Νέα

Θα αγοραζατε DACIA ? ? ?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα giorgos.k
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

giorgos.k

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
25
Like
345
Πόντοι
1.520
Καλησπέρα
Θα αγοράζατε dacia? καλοβέπω το sandero stepway
καλο αυτοκινητακι μηχανικο renault , οικονομικους κινητηρες καλη τιμη .
Ηνωμενο Βασιλειο ειδα πάρα πολλα στο δρόμο
τι λετε?
μου αρεσει που ειναι λιγο υπερηψωμενο γιατι παω και λιγο χωματοδρομους
 

Motardos

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2016
Μηνύματα
649
Like
52
Πόντοι
6
Σα να παιρνεις Renault ειναι.
 

greekfeet

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.360
Κριτικές
16
Like
1.457
Πόντοι
2.487

manos230

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2016
Μηνύματα
354
Κριτικές
13
Like
308
Πόντοι
291
If you’ve driven a Renault in the last decade, the Sandero Stepway is likely to feel familiar from behind the wheel, as the car uses older Renault components and switchgear.

Είναι ένα προσιτό αυτοκινητάκι με χώρο και καλο εσωτερικό .. αλλα μην περιμένεις τίποτα τρελό..
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.910
Κριτικές
3
Like
1.597
Πόντοι
216
όλα σχετικα είναι...
πχ, εάν απαξιώνεις το Dacia και δινεις τα διπλασια να παρεις ένα εξισου σκουπιδι Renault, όχι, να μην μας πεις να μην παρουμε dacia!
εάν καποιος απαξιωσει το dacia με επιχειρημα 'παρε μια παλια bmw' ξερω γω, ναι-οκ!

Προσωπικα ειχα μπει σ ένα dacia ψιλοπροσφατα, και ενώ εξωτερικα δεν μου φερνε εμετο, μεσα φοβομουν μην φταρνιστω, και φυγει καμμια πορτα! -χωρια που ντρεπομουν να βρίσκομαι σ ένα τετοιο τριτοκοσμικο χρεπι!

Αλλα δεν διακρινω καποια 'ανωτεροτητα' σε σκουπίδια τυπου Renault η citroen που πανε και παιρνουν κατι αμυαλοι! Δηλαδη καλυτερα να παρεις το dacia να ξερεις ότι είναι σκουπιδι εξαρχης, να τελειώνεις, παρα ν ακαλυψεις στην πορεια τι σκουπιδι πηρες.

Κι επισης απορω πως καποιοι ανθρωποι δινουν λεφτα κιολας ν αγοραζουν τετοια βιομηχανικα περιττώματα...

Ειμαι της αποψης ότι καλυτερο είναι να βρεις ένα καλο μεταχειρισμενο Volvo πχ η καμμια bmw σειρα 1, παρα να παρεις τον ρουμανικο τενεκε καινουριο. Εκει που στρωνουν τα αλλα, θα παλιωσει αυτό.

btw θεωρω την Renault ο,τι χειροτερο εχω οδηγησει, και το γεγονός ότι είναι ακριβα κιολας, απλα ανεβαζει την απεχθεια μου! Ποσο μαλλον για θυγατρικη της....
 

pappousgior

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2016
Μηνύματα
162
Κριτικές
9
Like
843
Πόντοι
301
Φιλε εχω το sandero stepway. Για τα λεφτα του τιμιο. Παρα πολυ οικονομικος κινητηρας και αξιοπιστος. Τωρα κοιτα να δεις. Οτι πληρωνεις παιρνεις. Φτηνο εσωτερικο, δηλ πλαστικα, καθισματα κτλ. Μετρια ηχομονωση, μέτρια κρατηματα.Μηχανολογικα ομως αξιοποστο.Προσοχη δεν ειναι τζιπ. Ενα συμβατικο ιχ ειναι για απλη χρηση.Τωρα το duster ειναι αλλη κατηγορία. Vfm suv πολυ δυνατο off road. Τζιπ στη λογικη niva με καλύτερη πολυτέλεια και ανεση.
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.923
Κριτικές
39
Like
5.041
Πόντοι
2.696
Μια χαρά αμάξια είναι για τα λεφτά που δινεις.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
εμενα μου αρεσει που λεγεται δακια.
επισης μου αρεσει που αμα βαλεις ρουμανα εκει μεσα θα αισθάνεται οικεια και ότι την αγαπας.
τους βενζινοκινητήρες της ρενο δεν τους εμπιστεύομαι.
τωρα αν ειναι να παρω νταστερ να το παιζω τζιπουχος στα γκομενακια με λιγα φραγκα ναι ειναι πειρασμος.

 
OP
OP
G

giorgos.k

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
25
Like
345
Πόντοι
1.520
Φιλε εχω το sandero stepway. Για τα λεφτα του τιμιο. Παρα πολυ οικονομικος κινητηρας και αξιοπιστος. Τωρα κοιτα να δεις. Οτι πληρωνεις παιρνεις. Φτηνο εσωτερικο, δηλ πλαστικα, καθισματα κτλ. Μετρια ηχομονωση, μέτρια κρατηματα.Μηχανολογικα ομως αξιοποστο.Προσοχη δεν ειναι τζιπ. Ενα συμβατικο ιχ ειναι για απλη χρηση.Τωρα το duster ειναι αλλη κατηγορία. Vfm suv πολυ δυνατο off road. Τζιπ στη λογικη niva με καλύτερη πολυτέλεια και ανεση.
εχω μπει σε stepway συναδελφου . μου αρεσει αρκετα και στο δρομο και στο ματι ειδικα μπροστα. ειδα το καινουργιο στην αντιπροσωπια και μου αρεσε πολυ αλλα δεν εχω λεφτα για καινουργιο
βρηκα μεταχειρισμενο με 130000 κμ στα 8000. αλλα με 8000 παιρνω και ford fiesta . polo και αλλα πολλα οποτε προβληματιζομαι στα 6000 θα ηταν καλη τιμη για dacia
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.923
Κριτικές
39
Like
5.041
Πόντοι
2.696
τωρα αν ειναι να παρω νταστερ να το παιζω τζιπουχος στα γκομενακια με λιγα φραγκα ναι ειναι πειρασμος.

Το αμάξι και τη μηχανή τα αγοράζεις πρώτα για πάρτι σου και μετά γα τα υπόλοιπα.Αν αγοράζεις αμάξι ή μηχανή με σκοπό τι αρέσει στις γκόμενες δε θα το ευχαριστηθείς ποτέ.Διότι δε θα είναι επιλογή σου,θα είναι επιλογή τους.
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.910
Κριτικές
3
Like
1.597
Πόντοι
216
quote author=nik1410 notid=174003 link=topic=270820.msg8046343#msg8046343 date=1514009819]
τωρα αν ειναι να παρω νταστερ να το παιζω τζιπουχος στα γκομενακια με λιγα φραγκα ναι ειναι πειρασμος.


[/quote]

gypsy.jpg


ειλικρινα τωρα, περιμενεις να πεσει κατι καλυτερο απ αυτό, με το Dacia? εχετε λαλησει ολοι εντελως? :2funny: :2funny: :2funny:

 
OP
OP
G

giorgos.k

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
25
Like
345
Πόντοι
1.520
Ρε μάγκες γυναίκα έχω αμαξι ψάχνω.  Πετρέλαιο euro5. Είμαι μεταξύ Punto evo,Fiesta,κάτι τέτοιο το stepway μου αρέσει επειδή είναι ψηλό και πάω βουνο. (χωματοδρομο) λεφτά για κανονικό τζιπ δεν παιζουν
 

mars_ch

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2012
Μηνύματα
1.303
Κριτικές
7
Like
504
Πόντοι
316
Ρε μάγκες γυναίκα έχω αμαξι ψάχνω.  Πετρέλαιο euro5. Είμαι μεταξύ Punto evo,Fiesta,κάτι τέτοιο το stepway μου αρέσει επειδή είναι ψηλό και πάω βουνο. (χωματοδρομο) λεφτά για κανονικό τζιπ δεν παιζουν

μην τρως τον παπά τύπε επειδή είναι ψηλό, λίγα αμάξια κάνουν για offroad και με την προϋπόθεση να έχεις και λάστιχα τουλάχιστο 50-50, που θα ακούγονται και θα έχεις και μεγαλύτερη κατανάλωση στην άσφαλτο. Ακόμα και έναν βατό χωματόδρομο να πάρεις σε μεγάλες αποστάσεις θα έχει σημεία που θα πρέπει να κάνεις αναστροφή και πίσω  χωρίς τζίπ. Βλέπω συχνά σε δύσκολους χωματόδρομους κάτι ακριβά suv νέας γενιάς να κολλάνε.
 
OP
OP
G

giorgos.k

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
25
Like
345
Πόντοι
1.520
μην τρως τον παπά τύπε επειδή είναι ψηλό, λίγα αμάξια κάνουν για offroad και με την προϋπόθεση να έχεις και λάστιχα τουλάχιστο 50-50, που θα ακούγονται και θα έχεις και μεγαλύτερη κατανάλωση στην άσφαλτο. Ακόμα και έναν βατό χωματόδρομο να πάρεις σε μεγάλες αποστάσεις θα έχει σημεία που θα πρέπει να κάνεις αναστροφή και πίσω  χωρίς τζίπ. Βλέπω συχνά σε δύσκολους χωματόδρομους κάτι ακριβά suv νέας γενιάς να κολλάνε.
καμία σχέση έχω εμπειρία με τζιπ    από μικρός έχω οδηγησει σε χιόνια έχω πάει με ιχ σε κακοτραχαλο δρόμο ξέρω τις δυνατότητες του. Δε θα πάω σαφάρι ούτε σε λασπες απλά θα περάσω ένα νεροφαγωμα χωρίς να βρει,ένα μικρό εμπόδιο ένα αναχωμα μέχρι εκεί όχι κάτι τρομςρο το θέμα είναι αξίζει σαν αυτοκίνητο γενικά?
 

mars_ch

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2012
Μηνύματα
1.303
Κριτικές
7
Like
504
Πόντοι
316
εγώ τύπε σε τέτοιο σουλούπι και με αυτά τα λεφτά θα προτιμούσα ένα terios 7αετίας που είναι αξιόπιστο και σκυλί.
άλλος θα πει, μα εδώ παίρνεις καινούργιο αμάξι..
το dacia λαχείο είναι μπορεί να σου βγει μπορεί και να το μετανιώσεις και δεν έχουν και καλή μεταπωλητική αξία τα dacia να πεις θα πάρω κάποια καλά λεφτά πίσω
 
OP
OP
G

giorgos.k

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
25
Like
345
Πόντοι
1.520
εγώ τύπε σε τέτοιο σουλούπι και με αυτά τα λεφτά θα προτιμούσα ένα terios 7αετίας που είναι αξιόπιστο και σκυλί.
άλλος θα πει, μα εδώ παίρνεις καινούργιο αμάξι..
το dacia λαχείο είναι μπορεί να σου βγει μπορεί και να το μετανιώσεις και δεν έχουν και καλή μεταπωλητική αξία τα dacia να πεις θα πάρω κάποια καλά λεφτά πίσω
το τεριος το λατρεύω αλλς είναι ακριβό για τα χρόνια του και έχει μεγάλη κατανάλωση.  Επίσης έκλεισε η αντιπροσωπία οπότε ακριβά ανταλλακτικά πλεον
 

Aribas

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2013
Μηνύματα
1.165
Like
0
Πόντοι
16
Τα dacia δεν είναι όπως παλιά, έχουν φτιάξει και αυτά, το νέο duster φαίνεται πολύ ενδιαφέρον, πάντα σε σχέση με τα χρήματα που δαπανάς.

Πες μας πόσα χρήματα διαθέτεις και για τί χρήση το θέλεις?
 

vabiri(1)

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουν 2014
Μηνύματα
336
Like
155
Πόντοι
1
Για το duster που αναφερθηκε,εχει το πατωμα,την τετρακινισηση κ τους κινητηρες του nissan quasqai,επισης σε καποιες αγορες πωληθηκε σαν ρενω duster,k σαν νισσαν,αλλα με διλιτρους κινητηρες,οποτε οποιος νομιζει οτι τα νισσαν επειδη ειναι japan,ειναι πιο αξιοπιστα,κ τα αλλα δυο οχι, ας το ξανασκεφτει,επισης η ρενω εχει ξεχωριστο εργοστασιο που παραγει μονο κινητηρες κ για αλλες μαρκες,οποτε κατω απο το καπο δεν ξερεις τι κινητηρα εχεις π.χ το μινι εχει κινητηρες νομιζω απο την πεζω!!!οποτε βγαλτε συμπερασμα
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
μακρυά από γαλλικής σχεδίασης μηχανολογικά...

paradise is a place where british are policemen, german engineers, french cooks, greek lovers and everything is organized by swiss
hell is a place where germans are policemen, british cooks, french engineers, swiss lovers and everything is organized by greeks


 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom