Νέα

Τέχνη του φλέρτ... & «Ξερά Καμάκια»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 173K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Γιατί οι περισσότεροι άνδρες δεν φλερτάρουν;

  • Φοβούνται την απόρριψη

    Ψήφοι: 30 34,9%
  • Ντρέπονται και δεν ξέρουν τι να πουν

    Ψήφοι: 32 37,2%
  • Υπάρχει η λογική: " μέσω γνωστών θα βρω μια κοπέλα"

    Ψήφοι: 14 16,3%
  • Οι γυναίκες φοβούνται όσους φλερτάρουν

    Ψήφοι: 8 9,3%
  • Οι άντρες δεν ξέρουν να φλερτάρουν

    Ψήφοι: 15 17,4%
  • Συνήθως οι γυναίκες είναι αρνητικές στο φλερτ

    Ψήφοι: 33 38,4%
  • Μπορούν να φλερτάρουν μόνο οι πολύ όμορφοι άντρες.

    Ψήφοι: 4 4,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    86

dom

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2006
Μηνύματα
148
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
1
στην πράξη για να κάνει κάτι μια γκόμενα μαζι σου, πρέπει να νιώσει ασφάλεια και εμπιστοσύνη προς εσένα, αυτο όμως πως θα το καταφέρεις?
Εαν δεν κάνεισ χαβαλέ ή αστεία και να είσαι συνέχεια σοβαρός?
Η πρέπει να δείξεις ότι μοιράζεσε κάποια σημαντικά για εσένα πράγματα με αυτή και έτσι να καταλάβει ότι ανοίγει ένας δρόμος "επικοινωνίας" ?

Παρακαλώ τους expert να με διαφωτίσουν!
 

Ghostrider

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2006
Μηνύματα
337
Like
12
Πόντοι
1
Χωρις να ειμαι εξπερ...

Περα απο το τεχνικο μερος εχω παρατηρησει οτι οι γκομενες νιωθουν ανετα οταν εισαι εσυ ανετος. Τι σου ειπα τωρα θα μου πεις αλλα αυτο ειναι η βαση. Αν προσπαθεις να βρεις κοινα σημεια η να την κανεις να ανοιχτει χωρις να εισαι και εσυ χαλαρος εκεινη την ωρα δεν χαλαρωνει η γκομενα. Αν σκαλιζεις τα νυχια σου, κουνας τα χερια σου, παιζεις ντραμς με τα δαχτυλα στο τραπεζι και εισαι μεσ τη τσιτα δεν ειναι καλο. Αρνητικοτητα επισης μια απο τα ιδια. Γενικα ειναι πολυ δεκτικες, οτι νιωθεις το μεταδιδεις χωρις να το καταλαβεις.

Και στην κουβεντα φαινονται αυτα, καλο ειναι να παρουσιαζεις τη ζωη σου με θετικο τροπο. Αν πιασετε την κουβεντα για το τι δουλεια κανεις και αρχισεις να λες "Γμσ τα, με απολυσανε προχθες και ψαχνω για δουλεια απελπισμενα, δεν εχω να πληρωσω τους λογαριασμους. Πρεπει να αλλαξω και σφραγισματα......." την εχεις ξενερωσει και στρεσαρει σε τρια δευτερολεπτα. Δεν εισαι ανετος τυπος, εισαι αγχοτικος. Αν της πεις απλα "Αφησα την προηγουμενη μου δουλεια καθοτι δεν υπηρχαν περιθωρια να ανεβω ουτε να εξελιχθω....." τσουπ, της δειχνεις οτι εισαι ανετος τυπος με αυτοπεποιθηση. Θα πιασετε την κουβεντα

Βεβαια, αυτο ειναι και ευρυτερο ζητημα γιατι πρεπει γενικοτερα να εισαι τυπος που "κανει πραγματα". Αν σε διωξανε απο τη δουλεια σου επειδη εισαι τεμπελης και αχρηστος και της λες παπαριες αυτα θα φανουν στην προσωπικοτητα σου. Δε γινεται να εισαι βολεμενος στο δημοσιο και να της μιλας σαν να σκοπευεις να γινεις αυτοκρατορας του ναυτιλιακου κοσμου. Στην πορεια φαινονται ολα...

 

lolo

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2005
Μηνύματα
250
Like
0
Πόντοι
1
Σε γενικές γραμμές αυτά που λέτε είναι σωστά.

Εγώ πάντως είμαι μιας άλλης άποψης. Κάνουμε και μαθαίνουμε πράγματα για να βελτιώσουμε τον εαυτό μας και ασχολούμαστε με την ανάπτυξη της προσωπικότητας μας και δεν ασχολούμαστε με άλλους και με άλλες.Δεν κάνουμε και δεν λέμε πράγματα για να γίνουμε αρεστοί απο άλλους. Ο χειρότερος εχθρός και ο καλύτερος σύμμαχος είναι ο εαυτός μας. Και αν δεν τα έχεις βρει με τον εαυτό σου κάηκες!!! Ποτέ και με τίποτα δεν θα είσαι ευχαριστημένος. Όταν είσαι εσύ δυνατός έρχονται και σε βρίσκουν αυτές.Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα. Πάντως αν μια γυναίκα σε γουστάρει ότι μαλακία και να πείς θα της αρέσει. Ούτε ποιητής πρέπει να είσαι, ούτε ψυχολόγος, ούτε τίποτα.Το ίδιο και στο σεξ, οι κοπέλες που πραγματικά με γουστάρανε, ότι και να έκανα τους άρεσε, χωρίς να γίνομαι κάποιος πορνοστάρ.

Επίσης υπάρχει και η προδίαθεση στους ανθρώπους. Η κοπέλα που θα πέσει απο το καμάκι είναι ήδη δεκτική σε προσέγγιση και απλά εσύ είσαι εκεί την κατάλληλη στιγμή.Παίζει ρόλο βέβαια και τι θα πείς αλλά αυτές οι προσεγγίσεις έχουν τα οριά τους.

Βάλτε τους εαυτούς σας στην αντίπερα όχθη,  ότι και να  σας πει μια γκόμενα που είναι τύπος γυναίκας που δεν σας αρέσει καθόλου, ή αν είστε κολλημένοι με μια συγκεκριμένη γυναίκα, όλες οι υπόλοιπες θα τρώνε άκυρο ότι και να κάνουν, ότι και να πουν.
 

Swimmer

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
288
Like
0
Πόντοι
1
Όλοι αυτοί οι τύποι «έκλεψαν» κομμάτι της ψυχολογίας που λέγεται ΣΥΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ με πρωτεργάτη τον Αμερικανό Tonny Robins. Η συγκεκριμένη μέθοδος,  που ναι, εφαρμόζεται και στο καμάκι από τους προαναφερθείς τύπους, είναι γνωστή για τα άμεσα αποτελέσματα που φέρνει στη ζωή του οποιουδήποτε που θα αποφασίσει να μυηθεί στα «μυστικά» της 

ΣΥΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ;  Είναι το ίδιο με τον ΝΕΥΡΟΓΛΩΣΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ (NLP) ή κάτι διαφορετικό;
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.149
Κριτικές
491
Like
37.554
Πόντοι
41.447
Πάντως αν μια γυναίκα σε γουστάρει ότι μαλακία και να πείς θα της αρέσει. Ούτε ποιητής πρέπει να είσαι, ούτε ψυχολόγος, ούτε τίποτα.Το ίδιο και στο σεξ, οι κοπέλες που πραγματικά με γουστάρανε, ότι και να έκανα τους άρεσε, χωρίς να γίνομαι κάποιος πορνοστάρ.

συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ φιλε!
 

Kurwa

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2008
Μηνύματα
511
Like
6
Πόντοι
6
Δεν κανω ξερα καμακια ειτε γιατι ντρεπομαι ειτε γιατι δεν ειναι του χαρακτηρα μου.Απλα αμα μου αρεσει καποια ή βλεπω υπαρχουν καταλληλες προηποθεσεις πηγαινω και μιλαω σε κοπελες.Πιανοντας τους κουβεντα.Θεωρειται ξερο καμακι αυτο?Μαλλον οχι.
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
11
Like
3.492
Πόντοι
4.615
Μία φορά έκανα ξερό καμάκι, επειδή ήταν δεκτική η κοπέλα. Και μάλλον θα είναι και η τελευταία, διότι με αυτόν τον τρόπο γνώρισα τον έρωτα της ζωής μου.Ήταν η πρώτη και τελευταία φορά που όντως πίστεψα στον κεραυνοβόλο έρωτα. Τα πάντα είναι θέμα συγχρονισμού και κατάλληλης στιγμής.
 

avenger

Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2007
Μηνύματα
108
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Μία φορά έκανα ξερό καμάκι, επειδή ήταν δεκτική η κοπέλα. Και μάλλον θα είναι και η τελευταία, διότι με αυτόν τον τρόπο γνώρισα τον έρωτα της ζωής μου.Ήταν η πρώτη και τελευταία φορά που όντως πίστεψα στον κεραυνοβόλο έρωτα. Τα πάντα είναι θέμα συγχρονισμού και κατάλληλης στιγμής.
χααχαχαχαχχαχαπολλα χαχαχα.τι μας λες βρε?
 

avenger

Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2007
Μηνύματα
108
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Χωρις να ειμαι εξπερ...

Περα απο το τεχνικο μερος εχω παρατηρησει οτι οι γκομενες νιωθουν ανετα οταν εισαι εσυ ανετος. Τι σου ειπα τωρα θα μου πεις αλλα αυτο ειναι η βαση. Αν προσπαθεις να βρεις κοινα σημεια η να την κανεις να ανοιχτει χωρις να εισαι και εσυ χαλαρος εκεινη την ωρα δεν χαλαρωνει η γκομενα. Αν σκαλιζεις τα νυχια σου, κουνας τα χερια σου, παιζεις ντραμς με τα δαχτυλα στο τραπεζι και εισαι μεσ τη τσιτα δεν ειναι καλο. Αρνητικοτητα επισης μια απο τα ιδια. Γενικα ειναι πολυ δεκτικες, οτι νιωθεις το μεταδιδεις χωρις να το καταλαβεις.

Και στην κουβεντα φαινονται αυτα, καλο ειναι να παρουσιαζεις τη ζωη σου με θετικο τροπο. Αν πιασετε την κουβεντα για το τι δουλεια κανεις και αρχισεις να λες "Γμσ τα, με απολυσανε προχθες και ψαχνω για δουλεια απελπισμενα, δεν εχω να πληρωσω τους λογαριασμους. Πρεπει να αλλαξω και σφραγισματα......." την εχεις ξενερωσει και στρεσαρει σε τρια δευτερολεπτα. Δεν εισαι ανετος τυπος, εισαι αγχοτικος. Αν της πεις απλα "Αφησα την προηγουμενη μου δουλεια καθοτι δεν υπηρχαν περιθωρια να ανεβω ουτε να εξελιχθω....." τσουπ, της δειχνεις οτι εισαι ανετος τυπος με αυτοπεποιθηση. Θα πιασετε την κουβεντα

Βεβαια, αυτο ειναι και ευρυτερο ζητημα γιατι πρεπει γενικοτερα να εισαι τυπος που "κανει πραγματα". Αν σε διωξανε απο τη δουλεια σου επειδη εισαι τεμπελης και αχρηστος και της λες παπαριες αυτα θα φανουν στην προσωπικοτητα σου. Δε γινεται να εισαι βολεμενος στο δημοσιο και να της μιλας σαν να σκοπευεις να γινεις αυτοκρατορας του ναυτιλιακου κοσμου. Στην πορεια φαινονται ολα...
στανταρ ετσι ειναι και με τις τουριστριες και ολες.χαχααχ
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
11
Like
3.492
Πόντοι
4.615
Avenger λέω αυτό που έχω ζήσει. Το να μην το πιστεύεις είναι απόλυτο δικαίωμά σου. Και μόνο εάν ήξερες τις λεπτομέρειες της περίπτωσης θα καταλάβαινες.
 

avenger

Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2007
Μηνύματα
108
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Avenger λέω αυτό που έχω ζήσει. Το να μην το πιστεύεις είναι απόλυτο δικαίωμά σου. Και μόνο εάν ήξερες τις λεπτομέρειες της περίπτωσης θα καταλάβαινες.
stantar δεν θα καταλαβαινα και στανταρ παντρευτηκες.τελος απο μενα.
 

dom

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2006
Μηνύματα
148
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
1
Το καλοκαίρι το ξερό καμάκι πιάνει ποιό πολύ
 

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
50
Πόντοι
166
Την περασμένη εβδομάδα πρώτη διερευνητική απόπειρα για ξερό καμάκι (όχι βέβαια με σκοπό να επιτύχω κάτι, αλλά για να βιώσω πως είναι να μιλήσεις σε μία άγνωστη -για αρχή- μιάς και δεν το έχω ξανακάνει ποτέ). Βέβαια ο τόπος και ο χρόνος δεν ήταν και οι καταλληλότεροι, μιάς και συνέβη κάποιο πρωινό της προηγούμενης εβδομάδας στο Υποθηκοφυλακείο Αθηνών όπου είχα πάει για μία υπόθεσή μου. Εκεί που περίμενα καθισμένος για να καλέσουν το νούμερό μου, πρόσεξα μία καλοστεκούμενη κοπελιά με την οποία διασταυρώθηκαν τα βλέμματά μας κάποιες φορές. Κάποια στιγμή της μίλησα λέγοντάς της κάτι για την αργοπορία και το πως πρέπει να αντιμετωπίζουμε μία τέτοια κατάσταση χωρίς να μας φθείρει, μιάς και η κοπελιά ήταν στρεσσαρισμένη γιατί βιαζόταν πολύ και είχε νούμερο πολύ μεγαλύτερο από εμένα. Δεν έγινε τίποτε περισσότερο, αλλά αισθάνθηκα αρκετά όμορφα, αφού σε μία τέτοια δύσκολη κατάσταση ανταλλάξαμε κάποιες φράσεις.

Οντας παντρεμένος, οι κινήσεις που μπορώ να κάνω είναι συγκεκριμένες, αφού υπάρχει από πίσω η οικογένεια, αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να σου κάτσει από μία τέτοια φάση.
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
«Αναφορά» μετά από «ξερό» σήμερα το πρωί σε Τράπεζα του κέντρου...

Με συστήνουν στην νέα Δ/ντρια (ΜΟΥΝΑΡΑ, 40άρα ξανθιά με βύζους) τού καταστήματος, ανταλλάσουμε τις κάρτες μας και μερικές φιλοφρονήσεις και πριν από λίγο χτυπά η πόρτα του γραφείου μου κι ένας courier έφερε καλάθι με κρασιά κλπ «with compliments” από την Κυρία...
Τηλεφωνώ για να ευχαριστήσω, λέμε διάφορα (μεταξύ αυτών μαθαίνω ότι είναι χωρισμένη με παιδί) και κλείσαμε ανταλλάσοντας υποσχέσεις για απογευματινό τηλεφώνημα για να κανονίσουμε ραντεβού για να «κεράσω κι εγώ ένα κρασί» (έτσι ακριβώς της είπα)...
Αν κρίνω από το όλο κλίμα, την γλώσσα του σώματος και τον τρόπο και όσα ελέγθησαν... 99% στο τέλος της βραδυάς θα τον έχω καρφώσει στην Κυρία...

Είδωμεν... (και θα ενημερώσω σχετικά με την έκβαση της αποστολής)

 

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
50
Πόντοι
166
«Αναφορά» μετά από «ξερό» σήμερα το πρωί σε Τράπεζα του κέντρου...

Αν κρίνω από το όλο κλίμα, την γλώσσα του σώματος και τον τρόπο και όσα ελέγθησαν... 99% στο τέλος της βραδυάς θα τον έχω καρφώσει στην Κυρία...

Α.....βρε Duracell! Τουλάχιστον εσύ χτυπάς με προοπτικές! Καλό βόλι και να ξυπνήσεις νικητής και τροπαιούχος!!!
 

dom

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2006
Μηνύματα
148
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
1
ε σίγουρα θα πάει καλά το πράγμα :)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom