Νέα

Τέχνη του φλέρτ... & «Ξερά Καμάκια»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 173K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 19 άτομα (0 μέλη και 19 επισκέπτες)

Γιατί οι περισσότεροι άνδρες δεν φλερτάρουν;

  • Φοβούνται την απόρριψη

    Ψήφοι: 30 34,9%
  • Ντρέπονται και δεν ξέρουν τι να πουν

    Ψήφοι: 32 37,2%
  • Υπάρχει η λογική: " μέσω γνωστών θα βρω μια κοπέλα"

    Ψήφοι: 14 16,3%
  • Οι γυναίκες φοβούνται όσους φλερτάρουν

    Ψήφοι: 8 9,3%
  • Οι άντρες δεν ξέρουν να φλερτάρουν

    Ψήφοι: 15 17,4%
  • Συνήθως οι γυναίκες είναι αρνητικές στο φλερτ

    Ψήφοι: 33 38,4%
  • Μπορούν να φλερτάρουν μόνο οι πολύ όμορφοι άντρες.

    Ψήφοι: 4 4,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    86

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.901
Like
15
Πόντοι
66
ναι αλλα δεν εισαι σουιτ εντ ιννοσεντ πλεον...
εισαι σαν τον ελ σκορπιο... που τακ τακ βαραει :2funny:
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
κ σε ειπα κ γλυκουλη... το παιρνω πισω :2funny:
Πλάκα στην πλάκα, επιβεβαιώνεις με τη γυναικεία σου σκέψη ότι οι "γλυκούληδες", δηλ. ευρύτερα οι nice guys, είναι μια κατηγορία ανθρώπων που είναι εκ διαμέτρου αντίθετη με τα "καμάκια"...Το θέμα είναι πώς από nice guy, όπως εγώ, θα γίνεις "καμάκι", υποσυνείδητα οι γυναίκες σε αυτούς "κολλάνε"  >:(
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.901
Like
15
Πόντοι
66
οι γυναικες αμα υποσυνειδητα γουσταρουν τα οχι καλα παιδια κ τα καμακια ειναι ηλιθιες τελεια&παυλα
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
οι γυναικες αμα υποσυνειδητα γουσταρουν τα οχι καλα παιδια κ τα καμακια ειναι ηλιθιες τελεια&παυλα
Και ποιος είπε ότι δεν είναι ηλίθιες;  :2funny:

Ωστόσο, δεν είναι τόσο θέμα "ηλιθιότητας" όσο βιολογικού προγραμματισμού, διότι τα "καμάκια" υποτίθεται ότι έχουν ισχυρότερα γονίδια!!
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.901
Like
15
Πόντοι
66
δεν νομιζω...
εγω τετοια σκεπτικα... να γουσταρουν γκομενακια τα κακα παιδακια μονο στο γυμνασιο - λυκειο συναντουσα...
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
δεν νομιζω...
εγω τετοια σκεπτικα... να γουσταρουν γκομενακια τα κακα παιδακια μονο στο γυμνασιο - λυκειο συναντουσα...
Mα δεν πρόκειται για ΚΑΚΑ παιδιά. Νομίζω ότι αυτοί που κάνουν επιτυχημένο καμάκι το ΠΑΙΖΟΥΝ "κακοί" για κάποιο διάστημα εναλλάξ με γλυκύτητα, στέλνουν διφορούμενα μηνύματα .
Τουλάχιστον αυτό λέει η θεωρία (ΑΦΟΥ ΜΟΝΟ ΓΙ’ ΑΥΤΗ ΚΑΤΑΛΗΞΑΜΕ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ...)

Θεωρώ ότι με έναν τέτοιο συνδυασμό θα έχει κάποιος ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ επιτυχίας (αμήν και πότε...)
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
δεν την παλεύω άλλο, καληνύχτα, για αύριο μόνο και πάλι στο "παιχνίδι", διότι από Παρασκευή πάω στην οικογένεια για διακοπές και πες πως κάνω καμάκι εκεί και πετυχαίνει, ΠΟΎ θα ολοκληρώσω τη δουλειά; στο ξενοδοχείο της αν είναι ξένη, αλλά αν είναι Ελληνίδα;  :2funny:
 

iaswnas

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
180
Like
0
Πόντοι
1
Για να μην ξεχάσω την ημερήσια αναφορά:

Τελικά την "έπεσα" σε μία ομορφούλα (βαθμός: 7 με 8) πριν κανα δίωρο, βγαίνοντας από το μετρό. Την είχα μπανίσει από τις κυλιόμενες και προχωρώντας προς το φανάρι, είπα να ανοίξω με situational opener, γιατί είδα ότι κρατούσε σακούλες από μαγαζιά, όπως και εγώ, και της σχολίασα κάτι για αγορές Τετάρτη απόγευμα. Θλιβερό, Ι KNOW, αλλά δεν ήμουν σε φάση, ήμουν και κουρασμένος...Ούτε μού μίλησε σχεδόν, μπορεί να φοβήθηκε. Βεβαίως, είπα και μερικές κουβέντες στη διάρκεια της ημέρας σε άγνωστες στο δρόμο, για άσχετα πράγματα ή καταστάσεις της στιγμής, τουλάχιστο να ξεπερνώ σιγά σιγά τα κολλήματα.

1ον Βασικά στα ...πως θα αντιδρασει η αλλη.Αν σου αρεσει να κανεισ καμακι καντο.
2ον Γκομενα στην Ελλαδα με ΚΑΜΑΚΙ δε βγαζεις το ξαναλεω........ .
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
Johnxxxx να πω μια γνώμη?  Έχεις φτάσει σε ένα σημείο να μιλάς σε οποιαδήποτε άγνωστη ατο δρόμο, όπως λες! Σε εμένα ,όπως και σε πολλούς που διαβάζουν τα ποστ σου (για να μην πω σε όλους), αυτό μου βγάζει έναν άνθρωπο πολύ απελπισμένο... Η κατάστασή σου έχει φτάσει στο απροχώρητο . Πήγαινε σε κανένα μπουρδέλο να ξεχαρμανιάσεις. Να ικανοποιήσεις την ανάγκη σου. Χωρίς ειρωνίες σου μιλάω. Βγάζεις ένα προφίλ πολύ λιγούρη  :( Επαναλαμβάνω χωρίς διάθεση να σε ειρωνευτώ ή να "στην πω"  :)  Από το πρωί που σηκώνεσαι ασχολείσαι με το να πιάνεις σε άγνωστες την κουβέντα . Ήμαρτον!
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Johnxxxx να πω μια γνώμη?  Έχεις φτάσει σε ένα σημείο να μιλάς σε οποιαδήποτε άγνωστη ατο δρόμο, όπως λες! Σε εμένα ,όπως και σε πολλούς που διαβάζουν τα ποστ σου (για να μην πω σε όλους), αυτό μου βγάζει έναν άνθρωπο πολύ απελπισμένο... Η κατάστασή σου έχει φτάσει στο απροχώρητο . Πήγαινε σε κανένα μπουρδέλο να ξεχαρμανιάσεις. Να ικανοποιήσεις την ανάγκη σου. Χωρίς ειρωνίες σου μιλάω. Βγάζεις ένα προφίλ πολύ λιγούρη  :( Επαναλαμβάνω χωρίς διάθεση να σε ειρωνευτώ ή να "στην πω"  :)  Από το πρωί που σηκώνεσαι ασχολείσαι με το να πιάνεις σε άγνωστες την κουβέντα . Ήμαρτον!

Άποψή σου φίλε μου, η οποία από ό,τι ο ίδιος λες, εκφράζει και αντιπροσωπεύει την άποψη που έχει σχηματιστεί στους περισσότερους ("για να μην πω σε όλους") τους "αναγνώστες"...
Επίτρεψέ μου να διαφωνώ ριζικά βεβαίως, και δεν εννοώ τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς περί "λιγούρη" και "απελπισμένου", που είναι αναφαίρετο δικαίωμά σου να πιστεύεις, εόπως και εγώ π.χ. μπορώ να χαρακτηρίζω κάποιον "μπουρδελιάρη".

Εννοώ τη γενικότερη αντιμετώπιση του φαινομένου του "καμακιού", που δυστυχώς περίμενα να  έχει μεγαλύτερη πέραση στους επισκέπτες του σάιτ. Εκτός και αν όταν λέμε "ξερό καμάκι" πιστεύουν ότι μιλάμε για χοντροκομμένο καμάκι του στιλ των βιντεοταινιών των 80s, που σήμερα μόνο γέλιο προκαλεί και νοσταλγία.

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ θα επαναλάβω. ΟΎΤΕ από το πρωί ώς το βράδυ ασχολούμαι -όπως κάνουν κάποιοι στην Αμερική- με το πόσες γυναίκες θα ρίξω ΟΥΤΕ  πιστεύω ότι συμπεριφέρομαι σαν τους ΧΙΛΙΑΔΕΣ άντρες που βλέπω κάθε μέρα -και εγώ ήμουν ανάμεσα σε αυτούς- που ξερογλείφονται και τους πέφτουν τα σάλια στη θέα κάθε λεπτού κώλου -πολλοί από τους οποίους ξεχαρμανιάζουν μετά σε μπουρδέλα.

Από τα πρώτα που έμαθα διαβάζοντας τα σχετικά, είναι να ΜΗΝ δείχνεις "Λιγούρης" ή "απελπισμένος" ΠΟΤΕ, όχι μόνο όταν κάνεις καμάκι, που σημαίνει ότι ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΥΣΕΙ ΤΗΝ "ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ" ΚΑΙ ΤΗ ΛΟΓΙΚΗ ΤΟΥ "ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ"

Και αν νομίζετε ότι το κάνω για να "πηδήξω" ή για να "κάνω σχέση", ΝΑΙ, βεβαίως, δεν περιμένω να...βρω φίλες, αλλά σημασία έχει επίσης ότι ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ.
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Περιμένουμε με αγωνία να μας πεις τι ανακάλυψες.
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Περιμένουμε με αγωνία να μας πεις τι ανακάλυψες.
Δεν έχει νόημα να μιλάμε μαζί, απλά αδιαφορώ πλέον και δεν απαντώ σε αυτά που λες στη συζήτηση για καμάκια, όποιος άλλος θέλει ας το κάνει, η ειρωνία έχει και τα όριά της...
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.594
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Δεν έχει νόημα να μιλάμε μαζί, απλά αδιαφορώ πλέον και δεν απαντώ σε αυτά που λες στη συζήτηση για καμάκια, όποιος άλλος θέλει ας το κάνει, η ειρωνία έχει και τα όριά της...

Και η γραφικότητα επίσης...
 

boidopoutsa

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.467
Like
5
Πόντοι
16
Ήδη το έχω αναφέρει 2 φορές! 29! Γιατί ρωτάς φίλε μου;
Συγγνωμη! που να διαβαζω τοσα τοπικ!!
Υποθεσα οτι εισαι πιο μικρος γιατι πιστευω οτι εισαι λιγο αγαθος και καλοπροαιρετος!
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Συγγνωμη! που να διαβαζω τοσα τοπικ!!
Υποθεσα οτι εισαι πιο μικρος γιατι πιστευω οτι εισαι λιγο αγαθος και καλοπροαιρετος!
Ευχαριστώ για το "κομπλιμέντο", το οποίο αντιπαρέρχομαι.

Εάν δεν σού αρέσει ο πληρωμένος έρωτας και έχεις εξαντλήσει τον κοινωνικό σου κύκλο, είτε 20 είτε 30 είσαι είτε παραπάνω, πρέπει να κάνεις κάτι παραπάνω για να "βρεις γκόμενα", don't you think so?

Και αν πιστεύετε, όπως λέτε, ότι το να πηδήξεις, και μόνο, μία άγνωστη για μία νύχτα, είναι κάτι πολύ απλούστερο από το "καμάκι" όπως το εννοώ τουλάχιστον εγώ, τη σήμερον ημέρα, πείτε μου πώς τα καταφέρνετε για να δοκιμάσω και εγώ, και θα σας παραδεχτώ, γιατί δεν τα έχω καταφέρει μέχρι τώρα. Ακριβώς γιατί είχα υπάρξει "αγαθός"...

Και όχι, δεν πιστεύω στην καλή προαίρεση των ανθρώπων, ίσα ίσα, αυτό προσπαθώ να αντιμετωπίσω, γι’ αυτό πιστεύω ότι το "καμάκι" είναι ένας "ύπουλος" τρόπος προσέγγισης γυναικών, που θέλει...ταλέντο και καλλιέργεια, ΚΑΘΕ ΑΛΛΟ ΠΑΡΑ ΑΓΑΘΟΣΥΝΗ.

got to go now! 
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Φίλε, συνέχισε. Οι απόψεις που ακούς δεν αντιπροσωπεύουν αναγκαστικά την πλειοψηφία αυτών που παρακολουθούν το συγκεκριμένο νήμα (τώρα πως το κατάλαβαν ότι η γνώμη τους αποτελεί πλειοψηφία δεν το γνωρίζω).

Επίσης αγνόησε τους εξυπνακήδες, δεν έχουν τίποτε το συγκεκριμένο να πουν επί του θέματος (πχ πιστεύουν ότι το ξερό καμάκι ή το καμάκι γενικά δεν περνά στις Ελληνίδες, αλλά γιατί επιμένουν να επιβάλλουν την άποψη τους αυτή σε όλους δεν το καταλαβαίνω. Το είπαν, η γνώμη τους καταγράφηκε, τι παραπάνω πρέπει να γίνει?). Είναι και αγενείς, συν τοις άλλοις.

Το να πας στο μπουρδέλο με την πρώτη δυσκολία δεν είναι λύση. Και απλά δεν την ακολουθεί η πλειοψηφία του ανδρικού πληθυσμού, εμείς οι μπουρδελιάρηδες είμαστε μειοψηφία, άρα αναγκαστικά κάποιος πρέπει να παίξει και το παιγνίδι αυτό. Τέλος, τίποτε δεν εμποδίζει να κάνεις καμάκι και να είσαι και μπουρδελιάρης ταυτόχρονα (άμα έχεις τον χρόνο).

Επί της ουσίας του θέματος, η ικανότητα να προσεγγίζεις κάποια "ξερά" στον δρόμο, στην στάση, στο τυροπιτάδικο είναι μία πρώτη και πολύ σημαντική αρετή του καμακιού. Πολύ σωστά προπονείσαι επ' αυτού, γιατί γενικά δεν είναι έμφυτο σε όλους. Αυτή η ικανότητα θα σου φανεί χρήσιμη αργότερα σε διαφορετικά περιβάλλοντα, περισσότερα "χαλαρά" και με περισσότερες ευκαιρείες (πχ μπαρ).

Όσο για τα καμάκια του παρελθόντος, μην είσαι τόσο απόλυτος. Βασικά, ήταν πάντα παιδιά λαϊκά, χωρίς ιδιαίτερα Αγγλικά ή άλλες ξένες γλώσσες και παρ' όλα αυτά είχαν πολλές επιτυχίες. Ούτε το στυλ ήταν αναγκαστικά γλοιώδες. Απόδειξη είναι ότι πάρα πολλά από τα παιδιά αυτά τα προσκαλούσαν στις χώρες τους τον χειμώνα οι κοπέλες που γνώρισαν το καλοκαίρι. Πολλοί παντρεύτηκαν και κάναν και παιδιά σε διάφορες χώρες της Ευρώπης και του κόσμου. Πολλά από τα Ελληνόπουλα 2ης γενιάς στην Σουηδία προέρχονται από τέτοιους γάμους. Απλά το φαινόμενο Greek kamaki πρέπει να το δεί κανένας στο συγκεκριμένο ιστορικό πλαίσιο της σεξουαλικής στέρησης της Ελλάδας του 60, 70 και 80 και της σεξουαλικής απελευθέρωσης στην Ευρώπη στον ίδιο χρονικό ορίζοντα.

Πολλοί θεωρούν τα πράγματα σήμερα δεδομένα, αλλά ορισμένες ελευθερίες πραγματικά κατακτήθηκαν με αγώνες. Ο δρόμος της σεξουαλικής απελευθέρωσης στην Ελλάδα πέρασε αναγκαστικά και από το φαινόμενο Greek Kamaki.

Επίσης μην πιστεύεις αυτά που λένε για την Αμερική. Καμάκι στον δρόμο δεν γίνεται γιατί η έννοια της πόλης όπως την γνωρίζουμε δεν υφίσταται. Στα downtown δεν γίνονται καμάκια, ούτε στα malls. Πολύ ευκολότερο είναι το καμάκι στα bars όπου όμως δεν χρειάζονται και ιδιαίτερες ικανότητες. Ας θυμηθούμε από που προέκυψε ο όρος one night stand.

Εν ολίγοις, συνέχισε να ποστάρεις και επί καθημερινής βάσης. Είσαι στο σωστό νήμα, όσοι δεν ενδιαφέρονται ας μην το παρακολουθούν. Και κατά την γνώμη μου είσαι στον σωστό δρόμο (μόνον μην αναφέρεις τον Ραφαηλίδη σε καμία γκόμενα, απαγορεύεται δια ροπάλου....)
 

iaswnas

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
180
Like
0
Πόντοι
1
Γενική συμβουλή.Κανε οτι σε ευχαριστεί -ειτε λεγεται να postaρεις ειτε να την πέφτεις αρκει να σε ευχαριστει η πράξη και οχι το αποτελεσμα (μη παει στο πονηρο ο νους ορισμένων).

Δευτερον.Ας σκεφτεί καποιος πωσ αντιδραει μια αγνωστη Ελληνιδα οταν την πλησιαζεις.

Αν ειναι σε τρενο λεοφορειο κτλ οπ με το που βλεπει αγνωστο κρυβει το πορτοφολι.Αν ειναι μαγκασ και βλεπεται θα σκεφτει κατα πασα πιθανοτητα χαριτομενος ο ΚΑΗΜΕΝΟΣ πως και δεν εχει βρει καμια γκομενα και την πεφτει... .Αν ειναι ακομψος τοτε...θα τον σνομπάρει η αν ειναι bitch  θα του μιλήσει απότομα.

Γενικά ο χρυσος κανονας στη ζωη ειναι οτι σου Προσφερεται απο μονο του απλόχερα γινεται αυτοματα Β ποίτητας. Σκεφτείται και απο προσωπικά παραδείγματα.. .
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom