Νέα

Τι ετοιμάζουν για τους ελεύθερους επαγγελματίες - ΦΟΡΟΙ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tellystalone6969
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 80K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.255
Κριτικές
3
Like
1.435
Πόντοι
566

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.255
Κριτικές
3
Like
1.435
Πόντοι
566

Τραλαλακη μαύρισες από το κακό σου;;;; σε γάμησε ο Μητσοτάκης;;;;

1701359807461.png
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: barock

dieuthintis

Μέλος
Εγγρ.
4 Σεπ 2023
Μηνύματα
79
Like
322
Πόντοι
20
Ξέρω ΕΕ που από το 2006 που ξεκίνησε επιχείρηση δηλώνει κάθε χρόνο 0
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.696
Like
17.830
Πόντοι
3.656
Τραλαλακη μαύρισες από το κακό σου;;;; σε γάμησε ο Μητσοτάκης;;;;
Σχόλασες τόσο νωρίς ρε υπάλληλε ;
Αποκλείεται από το κομπιούτερ της δουλειάς να μπαίνεις εδώ .... θα σε διώξουν .... άσε που μπορεί ο admin να έχει μπλοκαρισμένα τα ακατάλληλα sites ....
Αν το σηκώνει και ο pentium 3 που έχεις για να δουλεύεις εξελ .......

Δύσκολη η γαλέρα.
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.696
Like
17.830
Πόντοι
3.656
Ξέρω ΕΕ που από το 2006 που ξεκίνησε επιχείρηση δηλώνει κάθε χρόνο 0
παραπάνω δηλ από τις συστημικές τράπεζες στην ελλάδα που έχουν ζημιές ....
την επιχείρηση του γνωστού σου ΕΕ δεν την χρηματοδοτεί ο έλληνας φορολογούμενος ....



ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΛΕΣ .... ότι με κέρδη μηδέν , πάλι πλήρωνε διπλάσιο φόρο από σένα ....

ΕΣΥ ΔΙΝΕΙΣ 450€ ΤΟ ΧΡΟΝΟ , ΑΥΤΟΣ ΔΙΝΕΙ 1100€ ....
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.494
Κριτικές
36
Like
38.190
Πόντοι
19.795
Ξέρω ΕΕ που από το 2006 που ξεκίνησε επιχείρηση δηλώνει κάθε χρόνο 0
Για αυτό λοιπόν, πρέπει όλοι οι ΕΕ, οριζοντίως και καθέτως, είτε έχουν μπιτσομπαρο και ξαπλώστρες στην Μύκονο, είτε ψιλικαντζιδικα στο Μοσχάτο να θεωρούνται και να φορολογουνται το ίδιο.

Είναι λογική αυτή;
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.279
Like
51.227
Πόντοι
12.756
τωρα που θα πληρωσουν εστω και ΚΑΤΙ απο τα κλεμμενα τοσων ετων οι Ε.Ε. ηρθε η ωρα για αφορολογητο μισθωτων 12000 και για φοροαπαλλαγες μας περαιτερω αγαπητοι μου ΤΙΜΙΟΙ συνδικτυοι:coffee:
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.482
Κριτικές
2
Like
19.269
Πόντοι
3.656
τωρα που θα πληρωσουν εστω και ΚΑΤΙ απο τα κλεμμενα τοσων ετων οι Ε.Ε. ηρθε η ωρα για αφορολογητο μισθωτων 12000 και για φοροαπαλλαγες μας περαιτερω αγαπητοι μου ΤΙΜΙΟΙ συνδικτυοι:coffee:
έρχεται σκληρή εκδίκηση μισθωτών... ντού και απαλλοτρίωση σε μαγαζιά , ειδικά σε σκρουτζομάγαζα φορτωτική οι αποθήκες ..

:coffee:
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.279
Like
51.227
Πόντοι
12.756
έρχεται σκληρή εκδίκηση μισθωτών... ντού και απαλλοτρίωση σε μαγαζιά , ειδικά σε σκρουτζομάγαζα φορτωτική οι αποθήκες ..

:coffee:
επειδη ο κανονικος κοσμος δεν ειναι το μπου και ευτυχως και επειδη με ξερουν κατι γνωστοι μου τουμπεκιαζονται...
εχω φιλο οδοντιατρο,υδραυλικο,προποτζη,ο αλλος εχει φρατσαιζ καφε...μονο ο προποτζης δε μπορει να κλεψει οι υπολοιποι οταν πηγαν να μου ψελλισουν κατι εκαναν τουμπεκι στο πρωτο καντηλι...
ρε μαλακα οδοντιατρος γαμω το κρατος παιρνει επιδομα ενοικιου το πιστευεις;:tooth:
:tooth::tooth::tooth::tooth::tooth::tooth:
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.871
Κριτικές
21
Like
11.073
Πόντοι
4.546
τωρα που θα πληρωσουν εστω και ΚΑΤΙ απο τα κλεμμενα τοσων ετων οι Ε.Ε. ηρθε η ωρα για αφορολογητο μισθωτων 12000 και για φοροαπαλλαγες μας περαιτερω αγαπητοι μου ΤΙΜΙΟΙ συνδικτυοι:coffee:
ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.696
Like
17.830
Πόντοι
3.656
Για αυτό λοιπόν, πρέπει όλοι οι ΕΕ, οριζοντίως και καθέτως, είτε έχουν μπιτσομπαρο και ξαπλώστρες στην Μύκονο, είτε ψιλικαντζιδικα στο Μοσχάτο να θεωρούνται και να φορολογουνται το ίδιο.

Είναι λογική αυτή;


Καμαρώνοιυν .... και οι εμπνευστές ... και οι υποστηρικτές ....

ότι με το τεκμαρτό στους επαγγελματίες
ΚΑΝΕΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ...

μεταξύ των οποίων πχ και ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΕΚΝΩΝ ....
ΚΑΙ ΚΑΜΑΡΩΝΟΥΝ ΟΤΙ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ
100 ΜΥΡΙΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΑΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
και τώρα θα τα παίρνουν άλλοι .



ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΤΩΧΟΣ ΡΕ ;;;;

Μόνο οικονομικοί μετανάστες και κρυφές κομμώτριες πρέπει να τα παίρνουν
με μαύρη εργασία ;;;
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.696
Like
17.830
Πόντοι
3.656
ρε μαλακα οδοντιατρος γαμω το κρατος παιρνει επιδομα ενοικιου το πιστευεις;
Μήπως έχει δικηγόρο στο σόϊ που του αρέσουν οι χοντρές ;
Αν είναι σαν τον ξάδελφο δικηγόρο , λογικό να παίρνει επιδότηση ενοικίου
κι ο δικηγόρος ξάδελφος θα έπαιρνε αν δεν είχε πάρει προικώο διαμέρισμα να είναι σώγαμπρος

Χωρίς πλάκα τώρα ρε τρόμπα .... γιατί θεωρείς ότι οι οδοντίατροι βγάζουν λεφτά ;
Αφού κανείς δεν έχει λεφτά να κάνει σοβαρή δουλειά ....... με τι να βγάλουν λεφτά ;;;
Αν είναι οι σαξόβιοι τυροπιτοφάγοι δικηγόροι ξεδοντιάρηδες, ποιοί θα δίνουν λεφτά για τα δόντια τους ;
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.279
Like
51.227
Πόντοι
12.756
Μήπως έχει δικηγόρο στο σόϊ που του αρέσουν οι χοντρές ;
Αν είναι σαν τον ξάδελφο δικηγόρο , λογικό να παίρνει επιδότηση ενοικίου
κι ο δικηγόρος ξάδελφος θα έπαιρνε αν δεν είχε πάρει προικώο διαμέρισμα να είναι σώγαμπρος

Χωρίς πλάκα τώρα ρε τρόμπα .... γιατί θεωρείς ότι οι οδοντίατροι βγάζουν λεφτά ;
Αφού κανείς δεν έχει λεφτά να κάνει σοβαρή δουλειά ....... με τι να βγάλουν λεφτά ;;;
Αν είναι οι σαξόβιοι τυροπιτοφάγοι δικηγόροι ξεδοντιάρηδες, ποιοί θα δίνουν λεφτά για τα δόντια τους ;
δεν θα το ανεφερα ΚΑΝ αν δεν εβγαζε...φουλ ειναι συνεχεια..
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.279
Like
51.227
Πόντοι
12.756
Που ξέρεις τα οικονομικά του άλλου ρε τρόμπα ; Έχεις κωδικους λογαριασμού ;;;
για να σου λεω ξερω...δεν μου εχει κρυφτει ποτε
ελα μην κανεις οτι δεν καταλαβαινεις τωρα βγαζει λεφτα κλεβει το κρατος και παιρνει και επιδοτηση ενοικιου
ΜΑΛΑΚΑ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: ROB. C

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.876
Κριτικές
184
Like
44.161
Πόντοι
21.896
Να τους γαμησει όλους τους ΕΕ ο Κούλης
Τεκμαρτό όχι δέκα χιλιάδες άλλα τριάντα χιλιάδες κ με φόρο 41%

Όσοι εμπιστεύτηκαν κ ψήφισαν αυτό το γαμημενο παρτάλι από τα Χανιά να πάνε να πληρώσουν τους φόρους τώρα για τις αυξήσεις των δύ

Καλά τους έκανε το μουνόπανο από τα Χανιά
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.279
Like
51.227
Πόντοι
12.756
Να τους γαμησει όλους τους ΕΕ ο Κούλης
Τεκμαρτό όχι δέκα χιλιάδες άλλα τριάντα χιλιάδες κ με φόρο 41%

Όσοι εμπιστεύτηκαν κ ψήφισαν αυτό το γαμημενο παρτάλι από τα Χανιά να πάνε να πληρώσουν τους φόρους τώρα για τις αυξήσεις των δύ

Καλά τους έκανε το μουνόπανο από τα Χανιά
μην βριζεις μαν:coffee:
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.060
Κριτικές
10
Like
13.064
Πόντοι
3.846
Ας ξεκινήσουμε από ένα βασικό γεγονός (το πρώτο για μένα):

- Για όλα φταίμε εμείς οι Έλληνες. Εμείς στηρίζουμε τη διαφθορά για να μας κάνει το ρουσφέτι, εμείς θέλουμε να γίνουμε δημόσιοι υπάλληλοι για να τα ξύνουμε, εμείς πάμε τις εταιρείες στην Κύπρο και στη Βουλγαρία για να έχουμε πιο πολλά λεφτά στην τσέπη, εμείς φοροδιαφεύγουμε. Να κοπεί η μαλακία "έτσι μας κατάντησαν" και "οι Ευρωπαίοι τα λαμόγια". Όλη η επιχειρηματικότητα της Ελλάδας, τα δημόσια έργα, όλα σε κοινοτικούς πόρους βασίζονται.
- Όλες αυτές οι συζητήσεις έγιναν την περίοδο 2009 - 2016. Ακριβώς τα ίδια επιχειρήματα. Γιατί να πληρώσω εγώ, να πληρώσει ο πλούσιος; Να πληρώσει ο Γερμανός τις πολεμικές αποζημιώσεις. Να μας χαρίσουν το χρέος.
Είμαστε όλοι υποκριτές. Και τους μετανάστες δε θέλουμε και τους έχουμε ανασφάλιστους να δουλεύουν. Αν φύγουν θα έρθει ο Έλληνας να ζητά ένσημα και θα λέμε που είναι τώρα ένας Πακιστανός να μας σώσει...
Κι εγώ μαζί. Και εγώ όπου μπορούσα έκοβα λιγότερα και χρέωνα περισσότερα. Τα τελευταία χρόνια δε με παίρνει και έτσι πληρώνω περισσότερο φόρο. Ε και; Και πάλι έχω λεφτά για να ζήσω γιατί δουλεύω πολλές ώρες. Μακάρι να γίνουν όλες οι νόμιμες συναλλαγές ηλεκτρονικές μέχρι και στο τελευταίο κατσικοχώρι. Γιατί όχι; Το Φεβρουάριο χρειάστηκα εγχείρηση στο ΚΑΤ. Δεν πλήρωσα τίποτα και έγινα καλά.
Βρίστε με όσο θέλετε, αν εγώ είμαι το πρόβλημά σας. Ό,τι και να κάνετε όμως θα γίνουμε Ευρώπη ,με το ζόρι.
 
Εγγρ.
24 Νοε 2021
Μηνύματα
2.385
Like
3.707
Πόντοι
456
Ας ξεκινήσουμε από ένα βασικό γεγονός (το πρώτο για μένα):

- Για όλα φταίμε εμείς οι Έλληνες. Εμείς στηρίζουμε τη διαφθορά για να μας κάνει το ρουσφέτι, εμείς θέλουμε να γίνουμε δημόσιοι υπάλληλοι για να τα ξύνουμε, εμείς πάμε τις εταιρείες στην Κύπρο και στη Βουλγαρία για να έχουμε πιο πολλά λεφτά στην τσέπη, εμείς φοροδιαφεύγουμε. Να κοπεί η μαλακία "έτσι μας κατάντησαν" και "οι Ευρωπαίοι τα λαμόγια". Όλη η επιχειρηματικότητα της Ελλάδας, τα δημόσια έργα, όλα σε κοινοτικούς πόρους βασίζονται.
- Όλες αυτές οι συζητήσεις έγιναν την περίοδο 2009 - 2016. Ακριβώς τα ίδια επιχειρήματα. Γιατί να πληρώσω εγώ, να πληρώσει ο πλούσιος; Να πληρώσει ο Γερμανός τις πολεμικές αποζημιώσεις. Να μας χαρίσουν το χρέος.
Είμαστε όλοι υποκριτές. Και τους μετανάστες δε θέλουμε και τους έχουμε ανασφάλιστους να δουλεύουν. Αν φύγουν θα έρθει ο Έλληνας να ζητά ένσημα και θα λέμε που είναι τώρα ένας Πακιστανός να μας σώσει...
Κι εγώ μαζί. Και εγώ όπου μπορούσα έκοβα λιγότερα και χρέωνα περισσότερα. Τα τελευταία χρόνια δε με παίρνει και έτσι πληρώνω περισσότερο φόρο. Ε και; Και πάλι έχω λεφτά για να ζήσω γιατί δουλεύω πολλές ώρες. Μακάρι να γίνουν όλες οι νόμιμες συναλλαγές ηλεκτρονικές μέχρι και στο τελευταίο κατσικοχώρι. Γιατί όχι; Το Φεβρουάριο χρειάστηκα εγχείρηση στο ΚΑΤ. Δεν πλήρωσα τίποτα και έγινα καλά.
Βρίστε με όσο θέλετε, αν εγώ είμαι το πρόβλημά σας. Ό,τι και να κάνετε όμως θα γίνουμε Ευρώπη ,με το ζόρι.
σε ποιον τομέα θεωρείς ότι η ελλάδα σημερα είναι στον δρόμο για να γίνει ευρώπη;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom