Νέα

Τι ετοιμάζουν για τους ελεύθερους επαγγελματίες - ΦΟΡΟΙ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tellystalone6969
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 80K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

skatastamoutratous

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.052
Like
1.726
Πόντοι
216
ρε παιδια δε βλεπετε οτι οι ελβετιες τα χονγκ κονγκ οι σιγκαπουρες ειναι πληρως καπιταλιστικες με μικρο δημοσιο ?δε βλεπετε οτι οι β.κορεες οι βενεζουεελες ειναι ολο δημοσιο.τι σας λεει στο κεφαλι σας αυτο?εσεις τι λετε ρε ζηλιαρηδες αριστεροι που ζηλευετε ρε τεμπεληδες τους εργατικους ελληνες του ιδιωτικου τομεα?
Ρε φίλε...μάλλον έχεις πάρει φόρα και τα έχεις κάνει αχταρμά στο μυαλό σου. Τι σχέση έχει αυτό που λες με αυτό που έγραψα εγώ και το παραθέτεις ???
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.690
Like
17.824
Πόντοι
3.656
Φυσικα ειναι υπεραριθμοι οι ΔΥ, αλλα σηκωνει λιγο κουβεντα αυτο που λες, μιας και η δομη του κρατους εχει αλλαξει αρκετα.

Πχ στα 70 πολυ λιγοτεροι τελειωναν το Λυκειο, επομενως χρειαζονταν λιγοτεροι καθηγητες Λυκειου. Βαλε μεσα και τα ΑΕΙ, ΤΕΙ, κλπ
Για αυτό σου είπα βάλε άλλες 50.000.
Όχι παραπάνω. Καλύπτονται .

Έχεις τριπλάσιους.
Και από την άλλη έχεις εισοδήματα Ζάμπιας.
Δικηγόροι και ιατροί και οδοντίατροι ΕΧΟΥΝ ΑΜΟΙΒΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΖΑΜΠΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΛΑΟΥΪ ....

Και κάνουν συγκρίσεις στο τι δίνουν από φόρους.
Μέσο εισόδημα σοηδού οδοντίατρου είναι 80Κ .
Δεν μπορείς να συγκρίνεις λοιπόν φόρους, αν δεν συγκρίνεις εισοδήματα.


ΚΑΙ ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ....
ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΖΗΜΙΑ ΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ....

ΟΙ ΣΥΣΤΗΜΙΚΕΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ;;;
Που τους στέλνει υποχρεωτικά πελάτες το δημόσιο ;;;


ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ .... ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΑΓΟΡΑΠΩΛΗΣΙΑ ΜΕΣΩ ΤΩΝ ΚΑΡΤΩΝ .....


και έχουν ζημιά !!!!!!


ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ ....
ΞΕΡΟΥΝ ΑΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΠΕΛΑΤΕΣ ;;



Και οι πεθαμένοι πελάτες με τα κουπόνια .... τον κατώτατο .... την ημιαπασχόληση .... τι να αφήσουν ;;;


ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΑΝΤΗΛΙ ΝΑ ΚΛΑΨΟΥΝ ..........
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.690
Like
17.824
Πόντοι
3.656
Ρε φίλε...μάλλον έχεις πάρει φόρα και τα έχεις κάνει αχταρμά στο μυαλό σου. Τι σχέση έχει αυτό που λες με αυτό που έγραψα εγώ και το παραθέτεις ???


Τεράστια σχέση έχει .
ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΚΡΙΣΗΣ .... ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΠΕΡΙΚΟΠΗ ΕΞΟΔΩΝ .......

Δίνει λεφτά σε αηδίες .... επιχορήγηση .... αμερικάνικων ταινιών !!!!!!!!!!!!

ΜΑΣ ΒΑΖΟΥΝ ΤΕΚΜΗΡΙΑ .... ΤΕΚΜΑΡΤΑ .... ΝΟΙΚΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ....
ΚΑΙ ΕΠΙΧΟΡΗΓΟΥΜΕ ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΟΥ .... ΧΟΛΛΥΓΟΥΝΤ !!!!!!!!!!


και συγκροτήματα και μουσικούς !!!!!
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.270
Like
22.918
Πόντοι
5.506
O γκράντε μαλακας τι κάνει; Ξεσήκωσε επιτέλους την επανάσταση ή όλα βαίνουν καλώς ακόμα στην αγορά και ετοιμάζονται οι Χριστουγεννιάτικες βιτρίνες για τη λαοθάλασσα που θα αδειάσει ΚΑΙ φέτος τα μαγαζιά;
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.270
Like
22.918
Πόντοι
5.506
Τύπε εμένα μου είχε κλέψει ένα κλεφτρόνι το ποδήλατο και εντελώς κωλόφαρδα τον πέτυχα κάμποση ώρα μετά , του έριξα μερικές και το πήρα πίσω.
Φεύγοντας τον άκουσα να λέει σε έναν που παρακολουθούσε «Το λαμόγιο μου το πήρε»
Έτσι μου ακούγεται όταν κάποιος λέει τον ΕΕ κλέφτη επειδή δεν κόβει αποδείξεις :rockon::rockon::rockon:
Με ποδήλατο κυκλοφορείς τύπε;; Μήπως είσαι ΕΕ και δε φτάνουν τα λεφτά για σαξο;
 

skatastamoutratous

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.052
Like
1.726
Πόντοι
216
Τύπε εμένα μου είχε κλέψει ένα κλεφτρόνι το ποδήλατο και εντελώς κωλόφαρδα τον πέτυχα κάμποση ώρα μετά , του έριξα μερικές και το πήρα πίσω.
Φεύγοντας τον άκουσα να λέει σε έναν που παρακολουθούσε «Το λαμόγιο μου το πήρε»
Έτσι μου ακούγεται όταν κάποιος λέει τον ΕΕ κλέφτη επειδή δεν κόβει αποδείξεις :rockon::rockon::rockon:
Σωστά... Και κατά περίεργο τρόπο οι πιο φανατικοί που φωνάζουν είναι αυτοί που μπαίνουν στο μαγαζί και αφού τους πεις την τιμή πετάνε την γνωστή ατάκα "και χωρίς απόδειξη πόσο ?"
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
τι ειπα που ναι χαζο .?οι δ.υ δε παιρνουν συνταξη στα 50?δουλευουν ποτε?στη ελλαδα δε ζουμε ?εχουμε μια ταξη που παρασιτει εις βαρος του ιδιωτικου τομεα?που διαφωνεις?
Σε ολα.
Ποιος παιρνει συνταξη στα 50 σημερα?
 

xrusos

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2020
Μηνύματα
560
Like
354
Πόντοι
26
Σε ολα.
Ποιος παιρνει συνταξη στα 50 σημερα?
αν ακαποιος πηρε συνταξη στα 49 πριν 10 χρονια τωρα παιρνει συνταξη?????αν ζει??ποσοι ειναι αυτοι????ξερω περιπτωση γυναικας που πηρε συνταξη στα 55 απο δημοσιο.
εχεις παει σε δημοσια επιχειρηση?στο δημοσιο τι ειδες εσυ δουλευαν σκληρα??ε?
μηπως εισαι και συ δ.υ και γι αυτο σε πειραξε??το 1974 200000 δ.υ τωρα 700000 με 1 μυριο λιγους τους βλεπεις ??σ αρεσει να τους πληρωνεις αν εισαι στο ι.τομεα??
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.875
Κριτικές
184
Like
44.160
Πόντοι
21.896
Για παλιούς συνολικά θα είναι 14200€
Και αν βγάλει φόρο 5000€
o ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ συντελεστής υψηλός .


ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΩΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑΖΟΥΝ ....
Αν σου λέει ... ΤΕΚΜΑΡΤΟ 14200€
και σου βγάζει φόρο 1564€
και ΦΟΡΟ ΕΠΙΤΗΔΕΥΜΑΤΟΣ 325€
και προκαταβολή φόρου 782€
και πρόστιμο αν δεν έχεις το 1/3 του τεκμαρτού με πιστωτικές άλλα 422€
ΣΥΝΟΛΟ δηλ 3093 €

Η ΑΡΙΘΜΗΤΙΚΗ ΒΓΑΖΕΙ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ 25%

Επειδή στους μισθωτούς βάζουν μέσα και εισφορες, αν υπολογίσω εισφορές 1ης κατηγορίας , χωρίς έκπτωσης ΜΟΝΟ ΜΕ ΕΦΑΠΑΞ 270€ το μήνα
Χ 12 μας κάνουν 3240€ ετησίως

αν τα αθροίσω
μας κάνουν άθροισμα 6333€ στο δημόσιο για τεκμαρτό 14200€


Η ΑΡΙΘΜΗΤΙΚΗ ΒΓΑΖΕΙ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ .... 44.5%



και τους έχω χαρίσει υποχρεωτικές εγγραφές σε συλλόγους ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ , ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΕΣ ....


Όποιος λέει άλλα νούμερα,



ΚΑΚΟ ΨΟΦΟ
Πήρε 41% κ κάνει ότι θέλει
Να τους γαμησει όλους τους ΕΕ

Αφού τον εμπιστεύτηκαν ας τον φαν στη μούρη ...
 

skatastamoutratous

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.052
Like
1.726
Πόντοι
216
Παντως μετα τον Πιερακακη, πρακτικα 300.000 ΔΥ εχουν τεθει εκτος αναγκαιοτητας, μιας και η δουλεια τους γινεται αποκλειστικα απο στους server τους Ψηφιακης Διακυβερνησης
Σωστό... Μεγάλο μέρος των δημ. υπαλλήλων πλέον ουσιαστικά είναι ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ... Παρ' όλα αυτά έτσι και κάποιος ψελλίσει την λέξη απόλυση ή έστω και την μετακίνηση σε υπηρεσία που πράγματι έχει ελλείψεις, σε μισή ώρα θα έχουν ξηλωθεί μέχρι και οι πλάκες του πεζοδρομίου από το Σύνταγμα...
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.270
Like
22.918
Πόντοι
5.506
  • Χαχα
Αντιδράσεις: GRxx

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.918
Like
11.621
Πόντοι
3.656
το θεμα ειναι οτι καθονται και ολη μερα ρε φιλε οχι μονο οτι πληρωνονται και εμποδιζουν και οσους θελουν να δουλεψουν μιλαμε για επιθετικα τερατα και παρασιτα ,σιχαματα.
Τυπε το μικρο σου ειναι Τερης(απο Λευτερης)?
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.270
Like
22.918
Πόντοι
5.506
Θα δεις σύντομα στον διαγωνισμό. Θα έχεις δύσκολο Δεκέμβριο :rockon::rockon::rockon:
Περιμένω με αγωνία, έχω βάλει λυτούς και δεμένους τους λίγους και καλούς φίλους μου και είμαστε σε αναμονή με το δάκτυλο στο trackpad να ψηφίσουμε όλοι BAROCK ΔΑΓΚΩΤΟ. :headbaning1::headbaning1::headbaning1::headbaning1::headbaning1::headbaning1::headbaning1::headbaning1::headbaning1::headbaning1::headbaning1:
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.901
Like
1.425
Πόντοι
216
Δημοσιοι vs Ιδιωτικοι.

Αριστοι στην κυβερνηση.
Κοινωνικος αυτοματισμος.
Ή αλληλοφαγωμαρα.
Και οι δουλιτσες γινονται ομορφα μετα αφου ειναι ολοι εναντιον ολων.
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.279
Like
51.227
Πόντοι
12.756
ΞΕΡΟΧΥΝΩ με τη τεράστια δίψα σας για διάκριση και καταξίωση στον κορυφαίο Διαγωνισμό:headbang2::headbang2::headbang2:
Μη φοβάστε τίποτα εσείς οι δυο. Έχετε την υποστήριξη ΟΛΩΝ των μελών :heavymetalbig::heavymetalbig::heavymetalbig:
το αποφασισες;θα αναλαβεις Μπουεφα;:coffee:
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.690
Like
17.824
Πόντοι
3.656
Ξεροχύνω με δημόσιο δεκαετίας 2000 με όλες τις Quest οθόνες να έχουν μονίμως πασιέντζα σε όλη την επικράτεια και πάνω στα γραφεία εφημερίδες με ένθετα και CD με τους Δ. υπαλλήλους να τις κρύβουν στο συρτάρι αν έμπαινε μέσα πολίτης να τους σπάσει τα νεύρα χαλώντας τους το ξεφύλλισμα :wanker::wanker::wanker:


Τύπε ..... είχα πάρει ΕΣΠΑ ....
για να συμπληρωθεί ο φάκελος ..... χρειαζόταν βεβαίωση από το ΙΚΑ της περιοχής ... ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΩΣΤΑΩ εργοδοτικές εισφορές !!!

Πάω στο ΙΚΑ , 11.35 .... άλλος παράγγελνε καφέδες .... άλλος κρουασάν .... άλλος χτύπαγε φραπέ στο χειροκίνητο ....
άλλος είχε 10 αθλητικές και συμπλήρωνε στοίχημα .... άλλος έβλεπε τσόντεςστο ίντερνετ .......
6-7 μπουφάν σε άδειες καρέκλες .....
στα @@ τους όλοι ..........
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ .... ΜΙΛΑΩ ΜΕ ΕΝΑΝ ....


-Χαίρετε ... θέλω μία βεβαίωση περί μη ωφειλής εργοδοτικών εισφορών ....
-Ξέρετε , το έγγραφο αυτό δεν είναι από τα συνήθη έγγραφα που χορηγεί η υπηρεσία μας ...
- ........ ναι και ;;;;
-οπότε το έχουμε κατατάξει στην κατηγορία πιστοποιητικών ασφαλιστικής ενημερότητας ασφαλισμένων ....
-ωραία και τι με ενδιαφέρει εμένα αυτό ;;;;



ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΑΜΠΕΛΑΚΙ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ
ΟΤΙ ΧΟΡΗΓΟΥΝ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ
ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗΣ ΕΝΗΜΕΡΟΤΗΤΑΣ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 11.30
.....



την επόμενη πήγα 6.55 και χτύπαγα τις πόρτες με κλωτσές ....
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom