Νέα

Τί γίνεται με Κίεβο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα scientist
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Μυστες συνε.χυστε την Μυσταγωγικη Μυσταγωγια!
Τοση παραγωγη Μυσταγωγικου Νεκταρ δεν μπορω να τον ρουφηξω ολο με μιας!
Μυστη μου, μολις το εγραφες, εμπαινα για να κανω σφηνα! συντομη παρεμβαση αλλα μου σβηστηκε δυο φορες!......δεν ειναι η μερα σημερα! Τα χω χαμενα! Αυριο! (σε πιανω μυστη γκλοκ!!!)
Γινεται της Μυσταγωγιας το καγκελο!
Τεσπα,
ΚΜΑΝ, ειναι αληθεια οτι στην πραγα κυριαρχουσε η ρωσσικη μαφια μεχρι να ερθει η ΕΕ?

Δεν ξέρω ποιος κυριαρχούσε αλλά ήταν ωραίες φάσεις.Αλλη εποχή.Τότε οι χώρες είχαν δικιά τους ατμόσφαιρα.Εμπαινες Τσεχία και ήταν τσεχική.Οι γκόμενες,η νοοτροπία,η διασκέδαση,τα φαγητά ήξερες οτι εδώ είναι Τσεχία.Το ίδιο και η Πολωνία ήταν αυθεντικά πολωνική.Τώρα είναι Eastern Europe generic,βλέπεις Mc Donalds,χοντρές,Δυτικούς,τα ίδια μαγαζιά παντού,δυτική διασκέδαση,διεθνή κουζίνα κτλ.
 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
1500 ευρώ είναι ψίχουλα,αυτά είναι για τους ερωτοτουρίστες και την κατηγορία φτερού.
Αν θέλετε να αγωνιστείτε στο βαρύ στίβο του σπόνσορινγκ,απαιτούνται 2500 τουλάχιστον καθαρά και για καλή επίδοση πάνω από 3500 καθαρά.

Αν μιλας για μηνα ειναι οριακα τα 1500,ναι
Για δεκαημερο ομως που θα παει ο μεσος Ελληνας διακοπες(γιατι τοσο εχεις αδεια πανω κατω) με 500-700 περνας ειδικα Βαλκανια και Ανατολικη Ευρωπη

Εγω σε οσες χωρες πηγα τοσο μου στοιχισαν ολα,αμα παιξεις ryanair,airbnb και φθηνα μερη δεν θες πανω απο 20-30Ευρω την μερα,δηλαδη 300συνολο συν 200σπιτι 10μερο μεσο airbnb συν εισητηρια κανα 100 πηγαινε ελα εισαι στα 600 Ευρω συν πλην 100 αναλογα αμα βρεις καμια τρελη προσφορα σε airbnb και εισητηρια η το αντιθετο

Εξαλλου οπου και να πας πιο ακριβα ποτα απο Ελλαδα δεν θα βρεις..
Και για να γαμησεις θα βγεις και θα πιεις εφοσον πας να διασκεδασεις οποτε no problem

Αμα αρχισεις τις πουτανες τοτε ξεφευγει το πραγμα
Εγω οσα χαλαγα το διημερο Ρουμανια ο αλλος τα χαλαγε την ωρα σε πουτανα..

Αναλογα λοιπον τι θες

Θες να πας φθηνα?

Τοτε παιξε ενα μηνα πριν tinder,couchsurfing,badoo τσεκαρε ποιες απ αυτες ειναι μη gold-diggers και εισαι ετοιμος


Αυτα τα γραφω γιατι μας διαβαζει κοσμος,εγω λεω πηγαιντε εξω και με τα σωβρακα σας μονο,γιατι μετα δεν θα ξανασχοληθειται με Ελληνιδες οταν δειτε οτι θα γαμησετε εκει με το 10% της προσπαθειας και του κοστους που απαιτειται εδω
 

dragcrx

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2006
Μηνύματα
673
Like
2.080
Πόντοι
446
Οι Κυπριοι και οι Κυπριες ειναι τελειως πυροβολημενοι στο συνολο τους
Μιλανε Αγγλικα καμια φορα μεταξυ τους,ειχα στην σχολη κατι τετοιους..
Απο εκει καταλαβαινεις πολλα

Αλλα παροτι ειναι πολυ περιεργοι εχουν μυαλο και δεν υπαρχει Κυπριος χωρις φραγκα..
Σε σχεση με τους Ελληνες το μυαλο τους στροφαρει(επιχειρηματικα τουλαχιστον) επι 10
οι Ελληνες περιμενουν τον απο μηχανης θεο να τους σωσει...
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
Για ποιους Έλληνες είναι εύκολες;

Άμα ρωτήσεις όλους τους Έλληνες έναν έναν,πόσοι δηλαδή θα έχουν γαμήσει Αμερικανίδα,Πολωνέζα και Τουρκάλα;Ζήτημα να είναι 1%
περσι το καλοκαιρι γαμησα τουρκαλα απο αδανα που μενει κατεχομενα.την γνωρισα μπαντου.
με κερασε σε εστιατοριο δευτερο ραντεβου και της αφησα τα λεφτα στο αμαξι.με πηρε βολτα με το αμαξι της κερυνεια και μετα σε ενα κατασκηνωτικο χωρο κοντα στην κατεχομενη λευκωσια.την γαμησα στο αμαξι και την εχυσα στο στομα.μετα απο αυτο εξαφανιστηκε.βρεθηκαμε σε πιτσαρια μετα απο 2 μερες και τα επομενα 3 ραντεβου με εστυσε.ετσι τελος.εξαφανιστηκε.βολταρω κατεχομενα και βλεπω οι τουρκαλες ειναι μαζι με αρμενιες η πιο μουναρες.οταν καθονται με φιλες καφε ουτε ακους που μιλανε και κρατανε με ενα κλασατο στιλ τον καφε η τσαι.τρελενωμε αλλα με χαλα η επικοινωνια.90% δεν μιλα αγγλικα γιατι ειναι κουωαλιτες.οι τουρκοκυπριες μιλανε και πιο προσιτες.ειναι πολυ ερωτευσιμες σαν γκομενες και θα ερωτευομουν ευκολα τουρκαλα.ποτε ουκρανιδα η βουλγαρα!ρουμανα,ουγαρεζα,σερβα,αρμενου μονο αυτες με τραβανε και καμια γεωργιανη.
 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
οι Ελληνες περιμενουν τον απο μηχανης θεο να τους σωσει...


Απ τη στιγμη που βγηκε ο Τσιπρας πρωθυπουργος καταλαβα οτι δεν αξιζει καν να ζω πλεον σε αυτη την χωρα..Αλλα ας μην το τραβαμε και ξεφυγει το θεμα και παει αλλου
Απλα εγω προσωπικα περιμενα πως και πως να ερχομαι Ελλαδα μονο τα καλοκαιρια.
Πιστευω καθε Ελληνας που θελει να πετυχει πλεον ειναι μονοδρομος το να φυγει και να ρχεται μονο να γαμαει τα καλοκαιρια
 

dragcrx

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2006
Μηνύματα
673
Like
2.080
Πόντοι
446
Αν μιλας για μηνα ειναι οριακα τα 1500,ναι
Για δεκαημερο ομως που θα παει ο μεσος Ελληνας διακοπες(γιατι τοσο εχεις αδεια πανω κατω) με 500-700 περνας ειδικα Βαλκανια και Ανατολικη Ευρωπη

Εγω σε οσες χωρες πηγα τοσο μου στοιχισαν ολα,αμα παιξεις ryanair,airbnb και φθηνα μερη δεν θες πανω απο 20-30Ευρω την μερα,δηλαδη 300συνολο συν 200σπιτι 10μερο μεσο airbnb συν εισητηρια κανα 100 πηγαινε ελα εισαι στα 600 Ευρω συν πλην 100 αναλογα αμα βρεις καμια τρελη προσφορα σε airbnb και εισητηρια η το αντιθετο

Εξαλλου οπου και να πας πιο ακριβα ποτα απο Ελλαδα δεν θα βρεις..
Και για να γαμησεις θα βγεις και θα πιεις εφοσον πας να διασκεδασεις οποτε no problem

Αμα αρχισεις τις πουτανες τοτε ξεφευγει το πραγμα
Εγω οσα χαλαγα το διημερο Ρουμανια ο αλλος τα χαλαγε την ωρα σε πουτανα..

Αναλογα λοιπον τι θες

Θες να πας φθηνα?

Τοτε παιξε ενα μηνα πριν tinder,couchsurfing,badoo τσεκαρε ποιες απ αυτες ειναι μη gold-diggers και εισαι ετοιμος


Αυτα τα γραφω γιατι μας διαβαζει κοσμος,εγω λεω πηγαιντε εξω και με τα σωβρακα σας μονο,γιατι μετα δεν θα ξανασχοληθειται με Ελληνιδες οταν δειτε οτι θα γαμησετε εκει με το 10% της προσπαθειας και του κοστους που απαιτειται εδω
εδω φιλε θα χωρισω σε 2 κατηγοριες τους ταξιδευτες..
Αν θελεις μεχρι 5αρι 6αρι(αν εχεις εμφανιση η γνωσεις καμακιου) ναι με τα εξοδα που λες
Για 7+ δεν υπαρχει περιπτωση

Οσο για το να πατε με το 10% της προσπαθειας αν ΞΕΡΕΙ ΑΠΟ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

ο μεσος Ελληνας που δεν εχει παει εξωτερικο ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΑΠΟ ΓΥΝΑΙΚΕΣ αρα η δεν θα γαμαει οπως εδω η θα τον κοροιδευουν τα γνωστα λαμογια που ειναι σε αυτες τις χωρες η θα τα σκασει χοντρα για να γαμησει...
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Αν μιλας για μηνα ειναι οριακα τα 1500,ναι
Για δεκαημερο ομως που θα παει ο μεσος Ελληνας διακοπες(γιατι τοσο εχεις αδεια πανω κατω) με 500-700 περνας ειδικα Βαλκανια και Ανατολικη Ευρωπη

Εγω σε οσες χωρες πηγα τοσο μου στοιχισαν ολα,αμα παιξεις ryanair,airbnb και φθηνα μερη δεν θες πανω απο 20-30Ευρω την μερα,δηλαδη 300συνολο συν 200σπιτι 10μερο μεσο airbnb συν εισητηρια κανα 100 πηγαινε ελα εισαι στα 600 Ευρω συν πλην 100 αναλογα αμα βρεις καμια τρελη προσφορα σε airbnb και εισητηρια η το αντιθετο

Εξαλλου οπου και να πας πιο ακριβα ποτα απο Ελλαδα δεν θα βρεις..
Και για να γαμησεις θα βγεις και θα πιεις εφοσον πας να διασκεδασεις οποτε no problem

Αμα αρχισεις τις πουτανες τοτε ξεφευγει το πραγμα
Εγω οσα χαλαγα το διημερο Ρουμανια ο αλλος τα χαλαγε την ωρα σε πουτανα..

Αναλογα λοιπον τι θες

Θες να πας φθηνα?

Τοτε παιξε ενα μηνα πριν tinder,couchsurfing,badoo τσεκαρε ποιες απ αυτες ειναι μη gold-diggers και εισαι ετοιμος


Αυτα τα γραφω γιατι μας διαβαζει κοσμος,εγω λεω πηγαιντε εξω και με τα σωβρακα σας μονο,γιατι μετα δεν θα ξανασχοληθειται με Ελληνιδες οταν δειτε οτι θα γαμησετε εκει με το 10% της προσπαθειας και του κοστους που απαιτειται εδω

Αν είσαι κάτω από 35 ισχύει όντως ο κανόνας του χιλιάρικου.Με ένα χιλιάρικο κάνεις τη δουλειά σου είτε πηγαίνοντας εξωτερικό είτε φέρνοντας γκόμενα Ελλάδα.
Μετά τα 35 το χιλιάρικο δε φτάνει γιατί οι γκόμενες ζητάνε εξτρά π.χ. δώρα ή ρευστό.
Για Κίεβο πρέπει να υπολογίζει κανείς 100 ευρώ τη μέρα για έξοδα διαμονής,dating κτλ χωρίς δώρα.Για επαρχία πέφτουν όλα στο μισό αλλά χρειάζεσαι ρωσικά.
Για Πολωνία Βρότσλαβ που είναι η ευκολότερη πόλη για γκόμενες μπορείς να τη βγάλεις και με 700 που λες αν βρεις φτηνές πτήσεις.
Αλλά η εμπειρία είναι hit or miss δεν είναι σίγουρο οτι θα γαμήσει κάποιος αν πάει έτσι,θα περάσει όμως πάρα πολύ καλά σίγουρα,θα διασκεδάσει δηλαδή θα βγει τα ραντεβού θα κάνει τα μπαλαμούτια,θα κάνει πολλές φάσεις στα κλαμπς κτλ.
Πρέπει όμως να πάει χειρουργικά να βρει δηλαδή τη σωστή πόλη και να πάει τη σωστή εποχή,να επισκεφτεί τα κατάλληλα μαγαζιά και να μείνει στο σωστό μέρος.Τώρα πρέπει να ξέρεις πού να πας ενώ παλιά όποτε και να πήγαινες και όπου και να πήγαινες στην ανατολική Ευρώπη περνούσες καλά.Τώρα αν διαλέξεις λάθος στόχο,πάνε οι σεξοδιακοπές άπατες.
 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
εδω φιλε θα χωρισω σε 2 κατηγοριες τους ταξιδευτες..
Αν θελεις μεχρι 5αρι 6αρι(αν εχεις εμφανιση η γνωσεις καμακιου) ναι με τα εξοδα που λες
Για 7+ δεν υπαρχει περιπτωση

Οσο για το να πατε με το 10% της προσπαθειας αν ΞΕΡΕΙ ΑΠΟ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

ο μεσος Ελληνας που δεν εχει παει εξωτερικο ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΑΠΟ ΓΥΝΑΙΚΕΣ αρα η δεν θα γαμαει οπως εδω η θα τον κοροιδευουν τα γνωστα λαμογια που ειναι σε αυτες τις χωρες η θα τα σκασει χοντρα για να γαμησει...


Συμφωνω σε αυτο,ομως εχει να κανει με ποιον πας αμα πας μονος χωρις προετοιμασια την γαμησες..
Εγω σε 2 ταξιδια που πηρα μαζι μου ανιδεους (2διαφορετικους σε καθε ταξιδι) γαμησαν ολοι εκτος απ εναν που το παιζει ξερολας
Αλλα οτι τους ειπα το κανανε και ακουγανε
Και εγω δεν ειναι οτι ξερω πολλα,απλα ρωταω ντοπιους και διαβαζω πριν παω

Ειναι σαν το στοιχημα αλλος παιζει στην τυχη και δεν κερδιζει ποτε αλλα ενημερωνεται και τα πιανει

Ετσι ειναι και με το μουνι πιστευω,θελει τυχη αλλα και προετοιμασια
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
υπαρχουν ελληνες επιχειρηματιες που βλεπω κυπρο αυτοι οπου πανε δεν θα εχουν αντιπαλο.
την εικονα χαλανε οι κακομοιρηδες οπως ενα που εγραφε για σοφια που εψαχνε να παει με ωτοστοπ η κανενα που παει με αμαξι να τον παει και να βρει κανα χοστελ!του εγραψα για πιο λογο πας σοφια?για μουνι ξεχασε το σε κοβω να πηγαινεις να ζητιανεψεις χαχαχαχα θα σε λυπουνται οι βουλγαροι και θα σου βαζουν κερματα.τον εκραξα αγρια τον τυπο.αυτοι οι κακομοιρηδες μας χαλανε.υπαρχουν ελληνες φραγγατοι αλλα
οι περισοτεροι δεν πανε να πουτανεψουν σε τετειες χωρες που θεωρουν υποβαθμισμενες και ειναι σοβαροι
και οικογενοιαρχες ελλαδα.εκει θα πανε για δουλεια μονο.
παντως οι περισοτεροι ελληνες που βλεπω δεν πρεπει να εχουν παραπονο απο ελεινιδες ακομα λιγα τους λενε χαχαχαχα.εξηγησε ο πορνομεταναστις ο διμητρακης τους λογους μην τα ξαναλεω και φενωμε κακος
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
εδω φιλε θα χωρισω σε 2 κατηγοριες τους ταξιδευτες..
Αν θελεις μεχρι 5αρι 6αρι(αν εχεις εμφανιση η γνωσεις καμακιου) ναι με τα εξοδα που λες
Για 7+ δεν υπαρχει περιπτωση

Οσο για το να πατε με το 10% της προσπαθειας αν ΞΕΡΕΙ ΑΠΟ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

ο μεσος Ελληνας που δεν εχει παει εξωτερικο ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΑΠΟ ΓΥΝΑΙΚΕΣ αρα η δεν θα γαμαει οπως εδω η θα τον κοροιδευουν τα γνωστα λαμογια που ειναι σε αυτες τις χωρες η θα τα σκασει χοντρα για να γαμησει...

Αμα ο άλλος είναι εμφανίσιμος και έχει στυλ γαμιά έχει τύχη.Αν πάει π.χ. Βρότσλαβ ένας γεροδεμένος,γυμνασμένος,ψηλός,μαυρισμένος Ελληνας με κάπως σκληρά χαρακτηριστικά(εκφραστικό πρόσωπο)κάτω από 30 με καλό ντύσιμο και πάει εκεί που πρέπει και ξέρει το παίγνιο θα σκίσει κώλους,μπορεί να βγάλει και εφτάρι δηλαδή την πρώτη νύχτα και να κάνει αλλεπάλληλα one night stands.
Απλά τέτοιοι συνήθως δεν πάνε γιατί έχουνε Ελληνίδες γκόμενες και έρχονται πιο μπασμένοι και δευτεροκλασάτοι.
Αν δηλαδή πάει κάποιος πολύ συνειδητά για αυτό που κάνει π.χ. εγώ πάω συγκεκριμένες μέρες σε συγκεκριμένα μαγαζιά για συγκεκριμένου τύπου γκόμενες για σπόνσορινγκ,έτσι και αυτός μπορεί να πετύχει πολύ υψηλά ποσοστά ιδίως αν συνδυάσει με έτοιμα κόντακτς από ίντερνετ.
Παλιά δεν υπήρχε ίντερνετ και πληροφόρηση οπότε έπρεπε να επισκέπτομαι τη μία πόλη μετά την άλλη μέχρι να βρω την καλύτερη.Π.χ. είχα κάνει ταξίδι μία μέρα Chomutov,επόμενη μέρα Μπρατισλάβα,επόμενη Kosice,επόμενη Uzghorod και επόμενη Λβωφ.Το Λβωφ μου άρεσε ένιωσα αμέσως οτι θα γαμήσω γρήγορα και έμεινα εκεί.Σε 3 μέρες είχα 4 γκόμενες.
Αποκτάς γρήγορα αίσθηση του μέρους αν έχεις επειρία,καταλαβαίνεις αν το μουνί είναι δίπλα και μπορείς να το χουφτώσεις γρήγορα.Μπρατισλάβα,Κόσιτσε,Ούζγκοροντ ένιωσα στον αέρα δυσκολία και μπλοκάρισμα.
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
Αν είσαι κάτω από 35 ισχύει όντως ο κανόνας του χιλιάρικου.Με ένα χιλιάρικο κάνεις τη δουλειά σου είτε πηγαίνοντας εξωτερικό είτε φέρνοντας γκόμενα Ελλάδα.
Μετά τα 35 το χιλιάρικο δε φτάνει γιατί οι γκόμενες ζητάνε εξτρά π.χ. δώρα ή ρευστό.
Για Κίεβο πρέπει να υπολογίζει κανείς 100 ευρώ τη μέρα για έξοδα διαμονής,dating κτλ χωρίς δώρα.Για επαρχία πέφτουν όλα στο μισό αλλά χρειάζεσαι ρωσικά.
Για Πολωνία Βρότσλαβ που είναι η ευκολότερη πόλη για γκόμενες μπορείς να τη βγάλεις και με 700 που λες αν βρεις φτηνές πτήσεις.
Αλλά η εμπειρία είναι hit or miss δεν είναι σίγουρο οτι θα γαμήσει κάποιος αν πάει έτσι,θα περάσει όμως πάρα πολύ καλά σίγουρα,θα διασκεδάσει δηλαδή θα βγει τα ραντεβού θα κάνει τα μπαλαμούτια,θα κάνει πολλές φάσεις στα κλαμπς κτλ.
Πρέπει όμως να πάει χειρουργικά να βρει δηλαδή τη σωστή πόλη και να πάει τη σωστή εποχή,να επισκεφτεί τα κατάλληλα μαγαζιά και να μείνει στο σωστό μέρος.Τώρα πρέπει να ξέρεις πού να πας ενώ παλιά όποτε και να πήγαινες και όπου και να πήγαινες στην ανατολική Ευρώπη περνούσες καλά.Τώρα αν διαλέξεις λάθος στόχο,πάνε οι σεξοδιακοπές άπατες.
σωστο.σαν τωρα που παω ιουνη οδυσσο μετανιωσα.καλοκαιρι καλυτερα κιεβο η δνεπρο και απο εκει κανα μπατουμι τιγκα στις τουριστριες απο φιλες που μας αρεσουν.δες βιντεο μπατουμο 2018 στο γιουτουπ.οδυσσο ολες στην πλαζ,εγω δεν γουσταρω.αρκαδια ειναι για θυματα παλι ακυρο.αρα μονο απογευμα εχω να δουλεψω να γνωρισω γκομενα.θα εχω πολλους γνωστους τωρα πανω αλλα χωρις παρεξηγηση δεν θα εχω χρονο μαζι τους.εχει ενα λουναπαρκ διπλα στην παραλια μαζευονται απογεθμα πολλες απο 18 μεχρι 27-28 και γνωριζεις ευκολα.περσι πηγα πρωτη φορα εκει για δυο μερες και καταλαβα εχει ψωμι.
οδυσσο ειναι καλα απριλιο,μαιο,σεπτεβρι οχτςβρι,νιοβρι δεκεβρι.καλοκαιρι κιεβ.εκανα μαλακια τωρα που δεν εκλισα κιεβ μπατουμι.βγηκαν πολυ πανω οι τιμες και ακυρωσα το κυργισταν και καζακταν.
οδυσσος ηταν το πιο οικονομικο για σεπτεβριο με τα δεδομενα που ειχα.τελευτεα φορα παω ιουνη και ιουλη οδυσσο.καλοκαιρι πρεπει να εισε της πλαζ με τις ωρες.
 

koble

Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2010
Μηνύματα
944
Like
913
Πόντοι
86
Δεν μπορω να φυγω!
ΜΥΣΤΕΣ ΜΥΣΤΑΓΩΓΕΙΤΕ!
Απ τη στιγμη που βγηκε ο Τσιπρας πρωθυπουργος καταλαβα οτι δεν αξιζει καν να ζω πλεον σε αυτη την χωρα..Αλλα ας μην το τραβαμε και ξεφυγει το θεμα και παει αλλου
Μυστη ΝΤΡΑΓΚ....το θεμα δεν το παμε εμεις, ΜΑΣ ΠΑΕΙ ΑΥΤΟ. Δεν εχεις ξεφυγει καθολου, απλα αλλαζε τα ονοματα σαν τον Δασκαλο! Η χωρα εχει πολιτικο προβλημα, απο δεκαετιες, και μαλλον εχει γινει γαγγραινα τελικου σταδιου! Ακομα και το οτι η χωρα δεν εχει παγκακια η παρκα κτλ ειναι πολιτικο προβλημα!... η ελλαδα τι παραγει? μαρξισμο?

ΧΑΡΡΙ, ξερει ο Δασκαλος τι εκανες στα κατεχομενα?...αλιμονο ετσι και το μαθει. Θα σε κλεισει σε μοναστηρι 40 μερες νηστεια! και χωρις ιντερνετ, βκοντακτ και σκαυπ!
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Εγώ κατάλαβα τι ερχότανε το 2008 όταν λαμπάδιασε η Αθήνα.Μέχρι τότε υπήρχε μια αίσθηση οτι ίσως κάτι μπορούσε να ανατραπεί αλλά το 2008 ξεβράκωσε το σύστημα.Από τότε δεν έχει συνέλθει η μεταπολίτευση.
Τότε πρωτοεκδηλώθηκε το μίσος,η οργή,το πνίξιμο και το αδιέξοδο που κυριαρχούν μέχρι σήμερα.
Αν μιλούσες μετά το 2010 με σοβαρά άτομα και έβλεπες τι έλεγαν ως οπαδοί του Κουβέλη,του Σώρρα,του Τσίπρα,του ΓΑΠ κτλ,ήταν φανερό οτι το παιχνίδι είχε χαθεί.Ηταν όλοι βαθιά νυχτωμένοι.
Αλλά τα χειρότερα τα έλεγαν οι πούστηδες σε ανώτερες θέσεις που ήταν πιο έξυπνοι και ήξεραν τι γινόταν.Αυτοί ήταν για πολλές φάπες γιατί τους ρωτούσανε και έθιγαν όλους εκτός των βυσμάτων και προστατευμένων.
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
Δεν μπορω να φυγω!
ΜΥΣΤΕΣ ΜΥΣΤΑΓΩΓΕΙΤΕ!
Μυστη ΝΤΡΑΓΚ....το θεμα δεν το παμε εμεις, ΜΑΣ ΠΑΕΙ ΑΥΤΟ. Δεν εχεις ξεφυγει καθολου, απλα αλλαζε τα ονοματα σαν τον Δασκαλο! Η χωρα εχει πολιτικο προβλημα, απο δεκαετιες, και μαλλον εχει γινει γαγγραινα τελικου σταδιου! Ακομα και το οτι η χωρα δεν εχει παγκακια η παρκα κτλ ειναι πολιτικο προβλημα!... η ελλαδα τι παραγει? μαρξισμο?

ΧΑΡΡΙ, ξερει ο Δασκαλος τι εκανες στα κατεχομενα?...αλιμονο ετσι και το μαθει. Θα σε κλεισει σε μοναστηρι 40 μερες νηστεια! και χωρις ιντερνετ, βκοντακτ και σκαυπ!
ειναι πατριωτης ο δασκαλος.του ελεγα παμε βολτα και δεν ερχωταν και ελεγε μονο με οπλο θα παω κατεχομενα να τους ριξω στην θαλασα.μετα μου ειπε αληθεια χαχαχαχ ειχε δεκα χιλιαρικα στο τσαντακι και φοβωταν μην του τα παρουν στο τελωνειο χαχαχαχαχ.μετα απο λιγες μερες μου ειπε τελικα πηγε βολτα παρα τους πατριωτισμους που ελεγε και εφαγε κατι κεμπαπ που καθαρισαν το εντερο του χαχαχαχ.καλα να παθει γιατι του εδειξα οραιο κεμπαπ καπιου αρμενιου και δεν πηγε.
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
αν κλισετε με την ουκρανιαν εισιτιρια απο κυπρο εχει προσφορες για κιεβ αν κλισεις απο 6 μεχρι 10 μηνες.αν θελω να παω τον επομενο φεβραρι εχει 70 ευρο παενε ελα!επιδει δεν ξερω ποτε που θα ειμε αν το παρω αργοτερα φεβρουαριο θα εχει150.για καλοκαιρι πιο φτηνο 260 με 280.για οδυσσο δεν εχει ποτε προσφορες να το παρεις φτηνοτερα συνηθως δινω απο 280 μεχρι 320 που εδωσα τωρα.πριν 5 χρονια εδωσα και 600 μεσο βιενης μαλακια εκανα.μετα επεσε 400.ειχα παει 3 συνεχεια μηνες τα εισιτιρια ηταν την μια 400 μεσο κιεβ,380 μεσο κιεβ και το τριτο 600 μεσο βιενης.τωρα πανε με γουιζ με 50 ευρο καπιοι.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
12 Μαίου καταφθάνω Κίεβο.Θα μπουκάρω Carribean,Chi το βράδυ του Σαββάτου.Καταφτάνω με αρκετή δύναμη πυρός 3000 ευρώ μετρητά και άλλα 3000 στην πιστωτική για μια εβδομάδα.Οσοι θέλετε να παρακολουθήσετε παίγνιο live και να φάτε ουκρανικό μεζέ προσέλθετε.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.331
Πόντοι
28.786
Μυστες συνε.χυστε την Μυσταγωγικη Μυσταγωγια!

ΜΙΝΤ.ριντερ, δεν ξερω αν το διατυπωνω σωστα!
Πιστευεις οτι μια γκομενα/σχεση μας φτιαχνει? η απλα ειμαστε ηδη φτιαγμενοι και την τραβαμε?
Η μπορει να μας φτιαξει, ισως μονο το λαχειο που λες?

Είναι δυο διαφορετικά πράγματα.

Πάμε στο πρώτο.
Οι γκόμενες την κακομοιριά την μυρίζονται όπως ο διάολος το λιβάνι.

Αν δεν νοιώθεις άνετα με τον εαυτό σου, αν δεν έχεις αυτοπεποίθηση δεν έχεις τύχη με γκόμενες.

Η κάθε κουλτούρα το εκφράζει αυτό με διαφορετικό τρόπο. Οι αμερικανοί το λένε "He is cool". Οι Ισπανόφωνοι αυτούς τους τύπους τους λένε macho (αρσενικο). Κάποιοι δικοί μας το λένε "εχει στυλ" η "εχει/είναι τύπος".  
 
Γοητευτικός κάποιος γίνεται όταν πραγματικά το πιστέψει αυτό για τον εαυτό του.
Και συνήθως όταν γίνεται γοητευτικός δεν το συνειδητοποιεί όσο είναι άπειρος !!

Πάμε τώρα από την άλλη μεριά. Οταν "βγάζεις" μια όμορφη γκόμενα προφανώς αυτοεπιβεβαιώνεσαι. Σε φτιάχνει !! Νοιώθεις επιτυχημένος.

Προσωπικά πιστεύω ότι η απόλυτη "ηδονή" έγκειται στις περιπτώσεις ανατροπής. Οταν δηλαδή σε κάποια συγκεκριμένη περίπτωση ενώ φαίνεται αρχικά οτι δεν σε παίρνει γυρίζεις τελικά το παιχνίδι και κερδίζεις. Αυτό ψυχολογικά σε απογειώνει. Οταν κερδίζεις δηλαδή ως outsider.

Σε κάποιες χώρες εχω συναντήσει γκόμενες που τον τελευταίο παραπάνω μηχανισμο τον χειρίζονται σε ένα ιδιότυπο μοντέλο όπου συμπεριφέρονται εναλλακτικά τη μια στιγμή σαν να σε γουστάρουν την άλλη όχι. Αυτό αρχικά σαν Αντρα σε "αφιονίζει". Οταν και αν τελικά σου κάτσουν η ηδονή είναι πολύ εντονότερη και ιδιαίτερη.
Παίζει πολύ στη Λατινικη Αμερική αυτό.




 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Εδώ το Skybar.Γενικά καλή ποιότητα αλλά σχετικά λίγες γκόμενες.


Το Carribean.

 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Εδώ ένας punter θίγει το κλασσικό πρόβλημα με τις Ουκρανέζες προ,οτι δεν έχουν επαγγελματική τεχνική(εννοεί στο τσιμπούκι) αλλά αναπληρώνουν με ενθουσιασμό και περιποίηση.


Πολύ ενδιαφέρουσες προσεγγίσεις στο αιώνιο δίλημμα FKK vs Kiev.



Αν και τα FKK έχουν κάποια σημαντικά ατού προτιμώ το Κίεβο λόγω ταυτόχρονης επιλογής σε σπονσορέτς,σεμι προ εκτός από προ.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Είναι δυο διαφορετικά πράγματα.

Πάμε στο πρώτο.
Οι γκόμενες την κακομοιριά την μυρίζονται όπως ο διάολος το λιβάνι.

Αν δεν νοιώθεις άνετα με τον εαυτό σου, αν δεν έχεις αυτοπεποίθηση δεν έχεις τύχη με γκόμενες.

Η κάθε κουλτούρα το εκφράζει αυτό με διαφορετικό τρόπο. Οι αμερικανοί το λένε "He is cool". Οι Ισπανόφωνοι αυτούς τους τύπους τους λένε macho (αρσενικο). Κάποιοι δικοί μας το λένε "εχει στυλ" η "εχει/είναι τύπος".  
 
Γοητευτικός κάποιος γίνεται όταν πραγματικά το πιστέψει αυτό για τον εαυτό του.
Και συνήθως όταν γίνεται γοητευτικός δεν το συνειδητοποιεί όσο είναι άπειρος !!

Πάμε τώρα από την άλλη μεριά. Οταν "βγάζεις" μια όμορφη γκόμενα προφανώς αυτοεπιβεβαιώνεσαι. Σε φτιάχνει !! Νοιώθεις επιτυχημένος.

Προσωπικά πιστεύω ότι η απόλυτη "ηδονή" έγκειται στις περιπτώσεις ανατροπής. Οταν δηλαδή σε κάποια συγκεκριμένη περίπτωση ενώ φαίνεται αρχικά οτι δεν σε παίρνει γυρίζεις τελικά το παιχνίδι και κερδίζεις. Αυτό ψυχολογικά σε απογειώνει. Οταν κερδίζεις δηλαδή ως outsider.

Σε κάποιες χώρες εχω συναντήσει γκόμενες που τον τελευταίο παραπάνω μηχανισμο τον χειρίζονται σε ένα ιδιότυπο μοντέλο όπου συμπεριφέρονται εναλλακτικά τη μια στιγμή σαν να σε γουστάρουν την άλλη όχι. Αυτό αρχικά σαν Αντρα σε "αφιονίζει". Οταν και αν τελικά σου κάτσουν η ηδονή είναι πολύ εντονότερη και ιδιαίτερη.
Παίζει πολύ στη Λατινικη Αμερική αυτό.

Οι γκόμενες απλά περιμένουν να ακούσουνε τις σωστές λέξεις,πρέπει να τα πεις καλά.Δηλαδή να πατήσεις σωστά τα κουμπιά που λένε.Αν πεις λάθος λέξεις,δε στροφάρεις,έχεις λάθος αντιδράσεις είσαι off.Γενικά πρέπει να αντιδράς.
Με τις Σλάβες είναι αρκετά εύκολο να καλιμπράρεις την κατάσταση,στο δείχνουν με την έκφραση των ματιών τι θέλουν να ακούσουν.Εγώ είμαι ρομποτικός,δηλαδή δε νιώθω κάτι ιδιαίτερο απλά περνάω τα shit tests με ρουτίνες.Δηλαδή τα κάνω όλα βιομηχανικά τέλεια ακριβώς αυτό που πρέπει γιατί συγκεντρώνομαι επί του πεδίου.
Αν κάποιος έκανε το ίδιο αλλά με νεώτερη ηλικία,καλύτερη εμφάνιση και περισσότερη ενέργεια θα έσκιζε κωλέους.Εγώ ξεκινάω από χαμηλό επίπεδο ενέργειας,εμφάνισης και πλήθος παραγόντων εναντίον μου.Σχεδόν τα έχω όλα εναντίον μου ηλικία,εμφάνιση,χρόνο,προοπτική,κύκλο κτλ αλλά αναπληρώνω με εμπειρία,ρευστό και προσήλωση.Ανατρέπω δηλαδή φανατικά την κατάσταση στηριζόμενος σε ένα ή δύο μόνο προτερήματα ενώ υστερώ σε όλα τα υπόλοιπα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom