Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 189K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 867 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,9%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,3%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 321 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 573 19,4%
  • αλλο

    Ψήφοι: 90 3,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.953

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Δηλαδη εσυ πιστευεις οτι στο εξωτερικο θα ζεις καλυτερα, αν κανεις ακριβως το ιδιο δρομολογιο, σχολας κατα τις 6-7, πηγαινεις για δυο μπυρες μεχρι τις 9, γυρνας σπιτι και πεφτεις για υπνο?????????
ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ??????????

Ποιος πουστης σε ξυπνησε και μπηκες εδω μεσα τετοια ωρα ?
 

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
αν ζήσεις μερικά χρόνια ως εργαζόμενη (επιχειρηματίας μπλεγμένη με όλες τις κρατικές υπηρεσίες, υπάλληλος με νεφελίμ προισταμένους της γενιάς του Πολυτεχνείου, κλπ) θα δεις πραγματικά τι σημαίνει Ελλάδα
αν η καθημερινότητα είναι ξύπνημα, λεωφορείο, καφέ, ψώνια, σινεμά, επιστροφή,
ουσιαστικά δεν έρχεσαι ποτέ σε επαφή με το αποκρουστικό ήμισυ του προσώπου αυτής της χώρας, αλλά μόνο με το όμορφο

εργαζομαι και εργαζομουν και οσο σπουδαζα, μενω μονη απο τα 18 και διατρεφομαι μονη μου. δεν μενω διπλα σε γονεις και δεν μου φτιαχνει φαγητο η μανουλιστα μου η το σπιτι (αν και ομολογω ειναι στιγμες που θα το ηθελα) εχω πληρη επιγνωση τι σημαινει γραφειοκρατια την ζω ποικιλοτροπως στην δουλεια μου.
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
Στο λύκειο άκουγα κάτι συμμαθητές να λέει ο ένας θα πάρω μηχανάκι γιατί θέλω να γαμήσω, ο άλλος θα πάρω μηχανάκι γιατί θέλω να κάνω σχέση, και νόμιζα ότι έλεγαν ανώριμες βλακείες. Τελικά όμως είχαν σε μεγάλο βαθμό δίκιο. Γι' αυτό δεν πρέπει να δίνουμε πολύ αξία στη γνώμη των γυναικών. Σήμερα σε σνομπάρουν, αύριο τους δείχνεις μια γυαλιστερή χάντρα κ σ' ερωτεύονται. :cheesy:
oooo καλα εισαι...! τρελη μοδα!!
ειναι ενα + να χεις ροδα να μην σε τρωει το περπατημα ειτε εισαι 16 ειτε 106!! κακα τα ψεματα!
μην το παμε ομως στο αλλο ακρο 1000αρας ή να χεις μερσεντα...εκει παλι το παμε αλλου! εκει ειναι σαν να γαμας βιζιτουδες απλα τις πληρωνεις με αλλο ειδος!
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
ισχυει! συμφωνω εν μερη!!
Δεν λεω οτι δεν ειμαστε και σκατοφαρα! ΕΙΜΑΣΤΕ!!
αλλα ειμαστε και ΩΡΑΙΟΙ σε βαθμο που αλλοι λαοι δεν ΕΙΝΑΙ!!!
και ειναι πολλα!! (μην ακουσω παλι για μπουζουκια) :cheesy:

Καλα θα σου ελεγα τι εισαι..αλλα περιμενω να κοιμηθει ο αλλος
ο νευροσπαστος. Γιατι εχει μπει με διαθεση να υποστηριξει κ να παει κοντρα.
 
Εγγρ.
24 Νοε 2012
Μηνύματα
157
Like
3
Πόντοι
1
Δηλαδη εσυ πιστευεις οτι στο εξωτερικο θα ζεις καλυτερα, αν κανεις ακριβως το ιδιο δρομολογιο, σχολας κατα τις 6-7, πηγαινεις για δυο μπυρες μεχρι τις 9, γυρνας σπιτι και πεφτεις για υπνο?????????
ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ??????????

όταν το 90 % των εργαζομένων αυτής της χώρας έχει παμπόνηρη νοοτροπία, λαμογιάς, εξαπάτησης, λούφας, εκμετάλλευσης, και άλλα πολλά
τι άλλο χρειάζεται για να χαρακτηριστεί μια χώρα κωλοχανείο;
θες να ξεκινήσω να απαριθμώ;
ταξιτζήδες;
περιπτεράδες;
μπάρμαν;
υπάλληλοι υπηρεσιών;
καθηγητές;
μπάτσοι;
στρατιωτικοί;
ακαδημαικοί;
υδραυλικοί;
ταβερνιάρηδες;

δε θα τελειώσουμε μέχρι το πρωί
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
δεν ειπα οτι ζεις σε ιδανικες συνθηκες η σε μια χωρα που πλεον βρικσεται σε αθλια κατασταση. απλα λεω οτι οσοι εμειναν στο εξωτερικο γιατι εδω δεν μπορουσαν για τους ιδιους λογους που δεν μπορεις εσυ τωρα οταν τους βλεπω λενε τα ιδια πραγματα για εκει που μενουν , το πολυποθητο εξωτερικο. και αναρωτιεμαι αν απλα ειναι συνηθειο η γκρινια..και καταληγω πως ειναι . γιατι ξερω ανθρωπους που εδω και δεκα χρονια λενε τα ιδια και ποτε δεν εφυγαν και πολλοι απο αυτους μπορουσαν και μπορουν  να φυγουν.

Εγω προσωπικα αμα μπορουσα θα έφευγα αυριο κιολας.
Και σου εξηγησα τους λογους.... επειδη θεωρω πως αν μεινω εδω και δεν ειμαι τυχερος
θα ειναι ψυχοφθορο. Και σου ξαναλεω οποιος γκρινιαζει επειδη εχει λογο δεν ειναι μαλακας
ισα ισα εσυ μπορει να εισαι η περιεργη που τα βλεπεις ολα 3 λαλουν και 2 χορευουν.

Αυτο δεν λεγεται ρεαλισμος ξερεις... το να ειμαι γκρινιαρης απο ρεαλισμο δεν ειναι κακο.
Αυτη τη στιγμη ο ρεαλισμος ειναι ενας > εισαι γτπ. Τελος

το δειχνει και η οικονομια - κατασταση σου.
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
Καλα θα σου ελεγα τι εισαι..αλλα περιμενω να κοιμηθει ο αλλος
ο νευροσπαστος. Γιατι εχει μπει με διαθεση να υποστηριξει κ να παει κοντρα.
κοιιταξε Μπολντυ...δεν ξερω τι βιωματα εχεις μαν που ζεις και που εζησες εξω! αλλα εγω αυτα που σου ειπα παραπανω οτι ειμαστε μαλακες αλλα και ωραιοι σε βαθμο που αλλοι λαοι δεν ειναι! μπορω να σου κανβω μια λιστα αναλυτικα με +,- !!!
αλλα και παλι ο καθενας εχει την αποψη του! μεχρι αυριο να αντιπαραθετουμε ο 1 τον αλλο ακρη δεν θα βγαλουμε!!
 

oxi_agapes_mono_sex

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαρ 2012
Μηνύματα
2.107
Like
9
Πόντοι
16
εργαζομαι και εργαζομουν και οσο σπουδαζα, μενω μονη απο τα 18 και διατρεφομαι μονη μου. δεν μενω διπλα σε γονεις και δεν μου φτιαχνει φαγητο η μανουλιστα μου η το σπιτι (αν και ομολογω ειναι στιγμες που θα το ηθελα) εχω πληρη επιγνωση τι σημαινει γραφειοκρατια την ζω ποικιλοτροπως στην δουλεια μου.

μωρη φλομπα εσυ δεν μας ελεγες πως κανεις διδακτορικο?

ταυτοχρονα τωρα μας λες κι οτι δουλευεις

και κανεις και τις δουλειες του σπιτιου

και σου μενει και χρονος να ποσταρεις ολη μερα στο μπου

του ψεμματος το καγκελο

ρε ουσττττττττττττττττ
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
όταν το 90 % των εργαζομένων αυτής της χώρας έχει παμπόνηρη νοοτροπία, λαμογιάς, εξαπάτησης, λούφας, εκμετάλλευσης, και άλλα πολλά
τι άλλο χρειάζεται για να χαρακτηριστεί μια χώρα κωλοχανείο;
θες να ξεκινήσω να απαριθμώ;
ταξιτζήδες;
περιπτεράδες;
μπάρμαν;
υπάλληλοι υπηρεσιών;
καθηγητές;
μπάτσοι;
στρατιωτικοί;
ακαδημαικοί;
υδραυλικοί;
ταβερνιάρηδες;

δε θα τελειώσουμε μέχρι το πρωί

Λαμογια ακριβως.

Και μας λεει η αλλη να τα βλεπουμε αυτα κ να μην γκρινιαζουμε
να παριστανουμε τους μαλακες καταλαβες? να λεμε κ ευχαριστω.
Γυρευε τι  θα ειναι κ αυτη στην δουλεια της....
 

S.F.E.

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2008
Μηνύματα
1.002
Like
0
Πόντοι
16
η γυναικα που κατοικει σε αυτην την χωρα ζει βιους παραλληλους με το Κρατος μας...
δεν εχει αποφασισει αν ανηκει στην ανατολη ή στην δυση.

δηλαδη, ουτε παραδεχεται οτι η κεφαλη (απο ολες τις αποψεις, ναι και φαλλοκρατικες αν αναρωτιεται καποια/ος) ειναι ο ανδρας, ουτε αφ'ετερου αυτοπροσδιοριζεται ως ισοτιμος παικτης (οπως και πρεπει) με ολες τις υποχρεωσεις και οχι μονο τα δικαιωματα κατα το δοκουν, σε ολες τις εκφανσεις της κοινωνικης ζωης. Και δεν υπονοω αποκλειστικα και μονο λογου χαριν την υποχρεωση στρατευσης, οπως μονον ενα κομμα το ζηταει. Οι Ισραηλινες π.χ. ειναι λιγοτερο γυναικες απο τις κυριες που βλεπουμε καθημερινως σε αυτον τον τοπο...?

επιπλεον, αν μεινει εγκυος, που μπορει και να το επιδιωξει ως μεσο για να δεσει τον γαϊδαρο με πρωτο κριτηριο το Ε9 , θελει το παιδι της (ενα ή μετα βιας δυο για να μην χαλασει το "φιδισιο" κορμι) να το κανει μονο παντρεμενη και αφου μετα βαλει μεσα στο βρακι της τον ανδρα, εαν εχει και την οικονομικη δυνατοτητα επειδη δουλευει πλεον η νεοελληνιδα, παιρνει και ενα διαζυγιο με την πρωτη δυσκολια/τσακωμο στην σχεση, ετσι χωρις δευτερες σκεψεις... να δειξει οτι εν τελει ειναι και ανεξαρτητη. Αλλα την διατροφη την κυνηγαει-οχι δεν ειμαι διεζευγμενος, γραφω απλα την αποψη μου-

η νεοελληνιδα μετεπεσε αποτομα σε 1-2 γενιες απο την παραδοσιακη εκδοχη, σε κατι που δεν εχει συναφεια καν με την δυτικη και βορειο Ευρωπη...

ειναι κατι σαν το Prius, a category of her own.

και δεν ανεφερα οτι η νεοελληνιδα εχει μια ροπη στο εισαγομενο προϊον που κλαιει ευκολα -μεγαλο σουξε κι αυτο!

κοντολογις, οι νεοελληνιδες θα εξαφανισουν τους Ελληνες, οχι κανενας αλλος.



παντα προσωπικη μου αποψη τα παραπανω, οποιος θελει τα ενστερνιζεται.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
κοιιταξε Μπολντυ...δεν ξερω τι βιωματα εχεις μαν που ζεις και που εζησες εξω! αλλα εγω αυτα που σου ειπα παραπανω οτι ειμαστε μαλακες αλλα και ωραιοι σε βαθμο που αλλοι λαοι δεν ειναι! μπορω να σου κανβω μια λιστα αναλυτικα με +,- !!!
αλλα και παλι ο καθενας εχει την αποψη του! μεχρι αυριο να αντιπαραθετουμε ο 1 τον αλλο ακρη δεν θα βγαλουμε!!

Ολο ακρη δεν θα βγαλεις εσυ και ολο ποσταρεις.... πες τα σε 1-2 ποστ

 

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
όταν το 90 % των εργαζομένων αυτής της χώρας έχει παμπόνηρη νοοτροπία, λαμογιάς, εξαπάτησης, λούφας, εκμετάλλευσης, και άλλα πολλά
τι άλλο χρειάζεται για να χαρακτηριστεί μια χώρα κωλοχανείο;
θες να ξεκινήσω να απαριθμώ;
ταξιτζήδες;
περιπτεράδες;
μπάρμαν;
υπάλληλοι υπηρεσιών;
καθηγητές;
μπάτσοι;
στρατιωτικοί;
ακαδημαικοί;
υδραυλικοί;
ταβερνιάρηδες;

δε θα τελειώσουμε μέχρι το πρωί

Ονομασε μου εσυ ΜΙΑ χωρα που δεν εχει λαμογια!!!
Ολοι λαμογια ειναι φιλε μου, και μαλιστα πολυ χειροτεροι απο εμας!!!
Κ οχι μονο αυτο, αλλα ειναι και απιστευτα κομπλεξικοι και κωλορατσιστες!!
Απλα εχουν ενα συστημα που τους εχει κανει ρομποτακια, δε προλαβαινουν να σκεφτουν..

Πριν ομως πεις για ολες αυτες τις κατηγοριες, σκεψου ΠΟΙΟΙ μας εκαναν ετσι??
Εμεις μια χαρα γαματος λαος ειμαστε και εχουμε τα παντα. Ειμαστε αυταρκεις και δε ζηλευουμε κανεναν.
Κ ερχονται οι ξενοι να σπειρουν τη διχονοια, να μας κανουν μπουρδελο, για να τα παρουν ολα αυτοι.
Και στο τελος να γινει η Ελλαδα το εξοχικο του καθε μαλακα ευρωπαιου που δουλευει ασταματητα 11,5 μηνες το χρονο.
Αν εσυ θες να γινεις ετσι, με γουστο σου και καπελο σου.
Η πορτα ανοιχτη και τα σκυλια δεμενα, κανεις δεν κραταει με το ζορι τους ανθελληνες σ' αυτον τον τοπο.
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
μωρη φλομπα εσυ δεν μας ελεγες πως κανεις διδακτορικο?

ταυτοχρονα τωρα μας λες κι οτι δουλευεις

και κανεις και τις δουλειες του σπιτιου

και σου μενει και χρονος να ποσταρεις ολη μερα στο μπου

του ψεμματος το καγκελο

ρε ουσττττττττττττττττ

και που να δεις και τι αλλα κανω θα σε πιασει κολπος  :grin:
 
Εγγρ.
24 Νοε 2012
Μηνύματα
157
Like
3
Πόντοι
1
κοιιταξε Μπολντυ...δεν ξερω τι βιωματα εχεις μαν που ζεις και που εζησες εξω! αλλα εγω αυτα που σου ειπα παραπανω οτι ειμαστε μαλακες αλλα και ωραιοι σε βαθμο που αλλοι λαοι δεν ειναι! μπορω να σου κανβω μια λιστα αναλυτικα με +,- !!!
αλλα και παλι ο καθενας εχει την αποψη του! μεχρι αυριο να αντιπαραθετουμε ο 1 τον αλλο ακρη δεν θα βγαλουμε!!

το να πεις σε ποια από τις 20 πιθανές χώρες έχεις ζήσει δε θα αποτελεί και στοιχείο ταυτοποίησης
ειδικά άμα έχει και καμιά 70 εκατομμύρια κόσμο, δε θα καταλάβουμε ποιος είσαι
 

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
μωρη φλομπα εσυ δεν μας ελεγες πως κανεις διδακτορικο?

ταυτοχρονα τωρα μας λες κι οτι δουλευεις

και κανεις και τις δουλειες του σπιτιου

και σου μενει και χρονος να ποσταρεις ολη μερα στο μπου

του ψεμματος το καγκελο

ρε ουσττττττττττττττττ

Μαν αν κανει διδακτορικο, μπορει να παιρνει 1000 το μηνα..
Οπερ σημαινει οτι μπορει να καθεται να ξυνει το μουνι της μερα νυχτα και να χαβαλεδιαζει..
 

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
25
Πόντοι
66
....διατρεφομαι μονη μου....


ai σιχτίρια ρε...
από την μια οι διάλογοι boldemort και jimminy  και από την άλλη η άλλη που διατρέφεται μονη τις.. :2funny: :2funny:
πάλι ποuτανα την έκανα την οθόνη με τις μπύρες που φύγανε από το στόμα!!

! :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
Ονομασε μου εσυ ΜΙΑ χωρα που δεν εχει λαμογια!!!
Ολοι λαμογια ειναι φιλε μου, και μαλιστα πολυ χειροτεροι απο εμας!!!
Κ οχι μονο αυτο, αλλα ειναι και απιστευτα κομπλεξικοι και κωλορατσιστες!!
Απλα εχουν ενα συστημα που τους εχει κανει ρομποτακια, δε προλαβαινουν να σκεφτουν..

Πριν ομως πεις για ολες αυτες τις κατηγοριες, σκεψου ΠΟΙΟΙ μας εκαναν ετσι??
Εμεις μια χαρα γαματος λαος ειμαστε και εχουμε τα παντα. Ειμαστε αυταρκεις και δε ζηλευουμε κανεναν.
Κ ερχονται οι ξενοι να σπειρουν τη διχονοια, να μας κανουν μπουρδελο, για να τα παρουν ολα αυτοι.
Και στο τελος να γινει η Ελλαδα το εξοχικο του καθε μαλακα ευρωπαιου που δουλευει ασταματητα 11,5 μηνες το χρονο.
Αν εσυ θες να γινεις ετσι, με γουστο σου και καπελο σου.
Η πορτα ανοιχτη και τα σκυλια δεμενα, κανεις δεν κραταει με το ζορι τους ανθελληνες σ' αυτον τον τοπο.
+1

για να φτασεις στο βαθμο να μιλησεις για μια κατηγορια λαμογιων (επαγγελματων) στο εξωτερικο πρεπει να εισαι τουλαχιστον 10 χρονια εκει για να τα ξερεις απο μεσα....!

οταν ζουσα εξω τα ιδια λιγο πολυ ακουγα απο ντοπιους!!(για αντιστοιχα επγγ. ταριφας κλπ)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom