Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 190K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 869 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,8%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,2%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 322 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 575 19,4%
  • αλλο

    Ψήφοι: 91 3,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.959

Gotham

Μέλος
Εγγρ.
4 Αυγ 2011
Μηνύματα
831
Like
10
Πόντοι
6
λεοπαρδαλη με ιαγουαρο δεν είναι διαφορετικες φυλες είναι διαφορετικα ειδη.
λιγο τα μπερδευεις.
άλλο η εξωτερικη εμφανιση.
άλλο η γενετικη συγγενεια.
άλλο η εννοια της φυλης-ρατσας-ποικιλιας.

υπαρχουν πχ 2 ειδη αφρικανικου ελεφαντα που εχουν ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗ.
για να πουμε ότι ανηκουν στο ιδιο ειδος , για ειδη που αναπαράγονται με αρσενικο και θηλυκο, ΑΡΚΕΙ να μπορουν να κανουν γονιμους απογονους.

η γενετικη συγγενεια αποκαλυφθηκε με ακριβεια ουσιαστικα τις τελευταίες δεκαετιες εξετάζοντας τον βαθμο-ακριβες ποσοστο ομοιότητας στο dna ετσι βρηκαμε πχ ότι ο κροκόδειλος στην πραγματικοτητα είναι πιο συγγενης με τα πτηνα παρα με την σαυρα, παρολα αυτά συνεχιζουμε να βαζουμε ακομη την σαυρα και τον κροκοδειλο στην ιδια ομαδα των ερπετων.

για τους ανθρωπινους πληθυσμούς παλιοτερα τους χωριζανε σε φυλες γιατι οι ανθρωπολογοι τοτε θεωρουσαν πολλα τα 10 πχ διαφορετικα χαρακτηριστικα μεταξυ λευκων και νεγρων.
σημερα που υπαρχουν οι αναλυσεις dna εχει γενικα αποδεκτο ότι τα 10 εξωτερικα χαρακτηριστικα που κρινανε οι ανθρωπολογοι σε ποια φυλη ανηκεις είναι τελικα λιγα (εν μερει υποκειμενικο αυτό) γιατι γενετικα η αποσταση αυτων των πληθυσμων είναι μικρη.
δηλαδή δεν μπορεις ένα αλογο της γαλλιας με ένα αλογο της θεσσαλιας να το θεωρεις ιδια ρατσα-ποικιλια-φυλή όταν γενετικα απεχουν 0,2% και ο νεγρος με τον σουηδο που απεχουν μονο 0,02% να λες είναι διαφορετικες ρατσες-ποικιλιες-φυλες.

ο χωρισμος σε ειδη είναι φυσικος , αυτό που ειπα πριν εξαρτάται από την ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ δυνατοτητα να κανουν γονιμα παιδια.

ο χωρισμος σε ταξεις, οικογενειες, φυλα, κλασεις, βασιλεια ή κατηγοριες μικρότερες από το ειδος πχ ρατσες, ποικιλιες κλπ είναι ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ, οποτε όπως υποκειμενικα θεωρουσαν διαφορετικες φυλες κιτρινους-μαυρους-λευκους εξισου υποκειμενικα ειπαν τελικα εχουν πολύ λιγες διαφορες στο dna αρα απλα λεμε για διαφορετικούς πληθυσμούς και σιγα σιγα χανεται ο ορος φυλη για τους ανθρώπους.

Ο προγναθισμος των μαυρων, ο χαμηλος δεικτης νοημοσυνης, το εντελως διαφορετικο κρανιο τους κτλ. ειναι πολυ σοβαρες διαφορες για να προκυπτουν απο μη καταταξιμη φυλετικη διαφοροποιηση.

Ο γνωστος γενετιστης Ριτσαρντ Ντοκινς ειπε πως ειναι λαθος να λεμε οτι οι ανθρωποι ανηκουν ολοι σε μια φυλη και οτι η φυλετικη ταξινομηση δεν εχει λογο υπαρξης ακομη και αν η γονιδιακη διαφοροποιηση ειναι μικρη.

Τι με νοιαζει αν το 0,02% μονο ειναι διαφορετικο; Το αποτελεσμα μετραει και οι αλληλοι, οχι τα γονιδια αυτα καθ αυτα. Εδω μιλαμε για τεραστιες διαφορες και στην εμφανιση και στη νοημοσυνη και σε ολα.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Ο προγναθισμος των μαυρων, ο χαμηλος δεικτης νοημοσυνης, το εντελως διαφορετικο κρανιο τους κτλ. ειναι πολυ σοβαρες διαφορες για να προκυπτουν απο μη καταταξιμη φυλετικη διαφοροποιηση.

Ο γνωστος γενετιστης Ριτσαρντ Ντοκινς ειπε πως ειναι λαθος να λεμε οτι οι ανθρωποι ανηκουν ολοι σε μια φυλη και οτι η φυλετικη ταξινομηση δεν εχει λογο υπαρξης ακομη και αν η γονιδιακη διαφοροποιηση ειναι μικρη.

Τι με νοιαζει αν το 0,02% μονο ειναι διαφορετικο; Το αποτελεσμα μετραει και οι αλληλοι, οχι τα γονιδια αυτα καθ αυτα. Εδω μιλαμε για τεραστιες διαφορες και στην εμφανιση και στη νοημοσυνη και σε ολα.
ο ντοκινς και οσοι σημερα συμφωνουν μαζι του είναι μειοψηφια πριν 100 χρονια ηταν πλειοψηφια σε 100 χρονια παλι μπορει να γινουν πλειοψηφια.
δεν υπαρχει φυσικο οριο όπως η δυνατοτητα αναπαραγωγης που διακρινει τα ειδη. οποτε ο καθενας μπορει να υποστηριζει ότι θελει. πχ αλλοι θεωρουν ξεχωριστη φυλη και τους ερυθροδερμους της αμερικης ενώ αλλοι τους βαζουν σαν υποομαδα της κιτρινης φυλης. όταν είναι κατι υποκειμενικο δεν μπορεις εσυ ή εγω να πουμε ποιος εχει δικιο. συνηθως σημερα για τις διαφορες αυτές που αναφερες οι περισσοτεροι τις θεωρουν λιγες, αυριο το πρωι παλι μπορουν να πουν το αντιθετο.
 

aspirin

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2005
Μηνύματα
694
Like
18
Πόντοι
6
Τις προαλλες παρατηρούσα τον κόσμο που συχνάζει στα μπουρδέλα του μεταξιού. Είναι άνθρωποι μεσης ηλικίας, προφανώς παντρεμένοι που αναζητουν μια στιγμή ηδονης. Νέοι, στην πλειοψηφία τους μέτριας εμφάνισης και σε κάποιες περιπτώσεις αρκετα καλής. Επομένως η ελλεινίδα είτε ως ερωμένη είτε ως σύζυγος έχει αποτύχει παταγωδώς.
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
38
Πόντοι
6
γαμας δυο φυλης και ενα μεταξι μια χαρα  η ενα στουντιο
Eνα φυλης ,ενα μεταξι,καπουτσινο  με κανα μπινελικι καπου  εκει κοντα (εχει ενα μπροστα στο μετρο μεταξουργειο),και μετα σουβλακια ,μητροπολεως η στον κωστα η καπου εκει κοντα
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
38
Πόντοι
6
Ενας φιλος καθεται χολαργο κοντα στο μετρο ,μου ελεγε προχθες ,εβαλα ενα μπυφανακι της πλακας,οτι παντελονι βρηκα μπροστα  μου χωρις πουκαμισο με κατι προχειρα αθλητικα ,βγαζω ενα 2πλο εισητηριο για το μετρο  κατεβαινω μεταξουργειο παω απενατι κολωνου 48 νομιζω,μου κανει πιπα ακαποτη και γυρισα πισω με το ιδιο εισητηριο γιατι δεν ειχε περασει η μιαμιση ωρα,και συνεχιζει αντε να το κανεις αυτο με γκομενα
 

Επισκέπτης
Ενας φιλος καθεται χολαργο κοντα στο μετρο ,μου ελεγε προχθες ,εβαλα ενα μπυφανακι της πλακας,οτι παντελονι βρηκα μπροστα  μου χωρις πουκαμισο με κατι προχειρα αθλητικα ,βγαζω ενα 2πλο εισητηριο για το μετρο  κατεβαινω μεταξουργειο παω απενατι κολωνου 48 νομιζω,μου κανει πιπα ακαποτη και γυρισα πισω με το ιδιο εισητηριο γιατι δεν ειχε περασει η μιαμιση ωρα,και συνεχιζει αντε να το κανεις αυτο με γκομενα

Θα αρχίσουμε να δίνουμε 10 ευρα στους γκόμενούς μας , νομίζω !
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
38
Πόντοι
6

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
Ενας φιλος καθεται χολαργο κοντα στο μετρο ,μου ελεγε προχθες ,εβαλα ενα μπυφανακι της πλακας,οτι παντελονι βρηκα μπροστα  μου χωρις πουκαμισο με κατι προχειρα αθλητικα ,βγαζω ενα 2πλο εισητηριο για το μετρο  κατεβαινω μεταξουργειο παω απενατι κολωνου 48 νομιζω,μου κανει πιπα ακαποτη και γυρισα πισω με το ιδιο εισητηριο γιατι δεν ειχε περασει η μιαμιση ωρα,και συνεχιζει αντε να το κανεις αυτο με γκομενα

:respect:
 

Gotham

Μέλος
Εγγρ.
4 Αυγ 2011
Μηνύματα
831
Like
10
Πόντοι
6

Gotham

Μέλος
Εγγρ.
4 Αυγ 2011
Μηνύματα
831
Like
10
Πόντοι
6

Επισκέπτης
Οχι ειναι ντροπαλα κοριτσια. Εξαλλου δεν κανουν ολες λεσβιακα. Πολλες ειναι στρειτ και δεν φτιαχνονται ετσι...

Η επιχείρησή σου είναι το προσωπικό σου "μπουρδέλο" ;Μήπως μιλάμε για κανονικό μπουρδέλο ;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom