Νέα

Τελικός Champions League

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα px75
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 314
  • Εμφανίσεις 16K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

gangstaXZ

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
19 Μαρ 2007
Μηνύματα
1.642
Κριτικές
5
Like
27
Πόντοι
1.516
Ειναι επειδη ο Τακης με τις Ιταλικες εχει απωθημενα...

Βλεπετε ηταν ενεργο μελος της ομαδας του ΟΣΦΠ εκεινη την αποφραδα νυχτα στο παγωμενο Τορινο τον Δεκεμβρη του 2003,οποτε δικαιολογειται εν μερει...
10/12/2003 για την ακρίβεια αχχχ ωραίες ημέρες....
 

gangstaXZ

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
19 Μαρ 2007
Μηνύματα
1.642
Κριτικές
5
Like
27
Πόντοι
1.516
Τώρα έδειχνε στη ΝΕΤ τα απίστευτα προγράμματα για την καταμέτρηση των χιλιομέτρων που διένυσε κάθε παίκτης (αυτό που βγαίνει στο τέλος του αγώνα)....άλλη μια απόδειξη για το πόσο πιο σημαντικά θεωρούνται οι αντοχές και το τρέξιμο στο σύγχρονο ποδόσφαιρο...
 

trixotos kavliaris

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2006
Μηνύματα
1.129
Like
2
Πόντοι
16
Αν και η προτίμηση μου για τελικό ήταν άλλη, υποκλίνομαι στη Μίλαν και τον μέγιστο Κακά. Από την άλλη η Μάντσεστερ μου θύμισε τις αξέχαστες εκτός έδρας εμφανίσεις του Ολυμπιακού στην Ευρώπη. :sunglasses:

Ντροπή πάντως να συγκρίνουμε τον Ανατολάκη με τον Γουές Μπράουν.
Κλάσεις ανώτερος ο μπαρμπα-Γιώργος :dancing:.

Όσο για τους οπαδούς της Λίβερπουλ, ηρεμήστε παλικάρια. Από που κι ως που πελάτες η Μίλαν. Περισσότερες κούπες έχει από σας κι απ'ότι θυμάμαι δεν την κερδίσατε πριν δυο χρόνια.

Είναι βαριά της Μίλαν η.... φανέλλα.

Όσον αφορά τον Γκώνια, μάλλον για λόγους "προσωπικούς" ταιριάζει με τους ʼγγλους...

 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.745
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Εγω ειδα στην ΝΕΤ πριν λιγο να εχουν τιτλο ''ΚΑΚΙΑ ΒΡΑΔΥΑ'' δειχνοντασ στιγμιοτυπα απ το ματς...Τι μαλακες ειναι αυτοι ρε παιδι μου..κακια βραδυα για ποιον????????????Βαλε για τους μπεμπηδες πχ...τι μαλακες..
 

gangstaXZ

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
19 Μαρ 2007
Μηνύματα
1.642
Κριτικές
5
Like
27
Πόντοι
1.516
Εγω ειδα στην ΝΕΤ πριν λιγο να εχουν τιτλο ''ΚΑΚΙΑ ΒΡΑΔΥΑ'' δειχνοντασ στιγμιοτυπα απ το ματς...Τι μαλακες ειναι αυτοι ρε παιδι μου..κακια βραδυα για ποιον????????????Βαλε για τους μπεμπηδες πχ...τι μαλακες..
Πάνε σύμφωνα με τον Βερνίκο...ναι αμέ!...όπως το αξέχαστο 'και τώρα δύσκολα τα πράγματα...' στο γκολ του Παπαδόπουλου με τον γαύρο...
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.745
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Συμφωνω ρε φιλε αν και γαυρος...Αυτοι που λες κι ο αρχικολογαυρος ο παλομπαρινι...περιγραφει ματς του γαυρου και σιχαινομαι να το δω...
 

Επισκέπτης
Κι εγώ έχω παρατηρήσει ότι οι σπορτ-κάστερ τα τελευταία χρόνια είναι εμπαθείς. Κι ο Διακογιάννης ήταν βάζελος και Λίβερπουλ (μιλάμε για εποχές Ίαν Ρας, Κένι Νταγκλίς και Μπρους Γκρόμπελαρ!), αλλά έκανε γαμώ τις  μεταδόσεις!
 

gangstaXZ

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
19 Μαρ 2007
Μηνύματα
1.642
Κριτικές
5
Like
27
Πόντοι
1.516
Καλά, τώρα το πήρατε χαμπάρι αυτό; Εδώ ο άλλος ανεκδιήγητος ο Σπυρόπουλος είχε πει την ώρα που άρχιζε η απονομή στην Κωνσταντινούπολη πριν δυο χρόνια ότι ''όποιος δεν είναι Λίβερπουλ να κλείσει την τηλεόραση!''. :jerking: :jerking: :jerking:
Απίστευτος είναι!!Η το άλλο το θυμάστε στο Σάλκε-ΠΑΟ??...μόλις μπαίνει το 1ο μας γκολ κάνει...φανταστικό γκολ απ τον Βλάοβιτς που ήρθε και μας έφτιαξε τη βραδιά!!Πάντως εμένα μου αρέσει ο Σπυρόπουλος στις περιγραφές....ο άλλος ο Θαναηλάκης έχει πλάκα όταν μπαίνει γκολ στον αγώνα...είναι πολύ...παραστατικός!
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
μεγαλη παικτουρα ο Κακα..κριμα που θα πάει Ρεάλ απο καλοκάιρι..Ετσι λένε..Και ο Ρόνι στην Μίλαν...
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.745
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
βρε καλως τον λαπλας..αργησες να μπουκαρεις σε ποδοσφαιροσυζητηση ρε αδερφε..καπου θα εβλεπες μπαλιτσααααααααα...........
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
φιλε ακουγα Λινεν στην ΕΡΑ και εβλεπα Αντώνηδες στο Μέγκα!
ρε φιλε μηπως το ΚΑΚΙΑ ΒΡΑΔΥΑ ηταν εξετειας του ΚΑΚΑ?δηλαδη το βάλανε απο το ονομα του βραζιλιανο(ανεπιτυχώς) για να δειξουν οτι ηταν ο πρωταγωνιστής?
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.745
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
mpoyxaxaxaxaxaxa κι εγω ακουγα λινεν κι ακουω τωρα τους παρλαπιπες...
 

BASILIS35

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2006
Μηνύματα
126
Like
0
Πόντοι
1
Καλά, τώρα το πήρατε χαμπάρι αυτό; Εδώ ο άλλος ανεκδιήγητος ο Σπυρόπουλος είχε πει την ώρα που άρχιζε η απονομή στην Κωνσταντινούπολη πριν δυο χρόνια ότι ''όποιος δεν είναι Λίβερπουλ να κλείσει την τηλεόραση!''. :jerking: :jerking: :jerking:

Μαγκες ξεχαστε του σπορκαστερς. Ειναι ολοι Βρετανοπληκτοι. Και οποιος θέλει λεφτα απο τον τελικο ας παιξει 4-0 Μιλαν. Η μονη περιπτωση να το χασετε ειναι το 5-1.

:idiot:
 

makrykavlis

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
202
Κριτικές
26
Like
9
Πόντοι
11
ο άλλος ο Θαναηλάκης έχει πλάκα όταν μπαίνει γκολ στον αγώνα...είναι πολύ...παραστατικός!

Ο θαναηλάκης νομίζει ότι κάνει περιγραφή για το ραδιόφωνο!Ποτενσιόμετρα σπάει και χωρίς να έχει μπεί γκολ!
 

LEFTY2

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2006
Μηνύματα
3.594
Κριτικές
1
Like
126
Πόντοι
16
You'll Never walk Alone!!!
 

krotalias

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2006
Μηνύματα
751
Like
7
Πόντοι
6
ο καρπετοπουλος για μενα ειναι ο πιο μεγαλος καραγκιοζης της δημοσιογραφιας , οπου φυσαει ο ανεμος στην κυριολεξια της λεξης .
οσο για αυτα που λεει για την λιβερπουλ ειναι εξισου βλακειες.δεν μπορει να γκρεμιζει και να ισοπεδωνει τοσους τιτλους και τοσες νικες. ειδικα αυτος δεν μπορει.
και το λεω αυτο γιατι την λιβερπουλ την σιχαινομαι οσο καμια αλλη ευρωπαικη ομαδα σχεδον (ισως την γιουβεντους την σιχαινομαι παραπανω τωρα που το σκεφτομαι!) αλλα την παραδεχομαι και δεν μπορω να αγνοησω τα γεγονοτα δηλαδη τους τιτλους της
 

krotalias

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2006
Μηνύματα
751
Like
7
Πόντοι
6
Όπως ανέφερα δεν έχω σε ιδιαίτερη εκτίμηση τον Καρπετόπουλο. Αλλά τα συγκεκριμένα τα γράφει εδώ και δύο χρόνια. Επομένως είσαι λάθος όταν λές ότι πάει όπου φυσάει ο άνεμος.

Επιπλέον δεν βλέπω να αμφισβητεί τους τίτλους της Λίβερπουλ. Αναφέρει απλώς κάποιες ''ενοχλητικές'' λεπτομέρειες οι οποίες τους συνοδεύουν και τις οποίες οι διάφοροι ''αντικειμενικοί'' δημοσιογράφοι(Σωτηρακόπουλος, Σπυρόπουλος και σια) θα προτιμούσαν να μην μαθαίναμε ποτέ.

Κι επειδή έχω εργαστεί σε αθλητική εφημερίδα μπορώ να σε διαβεβαιώσω πως αυτά που λέει για τους οπαδούς της Λίβερπουλ εν Ελλάδι ισχύουν απόλυτα. Μπροστά τους ο Τσουκαλάς και ο Χατζηχρήστος είναι υποδείγματα αντικειμενικών και ψύχραιμων φιλάθλων. :idiot: 
φιλε μου ειδικα τον Καρπετοπουλο δεν τον κρινω οπου φυσαει ο ανεμος για αυτο το αρθρο του αλλα γενικα σαν δημοσιογραφο.οσον αφορα την λιβερπουλ (την οποια οπως ειπα ηδη την απεχθανομαι) με αυτα που αναφερει προσπαθει να μειωσει τις επιτυχιες της λεγοντας ασχετα πραγματα.μιλαει για το δεντρο και γυρω του υπαρχει ενα δασος τιτλων .
Αυτη την τακτικη ο καρπετοπουλος την ακολουθει σε ολα του τα θεματα που για να δικαιολογησει τις βλακειες του χρησιμοποιει με αψογο τροπο την μεθοδο του αποπροσανατολισμου.Επισης αμα παρακολουθησει κανεις αρθρα του (που δεν αξιζει να το κανει) θα δει οτι αλλα λεει τωρα και αλλα μετα απο λιγο καιρο
 

marky

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2007
Μηνύματα
402
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
5.760
Ρε παιδιά, βρείτε μια ομάδα που έπαιξε συστηματικά μεγάλη μπάλα και έχει σηκώσει πολλές κούπες.Η Μπάγερν έχει τέσσερα κύπελλα και σε κανένα δεν ήταν καλύτερη΄στον τελικό, η Γιουβέντους δύο, τα ίδια. Ισως μόνο η Ρεαλ το 2000 και 2002, ο Αγιαξ το 71-73 και η Μίλαν 89-90-94.Οσο για τη Λιβερπουλ της περιόδου 77-84, ήταν η σταθερά καλύτερη ομάδα της Ευρώπης. Αυτά...
 

marky

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2007
Μηνύματα
402
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
5.760
Παιδιά επαναλαμβάνω, δεν είμαι φαν του Καρπετόπουλου. Απ'όσο τον γνώρισα ψιλομαλακάκος ήταν. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι απορρίπτω εκ των προτέρων ότι λέει.

Marky το πρόβλημα με τη Λίβερπουλ, όπως αναφέρεται και στο κείμενο, δεν είναι τόσο το τι μπάλα έπαιξε όταν πήρε τα τρόπαια. Όντως πολλές κατέκτησαν την κούπα χωρίς να το αξίζουν(αν και διαφωνώ για τη Γιουβέντους του '95, ήταν εξαιρετική εκείνη την εποχή). Το πρόβλημα είναι η ειδική μεταχείριση που απολαμβάνει η Λίβερπουλ από τα εδώ ΜΜΕ και η συμπεριφορά των οπαδών της. Έχουν θεοποιήσει τον συγκεκριμένο σύλλογο και έχουν σχεδόν βγάλει εκτός νόμου οποιαδήποτε κριτική προς αυτόν.
 
Μιλώντας και πάλι από προσωπική πείρα θα σου πω το εξής: όσες φορές μίλησα με φίλους της Μάντσεστερ δεν είχαν κανένα πρόβλημα να παραδεχτούν ότι το '99 που έκαναν το τρεμπλ είχαν απίστευτη τύχη και στον τελικό έπρεπε να είχαν φάει τρία από τη Μπάγερν. Όταν όμως τολμούσες να αναφέρεις στους αντίστοιχους τη Λίβερπουλ πως η Μίλαν ήταν καλύτερη στον τελικό της Κωνσταντινούπολης και πως η ομάδα τους εκείνη τη σεζόν δεν έπαιξε σπουδαία μπάλα, αμέσως γίνονταν εχθρικοί απέναντι σου και αρνούνταν να παραδεχτούν αυτά τα γεγονότα. Τα συμπεράσματα δικά σου.      

Οποιος δεν παραδέχεται ότι στην Κωνσταντινούπολη η Λίβερπουλ ήταν κατώτερη της Μίλαν, δεν γνωρίζει από τόπι φίλε px75.Αυτό που λέμε εμείς είναι ότι καμια ομάδα στην Ευρώπη δεν θα μπορούσε μα γυρίσει τέτοιο ματς. Μόνο η Λίβερπουλ που έπαιζε με Τζίμι Τραορέ (!)και άλλους άμπαλους. Είναι τέτοια η αύρα της ομάδας, του κλαμπ για να το πω καλύτερα, που μπορεί να καλύπτει τις αγωνιστικές της αδυναμίες, με ψυχωμένο παιχνίδι σα να παίρνει ενέργεια και έμπνευση από τις ομαδάρες των 70's και 80'ς. Ούτε ο Σωτηρακόπουλος, νομίζω, αποθεώνει την αγωνιστική υπεροχή της Λίβερπουλ, αλλά τη φανέλα της και την ιστορία της, που τη βοηθούν να παραμένει σε τοπ ευρωπαικό επίπεδο. Γιατί διαφορετικά, με τις λαμακίες που έχουν κάνει τα τελευταία 17 χρόνια, οι διοικούντες της, θα μπορούσε να κάνει παρέα με την δις πρώην πρωταθλήτρια Ευρώπης Νόττιγχαμ Φόρεστ στην τρίτη τη τάξει κατηγορία της Αγγλίας...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom