Νέα

Τέλος η δημόσια κ δωρέαν παιδεία(I love America)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pz89
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 193
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
ο φθονος κ το μισος μια ζωη στο dna του ελληνα ειναι

δεν το εμφυτευσε το πασοκ κ η νδ

καριοληδες κ κωλοφαρα μια ζωη

απαιδευτος λαος χρονια με πολεμους και βασανα δεν εχει προλαβει ο λαος αυτος να ανασυγκροτηθει. Ερμαιο συνηθως γιατι δεν εδωσε βαση στην παιδεια του. Αυτο καλλιεργειται απο κομματα μμε σχολεια. ΑΚουγα σημερα ολη μερα τα παπαγαλακια εσκουζαν για τους κακους φαρμακοποιους.. και σκεφτομουν καλα ειναι σοβαροι; ο φαρμακοποιος εργαζεται και θελει τα λεφτα πουτου χρωσταει το κρατος. και το κρατος οπως ζητα το ιδιο να πληρωνουμε πρεπει να πληρωνει και αυτο! και αντι να ξεχεζουν το κρατος που χρωσταει και δεν συμφηφιζει εστω τους φορους, θαβουν τους φαρμακοποιους... δεν ειναι για κλωτσιες η προπαγανδα τους;  
όχι δεν είμαστε χαιρέκακοι όλοι...
Αλλά για να εκτιμήσεις κάτι πρέπει να το χάσεις..γιατί τοσο καιρο δεν ήξερες τι είχες στα χέρια σου.

Πιστεύω πως ο ελληνας είναι πολύ νωθρός..πάρα πολύ οκνηρός και αναίσθητος πια...
Μονο η σκληρή δοκιμασία μπορεί να τον αλλάξει πάλι.
Αλλωστε αυτο μας δείχνει και η ιστορία μας τόσους αιώνες...

οχι δεν πρεπει να το χασεις, να μορφωθεις πρεπει για να εχεις βαθια γνωση του εαυτου σου και του κοσμου σου, να ξερεις οτι οτι ευχεσαι για τον αλλον καποιος θα το ευχηθει και για σενα. Οτι καθε αδικια πανω σου ξερναει πρωτα. Δεν θελω να πεινασει το παιδι του γειτονα μου επειδη ο γειτονας ειναι μαλακας καταλαβες; απλα πραγματα. ανθρωπινα.
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
τον χρόνο που αναλώνει ένας άνθρωπος σε μια δουλειά μόνο με λεφτά τον αποτιμάς??

δηλαδή δεν θα μπορούσε ο διδακτορικός να κάνει έρευνα εκείνες τις ώρες που ασχολείται με επιτήρηση των αιωνίων ή την διόρθωση των γραπτών του?

ξέρεις δεν υπάρχει μόνο θετική αλλά και αποθετική ζημιά...

εσύ έβαλες το θέμα της τιμής στην ανθρωποώρα... και την επιτήρηση και διόρθωση δεν θα έπρεπε αν την κάνει διδακτορικός αλλά μόνιμος του πανεπιστημίου
 

TempT

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
2.055
Like
6
Πόντοι
16
οταν κατανοησουν τι συμβαινει γυρω τους και βγουν απο το εγω τους θα ναι αργα ... Νομιζει καθεις οτι δεν τον αγγιζουν ολα αυτα. Βγαινει με ευκολια και λεει εγω δεν θελω να πληρωνω για τον αλλον που καθεται στο πανεπιστημιο. Οταν κατανοησει πως ο ιδιος με τα χερακια του εβαλε υπογραφες και δεχθηκε να χασει οσα δικαιωματα καποιοι παλεψαν να του δωσουν θα ναι ψοφιο αυτο το εθνος. Δεν εχουμε μορφωση για βασικες εννοιες, το προβλημα μας ειναι ακομα η αριστερα και η δεξια. Γαμημενοι πολιτικοι και μμε και σχολεια επλασαν γενιες νεκρες εγκεφαλικα. Ουτε με ηλεκτροσοκ δεν συνερχεται ο κοσμος. Νομιζει ο καθε ενας μαλακας οτι του φταιει ο αλλος διπλα του, ριχνει και τις ευθυνες και κοιταει το δεντρο. Αντι να ριξει μια ματια απο ψηλα να δει τον κοσμο που ζει. Τα καταφεραν και μας επληξαν οι καριοληδες στην ελευθερη σκεψη. Νεκρωσαν οτι πιο σημαντικο και που σαι ακομα. ΑΝ νεοι ανθρωποι σημερα χαιρονται που τα πανεπιστημια τους δεν θα παρεχουν συγγραμματα , μη κατανοωντας την συνεχεια αυτης της πορειας.. χεστα. Η προσβαση στην γνωση των ασθενεστερων ειναι το εχεγγυο της δημοκρατιας. βλακες σας πουλανε την ψυχη και το δεχεστε φτανει να πεθανει η κατσικα του γειτονα η αυτου που δεν χωνευετε.


Μαλακιες στον κυβο. Σου παρεχω δωρεαν παιδεια. Τη θες? Κατσε σπουδασε. Δε τη θες, τραβα κανε τον πολιτικαντη στον δικο σου χρονο με τα δικα σου λεφτα και εξω απο το πανεπιστημιο που πληρωνει ο αλλος για να μορφωθεις. Μια ζωη στην Ελλαδα φωναζετε για το δικαιωμα και αγνοειτε τις υποχρεωσεις. Το προβλημα στην Ελλαδα δεν ειναι οτι εμενα μου φταιει η φωκια η αιωνια φοιτητρια, το προβλημα στην Ελλαδα ειναι οτι υπερσπιζονται καποιοι μεχρι θανατου το δικαιωμα τους στην ασυδοσια, σε ολες τις εκφανσεις της. Και επαναλαμβανω για οσους δε φερουν blinders οπως τα αλογα ... δεν αποποιουμαι την υποχρεωση μου να παρεχω κοινωνικο κρατος για τους ασθενεστερους, αποποιουμαι την υποχρεωση μου να παρεχω κοινωνικο κρατος σε οσους κανουν στρεβλη χρηση αυτης της παροχης και δεν αναλαμβανουν τις υποχρεωσεις που απορρεουν απο αυτη.
 

nikostratos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.041
Κριτικές
22
Like
460
Πόντοι
306
απαιδευτος λαος χρονια με πολεμους και βασανα δεν εχει προλαβει ο λαος αυτος να ανασυγκροτηθει. Ερμαιο συνηθως γιατι δεν εδωσε βαση στην παιδεια του. Αυτο καλλιεργειται απο κομματα μμε σχολεια. ΑΚουγα σημερα ολη μερα τα παπαγαλακια εσκουζαν για τους κακους φαρμακοποιους.. και σκεφτομουν καλα ειναι σοβαροι; ο φαρμακοποιος εργαζεται και θελει τα λεφτα πουτου χρωσταει το κρατος. και το κρατος οπως ζητα το ιδιο να πληρωνουμε πρεπει να πληρωνει και αυτο! και αντι να ξεχεζουν το κρατος που χρωσταει και δεν συμφηφιζει εστω τους φορους, θαβουν τους φαρμακοποιους... δεν ειναι για κλωτσιες η προπαγανδα τους;  
οχι δεν πρεπει να το χασεις, να μορφωθεις πρεπει για να εχεις βαθια γνωση του εαυτου σου και του κοσμου σου, να ξερεις οτι οτι ευχεσαι για τον αλλον καποιος θα το ευχηθει και για σενα. Οτι καθε αδικια πανω σου ξερναει πρωτα. Δεν θελω να πεινασει το παιδι του γειτονα μου επειδη ο γειτονας ειναι μαλακας καταλαβες; απλα πραγματα. ανθρωπινα.
η παιδεία φταίει; ή το βόλεμα; ή η δημοκρατία; ή ο βασιλιά; ή οι γονείς;
ή μήπως το είδωλο στον καθρέφτη;
όχι είναι η προπαγάνδα.
καταλάβετέ το έχεις κάτι; το δέχεσαι δεν του επιτίθεσε, αν το κάνεις πρέπει να το στο πάρουν.
Αυτό γίνεται τώρα. δέξου το, Θεία τιμωρία.
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
βλεπω πολλους νεους εκκολαπτομενους μαλακες και ειπα να δωσω το στιγμα μου :2funny:

καλα κανεις...εγω εχω κουραστει...απλα σκεφτομαι οτι ισως θα πρεπει να μηδενισει το κοντερ για να παρουν μπρος τα μυαλα των ελληνων...ισως...
 
OP
OP
pz89

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Μπράβο ρε φίλε, τα είπες όλα.
Και άσε τους παπατρόληδες και τα υπόλοιπα μέλη του ζωϊκού βασιλείου να κλαίγονται σαν τις χήρες στο κρεβάτι. Όταν οι καθηγητάδες που εκλέγανε για πρυτάνεις και κοσμήτορες έπαιρναν φεράρι και χάριζαν i-phone στις γκόμενες τους με τα λεφτά του κράτους δεν είδα κανένα τους να οργίζεται και να διαμαρτύρεται. Ας φάνε τώρα το κωλοδάχτυλο κι'ας κάνουν τουμπεκί ψιλοκομμένο.
''Μαζί τα φάγαμε'' ρεεεε!!!

Πληρώστε τώρα μόνο εσείς!!!!
 
OP
OP
pz89

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
καλα κανεις...εγω εχω κουραστει...απλα σκεφτομαι οτι ισως θα πρεπει να μηδενισει το κοντερ για να παρουν μπρος τα μυαλα των ελληνων...ισως...
Να μηδενιστεί το κοντέρ ναι...να το πιάσουμε από το 74,καμία αντίρρηση.

Χωρίς όμως αυτούς που κυβερνήσανε από το 74 κ τα τσιράκια τους(τζώνηδες,πιεξούληδες κ τα ρέστα).
 

tawara

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2011
Μηνύματα
1.013
Like
958
Πόντοι
96
παιδεία στην Ελλάδα και μπουρδελα, δυό πολύ ταιριαστά θέματα.
 

nikostratos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.041
Κριτικές
22
Like
460
Πόντοι
306
οχι δεν πρεπει να το χασεις, να μορφωθεις πρεπει για να εχεις βαθια γνωση του εαυτου σου και του κοσμου σου, να ξερεις οτι οτι ευχεσαι για τον αλλον καποιος θα το ευχηθει και για σενα. Οτι καθε αδικια πανω σου ξερναει πρωτα. Δεν θελω να πεινασει το παιδι του γειτονα μου επειδη ο γειτονας ειναι μαλακας καταλαβες; απλα πραγματα. ανθρωπινα.
εξηγησέ μου κάτι; γιατί τα περισσότερα οικονομικά εγκλήματα τα κάνουν μορφωμένοι άνθρωποι;
ή δεν πήρε ένας πρύτανης 20 χρόνια στη φυλακή γι "φάγομα".
χωριάτης ήταν ο πιο ευγενικός άνθρωπος που γνώρισα όχι μορφωμένος τσαρλατάνος που θα
βγάζει καλλά λεφτά. θα μας κάνει καλλό θα ανοίξουν και εργοστάσια(ίσως) θα τονωθεί
η αγροτική παραγωγή έστω.
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Να μηδενιστεί το κοντέρ ναι...να το πιάσουμε από το 74,καμία αντίρρηση.

Χωρίς όμως αυτούς που κυβερνήσανε από το 74 κ τα τσιράκια τους(τζώνηδες,πιεξούληδες κ τα ρέστα).

τι 74...απο π.Χ θα το πηγαινα εγω...μπας και υπηρχε ελπιδα σωτηριας...καθε μερα με αυτα που ακουω γυρω μου με αυτα που διαβαζω εδω και σε αλλα σαιτ με αυτα που μου λενε σε συζητησεις πραγματικα τραβαω τις κοτσιδες μου και πλεον δεν απορω για το χαλι στο οποιο εχουμε φτασει
 

sarouman

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2007
Μηνύματα
2.623
Κριτικές
69
Like
535
Πόντοι
7.125
οχι δεν πρεπει να το χασεις, να μορφωθεις πρεπει για να εχεις βαθια γνωση του εαυτου σου και του κοσμου σου, να ξερεις οτι οτι ευχεσαι για τον αλλον καποιος θα το ευχηθει και για σενα. Οτι καθε αδικια πανω σου ξερναει πρωτα. Δεν θελω να πεινασει το παιδι του γειτονα μου επειδη ο γειτονας ειναι μαλακας καταλαβες; απλα πραγματα. ανθρωπινα.

Μαρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι...ίσως είσαι μικρή κάνεις όνειρα..βλέπεις τα πράγματα ουμανιστικά..
Εχεις δίκιο.

Αλλά η δημόσια και δωρεάν παιδεία παρήγαγε, άθελα της, στρατιές ανέργων..
Ρεαλιστικά η παιδεία που προσφέρεται τα 30 τελευταία χρόνια ήταν ανώφελη για την (πρόσεξε) βιοτική ευμάρεια του Ελληνα.
Και φυσικά κάποιοι βολευτηκαν σε αυτη.
Τα παιδιά μπαινουν και βγαίνουν απο τα σχολεια...απο το νηπιαγωγείο ως το Πανεπιστήμιο...πληρώνοντας την παραπαιδεία, παίρνοντας έναν τεράστιο όγκο πληροφοριών, άλλοτε χρήσιμων και άλλοτε άχρηστων για τη μετέπειτα εξέλιξη και πιθανή ανέλιξη τους.
Ετσι δημιουργηθηκαν στρατιές "μορφωμένων" Ελλήνων που απλά έμειναν άνεργοι.. Και σε κλασικά χειρονακτικά επαγγέλματα ήρθαν στρατιές λαθρομεταναστών-ειλώτων και έκαναν την ανεργία πιο έντονη... γιατί ορισμένοι επαγγελματικοι δίοδοι έφραξαν..
Δε φταίει μονο το σύστημα...φταίει και αδηφάγος επιθυμία του Ελληνα γονιού να μορφώσει το παιδι του με κάθε τρόπο..ανεξάρτητα αν αυτό είναι σε θέση ή όχι να δεχτει όλο αυτο τον όγκο πληροφοριών..μέσα απο ένα σύστημα Παιδείας που μπουκωσε σαν παραγεμισμένος βόθρος...
Η Παιδεία δε συνάδει πάντα με μόρφωση... Νομίζω πως αποκλίνει μάλιστα..
Κάπου πιο κάτω υπάρχουν και άλλες αξίες, όπως το ήθος και η ηθική διαμορφωση μιας σωστής προσωπικότητας...
 
OP
OP
pz89

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
τι 74...απο π.Χ θα το πηγαινα εγω...μπας και υπηρχε ελπιδα σωτηριας...καθε μερα με αυτα που ακουω γυρω μου με αυτα που διαβαζω εδω και σε αλλα σαιτ με αυτα που μου λενε σε συζητησεις πραγματικα τραβαω τις κοτσιδες μου και πλεον δεν απορω για το χαλι στο οποιο εχουμε φτασει
Πριν το 74 κάπως πρέπει να παλεύονταν η κατάσταση...ντάξει υπήρχαν κ τότε κ τα σατυρίζαν:

αλλά ο Κων/ρας στο τέλος παραιτείται....μετανιώνει κ το αφήνει...δεν κατεβαίνει πάλι υποψήφιος ούτε δηλώνει: ''Μαζί τα φάγαμε''.

Κατάλαβες την διαφορά;;;
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
τι 74...απο π.Χ θα το πηγαινα εγω...μπας και υπηρχε ελπιδα σωτηριας...καθε μερα με αυτα που ακουω γυρω μου με αυτα που διαβαζω εδω και σε αλλα σαιτ με αυτα που μου λενε σε συζητησεις πραγματικα τραβαω τις κοτσιδες μου και πλεον δεν απορω για το χαλι στο οποιο εχουμε φτασει
και φυσικά εσύ πιστεύεις ότι ανήκεις στις εξαιρέσεις όπως οι περισσότεροι για τους εαυτούς τους, γι'αυτό να μην απορείς καθόλου για το χάλι που έχουμε φτάσει
 
OP
OP
pz89

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Όταν πηγαίνατε εκδρομούλες στη Μύκονο με τη ΔΑΠ και τις άλλες νεολαίες δεν έλεγες τίποτα μωρή ροζ σκρόφα. Ούτε όταν ο άλλος ο μαλάκας χάριζε με τα λεφτά του πανεπιστημίου αϊφόνια στη Δραγούμη για να πηδήξει.
Τώρα λοιπόν σκάσε και κολύμπα. :birdman:
Εγώ θα σκάσω κ θα κολυμπήσω αλλά εσύ θα έρθεις μαζί μου [size=20pt]9.2%[/size]!!!! :birdman:

Αν δεν σε διώξω κιόλας από την χώρα δηλαδή.... :birdman:
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
και φυσικά εσύ πιστεύεις ότι ανήκεις στις εξαιρέσεις όπως οι περισσότεροι για τους εαυτούς τους, γι'αυτό να μην απορείς καθόλου για το χάλι που έχουμε φτάσει

πιστευεις οτι θα πεσω στη συγκεκριμενη παγιδα? ειναι δυνατον να με εχεις για τοσο ηλιθια? η διαφορα με αυτους που περιγραφεις ειναι οτι το συνειδητοποιησα σχετικα συντομα και ακομα και τωρα καθημερινα συνειδητοποιω το μεγεθος αυτου...δε νομιζω οτι υπαρχουν εξαιρεσεις...ολοι λιγο πολυ χρησιμοποιησαν το συστημα κατα το δοκουν....
 
OP
OP
pz89

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Είδες πόσο γελοίος είσαι; Εγώ σου παραθέτω γεγονότα κι'εσύ απαντάς με γκάλοπ.
Αλλά φυσικό είναι, έχεις αδυναμία στα νούμερα μια και είσαι κι'εσύ ένα. :birdman:
Τα γεγονότα ρε γελοίο πράσινο υποκείμενο είναι ότι όσοι τρώγανε το κάνανε με τις δικές σας πλάτες κ ευλογίες επειδή εσείς τρώγατε ακόμα περισσότερο. :birdman:

Αυτα είναι τα γεγονότα.... :birdman: :birdman: :birdman:

Και μετά δούλεμα μες στην μουρή: ''Μαζί τα φάγαμε'',αλλά οι κρεμάλες έπρεπε να μπουν μέσα στην βουλή..όχι να μείνουν απ'έξω...εκεί να δω την μαγκιά του Πάγκαλου να το παίζει τιμητής...αλλά θα έρθει κ αυτή η στιγμή....
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Υπάρχουν πολλές προσεγγίσεις στην αντιμετώπιση προβλημάτων.
Υπάρχει το πονάει χέρι πάει στον γιατρό για φάρμακα.
Υπάρχει και το πονάει χέρι κόβει χέρι.

Προσωπικα έχω γράψει αρκετές φορές για τα προβλήματα των πανεπιστημίων.
Τα έχω ζήσει από μέσα, και ήταν η μοναδική μου επαφή με την δημόσια παιδεία.
Για όλα αυτα τα προβλήματα, υπάρχουν λύσεις. Η επιβολή διδάκτρων σαφέστατα δεν είναι τέτοια.
Είναι απλά μια ακόμα καταστρατήγηση δικαιώματος που σου παρέχει αυτό το γαμημενο κράτος.
Και έμμεσο φορομπηξιμο φυσικά.

Επί της ουσίας είναι ένα ακόμα δείγμα οτι οι πολιτικοί έχουν αντιληφθεί οτι απευθύνονται σ' ένα λαό καριοληδων, που γουστάρουν να δικαιολογούν τιμωρητικες πολιτικές αρκεί να στοχεύουν τον γείτονα. Για να αντιγραψω πάντως ένα γνωστό μέλος, έχει ο καιρός γυρίσματα και ο πουτσος τους χαρίσματα για όλους, απλά ο κλασσικός ελληναςκαριολης είναι και μαλακας και δεν το αντιλαμβάνεται.
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
πιστευεις οτι θα πεσω στη συγκεκριμενη παγιδα? ειναι δυνατον να με εχεις για τοσο ηλιθια? η διαφορα με αυτους που περιγραφεις ειναι οτι το συνειδητοποιησα σχετικα συντομα και ακομα και τωρα καθημερινα συνειδητοποιω το μεγεθος αυτου...δε νομιζω οτι υπαρχουν εξαιρεσεις...ολοι λιγο πολυ χρησιμοποιησαν το συστημα κατα το δοκουν....
μα και οι υπόλοιποι το συνειδητοποιούμε απλώς αρνούμαστε να παραδεχτούμε ότι είμαστε κι εμείς μέρος του προβλήματος και όχι οι φωτεινές εξαιρέσεις, τέτοιες δεν υπάρχουν

εντιτ¨αφού το συμπλήρωσες, είδα ότι χρησιμοποίησες γ' πληθυντικό αντί για α' :birdman: τι λέει η επιστήμη σου γι'αυτό , έγινε συνειδητά ή ασυνείδητα :birdman:
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
μα και οι υπόλοιποι το συνειδητοποιούμε απλώς αρνούμαστε να παραδεχτούμε ότι είμαστε κι εμείς μέρος του προβλήματος και όχι οι φωτεινές εξαιρέσεις, τέτοιες δεν υπάρχουν

με βαση τα οσα εχω διαβασει τις τελευταιες μερες στα διαφορα θρεντ του φορουμ, και οχι μονο αυτου του φορουμ, οχι μονο δεν το συνειδητοποιουν οι πιο πολλοι αλλα μαλλον μαυρα μεσανυχτα εχουν...
 
OP
OP
pz89

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Υπάρχουν πολλές προσεγγίσεις στην αντιμετώπιση προβλημάτων.
Υπάρχει το πονάει χέρι πάει στον γιατρό για φάρμακα.
Υπάρχει και το πονάει χέρι κόβει χέρι.

Προσωπικα έχω γράψει αρκετές φορές για τα προβλήματα των πανεπιστημίων.
Τα έχω ζήσει από μέσα, και ήταν η μοναδική μου επαφή με την δημόσια παιδεία.
Για όλα αυτα τα προβλήματα, υπάρχουν λύσεις. Η επιβολή διδάκτρων σαφέστατα δεν είναι τέτοια.
Είναι απλά μια ακόμα καταστρατήγηση δικαιώματος που σου παρέχει αυτό το γαμημενο κράτος.
Και έμμεσο φορομπηξιμο φυσικά.

Επί της ουσίας είναι ένα ακόμα δείγμα οτι οι πολιτικοί έχουν αντιληφθεί οτι απευθύνονται σ' ένα λαό καριοληδων, που γουστάρουν να δικαιολογούν τιμωρητικες πολιτικές αρκεί να στοχεύουν τον γείτονα. Για να αντιγραψω πάντως ένα γνωστό μέλος, έχει ο καιρός γυρίσματα και ο πουτσος τους χαρίσματα για όλους, απλά ο κλασσικός ελληναςκαριολης είναι και μαλακας και δεν το αντιλαμβάνεται.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom