Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 189K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 12 άτομα (0 μέλη και 12 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 868 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,9%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,3%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 321 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 575 19,5%
  • αλλο

    Ψήφοι: 90 3,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.956

ALX4

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2014
Μηνύματα
263
Like
735
Πόντοι
81
Εγώ γιατί με όσες έχω βγει ραντεβού είδα και έπαθα να κεράσω εγώ? :think:
Εξαρταται απο την ηλικιακη βαθμιδα που ειναι...οι κατω των 26 δεν κανουν κινηση καν. Εχω δει και περιπτωσεις ανω των 26 που κανουν το κλασικο οταν ειναι να φυγουμε..πανε και καλα τουαλετα για να πληρωσεις εσυ. Αλλα υπαρχουν κ μερικες που κανουν κινηση
 
Τελευταία τροποποίηση:

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.816
Like
17.855
Πόντοι
3.656
Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα ειναι οι σχεσεις τωρα...και αυτοι που ειναι σε σχεση δεν καλοπερνανε. Εχω δει περιπτωσεις που τους εχουν κανει υπηρετες...τους βγαζουν φωτογραφιες, τους βαζουν να πλενουν,να μαγειρευουν,να τις κερνανε και να τους απομακρυνουν απο φιλους.Λιγες οι καλες περιπτωσεις εκει εξω..απο εκει και περα διαλεγεις και παιρνεις..

Τις θέλουν όμως για να μην είναι μπακούρια και για να έχουν παρέα.

Γιατί αν δεν παίζει γκόμενα μετά απο μια ηλικία,μένεις περιθώριο.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.536
Κριτικές
62
Like
45.241
Πόντοι
9.297
αμα γαμανε καθε μερα χεστηκαν που τους εχουν κανει δουλους,σκοπος ειναι να λυσουν το θεμα του γαμησιου,απαξ και το λυσουν κανουν το μαλακα για να περνανε καλα και τελος,αμα ομως ξερεις περιπτωσεις που ουτε γαμανε και τους κανουν και υπηρετες αυτοι οντως κακοπερνανε,ειναι και ζωα που δε τις χωριζουν.
Γιατί έχουν καταντήσει σαν γκόμενες και προτιμούν να είναι με μια ελλεηνίδα να τους ψήνει το ψάρι στα χείλη παρά να τα βροντηξουν όλα και να μείνουν μόνοι οσο χρειαστεί μέχρι να βρουν κάποια της προκοπής.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.536
Κριτικές
62
Like
45.241
Πόντοι
9.297
Τις θέλουν όμως για να μην είναι μπακούρια και για να έχουν παρέα.

Γιατί αν δεν παίζει γκόμενα μετά απο μια ηλικία,μένεις περιθώριο.
Αλήθεια είναι ...μιλάμε για ξεφτιλες με παθητική γυναικεία ψυχολογία που δεν αντέχουν να είναι μόνοι.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Αν δεν έχεις social proof δεν πιάνει ούτε αυτό.
Social proof=;
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.536
Κριτικές
62
Like
45.241
Πόντοι
9.297
Βρες μια δουλειά που ως περιβάλλον θα σου δώσει την ευκαιρία να αποκτήσεις γυναίκες φίλες.
Τέτοιες δουλειές είναι κυρίως σε καφετέριες και αν είσαι άνω των 25 δύσκολα....
 

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.258
Like
1.630
Πόντοι
216
Αυτό που έχεις και ανεβάζει την αξία σου στα μάτια των άλλων γυναικών. Απ' το αν φοράς καλά ρούχα μέχρι αν έχεις "αποδοχή" από άλλες γυναίκες.



Τέτοιες δουλειές είναι κυρίως σε καφετέριες και αν είσαι άνω των 25 δύσκολα....
Γιατί, οι γυναίκες μόνο σε καφέ δουλεύουν?
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.536
Κριτικές
62
Like
45.241
Πόντοι
9.297
Αυτό που έχεις και ανεβάζει την αξία σου στα μάτια των άλλων γυναικών. Απ' το αν φοράς καλά ρούχα μέχρι αν έχεις "αποδοχή" από άλλες γυναίκες.




Γιατί, οι γυναίκες μόνο σε καφέ δουλεύουν?
Αποδοχή και να έχεις πρέπει να έχεις δίπλα σου συναισθηματικά διαθέσιμες γυναίκες και να μην έχουν κολλήματα του τύπου "τι θα πει ο κόσμος"...
Σε καφετέριες συνήθως βγάζουν τα μάτια τους μεταξύ τους...μικρογραφία της ελληνικής κοινωνιας...όσοι είναι εκτός κυκλωμάτων είναι ΕΚΤΟΣ!
 

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.258
Like
1.630
Πόντοι
216
Αποδοχή και να έχεις πρέπει να έχεις δίπλα σου συναισθηματικά διαθέσιμες γυναίκες και να μην έχουν κολλήματα του τύπου "τι θα πει ο κόσμος"...
Σε καφετέριες συνήθως βγάζουν τα μάτια τους μεταξύ τους...μικρογραφία της ελληνικής κοινωνιας...όσοι είναι εκτός κυκλωμάτων είναι ΕΚΤΟΣ!
Γυναίκες που έχουν βγει απ' το σπίτι και είναι έξω και δουλεύουν, δεν έχουν τέτοια κόμπλεξ.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.536
Κριτικές
62
Like
45.241
Πόντοι
9.297
Γυναίκες που έχουν βγει απ' το σπίτι και είναι έξω και δουλεύουν, δεν έχουν τέτοια κόμπλεξ.
Νομιζεις...σε μικρές κοινωνίες φοβούνται μην τις πιάσει η γειτόνισσα στο στόμα της.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.536
Κριτικές
62
Like
45.241
Πόντοι
9.297
Ποιά μικρή κοινωνία? Για τα Άνω Κατσικόβραχα μιλάς?
Για πόλεις με πενταψηφιο πληθυσμό....ίδια μυαλά με τα Άνω Κατσικοβραχα έχουν.
Το ότι μαλακιζονται όλη μέρα στα σοσιαλ μύδια και τα κρεμμύδια νομίζεις τις κάνει ανοιχτομυαλες;
 

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.258
Like
1.630
Πόντοι
216
Για πόλεις με πενταψηφιο πληθυσμό....ίδια μυαλά με τα Άνω Κατσικοβραχα έχουν.
Το ότι μαλακιζονται όλη μέρα στα σοσιαλ μύδια και τα κρεμμύδια νομίζεις τις κάνει ανοιχτομυαλες;
Δεν είναι όλες στα σόσιαλ μίντια.
 
Εγγρ.
24 Νοε 2021
Μηνύματα
2.387
Like
3.705
Πόντοι
456
Αν εχουν ορεξη να πηδανε ορκες και ασχημες τοτε οκ. Εμαθα περιπτωση που εχει η αλλη 4 παιδια παντρεμενη και πηγε master chef περασε αλλα δεν μπηκε στο σπιτι γτ ειχε γκομενο και δεν μπορουσε να τον αφησει. Εφυγε προς το μερος της με καραβι...και πηγε ο αντρας να την υποδεχτει με τα παιδια και την ειδε με τον γκομενο αγκαλια...
Την χώρισε;
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.816
Like
17.855
Πόντοι
3.656
Αλήθεια είναι ...μιλάμε για ξεφτιλες με παθητική γυναικεία ψυχολογία που δεν αντέχουν να είναι μόνοι.

Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι όποιος δε θέλει να'ναι μόνος,έχει και γυναικεία ψυχολογία.Μην τα μπερδεύουμε.Άλλο να είσαι υπηρέτης και άλλο να'χεις κάποια για σεξ/συντροφικότητα/συνοδεία κλπ.Πιστεύω το δεύτερο είναι αυτό που ψάχνουν οι περισσότεροι.

Εσύ ας πούμε είσαι κατηγορία που αντέχεις μόνος,βγαίνεις μόνος κλπ.Άλλοι δεν μπορούνε έτσι ή τελοσπάντων να'ναι έτσι για μεγάλο διάστημα,γιατί θα τους πάρει απο κάτω κάποια στιγμή
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.536
Κριτικές
62
Like
45.241
Πόντοι
9.297
Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι όποιος δε θέλει να'ναι μόνος,έχει και γυναικεία ψυχολογία.Μην τα μπερδεύουμε.Άλλο να είσαι υπηρέτης και άλλο να'χεις κάποια για σεξ/συντροφικότητα/συνοδεία κλπ.Πιστεύω το δεύτερο είναι αυτό που ψάχνουν οι περισσότεροι.

Εσύ ας πούμε είσαι κατηγορία που αντέχεις μόνος,βγαίνεις μόνος κλπ.Άλλοι δεν μπορούνε έτσι ή τελοσπάντων να'ναι έτσι για μεγάλο διάστημα,γιατί θα τους πάρει απο κάτω κάποια στιγμή
Eιμαι μια κατηγορία μόνος μου!
Σιγά μην παρακαλάω τον καθενα και την καθεμία για να πάμε σε μια εκδήλωση η στον κινηματογράφο.
Δουλεύω μόνος όπως λένε στις αμερικανικές αστυνομικές ταινίες.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.536
Κριτικές
62
Like
45.241
Πόντοι
9.297
Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι όποιος δε θέλει να'ναι μόνος,έχει και γυναικεία ψυχολογία.Μην τα μπερδεύουμε.Άλλο να είσαι υπηρέτης και άλλο να'χεις κάποια για σεξ/συντροφικότητα/συνοδεία κλπ.Πιστεύω το δεύτερο είναι αυτό που ψάχνουν οι περισσότεροι.

Εσύ ας πούμε είσαι κατηγορία που αντέχεις μόνος,βγαίνεις μόνος κλπ.Άλλοι δεν μπορούνε έτσι ή τελοσπάντων να'ναι έτσι για μεγάλο διάστημα,γιατί θα τους πάρει απο κάτω κάποια στιγμή
Πάντως η Κα'ι'λη δεν αντεχε μόνη....θα προτιμούσε να είναι σε τυπικό κελι με μερικές ακόμα και να κολλήσει και καμμία κινεζική πανούκλα για να μας τα πρήζουν μετά οι Βρυξελλιωται ανταποκρίται με ανακοινωθέντα για το αν έχει πυρετό και αν τα κακακια της ήσαν υδαρη η όχι....:confused:.
Αν και αυτό δεν σε πείθει για το ότι ο φόβος της μοναξιάς είναι χαρακτηριστικό γυναικείας ψυχοσύνθεσης τότε δεν έχω να πω κάτι άλλο.:dunno:
 

bujin

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
40
Like
17
Πόντοι
0
Σπανιοτατα γραφω εδω μεσα. my 2 cents λοιπον
Εκανα σχεση με ελληνιδα με την οποια πριν τη σχεση ημασταν φιλοι περιπου 6 χρονια
friends with benefits που λενε και στο χωριο μου
Οταν ξεκινησαμε τη σχεση αρχισαν και τα προβληματα
Και μιλαμε για κοπελα παρα πολυ καλη ,ακεραιος χαρακτηρας ,με πολυ καλη δουλεια και οικονομικα ανεξαρτητη
Ποτε δεν μου εγινε βαρος στον οικονομικο τομεα αντιθετως θα ελεγα .
Και ενω στη δουλεια της και γενικα στη ζωη της ηταν πολυ καλη και προγραματισμενη και ολα τα καλα, στα της σχεσης οι ιδεες που κουβαλουσε ηταν μην πω τι .
Καταρχην μπορω να γραφω εως αυριο αλλα θα προσπαθησω να συνοψισω σε λιγες γραμμες
Δεν ειμαι ουτε φτωχος ουτε πλουσιος ,γενικα μια μεση καλη κατασταση στα οικονομικα μεσαια ταξη οπως το λενε
Οταν τα φτιαξαμε ημουνα σε φαση ανεργιας μετα απο 26 χρονια που ειχα μαγαζι. Παρολα αυτα υπηρχε εισοδημα απο αλλου
Μετακομισα σε αυτη σε αλλη πολη ..Πρωτες προστριβες οτι πρεπει να βρω δουλεια ,
Της λεω οτι σκοπευω να μην βιαστω και οτι θα παρει οσο χρονο χρειαστει διοτι περναγα εκεινη την εποχη μια χοντρη φαση με κρισεις πανικου καταθλιψεις και αλλα πραγματα. Αυτη εκει να πιεζει να βρω δουλεια
Εγω απο την αλλη επειδη εκεινη δουλευε αρκετες ωρες το συνολο 10 την ημερα βαζω και το χρονο του πηγαινε ελα ,και επειδη εγω δεν δουλευα, φροντιζα στο σπιτι να ειναι ολα οκ . Μαρεσει γενικα να ασχολουμε με το σπιτι οπως επισης και το να μαγειρευω
Οποτε μονιμως ερχοταν απο τη δουλεια και τα εβρισκε ολα η σχεδον ολα (πχ δεν σιδερωνω δεν το γουσταρω ) ετοιμα
Αυτο δεν εκτιμηθηκε ποτε ομως ,
Εχει 3 φιλες ολες μπακουρια και μαζευοντουσαν μια φορα τη βδομαδα μια στο σπιτι της μιας μιας στης αλλης για να αραξουν,
Το κοινο θεμα τους ηταν παντα το οτι δεν υπαρχουν αντρες (ακουσον ακουσον) και οτι οι μισοι ειναι gay , οι αλλοι δεν αξιζουν και οι λιγοι που αξιζουν ειναι παντρεμενοι. Φυσικα μου τα ελεγε και εμενα αυτα και η απαντηση μου ηταν οτι αυτα τα λετε για να καλυψετε τη δικια σας ανικανοτητα να βρειτε ενα σωστο αντρα
Και στην τελικη αφου λετε οτι οι καλοι ειναι δυστηχως πιασμενοι ( παντρεμενοι) ε αυτοι οι καλοι καποτε ηταν ελευθεροι οποτε ας τους πιανατε εσεις .
Μετα υπηρχε και η ολη φιλοσοφια η φεμινιστικη που σου σηκωνεται η τριχα με τις παπαριες που ακους .
Το αποτελεσμα βεβαια ειναι οτι 2-3 χρονια αντεξε αυτη η σχεση και δεν αντεξα αλλο και την εκανα
Τι σε νοιαζει κοπελα μου εαν την παρουσα στιγμη δεν δουλευω ? Δεν εχω τα εσοδα μου? Δεν ειμαι σωστος απεναντι σου στα οικονομικα ? ( φυσικα και αυτη ηταν ολοσωστη απεναντι μου ,ποτε δεν με επιβαρυνε )
Το κριμα για μενα ειναι οτι ενω ειναι ενας φανταστικος χαρακτηρας με ακεραιοτητα ,δικαιη, και δεν σκεφτεται πουτανιστικα ,απο την αλλα οι γενικες της αντιληψεις περι σχεσεων την εχουν φτασει εκει που εχει φτασει δλδ να μην στεριωνει καμια σχεση της .
Και φυσικα οταν ολα αυτα της τα θεσεις με συζητηση καταληγει παντα στο οτι αυτη δεν φταιει ποτε και οτι σε ολες της τις σχεσεις παντα εφταιγε ο αντρας που στραβωσανε και χωρισαν
Τρελαινομαι οταν συναντω ανθρωπους οι οποιοι εχουν την νοοτροπια πως οτι παει στραβα τστη ζωη τους παντα φταιει καποιος εξωγενης παραγοντας (καποιος αλλος ) και ποτε οι ιδιοι
Κοινως αυτοι ειναι οι αλαθητοι και ολοι εμεις οι αλλοι κανουμε λαθη

40 πλας οι3 φιλες και της ειπα μια μερα οτι θα κανω και στις 3 δωρο τα καλυτερα ραφια του ικεα:grin:
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.816
Like
17.855
Πόντοι
3.656
Eιμαι μια κατηγορία μόνος μου!
Σιγά μην παρακαλάω τον καθενα και την καθεμία για να πάμε σε μια εκδήλωση η στον κινηματογράφο.
Δουλεύω μόνος όπως λένε στις αμερικανικές αστυνομικές ταινίες.

Σεβαστή η στάση ζωής σου τύπε,αλλά νομίζω ότι οι πιο πολλοί ψάχνουν και καμια γυναίκα για να μην είναι συνέχεια μόνοι τους.Δε μιλάω για οικογένειες,γάμους και τέτοια,αλλά με τα χρόνια που χάνεσαι γενικώς με κόσμο που ήξερες,θα μείνεις καλαμιά στον κάμπο.Και άμα μείνεις έτσι,δε σου μιλάνε μετά όχι γυναίκες αλλά...ούτε οι συγγενείς σου.

Τεσπα,ο καθένας ας ζει όπως του αρέσει,αλλά καλό είναι να υπάρχουν επιλογές και η μοναξιά να μην είναι καταναγκαστική.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom