Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 189K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 867 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,9%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,3%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 321 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 573 19,4%
  • αλλο

    Ψήφοι: 90 3,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.953

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.254
Κριτικές
62
Like
44.896
Πόντοι
9.297
Γνωριμία μέσω τιντερ μιας ψωνισμενης, κοντής με κώλο σαν μαούνα, τεμπελας ελλεεινίδας. Επισυνάπτεται στοιχομυθεία στο viber, πραγματικά θέλω να ξεράσω.
Χαρά στο κουράγιο σας να βγάζετε τα μάτια σας στα μπλιμπλικια για να νιώθει σημαντική η κάθε χαζοβιολα ενώ αφήνετε να περνάνε από δίπλα σας ωραίες γυναίκες γιατί τις θεωρείτε απρόσιτες....περαστικά σας.
Τουλάχιστον με την άμεση προσέγγιση ξέρετε πού πάτε....όμως αυτό προ'υ'ποθετει όργανα που οι "εραστές " :jerking:του πληκτρολογίου συνήθως δεν διαθέτουν.
 

Ghajnsielem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2023
Μηνύματα
806
Κριτικές
1
Like
2.202
Πόντοι
446
έχω ξενερώσει τόσο πολύ με τις γηγενείς γυναίκες που ούτε ασχολούμαι πια με τα χίλια ζόρια να κάνεις κουβέντα περί ανέμων και υδάτων, τόσο δύσκολες και αχάριστες που δεν εκτιμάνε τίποτα μέχρι να κλείσουν τα 30 που αρχίζει η κατηφόρα τους. Σύχναζα σε μια μπυραρία solo κοντά στο σπίτι μου και ήταν μια κοπέλα στην ηλικία μου και ερχότανε συνήθως μόνη της και απο εμφάνιση στη λίγκα μου (Γ' εθνική κατηγόρια ποδοσφαίρου) τις είχα κεράσει μπύρες κάποιες φόρες όποτε την έβλεπα μόνη της έλεγε ναι μεν ευχαριστώ αλλά είχε αμηχανία μεγάλη, της πιάνω κουβέντα μια φορά με τα χίλια ζόρια να πάρω μια απάντηση από τις τυπικές ερωτήσεις που κάνεις συνήθως και ψυχρές ήτανε. Πριν 3 χρόνια της μίλησα τελευταία φορά, περσί πηγαίνω πάλι στην μπυραρία μετά απο ένα μανίκι που έριξα σε κωλόμπαρο και την πετυχαίνω πάλι μόνη της και λέω στον barman δώστης ότι πίνει απο μένα το δίνει εκπλήζετε και όταν φεύγω της λέω καληνύχτα ρώταει με παραπονεμένο ύφος "φεύγεις;" της λέω "ναι γιατί ειμαι κουρασμένος απο ταξίδι". Λίγες μέρες μετά ήμουν στην μπυραρία μόνος , ήρθε πάλι αλλά με την παρέα της με χαιρέτησε και μου χαίδεψε φιλικά τον ώμο. Που θέλω να καταλήξω όταν πλησιάζει τα 30 η γυναίκα τότε να αρχίζει να εκτιμάει πέντε πράγματα παραπάνω από τον άλλον και ας είναι μικρό κέρασμα. Τα λεφτά για μένα δεν είναι κάτι σημαντικό που θα χάσω ο χρόνος που είναι πιο πολύτιμος.
 

The1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2019
Μηνύματα
1.438
Κριτικές
14
Like
4.453
Πόντοι
746

Mounokolotripidogliftis

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
397
Κριτικές
46
Like
2.442
Πόντοι
3.172
Πριν κάποιο καιρό,είχα χωρίσει με την πρώην επειδή δεν ήθελα άμεσα παιδιά κτλ.. προχωρήσαμε και οι δύο..με την ίδια να ζηλεύει και να ρωτάει λεπτομέρειες με ποια είμαι..και πριν κάποιες μέρες την ρώτησα πώς πάει με το παιδί που είναι .και λέει πως θέλει παιδιά αλλά δεν ξέρει αν κάνει ..μα καλά τις λέω δεν είναι ο λόγος που χωρίσαμε;φυσικά και την μπλοκαρα από παντού
 

Knoper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2022
Μηνύματα
971
Like
2.749
Πόντοι
446
Γούστα είναι αυτά μωρό μου για αυτό δεν βρίσκεις Ελληνίδα στην Ελλάδα ! Εκεί έξω μας τιμανε !!!! Εσείς για καμία Βουλγαρα-Ρουμάνα είστε και πολύ σας είναι :wink::kiss-mark:
Εσύ πως ξεμεινες εδώ κ πάει τόσο ταλέντο χαμένο;;;
 

George Alpha

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
2.038
Like
6.571
Πόντοι
1.056

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.157
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
έχω ξενερώσει τόσο πολύ με τις γηγενείς γυναίκες που ούτε ασχολούμαι πια με τα χίλια ζόρια να κάνεις κουβέντα περί ανέμων και υδάτων, τόσο δύσκολες και αχάριστες που δεν εκτιμάνε τίποτα μέχρι να κλείσουν τα 30 που αρχίζει η κατηφόρα τους. Σύχναζα σε μια μπυραρία solo κοντά στο σπίτι μου και ήταν μια κοπέλα στην ηλικία μου και ερχότανε συνήθως μόνη της και απο εμφάνιση στη λίγκα μου (Γ' εθνική κατηγόρια ποδοσφαίρου) τις είχα κεράσει μπύρες κάποιες φόρες όποτε την έβλεπα μόνη της έλεγε ναι μεν ευχαριστώ αλλά είχε αμηχανία μεγάλη, της πιάνω κουβέντα μια φορά με τα χίλια ζόρια να πάρω μια απάντηση από τις τυπικές ερωτήσεις που κάνεις συνήθως και ψυχρές ήτανε. Πριν 3 χρόνια της μίλησα τελευταία φορά, περσί πηγαίνω πάλι στην μπυραρία μετά απο ένα μανίκι που έριξα σε κωλόμπαρο και την πετυχαίνω πάλι μόνη της και λέω στον barman δώστης ότι πίνει απο μένα το δίνει εκπλήζετε και όταν φεύγω της λέω καληνύχτα ρώταει με παραπονεμένο ύφος "φεύγεις;" της λέω "ναι γιατί ειμαι κουρασμένος απο ταξίδι". Λίγες μέρες μετά ήμουν στην μπυραρία μόνος , ήρθε πάλι αλλά με την παρέα της με χαιρέτησε και μου χαίδεψε φιλικά τον ώμο. Που θέλω να καταλήξω όταν πλησιάζει τα 30 η γυναίκα τότε να αρχίζει να εκτιμάει πέντε πράγματα παραπάνω από τον άλλον και ας είναι μικρό κέρασμα. Τα λεφτά για μένα δεν είναι κάτι σημαντικό που θα χάσω ο χρόνος που είναι πιο πολύτιμος.
Ουτε καν. ΤΙ να εκτιμησει?
 

Ghajnsielem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2023
Μηνύματα
806
Κριτικές
1
Like
2.202
Πόντοι
446
Ουτε καν. ΤΙ να εκτιμησει?
Οτι δείχνει ένα μικρό ενδιαφέρον ο άλλος για αυτήν, αλλά ούτε αυτό κάνει η γηγενής και κάθε γυναίκα επηρεασμένη από το δυτικό τρόπο ζωής γιατί πιστεύει ακόμα έχει πέραση και ας είναι γ εθνικής κατηγορίας ποδοσφαίρου η πλησιάζει ή πέρασε τα 30.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.789
Πόντοι
3.656
Αυτό ακριβώς Όταν εγώ πχ είμαι άνεργος , η ακόμη χειρότερα άεργος , η είμαι με 500ευρω τον μήνα [ για όσο είμαι ] και ενώ δεν μπορώ να συντηρήσω ούτε καν τον εαυτό μου κτλ , θεωρώ ότι όποια δεν με επιλεγεί για γαμβρό και για πατέρα των παιδιών της , κτλ . είναι τσούλα , σκρόφα , και χίλια δυο άλλα κτλ η θεωρώ ότι είναι όλα αυτά λόγο του ότι θέλει κάποιον για να ανοίξει σπίτι , και όχι εμένα για να μπορώ να γαμάω κάποιαν κτλ

αυτό βασικά σημαίνει , ότι στην καλύτερη περίπτωση , είμαι το απόλυτο σαικο

Σε καμιά περίπτωση όμως δεν κατακρίνω [ όπως και σέβομαι ] αυτόν που δεν έχει χρήματα , αυτόν είναι άνεργος κτλ , η ακόμη και άστεγος , εφόσον δεν υποστηρίζει τα παραπάνω .

Τώρα για όσους , και για όσες , φταίνε οι πάντες και τα πάντα εκτός από τους ίδιους κτλ δεν βγαίνει άκρη .

Όταν η γυναίκα είναι άνεργη/άεργη/του 500ευρου,και θέλει να κάνει γάμο και οικογένεια,αυτή είναι σάικο ή όχι;

Ή μ΄ήπως επειδή είναι γυναίκα,δεν θα πείτε ότι είναι τεμπέλα και άχρηστη,αλλά ότι...χτυπάει το μητρικό της ρολόι :jerking:...και θα γίνει καλή μανούλα; :jerking2:

Δυστυχώς όμως,και πολλοί μαλάκες άντρες δεν έχουν κανένα πρόβλημα να κάνουν σχέσεις/γάμο/οικογένεια με όλες αυτές.Και ουσιαστικά τις επιβραβεύουν κιόλας για την αχρηστία τους επειδή θα τους κάνει...το διάδοχο :2funny: και θα τους σώσει απ'την περιθωριοποίηση της μπακουρίλας :2funny:
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.789
Πόντοι
3.656
Δεν τρελαίνομαι διότι προτιμώ μία Σβετλάνα από το Νοβοσιμπίρσκ που είναι Ρωσίδα χωριατοπούλα και παρότι που μπορεί να είναι μουνάρα να είναι εργατική,προσεγγίσιμη και προσγειωμένη παρά την κάθε κακομαθημένη, ψωνισμενη Λίτσα που έχει βγει η ωραία της γειτονιάς στο Μπουρνάζι και θέλει έναν τέλειο (μαλακα) να της τα χώνει.
Η συγκεκριμένη ανήκει στην πλειοψηφία των ελλεεινίδων δηλαδή σνομπαρίες που καταλήγουν με κατοικίδια, που βγαίνουν μόνο με άλλες γεροντοκόρες ή με γκέι παρτενέρς.

Η διαφορά είναι ότι τη Σβετλάνα απ'το Νοβοσιμπιρσκ,μόνο σε καμια φωτογραφία μπορεί να την βλέπει πλέον ο ΄Έλληνας και να τον παίζει
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.254
Κριτικές
62
Like
44.896
Πόντοι
9.297
Όταν η γυναίκα είναι άνεργη/άεργη/του 500ευρου,και θέλει να κάνει γάμο και οικογένεια,αυτή είναι σάικο ή όχι;

Ή μ΄ήπως επειδή είναι γυναίκα,δεν θα πείτε ότι είναι τεμπέλα και άχρηστη,αλλά ότι...χτυπάει το μητρικό της ρολόι :jerking:...και θα γίνει καλή μανούλα; :jerking2:

Δυστυχώς όμως,και πολλοί μαλάκες άντρες δεν έχουν κανένα πρόβλημα να κάνουν σχέσεις/γάμο/οικογένεια με όλες αυτές.Και ουσιαστικά τις επιβραβεύουν κιόλας για την αχρηστία τους επειδή θα τους κάνει...το διάδοχο :2funny: και θα τους σώσει απ'την περιθωριοποίηση της μπακουρίλας :2funny:
Eγω όμως ως μπακουρας είπα σε παντρεμένο φίλο μου και πρώην συναγωνιστή "Γίνε λίγο άντρας ,ρε!"...και αυτός δεν διαφώνησε!
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.789
Πόντοι
3.656
Πιστευα οτι τα μνημονια και η οικονομικη κριση θα επανέφεραν κάποιες ( και κάποιους) στη πραγματικότητα αλλά για μια ακόμη φορά πλανήθηκα οικτρά

Μόνο τις νεότερες γενιές επανέφεραν στην πραγματικότητα

Οι 35+ παραμένουν ακόμα...στην παλιά πραγματικότητα
 

George Alpha

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
2.038
Like
6.571
Πόντοι
1.056
Πλεον δεν συμφωνω σχεδον σε τιποτα με το δυτικο τροπο σκεψης. Δεν εχω πλεον τιποτα κοινο με την κουλτουρα και τις αξιες που προερχονται απο κει..

Αυτος ο δυτικος τροπος σκεψης εχει ξεχασει τι σημαινει ηθικη, αληθεια, σκληρη δουλεια, θρησκεια, εγκρινοντας κατι τελειως διαφορετικο οπως θυματοποιηση,φεμηνισμο, διαφθορα, εληψη ευθυνης..(το σταματαω εδω γιατι δεν θα τελειωσω ποτε)

Δεν εχω πλεον τιποτα κοινο με την κουλτουρα και τις αξιες που προερχονται απο κει και οσο περναει ο καιρος γινομαι ολο και πιο ευτυχισμενος!
 
Τελευταία τροποποίηση:

iceman1988

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.221
Κριτικές
81
Like
7.941
Πόντοι
7.865
Γνωριμία μέσω τιντερ μιας ψωνισμενης, κοντής με κώλο σαν μαούνα, τεμπελας ελλεεινίδας. Επισυνάπτεται στοιχομυθεία στο viber, πραγματικά θέλω να ξεράσω.
Εμετός και σε μεγάλο βαθμό δείχνει πως σκέφτεται η μέση ελληνίδα εδώ και δεκαετίες.Υπάρχει υπερβολική αυτοπεποίθηση που είναι τελείως αθεμελίωτη.Θυμάμαι στα φοιτητικά μου χρόνια στην Γαλλία στα τέλω των 70s που ακομα δεν υπήρχε η σκατίλα του νεοδυτικού πολιτισμού με τις θυματοποιήσεις,τους φεμιναζισμούς,την τοποθέτηση συναισθημάτων του κάθε πυροβολημένου πάνω απο την λογική και την πραγματικότητα κτλ κτλ κτλ, πήγαινες έξω και οι γυναίκες ήταν προσιτότατες.ΜΙλάμε επίσης για πολύ όμορφες γυναίκες απο πολλά μέρη του πλανήτη και έκανες παρέες,γνωριμίες,γαμουσες κτλ...Ακόμα και σε εκείνο τοι περιβάλλον την Ελληνίδα την ξεχώριζες γιατί δεν συμμετείχε σε όλο αυτό,αλλά το έπαιζε ιστορία.Στο τέλος έμπλεκαν με τίποτε μαροκάνους ζιγκολό που τους έτρωγαν λεφτά,τις έδερναν,έφευγαν απο το Παρίσι νύχτα χωρίς να παραστούν σε τελετές αποφοίτησης (απλά έπαιρναν την βεβαίωση), αλλά όταν γυρνουσαν εδώ το έπαιζαν απελευθέρωση,φεμινισμός κτλ...
Καλά,για τις βόρειες δεν έχω λόγια...Βλέπεις να είναι η άλλη σαν Βαλκυρία και να κάνει παιχνίδι άνετα,ενώ η Λίτσα απο την Άνω Κουραδιάνα και η Κούλα απο τον Κωλονό ποιυ ηταν σαν τους νάνους στον Άρχοντα των δαχτυλιδιών το έπαιζαν κυριλε και απρόσιτες.Και μιλάμε για τότε που η καθυστερημένη Ελλάδα ήταν πίσω και ο κόσμος δεν είχε και πολλές απαιτήσεις.Πλέον ακουω και βλέπω σημεία και τέρατα όπως ο συναγωνιστής ή άλλα που μου λέει ο γιός μου και οι φίλοι του.Απλά αίσχος.
 

George Alpha

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
2.038
Like
6.571
Πόντοι
1.056
Το χειροτερο απολα ειναι οτι δεν δημιουργουνται σωστες οικογενειες για να μεγαλωσουν σωστα παιδια, παιδια που χρειαζεται αυτη η χωρα για την εξελιξη του ειδους γιατι με τους σημερινους αντρες - γυναικες εχει πεσει κατρακυλα..

Για μενα ισως η πιο αχρηστη γενια που υπηρξε ποτε στην ιστορια..

*(Και για να μην παρεξηγηθω και εγω μεγαλωμενος σε αυτην την γενια ειμαι, αλλα δουλευω πολυ σκληρα και εχω πετυχει πολλα γιαυτο δεν βαζω τον εαυτο μου μεσα σε αυτην την κατηγορια.)
 
Τελευταία τροποποίηση:

Spectro7

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Ιουν 2018
Μηνύματα
134
Κριτικές
48
Like
1.778
Πόντοι
2.471
Οι γενικεύσεις πάντως δεν είναι καλό πράγμα, ούτε δίκαιο.
Πόσοι μπουχέσες "άντρες" κυκλοφορούν εκεί έξω; Που δεν ξέρουν να συντηρήσουν τον εαυτό τους; Να φτιάξουν ένα πιάτο φαγητό, να βάλουν πλυντήριο. Που δεν έχουν φιλοδοξίες και κλαίγονται για τα πάντα; Η απάντηση είναι -δυστυχώς- πάρα πολλοί... Το ότι οι περισσότερες γυναίκες και ειδικά οι Ελληνίδες έχουν ξεφύγει υπό κάθε έννοια, είναι γεγονός, οποιονδήποτε άντρα και να ρωτήσεις, σε οποιαδήποτε κατάσταση, θα συμφωνήσει, οι ίδιες οι μάνες τους τις κράζουν ανελέητα για το τί ανεπρόκοπες είναι και τί σκατα κουβαλάνε στο κεφάλι τους με τα "στάνταρτς" τους και για το πού πάει η ζωή τους. Αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα, υπάρχουν και ΠΟΛΛΕΣ σωστές γυναίκες απλά τείνουν να γίνουν οι εξαιρέσεις.

1. Τώρα όσο αναφορά το κρεσέντο που δίνουν μερικοί συναθλητές, τα πράγματα είναι πολύ απλά και δεν χρίζουν αναλύσεις. Το φλερτ στο Ελλαδιστάν έχει τους δικούς του όρους και το δικό του playbook, το οποίο είναι ξεκάθαρο με ποσοστό επιτυχίας πέναλτι Κριστιάνο Ρονάλντο. Το περίφημο αυτό σύγγραμμα ονομάζεται "Κοινές Παρέες" και όποιος το πήρε χαμπάρι νωρίς τότε δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα. Όποιος έχασε το τρένο ή δεν του έκανε/άρεσε τότε θέλει να αναπτύξεις άλλου είδους ικανότητες και να ελιχθείς διαφορετικά.

2. Το επόμενο και -ίσως- πιο σημαντικό πρόβλημα κατά την γνώμη μου, είναι η ανίατη ασθένεια, η Ελληνική μάστιγα των μουνόδουλων, έχουν καταστρέψει το φλερτ σε αυτή την χώρα και έχουν συμβάλλει τα μέγιστα για την κατάντια της Ελληνίδας γκόμενας, είμαστε ντροπιαστικά υποανάπτυκτοι σε αυτό το θέμα με τον κάθε λογής Μ.Δ καληνυχτάκια, παντοφλάκια. Ακολούθως "πλάθονται" και τα θέλω των γυναικών από τέτοιου είδους συμπεριφορές και όταν μπλέκουν με παλικάρια που ξέρουν τί θέλουν, ξεκαθαρίζουν τα πράγματα και το πιο σημαντικό ξέρουν να λένε "όχι" χαλάει το ζουμί και δεν ξέρουν τί να κάνουν διότι είναι μαθημένες να τους γίνονται όλοι χαλάκια (κάτι που εν τέλει τις ξενερώνει... γυναίκες γαρ). Τους στέλνει η πρώην τους μήνυμα και τρέχουν σαν τα σκυλιά, αντί να την διαγράψουν, να την στείλουν ευγενικά, να το λήξουν όπως πρέπει απλά και ανδρικά να πάνε παρακάτω, τρέχουν σαν κουτάβια πίσω στο αφεντικό, αίσχος!

Τί τρέχει λοιπόν; Αυτά τα δύο τρέχουν.
 

George Alpha

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
2.038
Like
6.571
Πόντοι
1.056

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.066
Κριτικές
123
Like
50.890
Πόντοι
27.261
Γνωριμία μέσω τιντερ μιας ψωνισμενης, κοντής με κώλο σαν μαούνα, τεμπελας ελλεεινίδας. Επισυνάπτεται στοιχομυθεία στο viber, πραγματικά θέλω να ξεράσω.
εχει ενα ποϊντ, το οικονομικο-ασφαλεια (οικονομικη προφανως και αυτη), αλλα φαινεται στην πορεια οτι υπαρχει μια σχετικη εσωτερικη τρικυμια.
οι περισσοτερες αλλωστε το κοιτανε, μην πω ολες... ασχετα αν βγαινει μαπα μετα ολη η φαση (για αλλους λογους).
βεβαια με το οικονομικο δεν παει να πει οτι θα βρει αυτο που πραγματικα θελει, που λογικα ειναι η πραγματικη αγαπη η' σχεση, αλλα θα ειναι επιφανειακα ανετη να κανει καποια πραγματα, "πατωντας" στον αλλον εννοειται (αλλιως δε θα το υπολογιζε καν).
αλλα αυτο ειναι μια αλλη κουβεντα επισης.
μου αρεσει που εγραφες μια προταση εσυ και αυτη 10-12 στα καπακια, ενα ακομα δειγμα οτι παιζει εσωτερικη διαταραχη, σχετικα παντα.
btw... μπαλαρινα με κωλο και στηθος τελειο (οπως λεει), πρωτη φορα ακουω παντως.:rolleyes:
συνηθως εχουν λεπτο μονδελε κορμι, ποδαρες και μικρο εως πολυ μικρο στηθος... απο οσο εχω δει, συμφωνα με τον μεγα μυστη κωσταλα. :boff:
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.789
Πόντοι
3.656
Οι γενικεύσεις πάντως δεν είναι καλό πράγμα, ούτε δίκαιο.
Πόσοι μπουχέσες "άντρες" κυκλοφορούν εκεί έξω; Που δεν ξέρουν να συντηρήσουν τον εαυτό τους; Να φτιάξουν ένα πιάτο φαγητό, να βάλουν πλυντήριο. Που δεν έχουν φιλοδοξίες και κλαίγονται για τα πάντα; Η απάντηση είναι -δυστυχώς- πάρα πολλοί... Το ότι οι περισσότερες γυναίκες και ειδικά οι Ελληνίδες έχουν ξεφύγει υπό κάθε έννοια, είναι γεγονός, οποιονδήποτε άντρα και να ρωτήσεις, σε οποιαδήποτε κατάσταση, θα συμφωνήσει, οι ίδιες οι μάνες τους τις κράζουν ανελέητα για το τί ανεπρόκοπες είναι και τί σκατα κουβαλάνε στο κεφάλι τους με τα "στάνταρτς" τους και για το πού πάει η ζωή τους. Αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα, υπάρχουν και ΠΟΛΛΕΣ σωστές γυναίκες απλά τείνουν να γίνουν οι εξαιρέσεις.

1. Τώρα όσο αναφορά το κρεσέντο που δίνουν μερικοί συναθλητές, τα πράγματα είναι πολύ απλά και δεν χρίζουν αναλύσεις. Το φλερτ στο Ελλαδιστάν έχει τους δικούς του όρους και το δικό του playbook, το οποίο είναι ξεκάθαρο με ποσοστό επιτυχίας πέναλτι Κριστιάνο Ρονάλντο. Το περίφημο αυτό σύγγραμμα ονομάζεται "Κοινές Παρέες" και όποιος το πήρε χαμπάρι νωρίς τότε δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα. Όποιος έχασε το τρένο ή δεν του έκανε/άρεσε τότε θέλει να αναπτύξεις άλλου είδους ικανότητες και να ελιχθείς διαφορετικά.

2. Το επόμενο και -ίσως- πιο σημαντικό πρόβλημα κατά την γνώμη μου, είναι η ανίατη ασθένεια, η Ελληνική μάστιγα των μουνόδουλων, έχουν καταστρέψει το φλερτ σε αυτή την χώρα και έχουν συμβάλλει τα μέγιστα για την κατάντια της Ελληνίδας γκόμενας, είμαστε ντροπιαστικά υποανάπτυκτοι σε αυτό το θέμα με τον κάθε λογής Μ.Δ καληνυχτάκια, παντοφλάκια. Ακολούθως "πλάθονται" και τα θέλω των γυναικών από τέτοιου είδους συμπεριφορές και όταν μπλέκουν με παλικάρια που ξέρουν τί θέλουν, ξεκαθαρίζουν τα πράγματα και το πιο σημαντικό ξέρουν να λένε "όχι" χαλάει το ζουμί και δεν ξέρουν τί να κάνουν διότι είναι μαθημένες να τους γίνονται όλοι χαλάκια (κάτι που εν τέλει τις ξενερώνει... γυναίκες γαρ). Τους στέλνει η πρώην τους μήνυμα και τρέχουν σαν τα σκυλιά, αντί να την διαγράψουν, να την στείλουν ευγενικά, να το λήξουν όπως πρέπει απλά και ανδρικά να πάνε παρακάτω, τρέχουν σαν κουτάβια πίσω στο αφεντικό, αίσχος!

Τί τρέχει λοιπόν; Αυτά τα δύο τρέχουν.

Δηλαδή κάποιος είναι μπουχέσας επειδή δεν μαγειρεύει και δεν βάζει πλυντήριο;Μήπως επειδή...δεν γεννάει κιόλας;

Πιστεύεις ότι οι γυναίκες ερεθίζονται όταν βλέπουν τον άντρα...να μαγειρεύει και να κάνει φασίνα;Άμα σε δει πχ καμια Σλάβα έτσι,θα σε πάρει στο ψιλό.Ας μάθουν πρώτα οι ελλεεινίδες να μαγειρεύουν και να βάζουν πλυντήρια,που δεν ξέρουν την τύφλα τους,και μαθαίνουμε μετά κι εμείς

Στα 1,2 συμφωνούμε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom