Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 190K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 869 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,8%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,2%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 323 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 575 19,4%
  • αλλο

    Ψήφοι: 91 3,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.960

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.805
Like
8.033
Πόντοι
2.356
Ότι και να φάτε έξω κατά 90% είναι σκατά με μπόλικα μπαχαρικά για να καλύπτουν τις πομπές των κρεάτων, άχρηστες κρέμες και σως μαγειρικής με απειρα ζουμια αμφιβόλου προελεύσεως, κιμάδες της κακιάς ώρας από όλο το ζώο, χυμοί συμπυκνωμένοι και αποψυγμένοι, γλυκά με βάσεις προκάτ, λάδια γάμησέ τα, αλλαντικά και τυριά στα τελευταία τους, σαλάτες όλες κομμένες προ ημερών και γενικώς πούτσες μπλε! Όσον αφορά τις γκόμενες το 99% ξέρει να φτιάχνει στήθος κοτόπουλο (επειδή το πετάει έτοιμο στο σχσροτήγανο και δεν κάνει τίποτα) το οποίο καίει η γαμάει στην ξηρασία, λαχανικά τύπου σακκούλας μπάρμπα Στάθη επειδή δεν ξέρουν να κόψουν ούτε μαϊντανό και παρόλα αυτά βγαίνει ένας πολτός αφού είναι ανάπηρες, τίποτα ομελετες από μπουκάλι ασπράδι με το πρόσχημα ότι κάνουν δίαιτα και γενικώς ποτέ κάτι σύνθετο ή γευστικό. Ρε μαλάκες ούτε κρεμμύδι δεν ξέρουν να κόψουν και τομάτα για χωριάτικη. Κάθε κομμάτι έχει άλλο μέγεθος. Αααααααααχρηστες!!! :2funny:
 
Τελευταία τροποποίηση:

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.805
Like
8.033
Πόντοι
2.356
Και μετά σου λένε πάμε μωρουλι μου σε Περουβιανό να φάμε τυρί σε κλωστή. Τι λες μωρή πουτάνα; σε ταβέρνα θα πάμε οπότε θέλω εγώ κι αν σου αξίζει αλλιώς βρες άλλον να σε ταιζει στο στόμα και να σου λέει γκιλι γκιλι.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
14.019
Like
18.378
Πόντοι
3.656
Καλά .... το πόσο ΣΚΑΤΑ είναι το φαγητό έξω .....


πολλά χρόνια πριν ..... μαλακισμένη γνωστή της γυναίκας μου ..............


σε .... μπριζολάδικο και καλά .................


40€ μερίδα μπριζόλας ...... ΜΕ ΠΡΟΤΗΓΑΝΙΣΜΕΝΕΣ ΠΑΤΑΤΕΣ σαν τις πιο τρισάθλιες φαστ φουντ !!!!!!!!
η μπριζόλα ;;;; 300γρ άψητη και αν ...... ψημμένη ..... τσιγαρόχαρτο .............


ΣΕ ΤΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΖΩΑ ΑΠΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΡΕ ;;;;


άλλο μπουρδέλο ..... χρέωνε .... τυροπιτάκι ..... ετικέτας σούπερ μάρκετ ......... 2€ το τεμάχιο πριν ..... 15 χρόνια


ΡΕ ΤΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΕΙΣΤΕ ;;;;


σπετσοφάϊ ..... ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ ..... 5 ΡΟΔΕΛΕΣ ΛΟΥΚΑΝΙΚΟ ;;; ρε άί στο διάολο ...............


σουτζούκι σε κεμπαπτζίδικο ............. 4 ροδέλες σαν κέρμα πάχος σε καλαμάκι ..... και βάζει και .... πίτα και .... ντομάτες !!!!!!!!!!


ΑΪ ΓΑΜΗΣΟΥ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ............. και το χρεώνει σχεδόν 10€ ..........


ρε άϊ χες στα πόδια σου...................


τον παλιό καιρό .... παράγγελνες σουτζούκι .......... τηγάνιζε μισό τηγάνι ...... 40 ροδέλες και στο άδειαζε σε πιατέλα !!!!!!


ΑΝΤΡΙΚΕΣ ΕΠΟΧΕΣ .................


γεμίσαμε μαλάκες τώρα ....... που τους σέρνουν από το μύτη οι βλαμμένες
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.805
Like
8.033
Πόντοι
2.356
γεμίσαμε μαλάκες τώρα ....... που τους σέρνουν από το μύτη οι βλαμμένες
Όπου γίνει καλή διαφήμιση εκεί και τους σέρνουν για να νιώσουν πριγκήπισσες. Ποιότητα μηδέν πια η το πολύ μέτρια. Αυτά που λένε οι παραμυθάδες για καλή πρώτη ύλη κι αγάπη είναι για να γελάμε. Οι μερίδες είναι για γάτες, τα υλικά βάση όξινης οικονομίας και τέλος οι πατέντες ώστε να βλέπεται το πιάτο. Υπάρχει μαγαζί να πετάει ότι του έμεινε; ποιο;;; υποτιθεται πας για φρέσκο η της ώρας αλλιώς πάρε προκάτ και βάλτο μικροκυμάτων. Δεν είναι ότι θα πεθάνεις αν φας αλλά δεν είναι αυτό που πρέπει κι όπως πρέπει. Για μένα ο καλύτερος των καλύτερων κάθε 5 σερβιρίσματα έχει τουλαχιστον μια χοντράδα. Φανταστείτε ο χειρότερος. Να πάει τώρα ο κάθε ταλαίπωρος με 30-40 ευρώ (βία) μεροκάματο με μια πατσαβούρα να πληρώσει τι και πόσο; 1 στους 20 θα εφαρμόζει πλήρη σωστά μέτρα σε όλα και παντα κι αυτός θα σε γδάρει αν φας εκεί.
 

thessalonikios88

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2013
Μηνύματα
141
Κριτικές
1
Like
453
Πόντοι
21
Για αρχή σόρρυ για τ σεντόνι.Ρε μάγκες μου διαβάζω πράγματα που δεν κολλάνε μεταξύ τους. 9 στις 10 γυναίκες έχουν γκόμενο παντρεμένες και από την άλλη μόνο το 20 30% των αντρών γαμανε. Κάπου τα μαθηματικά δεν βγενουν. Άλλο θέμα βλέπω συνέχεια φλωροι μόνο αυτοί γαμανε λεφταδες. Μήπως κάποιοι από εμάς βάζω και εμένα μέσα. Έχουμε μεγάλες απετησεις η αλλιώς δεν βάζουμε νερό στο κρασί μας για να πάμε με τα νερά τους( για τις γυναίκες)
Δεν ξέρω ήμαστε ένα μικρό ποσοστό εδώ μέσα που κράζουν. Έχω γνωστούς που τ παίζουν Αντρές βαριά πεπόνια "παραδοσιακή" που νομίζουν ότι έτσι είναι το "φυσιολογικό"
Οι εποχές αλλάζουν ο άνθρωπος εξελίσεται όπως τ ζώα. Όπως οι ζέβρα η τι λιοντάρι που δεν θα αλλάξει ανάλογα το κλίμα η την συμπεριφορά τις αγέλης θα ψοφήσει. Έτσι οι άντρες που δεν θέλουν να αλλάξουν η θέλουν να είναι "παραδοσιακή" θα κάτσουν χωρίς γυναίκες και θα διαλέγουν οι γυναίκες τούς "φλώρους" "μοντέρνους" ( χαρακτηρισμοί που διαβάζω στο νήμα) Ας κάνουμε λίγο "μπάνιο" στην πραγματικότητα και στα "θέλω" της εποχής. Διαλέξτε οι θα ηστε εκεί έξω για γκόμενες η θα ηστε εδώ μέσα "παραδοσιακή" "βαριά πεπόνια" και θα κράζουμε τίς γκόμενες και εκεί έξω θα τις γαμανε οι "φλωροι". Ποιος έχει καλύτερη μοίρα;. Σόρρυ για το σεντόνι
 
  • Like
Αντιδράσεις: SKEF
Εγγρ.
6 Ιουν 2022
Μηνύματα
437
Like
789
Πόντοι
81
Μαγκες τα φωτα σας , εχω βαλει στο ματι μια γκομενα συμφοιτητρια με την οποια ωστοσο δεν εχουμε ουτε κοινους γνωστους για να κανω κινηση (για αρχη της γωριμιας) . Επισης, στη σχολη δεν τη βλεπω καθολου συχνα , τι με συμβουλευεται να στειλω στο ινστα να γνωριστουμε απο εκει ή θα φανω περιεργος ? Ξαναλεω της ειμαι τελειως αγνωστος και κατι που με προβληματιζει αυτη ειναι μια παστα αριστεροφεμινι και δε γνωριζω πως τα παιρνει τα πραματα , υπαρχει εδω καποιος μυστης με αναλογη εμπειρια να μου δωσει καμια συμβουλη ?
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Μαγκες τα φωτα σας , εχω βαλει στο ματι μια γκομενα συμφοιτητρια με την οποια ωστοσο δεν εχουμε ουτε κοινους γνωστους για να κανω κινηση (για αρχη της γωριμιας) . Επισης, στη σχολη δεν τη βλεπω καθολου συχνα , τι με συμβουλευεται να στειλω στο ινστα να γνωριστουμε απο εκει ή θα φανω περιεργος ? Ξαναλεω της ειμαι τελειως αγνωστος και κατι που με προβληματιζει αυτη ειναι μια παστα αριστεροφεμινι και δε γνωριζω πως τα παιρνει τα πραματα , υπαρχει εδω καποιος μυστης με αναλογη εμπειρια να μου δωσει καμια συμβουλη ?
Στειλε μηνυμα:
"Καλησπερα, μηπως σπουδαζεις στο Χημικο (βαλε τη σχολη σου); Νομιζω σε εχω δει στο κυλικειο. Αν κανω λαθος σορυ για την ενοχληση"
και δες πως θα παει
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.805
Like
8.033
Πόντοι
2.356
Για αρχή σόρρυ για τ σεντόνι.Ρε μάγκες μου διαβάζω πράγματα που δεν κολλάνε μεταξύ τους. 9 στις 10 γυναίκες έχουν γκόμενο παντρεμένες και από την άλλη μόνο το 20 30% των αντρών γαμανε. Κάπου τα μαθηματικά δεν βγενουν. Άλλο θέμα βλέπω συνέχεια φλωροι μόνο αυτοί γαμανε λεφταδες. Μήπως κάποιοι από εμάς βάζω και εμένα μέσα. Έχουμε μεγάλες απετησεις η αλλιώς δεν βάζουμε νερό στο κρασί μας για να πάμε με τα νερά τους( για τις γυναίκες)
Δεν ξέρω ήμαστε ένα μικρό ποσοστό εδώ μέσα που κράζουν. Έχω γνωστούς που τ παίζουν Αντρές βαριά πεπόνια "παραδοσιακή" που νομίζουν ότι έτσι είναι το "φυσιολογικό"
Οι εποχές αλλάζουν ο άνθρωπος εξελίσεται όπως τ ζώα. Όπως οι ζέβρα η τι λιοντάρι που δεν θα αλλάξει ανάλογα το κλίμα η την συμπεριφορά τις αγέλης θα ψοφήσει. Έτσι οι άντρες που δεν θέλουν να αλλάξουν η θέλουν να είναι "παραδοσιακή" θα κάτσουν χωρίς γυναίκες και θα διαλέγουν οι γυναίκες τούς "φλώρους" "μοντέρνους" ( χαρακτηρισμοί που διαβάζω στο νήμα) Ας κάνουμε λίγο "μπάνιο" στην πραγματικότητα και στα "θέλω" της εποχής. Διαλέξτε οι θα ηστε εκεί έξω για γκόμενες η θα ηστε εδώ μέσα "παραδοσιακή" "βαριά πεπόνια" και θα κράζουμε τίς γκόμενες και εκεί έξω θα τις γαμανε οι "φλωροι". Ποιος έχει καλύτερη μοίρα;. Σόρρυ για το σεντόνι
Σε όσες γυναίκες κάνεις χατήρια, θα πάρεις αρχίδια. Αυτό είναι το πιο σημαντικό. Πρόσεξε τώρα...και μόνο που τις βλέπουμε ορισμένοι μόνο για σεξ καταλαβαίνεις πόσο τις υπολογίζουμε. Υπάρχουν και χειρότερα...να τις θες για υπηρέτριες κι ούτε καν για σεξ αν στην σπάνε. Και βέβαια υπάρχει ο πάτος του βαρελιού. Να μην σε νοιάζει καν πως αντιδρούν όταν σου σπάνε τ αρχίδια και τις σουτάρεις. Για κάποιους αυτό είναι κορύφωση κι όχι πάτος βαρελιού. Εν ολίγοις καλύτερα να βρίσκεις να γαμάς μια στο τόσο μετά από απόπειρες από το να έχεις έναν τενεκέ με βυζιά δίπλα σου για να λες ότι έχεις γκόμενα.
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.805
Like
8.033
Πόντοι
2.356
Στειλε μηνυμα:
"Καλησπερα, μηπως σπουδαζεις στο Χημικο (βαλε τη σχολη σου); Νομιζω σε εχω δει στο κυλικειο. Αν κανω λαθος σορυ για την ενοχληση"
και δες πως θα παει
Μου αρέσει κι εμένα αυτό. Απλό και σοφό. Αν γουστάρει μούρη κάτι θα πει σε πρώτο
ή δεύτερο χρόνο. Με χαλάει βέβαια η κατηγορία αριστεροφεμίνι διότι είναι μαλακισμένα αλλά αν έχει τουρλωτο κώλο και χείλια για πίπα, ας γίνει μια προσπάθεια. Γιατί όχι; ίσως χρειαστεί και προσέγγιση τετ α τετ στην πορεία αλλά μέχρι εκεί νομίζω δεν χάνει τίποτα ο φίλος από πάνω. Το πολύ πολύ να φάει γείωση. Στον πούτσο του. Προσωπικά έχω φάει άπειρες γειώσεις. Νιώθω σαν να με κερνούν καραμέλες. Αν δεν ριχτείς, δεν θα φας όμως.
 

M40

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Αυγ 2020
Μηνύματα
1.036
Like
12.196
Πόντοι
2.256
Στειλε μηνυμα:
"Καλησπερα, μηπως σπουδαζεις στο Χημικο (βαλε τη σχολη σου); Νομιζω σε εχω δει στο κυλικειο. Αν κανω λαθος σορυ για την ενοχληση"
και δες πως θα παει
Αφαιρεσε τη τελευταια προταση περι ενοχλησης γιατι μειωνεις κατα μεγαλο βαθμο τις πιθανοτητες επιτυχιας
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.080
Κριτικές
63
Like
46.038
Πόντοι
9.297
Ότι και να φάτε έξω κατά 90% είναι σκατά με μπόλικα μπαχαρικά για να καλύπτουν τις πομπές των κρεάτων, άχρηστες κρέμες και σως μαγειρικής με απειρα ζουμια αμφιβόλου προελεύσεως, κιμάδες της κακιάς ώρας από όλο το ζώο, χυμοί συμπυκνωμένοι και αποψυγμένοι, γλυκά με βάσεις προκάτ, λάδια γάμησέ τα, αλλαντικά και τυριά στα τελευταία τους, σαλάτες όλες κομμένες προ ημερών και γενικώς πούτσες μπλε! Όσον αφορά τις γκόμενες το 99% ξέρει να φτιάχνει στήθος κοτόπουλο (επειδή το πετάει έτοιμο στο σχσροτήγανο και δεν κάνει τίποτα) το οποίο καίει η γαμάει στην ξηρασία, λαχανικά τύπου σακκούλας μπάρμπα Στάθη επειδή δεν ξέρουν να κόψουν ούτε μαϊντανό και παρόλα αυτά βγαίνει ένας πολτός αφού είναι ανάπηρες, τίποτα ομελετες από μπουκάλι ασπράδι με το πρόσχημα ότι κάνουν δίαιτα και γενικώς ποτέ κάτι σύνθετο ή γευστικό. Ρε μαλάκες ούτε κρεμμύδι δεν ξέρουν να κόψουν και τομάτα για χωριάτικη. Κάθε κομμάτι έχει άλλο μέγεθος. Αααααααααχρηστες!!! :2funny:
Τα μπαχαρικά είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ αλλιώς μιλάμε για φαγητό νοσοκομείου στην καλύτερη περίπτωση.
Επίσης βαριέμαι την απόλυτη ομοιομορφία που με παραπέμπει σε βιομηχανοποιημένο φαγητό.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.080
Κριτικές
63
Like
46.038
Πόντοι
9.297
Αφαιρεσε τη τελευταια προταση περι ενοχλησης γιατι μειωνεις κατα μεγαλο βαθμο τις πιθανοτητες επιτυχιας
Δείχνει ηττοπάθεια...άλλο ευγένεια από ηττοπάθεια.
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.805
Like
8.033
Πόντοι
2.356
Τα μπαχαρικά είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ αλλιώς μιλάμε για φαγητό νοσοκομείου στην καλύτερη περίπτωση.
Επίσης βαριέμαι την απόλυτη ομοιομορφία που με παραπέμπει σε βιομηχανοποιημένο φαγητό.
Το έχουν όμως γαμήσει στα μπαχαρικά. Ο ρόλος των μπαχαρικών είναι να να ενδυναμώνουν η να αναδεικνύουν τις γεύσεις κι όχι να καπελωνουν τά πάντα ή την μπόχα. Εγώ μόνο χοντρό αλάτι και φρέσκο πιπέρι βάζω ως βασικά. Από τα υπόλοιπα (και ελάχιστο σε δόση) κάρδαμο, μπαχάρι, κανέλα, κύμινο (μόνο στο κεμπαπ) κι από πράσινα, μαϊντανό, κόλιανδρο, άνηθο, μάραθο και πολύ σπάνια απειροελάχιστο αστεροειδή γλυκάνισο. Αυτές τις μαλακίες στα βάζα που βάζουν έναν τόνο πάνω στα κρέατα και στα φαγητά δεν τα χρησιμοποιώ ποτέ.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.080
Κριτικές
63
Like
46.038
Πόντοι
9.297
Το έχουν όμως γαμήσει στα μπαχαρικά. Ο ρόλος των μπαχαρικών είναι να να ενδυναμώνουν η να αναδεικνύουν τις γεύσεις κι όχι να καπελωνουν τά πάντα ή την μπόχα. Εγώ μόνο χοντρό αλάτι και φρέσκο πιπέρι βάζω ως βασικά. Από τα υπόλοιπα (και ελάχιστο σε δόση) κάρδαμο, μπαχάρι, κανέλα, κύμινο (μόνο στο κεμπαπ) κι από πράσινα, μαϊντανό, κόλιανδρο, άνηθο, μάραθο και πολύ σπάνια απειροελάχιστο αστεροειδή γλυκάνισο. Αυτές τις μαλακίες στα βάζα που βάζουν έναν τόνο πάνω στα κρέατα και στα φαγητά δεν τα χρησιμοποιώ ποτέ.
Η υπερβολή στο μπαχαρικό είναι αλήθεια ότι δεν είναι κάτι καλό για πολλούς λόγους...
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.805
Like
8.033
Πόντοι
2.356
Η υπερβολή στο μπαχαρικό είναι αλήθεια ότι δεν είναι κάτι καλό για πολλούς λόγους...
Επίσης δεν έχουμε κρέατα στην Ελλάδα. Εγώ έχω απογοητευτεί. Για να φας κρεας να πάθεις κυριολεκτικά πλάκα ρέπει να πάρεις black Angus μοσχάρι κι όχι από όπου να ναι ή Ιβηρικό χοιρινό. Αυτά είναι για πολύ εξαιρετικές περιπτώσεις και πολύ ακριβά για εμάς. Αρα σπάνια. Πιο πάνω έχει κι άλλες κατηγορίες αλλά είναι για εφοπλιστές. Όλα τα υπόλοιπα είναι σκατά, βάτα η μέτρια. Η Ελλάδα μόνο αρνιά έχει κι αυτά υπό προϋποθέσεις και λίγα. Κοτόπουλα όλα ίδια. Μέτρια.
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.400
Κριτικές
41
Like
2.337
Πόντοι
506
Τα μπαχαρικά είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ αλλιώς μιλάμε για φαγητό νοσοκομείου στην καλύτερη περίπτωση.
Επίσης βαριέμαι την απόλυτη ομοιομορφία που με παραπέμπει σε βιομηχανοποιημένο φαγητό.
Ναι τα μπαχαρικά το ομορφαίνουν,μαρεσει επίσης πάντα με έναν φαγητό να το συνδιαζω με σαλάτα γίνεται πιο γευστικό.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
14.019
Like
18.378
Πόντοι
3.656
Μαγκες τα φωτα σας , εχω βαλει στο ματι μια γκομενα συμφοιτητρια με την οποια ωστοσο δεν εχουμε ουτε κοινους γνωστους για να κανω κινηση (για αρχη της γωριμιας) . Επισης, στη σχολη δεν τη βλεπω καθολου συχνα , τι με συμβουλευεται να στειλω στο ινστα να γνωριστουμε απο εκει ή θα φανω περιεργος ? Ξαναλεω της ειμαι τελειως αγνωστος και κατι που με προβληματιζει αυτη ειναι μια παστα αριστεροφεμινι και δε γνωριζω πως τα παιρνει τα πραματα , υπαρχει εδω καποιος μυστης με αναλογη εμπειρια να μου δωσει καμια συμβουλη ?


Αρχηγέ μου.... τι σχολή είσαι ;;; Μόνο παραδόσεις αμφιθέατρο ;;;


Θεωρώ ότι έχω φοιτητική εμπειρία ....... αφού τα προγράμματα σπουδών των σχολών που τελείωσα ....
είχαν συνολική διάρκεια ..... 22 εξάμηνα ....
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.080
Κριτικές
63
Like
46.038
Πόντοι
9.297
Ναι τα μπαχαρικά το ομορφαίνουν,μαρεσει επίσης πάντα με έναν φαγητό να το συνδιαζω με σαλάτα γίνεται πιο γευστικό.
Η αν δεν φας σαλάτα πλακωσου στα φρούτα.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.080
Κριτικές
63
Like
46.038
Πόντοι
9.297
Επίσης δεν έχουμε κρέατα στην Ελλάδα. Εγώ έχω απογοητευτεί. Για να φας κρεας να πάθεις κυριολεκτικά πλάκα ρέπει να πάρεις black Angus μοσχάρι κι όχι από όπου να ναι ή Ιβηρικό χοιρινό. Αυτά είναι για πολύ εξαιρετικές περιπτώσεις και πολύ ακριβά για εμάς. Αρα σπάνια. Πιο πάνω έχει κι άλλες κατηγορίες αλλά είναι για εφοπλιστές. Όλα τα υπόλοιπα είναι σκατά, βάτα η μέτρια. Η Ελλάδα μόνο αρνιά έχει κι αυτά υπό προϋποθέσεις και λίγα. Κοτόπουλα όλα ίδια. Μέτρια.
Είναι πάντα θέμα μαγειρέματος...
Επίσης απαραίτητο το ελαιόλαδο ....ακριβό ξεακριβο δεν γίνεται να κάνεις λαδερο με ηλιέλαιο.
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.400
Κριτικές
41
Like
2.337
Πόντοι
506
Είναι πάντα θέμα μαγειρέματος...
Επίσης απαραίτητο το ελαιόλαδο ....ακριβό ξεακριβο δεν γίνεται να κάνεις λαδερο με ηλιέλαιο.
Συμφωνώ το λάδι είναι απαραίτητο για τα φαγητά.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom