Νέα

Τέχνη του φλέρτ... & «Ξερά Καμάκια»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 173K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Γιατί οι περισσότεροι άνδρες δεν φλερτάρουν;

  • Φοβούνται την απόρριψη

    Ψήφοι: 30 34,9%
  • Ντρέπονται και δεν ξέρουν τι να πουν

    Ψήφοι: 32 37,2%
  • Υπάρχει η λογική: " μέσω γνωστών θα βρω μια κοπέλα"

    Ψήφοι: 14 16,3%
  • Οι γυναίκες φοβούνται όσους φλερτάρουν

    Ψήφοι: 8 9,3%
  • Οι άντρες δεν ξέρουν να φλερτάρουν

    Ψήφοι: 15 17,4%
  • Συνήθως οι γυναίκες είναι αρνητικές στο φλερτ

    Ψήφοι: 33 38,4%
  • Μπορούν να φλερτάρουν μόνο οι πολύ όμορφοι άντρες.

    Ψήφοι: 4 4,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    86

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.594
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Eμ απογοητεύεται ο κόσμος. Εδώ άλλοι τρέχουν στην άλλη άκρη του πλανήτη για να  :knockinb: Και δε το λέω για τα παιδιά, καλά κάνουν, αλλά τι κατάσταση υπάρχει εδώ και που μας έφεραν. Σε λίγο θα πάμε στο νότιο πόλο για να  :knockinb: ή θα αποτελέσει κίνητρο για πρόοδο στα διαπλανητικά ταξίδια...
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Ίσως, λέω ίσως, δεν είμαι αλάνθαστος, το πρόβλημα να είναι ότι στη συλλογική συνείδησή  μας έχουμε ταυτίσει το καμάκι με τον γλοιώδη τύπο που, ακριβώς όπως ο φίλος Todok είπε, την πέφτει ασύστολα, αδιακριτα και άγαρμπα παντού -αν και ο τύπος αυτός ΕΧΕΙ τη χάρη του, αν το κάνει στο κατάλληλο περιβάλλον.

Θέλω να πιστεύω ότι υπάρχουν και άλλοι διακριτικοί, ευγενικοί ΠΑΝΤΟΤΕ και "ερεθιστικοί" τρόποι προσέγγισης μιας γυναίκας.

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ, ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΟ "ΣΩΣΤΟ" ΚΑΙ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟ ΚΑΜΑΚΙ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ, ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ... ΟΝΟΜΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΑΝΑΠΤΥΚΤΟΙ .

ΕΠΙΘΥΜΩ ΝΑ ΣΥΜΒΑΛΩ ΣΤΟΝ ΕΞΕΥΓΕΝΙΣΜΟ ΤΟΥ ΚΑΜΑΚΙΟΥ -ΠΑΡΕΜΠΙΠΤΟΝΤΩΣ, Η ΛΕΞΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ, ΔΙΟΤΙ ΠΑΡΑΠΕΜΠΕΙ ΣΕ ΧΥΔΑΙΟΥΣ ΠΕΦΤΟΥΛΕΣ! ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
θεωρώ ότι το παρακάτω blog, που νομίζω έχει αναφερθεί ξανά, παρέχει ενδιαφέροντα στοιχεία, αν και είναι ημιτελής προσπάθεια και κάπου-κάπου δεν αποφεύγει τον μισογυνισμό, που από πολλούς θεωρείται μια μορφή κοινωνικού ρατσισμού.

 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Λοιπόν, επειδή αναγνωρίζω την εμπειρία κάποιων παλαιότερων ή συνομηλίκων (late 20s) στο θέμα -που όταν ο υποφαινόμενος διάβαζε αυτοί γ..ούσαν και καλά έκαναν- παρακαλώ εάν μπορείτε να περιγράψετε μια ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΗ εμπειρία καμακιού που είχατε, ώστε να εμπνευστούμε οι υπόλοιποι. Και ει δυνατόν στην Αθήνα,  για να πάρουμε ιδέες! 
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Για την προσέγγιση που γράφεις στο κατάστημα πιστεύω ότι ήταν μάλλον λανθασμένη (για Ελληνίδες) αφού ήταν απότομη και τις ξάφνιασε. Δεν είναι κακό να είσαι ευθύς (το αντίθετο) αλλά αυτό από μόνο του δεν θα σου δώσει πολλά τηλέφωνα (και ναι, το ξερό καμάκι πετυχαίνει ΚΑΙ σε Ελληνίδες αν γίνει σωστά!). Πρέπει πρώτα να δημιουργήσεις έλξη ώστε να της προκαλέσεις το ενδιαφέρον να σε ξαναδεί και όχι να καταχωρηθείς στο μυαλό της σαν απλά ένας τύπος που του άρεσε.



Γενικά μην περιορίζεσαι με συγκεκριμένες ατάκες. Αυτοσχεδίασε και πειραματίσου όσο περισσότερο μπορείς. Αν δεν είσαι χυδαίος ή γλοιώδης όταν πλησιάζεις μια γυναίκα να θυμάσαι ότι, το χειρότερο που μπορεί να συμβεί είναι να μην συμβεί τίποτα.

Αυτά και καλή επιτυχία…
Να μην ξεχάσω να ευχαριστήσω ειλικρινά τον συναγωνιστή..Μου δίνεις θάρρος όταν μού λες ότι πετυχαίνει και σε Ελληνίδες το καμάκι.

Διάολε, τώρα θυμήθηκα ότι μια φίλη-γιατρίνα μού είχε πει παλιά μια ιστορία για έναν τύπο που είχε προσεγγίσει την παρέα της σε μια παραλία που κάνανε μπάνιο και τους είπε "ρε παιδιά, μπορώ να σας κάνω παρέα; μόλις χώρισα και είμαι μόνος εδώ" ή κάτι παρόμοιο, αυτό ήταν το νόημα. Λοιπόν, η κατάληξη ποια ήταν; Ο παντελώς αυτός άγνωστος κατέληξε να παντρευτεί μια κυρία της παρέας!! Και δεν μιλάμε για εικοσάρηδες, δεν μου είπε πόσο χρονών ήταν αλλά δεν μπορεί να ήταν μικρότεροι από 40..
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Με αυτή τη στάση παίζεις το παιχνίδι των γυναικών.
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Να μην ξεχάσω να ευχαριστήσω ειλικρινά τον συναγωνιστή..Μου δίνεις θάρρος όταν μού λες ότι πετυχαίνει και σε Ελληνίδες το καμάκι.

Διάολε, τώρα θυμήθηκα ότι μια φίλη-γιατρίνα μού είχε πει παλιά μια ιστορία για έναν τύπο που είχε προσεγγίσει την παρέα της σε μια παραλία που κάνανε μπάνιο και τους είπε "ρε παιδιά, μπορώ να σας κάνω παρέα; μόλις χώρισα και είμαι μόνος εδώ" ή κάτι παρόμοιο, αυτό ήταν το νόημα. Λοιπόν, η κατάληξη ποια ήταν; Ο παντελώς αυτός άγνωστος κατέληξε να παντρευτεί μια κυρία της παρέας!! Και δεν μιλάμε για εικοσάρηδες, δεν μου είπε πόσο χρονών ήταν αλλά δεν μπορεί να ήταν μικρότεροι από 40..

Ψάχνεις για γυναίκες που θέλουν αποκατάσταση;
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Με αυτή τη στάση παίζεις το παιχνίδι των γυναικών.

Ok, πάω πάσο, σε παρακαλώ όμως περίγραψέ μου έναν τρόπο με πιθανότητες επιτυχίας κατά τη γνώμη σου, για να βρεις γυναίκα.
Ψάχνεις για γυναίκες που θέλουν αποκατάσταση;
ΌΧΙ, ΕΠΟΥΔΕΝΙ, ΓΙ’ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΧΩΡΙΣΑ ΑΛΛΩΣΤΕ;  :grin:
Σαν απλό παράδειγμα το ανέφερα, για να δείξω ότι πιστεύω ότι ΤΑ ΠΑΝΤΑ είναι δυνατά, από το μηδέν μέχρι τον γάμο, σαν έκβαση ενός καμακιού.
Και πριν γνωρίσω μια γυναίκα ΚΑΛΑ, θα την βλέπω σαν νύφη; Αυτά για άλλους, όχι για μένα! Όπως επίσης, δεν μου αρέσει να βλέπω τη γυναίκα σαν σεξουαλικό αντικείμενο.

 
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Θέλω ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ, και κυρίως σε ανταλλαγή απόψεων με τον huckleberry, να ζητήσω τη γνώμη σας για ΑΥΤΟΝ τον τρόπο προσέγγισης:


Θεωρείται ξερό πέσιμο, αλλά προσωπικά αδυνατώ μέχρι τώρα να ΕΦΑΡΜΟΣΩ έναν πιο διακριτικό τρόπο και να επιτύχω την επιθυμητή ΚΛΙΜΑΚΩΣΗ. Παρενθετικά, αυτά με το τηλέφωνο που είπε πάλι ο huckleberry είναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ σωστά..

ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΜΕ, ΑΦΗΣΤΕ ΜΑΣ ΝΑ ΣΑΣ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΟΥΜΕ!

 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
ΑΣΧΕΤΟ και off-topic, αλλά...πέθανε ο Μπέργκμαν! Γαμώτο, και γαμώ τους σκηνοθέτες!
Και παρεμπιπτόντως, είχε τεράστια επιτυχία στις γυναίκες! 5 γάμοι και 9 (αναγνωρισμένα) παιδιά! Αναρωτιέμαι, είχε κάνει "ξερό" καμάκι ποτέ; Πάντως, αν δεν κάνω λάθος, σε μία ταινία του με κωμικά στοιχεία έχει σκηνές φλερτ, και μιλάμε για δεκαετία 1950, έτσι;
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Τότε έλεγες "σκηνοθέτης" και τέλος. Ούτε καμάκια ούτε τπτ. Όλα γίνονταν μόνά τους και τζάμπα. Τα καμάκια ήταν για τους λιμενικούς.
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Αντί να είστε έρμαια των ελεεινίδων, κοιτάτε τι κάνουν οι πραγματικοί άντρες ΜΕ ΑΡΧΙΔΙΑ


"ton 8elo piso...
lovely girl :  ime sto e3oteriko k spoudazo.ta ixa me enan arava 8-9 mines(jordan).kapou den ta pigename kala, kai xoris na poume "xorizoume",afisa na do pos 8a energisi aftos.e, loipon, exei 5 meres na me parei tilef. giati to kani afto? ine 8rasos kai aisxos.. na me parata etsi, eno 3erei oti ego imouna moni edo xoris filous k tpt gia na ime mazi tou..den mou aresei na mou simperiferete san na imoun ena tpt sti zoi tou..."
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.901
Like
15
Πόντοι
66
Αντί να είστε έρμαια των ελεεινίδων, κοιτάτε τι κάνουν οι πραγματικοί άντρες ΜΕ ΑΡΧΙΔΙΑ


"ton 8elo piso...
lovely girl :  ime sto e3oteriko k spoudazo.ta ixa me enan arava 8-9 mines(jordan).kapou den ta pigename kala, kai xoris na poume "xorizoume",afisa na do pos 8a energisi aftos.e, loipon, exei 5 meres na me parei tilef. giati to kani afto? ine 8rasos kai aisxos.. na me parata etsi, eno 3erei oti ego imouna moni edo xoris filous k tpt gia na ime mazi tou..den mou aresei na mou simperiferete san na imoun ena tpt sti zoi tou..."
:rolleyes: :uglystupid: :uglystupid:
να σου πω.. δεν σε λυπασαι? πως αντεχεις ακομη να τις διαβαζεις? δεν μπορω ουτε να γελασω με κατι τετοια κ ειμαι κ χαζοχαρουμενο. πως μπορεις?  :P
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Φρέσκα νέα από το μέτωπο:

Άρτι αφιχθείς από καμάκι, αποτυχημένο μεν αλλά...καμάκι. Το σκηνικό το εξής: σε λεωφορείο με λίγο κόσμο, εντελώς τυχαία κάθομαι πλάτη με πλάτη με δυο κοριτσάκια 21 και 22 χρόνων, η μία ωραία, η άλλη όχι και τόσο, που χασκογελούσαν νευρικά, πιάνω την κουβέντα (κάτι που ΔΕΝ θα έκανα επ’ ουδενί πριν από 3 χρόνια π.χ..) για κάτι άσχετο, και καταλήξαμε να μιλάμε επί κανένα εικοσάλεπτο, και συνεχίσαμε μέσα στο μετρό. Υπήρχε καλό vibe, η ασχημούλα μού έκανε κοπλιμέντα, αλλά δεν μού έδωσαν το τηλέφωνό τους γαμώτο, αν και το ζήτησα ΚΑΙ από τις δύο, την ώρα που υπήρχε τρελό στριμωξίδι δυστυχώς. Ειδικά η ωραία για την οποία η άλλη έλεγε "είδες τι τραβάει ο φίλος της;", που σημαίνει ότι ΜΑΛΛΟΝ είχε σχέση, άλλωστε δεν υπήρχε eye-contact έντονο, η όλη φάση ήταν "φιλική". Η δικαιολογία που δεν το έδωσαν ήταν του στιλ "δουλεύουμε στο τάδε μέρος -σαντουιτσάδικο- έλα και θα μας βρεις οπωσδήποτε".
Τέλος πάντων, και να μου το έδιναν, ΔΕΝ υπήρχε περίπτωση να κάνω κάτι με την ασχημούλα, οπότε..


Ποια η γνώμη σας για αυτή τη φάση με καμάκι; το ξέρω, φέρθηκα ερασιτεχνικά αλλά μαθαίνω από τα λάθη μου!
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Johnxxxx πόσο χρονών είσαι;
Συγγνώμη για την έλλειψη τακτ, αλλά φοβάμαι ότι και εγώ έκανα το ίδιο λάθος: το σωστό είναι "πόσων" και όχι "πόσο" χρόνων (ή χρονών; αυτό δεν ξέρω εάν είναι γραμματικά ορθό). Λεπτομέρειες θα πει κανείς αλλά...
 

billk

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
839
Κριτικές
4
Like
22
Πόντοι
6
Λοιπον johnxxxxx θα σου δωσω εγω τη λυση πηγαινε για ενα γερο στουντιο-scouting τωρα που ψιλο-δροσισε ο καιρος και οτι σου γυαλισει ...φατο! .... να στανιαρεις....και πες μας το βραδυ τις εμπειριες σου
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom