Νέα

Τέσσερις νεκροί στο Σύνταγμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα democrat
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 83K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

προκειται για την αρχη γενικοτερης εξεγερσης ?

  • ναι

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • οχι

    Ψήφοι: 2 100,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Οποιος σκεφτεται διαφορετικα τον βαφτιζουμε αλητη. Ευτυχως κατι "αλητες" μπηκαν στο πολυτεχνειο και επεσε η χουντα....

Xθες κάποιος έγραψε ότι ο Μάης του '69 καθιέρωσε το 8 ωρο...
Σήμερα άλλος γράφει ότι το πολυτεχνείο έριξε τη χούντα...
Περιμένω με αγωνία να ακούσω ποιος σκότωσε τον Κένεντυ, τον ΄Έλβις, τη Μονρόε και τον Τζιμ Μόρισον...
 

Επισκέπτης
ρε τσίφτη έχει σημασία τι νομίζω εγώ?????? ή εσύ??? ή κάθε άλλος???

ο Νάσιουτζικ (αν θυμάσαι ή άν διάβασες γιατί από ότι θυμάμαι νομικά σπουδάζεις) καταδικάστηκε, πήεγε στο εφετείο όπου αθωωθηκε δύο φορές αλλά η απόφαση αναιρέθηκε και κάθησε τρείς φορές στο σκαμνί με αποτέλεσμα την τρίτη να καταδικαστεί.. είχε δικηγόρο τον άλλο παπάρα τον άνδρα της Λάσκαρη (ξεχνάω το όνομα του)...

ή δεχόμαστε το δικαστήριο σαν κριτή των διαφορών μας (και στην περίτπωση αυτή είναι μία διαφορά μεταξύ πολιτείας και κατηγορουμένου) ή όχι.. so simple like that.. πρόσεξε όμως.. στην περίπτωση που δεν το δεχόμαστε μπορείς να μου πείς τις συνέπειες???????
Koίτα και το δικαστήριο καμία φορά νομίζω δεν χρειάζεται,απλό λαικό λιντσάρισμα κουκουλοφόρων, ανάξιων μπάτσων,παιδεραστών,βιαστών και κάθε λογής δολοφόνων....

Χανούν δουλειά έτσι οι δικηγόροι αλλά δεν πείραζει!!! :cheesy:
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
Αμα διαβασεις ολα τα ποστ μου, θα δεις πολυ καλα τι εχω πει. Οι κουκουλοφοροι σκοτωσαν 4 ανθρωπους. Δεν δικαιολογησα κανεναν. Ουτε προσβαλα τους 4 νεκρους. Εσυ βγαινεις και λες αυτα που λεει και ο Κουγιας. Εισαι σοβαρος?

Βγες και πες "εκανα λαθος". Τοσο δυσκολο ειναι?
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Τα ιδια εχουν ξαναγινει στο παρελθον. Μαλιστα ειχαν πυροβολησει πισωπλατα ενα παιδι, και μετα υποστηριζαν πως τους επιτεθηκε και γι'αυτο τον πυροβολησαν για να σωθουν.
Ε ο μπατσος φυλακη δεν μπηκε. Το ιδιο θα γινει και τωρα.

μιλάς για την υπόθεση Μελίστα..

αν θές να ξέρεις ο μπάτσος αυτός πρίν ακόμη τελεσιδικίσει η υπόθεση , αποτάχθηκε από το σώμα (οποία δημοκρατικότητα) δικάστηκε δύο φορές (πρωτόδικα και στο εφετείο) και τις δύο φορές αθωωθηκε και μάλιστα παμψηφεί, όχι από δικαστες αλλά από Μικτό Ορκωτό που σημαίνει ότι στην σύνθεση συμμετείχαν και πολίτες...

σε ότι αφορά την υπόθεση τον πιτσιρικά τον πυριβόλησαν μέσα στην κλούβα, στην οποία είχε μπεί και είχε ρίξει το μπουκαλάκι του (σαν και αυτό που ρίξανε χθές στην τράπεζα)...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Περιμένω με αγωνία να ακούσω ποιος σκότωσε τον Κένεντυ, τον ΄Έλβις, τη Μονρόε και τον Τζιμ Μόρισον...

για τον πρώτο δεν μπορώ να σου πώ .. ίσως κανένας ερωτικός αντίζηλος διότι ο συχωρεμένος ήταν και γαμίκουλας...
για τους άλλους ναι.. θηλυκό ήταν και το λέγανε πρέζα...
 

Επισκέπτης
Και  η  περιπέτεια , ήτοι οι τραγικές περιστάσεις , με  αδικοχαμένους  νεκρούς  , θα  έχουν  συνέχεια  , ενώ  το τέλος  είναι  άδηλον .

Σωστός..
Και όσο κι αν ακούγεται κυνικό ο πόλεμος έχει και νεκρούς.
Τέλος..
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
ρε τσίφτη έχει σημασία τι νομίζω εγώ?????? ή εσύ??? ή κάθε άλλος???

ο Νάσιουτζικ (αν θυμάσαι ή άν διάβασες γιατί από ότι θυμάμαι νομικά σπουδάζεις) καταδικάστηκε, πήεγε στο εφετείο όπου αθωωθηκε δύο φορές αλλά η απόφαση αναιρέθηκε και κάθησε τρείς φορές στο σκαμνί με αποτέλεσμα την τρίτη να καταδικαστεί.. είχε δικηγόρο τον άλλο παπάρα τον άνδρα της Λάσκαρη (ξεχνάω το όνομα του)...

ή δεχόμαστε το δικαστήριο σαν κριτή των διαφορών μας (και στην περίτπωση αυτή είναι μία διαφορά μεταξύ πολιτείας και κατηγορουμένου) ή όχι.. so simple like that.. πρόσεξε όμως.. στην περίπτωση που δεν το δεχόμαστε μπορείς να μου πείς τις συνέπειες???????
Λυκουρέζος. ;)



[size=20pt]ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ

ΧΡΥΣΟΧΟΥΝΤΙΔΗ ΔΟΛΟΦΟΝΕ ΠΑΡΑΙΤΗΣΟΥ!
[/size]
[size=20pt]ΨΩΦΟΣ ΣΤΑ ΑΝΑΡΧΟΚΟΥΜΟΥΝΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟΥΣ![/size]
[size=20pt]
ΟΧΙ ΣΤΟ ΝΟΜΟ-ΤΑΦΟΠΛΑΚΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ[/size]

Συμφωνώ με Σαμαρά-ΚΚΕ-Τσίριζα που καταψηφίζουν
διαφωνώ με Ντόρα-Καρατζαφέρη του τάσονται με το χουντοΠΑΣΟΚ


αυτά! :grin:
την καλημέρα μου σε όλους.

ΜΑΥΡΗ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΧΘΕΣ. :'( :'( :'( :'(
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Koίτα και το δικαστήριο καμία φορά νομίζω δεν χρειάζεται,απλό λαικό λιντσάρισμα κουκουλοφόρων, ανάξιων μπάτσων,παιδεραστών,βιαστών και κάθε λογής δολοφόνων....

Χανούν δουλειά έτσι οι δικηγόροι αλλά δεν πείραζει!!! :cheesy:

ααα μάλιστα και ποιός θα κρίνει αν ήταν κουκουλοφόρος, αν ήταν ανάξιος μπάτσος, αν ήταν παιδεραστής αν ήταν βιαστής αν ήταν δολοφόνος..???
ο όχλος???
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Koίτα και το δικαστήριο καμία φορά νομίζω δεν χρειάζεται,απλό λαικό λιντσάρισμα κουκουλοφόρων, ανάξιων μπάτσων,παιδεραστών,βιαστών και κάθε λογής δολοφόνων....

Χανούν δουλειά έτσι οι δικηγόροι αλλά δεν πείραζει!!! :cheesy:

Παπαζόλη, λες μαλακίες με τη φυσικότητα με την οποία αναπνέεις...
Άσε που μυρίζει και η αναπνοή σου...
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.194
Κριτικές
11
Like
4.591
Πόντοι
4.765
Τραγωδία  ζούμε .
Ήρως  ο Γιώργος  , :uglystupid: :uglystupid: ίσως , που  προσπαθεί  να  κατευνάσει  τον χορό  των  εξεγερμένων .
:2funny:..που ο ίδιος άναψε..
Είναι  στο  μέσο  της  περιπέτειας , της  κοινωνικής  αναταραχής εν όψει χρεωκοπίας
...στις οποίες συντέλεσε τα μάλα  ,
Αγαπητέ Πασόκε μου  :2funny: :2funny: αυτό οχι μόνο το επεδίωξε αλλά και σα καθυστερημένος μαλάκας προδότης που είναι..κάθεται και το απολαμβάνει.
Το σκουλήκι καλά θα κάνει να μας πει ποιοι σκοτώσαν τους αθώους χτες...για να μη βαρύνει και άλλο τη θέση του..
Πάντως σε συγχαιρώ για τη τιμιότητα σου να εξακολουθείς να παραμένεις σταθερός στην αγάπη σου για το Τζέφρυ τη στιγμή που όλοι οι Πασόκοι του σάιτ τον έχουν εγκαταλέιψει
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
Koίτα και το δικαστήριο καμία φορά νομίζω δεν χρειάζεται,απλό λαικό λιντσάρισμα κουκουλοφόρων, ανάξιων μπάτσων,παιδεραστών,βιαστών και κάθε λογής δολοφόνων....

Χανούν δουλειά έτσι οι δικηγόροι αλλά δεν πείραζει!!! :cheesy:
Γεμίσαμε δήμιους πανάθεμά σας
 

Επισκέπτης
σε ότι αφορά την υπόθεση τον πιτσιρικά τον πυριβόλησαν μέσα στην κλούβα, στην οποία είχε μπεί και είχε ρίξει το μπουκαλάκι του (σαν και αυτό που ρίξανε χθές στην τράπεζα)...

Απ'τα πιο σιχαμερά ψέματα που έχου γραφτεί ποτέ εδώ μέσα..
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
10
Like
9
Πόντοι
1.290
Σωστός..
Και όσο κι αν ακούγεται κυνικό ο πόλεμος έχει και νεκρούς.
Τέλος..

Δεν  είπα  αυτό .

Αυτό  είναι  ανάλγητο  και απάνθρωπο .

Εγώ  εστιάζομαι  στο  ότι  δεν  υπάρχει Νέμεσις !

Στον πόλεμο  εγώ  πρώτα  κλαίω  τους  αμάχους !
 

Επισκέπτης
ααα μάλιστα και ποιός θα κρίνει αν ήταν κουκουλοφόρος, αν ήταν ανάξιος μπάτσος, αν ήταν παιδεραστής αν ήταν βιαστής αν ήταν δολοφόνος..???
ο όχλος???
Παπαζόλη, λες μαλακίες με τη φυσικότητα με την οποία αναπνέεις...
Άσε που μυρίζει και η αναπνοή σου...
Πω πω πω με έχετε βάλει στόχο!!! :rolleyes:

Τα +1000 όλων όσων μιλήσαν για εκτέλεση των κουκουλοφόρων δεν τα κριτικάρατε!!! :P
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
Xθες κάποιος έγραψε ότι ο Μάης του '69 καθιέρωσε το 8 ωρο...
Σήμερα άλλος γράφει ότι το πολυτεχνείο έριξε τη χούντα...
Περιμένω με αγωνία να ακούσω ποιος σκότωσε τον Κένεντυ, τον ΄Έλβις, τη Μονρόε και τον Τζιμ Μόρισον...

Η χουντα πως επεσε ρε φιλε?

Εγω ειδα βιντεο με ομιλια του Κενεντι πριν τον φανε. Ξερεις τι ειπε? Μιλησε για σκοτεινα κεντρα εξουσιας κτλ.

Αντι να ειρωνευσαι επειδη δεν εχεις επιχειρηματα, δες το βιντεο.
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.435
Like
18
Πόντοι
166
Αυτό  είναι  

Και  εδώ  η  υπερβολή  είναι  βλασφημία  κατά  της  μνήμης  των νεκρών

Κάποια  φορά  ας  δούμε  την  τραγικότητα  των  περιστάσεων  όπως  επιβάλλει  η  Ελληνική  παιδεία .

Τραγωδία  ζούμε .
Ήρως  ο Γιώργος  , ίσως , που  προσπαθεί  να  κατευνάσει  τον χορό  των  εξεγερμένων .
Είναι  στο  μέσο  της  περιπέτειας , της  κοινωνικής  αναταραχής εν όψει χρεωκοπίας  , ή  υποτέλειας .

Η  αρχή  είναι  η  Υβρις  της  ασυνείδητης  εξουσίας , και το μίασμα  το χρέος  που  η  χωρίς  συνείδηση  εξουσία  σώρρευσε .

Το  κακό  είναι  ότι  η  τραγωδία  τελειώνει  με  τον από μηχανής  Θεό και την  κάθαρση , αποκαθαίροντας  το  μίασμα  και πατάσσοντας  την Υβρι .

Το  επίσης  μεγαλύτερο  κακό  είναι  ότι  ούτε  ο από μηχανής  Θεός  εμφανίζεται , ούτε  η  κάθαρσις  επέρχεται  αν  δεν  προηγηθεί  η  ΝΕΜΕΣΙΣ .

ΝΕΜΕΣΙΣ  δεν  φαίνεται  στον  ορίζοντα .
Αρα  και ο από μηχανής  θεός  και  η  κάθασρις  απομακρύνονται .
Και  η  περιπέτεια , ήτοι οι τραγικές περιστάσεις , με  αδικοχαμένους  νεκρούς  , θα  έχουν  συνέχεια  , ενώ  το τέλος  είναι  άδηλον .

Νέμεσις Αδράστεια (=από την οποία δεν ξεφεύγει κανείς)

το τρομακτικό ίσως είναι η μορφή της και το τι θα προηγηθεί μέχρι να πάρει αυτή τη μορφή.
διότι εδώ ακόμα δεν έχουμε βρει αναμεταξύ μας ποια είναι η ύβρις καλά καλά  :(
 

Επισκέπτης
Δεν  είπα  αυτό .

Αυτό  είναι  ανάλγητο  και απάνθρωπο .

Εγώ  εστιάζομαι  στο  ότι  δεν  υπάρχει Νέμεσις !

Στον πόλεμο  εγώ  πρώτα  κλαίω  τους  αμάχους !

Δεν είπα ότι το είπες.
Είπα ότι έτσι είναι δυστυχώς ή ευτυχώς..
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom