Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 190K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 869 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,8%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,2%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 323 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 575 19,4%
  • αλλο

    Ψήφοι: 91 3,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.960
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
αν εχεις πλυντηριο πιατων δεν συμφερει να μαγειρευεις μονος σου;
Προσωπικα το τελευταιο που με ενοχλει ειναι το πλυσιμο, για να μην πω πως μου αρεσει κιολας. Εχω δουλεψει και κουζινα πιτσιρικας ενα καλοκαιρι κι εχω συνηθισει.
Ασε που ενας εργενης εχει λιγα να πλυνει δεν ειναι πχ οπως μια 4μελης οικογενεια που εχει ενα καρο πραγματα.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.408
Κριτικές
15
Like
20.486
Πόντοι
4.546
Ρε τύποι έλεος... Όσες ώρες και να δουλεύετε, καποια στιγμη θα γυρίσετε στο σπίτι σας... δεν μαγειρεύετε ποτέ, από έξω τρώτε πάντα;

Ερχόμενοι σπίτι, ή στα ρεπό σας, δεν πάτε ποτέ για ψώνια; Εγώ ψωνίζω τα πάντα, υλικά, τυριά, κρέατα, λαχανικά και φρούτα, και οτιδήποτε μου αρέσει.

Ένα φαγητό να μαγειρεψετε, τρώτε τουλάχιστον και την επόμενη, ή κάνετε και κάτι άλλο για την επόμενη (δεν σας λέω να κάθεστε κουρασμένοι να μαγειρευετε, το έχετε ετοιμάσει από την προηγούμενη, όπως κάνει η μάνα σας) .

Εκτός και αν ζείτε με μάρκετ πας και επιδόματα και θέλετε ότι φθηνότερο υπάρχει, ανεξαρτήτως ποιότητας. Στην περίπτωση αυτή βέβαια, κάποιος θα αναρωτηθεί τι κάνετε σε μια ιστοσελίδα για ένα ακριβό άθλημα/χόμπι (πληρωμένος έρωτας) .
 

Milfomaniac

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
11 Νοε 2022
Μηνύματα
1.206
Κριτικές
153
Like
19.706
Πόντοι
32.478
Ρε τύποι έλεος... Όσες ώρες και να δουλεύετε, καποια στιγμη θα γυρίσετε στο σπίτι σας... δεν μαγειρεύετε ποτέ, από έξω τρώτε πάντα;

Ερχόμενοι σπίτι, ή στα ρεπό σας, δεν πάτε ποτέ για ψώνια; Εγώ ψωνίζω τα πάντα, υλικά, τυριά, κρέατα, λαχανικά και φρούτα, και οτιδήποτε μου αρέσει.

Ένα φαγητό να μαγειρεψετε, τρώτε τουλάχιστον και την επόμενη, ή κάνετε και κάτι άλλο για την επόμενη (δεν σας λέω να κάθεστε κουρασμένοι να μαγειρευετε, το έχετε ετοιμάσει από την προηγούμενη, όπως κάνει η μάνα σας) .

Εκτός και αν ζείτε με μάρκετ πας και επιδόματα και θέλετε ότι φθηνότερο υπάρχει, ανεξαρτήτως ποιότητας. Στην περίπτωση αυτή βέβαια, κάποιος θα αναρωτηθεί τι κάνετε σε μια ιστοσελίδα για ένα ακριβό άθλημα/χόμπι (πληρωμένος έρωτας) .
Και για ποιο λόγο πρέπει να μαγειρεύουμε ρε φιλαράκι, για να το παίξουμε Πετρετζίδηδες;;; Προσωπικά παίρνω απέξω, από μαγειρείο, Πιο φθηνά μου έρχεται και δεν χάνω και τον χρόνο μου να κάνω και κάτι που δεν μου αρέσει. Θα μαγειρέψω κάτι πολύ απλό όπως μακαρόνια, ρύζι , ομελέτες, ή κάτι ψητό που γίνεται γρήγορα όπως κοτόπουλο ή μπριζόλα. Μου δίνει και καμιά μερίδα φαγητό καμιά φίλη και όλα καλά. Πρέπει δηλαδή ντε και καλά να το παίζουμε χαρωπές νοικοκυρούλες;; Τα ακούνε και οι γκόμενες και έχουν και απαιτήσεις να τους μαγειρέψουμε και από πάνω. Δεν φτάνουν όλα τα άλλα που κάνουμε
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.080
Κριτικές
63
Like
46.038
Πόντοι
9.297
Ρε τύποι έλεος... Όσες ώρες και να δουλεύετε, καποια στιγμη θα γυρίσετε στο σπίτι σας... δεν μαγειρεύετε ποτέ, από έξω τρώτε πάντα;

Ερχόμενοι σπίτι, ή στα ρεπό σας, δεν πάτε ποτέ για ψώνια; Εγώ ψωνίζω τα πάντα, υλικά, τυριά, κρέατα, λαχανικά και φρούτα, και οτιδήποτε μου αρέσει.

Ένα φαγητό να μαγειρεψετε, τρώτε τουλάχιστον και την επόμενη, ή κάνετε και κάτι άλλο για την επόμενη (δεν σας λέω να κάθεστε κουρασμένοι να μαγειρευετε, το έχετε ετοιμάσει από την προηγούμενη, όπως κάνει η μάνα σας) .

Εκτός και αν ζείτε με μάρκετ πας και επιδόματα και θέλετε ότι φθηνότερο υπάρχει, ανεξαρτήτως ποιότητας. Στην περίπτωση αυτή βέβαια, κάποιος θα αναρωτηθεί τι κάνετε σε μια ιστοσελίδα για ένα ακριβό άθλημα/χόμπι (πληρωμένος έρωτας) .
Με 100€ το εξάμηνο από Μάρκετ Pass δεν ζει ούτε λάθρο....
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.408
Κριτικές
15
Like
20.486
Πόντοι
4.546
Και για ποιο λόγο πρέπει να μαγειρεύουμε ρε φιλαράκι, για να το παίξουμε Πετρετζίδηδες;;; Προσωπικά παίρνω απέξω, από μαγειρείο, Πιο φθηνά μου έρχεται και δεν χάνω και τον χρόνο μου να κάνω και κάτι που δεν μου αρέσει. Θα μαγειρέψω κάτι πολύ απλό όπως μακαρόνια, ρύζι , ομελέτες, ή κάτι ψητό που γίνεται γρήγορα όπως κοτόπουλο ή μπριζόλα. Μου δίνει και καμιά μερίδα φαγητό καμιά φίλη και όλα καλά. Πρέπει δηλαδή ντε και καλά να το παίζουμε χαρωπές νοικοκυρούλες;; Τα ακούνε και οι γκόμενες και έχουν και απαιτήσεις να τους μαγειρέψουμε και από πάνω. Δεν φτάνουν όλα τα άλλα που κάνουμε
Ε τα απλά φαγητά εννοώ και εγώ, ψητά και κατσαρόλα. Δεν λέω να ανοίξουμε φύλλο πίτας και να φτιάξουμε παστίτσιο.

Ότι αρέσει στον καθένα. Γαμησε τες τις καριολες, για τον εαυτό μας το κάνουμε.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.080
Κριτικές
63
Like
46.038
Πόντοι
9.297
Eιναι μια ελάχιστη βοήθεια όμως είναι κάτι...όταν εμείς μοιράζαμε pass οι προοδευτικοί Ευρωπαίοι ήταν στα δέντρα και τρώγανε βελανιδια.
Και εγώ θα ήθελα να είμαστε στις καλές προμνημονιακες μέρες όμως δεν...δυστυχώς.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.080
Κριτικές
63
Like
46.038
Πόντοι
9.297
Ειχα γνωστό και πηγα επίσκεψη στο σπίτι και να τον δω,απροειδοποιητα, ηταν με τη ποδιά και μαγειρεύε,εντωμεταξύ η γυναικα του στο καναπε με το κινητό ξάπλα, λεω τι μαγειρευετε,μου λεει η βουλα έτσι την έλεγαν μαγειρεύει κοτοπουλο στο φούρνο, ο φιλος κουζίνα ενω καναπε και η βουλα ξάπλα, σε μια φαση του λεει φερε μου ενα ποτήρι νερο και αντι να της πει σηκω παρε μονη σου της το παει το νερό και της λεει να σου φερω να φας και κανα φρούτο.
Δεν άντεξα τσαντίστηκα με τη συμπεριφορά του και έφυγα.
Φταινε οι άντρες οχι οι γυναικες
Μήπως είναι σωγαμπρος και τον ζει η κοπέλα εν πολλοίς;
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.080
Κριτικές
63
Like
46.038
Πόντοι
9.297
Αν ισχύει αυτό δεν είναι ο μόνος...
Άσε που ο τύπος θεωρείται πρότυπο για τον κύκλο του...ενώ ένας αδέσμευτος και περηφανος μπουρδελιαρης θεωρείται..."ακραίος"....
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Οχι,απλά ηταν μουνοδουλος απο τα νιατα του,ηταν ικανος να δώσει και το βρακι του αν του το ζηταγε μια γκόμενα, ηταν ο χαλαστρας της παρέας, αφου οταν παντρεύτηκε λεγαμε επιτελους δεν θα μας κανει αλλο χαλαστρα με τις γκομενες
Πες το όπως είναι...θύμα!
Τουλάχιστον ψιλοβλεπεται η κοπέλα;
 

Milfomaniac

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
11 Νοε 2022
Μηνύματα
1.206
Κριτικές
153
Like
19.706
Πόντοι
32.478
Ειχα γνωστό και πηγα επίσκεψη στο σπίτι και να τον δω,απροειδοποιητα, ηταν με τη ποδιά και μαγειρεύε,εντωμεταξύ η γυναικα του στο καναπε με το κινητό ξάπλα, λεω τι μαγειρευετε,μου λεει η βουλα έτσι την έλεγαν μαγειρεύει κοτοπουλο στο φούρνο, ο φιλος κουζίνα ενω καναπε και η βουλα ξάπλα, σε μια φαση του λεει φερε μου ενα ποτήρι νερο και αντι να της πει σηκω παρε μονη σου της το παει το νερό και της λεει να σου φερω να φας και κανα φρούτο.
Δεν άντεξα τσαντίστηκα με τη συμπεριφορά του και έφυγα.
Φταινε οι άντρες οχι οι γυναικες
Επειδή έχω υπάρξει και παντρεμένος και έχω συζησει, μαγείρεμα πιάτα και δουλειές σπιτιού δεν έκανα ποτέ. Όχι για να το παίξω άντρας αλλά μου αρέσουν να υπάρχουν ρόλοι στην οικογένεια. Θα κάνω τις εξωτερικές δουλειές θα κουβαλήσω τα ψώνια να μην κουραστεί ,όταν υπάρχουν βαριές δουλειές πάλι θα τις κάνω εγώ. Μετακομίσεις, βαψίματα και γενικά χαμαλικια θα τα κάνω. Αλλά μέχρι εκεί. Το νοικοκυριό είναι για την γυναίκα και εννοείται ότι το ήξεραν κι αυτές και δεν υπήρχαν γκρίνιες. Απλώς κάποιες βρίσκουν και τα κάνουν. Στο δε θέμα του νερού, προσωπικά δεν έχω ζητήσει να μου φέρουν ποτέ ούτε η γυναίκα μου ούτε η μάνα μου όταν εμενα μαζί της μέχρι τα 20 μου. Το θεωρώ ντροπή. Όχι να της πάω κιόλας, τι είναι ανήμπορη ή κατάκοιτη;
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.080
Κριτικές
63
Like
46.038
Πόντοι
9.297
Επειδή έχω υπάρξει και παντρεμένος και έχω συζησει, μαγείρεμα πιάτα και δουλειές σπιτιού δεν έκανα ποτέ. Όχι για να το παίξω άντρας αλλά μου αρέσουν να υπάρχουν ρόλοι στην οικογένεια. Θα κάνω τις εξωτερικές δουλειές θα κουβαλήσω τα ψώνια να μην κουραστεί ,όταν υπάρχουν βαριές δουλειές πάλι θα τις κάνω εγώ. Μετακομίσεις, βαψίματα και γενικά χαμαλικια θα τα κάνω. Αλλά μέχρι εκεί. Το νοικοκυριό είναι για την γυναίκα και εννοείται ότι το ήξεραν κι αυτές και δεν υπήρχαν γκρίνιες. Απλώς κάποιες βρίσκουν και τα κάνουν. Στο δε θέμα του νερού, προσωπικά δεν έχω ζητήσει να μου φέρουν ποτέ ούτε η γυναίκα μου ούτε η μάνα μου όταν εμενα μαζί της μέχρι τα 20 μου. Το θεωρώ ντροπή. Όχι να της πάω κιόλας, τι είναι ανήμπορη ή κατάκοιτη;
Καλά ξηγηθηκες.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.080
Κριτικές
63
Like
46.038
Πόντοι
9.297
Όμως νομίζω ότι είσαι μειονότητα πλέον διότι πολλοί προκειμένου να μην χασουν την μοναδική που τους έδωσε λίγη σημασια, είναι ικανοί να φανε και τα σκατα της.
Αυτοσεβασμός μηδεν...
 

captain 69

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.536
Like
11.701
Πόντοι
3.506
Αυτο που κανει τη διαφορα ωστοσο ειναι η ποιοτητα των φαγητων. Οχι η νοστιμια, αλλα η ποιοτητα, γιατι κακα τα ψεματα το να φτιαξεις κατι στο σπιτι με δικα σου υλικα, λαδια, κλπ δεν εχει καμια σχεση με αυτο που σου φερνουν ετοιμο που ουτε ξερεις τι εχει μεσα, τι επεξεργασια εχει υποστει, αν εχει υλικα κοντα η ακομα και μετα την ημερομηνια ληξης, τα λαδια του, καθαριοτητα κουζινας, κλπ
To Aκαι το Ω, που καθιστά σχεδόν απαγορευτικό για μένα -ως εργένη- να τρώω ετοιματζήδικο (ειδικά χαμηλού κόστους που σημαίνει πάντα σκόντο στην ποιότητα των υλικών). Μόνο κατ΄ιδίαν μαγείρεμα λοιπόν.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.080
Κριτικές
63
Like
46.038
Πόντοι
9.297
Επειδή έχω υπάρξει και παντρεμένος και έχω συζησει, μαγείρεμα πιάτα και δουλειές σπιτιού δεν έκανα ποτέ. Όχι για να το παίξω άντρας αλλά μου αρέσουν να υπάρχουν ρόλοι στην οικογένεια. Θα κάνω τις εξωτερικές δουλειές θα κουβαλήσω τα ψώνια να μην κουραστεί ,όταν υπάρχουν βαριές δουλειές πάλι θα τις κάνω εγώ. Μετακομίσεις, βαψίματα και γενικά χαμαλικια θα τα κάνω. Αλλά μέχρι εκεί. Το νοικοκυριό είναι για την γυναίκα και εννοείται ότι το ήξεραν κι αυτές και δεν υπήρχαν γκρίνιες. Απλώς κάποιες βρίσκουν και τα κάνουν. Στο δε θέμα του νερού, προσωπικά δεν έχω ζητήσει να μου φέρουν ποτέ ούτε η γυναίκα μου ούτε η μάνα μου όταν εμενα μαζί της μέχρι τα 20 μου. Το θεωρώ ντροπή. Όχι να της πάω κιόλας, τι είναι ανήμπορη ή κατάκοιτη;
Αυτά που λες ίσχυαν σε μιαν άλλην εποχή...και ήταν η κανονικότητα.
Τώρα όταν βλέπω αγοράκια να είναι λιγότερο ντυμένα από κοριτσάκια αυτά θα τα στέλνουν να τις παίρνουν και σερβιετες .
 

Milfomaniac

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
11 Νοε 2022
Μηνύματα
1.206
Κριτικές
153
Like
19.706
Πόντοι
32.478
Όμως νομίζω ότι είσαι μειονότητα πλέον διότι πολλοί προκειμένου να μην χασουν την μοναδική που τους έδωσε λίγη σημασια, είναι ικανοί να φανε και τα σκατα της.
Αυτοσεβασμός μηδεν...
Δεν ξέρω πιστεύω ότι οι λίγο μεγαλύτεροι έτσι λειτουργούν, οι πλειοψηφία τουλάχιστον. Και να ξέρεις ότι και οι γυναίκες αντίστοιχα, άντρες που φέρονται έτσι δεν τους εκτιμούν και τους κοροϊδεύουν και οι ίδιες. Σε κουβέντες που έχω κάνει έχουν πει; Τι να τον κάνω έναν τέτοιον; Θα με γαμήσει ή θα τον γαμήσω;; Και κάτι που ξέχασα πριν. Δεν γίνεται να συνοδεύεις την γυναίκα σου ή την γκομενα σου και να την αφήνεις να οδηγεί εκείνη. Είναι φλούφλικα πράγματα αυτά. Αν οδηγεί εκείνη, τότε καλώς τους βάζουν και πλένουν τα πιάτα.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.080
Κριτικές
63
Like
46.038
Πόντοι
9.297
Δεν ξέρω πιστεύω ότι οι λίγο μεγαλύτεροι έτσι λειτουργούν, οι πλειοψηφία τουλάχιστον. Και να ξέρεις ότι και οι γυναίκες αντίστοιχα, άντρες που φέρονται έτσι δεν τους εκτιμούν και τους κοροϊδεύουν και οι ίδιες. Σε κουβέντες που έχω κάνει έχουν πει; Τι να τον κάνω έναν τέτοιον; Θα με γαμήσει ή θα τον γαμήσω;; Και κάτι που ξέχασα πριν. Δεν γίνεται να συνοδεύεις την γυναίκα σου ή την γκομενα σου και να την αφήνεις να οδηγεί εκείνη. Είναι φλούφλικα πράγματα αυτά. Αν οδηγεί εκείνη, τότε καλώς τους βάζουν και πλένουν τα πιάτα.
Όταν λες να οδηγεί εννοείς αυτοκίνητο η να είναι μπροστά όταν περπατάτε;
Γιατί αν συναντηθείτε στην περιοχή της αυτή ξέρει τα κατατόπια ενώ εσύ όχι.
 

Milfomaniac

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
11 Νοε 2022
Μηνύματα
1.206
Κριτικές
153
Like
19.706
Πόντοι
32.478
Όταν λες να οδηγεί εννοείς αυτοκίνητο η να είναι μπροστά όταν περπατάτε;
Γιατί αν συναντηθείτε στην περιοχή της αυτή ξέρει τα κατατόπια ενώ εσύ όχι.
Για αυτοκίνητο μιλάω. Αν δεν ξέρω την περιοχή θα ρωτήσω που να στριψω, αλλά εγώ θα οδηγήσω. Νόμος
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.805
Like
8.033
Πόντοι
2.356
Κανεις λαθος γιατι υπαρχουν πολλοι που μπορουν να ειναι καλοι πατερες αλλα καποιες φορες να τις κερατωσαν και πιστεψε με χεστηκαν αν εισαι καλος πατερας, θα σου αλλαξουν τα φωτα για το κερατο που εφαγαν, ειναι καθαρα εγωιστικο το θεμα
Κι εγώ δέχτηκα ότι παίζει αυτό αλλά είναι επιφανειακο θέμα εκδίκησης. Ο βαθύτερος λόγος είναι το χάσιμο της εμπιστοσύνης στο θέμα παιδιών αν έχουν ή αν κάνουν (και στα του εαυτούλη τους όσον αφορά την φροντιδα που θέλουν να λαμβάνουν). Έτσι εξηγείται ψυχολογικά δηλαδή.
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.805
Like
8.033
Πόντοι
2.356
Κι όμως καμία γυναίκα στον πλανήτη δεν μπορεί να ανταγωνιστεί στα ίσα άνδρα στην κουζινα και γενικώς στην εστίαση. Προσωπικά έτυχε να ασχοληθώ λόγω συγκυριών κι ετυχε να μου αρέσει κιόλας. Από το πιο απλό μέχρι το πιο σύνθετο είναι πάντα λειψές
ή ανίκανες ειδικά οι σημερινές. Σήμερα έφτιαξα ένα γαμάτο μπριάμ φούρνου με ένα κάρο μαλακίες μέσα. Ελάχιστες -το τονίζω- θα μπορούσαν να το κάνουν ίδιο και σίγουρα θα τους έφευγε το μουνί. Άλλος ένας λόγος που τις έχω σιχαθεί εντελώς. Δεν τις έχω ανάγκη σε τίποτα. Πλέον θέλω να βρίσκω νορμάλ συντρόφους για να μοιραζόμαστε δουλειές σπιτιού. Μουνιά έχει έτσι κι αλλιώς αλλά είναι άχρηστες σε όλα τα υπόλοιπα (μην πω και στο γαμήσι). :2funny:
 

ALX79

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2022
Μηνύματα
903
Like
1.835
Πόντοι
206
Το πιο ευκολο πραγμα ειναι η μαγειρικη.
Απλως τωρα με το efood και τις συνεχεις προσφορες, ειναι σχεδον η μια η αλλη οπως ειπε και ο φιλος πιο πριν. Μπορεις να παραγγειλεις πχ 3 μεριδες με 20-25 ευρω και τρως 3 μερες. Φαγητα που απλως ειναι αδυνατο για εργαζομενο εργενη να καθησει να τα φτιαξει, οπως παστιτσιο, γεμιστα, κλπ
Επισης αν πχ το φαγητο απ εξω σου κοστιζει για παραδειγμα 10 ευρω και μπορεις να το μαγειρεψεις για 5 ευρω, κερδιζοντας ουσιαστικα 5 ευρω, αλλα θα χρειαστει να φας μια ωρα αν τα βαλεις ολα μεσα αγορα υλικων, αποψυξη, κοψε, ανακατεψε, πλυνε κατσαρολες και ταψια, κ.ο.κ. στο τελος καταντα ασυμφορο αφου πολλοι εργαζομενοι δουλευουν για αρκετα πανω απο 5 ευρω την ωρα. Δηλαδη καλυτερα να δουλεψεις 10 ωρες παραπανω τη βδομαδα και να παραγγελνεις απο το να καθεσαι να μαγειρευεις.
Αυτο που κανει τη διαφορα ωστοσο ειναι η ποιοτητα των φαγητων. Οχι η νοστιμια, αλλα η ποιοτητα, γιατι κακα τα ψεματα το να φτιαξεις κατι στο σπιτι με δικα σου υλικα, λαδια, κλπ δεν εχει καμια σχεση με αυτο που σου φερνουν ετοιμο που ουτε ξερεις τι εχει μεσα, τι επεξεργασια εχει υποστει, αν εχει υλικα κοντα η ακομα και μετα την ημερομηνια ληξης, τα λαδια του, καθαριοτητα κουζινας, κλπ
Απλά τα πράγματα :

Έχεις την οικιακή βοηθό, την πληρώνεις και στα κάνει.

Καταλαβαίνω ότι το νήμα δεν είναι για αυτά τα βαλάντια €€€, γιατί ψάχνεται τα €€€ για τις πριγκίπισσες σας…

Τώρα για το ποιος οδηγάει, εγώ τις βάζω πάντα να οδηγάνε το αυτοκίνητο…. βαριέμαι μετά από χρόνια.
Πλην της μηχανής.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom