Νέα

Τέσσερις νεκροί στο Σύνταγμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα democrat
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 83K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

προκειται για την αρχη γενικοτερης εξεγερσης ?

  • ναι

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • οχι

    Ψήφοι: 2 100,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Οι νομοι αγαπητοι, ορίζονται με βάση κάποια αντικειμενικά στοιχεία! Έξοδοι κινδύνου κλπ προβλέπονται από το νόμο για επιχειρήσεις που συγκεντρώνεται πολύς κόσμος! (πχ, κλαμπ, μπουζουκια, κ.λ.π.) Αφήνω στην άκρη το γεγονός οτι κανεις δε διαμαρτύρεται για την απουσια μετρων σε αυτες τις κατηγοριες επιχειρήσεων και σε ρωτω:

Αν γίνει στην Ελλάδα ένας σεισμός 10 ρίχτερ και πέσουν όλα τα κτίρια που ειναι φιαγμένα με αντισεισμικο νομο που προβλέπει μεχρι 8, θα πρέπει να κατηγορηθουν οι κατασκευαστες?

Ξέρεις και ξέρω ότι εσύ θα τους κατηγορήσεις ακόμη και αν πέσει το κτίριο από πτώση μετεωρίτη ότι έφαγαν από τα μπετά!
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.435
Like
18
Πόντοι
166
Οι νομοι αγαπητοι, ορίζονται με βάση κάποια αντικειμενικά στοιχεία! Έξοδοι κινδύνου κλπ προβλέπονται από το νόμο για επιχειρήσεις που συγκεντρώνεται πολύς κόσμος! (πχ, κλαμπ, μπουζουκια, κ.λ.π.) Αφήνω στην άκρη το γεγονός οτι κανεις δε διαμαρτύρεται για την απουσια μετρων σε αυτες τις κατηγοριες επιχειρήσεων και σε ρωτω:

Αν γίνει στην Ελλάδα ένας σεισμός 10 ρίχτερ και πέσουν όλα τα κτίρια που ειναι φιαγμένα με αντισεισμικο νομο που προβλέπει μεχρι 8, θα πρέπει να κατηγορηθουν οι κατασκευαστες?

όχι, αλλά είναι καλή αφορμή για να ζητηθούν να τηρούνται οι κανόνες πυρασφάλειας σε όλους τους χώρους.

δεν είναι να συζητάει κανείς μαζί σου, μου ζητάς τα ρέστα για κάτι που δεν είπα ποτέ, ότι δηλαδή φταίει ότι δεν υπήρχαν έξοδοι κινδύνου για το θάνατό τους.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Οι "μυστικοι" αστυνομικοι γιατι ειχαν λοστους?
Εγω που δεν χρωσταω λεφτα πουθενα, γιατι ξερω τις δυνατοτητες μου, ζουσα πανω απο τις δυναμεις μου?
Την παλευεις?

Δηλαδη δεν υπαρχει αστυνομικη βια? Δεν δερνουν κοσμο? Τα κανουν ολα οπως λενε τα βιβλια?
Εισαι τοσο αφελης?
Η απλα κολλημενος?
Τον Κενεντι ξερεις γιατι τον σκοτωσαν? Και ποιος?
Τοσα βιντεο που κυκλοφορουν με κουκουλοφορους εσυ πιστευεις πως απλα αυτοι συλλαμβανουν ταραξιες?

Ασχολήσου λοιπόν με το Κένεντυ, το Ροσγουελ και τη Χαμένη Ατλαντίδα και άσε με στην αφέλεια απολυτότητά μου...
Μόνο μην το παίζεις αντικειμενικός και υπεράνω...
 

c200

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2006
Μηνύματα
2.989
Like
8
Πόντοι
16
Τι λέτε?
Σήμερα θα υπάρξει 2ος γύρος ή όλοι θα πορευτούνε αγκαλιασμένοι?
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
όχι, αλλά είναι καλή αφορμή για να ζητηθούν να τηρούνται οι κανόνες πυρασφάλειας σε όλους τους χώρους.

δεν είναι να συζητάει κανείς μαζί σου, μου ζητάς τα ρέστα για κάτι που δεν είπα ποτέ, ότι δηλαδή φταίει ότι δεν υπήρχαν έξοδοι κινδύνου για το θάνατό τους.
Κλασική ανίατη μουνοπανίτιδα. Έλα να δικαιολογήσουμε μαζί τους δολοφόνους
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.218
Like
4
Πόντοι
166
δεν πας να γαμηθείς ρε μουνόσκυλο πριν μου μιλήσεις, μπας και ξελαμπικάρεις? Άιντε βλάκα που θα μου πεις οτι δικαιολογώ την δολοφονία. Βλακόμουτρο
Πόσο μαλάκας μπορεί να είσαι?
Κάθε μέρα καταρρίπτεις τα δικά σου ρεκόρ.

ΓΑΜΩ ΤΑ ΣΚΑΤΑ ΠΟΥ ΚΟΥΒΑΛΑΣ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ..
Η προσπάθεια αποπροσαντατολισμού των ευθυνών για να δικαιολογηθουν οι υμετεροι, ειναι ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΗ!

Ελλειψει επιχειρηματων καταφευγετε σε βρισιες, παλια μου τεχνη κοσκινο! Σας εχω συνηθισει τωρα πια!
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
Ασχολήσου λοιπόν με το Κένεντυ, το Ροσγουελ και τη Χαμένη Ατλαντίδα και άσε με στην αφέλεια απολυτότητά μου...
Μόνο μην το παίζεις αντικειμενικός και υπεράνω...

Εγω διαβαζω και ψαχνομαι. Εσυ πας σε κομματικες εκδηλωσεις. Και φυσικα δεν δινεις ποτε απαντησεις.
Η ειρωνια κρυβει αγνοια, οχι εξυπναδα. Αφου αρνεισαι να κανεις διαλογο, τι ποσταρεις εδω μεσα?
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Εδω εθαψαν την δολοφονια 2μιση χιλιαδων ανθρωπων στην ΝΥ....στους 3 θα κολλησει μια κυβερνηση?

φυσικά.. πως να κολλήσει αφού η κυβέρνηση είναι απεσταλμένη των ελοχίμ...  :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot:
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.218
Like
4
Πόντοι
166
Ξέρεις και ξέρω ότι εσύ θα τους κατηγορήσεις ακόμη και αν πέσει το κτίριο από πτώση μετεωρίτη ότι έφαγαν από τα μπετά!
Μα αφου ειναι γνωστο τοις πασει οτι για ολα φταινει οι αριστεροι και οι κατασκευαστες!
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
φυσικά.. πως να κολλήσει αφού η κυβέρνηση είναι απεσταλμένη των ελοχίμ...  :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot:

ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΔΙΑΛΟΓΟ, ΓΙΑΤΙ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ?
Η κυβερνηση δεν ειναι απεσταλμενη των εξωγηινων, απλα ειναι διεφθαρμενη.
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
Η προσπάθεια αποπροσαντατολισμού των ευθυνών για να δικαιολογηθουν οι υμετεροι, ειναι ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΗ!

Ελλειψει επιχειρηματων καταφευγετε σε βρισιες, παλια μου τεχνη κοσκινο! Σας εχω συνηθισει τωρα πια!
κάνε μου μια χάρη και κάνε ενα κοπο να διαβάσεις και να μου πεις πως αποπροσανατόλισα τις ευθύνες. Σε λίγο αρχίζουν οι γαμωμάνες
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Φταει η διαφθορα, και ο κομματισμος.

ρε μεγάλε νομίζεις ότι αν κάτι βγεί στην φόρα μπορεί να το καλύψει η οποιαδήποτε κυβέρνηση?

εδώ δεν μπορεί να καλυφθεί η Siemens που έχουν περάσει και 10 χρόνια από τότε και θα καλύψει μία σύλληψη και παράδοση από πολίτες αστυνομικών-εγκαθέτων που πετούσαν μολότωφ? θα γίνει βούκινο...
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
Η προσπάθεια αποπροσαντατολισμού των ευθυνών για να δικαιολογηθουν οι υμετεροι, ειναι ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΗ!

Ελλειψει επιχειρηματων καταφευγετε σε βρισιες, παλια μου τεχνη κοσκινο! Σας εχω συνηθισει τωρα πια!

Κατσε κυνηγα την ουρα σου. Γιατι ακροδεξια και ακροαριστερα ξερεις συναντιουνται καπου..
 

Επισκέπτης
Η προσπάθεια αποπροσαντατολισμού των ευθυνών για να δικαιολογηθουν οι υμετεροι, ειναι ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΗ!

Ελλειψει επιχειρηματων καταφευγετε σε βρισιες, παλια μου τεχνη κοσκινο! Σας εχω συνηθισει τωρα πια!

Ποιος προσπαθεί να δικαιολογήσει ποιον ρε?
Σάλτα και γαμήσου λοιπόν μουνόπανο..
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
ρε μεγάλε νομίζεις ότι αν κάτι βγεί στην φόρα μπορεί να το καλύψει η οποιαδήποτε κυβέρνηση?

εδώ δεν μπορεί να καλυφθεί η Siemens που έχουν περάσει και 10 χρόνια από τότε και θα καλύψει μία σύλληψη και παράδοση από πολίτες αστυνομικών-εγκαθέτων που πετούσαν μολότωφ? θα γίνει βούκινο...

Αλλο τα σκανδαλα με τα οποια πολεμαει το ενα κομμα το αλλο, και ΑΛΛΟ πραγμα οσα εχουν να κανουν με οτι εναντιωνεται στο συστημα. Δες ΠΑΣΟΚ και ΝΔ τι λενε: ολοι εχουμε ευθυνες κτλ... Δεν ειναι παραξενο?
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.218
Like
4
Πόντοι
166
κάνε μου μια χάρη και κάνε ενα κοπο να διαβάσεις και να μου πεις πως αποπροσανατόλισα τις ευθύνες. Σε λίγο αρχίζουν οι γαμωμάνες
Μην τα παιρνεις ολα προσωπικα! Και ασε τη μανουλα μου να αναπαυθει εν ειρηνη! Δεν υπαρχουνε και αντιπυρικα μετρα στα νεκροταφεια και εχω αρχισει να αγχωνομαι!
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom