Νέα

Τέχνη του φλέρτ... & «Ξερά Καμάκια»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 173K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 2 άτομα (1 μέλη και 1 επισκέπτες)

Γιατί οι περισσότεροι άνδρες δεν φλερτάρουν;

  • Φοβούνται την απόρριψη

    Ψήφοι: 30 34,9%
  • Ντρέπονται και δεν ξέρουν τι να πουν

    Ψήφοι: 32 37,2%
  • Υπάρχει η λογική: " μέσω γνωστών θα βρω μια κοπέλα"

    Ψήφοι: 14 16,3%
  • Οι γυναίκες φοβούνται όσους φλερτάρουν

    Ψήφοι: 8 9,3%
  • Οι άντρες δεν ξέρουν να φλερτάρουν

    Ψήφοι: 15 17,4%
  • Συνήθως οι γυναίκες είναι αρνητικές στο φλερτ

    Ψήφοι: 33 38,4%
  • Μπορούν να φλερτάρουν μόνο οι πολύ όμορφοι άντρες.

    Ψήφοι: 4 4,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    86

Επισκέπτης
δυστυχως δε κανω καλο καμακι ...και για αυτο τρωω χυλοπιτες πολλες...για αυτο δινω τα πιο πολλα λεφτα μου σε στουντιο,οπου γαμαω τα καλυτερα μουνια ,χωρις χυλοπιτες και σπασιματα
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
δυστυχως δε κανω καλο καμακι ...και για αυτο τρωω χυλοπιτες πολλες...για αυτο δινω τα πιο πολλα λεφτα μου σε στουντιο,οπου γαμαω τα καλυτερα μουνια ,χωρις χυλοπιτες και σπασιματα
ετσι...ετσι...αυτο θελουνε φιλε μου....αδιαφορια!!!!!!! οσα παν κι οσα ερθουν
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
Να φτιαχνεις κοκκινη σαλτσα με φρεσκια ντοματουλα κ πιπεριες!!!
Θα ειναι πολυ νοστιμες ετσι !!!

Ωχ και δεν εχουμε φαει ακομα........Περιμενε ρε να φτασω σπιτι
Μ εφτιαξεs παλι :2funny: :2funny:
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
Εεεεε και αυτος...χυλοπιτες λεει,οι αγαπημενες μου!!!!Σλουρπ!!!!
Να σου κρατησω και εσενα ?!?

Ακου λεει.........Δεν εχουμε αναγκη απο γυναικεs...δοξα τω Θεω.......αλλα απο χυλοπιτεs ομωs... :2funny:
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
ολα μεσα στο παιχνιδι ειναι...  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

countVronsky

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2006
Μηνύματα
653
Κριτικές
3
Like
1
Πόντοι
6
ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΩΤΕ ΛΑΘΟΣ....
χυλόπιτα η [xilópita] Ο27 : άρνηση σε ερωτική πρόταση, συνήθ. στις ΦΡ τρώω (τη) ~, για ερωτική συνήθ. αποτυχία. ταΐζω κπ. ~, αποκρούω την ερωτική πρόταση κάποιου. [μσν. χυλόπιτα (για φαγώσιμο) < χυλ(ός) -ο- + -πιτα]

χυλοπίτα η [xilopíta] Ο25 (κυρ. πληθ.) : είδος ζυμαρικού σε σχήμα μικρής λεπτής ταινίας. [χυλ(ός) -ο- + πίτα]

Η ονομασία χυλόπιτα προέρχεται από το παρασκεύασμα χυλού που έδιναν παλιά οι ψευτογιατροί για παρηγοριά στους ερωτευμένους. Η χυλόπιτα χρησιμοποιείται ως μέσο απόρριψης με την έκφραση "τρώω ή ρίχνω χυλόπιτα"
 

countVronsky

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2006
Μηνύματα
653
Κριτικές
3
Like
1
Πόντοι
6
10 Ατάκες μιας Γυναίκας για να ρίξει Χυλόπιτα

1. Σε βλέπω σαν αδελφό μου (Μου θυμίζεις τον Κουασιμόδο στην Παναγία των Παρισίων)
2. Έχουμε μια μικρή διαφορά ηλικίας (Συνομήλικος της Ακρόπολης είσαι;)
3. Δεν με ελκύεις με αυτόν τον τρόπο (Είσαι ο πιο άσχημος τύπος που έχω δεί ποτέ μου)
4. Η ζωή μου είναι ιδιαίτερα πολύπλοκη αυτήν την εποχή (Δεν θέλω να περάσω όλο το βράδυ μαζί σου γιατί θα ακούσεις όλα τα τηλεφωνήματα από τους άνδρες με τους οποίους βγαίνω)
5. Έχω ήδη ερωτικό δεσμό (Ο οποίος είναι ο αρσενικός μου γάτος και μια μεγάλη σακούλα ποπκόρν)
6. Δεν βγαίνω ραντεβού με άνδρες από την δουλειά μου (Άκουσε, φιλαράκο, δεν θα έβγαινα μαζί σου ακόμη και αν ήσουν ο τελευταίος άνδρας στο σύμπαν, πόσο μάλιστα στο κτίριο)
7. Δεν φταις εσύ, εγώ φταίω (Δεν φταίω εγώ, εσύ φταις)
8. Ασχολούμαι με την καριέρα μου (Ακόμη και κάτι τόσο βαρετό και μη ικανοποιητικό σαν την καριέρα μου είναι καλύτερο από το να βγω μαζί σου)
9. Δεν θέλω να δεσμευτώ (Έχω ξεκόψει κάτι κρύους σαν και σένα)

10. Ας μείνουμε φίλοι (Σε θέλω να είσαι κοντά μου για να σου λέω με ανατριχιαστικές λεπτομέρειες όλα εκείνα που θα γίνονται με τους άλλους άντρες όταν κάνω έρωτα μαζί τους)
 

Kurwa

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2008
Μηνύματα
511
Like
6
Πόντοι
6
δυστυχως δε κανω καλο καμακι ...και για αυτο τρωω χυλοπιτες πολλες...για αυτο δινω τα πιο πολλα λεφτα μου σε στουντιο,οπου γαμαω τα καλυτερα μουνια ,χωρις χυλοπιτες και σπασιματα

Δεν θελει καλο καμακι φιλε.Θελει απλα να εχεις υπομονη και αν χρειαστει να μιλησεις με αυτες ακομα και για κραγιον πρεπει να το κανεις.Θελουν να δουν οτι τις θες στην αρχη φιλικα και οτι εχετε μια στροιχειωδη επικοινωνια.

Παιζουν πολλα ρολο αν ηταν μονο το καμακι τοτε οι καμακιδες θα ειχαν χιλιες αλλα αντιθετως εχουν φλωμοσει στην χυλοπιτα.
 

Bourdeliaris22

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2008
Μηνύματα
814
Κριτικές
4
Like
2
Πόντοι
6
Λοιπόν...ψιλοάκυρο με το θέμα του thread αλλά έχει έμμεσα κάποια σχέση με τη "ψυχή" της Ελληνίδας.

Είμαι 22 χρ. Πήγα χθές μεσημεράκι για καφέ με άλλους 2 φίλους σε ένα κυριλέ καφέ στο mall και εκεί που πάμε να κάτσουμε..βλέπω στο διπλανό τραπέζι να με καρφώνει ένα θεόμουνο γύρω στα 35.Κάθομαι και γω απέναντι της για να τη βλέπω..και καρφωνόμασταν για κάνα 5λεπτο.Παρατήρησα πως ναι μεν καθόταν μόνη της, αλλά στο τραπέζι υπήρχαν 2 ποτήρια...Σε κάποια φάση μου χαμογελάει μου κάθεται σταυροπόδι να φαίνεται το τέλειο πόδι της(ένα μίνι φωτιά)και εγώ αυθόρμητα της κλείνω το ματάκι κι αυτή μου χαμογελά περισσότερο..σα να μου λεέι "έλα".Σηκώνομαι κι εγώ..πάω τη χαιρετάω,της συστήνομαι και πρίν προλάβω να τελειώσω με ευχαριστεί για τη κίνηση και μου ζητά συγνώμη λέγοντάς μου πως είναι παντρεμένη,ενώ μάλιστα πρόσθεσε πως είμαι πολύ καλός(χέστηκα είπα απο μεσα μου μαλάκω..άμα ήμουν δε θα φευγες).Εγώ ο μαλάκας ψιλοκόλωσα και έφυγα με τη μια,όπως και έκείνη απο το τραπέζι(μόνη).

Το θέμα είναι δε θες κυρία μου...μη μου κάθεσαι απέναντι..με υπερκαυλώνεις..μου στέλνεις τα μηνύματα και μετά κρύο ντους. :tickedoff:
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Καλά τώρα κάτι μας είπες... η Ελλεηνίδα είτε είναι μουνάρα είτε είναι μπάζο, πιστεύει ότι όλοι οι άντρες περιστρέφονται γύρω της.

Το εγώ της ικανοποίησε η συγκεκριμένη... πίστευες πραγματικά ότι θα πηδήξεις?
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
...σηκώνομαι κι εγώ..πάω τη χαιρετάω,της συστήνομαι και πρίν προλάβω να τελειώσω με ευχαριστεί για τη κίνηση και μου ζητά συγνώμη λέγοντάς μου πως είναι παντρεμένη,ενώ μάλιστα πρόσθεσε πως είμαι πολύ καλός(χέστηκα είπα απο μεσα μου μαλάκω..άμα ήμουν δε θα φευγες).Εγώ ο μαλάκας ψιλοκόλωσα και έφυγα με τη μια...

Κατ΄αρχήν, συγχαρητήρια που έκανες την κίνηση (υπάρχει και σχετικό thread, "Ξερά Καμάκια").
Οσον αφορά το "μπλοκάρισμα" που είχες μετά την αντίδρασή της... μην σε παίρνει από κάτω... είναι καθαρά θέμα του νεαρού της ηλικίας σου κ πείρας... εγώ στην θέση σου π.χ. θα την κεραυνοβολούσα με μια ατάκα... "μα... δεν θέλω να παντρευτούμε, αλλά να γ...νωριστούμε" ή μπορεί αφού πήγαινε γυρεύοντας κ σηκώθηκε από το τραπέζι, να την συνόδευα λίγο μαζί πιάνοντας κουβέντα κ προσπαθώντας να την παρασύρω σε καμιά από τις τουαλέτες για ένα γρήγορο... ;)
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
Καλά τώρα κάτι μας είπες... η Ελλεηνίδα είτε είναι μουνάρα είτε είναι μπάζο, πιστεύει ότι όλοι οι άντρες περιστρέφονται γύρω της.

Το εγώ της ικανοποίησε η συγκεκριμένη... πίστευες πραγματικά ότι θα πηδήξεις?
Πιτσιρίκος είναι, θα μάθει  :2funny: :2funny:
Είτε να ξέρει πότε θα γαμήσει είτε να κάνει την άλλη να θέλει  :boobies: :boobies: :boobies:
Στο χέρι σου είναι μικρέεεεεε!!
 

Bourdeliaris22

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2008
Μηνύματα
814
Κριτικές
4
Like
2
Πόντοι
6
Ναι βασικά ο λόγος που κόλωσα εκείνη τη στιγμή περισσότερο είναι..μη τυχόν και πεταχθεί κανάς δίμετρος άντρας και με κάνει τόπι στο ξύλο χωρίς να φταίω κιόλας...(γιατί όπως προείπα..είχα προσέξει πωε υπήρχαν 2 ποτήρια στο τραπέζι)...πάντως τώρα που το ξανασκέφτηκα πιο λογικά έπρεπε να της πετάξω απλά καμία ατάκα..έτσι ώστε να φύγω με ψηλά το κεφάλι.Δε πειράζει θα μάθω.. ;)
 

blackbird

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
369
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
μαλλον αλλη μια που ηθελε να παιξει απλα και να επιβεβαιωθει φυσικα......η ζωη συνεχιζεται παμε παρακατω....
 

blackbird

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
369
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
10 Ατάκες μιας Γυναίκας για να ρίξει Χυλόπιτα

1. Σε βλέπω σαν αδελφό μου (Μου θυμίζεις τον Κουασιμόδο στην Παναγία των Παρισίων)
2. Έχουμε μια μικρή διαφορά ηλικίας (Συνομήλικος της Ακρόπολης είσαι;)
3. Δεν με ελκύεις με αυτόν τον τρόπο (Είσαι ο πιο άσχημος τύπος που έχω δεί ποτέ μου)
4. Η ζωή μου είναι ιδιαίτερα πολύπλοκη αυτήν την εποχή (Δεν θέλω να περάσω όλο το βράδυ μαζί σου γιατί θα ακούσεις όλα τα τηλεφωνήματα από τους άνδρες με τους οποίους βγαίνω)
5. Έχω ήδη ερωτικό δεσμό (Ο οποίος είναι ο αρσενικός μου γάτος και μια μεγάλη σακούλα ποπκόρν)
6. Δεν βγαίνω ραντεβού με άνδρες από την δουλειά μου (Άκουσε, φιλαράκο, δεν θα έβγαινα μαζί σου ακόμη και αν ήσουν ο τελευταίος άνδρας στο σύμπαν, πόσο μάλιστα στο κτίριο)
7. Δεν φταις εσύ, εγώ φταίω (Δεν φταίω εγώ, εσύ φταις)
8. Ασχολούμαι με την καριέρα μου (Ακόμη και κάτι τόσο βαρετό και μη ικανοποιητικό σαν την καριέρα μου είναι καλύτερο από το να βγω μαζί σου)
9. Δεν θέλω να δεσμευτώ (Έχω ξεκόψει κάτι κρύους σαν και σένα)

10. Ας μείνουμε φίλοι (Σε θέλω να είσαι κοντά μου για να σου λέω με ανατριχιαστικές λεπτομέρειες όλα εκείνα που θα γίνονται με τους άλλους άντρες όταν κάνω έρωτα μαζί τους)
              ξεχασες και κατι αλλο 11.Συγνωμη αλλα περιμενω παρεα.. :2funny: :2funny: κλασσικη ατακα
 

auriol

Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2009
Μηνύματα
226
Like
2
Πόντοι
1
Λοιπόν...ψιλοάκυρο με το θέμα του thread αλλά έχει έμμεσα κάποια σχέση με τη "ψυχή" της Ελληνίδας.

Είμαι 22 χρ. Πήγα χθές μεσημεράκι για καφέ με άλλους 2 φίλους σε ένα κυριλέ καφέ στο mall και εκεί που πάμε να κάτσουμε..βλέπω στο διπλανό τραπέζι να με καρφώνει ένα θεόμουνο γύρω στα 35.Κάθομαι και γω απέναντι της για να τη βλέπω..και καρφωνόμασταν για κάνα 5λεπτο.Παρατήρησα πως ναι μεν καθόταν μόνη της, αλλά στο τραπέζι υπήρχαν 2 ποτήρια...Σε κάποια φάση μου χαμογελάει μου κάθεται σταυροπόδι να φαίνεται το τέλειο πόδι της(ένα μίνι φωτιά)και εγώ αυθόρμητα της κλείνω το ματάκι κι αυτή μου χαμογελά περισσότερο..σα να μου λεέι "έλα".Σηκώνομαι κι εγώ..πάω τη χαιρετάω,της συστήνομαι και πρίν προλάβω να τελειώσω με ευχαριστεί για τη κίνηση και μου ζητά συγνώμη λέγοντάς μου πως είναι παντρεμένη,ενώ μάλιστα πρόσθεσε πως είμαι πολύ καλός(χέστηκα είπα απο μεσα μου μαλάκω..άμα ήμουν δε θα φευγες).Εγώ ο μαλάκας ψιλοκόλωσα και έφυγα με τη μια,όπως και έκείνη απο το τραπέζι(μόνη).

Το θέμα είναι δε θες κυρία μου...μη μου κάθεσαι απέναντι..με υπερκαυλώνεις..μου στέλνεις τα μηνύματα και μετά κρύο ντους. :tickedoff:


την αλλη φορα να πηγαινεις μονο εκει που σε παιρνει λοιπον για να μην τρως πιτες

αν ηταν θεομουνο κ 35αρα οπως λες θα μπορει να γαμηθει με οποιον ματσωμενο κ παιδαρα θελει

για τα αλλα το πιο πιθανον μου φαινεται να παρεξηγησες τις κινησεις της κ να νομιζες οτι σε γουσταρει
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom