειρίες τότε το σέβομαι και την πιστεύω και την άποψη σου και δεν έχω λόγο να διαφωνήσω. Εδώ δεν είναι το νήμα θεωρώ ποιος την έχει μεγαλύτερη αλλά να κάνουμε συζήτηση και θεωρώ ότι οι προσωπικές εμπειρίες βοηθάνε και όχι τι άκουσα από αριστερά και δεξιά. Όσο αφορά τα 1200 ευρώ που λες σου είπα εγώ την έκανα την προσπάθεια μου και έφαγα τα μούτρα μου και γύρισα και δεν ξανά φεύγω αυτή είναι η άποψη μλυ και τα θέλω μου.τωρα αν εσύ έχεις θέμα με τη. Ζωή εδώ και τα λεφτά εγω σου προτείνω να ψαχτείς εξωτερικό και να φύγεις γιατί όσο κάθεσαι θα σου φταίνε όλα και δνε θα κοιτάς απλά να δεις τι μπορείς να φτιάξεις.
 

Λουκι λουξ

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2023
Μηνύματα
215
Like
179
Πόντοι
1
Οι ελλεεινίδες ο μόνος λόγος να μην παντρευτούν/κάνουν παιδί μέχρι τα 30,είναι επειδή δεν βρήκαν αυτόν που ήθελαν.Αν τον έβρισκαν,μια χαρά θα παντρεύονταν/γκαστρώνονταν.

Τί ελεύθερες να ζήσουν και μαλακίες,ο γάμος και η αποκατάσταση είναι στο dna τους,τουλάχιστον για την μεγάλη πλειοψηφία.
Ρε απελπισια είναι πολλες ειδικα στα 20 25 που δεν θελουν γάμο αλλα και στα 30 κάποιες θελουν τσιλιμπουρδισμα.
 

Λουκι λουξ

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2023
Μηνύματα
215
Like
179
Πόντοι
1
Τύπε, διαμερίσματα ελλήνων .... στο νιου τζέρσι .... εκτός μανχάταν .... νοικιάζονται 4000$ το μήνα ...........
Μόνος του φτωχόςδεν το σκέφτεται . Και στο Χάρλεμ που λες .... με 1800$ θα βρεις κανά στούντιο .......
διαμέρισμα όχι τρύπα, θα κάνει 4500$ ..........

Το θέμα είναι και αμερικάνοι , πόσοι ζουν και θέλουν να ζήσουν εκεί ; Και για πόσο ;;;
Δεν είναι αυτή η αμερική.

Στα 100 χλμ από τις πόλεις , κάνει κάποιος ζωάρα.

Μην ξεχνάμε ........ ότι εκεί με πάγκο σουβλάκια ....... μπορεί κάποιος να βγάλει 7-8 χιλιάρικα το μήνα .... ΑΝ ΓΑΜΙΕΤΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:




Στο κωλοχώρι που ήσουν εσύ . Μόνο .
Το Μανχάταν ολο ειναι περιζήτητο,εκει πουλιουνται τα σπιτια σε χρονο ντε τε και τα περισσότερα ειναι παλια 40ετιας.
Αν πας 100 χιλιομετρα μακρια οπως λες στο λονγκ αιλαντ η περα απο το νιουαρκ θα σε φανε οι αποστασεις.
Ασε που η αμερικανική επαρχεια δεν ειναι οπως εδώ.
Οπουδηποτε να παε χρειάζεσαι αμάξι δεν εχεις τιποτα κοντα σου. Και αν δουλευεις 8ωρο θες 2 ωρες πηγαινε ελα στο δρόμο.
Οσο για μμμ δεν υπάρχουν ειδικα επαρχία οπως λες.
Η Αμερική είναι η χωρα του αυτοκινητου 80% μετακινούνται με αμαξια
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.218
Like
18.319
Πόντοι
3.656
Ρε απελπισια είναι πολλες ειδικα στα 20 25 που δεν θελουν γάμο αλλα και στα 30 κάποιες θελουν τσιλιμπουρδισμα.

Τι τσιλιμπουρδισμα ρε στα 30,αν βρουν κανα γιατρό,δικηγόρο,στρατιωτικό,την ίδια μέρα είναι ικανές να γκαστρωθούν
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.081
Κριτικές
63
Like
46.038
Πόντοι
9.297
βγαζεις 1000ευρω τομηνα,νοικιαζεις σπιτι και μπορεις και ζεις?τι τρως?ρευμα?θερμανση το χειμωνα?κατ δεν παει καλα με τα οικονομικα σου
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


πες τους τα ρε τελη ωραια τα λες
Κι εγώ κάνω τα ίδια με πολύ λιγότερα...απλώς δεν θέλω να βγάζω τα διπλάσια αφαιρώντας πολυτιμο χρόνο για τον εαυτό μου...αν πας από δουλειά σε δουλειά δεν ζεις για σένα αλλά για τους άλλους και για τους γιατρούς που θα στα φάνε αν συνεχίζεις με αυτούς τους φρενήρεις ρυθμούς χωρίς ξεκούραση .
 

Λουκι λουξ

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2023
Μηνύματα
215
Like
179
Πόντοι
1
Τι τσιλιμπουρδισμα ρε στα 30,αν βρουν κανα γιατρό,δικηγόρο,στρατιωτικό,την ίδια μέρα είναι ικανές να γκαστρωθούν
Ναι ρε αλλα υπάρχουν πολλες που δεν θελουν δεσμευσεις.
Εγω πετυχα πολλες 30αρες που δεν ήθελαν
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom