Νέα

Τέσσερις νεκροί στο Σύνταγμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα democrat
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 83K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

προκειται για την αρχη γενικοτερης εξεγερσης ?

  • ναι

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • οχι

    Ψήφοι: 2 100,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
το θεμα δεν ειναι αν 2 κομματα εναλασονται στην εξουσια, σχεδον σ' ολο τον κοσμο το ιδιο γινετα, το θεμα ειναι να υπαρχει ελεγκτικος μηχανισμος που να παιρνει κεφαλια..

Εδω δεν λειτουργει τιποτα. Οι τελωνειακοι την ειδαν ελευθεροι επαγγελματιες, μερικοι ΔΥ τεμπεληδες, οι δημοσιογραφοι πανε οπου φυσαει, οι δικαστικοι αφηνουν τους Χριστοφορακους να φυγουν απο την χωρα, οι πολιτικοι χτιζουν βιλες, και ο φορολογουμενος απλα πληρωνει.

Για ποιον λογο νομιζεις θα αποφυγουμε τραγικες καταστασεις στο μελλον?
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.106
Like
28
Πόντοι
166
το θεμα δεν ειναι αν 2 κομματα εναλασονται στην εξουσια, σχεδον σ' ολο τον κοσμο το ιδιο γινετα, το θεμα ειναι να υπαρχει ελεγκτικος μηχανισμος που να παιρνει κεφαλια..
παρακολούθησε εσύ και οι υπόλοιποι που θα το διαβάσουν αυτό.. σας παρακαλώ δηλαδή να το κάνετε για να δείτε τι πρόκειται να γίνει στην αγγλία.
σήμερα έχουν εκλογές και τα ποσοστά για τα κόμματα είναι πολύ κοντά.
τι σημαίνει αυτό;
ότι είτε θα πάνε για 2η εκλογή γιατί δεν υπάρχει απόλυτη πλειοψηφία
είτε θα γίνει κυβέρνηση συνασπισμού δηλαδή στην κυβέρνηση 2 ή περισσότερα κόμματα.
αυτές είναι κοινωνίες που πάνε μπροστά και όχι σαν τις δικές μας που βγάζουμε τον πρόεδρο της δημοκρατίας το μεγαλύτερο χούφταλο για να μην μπαίνει στα πόδια μας όταν κλέβουμε.
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
θα σου πω ένα απλό.. τις διαφημιστικές πινακίδες στους δρόμους που επιτέλους άρχισαν να ξηλώνονται ποιός τις κυνήγησε?

Α εισαι ψιλικατζης μου φαινεται. Τα μεγαλα σκανδαλα ολα ειχαν να κανουν με το ποιο μεγαλο κομμα θα κυβερνησει...
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.454
Like
19
Πόντοι
166
Εδω δεν λειτουργει τιποτα. Οι τελωνειακοι την ειδαν ελευθεροι επαγγελματιες, μερικοι ΔΥ τεμπεληδες, οι δημοσιογραφοι πανε οπου φυσαει, οι δικαστικοι αφηνουν τους Χριστοφορακους να φυγουν απο την χωρα, οι πολιτικοι χτιζουν βιλες, και ο φορολογουμενος απλα πληρωνει.

Για ποιον λογο νομιζεις θα αποφυγουμε τραγικες καταστασεις στο μελλον?
γιατι ολα εχουν ενα τελος....
 

llrx8

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.314
Κριτικές
1
Like
1
Πόντοι
16
ειναι αληθεια οτι ριξαν κοτρωνια στο πυροσβεστικο που πηγε να σβησει την φωτια;
 

c200

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2006
Μηνύματα
2.989
Like
8
Πόντοι
16
παρακολούθησε εσύ και οι υπόλοιποι που θα το διαβάσουν αυτό.. σας παρακαλώ δηλαδή να το κάνετε για να δείτε τι πρόκειται να γίνει στην αγγλία.
σήμερα έχουν εκλογές και τα ποσοστά για τα κόμματα είναι πολύ κοντά.
τι σημαίνει αυτό;
ότι είτε θα πάνε για 2η εκλογή γιατί δεν υπάρχει απόλυτη πλειοψηφία
είτε θα γίνει κυβέρνηση συνασπισμού δηλαδή στην κυβέρνηση 2 ή περισσότερα κόμματα.
αυτές είναι κοινωνίες που πάνε μπροστά και όχι σαν τις δικές μας που βγάζουμε τον πρόεδρο της δημοκρατίας το μεγαλύτερο χούφταλο για να μην μπαίνει στα πόδια μας όταν κλέβουμε.

Διακοσμητικός είναι ο ρόλος του ΠτΔ.
 

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
1)Νομίζω ότι είναι γνωστό ποιοι καλλιεργούν το μίσος, ποιοι μιλάνε για εξεγέρσεις, ταξικούς πολέμους, θεμιτούς στόχους και άλλα τινα..

Ως τσέους εννοώ τους μπάτσους- το είδα από τον υπερποντικό και το αντέγραψα...Αν σημαίνει κάτι άλλο, forgive my ignorance...
Και όχι, δεν τσουβαλιάζω κανέναν, ζω στον πραγματικό κόσμο και καταλαβαίνω τί επιπτώσεις έχουν αυτά τα μέτρα, όπως καταλαβαίνω ότι η κατάσταση αυτή δεν θα μπορούσε να συνεχιστεί...Ζούσαμε πολύ πάνω από τις δυνάμεις μας και δεν μας φταίει κανένα ΔΝΤ, κανένας Οβραίος, κανένας νεοφιλελεύθερος για αυτό...  

Απλά, έχω κουρσατεί να παρουσιάζονται τα επεισόδια ως ενδοαστυνομικός εμφύλιος όπου ματατζήδες κυνηγάνε προβοκάτορες συναδέλφους τους και όλα αυτά γίνονται για να σπιλωθει το λαϊκό κίνημα...

2)Αχ, αγάπη μου...
Θα σου χαλάσω τη φαντασίωση αλλά είμαι ελαφρώς αρκούδος...
Πες μου ότι δεν μαδάς!  :grin:
Δεν είναι τυχαίο πως οι πρώτες υστερικές φωνές ήταν από "αγανακτισμένους πολίτες" που κραύγαζαν κρεμάστε τους, σκοτώστε τους, αποκαλύπτωντας πόσο πολύ εκτιμούν την ανθρώπινη ζωή και επιθυμούσαν "Επανάσταση", ξέρεις αυτή μπορεί να είναι και διττή... Με ερπύστρες κτλ.

Μπορεί να σε κούρασε όμως είναι το πλέον πιθανό σενάριο. Θυμίσου πως κανείς μας, ούτε ο νεοφιλελεύθερος, δεν είναι αποκομμένος από το Λαό. Είτε ως κίνημα, είτε ως αίσθημα. Αυτή είναι η κοινωνική αλληλεγγύη που συζητάμε εδώ και τόση ώρα. Και δεν την εγγυάται κανένα Κράτος Δικαίου παρά μόνο εμείς οι πολίτες. Πλάτη θα βάλουμε ΟΛΟΙ. Αλλιώς πέφτεις στη λακούβα.
Για τους τσέους πάσο. My mistake...

2)Μην βαρυγκομάς λατρεία...
η τρίχα είναι κάγκελο. :grin:
 

hellonora

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2009
Μηνύματα
217
Like
0
Πόντοι
1
οτι να ναι ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του  :uglystupid:
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
Εδω δεν λειτουργει τιποτα. Οι τελωνειακοι την ειδαν ελευθεροι επαγγελματιες, μερικοι ΔΥ τεμπεληδες, οι δημοσιογραφοι πανε οπου φυσαει, οι δικαστικοι αφηνουν τους Χριστοφορακους να φυγουν απο την χωρα, οι πολιτικοι χτιζουν βιλες, και ο φορολογουμενος απλα πληρωνει.

Για ποιον λογο νομιζεις θα αποφυγουμε τραγικες καταστασεις στο μελλον?

Αυτο ακριβώς λέει.. και αυτός.
κάποιος να παίρνει κεφάλια (οχι με "ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΕΣ" εξεταστικές φυσικά.)  :cheesy:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Α εισαι ψιλικατζης μου φαινεται. Τα μεγαλα σκανδαλα ολα ειχαν να κανουν με το ποιο μεγαλο κομμα θα κυβερνησει...

ενας πολίτης δεν μπορεί να κάνει πολλά.. πολλοί πολίτες μπορούν να κάνουν περισσότερα...
και σε ξαναρωτάω.. νομίζεις ότι αν 5-10 πολίτες βουτήξουν 3 κουκουλοφόρους που πετούσαν μολότωφ και τους παραδώσουν στην αστυνομία (αφού πρώτα τους έχουν περιποιηθεί δεόντως), θα μπορέσει η αστυνομία να τους καλύψει ???
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
παρακολούθησε εσύ και οι υπόλοιποι που θα το διαβάσουν αυτό.. σας παρακαλώ δηλαδή να το κάνετε για να δείτε τι πρόκειται να γίνει στην αγγλία.
σήμερα έχουν εκλογές και τα ποσοστά για τα κόμματα είναι πολύ κοντά.
τι σημαίνει αυτό;
ότι είτε θα πάνε για 2η εκλογή γιατί δεν υπάρχει απόλυτη πλειοψηφία
είτε θα γίνει κυβέρνηση συνασπισμού δηλαδή στην κυβέρνηση 2 ή περισσότερα κόμματα.
αυτές είναι κοινωνίες που πάνε μπροστά και όχι σαν τις δικές μας που βγάζουμε τον πρόεδρο της δημοκρατίας το μεγαλύτερο χούφταλο για να μην μπαίνει στα πόδια μας όταν κλέβουμε.

Το εχω ξαναπει εδω μεσα. Η ελληνικη κοινωνια ειναι οπως η αγγλικη προ Β' ΠΠ. Ομως πολλα πραγματα σταματησαν να ειναι κοινωνικα αποδεκτα, και τα αλλαξαν(Λογια αγγλου καθηγητη στο πανεπιστημιο) .Εμεις εδω ελλαδα τι κανουμε?

Οι αγγλοι δεν πληρωνουν 2 ευρω ενα προιον που αξιζει 1 ευρω, και στην καλπη εκδικουνται...
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.454
Like
19
Πόντοι
166
παρακολούθησε εσύ και οι υπόλοιποι που θα το διαβάσουν αυτό.. σας παρακαλώ δηλαδή να το κάνετε για να δείτε τι πρόκειται να γίνει στην αγγλία.
σήμερα έχουν εκλογές και τα ποσοστά για τα κόμματα είναι πολύ κοντά.
τι σημαίνει αυτό;
ότι είτε θα πάνε για 2η εκλογή γιατί δεν υπάρχει απόλυτη πλειοψηφία
είτε θα γίνει κυβέρνηση συνασπισμού δηλαδή στην κυβέρνηση 2 ή περισσότερα κόμματα.
αυτές είναι κοινωνίες που πάνε μπροστά και όχι σαν τις δικές μας που βγάζουμε τον πρόεδρο της δημοκρατίας το μεγαλύτερο χούφταλο για να μην μπαίνει στα πόδια μας όταν κλέβουμε.
ναιν μονο που τα κομματα στην αγγλια δεν διαφερουν και πολυ στα προγραμματα τους και δεν υπαρχει αριστερα να λεει μαλακιες και αερολογιες, και μην ξεχνας οτι στην αγγλια δεν μπορει καποιος να ανατρεψει μια κυβερνηση με αφορμη εκλογη προεδρου...
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
ενας πολίτης δεν μπορεί να κάνει πολλά.. πολλοί πολίτες μπορούν να κάνουν περισσότερα...
και σε ξαναρωτάω.. νομίζεις ότι αν 5-10 πολίτες βουτήξουν 3 κουκουλοφόρους που πετούσαν μολότωφ και τους παραδώσουν στην αστυνομία (αφού πρώτα τους έχουν περιποιηθεί δεόντως), θα μπορέσει η αστυνομία να τους καλύψει ???

Πιστευω πως ΝΑΙ, υπαρχει τροπος να τους καλυψει. Μονο αν τους πιασουν με αστυνομικες ταυτοτητες πανω τους μπορει να γινει κατι,..
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
ναιν μονο που τα κομματα στην αγγλια δεν διαφερουν και πολυ στα προγραμματα τους και δεν υπαρχει αριστερα να λεει μαλακιες και αερολογιες, και μην ξεχνας οτι στην αγγλια δεν μπορει καποιος να ανατρεψει μια κυβερνηση με αφορμη εκλογη προεδρου...
γαμώ τα κολλήματά μου γαμώ. Σταμάτα επιτέλους να ρίχνεις την ευθύνη στους άλλους
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
το κ.κ.ε στην κοσμαρα του, παντου βλεπει πρακτορες του ιμπερεαλισμου :jerking: :jerking: :jerking:

Εγω αποφασιζω για τον εαυτο μου, και κρινω απο το υλικο που πεφτει στα χερια μου. Οσα ειδα σε βιντεο ειναι αρκετα για να πειστω οτι υπαρχουν παρακρατικοι στις πορειες...
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom