Νέα

Τέχνη του φλέρτ... & «Ξερά Καμάκια»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 173K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

Γιατί οι περισσότεροι άνδρες δεν φλερτάρουν;

  • Φοβούνται την απόρριψη

    Ψήφοι: 30 34,9%
  • Ντρέπονται και δεν ξέρουν τι να πουν

    Ψήφοι: 32 37,2%
  • Υπάρχει η λογική: " μέσω γνωστών θα βρω μια κοπέλα"

    Ψήφοι: 14 16,3%
  • Οι γυναίκες φοβούνται όσους φλερτάρουν

    Ψήφοι: 8 9,3%
  • Οι άντρες δεν ξέρουν να φλερτάρουν

    Ψήφοι: 15 17,4%
  • Συνήθως οι γυναίκες είναι αρνητικές στο φλερτ

    Ψήφοι: 33 38,4%
  • Μπορούν να φλερτάρουν μόνο οι πολύ όμορφοι άντρες.

    Ψήφοι: 4 4,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    86

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
σχετικα με αυτο που λεει ο κυριος απο πανω εχω να πω οτι σε αντιστοιχη περιπτωση στασης λεωφορειου δε πηρα το τηλ μονο και μονο επειδη ο τυπος ηταν απιστευτα ψωνιο και μου ελεγε "ελα αφου ξερω οτι θα το παρεις!" οχι οτι υπηρχε περιπτωση ποτε να του τηλεφωνουσα, αν το παρω κανω ψεματα οτι γραφω το νουμερο για να τους ξεφορτωθω και να φυγουν. παντως λιγο μετα που περασε ενας αλλος μου ειπε "συγγνωμη μωρο μου που σε εστησα μπες μεσα!" ε εκει γελασα,αυτος θεωρητικα θα ειχε περισσοτερες πιθανοτητες.

Καλως ήρθες mpazo69...Ελπίζω να είσαι όντως μπάζο, γιατί τις θεές υις βαρεθήκαμε :rockon:

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: χαι τεκ κ ετσι...
τι αλλο θα σκεφτειτε πια? :2funny:

Αυτό έχει παλιώσει βρε... :2funny:
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.901
Like
15
Πόντοι
66
αληθεια? εμενα δεν μου το εκανε κανεις παντως... κλαψ :( :P
 

jimmysnake

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουλ 2007
Μηνύματα
18
Like
0
Πόντοι
0
αληθεια? εμενα δεν μου το εκανε κανεις παντως... κλαψ 


Στην Ελλάδα δεν στο έκαναν...Σε άλλες πόλεις που έχεις ταξιδέψει; Νεα Υόρκη, Φλωρεντία, Βαρσοβία, Κάννες...λέμε τώρα...
 

jimmysnake

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουλ 2007
Μηνύματα
18
Like
0
Πόντοι
0

Στην Ελλάδα δεν στο έκαναν...Σε άλλες πόλεις που έχεις ταξιδέψει; Νεα Υόρκη, Φλωρεντία, Βαρσοβία, Κάννες...λέμε τώρα...
[/quote]
αληθεια? εμενα δεν μου το εκανε κανεις παντως... κλαψ 


Στην Ελλάδα δεν στο έκαναν...Σε άλλες πόλεις που έχεις ταξιδέψει; Νεα Υόρκη, Φλωρεντία, Βαρσοβία, Κάννες...λέμε τώρα...
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.901
Like
15
Πόντοι
66
σε αλλες πολεις που εχω ταξιδεψει ημουν με το ετερο ημιση ή ημουν σχετικα μικρη αρα ως κυριοι που ηταν μαλλον δεν θα εκαναν κατι τετοιο... :rolleyes: :P
μια φορα παντως καποιος θελησε να με αγορασει σε μια πολη που πηγα.. :idiot: μετραει για "καμακι" αυτο? ηταν οτι πιο παραδοξο μου ετυχε :2funny:
 

mpazo69

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουλ 2007
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
λοιπον, με χαρτακια και στιχακια κλπ δε θα εδινα ποτε σημασια. δε το βρισκω εξυπνο και μου πεταει και το μπαλακι να κανω κινηση, κατι που δε θα κανω ποτε των ποτων. με bluetooth το βρισκω  επισης χαζο. στελνουμε ανωνυμα κι οπου παει, καμια σοβαρη κοπελα δε θα εδινε σημασια, ασε που ολοι εχουν το bluetooth κλειστο για να μη κολλησουν ιους. περσι θυμαμαι ειχατε γινει ολοι καλλιτεχνες, ο ενας ειμαι φωτογραφος θελω να σε φωτογραφισω, ο αλλος ειμαι ζωγραφος θελω να σε ζωγραφισω, τι μανια σας ειχε πιασει?! μου αρεσει ο αλλος να μην εχει προβλημα να φαει τα μουτρα του, να μην ειναι κοτα, να δειξει οτι το εχει, να εχει τον αερα, οτι ε και να μη μου κατσει αυτη τι εγινε εγω την πλακα μου εκανα και περασα καλα. καποιοι εδω μεσα το εχουν πει αυτο. να ερθει να πει κατι εξυπνο, κατι αστειο. και τιποτα να μη γινει εχει περισσοτερες πιθανοτητες απο τον αλλο που θα στειλει 1 σφηνακι και δε θα πλησιασει, ή απο τον αλλο που θα γυριζει ολο το μαγαζι κι οποια κατσει.
 

billk

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
839
Κριτικές
4
Like
22
Πόντοι
6
Γι αυτον ακριβως το λογο πηγαινουμε σε ...τανες,ειναι πολυ δυσκολο να κανεις ξεπετα με κοπελες...ποτε ομως δεν καταλαβα γιατι το αποφευγετε αφου και οι δυο μεριες θα περναγαν καλα...τοσο απλο...
Α και να ξερετε γυναικες οτι κανενας πλεον σοβαρος αντρας δε θα σας κυνηγαει για πολυ...υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες...και με κατι πορτοκαλια...!!! :boobies: :boobies: :boobies:
 

mpazo69

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουλ 2007
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
ααα και μια διευκρινιση, δε μιλαω για ξεπετες της μιας βραδιας. μιλαω για ξερο καμακι που θα μπορεσει να οδηγησει σε περαιτερω γνωριμια.
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
ααα και μια διευκρινιση, δε μιλαω για ξεπετες της μιας βραδιας. μιλαω για ξερο καμακι που θα μπορεσει να οδηγησει σε περαιτερω γνωριμια.

Ε, όχι και να φορέσει κουλούρα από καμάκι ο άνθρωπος!!!
 

billk

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
839
Κριτικές
4
Like
22
Πόντοι
6
ααα και μια διευκρινιση, δε μιλαω για ξεπετες της μιας βραδιας. μιλαω για ξερο καμακι που θα μπορεσει να οδηγησει σε περαιτερω γνωριμια.
ναι ενταξει καταλαβαμε...εσας τις δυσκολες θα σας φαει η αγαμια η στην καλυτερη...η στραβο-γαμια...!...αυτο ειναι εγγυηση
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Καλησπέρα σε όλους, να καταθέσω και εγώ την.. εμπειρία μου από το "ξερό" καμάκι.

Λοιπόν, μετά από έναν χωρισμό από αδιέξοδη σχέση 4 χρόνων, ο οποίος χωρισμός επήλθε πριν από 3 μήνες, αν και η κοπέλα κάνει προσπάθειες επανασύνδεσης (αλλά γι’ αυτό θα μιλήσω αλλού και κάποια άλλη στιγμή), και μετά από 2 μήνες ενδοσκόπησης, καθόσον ΔΕΝ πάω στα κόκκινα σπίτια, αποφάσισα να βγω στο παιχνίδι του καμακιού (THE PICKUP GAME που λένε και οι αμερικανοί dating experts).

Παρενθετικά, να πω ότι είμαι 29, θεωρούμαι εμφανίσιμος έως πολύ εμφανίσιμος (δεν περιαυτολογώ, αυτό λένε οι άλλοι), αλλά είχα ΠΑΝΤΟΤΕ χοντρό πρόβλημα να προσεγγίσω το άλλο φύλο, έβλεπα άλλους να την "πέφτουν" ασύστολα και έτριβα τα μάτια μου. Ξερό καμάκι ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΟΛΜΗΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΟΤΕ ΣΧΕΔΟΝ, παρά μόνο μετά από μια πολύ παρατεταμένη περίοδο αγαμίας..

Εν πάση περιπτώσει, άρχισα να ψάχνω στο ίντερνετ και βρήκα αυτό το ΤΕΡΑΣΤΙΟ υλικό αυτοβοήθειας που κυκλοφορεί στην άλλη πλευρά του Ατλαντικού, το 80% βεβαίως του οποίου δεν είναι δωρεάν, αλλά απαιτεί σχετικώς υψηλή αμοιβή, είτε με τη μορφή ηλεκτρονικών βιβλίων ή dvd αυτοβοήθειας είτε και με τη μορφή σεμιναρίων από αυτοχρισμένους γκουρού του καμακιού. Έχουν αναφερθεί πριν από μερικές σελίδες διευθύνσεις από τις οποίες μπορεί να αρχίσει κανείς να ξετυλίγει τον μίτο της Αριάδνης και μπορεί να βρεθεί όντως αξιόλογο υλικό ΚΑΙ δωρεάν, κυρίως σε blogs.

Tώρα, το πώς μπορεί να βοηθηθεί κάποιος από βιβλία ή συζητήσεις είναι ένα ζήτημα αυστηρά προσωπικό. Απλά πιστεύω ότι κάποια patterns μπορούν να υπάρξουν, τα οποία προσαρμόζει κανείς στην προσωπικότητά του...ΑΦΟΥ βεβαίως έχει κάνει το βήμα τού να πλησιάσει με το κατάλληλο ΥΦΟΣ ΚΑΙ ΣΤΙΛ και να έχει εκστομίσει "καλησπέρα" ή οποιαδήποτε άλλη εναρκτήρια φράση στο αντικείμενο του ενδιαφέροντος.

Γιατί για πάρα πολύ κόσμο (εμού συμπεριλαμβανομένου) το πρόβλημα είναι αυτό ακριβώς. Μόλις τώρα αρχίζω να το ξεπερνάω...
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Να πω παρενθετικά ότι ΣΕΒΟΜΑΙ απόλυτα τα καθιερωμένα καμάκια που έχουν... δοξάσει τη χώρα μας στον υπόλοιπο κόσμο, ΑΛΛΑ ρε παιδιά...και συμπαθάτε με αν κάνω λάθος, αυτά μόνο στα Μάλλια νομίζω περνάνε πια.
Νομίζω ότι εξευτελίζεται το πράγμα αν πετάς  γελοίες ατάκες και χοντροκομμένα δηθεν κοπλιμέντα, χωρίς συναίσθηση τόπου, χρόνου και στόχου. Θεωρώ ότι αυτά γίνονται για την πλάκα από τους περισσότερους που τακάνουν. Γιατί δεν νομίζω να γυρίσει να κοιτάζει η φοβερή γκόμενα τον τύπο που της κορνάρει και της φωνάζει δεν ξέρω και εγώ τι...

ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΟ ΚΑΜΑΚΙ ΘΕΛΕΙ ΤΑΚΤ και αυτό προσπαθώ να εφαρμόσω
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
Johnxxxx γραψε μας για τον χωρισμό στο αντίστοιχο τόπικ...ετσι απο ενδιαφέρον το λέω.
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Προσωπικά λοιπόν, την προηγούμενη εβδομάδα έκανα δύο ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΕΣ προσπάθειες προσέγγισης, ο στόχος ήταν σταθερός (δηλαδή δεν...περπατούσε), υπάλληλοι σε ένα κατάστημα (όχι ρούχων!) δίπλα στη δουλειά μου, το οποίο είναι έτσι διαμορφωμένο ώστε να βοηθάει την κατά μέτωπο προσέγγιση, και την ώρα που δεν είχε πελάτη.

Αποφάσισα να υιοθετήσω την "ξερή-ξερή" προσέγγιση, εάν μπορεί να την ονομάσει κάποιος έτσι, που συνίσταται στην απευθείας εκδήλωση ενδιαφέροντος (δηλαδή ξερή...επί δύο!), ήτοι: "Καλησπέρα, περνούσα και σε είδα και ήθελα να σε γνωρίσω" ή κάτι σε αυτό το στιλ, προσπαθούσα να το παίξω άνετος και οι λέξεις έβγαιναν περίπου αυτόματα από το στόμα, για να μην κομπιάζω και φανώ μαλάκας. Πώς σας φαίνεται σαν ιδέα γενικά...;;

ΕΚ ΤΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΟΣ: τηλέφωνο δεν πήρα από καμία εκ των δύο, η πρώτη έμεινε να με κοιτάει σαν χάνος, ξαφνιάστηκε και η ίδια, την έκανα με ελαφρά, αλλά λέω να περάσω να τη χαιρετήσω αύριο πάλι.

Η δεύτερη χαμογέλασε και κοκκίνισε! Λανθασμένα το εξέλαβα σαν εκδήλωση ενδιαφέροντος και πήρα το θάρρος να ζητήσω τηλέφωνο. Μού είπε ότι ένιωσε πολύ κολακευμένη αλλά ότι είναι παντρεμένη με δυο παιδιά (και ήταν γύρω στα 30!)!

Τέλος πάντων, από αύριο συνεχίζω την προσπάθεια, wish me luck, πού θα μού πάει, θα ξεπεράσω τους φόβους μου και θα το δοκιμάσω σε μέρος με κόσμο μπροστά..
 

iaswnas

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
180
Like
0
Πόντοι
1
Καλησπέρα σε όλους, να καταθέσω και εγώ την.. εμπειρία μου από το "ξερό" καμάκι.

Λοιπόν, μετά από έναν χωρισμό από αδιέξοδη σχέση 4 χρόνων, ο οποίος χωρισμός επήλθε πριν από 3 μήνες, αν και η κοπέλα κάνει προσπάθειες επανασύνδεσης (αλλά γι’ αυτό θα μιλήσω αλλού και κάποια άλλη στιγμή), και μετά από 2 μήνες ενδοσκόπησης, καθόσον ΔΕΝ πάω στα κόκκινα σπίτια, αποφάσισα να βγω στο παιχνίδι του καμακιού (THE PICKUP GAME που λένε και οι αμερικανοί dating experts).

Παρενθετικά, να πω ότι είμαι 29, θεωρούμαι εμφανίσιμος έως πολύ εμφανίσιμος (δεν περιαυτολογώ, αυτό λένε οι άλλοι), αλλά είχα ΠΑΝΤΟΤΕ χοντρό πρόβλημα να προσεγγίσω το άλλο φύλο, έβλεπα άλλους να την "πέφτουν" ασύστολα και έτριβα τα μάτια μου. Ξερό καμάκι ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΟΛΜΗΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΟΤΕ ΣΧΕΔΟΝ, παρά μόνο μετά από μια πολύ παρατεταμένη περίοδο αγαμίας..

Εν πάση περιπτώσει, άρχισα να ψάχνω στο ίντερνετ και βρήκα αυτό το ΤΕΡΑΣΤΙΟ υλικό αυτοβοήθειας που κυκλοφορεί στην άλλη πλευρά του Ατλαντικού, το 80% βεβαίως του οποίου δεν είναι δωρεάν, αλλά απαιτεί σχετικώς υψηλή αμοιβή, είτε με τη μορφή ηλεκτρονικών βιβλίων ή dvd αυτοβοήθειας είτε και με τη μορφή σεμιναρίων από αυτοχρισμένους γκουρού του καμακιού. Έχουν αναφερθεί πριν από μερικές σελίδες διευθύνσεις από τις οποίες μπορεί να αρχίσει κανείς να ξετυλίγει τον μίτο της Αριάδνης και μπορεί να βρεθεί όντως αξιόλογο υλικό ΚΑΙ δωρεάν, κυρίως σε blogs.

Tώρα, το πώς μπορεί να βοηθηθεί κάποιος από βιβλία ή συζητήσεις είναι ένα ζήτημα αυστηρά προσωπικό. Απλά πιστεύω ότι κάποια patterns μπορούν να υπάρξουν, τα οποία προσαρμόζει κανείς στην προσωπικότητά του...ΑΦΟΥ βεβαίως έχει κάνει το βήμα τού να πλησιάσει με το κατάλληλο ΥΦΟΣ ΚΑΙ ΣΤΙΛ και να έχει εκστομίσει "καλησπέρα" ή οποιαδήποτε άλλη εναρκτήρια φράση στο αντικείμενο του ενδιαφέροντος.

Γιατί για πάρα πολύ κόσμο (εμού συμπεριλαμβανομένου) το πρόβλημα είναι αυτό ακριβώς. Μόλις τώρα αρχίζω να το ξεπερνάω...

Κάθε υλικο γράφτηκε με βαση μια κοινωνία και καθε κοινωνια εχει μια συγκεκριμένη κουλτούρα. Μη περιμενεις να αντιδρασει ιδια μια απο την αλλη πλευρα του Ατλαντικού που ζει μονη τησ απο τα 18 εχει αλλη μορφωση και αλλο περιβαλλον με μια Ελληνιδα...
 

mpazo69

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουλ 2007
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
ναι ενταξει καταλαβαμε...εσας τις δυσκολες θα σας φαει η αγαμια η στην καλυτερη...η στραβο-γαμια...!...αυτο ειναι εγγυηση
ε, εμεις οι δυσκολες ειμαστε και συναισθηματικες βλεπεις..αλλα και παλι, καλυτερα αγαμητες παρα να κολλησουμε καμια αρρωστια απο τα μπουρδελα σας
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
τι γλυκουλης...

αντε γκουντ λακ :cheesy:
Ευχαριστώ!

Κάθε υλικο γράφτηκε με βαση μια κοινωνία και καθε κοινωνια εχει μια συγκεκριμένη κουλτούρα. Μη περιμενεις να αντιδρασει ιδια μια απο την αλλη πλευρα του Ατλαντικού που ζει μονη τησ απο τα 18 εχει αλλη μορφωση και αλλο περιβαλλον με μια Ελληνιδα...
Πολύ σωστό! Από την άλλη πλευρά νομίζω ότι δεν πρέπει να ωθούμε αυτή τη λογική στα άκρα, καθώς, όπως διδάσκει η εξελικτική βιολογία και αναπαράγουν τα προαναφερθέντα sites, το γυναικείο φύλο είναι "προγραμματισμένο" να αντιδρά με συγκεκριμένους τρόπους σε συγκεκριμένα ερεθίσματα, και εκεί βεβαίως παίζει ρόλο η κουλτούρα, αλλά  δεν είπα να υιοθετούμε άκριτα όλες τις "αμερικανιές"!

Από την άλλη, αυτό τι σημαίνει; Ότι το "ξερό" καμάκι έχει ελάχιστες πιθανότητες επιτυχίας εντός επικράτειας; Μπορεί κάποιος έμπειρος να δώσει βασικούς κανόνες επιτυχίας για "πολιτισμένο" "ξερό" καμάκι σε Ελληνίδες; Με ΥΠΑΡΚΤΕΣ πιθανότητες επιτυχίας;

Ειδάλλως, εάν περιμένω να βρω στην τύχη ή εάν πρέπει να διευρύνω τον κοινωνικό κύκλο μου για να γνωρίσω άλλες γυναίκες θα περιμένω πολύ...και με βλέπω να ετοιμάζω τις βαλίτσες μου για Ευρώπη...

 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.901
Like
15
Πόντοι
66
ε, εμεις οι δυσκολες ειμαστε και συναισθηματικες βλεπεις..αλλα και παλι, καλυτερα αγαμητες παρα να κολλησουμε καμια αρρωστια απο τα μπουρδελα σας

ωχ... αυτο το τελευταιο τι τοθελες? κ υπηρχε μια ομορφη ηρεμια εδω κ τοση ωρα :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom