Νέα

Θέλουμε Δημοψήφισμα για τη Λαθρομετανάστευση και το θέλουμε ΤΩΡΑ!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα GrP
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 156K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Να φύγους οι παράνομοι μετανάστες απο την Ελλάδα άμεσα!

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 92,4%
  • Όχι

    Ψήφοι: 8 7,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    105

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
εγώ σκέφτομαι να βγάλω αλβανικό διαβατήριο!

ξέρεις τι επιτόκια δίνουν σε αλβανούς - κάτοικους Ελλάδας?


μη μάθεις καλύτερα!
;

Ρε εσύ James, αυτή τι σχέση έχει;;;;

Αυτή είναι η αντίστοιχη Τράπεζα Ελλάδος, δηλαδη η κεντρική τράπεζα της Αλβανίας.

Δεν δίνει δάνεια σε δανειολήπτες.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
;

Ρε εσύ James, αυτή τι σχέση έχει;;;;

Αυτή είναι η αντίστοιχη Τράπεζα Ελλάδος, δηλαδη η κεντρική τράπεζα της Αλβανίας.

Δεν δίνει δάνεια σε δανειολήπτες.

Μήπως εννοεί την american bank of albania που έχει υποκαταστήματα και στην Αθήνα;
Πάντως μια χαρά τα έχει βολέψει τα αλβανά και ο ΟΕΚ...
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
Τα είπα παραπάνω: food stamps, social insurance card.

Και προσθέτω: drivers licence, welfare, credit cards, subsidized rent or loan to buy a house, free health care, free pass out of jail, vote.

πάμε λοιπόν: food stamps (Τι είναι αυτό? στο Ελλάντα ντεν έχει γενικώς)
περίθαλψη: σε όποιο νοσοκομείο κι αν πάνε θα τους περιποιηθούν! Αν οι υπηρεσίες είναι απαράδεκτες, δεν φταίει που είναι μετανάστες! έτσι?

δίπλωμα? μην λέμε ανοησίες! όλοι οι αλλοδαποί μπορούν να πάρουν δίπλωμα ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ!

welfare (πρόνοια) να την κάνουν τι?
30-40 ευρώ/μήνα είναι το επίδομα.Δεν χάνουν και τίποτα αν και κάποιες ειδικές ομαδες το παίρνουν!

τραπεζικά προϊοντα παίρνουν με τα ίδια κριτήρια που παίρνει κι ένας έλληνας+ το γεγονός ότι επειδή είναι ξένος θα είναι πιο προσεκτικός στην αποπληρωμή τους! Κάτι που το ξέρουν οι τράπεζες και...τους φροντίζουν καλύτερα!

όσο για την ψήφο, είναι το τελευταίο που έμεινε και αυτό συζητάμε στο παρόν νήμα!

αν ξέχασα κάτι πες μου.

 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
;

Ρε εσύ James, αυτή τι σχέση έχει;;;;

Αυτή είναι η αντίστοιχη Τράπεζα Ελλάδος, δηλαδη η κεντρική τράπεζα της Αλβανίας.

Δεν δίνει δάνεια σε δανειολήπτες.

όχι δεν εννοώ αυτήν την τράπεζα, απλά δεν έβρισκα ιστοσελίδα της και έβαλα αυτήν νομίζοντας ότι θα καταλάβετε όλοι!

τέσπα, μιλάμε για αλβανική εμπορική τράπεζα με υποκαταστήματα σε Αθήνα και Θεσ/νίκη. Στην Θεσ/νίκη έχει στην Μοναστηρίου δίπλα σο Καψίς!
 

VenomOne

Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2009
Μηνύματα
598
Like
1
Πόντοι
6
Δεν εφυγα ακομη ρε 18 του μηνα ειπαμε..

Καλή Χρονιά με Υγεία Ευτυχία και Πολλές Χαρές στον Πούτσο Σου από τα μικροκαμωμένα ταιλανδάκια !

Είδες ρε Ράφμαν, μας αφήνεις μοναχούς μας και ο "Βολτάρω-Πλέζουρ-Περσόνα-Πακιστάνα-κ.λ.π.-κ.λ.π."
θα λέει οτι "εγώ είμαι ο σκορπιός του" αχαχαχαχαχαχα, ήδη άρχισε το "Δημοκρατικό Βρίσιμο".

Και τί έκανα ο δύσμοιρος μόνο δύο φωτογραφιούλες (ορίτζιναλ μάλιστα όχι σαν τις δικές σου τις
"καλλιτεχνικές") έβαλα. Ορίστε δες τις κι εσύ και πες μου γιατί θύμωσε μαζί μου το "κουρασμένο παλικάρι";
 

Συνημμένα

  • Pasok_Pakistanos.jpg
    Pasok_Pakistanos.jpg
    18,7 KB · Εμφανίσεις: 19
  • pasok_H__ELLADA_ANHKEI_STOYS_ELLHNES.jpg
    pasok_H__ELLADA_ANHKEI_STOYS_ELLHNES.jpg
    25,5 KB · Εμφανίσεις: 16

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
απο αυριο θα με χασεις κι εμενα φιλαρακι
;)

ναι,ναι! φύγετε όλοι να  και αφήστε με μόνο μου με την ΠάΠια! :fuck2:

αν την ξεπουπουλιάσω πολύ και δεν έχει για σας μετά, δεν φταίω εγώ! :dunno: το πάθος μου θα φταίει! :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
Καλή Χρονιά με Υγεία Ευτυχία και Πολλές Χαρές στον Πούτσο Σου από τα μικροκαμωμένα ταιλανδάκια !

Είδες ρε Ράφμαν, μας αφήνεις μοναχούς μας και ο "Βολτάρω-Πλέζουρ-Περσόνα-Πακιστάνα-κ.λ.π.-κ.λ.π."
θα λέει οτι "εγώ είμαι ο σκορπιός του" αχαχαχαχαχαχα, ήδη άρχισε το "Δημοκρατικό Βρίσιμο".

Και τί έκανα ο δύσμοιρος μόνο δύο φωτογραφιούλες (ορίτζιναλ μάλιστα όχι σαν τις δικές σου τις
"καλλιτεχνικές") έβαλα. Ορίστε δες τις κι εσύ και πες μου γιατί θύμωσε μαζί μου το "κουρασμένο παλικάρι";

Η Σαβριτσα ειναι μεγαλη καριολιτσα....

ΠΑΣΟΚΙΣΤΑΝ μεχρι κοκαλο...

Ασε που εχει ακομη απωθημενα με τον Σκορπιο που τον ΕΒΡΙΖΕ. (ετσι λεει)


 

VenomOne

Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2009
Μηνύματα
598
Like
1
Πόντοι
6
Μήπως εννοεί την american bank of albania που έχει υποκαταστήματα και στην Αθήνα;
Πάντως μια χαρά τα έχει βολέψει τα αλβανά και ο ΟΕΚ...

Ποιά αλβανά αγαπητέ; να ήταν μόνο τα αλβανά, δεν ενθυμείστε πριν πολύ καιρό που
στην κλήρωση του ΟΕΚ στο ΟΑΚΑ δώσανε σπίτια σε πακιστανούς και διαμαρτύρονταν
Έλληνες δικαιούχοι που πήραν από τα τρία το μακρύτερο και είχε γίνει θέμα στις ειδήσεις;

Να συμπληρώσω πως γνωρίζω λαθρομετανάστη "νομιμοποιημένο" Μολδαβό που έχει πάρει στεγαστικό δάνειο παρακαλώ.
Βέβαια ΜΑΚΑΡΙ ΟΛΟΙ ΟΙ λαθρομετανάστες να ήταν Χριστιανοί και από την Ανατολική Ευρώπη ΔΕΝ ΘΑ ΕΞΕΦΡΑΖΑ ΚΑΜΜΙΑ
ΑΝΤΙΘΕΣΗ. Αλλά το οτι μας γεμίζουν Αφγανούς Σουδανούς και λοιπούς ΦΑΝΑΤΙΚΟΥΣ "Τζιχαντιστές" και θέλουν να τους
δώσουν Ιθαγένεια παραβιάζοντας το Σύνταγμα, Ε Αυτό Παραπάει.
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
όχι δεν εννοώ αυτήν την τράπεζα, απλά δεν έβρισκα ιστοσελίδα της και έβαλα αυτήν νομίζοντας ότι θα καταλάβετε όλοι!

τέσπα, μιλάμε για αλβανική εμπορική τράπεζα με υποκαταστήματα σε Αθήνα και Θεσ/νίκη. Στην Θεσ/νίκη έχει στην Μοναστηρίου δίπλα σο Καψίς!

Αστα τα ΑΛΒΑΝΑ θα τους κατσει παλι καμια ΠΥΡΑΜΙΔΑ και
θα ΨΑΧΝΟΝΤΑΙ.. :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
Καλα εξηγιεσαι..

Το ΠΟΡΝΟΠΑΠΟ που ειναι ?

χαχαχαχα!

διάβασε εδώ! τα έχει παίξει τελείως μου φαίνεται!

Ο δόκτωρ Σπύρος Ορφανός, ψυχαναλυτής και ερευνητής διεθνούς φήμης, διευθυντής της Πανεπιστημιακής Ψυχαναλυτικής Κλινικής του Παν/μίου της Νέας Υόρκης, αφηγείται στο «Ημερολόγιο Συνόρων» τα υπαρξιακά ταξίδια των γονέων του και του ιδίου..


«Γεννήθηκα το 1951 στη Νέα Υόρκη. Σε ένα μέρος που το έλεγαν Γαλλικό Νοσοκομείο και το οποίο δεν υπάρχει πια. Τότε τα νοσοκομεία ήταν εθνικά. Κυρίως καθολικά και εβραϊκά...»
Οι μετανάστες δυσκολεύονταν να πάνε στα «κανονικά» νοσοκομεία, επειδή τα ήλεγχαν οι «ντόπιοι», οι λευκοί προτεστάντες Αγγλοσάξονες. Επομένως, οι περισσότερες εθνότητες είχαν δημιουργήσει τα δικά τους νοσοκομεία και σχολεία. Μεγάλωσα στο Μανχάταν. Σε αυτό που λέμε «δημόσια πολυκατοικία», δηλαδή κτίριο που προοριζόταν για φτωχούς εργάτες. Στην πρώτη μας δημόσια πολυκατοικία ζούσαμε στον πέμπτο όροφο μαζί με μετανάστες από τη Σερβία και το Πουέρτο Ρίκο. Η τουαλέτα ήταν έξω από το διαμέρισμα. Μεγάλωσα σε μια φτωχή εργατική γειτονιά. Παρά το γεγονός ότι ζούσαν πολλοί Βαλκάνιοι εκεί, την αποκαλούσαν «ελληνική πόλη». Όγδοη Λεωφόρος, μεταξύ 23ης και 34ης street. Υπήρχαν ελληνικά μπακάλικα, νυχτερινά μπαράκια και μια μεγάλη ορθόδοξη εκκλησία, εκείνη του Αγίου Ελευθερίου.

●●●
Ο πατέρας μου μπήκε στην Αμερική παράνομα. Το έσκασε από το καράβι όπου δούλευε ως εργάτης στη Βαλτιμόρη, το 1948. Πολλοί από τους συγγενείς μου είχαν έρθει στην Αμερική με τον ίδιο τρόπο. Θυμάμαι πως τους κυνηγούσαν οι αστυνομικοί των αλλοδαπών, που οι Έλληνες αποκαλούσαν «παπάδες». Τους έπιαναν, τους έβαζαν στη φυλακή και μετά τους απήλαυνον. Ήταν τρομερό. Μερικοί έρχονταν ξανά. Τον θείο μου, τον μπαρμπα-Γιάννη, τον έπιασαν και τον απέλασαν πέντε φορές. Μέχρι που την έκτη τα κατάφερε. Συνήθως οι απελαθέντες και όσοι ήθελαν να μπουν παράνομα στις ΗΠΑ έπιαναν δουλειά σε εμπορικά καράβια. Μπάρκαραν, περιπλανούνταν στη θάλασσα επί μήνες- κάποιοι ακόμα και χρόνια- μέχρι το καράβι να φθάσει σε κάποιο αμερικανικό λιμάνι, στη Νέα Υόρκη ή τη Νέα Ορλεάνη. Δράττονταν τότε της ευκαιρίας, το έσκαγαν από το καράβι και έμπαιναν στην Αμερική. Το έσκαγαν συνήθως τη νύχτα...


 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
Ο δόκτωρ Σπύρος Ορφανός, ψυχαναλυτής και ερευνητής διεθνούς φήμης, διευθυντής της Πανεπιστημιακής Ψυχαναλυτικής Κλινικής του Παν/μίου της Νέας Υόρκης, αφηγείται στο «Ημερολόγιο Συνόρων» τα υπαρξιακά ταξίδια των γονέων του και του ιδίου..


«Γεννήθηκα το 1951 στη Νέα Υόρκη. Σε ένα μέρος που το έλεγαν Γαλλικό Νοσοκομείο και το οποίο δεν υπάρχει πια. Τότε τα νοσοκομεία ήταν εθνικά. Κυρίως καθολικά και εβραϊκά...»
Οι μετανάστες δυσκολεύονταν να πάνε στα «κανονικά» νοσοκομεία, επειδή τα ήλεγχαν οι «ντόπιοι», οι λευκοί προτεστάντες Αγγλοσάξονες. Επομένως, οι περισσότερες εθνότητες είχαν δημιουργήσει τα δικά τους νοσοκομεία και σχολεία. Μεγάλωσα στο Μανχάταν. Σε αυτό που λέμε «δημόσια πολυκατοικία», δηλαδή κτίριο που προοριζόταν για φτωχούς εργάτες. Στην πρώτη μας δημόσια πολυκατοικία ζούσαμε στον πέμπτο όροφο μαζί με μετανάστες από τη Σερβία και το Πουέρτο Ρίκο. Η τουαλέτα ήταν έξω από το διαμέρισμα. Μεγάλωσα σε μια φτωχή εργατική γειτονιά. Παρά το γεγονός ότι ζούσαν πολλοί Βαλκάνιοι εκεί, την αποκαλούσαν «ελληνική πόλη». Όγδοη Λεωφόρος, μεταξύ 23ης και 34ης street. Υπήρχαν ελληνικά μπακάλικα, νυχτερινά μπαράκια και μια μεγάλη ορθόδοξη εκκλησία, εκείνη του Αγίου Ελευθερίου.

●●●
Ο πατέρας μου μπήκε στην Αμερική παράνομα. Το έσκασε από το καράβι όπου δούλευε ως εργάτης στη Βαλτιμόρη, το 1948. Πολλοί από τους συγγενείς μου είχαν έρθει στην Αμερική με τον ίδιο τρόπο. Θυμάμαι πως τους κυνηγούσαν οι αστυνομικοί των αλλοδαπών, που οι Έλληνες αποκαλούσαν «παπάδες». Τους έπιαναν, τους έβαζαν στη φυλακή και μετά τους απήλαυνον. Ήταν τρομερό. Μερικοί έρχονταν ξανά. Τον θείο μου, τον μπαρμπα-Γιάννη, τον έπιασαν και τον απέλασαν πέντε φορές. Μέχρι που την έκτη τα κατάφερε. Συνήθως οι απελαθέντες και όσοι ήθελαν να μπουν παράνομα στις ΗΠΑ έπιαναν δουλειά σε εμπορικά καράβια. Μπάρκαραν, περιπλανούνταν στη θάλασσα επί μήνες- κάποιοι ακόμα και χρόνια- μέχρι το καράβι να φθάσει σε κάποιο αμερικανικό λιμάνι, στη Νέα Υόρκη ή τη Νέα Ορλεάνη. Δράττονταν τότε της ευκαιρίας, το έσκαγαν από το καράβι και έμπαιναν στην Αμερική. Το έσκαγαν συνήθως τη νύχτα...



Α καλααααααα....... ελιωσε παλι.. :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

jerk.gif
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
Ποιά αλβανά αγαπητέ; να ήταν μόνο τα αλβανά, δεν ενθυμείστε πριν πολύ καιρό που
στην κλήρωση του ΟΕΚ στο ΟΑΚΑ δώσανε σπίτια σε πακιστανούς και διαμαρτύρονταν
Έλληνες δικαιούχοι που πήραν από τα τρία το μακρύτερο και είχε γίνει θέμα στις ειδήσεις;

Να συμπληρώσω πως γνωρίζω λαθρομετανάστη "νομιμοποιημένο" Μολδαβό που έχει πάρει στεγαστικό δάνειο παρακαλώ.
Βέβαια ΜΑΚΑΡΙ ΟΛΟΙ ΟΙ λαθρομετανάστες να ήταν Χριστιανοί και από την Ανατολική Ευρώπη ΔΕΝ ΘΑ ΕΞΕΦΡΑΖΑ ΚΑΜΜΙΑ
ΑΝΤΙΘΕΣΗ. Αλλά το οτι μας γεμίζουν Αφγανούς Σουδανούς και λοιπούς ΦΑΝΑΤΙΚΟΥΣ "Τζιχαντιστές" και θέλουν να τους
δώσουν Ιθαγένεια παραβιάζοντας το Σύνταγμα, Ε Αυτό Παραπάει.

ΟΞΩ ΤΑ ΠΑΚΙΑ ΛΕΜΕ.. οποιος τα αγαπαει εχει περισσια αιθηματα να τα παρει στο σπιτι του..
και να τα γλυφει  :uglystupid:

Η Ελλαδα ειναι μια φτωχη πλην τιμια χωρα και το μονο που μπορει να ανεχθει ειναι
αλλοδαπες για ΞΕΣΚΙΣΜΑ και ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ  :uglystupid:

Ουτως ή αλλως δεν εχουμε και ΛΕΦΤΑ  :grin:

ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ ΛΕΜΕ....
 

Επισκέπτης
ΟΞΩ ΤΑ ΠΑΚΙΑ ΛΕΜΕ.. οποιος τα αγαπαει εχει περισσια αιθηματα να τα παρει στο σπιτι του..
και να τα γλυφει  :uglystupid:
Η Ελλαδα ειναι μια φτωχη πλην τιμια χωρα και το μονο που μπορει να ανεχθει ειναι
αλλοδαπες για ΞΕΣΚΙΣΜΑ και ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ   :uglystupid:
Ουτως ή αλλως δεν εχουμε και ΛΕΦΤΑ  :grin:
ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ ΛΕΜΕ....
Μου αρέσει παντως που είσαι φεμινιστής!!! :2funny: :2funny: :2funny:
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
Μου αρέσει παντως που είσαι φεμινιστής!!! :2funny: :2funny: :2funny:

Ακου να δεις, φεμινιστής ξε-φεμινιστής

δεν ειναι εκει το θεμα.. το θεμα ειναι να ξερεις
τι σου γινεται..(γιατι το εχουμε χασει)

Οχι ωραια λογια και στα αρχιδια μας ΟΛΑ.. γιατι αυτο κανει το paidi και ο ΤΣΥΡΙΖΑ.

γιατι αυτο κανουμε εδω και χρονια.. ωραια λογια και ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ μας ΟΛΑ για αυτους..

ΚΑΝΕΙΣ δεν εκανε πραξεις, στην θεωρια ολοι αριστα ΠΕΡΝΟΥΝ...

Εγω θα παραδεχτω τον πορνοπαπο Π.Χ αμα παρει 100 ΠΑΚΙΑ και τα
βαλει σπιτι του..

Εγω δεν το κανω αυτο....sorry !!

σε αλλοδαπες δινω φραγγκα για τρελα  :knockinb: :knockinb: :knockinb: :knockinb: :knockinb:

GEGE.. :uglystupid:



 

Παρόμοια θέματα

Απαντήσεις
153
Εμφανίσεις
9K

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom