Νέα

Τέχνη του φλέρτ... & «Ξερά Καμάκια»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 173K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Γιατί οι περισσότεροι άνδρες δεν φλερτάρουν;

  • Φοβούνται την απόρριψη

    Ψήφοι: 30 34,9%
  • Ντρέπονται και δεν ξέρουν τι να πουν

    Ψήφοι: 32 37,2%
  • Υπάρχει η λογική: " μέσω γνωστών θα βρω μια κοπέλα"

    Ψήφοι: 14 16,3%
  • Οι γυναίκες φοβούνται όσους φλερτάρουν

    Ψήφοι: 8 9,3%
  • Οι άντρες δεν ξέρουν να φλερτάρουν

    Ψήφοι: 15 17,4%
  • Συνήθως οι γυναίκες είναι αρνητικές στο φλερτ

    Ψήφοι: 33 38,4%
  • Μπορούν να φλερτάρουν μόνο οι πολύ όμορφοι άντρες.

    Ψήφοι: 4 4,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    86

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
Μη μασας ρε Dur!!!

ρίχτης κι από μας ένα, γιατι τωρα τελευταια μας έχει φάει η  :jerking:  :jerking:  :jerking:

Μόλις ήρθα στο γραφείο, μετά από ΟΛΟΝΥΧΤΙΑ στο σπίτι τής κυρίας... ΩΡΑΙΑ ΦΑΣΗ (κ μου έχει ήδη στείλει 2 μηνύματα στο κινητό... "τι ωραία που περάσαμε χτες" κ "πότε θα ξαναβρεθούμε" κλπ), αλλά... ΠΑΜΕ ΓΙ' ΑΛΛΑ !!!

Καλά μουνιά στις πούτσες σας... ΜΗΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ... ΚΑΝΤΕ ΚΑΜΑΚΙ ΜΕ ΚΑΘΕ ΕΥΚΑΙΡΙΑ... ΣΕ ΤΕΛΙΚΗ, ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΧΑΣΕΤΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ !!!
 

Xartinos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2006
Μηνύματα
456
Like
1
Πόντοι
1
Πω Πω τι χιούμορ.Μπράβο!
Γράψτε τώρα και ένα ξερό σας.
Τι; Πως είπατε; Δεν κάνετε τέτοια πράγματα;
Γιατί ρε μάγκες,Δεν έχετε το ανάλογο χίουμορ
μπροστά της;; Δεν έχετε τι να πείτε;; Κολλάτε;;
Στα δύσκολα παιδιά,στα δύσκολα φαινόμαστε,στο δρόμο
έξω. Εδώ, όλοι μπορούν να γαμήσουν και να δείρουν.
Τι;; πως;; δέσατε το γαιδαράκο σας. Α κατάλαβα, πιάσατε
γκόμενα την Angelina.Μπράβο καλά γαμήσια.
Καμάκηδες, πάμε όλοι μαζί να φωνάξουμε "Εμείς καμάκια και σεις γεροντάκια"
Γιαούυυυυρτιιι  !!!!!!  :sunglasses:
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
Συγχαρητήρια στον συναγωνιστή για το καμάκι στο μετρό. 3 χρόνια έχω στην κατοχή μου smartphone και καμία γυναίκα δεν με προσέγγισε. Φταίει η συνηθισμένη μάρκα φαίνεται (nokia).  :2funny:

Φίλε συναγωνιστή θεωρώ το συγκεκριμένο περιστατικό εντελώς τυχαίο, αλλά και πραγματικό συνάμα, αφού τελικα αποδείχτηκε ότι η κοπέλα όντως ενδιαφερόταν ν' αγοράσει κάποιο smartphone (το συζητήσαμε αναλυτικά για τα διάφορα μοντέλα κλπ όταν είχαμε βγει την πρώτη φορά).

Μου έχει ξανατύχει παλιότερα ανάλογο περιστατικό, μέχρι και άντρες έχουν τύχει να με ρωτήσουν "που βρήκα κάποιο gadget" ίσως επειδή ασχολούμαι ΠΟΛΥ με την τεχνολογία και λόγω των συχνών μου επαγγελματικών ταξιδιών στο εξωτερικό έχω την δυνατότητα να φέρνω διάφορα "παιχνίδια" (τελευταίο μου απόκτημα, ένας super φακός για την ψηφιακή μου dslr PENTAX K10D)...
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Πω Πω τι χιούμορ.Μπράβο!
Γράψτε τώρα και ένα ξερό σας.
Τι; Πως είπατε; Δεν κάνετε τέτοια πράγματα;
Γιατί ρε μάγκες,Δεν έχετε το ανάλογο χίουμορ
μπροστά της;; Δεν έχετε τι να πείτε;; Κολλάτε;;
Στα δύσκολα παιδιά,στα δύσκολα φαινόμαστε,στο δρόμο
έξω. Εδώ, όλοι μπορούν να γαμήσουν και να δείρουν.
Τι;; πως;; δέσατε το γαιδαράκο σας. Α κατάλαβα, πιάσατε
γκόμενα την Angelina.Μπράβο καλά γαμήσια.
Καμάκηδες, πάμε όλοι μαζί να φωνάξουμε "Εμείς καμάκια και σεις γεροντάκια"
Γιαούυυυυρτιιι  !!!!!!  :sunglasses:

Εσυ μάστορα έχεις ξεφύγει και δεν ξέρεις τι λες.
 

debrul

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
13
Like
0
Πόντοι
0
Αγαπητέ φίλε Duracell τα συγχαρητήρια μου για την πρόσφατη επιτυχία σου! Δε μας περιέγραψες όμως για χάρην διδασκαλίας πως πέρασες στο ραντεβού, δηλαδή που πήγατε και πως την έψησες να πάτε σπίτι της.
 

debrul

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
13
Like
0
Πόντοι
0
Έχουν εδώ κατα καιρούς ακουστεί διάφορες ενδιαφέρουσες απόψεις σχετικά με τα καμάκια, πολλές φορές και αντικρουόμενες. Να θέσω και εγώ ένα ερώτημα : Που οφείλεται το γεγονός ότι οι παραπάνω απο εμάς ντρεπόμαστε τόσο πολύ να κάνουμε ένα καμάκι; Από προσωπική εμπειρία αλλά και γνώμες από ειδικούς <<καμακολόγους>> λένε οτι κάθε φορά που πάνε να μιλήσουνε σε μια άγνωστη έχουν κάποια ταχυπαλμία.Που να οφείλεται αυτή;
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Οποιος νομίζει ότι κάποιος έχει μία συνταγή ώστε να ρίχνει 10-10 τις γκόμενες και μάλιστα την ίδια μέρα (ασχέτως με το τι ισχυρίζεται ο καθένας) τότε είναι πολύ αφελής.

Από κει και πέρα είναι φυσικό να έχεις ταχυπαλμία όταν περιμένεις να βγεις να την πέσεις σε 100 γυναίκες για να ακούσεις 90 βρισίδια (και λίγα λέω).

Από αυτές τις 100, οι 50 δε θα σε γουστάρουν και θα σε βρίσουν, οι 30 δε θα σε γουστάρουν αλλά θα φανούν πιο συγκρατημένες, οι 10 θα έχουν άλλο γκόμενο να τις πηδάει και δε θα θέλουν άλλο (όχι ότι οι άλλες δε θα έχουν) και οι άλλες 10 απλά θα παίξουν για να αισθανθούν λίγο ανεβασμένες που κάποιος τους την πέφτει επιτέλους. Οι άλλες 10 που μένουν θα σου κάτσουν σίγουρα.

Όποιος διαθέτει το πνευματικό επίπεδο που θα του επιτρέπει να ασχολείται όλη μέρα με το να παίρνει από πίσω όποια βλέπει στο δρόμο δεν έχει παρά να δοκιμάσει.
 

debrul

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
13
Like
0
Πόντοι
0
Φίλε Todok άμα κάνεις το μέτρημα βγαίνουν 110 αυτές που ανέφερες και όχι 100. Επι της ουσίας όμως, θεωρώ ότι άμα το καμάκι γίνει με τρόπο ευγενικό και προπαντός μη χυδαίο, η πιθανότητα για κάποιο βρισίδι μειώνεται στο ελάχιστο. Ισχυρίστικες όμως ότι η ταχυπαλμία οφείλεται και στον φόβο της απόρριψης, κάτι που δε το θεωρώ λάθος, αλλά δε νομίζω ότι είναι και ο κύριος λόγος ύπαρξης της. Προσωπικά εγώ πάντως, δεν ανησυχώ καθόλου για το αποτέλεσμα.
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
Αγαπητέ φίλε Duracell τα συγχαρητήρια μου για την πρόσφατη επιτυχία σου!
Δε μας περιέγραψες όμως για χάρην διδασκαλίας πως πέρασες στο ραντεβού, δηλαδή που πήγατε και πως την έψησες να πάτε σπίτι της.

Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια συναγωνιστή (αλλά πρόσεχε, μην μας πουν ότι έχουμε το ίδιο προφίλ, όπως μου έγραφαν ποιό πάνω και για τον φίλο Χάρτινο... χαχαχα)

Οσον αφορά το θέμα μας τώρα, μετά το πρώτο "αναγνωριστικό" ραντεβού, όπου βγήκαμε για ποτάκι γνωριμίας και μιλήσαμε για πολλά θέματα (μεταξύ αυτών και για το smartphone που ήθελε να πάρει), αποχαιρετιστήκαμε μ' ένα θερμό φιλί το βράδυ και είπαμε ότι θα τα ξαναπούμε σύντομα... έτσι και κανονίσαμε και ξαναβρεθήκαμε, αυτή την φορά όμως ΠΡΟΣΦΕΡΘΗΚΑ να περάσω να την πάρω εγώ με το αυτοκίνητο (με την δικαιολογία να μην είμαστε πάλι με δύο). Ετσι κι έγινε... πέρασα από το σπίτι της, την πήρα, βγήκαμε... και όταν γυρίζαμε μου πρότεινε "ν' ανέβω για ένα ποτάκι χαλαρά" οπότε φυσικά δεν έχασα την ευκαιρία... και η συνέχεια είναι ευνόητη ;)
+1 ότι το πρωι που ξυπνήσαμε μου έφτιαξε πρωινό (κι εγώ την πήρα στο πάγκο της κουζίνας) ;)
 

k4v0ur1d10n

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
33
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Επαναλαμβάνω αυτό που ήθελα να πω στο πρώτο μου μήνυμα. Ο κολλητός μου λοιπόν, 21 ετών, σχεδόν μόλις βγήκε από μια μεγάλη σχέση. Έριχνε και όταν ήταν με τη κοπέλα του 'καταθέσεις' σε άλλες κοπέλες, που της έβρισκε μέσω γνωστών και φίλων (για να μη παρεξηγούμαστε, όχι επαγγελματίες). Το ρεζουμέ είναι ότι δεν είναι απελπισμένος. Κάθε άλλο. Ε λοιπόν, μαζί με ένα άλλο φίλο μας, οταν πηγαίνουμε κάπου και οι 3, σε όποιο μέρος και να είμαστε, πιάνουμε κουβέντα ή προσπαθούμε να πιάσουμε κουβέντα με κοπέλες που δε ξερουμε, χωρίς να μας νοιάζει αν θα πάρουμε κινητά ή ο'τιδήποτε! Απλά κάνουμε τη πλάκα μας!
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
οταν πηγαίνουμε κάπου και οι 3, σε όποιο μέρος και να είμαστε, πιάνουμε κουβέντα ή προσπαθούμε να πιάσουμε κουβέντα με κοπέλες που δε ξερουμε, χωρίς να μας νοιάζει αν θα πάρουμε κινητά ή οτιδήποτε! Απλά κάνουμε τη πλάκα μας!

ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΤΕ! Το ίδιο κάνω κι εγώ... χρόνια τώρα... άλλες φορές πιάνει, άλλες όχι... αλλά σε τελική "τι είχαμε, τι χάσαμε" παρόλο που είναι στατιστικά βέβαιο ότι αν την πέσεις σε 10 σ' ένα βράδυ, η μια τουλάχιστον θα σου κάτσει... οπότε θα περάσεις μια χαρά ;)
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.482
Like
11
Πόντοι
166
Έχουν εδώ κατα καιρούς ακουστεί διάφορες ενδιαφέρουσες απόψεις σχετικά με τα καμάκια, πολλές φορές και αντικρουόμενες. Να θέσω και εγώ ένα ερώτημα : Που οφείλεται το γεγονός ότι οι παραπάνω απο εμάς ντρεπόμαστε τόσο πολύ να κάνουμε ένα καμάκι; Από προσωπική εμπειρία αλλά και γνώμες από ειδικούς <<καμακολόγους>> λένε οτι κάθε φορά που πάνε να μιλήσουνε σε μια άγνωστη έχουν κάποια ταχυπαλμία.Που να οφείλεται αυτή;

Στο ότι είναι Ελληνικής προελεύσεως (κουλτούρας mainly). Ποτέ δεν είχα "εμπόδια" :2funny: να μιλήσω σε ξένη ή ελληνοκάτι. 'Ισα - ίσα που αυτές θελουν να τους μιλήσεις ή σου μιλάνε. Με τις δικές μας υπάρχει "κάτι" (Ε.Τ/ Α.Τ.Ι.Α) ανάμεσα που πρέπει να το ξεπεράσεις
 

k4v0ur1d10n

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
33
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΤΕ! Το ίδιο κάνω κι εγώ... χρόνια τώρα... άλλες φορές πιάνει, άλλες όχι... αλλά σε τελική "τι είχαμε, τι χάσαμε" παρόλο που είναι στατιστικά βέβαιο ότι αν την πέσεις σε 10 σ' ένα βράδυ, η μια τουλάχιστον θα σου κάτσει... οπότε θα περάσεις μια χαρά ;)

Έεεεετσι!!! Και το θέμα είναι ότι πάνω-κάτω πάρα πολλές ψιλοανταποκρίνονται, γιατί ούτε γλοιώδεις/καραγκιόζηδες είμαστε, ούτε μπάζα ούτε αμόρφωτα ζώα χωρίς καλλιέργεια να μη ξέρουμε να μιλήσουμε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom