Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 189K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 868 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,9%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,3%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 321 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 575 19,5%
  • αλλο

    Ψήφοι: 90 3,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.956

bookworm

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2023
Μηνύματα
406
Κριτικές
3
Like
434
Πόντοι
21
Και αντίστροφα, κάποιος που αντιμετώπισε μερικές φορές σκατοσυμπεριφορά από γυναίκες, θα αρχίσει να συμπεριφέρεται το ίδιο και στις υπόλοιπες. Και μια που είναι καλή και θα δεχτεί τέτοια συμπεριφορά την επόμενη φορά για λόγους άμυνας θα υιοθετήσει την ίδια συμπεριφορά. Ετσι λειτουργεί ο ανθρώπινος εγκέφαλος.
πρωτον μια καλη κοπελα ποτε δε θα παει με εναν μαλακα που εχει σκοπο να φερεται πουστικα σε κοπελες που δε τους φταινε,υπαρχουν διαμαντια κοπελες, αυτες ποτε δε θα πανε με μαλακες και δευτερον ειναι απαραδεκτο να υπαρχουν αντρες στη ελλαδα που να μη εχουν ουτε μια,για καθε εναν εκει εξω πρεπει να αντιστοιχει τουλαχιστον μια,μονο στη ελλαδα υπαρχουν τουλαχιστον οι 5 στους 10 να μην εχουν βρει ουτε μια,αυτο και μονο δειχνει πολλα για τις ελληνιδες.
 

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.258
Like
1.630
Πόντοι
216
Οι ελληνίδες δεν ανταποκρίνονται στο "τυχαίο" φλερτ/πέσιμο, αν αυτά που βλέπουμε στα βιντεάκια των ξένων pua έχουν περιθώριο επιτυχίας κάτω από 50%, εδώ είναι καταδικασμένη η προσπάθεια ευθύς εξαρχής.
Στην Ελλάδα οι γυναίκες πρέπει να σε ξέρουν, και όχι μόνον αυτό, αλλά να είσαι "προτεινόμενος" από το οικείο της/φιλικό της περιβάλλον.
Στην Ελλάδα η ανάπτυξη φιλίας με άλλες γυναίκες είναι μια καλή επένδυση.
 

bookworm

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2023
Μηνύματα
406
Κριτικές
3
Like
434
Πόντοι
21
Οι ελληνίδες δεν ανταποκρίνονται στο "τυχαίο" φλερτ/πέσιμο, αν αυτά που βλέπουμε στα βιντεάκια των ξένων pua έχουν περιθώριο επιτυχίας κάτω από 50%, εδώ είναι καταδικασμένη η προσπάθεια ευθύς εξαρχής.
Στην Ελλάδα οι γυναίκες πρέπει να σε ξέρουν, και όχι μόνον αυτό, αλλά να είσαι "προτεινόμενος" από το οικείο της/φιλικό της περιβάλλον.
Στην Ελλάδα η ανάπτυξη φιλίας με άλλες γυναίκες είναι μια καλή επένδυση.
ναι ναι ξερουμε ποσο για το πουτσο ειναι οι ελληνιδες,μη μας υπευθυμιζεις οτι γεννηθηκαμε σε λαθος χωρα και θα δυσκολευτουμε να βρουμε σχεση γιατι δε εχουμε κυκλο και ειμαστε κλειστοι.
 

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.258
Like
1.630
Πόντοι
216
ναι ναι ξερουμε ποσο για το πουτσο ειναι οι ελληνιδες,μη μας υπευθυμιζεις οτι γεννηθηκαμε σε λαθος χωρα και θα δυσκολευτουμε να βρουμε σχεση γιατι δε εχουμε κυκλο και ειμαστε κλειστοι.
Δυστυχώς ή ευτυχώς έτσι δουλεύουν τα πράγματα στην Ελλάδα. Αν έχεις γυναίκες φίλες, τότε έχεις και το απαραίτητο social proof για τα μάτια των άλλων γυναικών. Μιλάμε πάντα για σύναψη σχέσης, όχι ξεπέτες.
 

bookworm

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2023
Μηνύματα
406
Κριτικές
3
Like
434
Πόντοι
21
Δυστυχώς ή ευτυχώς έτσι δουλεύουν τα πράγματα στην Ελλάδα. Αν έχεις γυναίκες φίλες, τότε έχεις και το απαραίτητο social proof για τα μάτια των άλλων γυναικών. Μιλάμε πάντα για σύναψη σχέσης, όχι ξεπέτες.
ενταξει δε εχω γυναικες φιλες καμια,μονο εναν κολλητο οχι κατι αλλο απο κυκλο οποτε ξερω θα δυσκολευτω να συναψω σχεση
 
  • Like
Αντιδράσεις: Bull81

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.147
Like
4.684
Πόντοι
1.756
Οι ελληνίδες δεν ανταποκρίνονται στο "τυχαίο" φλερτ/πέσιμο, αν αυτά που βλέπουμε στα βιντεάκια των ξένων pua έχουν περιθώριο επιτυχίας κάτω από 50%, εδώ είναι καταδικασμένη η προσπάθεια ευθύς εξαρχής.
Στην Ελλάδα οι γυναίκες πρέπει να σε ξέρουν, και όχι μόνον αυτό, αλλά να είσαι "προτεινόμενος" από το οικείο της/φιλικό της περιβάλλον.
Στην Ελλάδα η ανάπτυξη φιλίας με άλλες γυναίκες είναι μια καλή επένδυση.
Ελλαδα...και για να βγαλεις γκομενα "μέσων" θελει...
 

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.258
Like
1.630
Πόντοι
216
ενταξει δε εχω γυναικες φιλες καμια,μονο εναν κολλητο οχι κατι αλλο απο κυκλο οποτε ξερω θα δυσκολευτω να συναψω σχεση
Το ίδιο και εγώ. Έχω κάνει λίγες σχέσεις στη ζωή μου αλλά αυτές πάντα τις έκανα μόνο από παρέα κοινών γνωστών ή όταν με έκανε "πάσα" κοινή γνωστή. Δεν το συνειδητοποίησα αμέσως, άρχισα να καταλαβαίνω όταν αναρωτήθηκα πώς είναι δυνατόν να είναι τόσο δύσκολο στην Ελλάδα να γνωρίσεις κοπέλα για σχέση. Δεν είναι καθόλου δύσκολο, απλώς δεν δουλεύει το πέσιμο και το πράγμα είναι ένα είδος εξελιγμένου προξενιού για την εποχή μας.
Μιλάμε τώρα για απλές κοπέλες της διπλανής πόρτας.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.531
Κριτικές
62
Like
45.236
Πόντοι
9.297

bookworm

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2023
Μηνύματα
406
Κριτικές
3
Like
434
Πόντοι
21
Το ίδιο και εγώ. Έχω κάνει λίγες σχέσεις στη ζωή μου αλλά αυτές πάντα τις έκανα μόνο από παρέα κοινών γνωστών ή όταν με έκανε "πάσα" κοινή γνωστή. Δεν το συνειδητοποίησα αμέσως, άρχισα να καταλαβαίνω όταν αναρωτήθηκα πώς είναι δυνατόν να είναι τόσο δύσκολο στην Ελλάδα να γνωρίσεις κοπέλα για σχέση. Δεν είναι καθόλου δύσκολο, απλώς δεν δουλεύει το πέσιμο και το πράγμα είναι ένα είδος εξελιγμένου προξενιού για την εποχή μας.
Μιλάμε τώρα για απλές κοπέλες της διπλανής πόρτας.
εχεις δικιο σε ολα τι να λεμε ψεματα?πρεπει να εχεις κυκλο αλλιως θα δυσκολευτεις,μαλλον και εγω αν κανω ποτε σχεση απο προξενιο θα τη κανω,που φτασαμε εν ετη 2023 και να μιλαμε ακομα για προξενια αντι να λειτουργει το φλερτ(δλδ να ερχονται γκομενες να σου μιλανε να κανουν το πρωτο βημα ή οταν μιλαμε αγορια σε γκομενες να ειναι δεκτικες αυτες αλλα τιποτα απο τα 2 δε συμβαινει),δυστιχως οι γκομενες εχουν ιδεες 1850 ακομα.
 

ALX4

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2014
Μηνύματα
263
Like
735
Πόντοι
81
Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα ειναι οι σχεσεις τωρα...και αυτοι που ειναι σε σχεση δεν καλοπερνανε. Εχω δει περιπτωσεις που τους εχουν κανει υπηρετες...τους βγαζουν φωτογραφιες, τους βαζουν να πλενουν,να μαγειρευουν,να τις κερνανε και να τους απομακρυνουν απο φιλους.Λιγες οι καλες περιπτωσεις εκει εξω..απο εκει και περα διαλεγεις και παιρνεις..
 

bookworm

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2023
Μηνύματα
406
Κριτικές
3
Like
434
Πόντοι
21
Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα ειναι οι σχεσεις τωρα...και αυτοι που ειναι σε σχεση δεν καλοπερνανε. Εχω δει περιπτωσεις που τους εχουν κανει υπηρετες...τους βγαζουν φωτογραφιες, τους βαζουν να πλενουν,να μαγειρευουν,να τις κερνανε και να τους απομακρυνουν απο φιλους.Λιγες οι καλες περιπτωσεις εκει εξω..απο εκει και περα διαλεγεις και παιρνεις..
αμα γαμανε καθε μερα χεστηκαν που τους εχουν κανει δουλους,σκοπος ειναι να λυσουν το θεμα του γαμησιου,απαξ και το λυσουν κανουν το μαλακα για να περνανε καλα και τελος,αμα ομως ξερεις περιπτωσεις που ουτε γαμανε και τους κανουν και υπηρετες αυτοι οντως κακοπερνανε,ειναι και ζωα που δε τις χωριζουν.
 

ALX4

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2014
Μηνύματα
263
Like
735
Πόντοι
81
αμα γαμανε καθε μερα χεστηκαν που τους εχουν κανει δουλους,σκοπος ειναι να λυσουν το θεμα του γαμησιου,απαξ και το λυσουν κανουν το μαλακα για να περνανε καλα και τελος,αμα ομως ξερεις περιπτωσεις που ουτε γαμανε και τους κανουν και υπηρετες αυτοι οντως κακοπερνανε,ειναι και ζωα που δε τις χωριζουν.
Αν εχουν ορεξη να πηδανε ορκες και ασχημες τοτε οκ. Εμαθα περιπτωση που εχει η αλλη 4 παιδια παντρεμενη και πηγε master chef περασε αλλα δεν μπηκε στο σπιτι γτ ειχε γκομενο και δεν μπορουσε να τον αφησει. Εφυγε προς το μερος της με καραβι...και πηγε ο αντρας να την υποδεχτει με τα παιδια και την ειδε με τον γκομενο αγκαλια...
 

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.258
Like
1.630
Πόντοι
216
εχεις δικιο σε ολα τι να λεμε ψεματα?πρεπει να εχεις κυκλο αλλιως θα δυσκολευτεις,μαλλον και εγω αν κανω ποτε σχεση απο προξενιο θα τη κανω,που φτασαμε εν ετη 2023 και να μιλαμε ακομα για προξενια αντι να λειτουργει το φλερτ(δλδ να ερχονται γκομενες να σου μιλανε να κανουν το πρωτο βημα ή οταν μιλαμε αγορια σε γκομενες να ειναι δεκτικες αυτες αλλα τιποτα απο τα 2 δε συμβαινει),δυστιχως οι γκομενες εχουν ιδεες 1850 ακομα.
Πόσο χρονων είσαι τύπε, αν επιτρέπεται?
 

bookworm

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2023
Μηνύματα
406
Κριτικές
3
Like
434
Πόντοι
21
Αν εχουν ορεξη να πηδανε ορκες και ασχημες τοτε οκ. Εμαθα περιπτωση που εχει η αλλη 4 παιδια παντρεμενη και πηγε master chef περασε αλλα δεν μπηκε στο σπιτι γτ ειχε γκομενο και δεν μπορουσε να τον αφησει. Εφυγε προς το μερος της με καραβι...και πηγε ο αντρας να την υποδεχτει με τα παιδια και την ειδε με τον γκομενο αγκαλια...
αυτες ειναι καριολες ρε που κανουν τετοια,μακρια απο τετοιες,οσο για τις ορκες οντως δε παλευονται οι χοντρες ουτε εμενα μαρεσουν αλλα αμα η αλλη ειναι ασχημομουρα αλλα με σωμα λεπτο τοτε μπαινω,στις πολυ χοντρες σε φαση ορκες οχι δε ενδιδω και δε ζηλευω και οποιον τα φτιαχνει με χοντρες.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Πόσο χρονων είσαι τύπε, αν επιτρέπεται?
23
 

ALX4

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2014
Μηνύματα
263
Like
735
Πόντοι
81
αυτες ειναι καριολες ρε που κανουν τετοια,μακρια απο τετοιες,οσο για τις ορκες οντως δε παλευονται οι χοντρες ουτε εμενα μαρεσουν αλλα αμα η αλλη ειναι ασχημομουρα αλλα με σωμα λεπτο τοτε μπαινω,στις πολυ χοντρες σε φαση ορκες οχι δε ενδιδω και δε ζηλευω και οποιον τα φτιαχνει με χοντρες.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


23

αυτες ειναι καριολες ρε που κανουν τετοια,μακρια απο τετοιες,οσο για τις ορκες οντως δε παλευονται οι χοντρες ουτε εμενα μαρεσουν αλλα αμα η αλλη ειναι ασχημομουρα αλλα με σωμα λεπτο τοτε μπαινω,στις πολυ χοντρες σε φαση ορκες οχι δε ενδιδω και δε ζηλευω και οποιον τα φτιαχνει με χοντρες.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


23
Η κουτοπονηρια ειναι στις εργοστασιακες ρυθμισεις τους..οποια εμφανηση και μορφωση και να εχουν. Παντα θελουν να κερδισουν κατι..το βλεπεις και στα απλα. Θελουν ισοτητα ΑΛΛΑ ο αντρας πρεπει να κερναει...
 
  • Like
Αντιδράσεις: Bull81

bookworm

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2023
Μηνύματα
406
Κριτικές
3
Like
434
Πόντοι
21
Βρες μια δουλειά που ως περιβάλλον θα σου δώσει την ευκαιρία να αποκτήσεις γυναίκες φίλες.
περιμενω ηδη μια δουλεια να δω τι θα γινει και αν δε κατσει εχω αλλες δουλειες στο μυαλο μου,μη φανταστεις ομως δουλειες κοινωνικες,στιλ να κουβαλαω με κοβω δε ειμαι ο φλωρακος της καφετεριας που μαζευονται γκομενες.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Η κουτοπονηρια ειναι στις εργοστασιακες ρυθμισεις τους..οποια εμφανηση και μορφωση και να εχουν. Παντα θελουν να κερδισουν κατι..το βλεπεις και στα απλα. Θελουν ισοτητα ΑΛΛΑ ο αντρας πρεπει να κερναει...
ποσο σωστος επισης θελουν ισοτητα αλλα ο αντρας πρεπει παντοτε να κανει το πρωτο βημα στο φλερτ αυτες ΠΟΤΕ,αυτες ειναι οι αχρηστες οι ελληνιδες.
 

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.258
Like
1.630
Πόντοι
216
Η κουτοπονηρια ειναι στις εργοστασιακες ρυθμισεις τους..οποια εμφανηση και μορφωση και να εχουν. Παντα θελουν να κερδισουν κατι..το βλεπεις και στα απλα. Θελουν ισοτητα ΑΛΛΑ ο αντρας πρεπει να κερναει...
Εγώ γιατί με όσες έχω βγει ραντεβού είδα και έπαθα να κεράσω εγώ? :think:
 

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.258
Like
1.630
Πόντοι
216
περιμενω ηδη μια δουλεια να δω τι θα γινει και αν δε κατσει εχω αλλες δουλειες στο μυαλο μου,μη φανταστεις ομως δουλειες κοινωνικες,στιλ να κουβαλαω με κοβω δε ειμαι ο φλωρακος της καφετεριας που μαζευονται γκομενες.
Αν στη δουλειά δεν έχει πολλές γυναίκες είναι δύσκολο τότε. Σε περιβάλλον σαν αυτό που λες, η μόνη ελπίδα είναι από να κάνεις άντρες φίλους και απο εκεί να χωθείς σε κάποια παρέα. Αλλα αν κι αυτοί είναι παντρεμένοι και μεγάλοι σε ηλικία τότε τα πράγματα δυσκολεύουν πολύ.
 

bookworm

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2023
Μηνύματα
406
Κριτικές
3
Like
434
Πόντοι
21
Αν στη δουλειά δεν έχει πολλές γυναίκες είναι δύσκολο τότε. Σε περιβάλλον σαν αυτό που λες, η μόνη ελπίδα είναι από να κάνεις άντρες φίλους και απο εκεί να χωθείς σε κάποια παρέα. Αλλα αν κι αυτοί είναι παντρεμένοι και μεγάλοι σε ηλικία τότε τα πράγματα δυσκολεύουν πολύ.
ναι ξερω,δε αρκει μονο να βρεις δουλεια,θελει και δουλεια με γκομενες αλλα θελει αλλα σκιλς σε τετοιες δουλειες οπως κλαμπ,καφετερια,αυτοπεποιθηση,κοινωνικος κλπ που εγω δε τα εχω ειμαι πιο κλειστος και χαμηλων τονων οποτε κανα κουβαλημα ή καμια λατζα με κοβω που ειναι να εχεις σωματικη δυναμη και ολα κομπλε και πιστεψε με εχω πολυ σωματικη δυναμη.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Bull81

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom