Νέα

Τέχνη του φλέρτ... & «Ξερά Καμάκια»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 173K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 15 άτομα (0 μέλη και 15 επισκέπτες)

Γιατί οι περισσότεροι άνδρες δεν φλερτάρουν;

  • Φοβούνται την απόρριψη

    Ψήφοι: 30 34,9%
  • Ντρέπονται και δεν ξέρουν τι να πουν

    Ψήφοι: 32 37,2%
  • Υπάρχει η λογική: " μέσω γνωστών θα βρω μια κοπέλα"

    Ψήφοι: 14 16,3%
  • Οι γυναίκες φοβούνται όσους φλερτάρουν

    Ψήφοι: 8 9,3%
  • Οι άντρες δεν ξέρουν να φλερτάρουν

    Ψήφοι: 15 17,4%
  • Συνήθως οι γυναίκες είναι αρνητικές στο φλερτ

    Ψήφοι: 33 38,4%
  • Μπορούν να φλερτάρουν μόνο οι πολύ όμορφοι άντρες.

    Ψήφοι: 4 4,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    86

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
μάγκες με όλο τον σεβασμό το τόπικ ΔΕΝ εχει καποιο νόημα υπαρξης..
Αν ειναι είχαμε το τόπικ για καμάκι σε ξένες..
παρτε το χαμπαρι στις Ελληνίδες ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΥΝ ουτε τα ξερα ουτε τα χλωρά..
θελετε παραδειγματα?ΑΦΟΥ ΟΛΟΙ ΤΑ ΞΕΡΕΤΕ..μην πάμε να αποτρελαθούμε,δεν τις ρίχνεις τις ελληνίδες με τέτοια,..
Μονο με κινητό-αυτοκίνητο κ ακίνητο ..
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Δημοκρατία έχομε στο διαδίκτυο, ο καθένας είναι ελεύθερος να λέει ό,τι θέλει..
Επειδή ένα μεγάλο ποσοστό των Ελληνίδων -είναι ΑΚΡΩΣ προσβλητικός ο ισοπεδωτικός χαρακτηρισμός που χρησιμοποιείς- που ΕΣΥ έχεις γνωρίσει/μιλήσει/προσεγγίσει την είχε "ψωνίσει" ή σου φέρθηκε σκάρτα, μην πέφτεις στην παγίδα των γενικεύσεων και της ισοπεδωτικής αντιμετώπισης.
Φιλικά

Φίλε, κάπου τα μπέρδεψες.

Και ακόμα περισσότερο αν ασχολείσαι με τις ντόπιες γαλότσες. Τουλάχιστον μην τις υπερασπίζεσαι τόσο κραυγαλέα.
 

boidopoutsa

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.467
Like
5
Πόντοι
16
άσε εμάς τους υπόλοιπους να κάνουμε παιχνίδι με τα χιλιάδες θηλυκά που κυκλοφορούν έξω. Στο κάτω κάτω, ΔΕΝ χάνουμε τίποτα εάν προσπαθήσουμε να τα προσεγγίσουμε, εγώ το θεωρώ σαν...καλλιέργεια κοινωνικών δεξιοτήτων σημαντική
Καταλαβατε τωρα γιατι οι ελληνιδες γινανε ετσι;  :-
 

jimis

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2005
Μηνύματα
414
Like
762
Πόντοι
81
ε ρε μουνοδουλοι που υπαρχουν μετα σου λεει γιατι η καθε μπαλοτσα το παιζει μουναρος...............
 

Xartinos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2006
Μηνύματα
456
Like
1
Πόντοι
1
Σιγά ρε μάγκες.Χαλαρώστε λίγο.
Τα καμάκια είμαστε μετρημένα στα δάχτυλα του ενός χεριού.
Σιγά μην κάναμε εμείς τις Ελληνίδες έτσι.
Μήπως τις κάνανε τα προξενεία τύπου φαινόμενο παρέα ;;;;;
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
δηλαδη ρε φίλε Χάρτινε οταν το ΜΠΑΖΟ η παρθενα σκάει στην ομόνοια και της λέει ο αλλος ΘΑ ΣΕ ΚΑΝΩ ΜΟΝΤΕΛΟ και γυρναει πίσω και στο παίζει ΜΟΥΝΑΡΟΣ κ δεν σου παιρνει πίπα εκεινη την μέρα δεν σου λέει κάτι?
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Σιγά ρε μάγκες.Χαλαρώστε λίγο.
Τα καμάκια είμαστε μετρημένα στα δάχτυλα του ενός χεριού.
Σιγά μην κάναμε εμείς τις Ελληνίδες έτσι.
Μήπως τις κάνανε τα προξενεία τύπου φαινόμενο παρέα ;;;;;

Και οι παρέες, και εμείς. Το σωστό καμάκι (και από τα λεγόμενά σου φίλε χάρτινε πιστεύω ότι συμφωνούμε) χτυπάει και φεύγει. Δεν είναι μουνόδουλος μπας και. Αν δεν, πάει αλλού κ.ο.κ.

Και βέβαια μου διαφεύγει πως μπορεί μια γαλότσα να την ψωνίσει αν ρίξει Χ σε ξερό καμάκι. Γιατί να χαίρεται? Που πάλι δεν θα βλογήσει το ξωκλήσι ή που θα γινόταν τρύπα για ένα γαμήσι και άντε γεια μετά? Τα ίδια σκατά θα είναι.

Οι γαλότσες είναι χαλασμένο εμπόρευμα εξαρχής και ως τέτοιο πρέπει να αντιμετωπίζονται. Ως ελάττωμα. Πως βλέπεις κάτι κουβάδες στο δρόμο και λες, ρε δεν πά να περπατάω 10 χλμ κάθε μέρα, αυτό το αίσχος δεν το παίρνω, έτσι και αυτές. Ρε δεν πά να μονάσω, με αυτές δεν ασχολούμαι.

Το καμάκι ασχολείται μέχρι να γαμήσει, όχι μέχρι να παντρευτεί. Σωστός?
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16

να τα αποτελέσματα απο τα 'ξερά καμακια' στις ΚΑΡΙΟΛΕΣ..

Κοιταχτε έπαρση και απαντήσεις απο τις 'σοφες' ΚΑΡΙΟΛΕΣ...
πουτάνες..
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
ε, εμεις οι δυσκολες ειμαστε και συναισθηματικες βλεπεις..αλλα και παλι, καλυτερα αγαμητες παρα να κολλησουμε καμια αρρωστια απο τα μπουρδελα σας

Πώς θα κολλήσετε εσείς αρρώστια από τα μπουρδέλα, αφού εμείς πηδάμε; :think:
 

huckleberry

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2007
Μηνύματα
245
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
1
John4x, το είδα το link του youtube και πιστεύω ότι στην Ελλάδα δεν έχει πολλές πιθανότητες επιτυχίας κάτι τόσο άμεσο. Βέβαια αυτό είναι σχετικό αφού πολλά εξαρτώνται από το πώς θα πεις κάτι (στάση σώματος, τόνος φωνής κτλ) αλλά εμένα τουλάχιστον δεν μου ταιριάζει αυτό το στυλ.

Αυτό που προτιμώ είναι να στηριχτώ σε κάτι πάνω της ή στο περιβάλλον της ώστε να ρωτήσω ή να σχολιάσω κάτι, με χιούμορ. Κοπλιμέντα δεν κάνω στην αρχή (ίσως κάτι έμμεσο του στυλ: από την κίνηση σου φαίνεται να σου αρέσει πολύ ο χορός) διότι ο σκοπός είναι να σε δει σαν κάποιον που θέλει να γνωρίσει και όχι σαν έναν ακόμα θαυμαστή της.

Γενικά απέφευγε να κάνεις συνεχώς ερωτήσεις όπως: πώς σε λένε; από πού είσαι; με τι ασχολείσαι; αφού ακούγονται σαν ανάκριση. Προσπάθησε να αναφερθείς σε κάποιο θέμα και να ρωτήσεις την γνώμη της. Αν της δεις επιφυλακτική μην κάνεις πως δεν το πρόσεξες. Ρώτα τη αν την ενοχλείς και αν θέλει να φύγεις. Γενικά πάντως η πρώτη εντύπωση που θα σχηματίσει για εσένα έχει πολύ μικρή σημασία (εκτός αν είναι πολύ αρνητική) και από εσένα εξαρτάται στη συνέχεια το τι θα γίνει. Προσπάθησε να φαίνεσαι απλά κοινωνικός και σε καμιά περίπτωση λιγούρης και επίμονος.

Στο λεωφορείο νομίζω έκανες λάθος που ζήτησες το τηλέφωνο και από τις δύο αφού φάνηκες σαν απλά να χτυπάς παντού και ό,τι κάτσει. Υπάρχει υλικό στο δίκτυο για το πώς να συμπεριφέρεσαι στα 2-set και τι να κάνεις αν σου λέει ότι δεν είναι μόνη. Εγώ στην αρχή αγνοώ το κύριο στόχο μου και τη στιγμή που την βλέπω να έχει αρχίσει να δυσανασχετεί τότε κάνω την επίθεσή μου. Αν δεν πετύχει τότε δεν προσπαθώ με την άλλη. Θεωρητικά γίνεται αλλά δεν μου βγαίνει σωστά. Τηλέφωνο ζήτησες άμεσα ή απλά πρότεινες να τα πείτε κάπου αλλού; Αν έκανες το δεύτερο τότε θα μπορούσες να περάσεις μια μέρα στο άσχετο από το μαγαζί που δουλεύουν.

Ψάξε στο δίκτυο και θα βρεις πολύ υλικό. Ξεκίνα να διαβάζεις και σιγά-σιγά να εφαρμόζεις αυτά που σου αρέσουν μέχρι να βρεις το δικό σου στυλ. Πειραματίσου και μην αγχώνεσαι για το αποτέλεσμα (φαίνεται ξεκάθαρα, να το ξέρεις). Δες το χαλαρά και ξεκίνα να μιλάς σε όσες περισσότερες μπορείς ανεξάρτητα από το αν είναι για μισό λεπτό ή μισή ώρα. Στη στάση του λεωφορείου, στις βιτρίνες των μαγαζιών, στο σουπερμάρκετ, στη παραλία, παντού προσπάθησε να ανοίξεις κουβέντα σε μια άγνωστη. Δεν λέω να προσπαθήσεις να την ρίξεις απλά να της μιλήσεις για κάτι που είδες πάνω της ή γύρω της. Έτσι θα συνηθίσεις την ιδέα να μιλάς σε άγνωστες και θα σου βγαίνει πιο φυσικά.

Μην ακούς τι σου λένε οι άλλοι ότι αυτό είναι μουνοδουλεία και μαλακίες. Εσύ κάνε αυτό που γουστάρεις.

Παράδειγμα δικό μου δεν έχει νόημα να γράψω αφού αφενός δεν είμαι καλός στις περιγραφές και αφετέρου δεν θα σε βοηθήσει απλά να διαβάσεις τι περίπου είπα σε κάποια και τι περίπου μου απάντησε. Στο δίκτυο υπάρχουν πολλά παραδείγματα  καλύτερα από τα δικά μου αν απλά θες να πάρεις ιδέες.
 

huckleberry

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2007
Μηνύματα
245
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
1
Φίλε Johnxxxx γειά σου και από εμένα.Αν και εγώ άνοιξα το θέμα ξερά καμάκια δε μπορώ να συμμετάσχω σε μεγάλο βαθμό λόγω δουλείας.Πολύ ωραίο το ξερό σου στο μαγαζί με τις δύο γκόμενες, ήταν ο ορισμός του ξερού.
Θέλω όμως να σε προλάβω και να σου προτείνω να μην πας ξανά για δεύτερο ξερό, αλλά να πας άνετος και αδιάφορος για να ψωνίσεις κάτι ή να ρωτήσεις κάποια τιμή.Να το παίξεις αδιαφορία δηλαδή σαν να μην τις είχες κάνει ποτέ ξερό.Μία ζέστη μία κρύο που λένε.Φίλε θα τις τρελάνεις, εσύ μετά από αυτό περίμενε και θα δεις αν όχι την ίδια μέρα αλλαγή συμπεριφοράς τουλάχιστον από τη μία.Αν εφαρμόσεις μετά από ξερό - αδιαφορία σου δίνω ποσοστό 90% να φας τουλάχιστον τη μία.Εδώ θα είμαστε και πες μας αποτελέσματα.

Σωστό! Πάντα να κάνεις 2 βήματα μπροστά και 1 πίσω...
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Φίλε Johnxxxx γειά σου και από εμένα.Αν και εγώ άνοιξα το θέμα ξερά καμάκια δε μπορώ να συμμετάσχω σε μεγάλο βαθμό λόγω δουλείας.Πολύ ωραίο το ξερό σου στο μαγαζί με τις δύο γκόμενες, ήταν ο ορισμός του ξερού.
Θέλω όμως να σε προλάβω και να σου προτείνω να μην πας ξανά για δεύτερο ξερό, αλλά να πας άνετος και αδιάφορος για να ψωνίσεις κάτι ή να ρωτήσεις κάποια τιμή.Να το παίξεις αδιαφορία δηλαδή σαν να μην τις είχες κάνει ποτέ ξερό.Μία ζέστη μία κρύο που λένε.Φίλε θα τις τρελάνεις, εσύ μετά από αυτό περίμενε και θα δεις αν όχι την ίδια μέρα αλλαγή συμπεριφοράς τουλάχιστον από τη μία.Αν εφαρμόσεις μετά από ξερό - αδιαφορία σου δίνω ποσοστό 90% να φας τουλάχιστον τη μία.Εδώ θα είμαστε και πες μας αποτελέσματα.

Ακριβώς, Χάρτινε...Και το γεγονός ότι έκανε κρούση την πρώτη φορά, του δίνει τώρα το ελεύθερο να παίξει το χαρτί της αδιαφορίας-γραψίμματος!!! :boobies:

Σιγά ρε μάγκες.Χαλαρώστε λίγο.
Τα καμάκια είμαστε μετρημένα στα δάχτυλα του ενός χεριού.
Σιγά μην κάναμε εμείς τις Ελληνίδες έτσι.
Μήπως τις κάνανε τα προξενεία τύπου φαινόμενο παρέα ;;;;;

Για μία ακόμη φορά σωστός!!!



 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16

να τα αποτελέσματα απο τα 'ξερά καμακια' στις ΚΑΡΙΟΛΕΣ..

Κοιταχτε έπαρση και απαντήσεις απο τις 'σοφες' ΚΑΡΙΟΛΕΣ...
πουτάνες..

Φίλε, εγώ λέω να μαζευόμαστε και όποια γαλότσα βλέπουμε στον δρόμο με υφάκι, να της ρίχνουμε ροχάλες. Ξερές ροχάλες, αφού από καμάκια δεν σκαμπάζουμε.
 

Bull_

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2005
Μηνύματα
9.887
Like
3
Πόντοι
66
Ατάκα πρόσφατης διαλογής: "Τι'σαι 'συ κοριτσάρα μου. Να ξεκινάς την Παρασκευή και να τελειώνεις Δευτέρα"..

Περιττό να σας πω ότι έλοιωσα στο γέλιο!
Συναδερφος σε πμ σου το εστειλε αυτο...??? :2funny: :2funny: :2funny:
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Tους συναδελφικούς μου χαιρετισμούς αποστέλλω στους συναγωνιστές-καμάκια, με ιδιαίτερες ευχαριστίες για τις προτάσεις τους και τις παρατηρήσεις τους, στον XARTINO, HUCKLEBERRY και FLESHFORFANTASY!
Την καλησπέρα μου και στους υπολοίπους, με τους οποίους μπορεί να διαφωνώ σημαντικά, αλλά it's ok!

Να σταθώ στις παρατηρήσεις του huckleberry, για τις οποίες τον ευχαριστώ θερμά, και να τού επισημάνω βεβαίως ότι έχω ήδη μελετήσει αρκετά και έχω λάβει υπ’ όψιν μου αυτά που μού λέει , από τότε που άρχισα να διαβάζω κάποια πράγματα, απελπισμένος από το κόλλημα με μία γυναίκα (το άξιζε βεβαίως η κορμάρα της...), όπως έχω αναφέρει παρενθετικά κάπου. Κόλλημα που κράτησε κανένα δεκαήμερο (one-itis το λένε οι γκουρού!), ώσπου μετά από λίγη ενασχόληση με Ντιάντζελο, Αλεκσάντερ, κλπ. κλπ., είδα το φως το αληθινό, αποφάσισα να την ξεγράψω και να εντρυφήσω στο ΠΑΙΧΝΙΔΙ.

Βεβαίως, ποτέ δεν σταματάω τη μελέτη (όχι την Ελεωνόρα!) αλλά κυρίως προσπαθώ (διότι ΔΕΝ είναι πάντα εφικτό) να εφαρμόσω αυτό που ο συγγραφέας (πρόκειται για εκπληκτική πένα, διαβάστε τον!) του τονίζει:
ONE APPROACH A DAY (κατ’ ελάχιστον..)


Έτσι νομίζω ότι θα κρατηθώ σε φόρμα, ταυτόχρονα με την εξίσου κορυφαία συμβουλή για outcome-independence, δηλαδή "αδιαφορία" για το αποτέλεσμα (που σημαίνει τέρμα τα κολλήματα, τα παρακάλια, κλπ.) ενός καμακιού, που γι’ αυτό άλλωστε σοφά οι Αμερικανοί γκουρού το απομυθοποιούν, ονοματίζοντάς το ΠΑΙΧΝΙΔΙ. [Πρόκειται για την εφαρμογή του ΖΕΝ ΒΟΥΔΙΣΜΟΥ στο καμάκι!!! και αν δεν πιστεύετε διαβάστε το εξής: ]

Από εκεί και πέρα, να πω πως και οι "αρνητές" του καμακιού ΕΧΟΥΝ κάποια δίκια. Αρκετά έχει βλάψει τη νοοτροπία των Ελληνίδων ο νεοπλουτισμός, η αγία ελληνική οικογένεια και ένας εσμός συναφών παραγόντων. Ότι γυναίκες που στο εξωτερικό δεν αξίζουν μία εδώ το παίζουν ντίβες, ΕΙΝΑΙ γεγονός. Από εκεί και πέρα ΔΕΝ μου αρέσει να ισοπεδώνω τα πράγματα. Το ότι το καμάκι είναι πιο δύσκολο εδώ, ναι, να το δεχτώ, αλλά δεν σημαίνει ότι είναι ανέφικτη η επιτυχία (και εννοώ για τις γυναίκες που το αξίζουν...). Θα επιμείνω

 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Άποψή σου φίλε Todok. Ελπίζω να έχεις κάτι όμως να αντι-προτείνεις, πέραν του πληρωμένου έρωτα, για να "βρει κάποιος γκόμενα" ή έστω "one-night stand".
Ακόμη περιμένω απάντηση.. Αν και το ερώτημα ήταν μάλλον ρητορικό, αφού δεν υπάρχει άλλη απάντηση πλην του ΠΡΟΞΕΝΙΟΥ...Μπρος "γκρεμός" και πίσω "ρέμα" δηλαδή
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Να προλάβω επίσης κάποιους, λέγοντας ότι ΣΑΦΩΣ πιστεύω ότι το καμάκι σε ξένες, είτε στην Ελλάδα είτε στο εξωτερικό, είναι πιο εύκολο. ΔΕΝ έχω κάνει "ξερό" στο εξωτερικό αφού ήμουν άβγαλτος όταν ήμουν εκεί δυστυχώς, αλλά η διαφορά στη νοοτροπία είναι εμφανής (είχα σχέση με Φινλανδή :)).

Παρόλα αυτά, προτού αποφασίσω να την κάνω προς την Ευρώπη, που θα το κάνω βεβαίως πρωτίστως για άλλους λόγους, ΘΕΛΩ να δοκιμάσω την τύχη μου εδώ. Και αν αποτύχω παταγωδώς, εδώ θα είμαστε, θα το παραδεχτώ (για μένα προσωπικά βέβαια, δεν ξέρω για άλλους!). Αφήστε λοιπόν ανοιχτό το topic και βλέπουμε...
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Aφού θες να τη βρεις με ελεεινίδες, τι να σου πούμε εμείς, άλλωστε άλλοι τη βρίσκουν με αυταρχικό ή swinging.

Σου διαφεύγει βέβαια η πορεία του ντιαντζελο, αλλά αφού θέλεις να δοκιμάσεις ας μη σε αποθαρρύνουμε εμείς  :dancing:
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Σου διαφεύγει βέβαια η πορεία του ντιαντζελο, αλλά αφού θέλεις να δοκιμάσεις ας μη σε αποθαρρύνουμε εμείς  :dancing:
Τι σημαίνει αυτό για την πορεία του ΝτιΆντζελο; τι ξέρεις εσύ παραπάνω από αυτά που λέει, π.χ., το για τον κύριο;
Εκτός πια και αν ασχολείσαι κρυφά και μελετάς εξαντλητικά αυτά που αποκηρύσσεις προς το φόρουμ με βδελυγμία  :cheesy:
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
To ότι ξέρω τι λέει ο ντιαντζελο σε άντρες και γυναίκες δε σημαίνει και πολλά για έναν αποφασισμένο νέο σαν εσένα που θέλει να βρει την καλύτερη ελεεινίδα και να την καμακώσει  :dancing:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom