Νέα

Τέχνη του φλέρτ... & «Ξερά Καμάκια»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 173K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Γιατί οι περισσότεροι άνδρες δεν φλερτάρουν;

  • Φοβούνται την απόρριψη

    Ψήφοι: 30 34,9%
  • Ντρέπονται και δεν ξέρουν τι να πουν

    Ψήφοι: 32 37,2%
  • Υπάρχει η λογική: " μέσω γνωστών θα βρω μια κοπέλα"

    Ψήφοι: 14 16,3%
  • Οι γυναίκες φοβούνται όσους φλερτάρουν

    Ψήφοι: 8 9,3%
  • Οι άντρες δεν ξέρουν να φλερτάρουν

    Ψήφοι: 15 17,4%
  • Συνήθως οι γυναίκες είναι αρνητικές στο φλερτ

    Ψήφοι: 33 38,4%
  • Μπορούν να φλερτάρουν μόνο οι πολύ όμορφοι άντρες.

    Ψήφοι: 4 4,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    86

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
σωστος κ πολυ διαβασμένος ο Todok
 

SNIFsnif

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2007
Μηνύματα
164
Like
2
Πόντοι
1
η υπέρτατη ηδονή είναι να σου κάνουν καμάκι, απλά, εύκολα και στεγνά...!


Χεχεχε.. αυτό είναι γαμάτο.
Αλλά, προσωπικά, για να μην κάνω και τον σπουδαίο, έχει τύχει πριν από 2-3 χρόνια να μου κάνει στεγνό κι ασάλιωτο καμάκι γκόμενα (και ήταν και ωραία, πανάθεμά με) στη Σκουφά έξω από το Tribeca και ομολογώ ότι πάγωσα. Μού ρθε ξαφνικό. Ψέλλισα ένα "ευχαριστώ" και δεν το συνέχισα. Ακόμα με μουντζώνω.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Χεχεχε.. αυτό είναι γαμάτο.
Αλλά, προσωπικά, για να μην κάνω και τον σπουδαίο, έχει τύχει πριν από 2-3 χρόνια να μου κάνει στεγνό κι ασάλιωτο καμάκι γκόμενα (και ήταν και ωραία, πανάθεμά με) στη Σκουφά έξω από το Tribeca και ομολογώ ότι πάγωσα. Μού ρθε ξαφνικό. Ψέλλισα ένα "ευχαριστώ" και δεν το συνέχισα. Ακόμα με μουντζώνω.

Χα, χα τι μου θύμισες.
Πριν από χρόνια είχαμε πάει με μία παρέα με φίλους και φίλες στην Μύκονο. Εκεί γνωριστήκαμε με 2 Ελληνίδες ξέμπαρκες οι οποίες κόλλησαν στην παρέα. Αξιόλογες περιπτώσεις και οι δύο. Εγώ εκείνη την εποχή ήμουνα σε μία ιδιαίτερη κατάσταση και το θέμα δεν με απασχολούσε καθόλου, μιλούσα μαζί τους αλλά δεν τις πρόσεχα ιδιαίτερα. Τελείως ζεν.

Τέλος πάντων, γίναμε όλοι μια παρέα, βγαίναμε όλοι μαζί, τα γνωστά, μέχρις ότου ένα βράδυ στα Άστρα μετά από γενναίο ξενύχτι με πλησιάζει η μία και μου λέει (ήταν μπροστά και 2 κολλητοί):
"Μα, Βολταίρε, σου την πέφτω".

Κόκκαλο εγω, "Ποιός, ποιόν, εμένα εννοείς;" (γύρισα να δω αν υπήρχε κάποιος άλλος πίσω μου, ο κολλητός με έσπρωχνε, μου έριχνε αγκωνιές και μέσα στον θόρυβο έλεγε όρμα βρε μαλάκα).
Τελικά το κατάλαβα, την πείρα και φύγαμε, συνεχίστηκε η φάση στην Αθήνα για κανένα 3μήνο και μετά έσβησε γιατί θυμήθηκε ότι είχε γκόμενο.

Η φράση "Μα σου την πέφτω" έχει μείνει ιστορική στην παρέα και όποτε ξανασυναντιόμαστε μετά από τόσα χρόνια το δούλεμα επαναλάμβανεται και η σφαλιάρα πέφτει σύννεφο.
 

SNIFsnif

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2007
Μηνύματα
164
Like
2
Πόντοι
1
Ε, αφού το φιρφιρικώσατε το κορίτσι, ούτε γάτα ούτε ζημιά! Τέλος καλό όλα καλά!
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Oι γυναίκες μπορεί να ψοφάνε για γαμήσι αλλά μαθαίνουν από νωρίς να το παίζουν δύσκολες ώστε μαζί με το γαμήσι να αποκομίσουν και άλλα οφέλη (που βασικά όφελος για αυτές είναι η ικανοποιηση της αυταρέσκειάς τους).

Αυτό το παρατηρεί κανείς εύκολα σε ηλικίες που μόλις τελείωσαν το σχολείο, πώς δηλαδή τα γκομενάκια εκπαιδεύονται -και επαίρονται η μία στην άλλη- να ρίχνουν χυλόπιτες ακόμα και σε εμφανίσιμα παλληκάρια, που φυσιολογικά δε θα έπρεπε ούτε να τις φτύνουν...Εδώ, σ' αυτές κατά τη γνώμη μου ηλικίες και πρωτόβγαλτες συμπεριφορές, εκδηλώνεται η διαφορά σε ωριμότητα (???) των δύο φύλων...εννοώ ότι τη στιγμή όπου τα αγόρια κάνουν τα πρώτα τους βήματα ως κυνηγοί, όντας απονήρευτοι, τα κορίτσια της ηλικίας τους είναι 5-6 χρόνια "μπροστά", απορίπτοντάς τους ως παρουσίες και κοιτώντας τί μλούρη μπορούν να πουλήσουν τα παλληκάρια και με τί ρόδα μπορούν να τις κυκλοφορήσουν...Όμως μέχρις εδώ, καθώς με την είσοδο σε κάποια σχολή ή στον εργασιακό στίβο, και καθώς τα αγοράκια γίνονται πιο "υποψιασμένα"  η προσγείωση συνήθως είναι ανώμαλη, και η αγαμία χτυπάει καμπανάκια και κουδούνες  :rockon:
 

SNIFsnif

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2007
Μηνύματα
164
Like
2
Πόντοι
1
Αυτό το παρατηρεί κανείς εύκολα σε ηλικίες που μόλις τελείωσαν το σχολείο, πώς δηλαδή τα γκομενάκια εκπαιδεύονται -και επαίρονται η μία στην άλλη- να ρίχνουν χυλόπιτες ακόμα και σε εμφανίσιμα παλληκάρια, που φυσιολογικά δε θα έπρεπε ούτε να τις φτύνουν...Εδώ, σ' αυτές κατά τη γνώμη μου ηλικίες και πρωτόβγαλτες συμπεριφορές, εκδηλώνεται η διαφορά σε ωριμότητα (???) των δύο φύλων...εννοώ ότι τη στιγμή όπου τα αγόρια κάνουν τα πρώτα τους βήματα ως κυνηγοί, όντας απονήρευτοι, τα κορίτσια της ηλικίας τους είναι 5-6 χρόνια "μπροστά", απορίπτοντάς τους ως παρουσίες και κοιτώντας τί μλούρη μπορούν να πουλήσουν τα παλληκάρια και με τί ρόδα μπορούν να τις κυκλοφορήσουν...Όμως μέχρις εδώ, καθώς με την είσοδο σε κάποια σχολή ή στον εργασιακό στίβο, και καθώς τα αγοράκια γίνονται πιο "υποψιασμένα"  η προσγείωση συνήθως είναι ανώμαλη, και η αγαμία χτυπάει καμπανάκια και κουδούνες  :rockon:


ΕΜ, γι' αυτό η αλάνθαστη συνταγή, που κάθε 18χρονος πρέπει να μαθαίνει όταν τελειώνει το σχολείο, είναι:

Άμα είσαι μεταξύ 18 και 28, μη χάνεις την ώρα σου με συνομήλικες, που σου σπάνε τα αρχίδια.
Χτύπα κυρίως γυναίκες από 28 μέχρι 40 (ή και 45).
Σε αυτές οι ηλικίες, ακόμα και οι καλύτερες γκόμενες σου κάθονται εύκολα, δεν σου σπάνε τα αρχίδια με σχέσεις, σου κάνουν πολύ καλύτερα γαμήσια, λένε χαρωπά ναι στα βίτσια και στις παρτούζες και κάνουν και τον σταυρό τους που τις διάλεξες εσύ ο νέος τεκνός.

Τις μικρούλες άστες καβάντζα για όταν τριανταρίσεις κι αρχίσουν οι μεγάλες να σε βλέπουν σαν γαμπρό.
Τότε, έχεις πια την κοινωνική και οικονομική άνεση (ή, έστω την ΕΠΙΦΑΣΗ της άνεσης) που σου επιτρέπει να χτυπήσεις εύκολα και γρήγορα τα τρυφερούδια 18-26 που σε βλέπουν σαν "θεό της εμπειρίας και της ωριμότητας".
 

SUPERBUS

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2007
Μηνύματα
35
Like
2
Πόντοι
0
Τι λε ρε!!! Πω πω!!Εχω παγώσει, τι φοβερή, συσσωρευμένη εμπειρία είναι
αυτή!!Ισοδυναμία τουλάχιστον 5 διδακτορικών. Είναι αυτό που λέμε:
ΓΑΜΙΖΕΤΑ!!
 

SNIFsnif

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2007
Μηνύματα
164
Like
2
Πόντοι
1
Τι λε ρε!!! Πω πω!!Εχω παγώσει, τι φοβερή, συσσωρευμένη εμπειρία είναι
αυτή!!Ισοδυναμία τουλάχιστον 5 διδακτορικών. Είναι αυτό που λέμε:
ΓΑΜΙΖΕΤΑ!!


Ο καθένας μιλάει για αυτά που έχει ζήσει.
Εγώ αυτό έζησα με τις εκ γενετής γυναίκες, αυτό καταθέτω.

Εσύ, πχ σίγουρα έχεις να καταθέσεις πολλά στο θέμα των τρανσέξουαλ με μεγάλα προσόντα για όποιον ενδιαφέρεται. Σεβαστό.

 

SUPERBUS

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2007
Μηνύματα
35
Like
2
Πόντοι
0
ΟΚ, αλλά αυτά που είπες είναι τόσο στερεότυπα και χιλιοειπωμένα που
καταντάνε βαρετά μέχρι θανάτου. Χωρίς παρεξήγηση.
 

SNIFsnif

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2007
Μηνύματα
164
Like
2
Πόντοι
1
ΟΚ, αλλά αυτά που είπες είναι τόσο στερεότυπα και χιλιοειπωμένα που
καταντάνε βαρετά μέχρι θανάτου. Χωρίς παρεξήγηση.


Ώπα, σε αυτό πάω πάσο και έχεις δίκιο.

Αλλά, το θέμα είναι ότι παρόλο που είναι όντως στερεότυπα, και πάλι δεν εφαρμόζονται, με αποτέλεσμα να βλέπεις πολλούς πιτσιρικάδες να περιορίζονται στις συνομήλικες και τελικά να μένουν με τον πούτσο στο χέρι, ενώ θα μπορούσαν να καλογαμάνε.
 

SUPERBUS

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2007
Μηνύματα
35
Like
2
Πόντοι
0
Σωστός ο παίχτης.
Επί της ουσίας δεν έχεις  και πολύ άδικο.
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
μαγκες αν η γκομενα ειναι ΑΚΟΜΠΛΕΞΑΡΙΣΤΗ και σε γουσταρει ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ακομα και μια μαλακια του στυλ ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟ ΝΕΡΟ θα την κανει να σκεφτει 'ΠΩΠΩ ΕΝΑΣ ΜΑΓΚΑΣ,ΤΙ ΕΙΠΕ Ο ΘΕΟΣ' ετσι σκεφτονται οι γκομενες..Αν με την πρωτη επαφη,ματια ΔΕΝ ΤΗΣ ΚΑΝΕΙΣ , ακόμα και την ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΣΟΦΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ να της πεις,θα σε κλάσει επι τόπου κ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ..
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
ΕΠΙΤΥΧΙΑ σήμερα στο "ξερό" αλλά... από την ανάποδη!
              ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΠΕΣΕ Η ΓΚΟΜΕΝΑ !!!
Ετυχε να καθόμαστε δίπλα-δίπλα στο μετρό, η διαδρομή ήταν μεγάλη οπότε κι έβγαλα το smartphone για να περάσει η ώρα... και ξαφνικά η γκόμενα μου πετάει ένα "πολυ ωραίο κινητό! θέλω κι εγώ να πάρω κάτι ανάλογο, αλλά φοβάμαι ότι θα είναι πολύ δύσκολο στο χειρισμό κλπ" ε... πιάσαμε την κουβέντα, της έδειξα κ πως λειτουργούσε... για να μην τα πολυλογώ ανταλλάξαμε τηλέφωνα, μιλήσαμε πριν από λίγο και το βράδυ έχουμε ραντεβού...
θα ενημερώσω για τις εξελίξεις αύριο!
 

Xartinos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2006
Μηνύματα
456
Like
1
Πόντοι
1
Με την εμπειρία που διαθέτει o Duracell, του δίνω ποσοστό 80% να την φάει από το πρώτο βράδυ.
Duracell μη με παρεξηγήσεις που σου έδωσα τόσο μικρό ποσοστό άλλα αν έβαζα 99.9 % ,θα με έλεγαν υπερβολικό.
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
Με την εμπειρία που διαθέτει o Duracell, του δίνω ποσοστό 80% να την φάει από το πρώτο βράδυ.
Duracell μη με παρεξηγήσεις που σου έδωσα τόσο μικρό ποσοστό άλλα αν έβαζα 99.9 % ,θα με έλεγαν υπερβολικό.

Σ' ευχαριστώ φίλε Χάρτινε... αλλά όπως γνωρίζεις πολύ κα-υ-λά το θέμα δεν είναι το ποσοστό, αλλά το αποτέλεσμα! :dancing:
Πιστεύω κι εγώ ότι η φάση θα έχει "αίσιο" τέλος αλλά θα σας ενημερώσω σχετικά αύριο...
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Προσοχή μόνο μη στείλεις πάλι φωτογραφίες της και τρομάξουμε.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
ΕΠΙΤΥΧΙΑ σήμερα στο "ξερό" αλλά... από την ανάποδη!
               ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΠΕΣΕ Η ΓΚΟΜΕΝΑ !!!
Ετυχε να καθόμαστε δίπλα-δίπλα στο μετρό, η διαδρομή ήταν μεγάλη οπότε κι έβγαλα το smartphone για να περάσει η ώρα...

Κύτα ρε εσύ, και εγώ που κυκλοφορώ και μοστράρω το Mio με το GPS του με φορτωμένα το iGo και το Destinator και ένα κάρο άλλα προγράμματα, με τραγουδάκια και φωτογραφίες, 2 Gb μνήμης, μπαίνω και στο όπου πιάνει το GPRS και δεν μου την έχει πέσει απολύτως καμία.

Μήπως πρέπει να αρχίσω να κάνω υπολογισμούς στο Excel mobile για να γίνει τίποτε; Άμα δεί η γκόμενα αυτή την δυνατότητα σίγουρα θα πέσει.

Ή να πάρω το iPhone ακόμη και αν δεν παίζει εδώ;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom