Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 190K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 869 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,8%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,2%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 323 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 575 19,4%
  • αλλο

    Ψήφοι: 91 3,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.960

Arxontas1999

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2023
Μηνύματα
233
Like
124
Πόντοι
1
Ναι ρε φίλε, στην αμερικη τα εσκορτ δεν συμφεραν ζητουσαν πολλα.
Ερχόμουν ελλαδα καθε 11 μηνες να ξεχαρμανιασω στα μπουρδέλα.
Ευτυχώς μια περιοδο ειχα βολευτει με μια φιλλιπινεζα Αμερική αλλα δεν ηθελα να τη παντρευτώ και με άφησε.
Εγώ έχω πάει στον αγοραιο έρωτα τουλάχιστον 60-70 φορές και είμαι 23 χρονων
 

Arxontas1999

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2023
Μηνύματα
233
Like
124
Πόντοι
1
Εγω ειμαι 33 και εχω παει στανταρ σε τριψηφιο νούμερο
Δε είσαι μεγάλος ακόμα πολύ,εντάξει μια χαρά δυνατός είσαι αν έχεις πάει 3ψηφιο αριθμό φορων,καμία κριτική να ανεβάζεις.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.249
Like
1.599
Πόντοι
216
Ναι ρε φίλε, στην αμερικη τα εσκορτ δεν συμφεραν ζητουσαν πολλα.
Ερχόμουν ελλαδα καθε 11 μηνες να ξεχαρμανιασω στα μπουρδέλα.
Ευτυχώς μια περιοδο ειχα βολευτει με μια φιλλιπινεζα Αμερική αλλα δεν ηθελα να τη παντρευτώ και με άφησε.
Οι φιλιππινέζες θέλουν γάμο και αποκατάσταση αλλά σε συμφέρει όμως και βγαίνεις κερδισμένος!
 

Arxontas1999

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2023
Μηνύματα
233
Like
124
Πόντοι
1
Αδερφε μια ζωη ετσι θα εισαι τοτε και μην περιμενεις να βρεις καμια της προκοπής μεγαλώνοντας εκτος απο κανενα ναυάγιο λιγο πριν παραδώσει πινακιδες και παει για αποσυρση.Κατσε με τις τανες κανενα προβλημα μαζι σου.
Καμια της προκοπής δε κοιτάζει προυσταμενιλικια,μια σοβαρή γυναίκα στα 30 της της αρκεί για να κάνει σχέση με έναν αντίστοιχο 30αρη να έχει μια δουλειά να μη τεμπελιάζει αυτό και τέλος ή αν δε έχει δουλειά να ψάχνει με άγχος να βρει.Εξαλλου δε θέλω να βρω καμία ωραία εγώ μια χαρά βολευομαι και με τα μπάζα οπότε δε έχω θέμα,μόνο να μη είναι χοντρή αυτό είναι το μόνο που δε πάω,άμα η άλλη είναι λεπτή ή κανονική και ασχημομουρα πάω άνετα κοιτάζω το σωμα όχι τη φάτσα οπότε καταλαβαίνεις πως δε θα δυσκολευτεί καθόλου.
 

Arxontas1999

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2023
Μηνύματα
233
Like
124
Πόντοι
1
Φιλε καμια στα 30 της δεν ψάχνει να βρει αντιστοιχο 30αρη,δεν ειναι απόλυτο, ισα ισα που τα τελευταία χρόνια πολλες θελουν να βρούν ατομα με διαφορά ηλικιας και δεν εννοώ μονο προς τα πανω αλλα και προς τα κάτω.
2ο το να εχει δουλεια και τελος αντιστοιχει μόνο για πολυ λιγες,οι μαζα δεν αρκείται με αυτο θελουν πολλά απο τον εκαστοτε γαμεα.
3ο μη νομιζεις οτι τα μπαζα ειναι πιο εύκολα, μεχρι και αυτες εχουν το ροστερ τους,καλύτερα να κοιτας εύκολο χαρακτήρα παρα εμφάνιση
Μαν δε κοίταω εμφάνηση χαράκτηρα κοιτάω,εμφάνηση μόνο να μη είναι χοντρή ας είναι στη φάτσα οπως να ναι αρκεί να είναι κανονική ή αδυνατη εγώ θέλω μια φυσιολογική και η φυσιολογική είναι μια η οποία της αρκείται ο άλλος να έχει μια δουλειά ή αν δε έχει να ψάχνει,τέτοιες κοπέλες ξέρω ότι δε είναι οι ωραίες αυτές θέλουν προυσταμενιλικια αλλά δε πάω σε ωραίες εγώ μπαζο θέλω για τους λόγους μου,μια ασχημομουρα και σώμα λεπτή ή κανονική κάποια που δε τη κοιτάζουν πολλοί και που είναι απλή και σωστή μια τέτοιας θα της αρκεί ο άλλος να είναι σα εμένα δλδ να έχει μια απλή δουλειά ή να ψάχνει αν δε έχει να μη είναι τεμπέλης.
 

Arxontas1999

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2023
Μηνύματα
233
Like
124
Πόντοι
1
Εντάξει ρε φίλε ειναι τα θελω σου,μακαρι να τα πραγματοποιησεις.
ναι μωρε δε εχω στανταρ πολλα εγω ασχημουλες θελω με καλο χαρακτηρα αυτες θα τους αρκει αμα δουλευω μια απλη δουλεια ή αμα δε εχω αλλα ψαχνω,οι ωραιες που θελουν προυσταμενους ή περιουσια απο μαμα μπαμπα να πανε στο διαολο,θελουμε απλες ανθρωπινες κοπελες.
 

M40

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Αυγ 2020
Μηνύματα
1.036
Like
12.196
Πόντοι
2.256
Αν έχει παιδί, μακρυά! Βρες άλλη.
Αν καποιος εχει περιορισμενο χρονο ή δεν εχει δυνατοτητα για πολλα-πολλα, δευ υπαρχει καλυτερη περιπτωση απο χωρισμενη με περιορισμενο χρονο ή παντρεμενη που ζει σε συμβατικο γαμο.Αν γουσταρει οντως και δεν αποτελει η επιλογη της λυση αναγκης, το σεξ δεν συγκρινεται με καμμια εργαζομενη, ειδικα αν καποιος εχει αυξημενες αναγκες σε αυτον το τομεα
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.805
Like
8.033
Πόντοι
2.356
Η κατρακύλα με τον γυναικοκεντρισμό φαντάζει ατελείωτη. Παρατηρώ ότι σε πέσιμο σε Ελληνίδες ενώ μέχρι προσφάτως υπήρχε χαχαχα, χουχουχου και ψιλή κουβεντουλα με τα οποία λίγα θετικά αποτελέσματα στην πορεία, πλέον δεν επιστρέφουν εύκολα στο πεδίο βολής τις επόμενες μέρες . Παλιά κωλοτρίβονταν. Αντίθετα οι ξένες τους την πέφτεις και επιστρέφουν σύντομα στο πεδίο βολής που τους την έπεσες. Είτε δουλειά, είτε καφετέρια, είτε οτιδήποτε. Επίσης είναι πολύ πιο νορμάλ σε συμπεριφορά. Οι δικές μας όμως έχουν γίνει ακόμα πιο ξινές.
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.805
Like
8.033
Πόντοι
2.356
Σημειώνω ότι οι ξένες χρησιμοποιούν πολύ πιο έντονα και καυλωτικα την γλώσσα του σώματος. Τους λες κάτι για τα μαλλιά τους
ή το σώμα τους και γελούν, κινούνται, χαίρονται, απαντούν, συμμετέχουν.
Οι δικές μας ότι και να τους πεις, σπανίως πράττουν έτσι παρά μόνο απαντούν λες και μιλούν σε πολιτική εκπομπή. Ντεκαυλέ στο μέγιστο.
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.805
Like
8.033
Πόντοι
2.356
Πόσο ανώτεροι είμαστε οι άνδρες. Πόσο εύκολα τελειώνουμε μια πατσαβούρα που απλά σκέφτηκε έστω να κουνηθεί μπροστά μας με πονηρό τρόπο. Είναι γεγονός ότι πολλές γκόμενες τελευταία υπερ-πλασάρουν το γνωστό παραμύθι ότι παλεύουν μόνες με παιδί κτλ. ψάχνοντας έναν συναισθηματικό μαλάκα να το μεγαλώσει με αντάλλαγμα γαμήσι. Δεν συμφέρει!!! Στην τελική γιατί να φορτωθούμε μια γυναίκα με παιδί μη γνωρίζοντας αν θέλει εμάς ως άνδρες ή ως δεκανίκια; Που ξέρουμε τι έγινε και χώρισε; Ήταν άτυχη και καλή, πέφτοντας σε κάθαρμα ή του είχε κάνει την ζωή κόλαση; Εφόσον δεν μπορούμε να γνωρίζουμε, δεν υπάρχει λόγος ρίσκου. Όπως και ποιος ο λόγος να εχουμε γκόμενα που να την πληρώνουμε; Θέλει εμάς η την τσέπη μας ως ένεση καλοπέρασης; Ούτε αυτό συμφέρει. Τελικά το καλύτερο σύστημα είναι η ισότητα που τόσο λυσσαλέα βροντοφωνάζουν αλλά
ως μεγάλο καρφί στο φέρετρο της βόλεψης που επιδιώκουν.
Θα είμαστε ίσοι. Δηλαδή θα γουστάρει ο ένας τον άλλον, θα προσφέρει, θα ιδρωνει και θα φέρνει χρήμα. Αλλιώς πλήρη απαξίωση με τον χειρότερο τρόπο. Καμία ανοχή σε σκουπίδια. Έτσι και χειρότερα.
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.805
Like
8.033
Πόντοι
2.356
Ο ενδόμυχος και αληθινός φόβος της γυναίκας μπροστά στην απιστία δεν είναι ότι την έκανες δευτερατζα κτλ. Κάτι τέτοιο υπολείπεται. Αυτό που τις πονάει αληθινά στο κέρατο μέχρι το μεδούλι τους, είναι ότι ο άνδρας που τους την έκανε, δεν είναι σωστός για να μεγαλώσει τα παιδιά τους (αν γινουν) και πολύ πιθανόν σκέφτονται θα τα έχει γραμμένα όπως κι αυτή. Στον άνδρα πάλι δεν ισχύει αυτό που νομίζαμε. Ότι δηλαδή πήγε με άλλον και ααααα δεν είμαστε οι καλύτεροι και δώστου βρίσιμο κτλ. Αυτά είναι για 20 χρόνων. Ο ενδόμυχος και αληθινός φόβος είναι ότι αυτή η γυναίκα δεν είναι οκ για να κάνουμε παιδιά (αν γίνουν) διότι δεν μπορούμε να της έχουμε εμπιστοσύνη αν είναι δικά μας κτλ. Έτσι εξηγούνται ψυχολογικά οι δύο περιπτώσεις. Η ζυγαριά έγειρε όμως υπέρ των γυναικών από την στιγμή που το ολέθριο λάθος του να κάνει παιδί με άνδρα και να χωρίσει, δεν την στιγματίζει πια. Παλιά αυτές οι γυναίκες θεωρούνταν άχρηστες ακόμα κι αν δεν ήταν οπότε αυτό λειτουργούσε θετικά
στο ότι τις έκανε να είναι πολύ προσεκτικές στην συμπεριφορά τους μην κάνουν μαλακίες;. Μετά από την έλευση και υπεργιγαντωση του γυναικοκεντρισμού, το ολέθριο αυτό λάθος δεν υπάρχει πια διότι μπορεί κάποια να βρει 50 γαμπρούς. Εεε βέβαια με τόσους μαλάκες λιγουρηδες τι περιμένετε; αυτό από μόνο του οδηγεί την γυναίκα να μην σταθμίζει σωστά την συμπεριφορά της διότι δεν υπάρχει εμπόδιο πια να μείνει στο ράφι. Συνεπώς όπως αποδεικνύεται να γιατί οι γυναίκες κάνουν ότι γουστάρουν. Διότι δεν έρχεται ποτέ λογαριασμός όπως ερχόταν.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.081
Κριτικές
63
Like
46.038
Πόντοι
9.297
Να τρως και να γαμας καλά ... αλλά μην κανείς την μαλάκια και την παντρευτείς ... σε βλέπω στα στούντιο ... και μετά να παραγγέλνεις σουβλάκια
Άνδρας που δεν μπορεί να περιποιηθεί τον εαυτό του από πλευράς φαγητού ανήκει απλά στον άμαχο πληθυσμο.
 

M40

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Αυγ 2020
Μηνύματα
1.036
Like
12.196
Πόντοι
2.256
Ο ενδόμυχος και αληθινός φόβος της γυναίκας μπροστά στην απιστία δεν είναι ότι την έκανες δευτερατζα κτλ. Κάτι τέτοιο υπολείπεται. Αυτό που τις πονάει αληθινά στο κέρατο μέχρι το μεδούλι τους, είναι ότι ο άνδρας που τους την έκανε, δεν είναι σωστός για να μεγαλώσει τα παιδιά τους (αν γινουν) και πολύ πιθανόν σκέφτονται θα τα έχει γραμμένα όπως κι αυτή. Στον άνδρα πάλι δεν ισχύει αυτό που νομίζαμε. Ότι δηλαδή πήγε με άλλον και ααααα δεν είμαστε οι καλύτεροι και δώστου βρίσιμο κτλ. Αυτά είναι για 20 χρόνων. Ο ενδόμυχος και αληθινός φόβος είναι ότι αυτή η γυναίκα δεν είναι οκ για να κάνουμε παιδιά (αν γίνουν) διότι δεν μπορούμε να της έχουμε εμπιστοσύνη αν είναι δικά μας κτλ. Έτσι εξηγούνται ψυχολογικά οι δύο περιπτώσεις. Η ζυγαριά έγειρε όμως υπέρ των γυναικών από την στιγμή που το ολέθριο λάθος του να κάνει παιδί με άνδρα και να χωρίσει, δεν την στιγματίζει πια. Παλιά αυτές οι γυναίκες θεωρούνταν άχρηστες ακόμα κι αν δεν ήταν οπότε αυτό λειτουργούσε θετικά
στο ότι τις έκανε να είναι πολύ προσεκτικές στην συμπεριφορά τους μην κάνουν μαλακίες;. Μετά από την έλευση και υπεργιγαντωση του γυναικοκεντρισμού, το ολέθριο αυτό λάθος δεν υπάρχει πια διότι μπορεί κάποια να βρει 50 γαμπρούς. Εεε βέβαια με τόσους μαλάκες λιγουρηδες τι περιμένετε; αυτό από μόνο του οδηγεί την γυναίκα να μην σταθμίζει σωστά την συμπεριφορά της διότι δεν υπάρχει εμπόδιο πια να μείνει στο ράφι. Συνεπώς όπως αποδεικνύεται να γιατί οι γυναίκες κάνουν ότι γουστάρουν. Διότι δεν έρχεται ποτέ λογαριασμός όπως ερχόταν.
Κανεις λαθος γιατι υπαρχουν πολλοι που μπορουν να ειναι καλοι πατερες αλλα καποιες φορες να τις κερατωσαν και πιστεψε με χεστηκαν αν εισαι καλος πατερας, θα σου αλλαξουν τα φωτα για το κερατο που εφαγαν, ειναι καθαρα εγωιστικο το θεμα
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.910
Κριτικές
21
Like
11.191
Πόντοι
4.546
Άνδρας που δεν μπορεί να περιποιηθεί τον εαυτό του από πλευράς φαγητού ανήκει απλά στον άμαχο πληθυσμο.
Να προσθέσω και το νοικοκυριό εκτός απο το φαγητό. Εξάλλου, η καθαριότητα είναι η μισή αρχοντιά.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.081
Κριτικές
63
Like
46.038
Πόντοι
9.297
Να προσθέσω και το νοικοκυριό εκτός απο το φαγητό. Εξάλλου, η καθαριότητα είναι η μισή αρχοντιά.
Αυτά πάνε μαζί γιατί και μια ομελέττα να κάνεις θα κάνεις μια κουζίνα άνω κάτω...
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.081
Κριτικές
63
Like
46.038
Πόντοι
9.297
Φυσικά η άλλη επιλογή είναι να σκάσεις ενα ταληρο και να πάρεις την ομελέτα σπίτι ...αλλά αν έκλεισε το μαγαζί που το έκανε αυτό και δεν εσύ δεν είσαι τόσο μπουχεσας ώστε να φοβηθεις να ξοδέψεις χρόνο ,ρεύμα ,υλικά και ενέργεια θα τα καταφέρεις...
Δεν χρειάζεται θέαση σχετικών βιδεο...αρκεί μια τηλεδιάσκεψη με την μαμά σου.
Εγώ θα ρίξω και κάνα αλλαντικό και πιπεριές και άλλα λαχανικά...μιλάμε για πλήρες γεύμα τώρα ,όχι χαζά.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Φυσικά η άλλη επιλογή είναι να σκάσεις ενα ταληρο και να πάρεις την ομελέτα σπίτι ...αλλά αν έκλεισε το μαγαζί που το έκανε αυτό και δεν εσύ δεν είσαι τόσο μπουχεσας ώστε να φοβηθεις να ξοδέψεις χρόνο ,ρεύμα ,υλικά και ενέργεια θα τα καταφέρεις...
Δεν χρειάζεται θέαση σχετικών βιδεο...αρκεί μια τηλεδιάσκεψη με την μαμά σου.
Εγώ θα ρίξω και κάνα αλλαντικό και πιπεριές και άλλα λαχανικά...μιλάμε για πλήρες γεύμα τώρα ,όχι χαζά.
Το πιο ευκολο πραγμα ειναι η μαγειρικη.
Απλως τωρα με το efood και τις συνεχεις προσφορες, ειναι σχεδον η μια η αλλη οπως ειπε και ο φιλος πιο πριν. Μπορεις να παραγγειλεις πχ 3 μεριδες με 20-25 ευρω και τρως 3 μερες. Φαγητα που απλως ειναι αδυνατο για εργαζομενο εργενη να καθησει να τα φτιαξει, οπως παστιτσιο, γεμιστα, κλπ
Επισης αν πχ το φαγητο απ εξω σου κοστιζει για παραδειγμα 10 ευρω και μπορεις να το μαγειρεψεις για 5 ευρω, κερδιζοντας ουσιαστικα 5 ευρω, αλλα θα χρειαστει να φας μια ωρα αν τα βαλεις ολα μεσα αγορα υλικων, αποψυξη, κοψε, ανακατεψε, πλυνε κατσαρολες και ταψια, κ.ο.κ. στο τελος καταντα ασυμφορο αφου πολλοι εργαζομενοι δουλευουν για αρκετα πανω απο 5 ευρω την ωρα. Δηλαδη καλυτερα να δουλεψεις 10 ωρες παραπανω τη βδομαδα και να παραγγελνεις απο το να καθεσαι να μαγειρευεις.
Αυτο που κανει τη διαφορα ωστοσο ειναι η ποιοτητα των φαγητων. Οχι η νοστιμια, αλλα η ποιοτητα, γιατι κακα τα ψεματα το να φτιαξεις κατι στο σπιτι με δικα σου υλικα, λαδια, κλπ δεν εχει καμια σχεση με αυτο που σου φερνουν ετοιμο που ουτε ξερεις τι εχει μεσα, τι επεξεργασια εχει υποστει, αν εχει υλικα κοντα η ακομα και μετα την ημερομηνια ληξης, τα λαδια του, καθαριοτητα κουζινας, κλπ
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.081
Κριτικές
63
Like
46.038
Πόντοι
9.297
Το πιο ευκολο πραγμα ειναι η μαγειρικη.
Απλως τωρα με το efood και τις συνεχεις προσφορες, εινια σχεδον η μια η αλλη οπως ειπε και ο φιλος πιο πριν. Μπορεις να παραγγειλεις πχ 3 μεριδες με 20-25 ευρω και τρως 3 μερες. Φαγητα που απλως ειναι αδυνατο για εργαζομενο εργενη να καθησει να τα φτιαξει, οπως παστιτσιο, γεμιστα, κλπ
Επισης αν πχ το φαγητο απ εξω σου κοστιζει για παραδειγμα 10 ευρω και μπορεις να το μαγειρεψεις για 5 ευρω, κερδιζοντας ουσιαστικα 5 ευρω, αλλα θα χρειαστει να φας μια ωρα αν τα βαλεις ολα μεσα αγορα υλικων, αποψυξη, κοψε, ανακατεψε, πλυνε κατσαρολες και ταψια, κ.ο.κ. στο τελος καταντα ασυμφορο αφου πολλοι εργαζομενοι δουλευουν για αρκετα πανω απο 5 ευρω την ωρα. Δηλαδη καλυτερα να δουλεψεις 10 ωρες παραπανω τη βδομαδα και να παραγγελνεις απο το να καθεσαι να μαγειρευεις.
Αυτο που κανει τη διαφορα ωστοσο ειναι η ποιοτητα των φαγητων. Οχι η νοστιμια, αλλα η ποιοτητα, γιατι κακα τα ψεματα το να φτιαξεις κατι στο πσιτι με δικα σου υλικα, λαδια, κλπ δεν εχει καμια σχεση με αυτο που σου φερνουν ετοιμο που ουτε ξερεις τι εχει μεσα, τι επεξεργασια εχει υποστει, αν εχει υλικα κοντα η ακομα και μετα την ημερομηνια ληξης, τα λαδια του, καθαριοτητα κουζινας, κλπ
Όταν παραγγέλνεις ουσιαστικά αγοράζεις ΧΡΟΝΟ...όμως μόνο όταν κάτι με τα χεράκια σου ξέρεις τι έβαλες.
Παράδειγμα πρόσφατα έκανα αρακά με κοτόπουλο και έριξα μέσα μπόλικο δυόσμο...σιγά μην το έκαναν αυτό σε μαγειρείο.Ετρωγα δύο μέρες και το ευχαριστήθηκα!
 
Εγγρ.
24 Νοε 2021
Μηνύματα
2.381
Like
3.710
Πόντοι
456
Το πιο ευκολο πραγμα ειναι η μαγειρικη.
Απλως τωρα με το efood και τις συνεχεις προσφορες, ειναι σχεδον η μια η αλλη οπως ειπε και ο φιλος πιο πριν. Μπορεις να παραγγειλεις πχ 3 μεριδες με 20-25 ευρω και τρως 3 μερες. Φαγητα που απλως ειναι αδυνατο για εργαζομενο εργενη να καθησει να τα φτιαξει, οπως παστιτσιο, γεμιστα, κλπ
Επισης αν πχ το φαγητο απ εξω σου κοστιζει για παραδειγμα 10 ευρω και μπορεις να το μαγειρεψεις για 5 ευρω, κερδιζοντας ουσιαστικα 5 ευρω, αλλα θα χρειαστει να φας μια ωρα αν τα βαλεις ολα μεσα αγορα υλικων, αποψυξη, κοψε, ανακατεψε, πλυνε κατσαρολες και ταψια, κ.ο.κ. στο τελος καταντα ασυμφορο αφου πολλοι εργαζομενοι δουλευουν για αρκετα πανω απο 5 ευρω την ωρα. Δηλαδη καλυτερα να δουλεψεις 10 ωρες παραπανω τη βδομαδα και να παραγγελνεις απο το να καθεσαι να μαγειρευεις.
Αυτο που κανει τη διαφορα ωστοσο ειναι η ποιοτητα των φαγητων. Οχι η νοστιμια, αλλα η ποιοτητα, γιατι κακα τα ψεματα το να φτιαξεις κατι στο σπιτι με δικα σου υλικα, λαδια, κλπ δεν εχει καμια σχεση με αυτο που σου φερνουν ετοιμο που ουτε ξερεις τι εχει μεσα, τι επεξεργασια εχει υποστει, αν εχει υλικα κοντα η ακομα και μετα την ημερομηνια ληξης, τα λαδια του, καθαριοτητα κουζινας, κλπ
αν εχεις πλυντηριο πιατων δεν συμφερει να μαγειρευεις μονος σου;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom