Νέα

Τέχνη του φλέρτ... & «Ξερά Καμάκια»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 173K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Γιατί οι περισσότεροι άνδρες δεν φλερτάρουν;

  • Φοβούνται την απόρριψη

    Ψήφοι: 30 34,9%
  • Ντρέπονται και δεν ξέρουν τι να πουν

    Ψήφοι: 32 37,2%
  • Υπάρχει η λογική: " μέσω γνωστών θα βρω μια κοπέλα"

    Ψήφοι: 14 16,3%
  • Οι γυναίκες φοβούνται όσους φλερτάρουν

    Ψήφοι: 8 9,3%
  • Οι άντρες δεν ξέρουν να φλερτάρουν

    Ψήφοι: 15 17,4%
  • Συνήθως οι γυναίκες είναι αρνητικές στο φλερτ

    Ψήφοι: 33 38,4%
  • Μπορούν να φλερτάρουν μόνο οι πολύ όμορφοι άντρες.

    Ψήφοι: 4 4,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    86

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Έτσι και κάνεις πως τους ανοίγεις την πόρτα να δεις την αντίδρασή τους  :dancing:
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Γιαννάκη 4χ, συνέχισε να είσαι ο εαυτός σου και να ποστάρεις.

Χρησιμοποίησε το μυαλό σου όταν κάνεις κίνηση και μην υπακούς σε στατικούς κανόνες φτιαγμένους από κάποιον άλλο, σε κάποια άλλη ισως χώρα.

Και να είσαι ο εαυτός σου (το ξαναλέω, ειναι σημαντικό)
 

akis35

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2006
Μηνύματα
128
Like
2
Πόντοι
1
Χο χο χο εδω εχει πλακα :2funny:
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
Θα σας πω ένα σημερινό ΞΕΡΟ καμάκι.. Δίπλα από το σπίτι μου υπάρχει ένα τυροπιτάδικο.. Εκεί δουλεύουν κάτι μωράκια 18-23..Μέτριες,όχι κάτι συγκλονιστικό..
Σκάει ο greek lover και αρχίζει τα κομπλιμέντα.. Να σημειώσω ότι αυτές γουστάρουν κομπλιμέντο και το επιδιώκουν από ΟΛΟΥΣ.. Αρχίζει αυτός ΤΙ ΜΑΤΙΑ, ΤΙ ΚΩΛΟΣ ,ΤΙ ΑΓΓΕΛΟΣ, ΤΙ ΝΕΡΑΙΔΑ κλπ
Λες και ήταν κάντιτ κάμερα, σκάει μύτη ο αρραβωνιαστικός της δεχόμενης του καμακιού..
Του λέει όμορφα: Φίλε καλά τα λες αλλά είναι η αρραβωνιαστικιά μου, σε παρακαλώ άσε μας ήσυχους ..
Και να αρχίζει ο Mr ΞΕΡΟ καμάκι τα ‘θα σου γαμήσω το μουνί της μάνας σου καριόλη που θα τολμήσεις να μου πεις εμένα έτσι κλπ’(να σημειώσω ο αρραβωνιαστικός ήταν ένας ΚΥΡΙΟΣ με κουστουμάκι κλπ μετά την δουλεία κ ο Mr ΞΕΡΟ καμάκι μπογιατζής-φαινόταν από τα ρούχα που ήταν βαμμένα με μπογιές-)
Του λέει ο άλλος: ‘Σε παρακαλώ άνθρωπε μου ,άσε μας ήσυχους’ και πριν προλάβει να τελειώσει ο άνθρωπος, γυρνάει ο Mr ΞΕΡΟ καμάκι και του τραβάει 2 μπουκέτα και τον ρίχνει με αίματα ΞΕΡΟ..
Και όλα αυτά : ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΡΙΟΛΑ ΠΟΥ ΦΛΕΡΤΑΡΕΙ ΜΕ ΟΛΟΥΣ και την έχω δει να παίρνει τσιμπούκια ή να μαλακίζει άτομα μέσα σε φορτηγά..
Στενοχωρήθηκα γι’ αυτό το παιδί, γιατί έβαλα τον εαυτό μου στην θέση του, πράγμα που θα έπρεπε να κάνει ο Mr ΞΕΡΟ καμάκι.. Φανταστείτε πως θα νιώθει απόψε το βράδυ αυτό το παιδί και πως αυτή η καριόλα..
Κάντε ΞΕΡΑ ΚΑΜΑΚΙΑ μάγκες αλλά ΟΧΙ σε κοπέλες άλλων.. Μην βγάζουμε τα ματάκια μας μόνοι μας.. Θα μου πείτε που να το ξέρετε.. Έλα ντε..

Υ.Γ. μην ρωτήσει κανένας που είναι αυτό το μαγαζί, σιγά μην πω που μένω :P
 

Επισκέπτης
α ρε που είναι οι παλιές καλές εποχές κάναμε το καμάκι μας μαμάγαμε βγάζαμε και χαρτζιλίκι από τις ταβέρνες της Πλάκας που στέλναμε το γκρουπ που συμμετείχαν οι λεγάμενες. 
 

Επισκέπτης
Θα σας πω ένα σημερινό ΞΕΡΟ καμάκι.. Δίπλα από το σπίτι μου υπάρχει ένα τυροπιτάδικο.. Εκεί δουλεύουν κάτι μωράκια 18-23..Μέτριες,όχι κάτι συγκλονιστικό..
Σκάει ο greek lover και αρχίζει τα κομπλιμέντα.. Να σημειώσω ότι αυτές γουστάρουν κομπλιμέντο και το επιδιώκουν από ΟΛΟΥΣ.. Αρχίζει αυτός ΤΙ ΜΑΤΙΑ, ΤΙ ΚΩΛΟΣ ,ΤΙ ΑΓΓΕΛΟΣ, ΤΙ ΝΕΡΑΙΔΑ κλπ
Λες και ήταν κάντιτ κάμερα, σκάει μύτη ο αρραβωνιαστικός της δεχόμενης του καμακιού..
Του λέει όμορφα: Φίλε καλά τα λες αλλά είναι η αρραβωνιαστικιά μου, σε παρακαλώ άσε μας ήσυχους ..
Και να αρχίζει ο Mr ΞΕΡΟ καμάκι τα ‘θα σου γαμήσω το μουνί της μάνας σου καριόλη που θα τολμήσεις να μου πεις εμένα έτσι κλπ’(να σημειώσω ο αρραβωνιαστικός ήταν ένας ΚΥΡΙΟΣ με κουστουμάκι κλπ μετά την δουλεία κ ο Mr ΞΕΡΟ καμάκι μπογιατζής-φαινόταν από τα ρούχα που ήταν βαμμένα με μπογιές-)
Του λέει ο άλλος: ‘Σε παρακαλώ άνθρωπε μου ,άσε μας ήσυχους’ και πριν προλάβει να τελειώσει ο άνθρωπος, γυρνάει ο Mr ΞΕΡΟ καμάκι και του τραβάει 2 μπουκέτα και τον ρίχνει με αίματα ΞΕΡΟ..
Και όλα αυτά : ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΡΙΟΛΑ ΠΟΥ ΦΛΕΡΤΑΡΕΙ ΜΕ ΟΛΟΥΣ και την έχω δει να παίρνει τσιμπούκια ή να μαλακίζει άτομα μέσα σε φορτηγά..
Στενοχωρήθηκα γι’ αυτό το παιδί, γιατί έβαλα τον εαυτό μου στην θέση του, πράγμα που θα έπρεπε να κάνει ο Mr ΞΕΡΟ καμάκι.. Φανταστείτε πως θα νιώθει απόψε το βράδυ αυτό το παιδί και πως αυτή η καριόλα..
Κάντε ΞΕΡΑ ΚΑΜΑΚΙΑ μάγκες αλλά ΟΧΙ σε κοπέλες άλλων.. Μην βγάζουμε τα ματάκια μας μόνοι μας.. Θα μου πείτε που να το ξέρετε.. Έλα ντε..

Υ.Γ. μην ρωτήσει κανένας που είναι αυτό το μαγαζί, σιγά μην πω που μένω :P
μοναχοφάη το θέλεις για πάρτι σου το τυροπιτάδικο.
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Το λαικό παιδί, ο κουστουμαρισμένος κύριος , η απλή κοπέλα. Αξιοθρήνητοι και οι 3 πρωταγωνιστές.
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Καλησπέρα σε όλους,

ευχαριστώ ιδιαίτερα τους φίλους Βολταίρο και Enforcer για την ενθάρρυνση που μού δίνουν, και θα προσπαθώ να ποστάρω και στη διάρκεια των διακοπών -φεύγω αύριο- όσο συχνότερα μπορώ  :)

Βεβαίως, πάνω απ’ όλα θα προσπαθήσω να συνεχίσω την εν ψυχρώ (μού αρέσει καλύτερα από το "ξερό" αυτή η λέξη) προσέγγιση γυναικών και στην αθάνατη ελληνική επαρχία, δίνοντας ιδιαίτερη έμφαση στις τουρίστριες πλέον, αφού από αυτές βρίθει το νησί που θα πάω, από όπου κατάγομαι, και στο οποίο θα μένω στο ίδιο σπίτι δυστυχώς με την υπόλοιπη οικογένειά μου... >:(

Ημερήσια ενημερωση σήμερα δεν έχει, αφού λόγω εκκρεμοτήτων έτρεχα σαν τρελός όλη μέρα. Ωστόσο, έκανα αρκετό "παιχνίδι" με τα μάτια, που είναι βεβαίως μόνο ο φτωχός συγγενής του πραγματικού καμακιού...

Αύριο στο πλοίο θα επιδιώξω να κάνω "ξερό" αν δεν είμαι πολύ κουρασμένος. Πρέπει να μην διακόψω την εξάσκηση!

Συγγνώμη αν είχε πολύ προσωπικό ύφος αυτό το post!
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Πάντως, αυτό που είπα για το παιχνίδι με τα μάτια, μού δίνει αφορμή να προσκαλέσω σε συζήτηση για συγκεκριμένες πτυχές του καμακιού, ώστε να δούμε αν μπορούμε να βγάλουμε με τη συζήτηση κάποια συμπεράσματα, αφού το topic έχει καταντήσει αμιγώς θεωρητικό...

Λοιπόν, το κοίταγμα, και μάλιστα το έντονο (κοινώς "κάρφωμα"), θεωρείται από τους σημαντικότερους δείκτες ενδιαφέροντος (indicators of interest), από την οπτική γωνία του άντρα ο οποίος το δέχεται από μία γυναίκα. Είναι η πιο εμφανής εκδήλωση της γλώσσας του σώματος. Βεβαίως, έχω την τάση να αμφιβάλλω για το κατά πόσο υποδηλώνει πραγματικό ερωτικό ενδιαφέρον ή σημαίνει πολλές φορές ότι η γυναίκα ψάχνεται και η ίδια για να εξακριβώσει αν τής αρέσει ο άντρας που έχει απέναντί της (αυτή την εξήγηση την έχω διαβάσει σε κάποιον μετρ..) Την έχω πατήσει κάποιες φορές με το κάρφωμα, γι’ αυτό μιλάω μετά λόγου γνώσεως. Θέλει πολλή διορατικότητα να καταλάβεις ΤΙ σημαίνει πραγματικά το κάρφωμα, εάν δεν είναι συνεχές, που σπάνια θα είναι.

Από την οπτική γωνία του άντρα ο οποίος "καρφώνει"  ;) μια γυναίκα, είναι ενδιαφέρουσα η άποψη που κάνει λόγο για τη σημασία του έντονου καρφώματος, και μάλιστα μέχρι το σημείο να ΑΝΑΓΚΑΣΕΙ τη γυναίκα να χαμηλώσει ΠΡΩΤΗ αυτή το βλέμμα που  έχει διασταυρωθεί με το δικό του...Το τελευταίο είναι κομματάκι δύσκολο και μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα σε λίγες περιπτώσεις, αλλά αναγνωρίζω ότι σημαίνει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ επιβολή της θέλησης του άντρα...

Επίσης, σημαντικό λένε ότι είναι το ΣΧΕΔΟΝ αδιάλειπτο κάρφωμα, με "απλανές" βλέμμα, σαν να τη διαπερνάει  ;) τη γυναίκα ο άντρας που τής μιλάει ή το αντίστροφο.

Τι λέτε, ποια είναι τα ποσοστά επιτυχίας καμακιού του οποίου προηγήθηκε έντονο κάρφωμα, αμοιβαίο, αλλά βέβαια και μονομερές, από την πλευρά του άντρα, ο οποίος κοιτάζε έντονα μια γυναίκα,ώσπου να την αναγκάσει να τον προσέξει;
 

SNIFsnif

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2007
Μηνύματα
164
Like
2
Πόντοι
1
Φιλικές προτάσεις, εμπειρικά εφαρμοσμένες.

Από τις τουρίστριες προτιμάτε να χτυπάτε όσες είναι άσπρες-άσπρες σαν το γάλα (είναι φρέσκιες και δεν έχουν προλάβει να γνωρίσει κόσμο κι άλλο που δεν θέλουν - εκμεταλλευτείτε το για να είστε παρών την κατάλληλη στιγμή, όταν τις πιάσουν οι καυλίτσες, αλλιώς θα το εκμεταλλευτεί κάποιος άλλος).

Καμακώστε αδιστάκτως, δίχως να σας νοιάζει το αποτέλεσμα και δίχως να νομίζετε ότι είναι κάτι το ξεχωριστό αυτό που κάνετε. Σαν να ανάβετε τσιγάρο. Όταν σας κόφτει το αποτέλεσμα, κάπως το διαισθάνονται και ξενερώνουν.

Επίσης, ασχέτως αποτελέσματος, με το που στρίψετε τη γωνία του δρόμου, ξεχάστε το προηγούμενο καμάκι (σαν να μην έγινε) και βουρ στο επόμενο.

Το ξερό καμάκι (δλδ το καμάκι που ξεκινάτε εσείς, χωρίς να σας έχουν δώσει σημάδια πχ με τα μάτια) είναι ένα σπορ που δέκα καμακώνεις, μία γαμείς. Οπότε, μη μασάτε αν ακούτε όχι. Δεν πάτε να κάνετε τον Τζέιμς Μποντ, πάτε να κάνετε τον Γκουσγκούνη. Οπότε, τα "όχι" πρέπει να τα διαγράφετε αμέσως από τη μνήμη. Πάτε για να γαμήσετε, όχι για να νιώσετε και καλά ο γόης.

Όταν πηδήξετε την πρώτη, μη βολευτείτε. Είναι παγίδα. Στο καπάκι βουρ και για άλλες. Οι γυναίκες έχουν έναν μαγικό τρόπο να οσφραίνονται αν γαμείτε άλλη και τότε είναι που σας θέλουν πιο εύκολα.

Φροντίστε να μη σας βλέπουν οι ντόπιες, όταν καμακώνετε, ειδικά αν αποτύχετε. Σας βγαίνει η φήμη του πεφτουλα και πέφτουν οι μετοχές σας.

Αντίθετα, επιδιώξτε να σας βλέπουν με τις γκόμενες που βγάζετε, ειδικά αν είναι πολύ όμορφες. Αυτό ανεβάζει τις μετοχές σας και είναι πολύ πιο εύκολο να πηδήξετε κι άλλες.

Στην αρχή μιας προσέγγισης βγάλτε τελείως το σεξ από το μυαλό σας, για να μη βγει στη γλώσσα του σώματος. Όμως, αν καμακωθεί το ψαράκι, τότε στη συνέχεια του μπίρι μπίρι βάλτε οπωσδήποτε το σεξ, αλλά προοδευτικά, μέχρι να μουλιάσει η αλληλεπίδρασή σας με σεξ. Σαν την υγρασία που αρχικά είναι αόρατη, αλλά σιγά σιγά εμποτίζει ολόκληρο τον τοίχο. Η λέξη-κλειδί είναι ΥΠΟΥΛΑ.
Δεν πρέπει να είστε εσείς ο σεξυ. Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ πρέπει να είναι σεξυ. Εσείς φροντίστε απλά να είστε παρών και διαθέσιμος, όταν την πιάσουν οι καυλίτσες.

Το ζήτημα δεν είναι να την "πείσετε" να σας κάτσει, αλλά να την φτάσετε στο σημείο, που από μόνη της θα παλεύει για να σας κάτσει. Η φράση-κλειδί είναι ΚΥΡΙΟΣ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΤΥΧΟΣ. Κύριος σε όσα λέτε, πρόστυχος στο κλίμα που δημιουργείτε.

Μην σας πιάσουν το συναισθηματικά, αν δεν θέλετε να σας χορέψουν στο ταψί οι δεσποινίδες.

Καλές διακοπές και καλά μουνιά στον πούτσο σας.
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.482
Like
11
Πόντοι
166
Μπράβο snif καλά τα λες (ελπίζω να μη τα διάβασες από κανένα εγχειρίδιο :2funny: :2funny: :2funny:).
Γενικώς δεν πιστεύω σε τέτοιου είδους οδηγίες ή το έχεις ή δεν το έχεις, αλλά αυτά είναι σωστά
 

SNIFsnif

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2007
Μηνύματα
164
Like
2
Πόντοι
1
Πάντως, αυτό που είπα για το παιχνίδι με τα μάτια, μού δίνει αφορμή να προσκαλέσω σε συζήτηση για συγκεκριμένες πτυχές του καμακιού, ώστε να δούμε αν μπορούμε να βγάλουμε με τη συζήτηση κάποια συμπεράσματα, αφού το topic έχει καταντήσει αμιγώς θεωρητικό...

Λοιπόν, το κοίταγμα, και μάλιστα το έντονο (κοινώς "κάρφωμα"), θεωρείται από τους σημαντικότερους δείκτες ενδιαφέροντος (indicators of interest), από την οπτική γωνία του άντρα ο οποίος το δέχεται από μία γυναίκα. Είναι η πιο εμφανής εκδήλωση της γλώσσας του σώματος. Βεβαίως, έχω την τάση να αμφιβάλλω για το κατά πόσο υποδηλώνει πραγματικό ερωτικό ενδιαφέρον ή σημαίνει πολλές φορές ότι η γυναίκα ψάχνεται και η ίδια για να εξακριβώσει αν τής αρέσει ο άντρας που έχει απέναντί της (αυτή την εξήγηση την έχω διαβάσει σε κάποιον μετρ..) Την έχω πατήσει κάποιες φορές με το κάρφωμα, γι’ αυτό μιλάω μετά λόγου γνώσεως. Θέλει πολλή διορατικότητα να καταλάβεις ΤΙ σημαίνει πραγματικά το κάρφωμα, εάν δεν είναι συνεχές, που σπάνια θα είναι.

Από την οπτική γωνία του άντρα ο οποίος "καρφώνει"  ;) μια γυναίκα, είναι ενδιαφέρουσα η άποψη που κάνει λόγο για τη σημασία του έντονου καρφώματος, και μάλιστα μέχρι το σημείο να ΑΝΑΓΚΑΣΕΙ τη γυναίκα να χαμηλώσει ΠΡΩΤΗ αυτή το βλέμμα που  έχει διασταυρωθεί με το δικό του...Το τελευταίο είναι κομματάκι δύσκολο και μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα σε λίγες περιπτώσεις, αλλά αναγνωρίζω ότι σημαίνει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ επιβολή της θέλησης του άντρα...

Επίσης, σημαντικό λένε ότι είναι το ΣΧΕΔΟΝ αδιάλειπτο κάρφωμα, με "απλανές" βλέμμα, σαν να τη διαπερνάει  ;) τη γυναίκα ο άντρας που τής μιλάει ή το αντίστροφο.

Τι λέτε, ποια είναι τα ποσοστά επιτυχίας καμακιού του οποίου προηγήθηκε έντονο κάρφωμα, αμοιβαίο, αλλά βέβαια και μονομερές, από την πλευρά του άντρα, ο οποίος κοιτάζε έντονα μια γυναίκα,ώσπου να την αναγκάσει να τον προσέξει;


Όταν η γκόμενα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ενδιαφέρεται. τότε σας κοζάρει με την περιφερειακή όραση, κοιτώντας πλαγίως ή γενικά προς την κατεύθυνσή σας (ούτε εγώ το ήξερα αυτό, γυναίκες μου το είπαν και μετά πρόσεχα και διαπίστωσα ότι ισχύει σχεδόν πάντα). Δεν σας καρφώνει. Πριν εσείς να το καταλάβετε (ή τουλάχιστον έτσι νομίζει).

Όταν σας καρφώνει χύμα, τότε σας προσκαλεί.

Εδώ τώρα είναι λίγο δίκοπο μαχαίρι.
Ναι μεν σας προσκαλεί, αλλά για ποιο πράγμα σας προσκαλεί;
Μπορεί πραγματικά να σας θέλει (αν και συνήθως αν σας θέλει τόσο, θα φροντίσει να βρεθεί "τυχαία" δίπλα σας ή κοντά σας, πχ για να πάρει ένα ποτό ή για να πάει τουαλέττα).
Αλλά μπορεί απλά να θέλει να της την πεσετε, για να νιώσει ότι μετράει.
Αποφασίζετε και πράττετε.

Το καμάκι είναι πολύυυ σπάνιο να πετύχει αν δεν έχει προηγηθεί αμοιβαίο κάρφωμα. Πρέπει να είστε α) πολύυυ καλός β) πολύυυ τυχερός και επίσης πρέπει εκείνη γ)να σας γουστάρει πολύ και δ) να θέλει να γαμηθεί.

Δεν είναι εντελώς αδύνατο, αλλά΄είναι πολύ δύσκολο, γιατί η άλλη ξαφνιάζεται και κλείνεται αμυντικά. Είναι μακράν ευκολότερο, άρα και προτιμότερο να έχει προηγηθεί και λίγο παιχνίδι με τα μάτια. Και στο μικρό χρονικό διάστημα που σας κόβει πλαγίως, θα ήταν τέλειο να έχετε φροντίσει να δώσετε ΜΕ ΦΥΣΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΜΕΤΡΟ την εικόνα ενός τύπου κοινωνικού, που περνάει καλά, ξέρει ανθρώπους-κλειδιά στον χώρο (πχ μπάρμαν ή ντι-τζέι σε μαγαζί) και να ανταλλάξετε τουλάχιστον μια κουβέντα με μια άλλη κοπέλα (έστω και γκαρσόνα ή μπαργούμαν) κάνοντάς την να γελάσει. Οπότε, χωρίς να χρειαστεί να πείτε τπτ, η γκόμενα-στόχος έχει ήδη συμπεράνει (βλακωδώς βέβαια, αλλά ποιος νοιάζεται) ότι είστε κάποιος με καλή θέση στην "αγέλη".
 

SNIFsnif

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2007
Μηνύματα
164
Like
2
Πόντοι
1
Μπράβο snif καλά τα λες (ελπίζω να μη τα διάβασες από κανένα εγχειρίδιο :2funny: :2funny: :2funny:).
Γενικώς δεν πιστεύω σε τέτοιου είδους οδηγίες ή το έχεις ή δεν το έχεις, αλλά αυτά είναι σωστά


Μακάρι να είχα εγχειρίδια.
Σοβαρά, δεν τα υποτιμώ αυτά τα πράγματα, αρκεί να τα δω να εφαρμόζονται στην πράξη - και σε αυτή τη φάση απλά βαριέμαι να κάτσω να τα διαβάσω. Στο κάτω κάτω, κάποτε κορόιδευα και τις τεχνικές πωλήσεων ή της διαφήμισης, μέχρι που είδα ότι είναι ΠΟΛΥ αποτελεσματικές. Γιατί όχι και οι τεχνικές καμακιού;

Δυστυχώς όμως, όταν βγήκα στο κουρμπέτι, δεν είχα ίντερνετ.
Οπότε πήγαινα στα τυφλά.
Βλέποντας, παθαίνοντας και μαθαίνοντας.
Ξέρετε πόσες χυλόπιτες είχα φάει πριν καταλήξω σε αυτά;
Ουουουου!!!!
Αφήστε που κάποια τρικάκια (όπως πχ το πέσιμο σε άσπρες-άσπρες τουρίστριες) μου τα έμαθαν άλλοι μεγαλύτεροι.
Όλοι έχουμε δασκάλους. Εγώ είχα δύο.
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.482
Like
11
Πόντοι
166
Είναι σωστά όλα αυτά και μέσα από τη ζωή  :2funny:
Και οι τεχνικές HR βοηθούν, απλά η όλη φάση είναι πιο fun
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.482
Like
11
Πόντοι
166
Τα σήριαλ του Φώσκολου και οι ταινείες του είναι ότι πιο μεταμοντέρνο kitch έχει να προσφέρει η ελληνική κουλτούρα (μετά το je t' aime)
Human Resources (management)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom