Νέα

Τέχνη του φλέρτ... & «Ξερά Καμάκια»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 173K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Γιατί οι περισσότεροι άνδρες δεν φλερτάρουν;

  • Φοβούνται την απόρριψη

    Ψήφοι: 30 34,9%
  • Ντρέπονται και δεν ξέρουν τι να πουν

    Ψήφοι: 32 37,2%
  • Υπάρχει η λογική: " μέσω γνωστών θα βρω μια κοπέλα"

    Ψήφοι: 14 16,3%
  • Οι γυναίκες φοβούνται όσους φλερτάρουν

    Ψήφοι: 8 9,3%
  • Οι άντρες δεν ξέρουν να φλερτάρουν

    Ψήφοι: 15 17,4%
  • Συνήθως οι γυναίκες είναι αρνητικές στο φλερτ

    Ψήφοι: 33 38,4%
  • Μπορούν να φλερτάρουν μόνο οι πολύ όμορφοι άντρες.

    Ψήφοι: 4 4,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    86

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
ΑΝ ένας άντρας αγαπάει πραγματικά κάνει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ. Κάνει τον εγωισμό του κουρέλι, παρακαλάει γονυπετής κ.α."

Οπότε τώρα ξέρεις τι πρέπει να κάνεις.
Κάπου τα έχεις μπερδέψει νομίζω ή με ειρωνεύεσαι ή το πιθανότερο και τα δύο!! Η γυναίκα (τουλάχιστον η συντριπτική πλειονότητα) απωθείται υποσυνείδητα από τα παρακάλια, ΕΚΤΟΣ και αν έχεις ήδη σχέση μαζί της ή γενικά δεν πρόκειται για φλερτ, καμάκι ή κάτι τέτοιο. Δοκίμασες να εφαρμόσεις άλλη τακτική αφού οι άλλες βλέπεις ότι έχουν αποτύχει; Γιατί εγκατέλειψες τόσο νωρίς την "προσπάθεια", ΔΕΝ θέλει κόπο θέλει τρόπο  :cheesy:
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Το ότι το καμάκι είναι πιο δύσκολο εδώ, ναι, να το δεχτώ, αλλά δεν σημαίνει ότι είναι ανέφικτη η επιτυχία (και εννοώ για τις γυναίκες που το αξίζουν...). Θα επιμείνω

Δεν είπε κάποιος ότι είναι δύσκολο το καμάκι (και που μωρέ, στις βλαχάρες? ) στις ελληνίδες σκρόφες. Πανεύκολο είναι. Δύο μαλακίες συγκροτημένες να της πεις(ώστε να προκαλέσεις βραχυκύκλωμα μιας και ο εγκέφαλός τους είναι μπαγιάτικος σπόγγος) και τις έριξες. Δεν αξίζει! Αυτό λένε κάποιοι.
Γράφεις πολύ ωραία για γυναίκες που αξίζουν, το οποίο είναι τελείως διάφορο και με τις σαύρες τις ντόπιες και με την έννοια του καμακιού. Δηλαδή από ένα κρεβάτι μπαμ και δυο μαλακίες που θα πεις  στο ενδιάμεσο, θα καταλάβεις ότι αξίζει? Και γενικώς, μπας και ψάχνεις για σχέση? Τότε τι καμάκια και ψαροτούφεκα...

Είτε χτυπάς ό,τι κινείται εν γνώσή σου ότι το 99,9999999999999....% είναι σκατόμπαζα(ντόπιες) και παύεις να τις υπερασπίζεσαι, είτε βρες μία που να σε καλύπτει και άραξε.
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Και γενικώς, μπας και ψάχνεις για σχέση? Τότε τι καμάκια και ψαροτούφεκα...

Είτε χτυπάς ό,τι κινείται εν γνώσή σου ότι το 99,9999999999999....% είναι σκατόμπαζα(ντόπιες) και παύεις να τις υπερασπίζεσαι, είτε βρες μία που να σε καλύπτει και άραξε.
Νομίζω ότι δεν γίνεται κατανοητό το νόημα του "παιχνιδιού" ή απλά έχουμε διαφορετική άποψη. Ούτε σχέση ψάχνω απαραιτήτως ούτε υπερασπίζομαι τις Ελληνίδες γενικώς και αορίστως. Δεν καταλαβαίνω επίσης γιατί πρέπει να χτυπάω ό,τι κινείται και να μην αναζητώ την ωραία εμφανισιακά γκόμενα, έστω και αν ούτε αυτή ανήκει στο 0,0000000001 % που αναφέρεις. Και έπειτα, ποια θα με δεσμεύσει με το έτσι θέλω σε μια σχέση;; Ενδιάμεσα μεταξύ του one-night lay και του γάμου δεν υπάρχουν;;!! Τουναντίον, άπειρα!!
Λοιπόν, για να τελειώνουμε, το θέμα έχει γίνει ρητά με τον στόχο να μιλήσουμε για τρόπους προσέγγισης άγνωστων σε εμάς γυναικών. Ούτε σε Ελληνίδες αναφέρεται απαραίτητα ούτε, αυτό οπωσδήποτε, στον αγοραίο έρωτα και βεβαίως ούτε στα προξενιά, επίσημα ή κρυφά!
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Δεν είπε κάποιος ότι είναι δύσκολο το καμάκι (και που μωρέ, στις βλαχάρες? ) στις ελληνίδες σκρόφες. Πανεύκολο είναι. Δύο μαλακίες συγκροτημένες να της πεις(ώστε να προκαλέσεις βραχυκύκλωμα μιας και ο εγκέφαλός τους είναι μπαγιάτικος σπόγγος) και τις έριξες.
Ειλικρινά, ανάφερε αν θες συνοπτικά μια τέτοια περίπτωση ΔΙΚΗ ΣΟΥ, τι ατάκες χρησιμοποίησες, κλπ., και σε πόση ώρα πήγατε στο κρεβάτι, αν πήγατε τελικά, αφού από ό,τι φαίνεται  :- ασχολιόσουν με το σπορ παλιότερα, αλλά τώρα το έχεις εγκαταλείψει συνειδητά.. :think: Έτσι, για να μιλήσουμε για την ουσία του θέματος και όχι μόνο για θεωρία  :)
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Δεν χρησιμοποιώ ατάκες("ξέρεις τι λείπει από πάνω σου? Εγώ!"). Έλεος.
Ούτε καμάκι κάνω ή έκανα. Όταν τύχαινε να πιάσω κουβέντα, δεν έλεγα τίποτα περισσότερο από όσα λέω κατά καιρούς σε όσους με γνωρίζουνε. Κάπου πιάνει το στυλάκι, κάπου δεν αρέσει, τι να κάνουμε...
Από εκεί και έπειτα, ούτε αυτό πλέον συνειδητά γιατί με ενοχλούν αφάνταστα τόσο οι απόψεις τους(δυστυχώς ακούω και ακούω καλά), όσο και ο τρόπος χρήσης της γλώσσας(μάλλον έχω σιχαθεί και την γλώσσα αυτή καθεαυτή), οπότε αγγλικά και μόνον με ξένες(και μιας και ελλάδα βρισκόμαστε, οι ξένες είναι...)
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Δεν χρησιμοποιώ ατάκες("ξέρεις τι λείπει από πάνω σου? Εγώ!"). Έλεος.
Ούτε καμάκι κάνω ή έκανα. Όταν τύχαινε να πιάσω κουβέντα, δεν έλεγα τίποτα περισσότερο από όσα λέω κατά καιρούς σε όσους με γνωρίζουνε. Κάπου πιάνει το στυλάκι, κάπου δεν αρέσει, τι να κάνουμε...
Παω πάσο, αν και θεωρώ ότι και το να πιάσεις κουβέντα σε μια άγνωστη, έχοντας σκοπό ανομολόγητο να τη ρίξεις, ισοδυναμεί με καμάκι, και μάλιστα με "ξερό". Προσωπική άποψη. Δεν σημαίνει ότι πρέπει να λέει κάποιος γελοίες ατάκες -συμφωνώ- ή να δείξει ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ τις ορμητικές διαθέσεις του από τις πρώτες 10 λέξεις για να θεωρηθεί ότι την πέφτει..Γιατί να μιλήσει κάποιος σε μιαν άγνωστη άλλωστε; Το μυστικό, σύμφωνα με κάποιους, είναι να προσπαθήσεις να ξεγελάσεις, με την καλή έννοια βεβαια, τη γυναίκα, ώστε να "νομίζει" ότι δεν τής την πέφτεις, ενώ κάτι τέτοιο είναι προφανές.. Από αυτή την άποψη, η τακτική που ακολούθησες να "είσαι ο εαυτός σου" θεωρώ ότι ήταν στο σωστό δρόμο, αν και θέλει λίγο προσοχή. Είχες προφανώς και κάποια επιτυχία, δεν μπορεί...Απλά εγκατέλειψες νωρίς την προσπάθεια...
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Επειδή δεν μού αρέσει να το παίζω και εγώ γκουρού, ενώ είμαι ακόμη μαθητευόμενος, θα παρακαλούσα να καταθέσει και κανείς άλλος την/τις εμπειρίες του, ή έστω τις θεωρίες του, βρε αδερφέ.
Ρε παιδιά, 10 μέλη διαβάζετε το θέμα, δεν έχετε κάνει ποτέ καμάκι;!
Πρέπει να αποσυνδεθώ, πάω για καμάκι, ουπς, λάθος, για δουλειά! :grin:
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Γαμώτο, είναι ήδη 6 η ώρα και δεν έχω κάνει κανένα καμάκι σήμερα, μόνο μια-δυο κουβέντες αντάλλαξα με μια ομορφούλα, στην ουρά για λογαριασμό, στην cosmote. Γενικά, δεν έχει πολύ ωραίο κόσμο στην Αθήνα για καμάκι τώρα τον Αύγουστο, έχει βεβαίως τουρίστριες, αλλά τι φάση να κάνεις με ξένη άμα δεν είσαι σε νησί ή έστω χαλαρός, τι λέτε; Μήπως ψάχνω δικαιολογίες και με έχει πάλι πιάσει η φοβία μου να προσεγγίσω άγνωστες..Τέλος πάντων, θα βγω σε λίγο για δουλειά πάλι, θα επιδιώξω συνειδητά να κάνω κάτι, το τερπνόν μετά του ωφελίμου. Εάν δεν έχετε νέα μου, σημαίνει ότι ΔΕΝ... >:(
 

SNIFsnif

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2007
Μηνύματα
164
Like
2
Πόντοι
1
Επειδή δεν μού αρέσει να το παίζω και εγώ γκουρού, ενώ είμαι ακόμη μαθητευόμενος, θα παρακαλούσα να καταθέσει και κανείς άλλος την/τις εμπειρίες του, ή έστω τις θεωρίες του, βρε αδερφέ.
Ρε παιδιά, 10 μέλη διαβάζετε το θέμα, δεν έχετε κάνει ποτέ καμάκι;!
Πρέπει να αποσυνδεθώ, πάω για καμάκι, ουπς, λάθος, για δουλειά! :grin:


Καμάκια υπάρχουν πολλά, και ξερά και χλωρά και πετυχημένα και αποτυχημένα.

Αλλά, η αφήγησή τους δεν νομίζω να προσφέρει πολύ.

Πρώτον, γιατί μοιάζει σαν να κομπάζει όποιος τα διηγείται. Και καλά "ποιος είμαι εγώ ο μπήχτης".

Και δεύτερον και κυριότερο, γιατί, αν κάποιος δεν εφαρμόζει τις τεχνικές σαν αυτές που αναφέρετε (όπως πχ όσα λέει αυτός ο τύπος στο Wikipedia), τότε τα καμάκια του είναι αυτοσχεδιασμοί (αλλά και τυχερά) της στιγμής, ναι μεν θεμελιωμένα σε κάποιες εμπειρικά μαθημένες καθολικές ψυχολογικές σταθερές, αλλά και προσαρμοσμένα στον ίδιο, στην κοπέλα και στην κατάσταση.

Οπότε δεν έχουν και μεγάλη χρησιμότητα για άλλους. (Εκτός αν μιλάμε για τόνωση αυτοπεποίθησης και για συνειδητοποίηση ότι το καμάκι είναι πιο εύκολο από όσο θεωρείται.)

Χρήσιμο θα ήταν να αναφέρονται καμάκια που έγιναν με βάση συγκεκριμένες μεθόδους σαν αυτές που συζητάτε εδώ.
Τότε πράγματι θα είχαν αξία ως πειραματική επιβεβαίωση των μεθόδων που αναφέρετε.

Τέτοια καμάκια δεν μπορώ να συνεισφέρω, γιατί δεν έχω μελετήσει αυτές τις μεθόδους (χωρίς αυτό να σημαίνει ότι τις σνομπάρω, διότι, αν στηρίζονται σε εφαρμοσμένη ψυχολογία, είναι πολύ πιθανό να είναι εξαιρετικά αποτελεσματικές).
 

mimikos2000

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.064
Like
13
Πόντοι
16
ελατε στην ταυλανδη να δειτε ξερα καμακια, ενας αντρας δεν προλαβαινει να ριχνει χυλοπιτες στις ταυλανδεζες εκει κατω. :)
σου την πεφτουν θρασυτατα. :) και μετα ελα στην ελλαδα να βλεπεις την ψιλομυτα που αν πας να της μιλησεις ή θα σε βρισει ή θα σου ζητησει εκκαθαριστικο.
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Ενδιαφέρουσες οι παρατηρήσεις σου φίλε Σνιφσνιφ, έχω κάποιες παρατηρήσεις-ενστάσεις.
Εκτός αν μιλάμε για τόνωση αυτοπεποίθησης και για συνειδητοποίηση ότι το καμάκι είναι πιο εύκολο από όσο θεωρείται
Αυτό θεωρώ ότι είναι σημαντικό από μόνο του.
Πρώτον, γιατί μοιάζει σαν να κομπάζει όποιος τα διηγείται. Και καλά "ποιος είμαι εγώ ο μπήχτης".
Οι γκουρού, όπως ο κύριος ΝτιΆντζελο, λένε ανοιχτά ότι έχουν προσεγγίσει τόσες χιλιάδες γυναίκες, αλλά προσωπικά δεν αισθάνθηκα ότι περιαυτολογούν. Μεγάλη σημασία έχει ο τρόπος που περιγράφεις μια σημαντική επιτυχία στη ζωή σου.
Και δεύτερον και κυριότερο, γιατί, αν κάποιος δεν εφαρμόζει τις τεχνικές σαν αυτές που αναφέρετε (όπως πχ όσα λέει αυτός ο τύπος στο Wikipedia), τότε τα καμάκια του είναι αυτοσχεδιασμοί (αλλά και τυχερά) της στιγμής, ναι μεν θεμελιωμένα σε κάποιες εμπειρικά μαθημένες καθολικές ψυχολογικές σταθερές, αλλά και προσαρμοσμένα στον ίδιο, στην κοπέλα και στην κατάσταση.

Χρήσιμο θα ήταν να αναφέρονται καμάκια που έγιναν με βάση συγκεκριμένες μεθόδους σαν αυτές που συζητάτε εδώ.
Τότε πράγματι θα είχαν αξία ως πειραματική επιβεβαίωση των μεθόδων που αναφέρετε.
θεωρώ ότι δεν υπάρχει καμία τεχνική που να είναι τόσο δογματική ώστε να μην αφήνει χώρο για παρεκκλίσεις, συνδυασμούς με άλλες τεχνικές, αντιμετώπιση ιδιαίτερων καταστάσεων. Άλλωστε, η ανθρώπινες σχέσεις και η αλληλεπίδραση υπακούν στο νόμο του...χάους. Ένας μαθητευόμενος είναι αδύνατο να εφαρμόσει απαρέγκλιτα μία τεχνική, αφού το άγχος του και ο ερασιτεχνισμός του κάπου θα φανούν, δεν μπορεί. Έχω δοκιμάσει την τεχνική, που δεν είναι ακριβώς βέβαια τέτοια, του "ξερού-ξερού" καμακιού -δηλαδή με ταυτόχρονη εκδήλωση ενδιαφέροντος-, χωρίς επιτυχία μέχρι στιγμής. Άλλες τεχνικές απαιτούν πολλή εξάσκηση και ταλέντο και δεν τις έχω μελετήσει αρκετά ακόμη. Αλλά μην λέμε και μαλακίες, είναι παράλογο να μάθεις όλες τις πτυχές μιας θεωρίας με μηδενική πράξη. Γι΄ αυτό παίρνω κάποια στοιχεία και τα εφαρμόζω αυτοσχεδιάζοντας. ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ότι είναι κακό. Λίγο λίγο κάθε μέρα και οι τεχνικές γίνονται κτήμα σου. Δεν περιμένουμε να γίνουμε και μετρ..

Αλλά αυτό που λες για αντιπαραβολή της θεωρίας με την πράξη έχει όντως ενδιαφέρον,σε αυτό το πλαίσιο αποκτά άλλη προοπτική η ανταλλαγή εμπειριών και ζητάω και οι υπόλοιποι να συνεισφέρουν.

Ενδεικτικά, ρωτάω: ποια είναι τα ποσοστά επιτυχίας τού να ζητάς το τηλέφωνο από μια άγνωστη Αθηναία μέσα σε ελάχιστο χρόνο από τότε που τη γνωρίζεις αλλά σε κοιτάζει με ενδιαφέρον, και ποια τού να το ζητάς από μια όχι και τόσο άγνωστη αλλά όχι οικεία πάλι, και η οποία δείχνει συγκεχυμένα μυνήματα, σε αντιπαραβολή μεταξύ τους οι δυο περιπτώσεις;

Σας μπέρδεψα, ε; κουβέντα να γίνεται...
:2funny:
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
ελατε στην ταυλανδη να δειτε ξερα καμακια, ενας αντρας δεν προλαβαινει να ριχνει χυλοπιτες στις ταυλανδεζες εκει κατω. :)
σου την πεφτουν θρασυτατα.
ΕΡΧΟΜΑΙ ΑΜΕΣΩΣ! ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΡΘΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΤΗ ΒΓΑΛΟΥΜΕ, ΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΓΑΜΩΤΟ; :2funny:
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
και μετα ελα στην ελλαδα να βλεπεις την ψιλομυτα που αν πας να της μιλησεις ή θα σε βρισει ή θα σου ζητησει εκκαθαριστικο.
θα επαναλάβω για πολλοστή φορά ότι αυτή η αντίληψη είναι ισοπεδωτική. Προσωπικά, δεν με έχει βρίσει ποτέ Ελληνίδα που πάω να της μιλήσω. Τώρα για το εκκαθαριστικό, υπάρχει ένα θέμα  :2funny:
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
ελατε στην ταυλανδη να δειτε ξερα καμακια, ενας αντρας δεν προλαβαινει να ριχνει χυλοπιτες στις ταυλανδεζες εκει κατω. :)
σου την πεφτουν θρασυτατα. :) και μετα ελα στην ελλαδα να βλεπεις την ψιλομυτα που αν πας να της μιλησεις ή θα σε βρισει ή θα σου ζητησει εκκαθαριστικο.

Μακάρι να ζητούσε εκκαθαριστικό- θα ήταν ένδειξη ευφυίας τουλάχιστον...
Μια επίδειξη πλούτου που απέκτησες από εορτοδάνεια και διακοποδάνεια, λίγη κουραδομαγκιά και μερικά λουλούδια στον Κιάμο (πληρωμένα με καταναλωτικό από τα Όπεν24) will do the job...
Διότι στο Ελλάδα σημασία δεν έχει πόσα βγάζεις αλλά πόσα ΔΕΙΧΝΕΙΣ ότι βγάζεις...

Όσο για την καμακολογία των τελευταίων ημερών, έχει καταντήσει κουραστικό αυτό με τους αμερικάνους "γκουρού" που έχουν την αλάθητη μέθοδο που όλως τυχαίως μοιράζονται μαζί με τους κοινούς θνητούς μέσω βιβλίων, είτε πρόκειται για τις πωλήσεις (μεγάλο αμερικάνικο φετίχ- έχουμε πάρει μια μικρή γεύση από τα αστέρια της amway) είτε πρόκειται για το (blow)job interview (με πόσα kilopont θα σφίξεις την παλάμη στη χειραψία, τι απόχρωση του τυρκουάζ θα έχει η γραβάτα) και φυσικά πώς θα ρίξεις γκόμενα (και όλα τα παρεκλόμενα όπως τι εννοεί η γκόμενα αν σκαλίζει τη μύτη της αν κλάνει σφυριχτά αν σπάει τα μπιμπίκια της)...
Φυσικά πρόκειται για ένα εμπόριο εκατομμυρίων όπου δεκάδες αδαείς και απελπισμένοι είτε για δουλειά είτε για μουνί δίνουν από το υστέρημά τους για να διαβάσουν κατά κανόνα αφόρητες κοινοτυπίες, "σοφία" του δρόμου και λύσεις τόσο συγκεκριμένες όσα τα ωροσκόπια...Ήξεις αφίξεις ου...

Αν είχα ανακαλύψει την μέθοδο για να βγάλω γκόμενες εύκολά και γρήγορα δεν θα την έλεγα ούτε του παπά (μπορεί όμως να την έλεγα στον παπά- γιώργη! ) ...

Σιγά μη δημιουργήσω και ανταγωνιστές!

Και αν ακόμη η "μέθοδος" λειτούργησε με τον "γκουρού" κανείς δεν εγγυάται ότι θα λειτουργήσει και με το Βρασίδα από το Κορωπί που δρα σε τελείως διαφορετικά πολιτισμικά περιβάλλον από το L.A....

Το συμπέρασμα; Κάθε άνθρωπός έχει τα δικά του ατού και πρέπει να βρει μεθόδους που ταιριάζουν στη δική του ιδιοσυγκρασία...
Μην ακούτε - και το κυριότερο μην αγοράζετε- τον κάθε ξιπασμένο αμερικανομαλάκα που επειδή έγγραψε 2 πίπες, μίλησε και στην Όπρα και έδωσε και ένα ψευτοφιλοσοφικό υπόβαθρο σε όσα είπε, σας δημιουργεί την εντύπωση ότι κατέχει τη μία και μοναδική αλήθεια είτε πρόκειται για πωλήσεις οδοντοκρεμών είτε για γκόμενες...

Και προτού ψαρώσετε από τις αφηγήσεις κάποιου γνωστού ή φίλου που διαρκώς όπου και να πάει οι γκόμενες χύνουν για πάρτη του και σε χρόνο dt και με ένα κοίταγμα έχουν ρίξει την κυλότα και τον περιμένουν να τις σκίσει, ρωτήστε να μάθετε πόσες χυλόπιτες έχει φάει ή τι μπάτζετ έχει ρίξει στο συγκεκριμένο άθλημα...

Όχι πως δεν υπάρχουν και άνθρωποι που έχουν ταλέντο στο άθλημα αλλά όπου ακούς πολλά κεράσια...
 

billk

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
839
Κριτικές
4
Like
22
Πόντοι
6
Δεν είπε κάποιος ότι είναι δύσκολο το καμάκι (και που μωρέ, στις βλαχάρες? ) στις ελληνίδες σκρόφες. Πανεύκολο είναι. Δύο μαλακίες συγκροτημένες να της πεις(ώστε να προκαλέσεις βραχυκύκλωμα μιας και ο εγκέφαλός τους είναι μπαγιάτικος σπόγγος) και τις έριξες. Δεν αξίζει! Αυτό λένε κάποιοι.
Γράφεις πολύ ωραία για γυναίκες που αξίζουν, το οποίο είναι τελείως διάφορο και με τις σαύρες τις ντόπιες και με την έννοια του καμακιού. Δηλαδή από ένα κρεβάτι μπαμ και δυο μαλακίες που θα πεις  στο ενδιάμεσο, θα καταλάβεις ότι αξίζει? Και γενικώς, μπας και ψάχνεις για σχέση? Τότε τι καμάκια και ψαροτούφεκα...

Είτε χτυπάς ό,τι κινείται εν γνώσή σου ότι το 99,9999999999999....% είναι σκατόμπαζα(ντόπιες) και παύεις να τις υπερασπίζεσαι, είτε βρες μία που να σε καλύπτει και άραξε.
Εχει δικιο ο φιλος,και γω μερικες φορες σκεφτομαι τις μουναρες που εχω πηδηξει(Νατασα,Στεφανια,Ιζαμπελα,Νταρια,Μαρια,Λαουρα κτλ κτλ κτλ) και ψιλο σιχαινομαι να πλησιασω τα ηλιθια ψιλομπαζακια που κυκλοφορουν...
Αν με κεντρισει κατι πολυ απο το δρομο τοτε ναι θα παω...αλλα...Ευτυχως που η πατρις δικαιωνεται.....
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Φυσικά πρόκειται για ένα εμπόριο εκατομμυρίων όπου δεκάδες αδαείς και απελπισμένοι είτε για δουλειά είτε για μουνί δίνουν από το υστέρημά τους για να διαβάσουν κατά κανόνα αφόρητες κοινοτυπίες, "σοφία" του δρόμου και λύσεις τόσο συγκεκριμένες όσα τα ωροσκόπια...Ήξεις αφίξεις ου...
Δεν αμφισβητεί κανείς, φίλε στρέιτ, την εμπορευματοποίηση του φαινομένου. Είμαι ο τελευταίος που θα υμνήσω τον ΝτιΆντζελο και ας έχω μοστράρει τη φωτογραφία του, για "συμβολικό" λόγο το κάνω. Το ζήτημα είναι αν κάποιοι είπαν πράγματα τα οποία δεν γνώριζαν οι περισσότεροι προηγουμένως. Εγώ προσωπικά ΔΕΝ ήξερα πολλά από αυτά, καθ’ ότι σχετικά άβγαλτος, το παραδέχομαι. Εκατομμύρια άλλοι δυστυχώς είναι (ήταν) στη θέση μου. Δεν είναι κοινοτυπία να λέει σού λέει κάποιος να ΜΗΝ κεράσεις, π.χ., την τάδε γκόμενα στο μαγαζί για να τη ρίξεις, γιατί χιλιάδες άντρες αυτή τη στιγμή που μιλάμε αυτό κάνουν και πολύ φοβάμαι ότι ένα μικρό ποσοστό θα πετύχει το καμάκι.

Άλλωστε, τείνω να πιστέψω ότι τα ίδια πράγματα μαθαίνει κανείς εάν διαβάσει τα δεκάδες σχετικά με το θέμα και ΔΩΡΕΑΝ ιστολόγια, π.χ., δύο μόνο από τα οποία έχω ήδη αναφέρει, αλλά και το , στο οποίο αναπαράγονται πολλά από αυτά που γράφουν οι γκουρού στα βιβλία τους..
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Και αν ακόμη η "μέθοδος" λειτούργησε με τον "γκουρού" κανείς δεν εγγυάται ότι θα λειτουργήσει και με το Βρασίδα από το Κορωπί που δρα σε τελείως διαφορετικά πολιτισμικά περιβάλλον από το L.A....

Το συμπέρασμα; Κάθε άνθρωπός έχει τα δικά του ατού και πρέπει να βρει μεθόδους που ταιριάζουν στη δική του ιδιοσυγκρασία...
Αυτό είναι σωστό αλλά όχι απόλυτα. Ας μην ξεχνάμε ότι και η αμερικανική κοινωνία ΔΙΟΛΟΥ δεν ταυτίζεται με το L.A. , αν και έχω την υποψία ότι οι μετρ σε wasp κοινό κατά κύριο λόγο απευθύνονται..Εν πάση περιπτώσει, κάποια πράγματα που λένε είναι "πορίσματα" της εξελικτικής βιολογίας, όπως τονίζεται, όπερ σημαίνει ότι έχουν πανανθρώπινη εφαρμογή..Ή περίπου!
Και προτού ψαρώσετε από τις αφηγήσεις κάποιου γνωστού ή φίλου που διαρκώς όπου και να πάει οι γκόμενες χύνουν για πάρτη του και σε χρόνο dt και με ένα κοίταγμα έχουν ρίξει την κυλότα και τον περιμένουν να τις σκίσει, ρωτήστε να μάθετε πόσες χυλόπιτες έχει φάει ή τι μπάτζετ έχει ρίξει στο συγκεκριμένο άθλημα...

Όχι πως δεν υπάρχουν και άνθρωποι που έχουν ταλέντο στο άθλημα αλλά όπου ακούς πολλά κεράσια...
ΑΥΤΟ ΞΑΝΑΠΕΣ ΤΟ... :2funny:


Το συμπέρασμα που βγάζω εγώ από την όλη κουβέντα; ΜΈΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ...Ούτε αποθέωση τού κάθε Αμερικανού εμπόρου ούτε άρνηση κάποιων δεδομένων και συμβουλών που έχουν αποδεδειγμένα επιτύχει σε στατιστικά σημαντικό ποσοστό...
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Για να μην ξεχάσω την ημερήσια αναφορά:

Τελικά την "έπεσα" σε μία ομορφούλα (βαθμός: 7 με 8) πριν κανα δίωρο, βγαίνοντας από το μετρό. Την είχα μπανίσει από τις κυλιόμενες και προχωρώντας προς το φανάρι, είπα να ανοίξω με situational opener, γιατί είδα ότι κρατούσε σακούλες από μαγαζιά, όπως και εγώ, και της σχολίασα κάτι για αγορές Τετάρτη απόγευμα. Θλιβερό, Ι KNOW, αλλά δεν ήμουν σε φάση, ήμουν και κουρασμένος...Ούτε μού μίλησε σχεδόν, μπορεί να φοβήθηκε. Βεβαίως, είπα και μερικές κουβέντες στη διάρκεια της ημέρας σε άγνωστες στο δρόμο, για άσχετα πράγματα ή καταστάσεις της στιγμής, τουλάχιστο να ξεπερνώ σιγά σιγά τα κολλήματα.
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.901
Like
15
Πόντοι
66
ε καλα δεν με λες.. γιατι μας παρουσιαζοσουν ως ο ασχετος σε τουτο το θεμα?
μια χαρα ολο καμακια κανεις...
κ σε ειπα κ γλυκουλη... το παιρνω πισω :2funny:
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
ε καλα δεν με λες.. γιατι μας παρουσιαζοσουν ως ο ασχετος σε τουτο το θεμα?
μια χαρα ολο καμακια κανεις...
Σημασία αγαπητή μου δεν έχει η ποσότητα...ΜΟΝΟ, σημασία έχει με την αύξηση των "χτυπημάτων" να βελτιώνεται η ποιότητα. Σε αυτό προχωράω με αργά βήματα ακόμη..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom