Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 189K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 22 άτομα (0 μέλη και 22 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 868 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,9%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,3%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 321 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 575 19,5%
  • αλλο

    Ψήφοι: 90 3,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.956

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.360
Κριτικές
18
Like
20.286
Πόντοι
4.546
Σεβαστή η στάση ζωής σου τύπε,αλλά νομίζω ότι οι πιο πολλοί ψάχνουν και καμια γυναίκα για να μην είναι συνέχεια μόνοι τους.Δε μιλάω για οικογένειες,γάμους και τέτοια,αλλά με τα χρόνια που χάνεσαι γενικώς με κόσμο που ήξερες,θα μείνεις καλαμιά στον κάμπο.Και άμα μείνεις έτσι,δε σου μιλάνε μετά όχι γυναίκες αλλά...ούτε οι συγγενείς σου.

Τεσπα,ο καθένας ας ζει όπως του αρέσει,αλλά καλό είναι να υπάρχουν επιλογές και η μοναξιά να μην είναι καταναγκαστική.
Τύπε, συμφωνώ με την τελευταία σου πρόταση. Όλοι επιθυμούμε το καλύτερο.

Τώρα, το πώς "πρέπει" ή "δεν πρέπει" να είναι κάποιος, είναι θέμα καθαρά δικό του και χαρακτήρα: δεν υπάρχει "σωστό" και "μη σωστό", ούτε να ζηλέψει ή όχι κάποιος. Ούτε δείχνει αδυναμία χαρακτήρα το ένα ή το άλλο και μαλακίες τούμπανα.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.536
Κριτικές
62
Like
45.241
Πόντοι
9.297
Σεβαστή η στάση ζωής σου τύπε,αλλά νομίζω ότι οι πιο πολλοί ψάχνουν και καμια γυναίκα για να μην είναι συνέχεια μόνοι τους.Δε μιλάω για οικογένειες,γάμους και τέτοια,αλλά με τα χρόνια που χάνεσαι γενικώς με κόσμο που ήξερες,θα μείνεις καλαμιά στον κάμπο.Και άμα μείνεις έτσι,δε σου μιλάνε μετά όχι γυναίκες αλλά...ούτε οι συγγενείς σου.

Τεσπα,ο καθένας ας ζει όπως του αρέσει,αλλά καλό είναι να υπάρχουν επιλογές και η μοναξιά να μην είναι καταναγκαστική.
Δεν γίνεται σε μικρές κοινωνίες να αλλάξει αυτό...
 

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.258
Like
1.630
Πόντοι
216
Σπανιοτατα γραφω εδω μεσα. my 2 cents λοιπον
Εκανα σχεση με ελληνιδα με την οποια πριν τη σχεση ημασταν φιλοι περιπου 6 χρονια
friends with benefits που λενε και στο χωριο μου
Οταν ξεκινησαμε τη σχεση αρχισαν και τα προβληματα
Και μιλαμε για κοπελα παρα πολυ καλη ,ακεραιος χαρακτηρας ,με πολυ καλη δουλεια και οικονομικα ανεξαρτητη
Ποτε δεν μου εγινε βαρος στον οικονομικο τομεα αντιθετως θα ελεγα .
Και ενω στη δουλεια της και γενικα στη ζωη της ηταν πολυ καλη και προγραματισμενη και ολα τα καλα, στα της σχεσης οι ιδεες που κουβαλουσε ηταν μην πω τι .
Καταρχην μπορω να γραφω εως αυριο αλλα θα προσπαθησω να συνοψισω σε λιγες γραμμες
Δεν ειμαι ουτε φτωχος ουτε πλουσιος ,γενικα μια μεση καλη κατασταση στα οικονομικα μεσαια ταξη οπως το λενε
Οταν τα φτιαξαμε ημουνα σε φαση ανεργιας μετα απο 26 χρονια που ειχα μαγαζι. Παρολα αυτα υπηρχε εισοδημα απο αλλου
Μετακομισα σε αυτη σε αλλη πολη ..Πρωτες προστριβες οτι πρεπει να βρω δουλεια ,
Της λεω οτι σκοπευω να μην βιαστω και οτι θα παρει οσο χρονο χρειαστει διοτι περναγα εκεινη την εποχη μια χοντρη φαση με κρισεις πανικου καταθλιψεις και αλλα πραγματα. Αυτη εκει να πιεζει να βρω δουλεια
Εγω απο την αλλη επειδη εκεινη δουλευε αρκετες ωρες το συνολο 10 την ημερα βαζω και το χρονο του πηγαινε ελα ,και επειδη εγω δεν δουλευα, φροντιζα στο σπιτι να ειναι ολα οκ . Μαρεσει γενικα να ασχολουμε με το σπιτι οπως επισης και το να μαγειρευω
Οποτε μονιμως ερχοταν απο τη δουλεια και τα εβρισκε ολα η σχεδον ολα (πχ δεν σιδερωνω δεν το γουσταρω ) ετοιμα
Αυτο δεν εκτιμηθηκε ποτε ομως ,
Εχει 3 φιλες ολες μπακουρια και μαζευοντουσαν μια φορα τη βδομαδα μια στο σπιτι της μιας μιας στης αλλης για να αραξουν,
Το κοινο θεμα τους ηταν παντα το οτι δεν υπαρχουν αντρες (ακουσον ακουσον) και οτι οι μισοι ειναι gay , οι αλλοι δεν αξιζουν και οι λιγοι που αξιζουν ειναι παντρεμενοι. Φυσικα μου τα ελεγε και εμενα αυτα και η απαντηση μου ηταν οτι αυτα τα λετε για να καλυψετε τη δικια σας ανικανοτητα να βρειτε ενα σωστο αντρα
Και στην τελικη αφου λετε οτι οι καλοι ειναι δυστηχως πιασμενοι ( παντρεμενοι) ε αυτοι οι καλοι καποτε ηταν ελευθεροι οποτε ας τους πιανατε εσεις .
Μετα υπηρχε και η ολη φιλοσοφια η φεμινιστικη που σου σηκωνεται η τριχα με τις παπαριες που ακους .
Το αποτελεσμα βεβαια ειναι οτι 2-3 χρονια αντεξε αυτη η σχεση και δεν αντεξα αλλο και την εκανα
Τι σε νοιαζει κοπελα μου εαν την παρουσα στιγμη δεν δουλευω ? Δεν εχω τα εσοδα μου? Δεν ειμαι σωστος απεναντι σου στα οικονομικα ? ( φυσικα και αυτη ηταν ολοσωστη απεναντι μου ,ποτε δεν με επιβαρυνε )
Το κριμα για μενα ειναι οτι ενω ειναι ενας φανταστικος χαρακτηρας με ακεραιοτητα ,δικαιη, και δεν σκεφτεται πουτανιστικα ,απο την αλλα οι γενικες της αντιληψεις περι σχεσεων την εχουν φτασει εκει που εχει φτασει δλδ να μην στεριωνει καμια σχεση της .
Και φυσικα οταν ολα αυτα της τα θεσεις με συζητηση καταληγει παντα στο οτι αυτη δεν φταιει ποτε και οτι σε ολες της τις σχεσεις παντα εφταιγε ο αντρας που στραβωσανε και χωρισαν
Τρελαινομαι οταν συναντω ανθρωπους οι οποιοι εχουν την νοοτροπια πως οτι παει στραβα τστη ζωη τους παντα φταιει καποιος εξωγενης παραγοντας (καποιος αλλος ) και ποτε οι ιδιοι
Κοινως αυτοι ειναι οι αλαθητοι και ολοι εμεις οι αλλοι κανουμε λαθη

40 πλας οι3 φιλες και της ειπα μια μερα οτι θα κανω και στις 3 δωρο τα καλυτερα ραφια του ικεα:grin:
Πώς έκατσες 3 χρόνια με έναν άνθρωπο που δεν σε αγαπούσε? Και όχι, απ' ότι φαίνεται τελικά, δεν ήταν καλός χαρακτήρας. Το να είσαι ευγενικός με αγνώστους δεν είναι τρομερά δύσκολο.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.816
Like
17.856
Πόντοι
3.656
Πώς έκατσες 3 χρόνια με έναν άνθρωπο που δεν σε αγαπούσε? Και όχι, απ' ότι φαίνεται τελικά, δεν ήταν καλός χαρακτήρας. Το να είσαι ευγενικός με αγνώστους δεν είναι τρομερά δύσκολο.

Μπορεί να μην είχε άλλες επιλογές
 

ALX4

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2014
Μηνύματα
263
Like
735
Πόντοι
81
Οχι...ως θυμα ακομα ελπιζει να την κρατησει...κανοντας και ενα παιδι καθε φορα νομιζει οτι αυτη θα βαλει μυαλο. Της εριξε και 1-2 χαστουκια και του εκανε περιοριστικα μετρα..
 

Dsar263

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Αυγ 2021
Μηνύματα
942
Κριτικές
32
Like
10.143
Πόντοι
3.436
ναι ξερω,δε αρκει μονο να βρεις δουλεια,θελει και δουλεια με γκομενες αλλα θελει αλλα σκιλς σε τετοιες δουλειες οπως κλαμπ,καφετερια,αυτοπεποιθηση,κοινωνικος κλπ που εγω δε τα εχω ειμαι πιο κλειστος και χαμηλων τονων οποτε κανα κουβαλημα ή καμια λατζα με κοβω που ειναι να εχεις σωματικη δυναμη και ολα κομπλε και πιστεψε με εχω πολυ σωματικη δυναμη.
Δεν υπαρχει μεγαλυτερη μουνοφωλια απο τα σουπερμαρκετ....Βρες δουλεια σαν υπαλληλος οποιασδηποτε αλυσιδας σουπερ μαρκετ (Βασιλοπουλος, Σκλαβενιτης, MyMarket, Lidl κτλ....) σε οτι θεση και να σε βαλουν...περα απο τις γυναικες εργαζομενες που ειναι πλειοψηφια (περιπου τα 3/4 του προσωπικου) με τις οποιες μπορεις να πιασεις φιλιες (και να φτιαξεις κυκλο) ή και να κανεις παιχνιδι...ειναι και οι πελατισσες...θα σου βγει το ματι απο τα μουνια που θα βλεπεις καθε μερα...σιγα σιγα θα πιασεις φιλιες και με πελατισσες...αμα σε βλεπουν καθε μερα μετα απο καποιους μηνες θα ερχονται για τα ψωνια τους και θα σου λενε και τα προσωπικα τους κιολας....εκει βεβαια με τις πελατισσες θελει προσοχη να μην εισαι λιγουρης.....απλα θα εισαι πολυ ευγενικος, προσιτος και εξυπηρετικος να αισθανονται ανετα οποτε σε βλεπουν και πιστεψε με αυτες απο μονες τους μετα απο λιγο καιρο θα σου πιανουν κουβεντα και θα σου μιλανε πιο ελευθερα.....
 

Aristippos

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2011
Μηνύματα
380
Like
418
Πόντοι
21
Δεν υπαρχει μεγαλυτερη μουνοφωλια απο τα σουπερμαρκετ....Βρες δουλεια σαν υπαλληλος οποιασδηποτε αλυσιδας σουπερ μαρκετ (Βασιλοπουλος, Σκλαβενιτης, MyMarket, Lidl κτλ....) σε οτι θεση και να σε βαλουν...περα απο τις γυναικες εργαζομενες που ειναι πλειοψηφια (περιπου τα 3/4 του προσωπικου) με τις οποιες μπορεις να πιασεις φιλιες (και να φτιαξεις κυκλο) ή και να κανεις παιχνιδι...ειναι και οι πελατισσες...θα σου βγει το ματι απο τα μουνια που θα βλεπεις καθε μερα...σιγα σιγα θα πιασεις φιλιες και με πελατισσες...αμα σε βλεπουν καθε μερα μετα απο καποιους μηνες θα ερχονται για τα ψωνια τους και θα σου λενε και τα προσωπικα τους κιολας....εκει βεβαια με τις πελατισσες θελει προσοχη να μην εισαι λιγουρης.....απλα θα εισαι πολυ ευγενικος, προσιτος και εξυπηρετικος να αισθανονται ανετα οποτε σε βλεπουν και πιστεψε με αυτες απο μονες τους μετα απο λιγο καιρο θα σου πιανουν κουβεντα και θα σου μιλανε πιο ελευθερα.....
Χαμάλης σε σουπερμάρκετ, Ψιτ παιδί βάλε μισό κιλό φέτα θα λέει η πελάτισσα και θα χτυπάνε τα μουνοχειλα της παλαμάκια.
 

callahan

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2010
Μηνύματα
1.769
Κριτικές
23
Like
3.070
Πόντοι
3.820
Σεβαστή η στάση ζωής σου τύπε,αλλά νομίζω ότι οι πιο πολλοί ψάχνουν και καμια γυναίκα για να μην είναι συνέχεια μόνοι τους.Δε μιλάω για οικογένειες,γάμους και τέτοια,αλλά με τα χρόνια που χάνεσαι γενικώς με κόσμο που ήξερες,θα μείνεις καλαμιά στον κάμπο.Και άμα μείνεις έτσι,δε σου μιλάνε μετά όχι γυναίκες αλλά...ούτε οι συγγενείς σου.

Τεσπα,ο καθένας ας ζει όπως του αρέσει,αλλά καλό είναι να υπάρχουν επιλογές και η μοναξιά να μην είναι καταναγκαστική.
το ιδανικο για τον αντρα ειναι αυτο που περιγραφεις..να εχεις μια γκομενα να περνας καλα χωρις να σου ζαλιζει τα αρχιδια .αν εισαι νεος ομως και βρεις νεα γκομενα ειναι αδυνατον να μη σου ζητησει γαμους και παιδια..αυτη ειναι η φυση της γυναικας...η παραπανω κατασταση μπορει να συμβει μονο οταν μεγαλωσεις μετα τα 50που θα βρεις γκομενα συνηθως χωρισμενη απαλλαγμενη απο αγχος για οικογενεια να περνατε μαζι τον ελευθερο χρονο σας..εκτος και αν ανηκεις στο 0,1% που εχει αναγνωρισιμοτητα, εμφανιση, πολλα λεφτα,παρεες και ελευθερο χρονο και μπορει να αλλαζει γυναικες σαν τα πουκαμισα...
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.536
Κριτικές
62
Like
45.241
Πόντοι
9.297
Δεν υπαρχει μεγαλυτερη μουνοφωλια απο τα σουπερμαρκετ....Βρες δουλεια σαν υπαλληλος οποιασδηποτε αλυσιδας σουπερ μαρκετ (Βασιλοπουλος, Σκλαβενιτης, MyMarket, Lidl κτλ....) σε οτι θεση και να σε βαλουν...περα απο τις γυναικες εργαζομενες που ειναι πλειοψηφια (περιπου τα 3/4 του προσωπικου) με τις οποιες μπορεις να πιασεις φιλιες (και να φτιαξεις κυκλο) ή και να κανεις παιχνιδι...ειναι και οι πελατισσες...θα σου βγει το ματι απο τα μουνια που θα βλεπεις καθε μερα...σιγα σιγα θα πιασεις φιλιες και με πελατισσες...αμα σε βλεπουν καθε μερα μετα απο καποιους μηνες θα ερχονται για τα ψωνια τους και θα σου λενε και τα προσωπικα τους κιολας....εκει βεβαια με τις πελατισσες θελει προσοχη να μην εισαι λιγουρης.....απλα θα εισαι πολυ ευγενικος, προσιτος και εξυπηρετικος να αισθανονται ανετα οποτε σε βλεπουν και πιστεψε με αυτες απο μονες τους μετα απο λιγο καιρο θα σου πιανουν κουβεντα και θα σου μιλανε πιο ελευθερα.....
Σε μεγάλες πόλεις μπορεί ...άλλου no way...next!
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.536
Κριτικές
62
Like
45.241
Πόντοι
9.297
Oπως στις καφετέριες το ίδιο πράγμα μπορεί να γίνει και στο σούπερ μάρκετ...μόνο εντός κύκλου γίνεται δουλειά.Με την προ'υ'ποθεση να ψάχνεται και η άλλη και όχι μονο εσύ αλλιώς δεν έκανες τίποτα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

bookworm

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2023
Μηνύματα
406
Κριτικές
3
Like
434
Πόντοι
21
Δεν υπαρχει μεγαλυτερη μουνοφωλια απο τα σουπερμαρκετ....Βρες δουλεια σαν υπαλληλος οποιασδηποτε αλυσιδας σουπερ μαρκετ (Βασιλοπουλος, Σκλαβενιτης, MyMarket, Lidl κτλ....) σε οτι θεση και να σε βαλουν...περα απο τις γυναικες εργαζομενες που ειναι πλειοψηφια (περιπου τα 3/4 του προσωπικου) με τις οποιες μπορεις να πιασεις φιλιες (και να φτιαξεις κυκλο) ή και να κανεις παιχνιδι...ειναι και οι πελατισσες...θα σου βγει το ματι απο τα μουνια που θα βλεπεις καθε μερα...σιγα σιγα θα πιασεις φιλιες και με πελατισσες...αμα σε βλεπουν καθε μερα μετα απο καποιους μηνες θα ερχονται για τα ψωνια τους και θα σου λενε και τα προσωπικα τους κιολας....εκει βεβαια με τις πελατισσες θελει προσοχη να μην εισαι λιγουρης.....απλα θα εισαι πολυ ευγενικος, προσιτος και εξυπηρετικος να αισθανονται ανετα οποτε σε βλεπουν και πιστεψε με αυτες απο μονες τους μετα απο λιγο καιρο θα σου πιανουν κουβεντα και θα σου μιλανε πιο ελευθερα.....
το εχω στο νου μου και αυτο αλλα ειμαι μονο 23 και δε εχω παει φανταρος ακομα και εκει θελουν να εχεις παει φανταρος.
 

bookworm

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2023
Μηνύματα
406
Κριτικές
3
Like
434
Πόντοι
21
Και άντε για δουλειά υπάρχει και ο Ο.Α Ε.Δ....για να βρεις γκόμενα σε ποια υπηρεσία πρέπει να απευθυνθείς;
αρχιδια σου βρισκει ο Ο.Α.Ε.Δ,ο πατερας μου 3 χρονια εψαχνε και δε του βρηκε τιποτα,επειδη ετυχε και βρηκε σε εσενα δε σημαινει πως βρισκει σε ολους.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.536
Κριτικές
62
Like
45.241
Πόντοι
9.297
αρχιδια σου βρισκει ο Ο.Α.Ε.Δ,ο πατερας μου 3 χρονια εψαχνε και δε του βρηκε τιποτα,επειδη ετυχε και βρηκε σε εσενα δε σημαινει πως βρισκει σε ολους.
Υπάρχουν δύσκολες περιπτώσεις που αργούν πολύ...και εγώ είχα κοντά στα 4 χρόνια άνεργος.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.536
Κριτικές
62
Like
45.241
Πόντοι
9.297
το εχω στο νου μου και αυτο αλλα ειμαι μονο 23 και δε εχω παει φανταρος ακομα και εκει θελουν να εχεις παει φανταρος.
Καλά κάνουν γιατί δεν σε θέλουν για λίγο καιρό μονο εκεί...
 

bookworm

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2023
Μηνύματα
406
Κριτικές
3
Like
434
Πόντοι
21
Καλά κάνουν γιατί δεν σε θέλουν για λίγο καιρό μονο εκεί...
ναι καλα κανουν αλλα ετσι βαζουν ηλιθια στεγανα,στη τελικη θα παω για καποιους μηνες και μετα θα ξαναγυρισω για δουλεια αλλα αμα ειναι βλακες τι να πεις.
 

bookworm

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2023
Μηνύματα
406
Κριτικές
3
Like
434
Πόντοι
21
Υπάρχουν δύσκολες περιπτώσεις που αργούν πολύ...και εγώ είχα κοντά στα 4 χρόνια άνεργος.
εσυ μου ειχες πει μεχρι τα 26 σου δε ειχες δουλεψει ποτε και στα 26 σου βρηκε ο οαεδ δουλεια,το ζητημα ειναι πως στη βρηκε?ο πατερας μου εχει κανει αιτηση και τιποτα 3 χρονια,μονος του βρηκε δουλεια.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.536
Κριτικές
62
Like
45.241
Πόντοι
9.297
εσυ μου ειχες πει μεχρι τα 26 σου δε ειχες δουλεψει ποτε και στα 26 σου βρηκε ο οαεδ δουλεια,το ζητημα ειναι πως στη βρηκε?ο πατερας μου εχει κανει αιτηση και τιποτα 3 χρονια,μονος του βρηκε δουλεια.
Δεν υπάρχει πάντα αντιστοιχία ανάμεσα σε προσφορά και ζήτηση...μπράβο στον μπαμπά σου που καθάρισε μόνος .
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom