Νέα

Τέχνη του φλέρτ... & «Ξερά Καμάκια»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 173K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 5 άτομα (1 μέλη και 4 επισκέπτες)

Γιατί οι περισσότεροι άνδρες δεν φλερτάρουν;

  • Φοβούνται την απόρριψη

    Ψήφοι: 30 34,9%
  • Ντρέπονται και δεν ξέρουν τι να πουν

    Ψήφοι: 32 37,2%
  • Υπάρχει η λογική: " μέσω γνωστών θα βρω μια κοπέλα"

    Ψήφοι: 14 16,3%
  • Οι γυναίκες φοβούνται όσους φλερτάρουν

    Ψήφοι: 8 9,3%
  • Οι άντρες δεν ξέρουν να φλερτάρουν

    Ψήφοι: 15 17,4%
  • Συνήθως οι γυναίκες είναι αρνητικές στο φλερτ

    Ψήφοι: 33 38,4%
  • Μπορούν να φλερτάρουν μόνο οι πολύ όμορφοι άντρες.

    Ψήφοι: 4 4,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    86

lagos

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
1.240
Κριτικές
1
Like
13
Πόντοι
16
Δεν θα μιλησω στο συγκεκριμένο θεμα για τον εαυτο μου μιας και στο συγκεκριμενο sport δεν τα παω και καλα ειμαι υπερ της αμοιβαιας προσεγγισης.Εχω φιλαρακι που τα εχει τα χρονακια του 40+ εμφανισιμος σχετικα για την ηλικια του.Ο ανθρωπος ειναι αρχοντας στο καμακι.πχ Εχει αμαξι datsun κοντα 30ετιας ξεβαφο χαλια σερνεται... στον δρομο σταματαει γκομενα με μερτσεντες στο φανάρι διπλα αυτος κατεβαζει με το ζορι το παρθυρο να σου πω τις λεει..Τι θελεις του λεει αυτη?Σημερα ειναι η τυχερη σου μερα..Γιατι λεει αυτη?Αν μου πεις το ονομα μου θα σε αφησω να οδηγησεις το αμαξι μου.Η γκομενα λυνεται στο γελιο...η συνεχεια μια χαρα τηλ κτλ Ο ανθρωπος εχει γαμησει απιστευτα μουνια κ επώνυμες με τον τροπο του και το λεγειν του η το εχεις η οχι βεβαια δεν πιανει σε ολες...
 

dom

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2006
Μηνύματα
148
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
1
οι ελληνίδες έχουν αδικαιολόγητα τουπέ
 

Dancing with wolves

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαΐ 2008
Μηνύματα
102
Like
11
Πόντοι
1
Και περιμενες να πιασει?
Δε κολλαμε ποτε σε γυναικες αγνωστες που συνοδευονται.
Μπρους λι εισαι σωστος!Αυτο μαγκες μου ειναι νομος!Οταν συνοδευεται η γκομενα ΠΟΤΕ δεν κολλαμε!
 

spirosbof

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.577
Like
2
Πόντοι
16
καλα,ας ψαχνεται η γκομενα και θα σου πω αν συνοδευεται η αν ειναι νομος :grin:
 

dom

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2006
Μηνύματα
148
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
1
μπορεί να ψάχνεται αλλά να μην θέλει να δείξει ότι είναι λιγούρα
 

psolaras19

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2008
Μηνύματα
167
Like
1
Πόντοι
1
- Θέλω να σε γαμήσω
- Άντε γαμήσου χοντρέ αλλήθωρε
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Χαιρετώ τους συναγωνιστές!

Μετά από μακρά απουσία, που οφειλόταν και στο ότι μέχρι τον Ιούνιο δεν μπορούσα με τίποτα να μπω στο site από το σπίτι, αποφάσισα να συμμετάσχω ξανά στη συζήτηση.

Καταρχάς, πρέπει να πω ότι προσωπικές συνθήκες, όπως π.χ. οι φίλοι με τους οποίους θα μπορούσα να κάνουμε ξερά καμάκια ήταν δεσμευμένοι ή απλά αδιάφοροι, με εμπόδισαν και με εμποδίζουν από το να επιδοθώ στο nightgame..Γιατί στην Ελλάδα, αλλά έχω την εντύπωση και γενικότερα, φαίνεται κάπως ιδιόρρυθμο να βγαίνει κάποιος μόνος, χωρίς παρέα, σε μπαρ ή κλαμπ, είτε για διασκέδαση είτε για καμάκι. Δεν ξέρω αν συμφωνείτε με αυτό, θα χαρώ να ακούσω άλλη γνώμη και πώς το χειρίζεστε.

Οπότε daygame και πάλι daygame! Δηλαδή, να κάνω καμάκι εντελώς μόνος, σε χώρους καθημερινής κοινωνικής συναναστροφής στη διάρκεια των εργάσιμων ωρών, από σούπερ μάρκετ μέχρι τράπεζες και μετρό.

Ας αρχίσω από εμπειρίες: κατά τη διάρκεια ενός χρόνου, έκανα δυσανάλογα λίγα ξερά καμάκια. Φταίει πρώτον η ντροπή και η αμηχανία να μιλήσω σε άγνωστη στην ψύχρα και δεύτερον η τάση μου να μιλάω με κοπέλες με τις οποίες έχει προηγηθεί έστω και κάποια ανταλλαγή βλεμμάτων, δηλαδή το ότι είμαι σιγουρατζής..Μετράω επίσης ως λόγο και μία κανονική σχέση που είχα στο ενδιάμεσο, όχι από καμάκι, που έδινε άλλοθι στον εαυτό μου να μην μιλάει με άγνωστες και με εφησύχαζε.

Στα λίγα σχετικά ξερά καμάκια που έκανα λοιπόν, είχα δύο «ολοκληρωμένες» επιτυχίες, με σεξ, η μία με Ρουμάνα φοιτήτρια που γνώρισα στο Carrefour και η άλλη με Ελληνίδα πωλήτρια που γνώρισα στο μετρό. Από εμφάνιση και οι δύο καλές θα έλεγα, ειδικά η Ρουμάνα (εννοείται!) Η δεύτερη αποδείχτηκε πολύ πιο δύσκολο να «ψηθεί». Ντρέπομαι που το λέω αλλά μου πήρε 2-3 μήνες, με αραιή βέβαια επικοινωνία, για να τη «ρίξω»...

Επίσης, έκατσαν και 2 φάσεις με 20χρονες, χωρίς πολλά πολλά όμως, ειδικά η μία ήθελε πολύ ξύλο. Τη μία τη γνώρισα σε στάση (λεωφορείου πονηρούληδες!) και την άλλη στον ηλεκτρικό στον Πειραιά.

Παίχτηκαν και άλλες φάσεις, αλλά αυτές είναι οι πιο χαρακτηριστικές, που μου έχουν μείνει στο μυαλό.

Θα μου πείτε, «και τι μας νοιάζει ρε φίλε με ποιες πήγες και τι έκανες;». Θα έχετε δίκιο. Αλλά τα λέω όλα αυτά γιατί θέλω να τονίσω ότι τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο αλλά ταυτόχρονα τίποτα δεν είναι εύκολο. Απαιτείται αυτοπεποίθηση, αισιοδοξία και καλή διάθεση. Από εμφάνιση καλά πάω, και σίγουρα έπαιξε κάποιο ρόλο, αλλά ούτε τρομερό χιούμορ έχω ούτε κάνω επίδειξη πλούτου (που δεν έχω!). Έφτασα από  σημείο που με έτρωγε η απελπισία από την ντροπή που ένιωθα να πλησιάσω, μέχρι εβδομάδες που είχα διαδοχικές επιτυχίες με εξόδους και «φασώματα». Πολλά σκαμπανεβάσματα.


Συνεχίζω σε άλλα post για επιμέρους θέματα που θέλω να θέσω προς συζήτηση.


 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Παρατηρώ ότι σε άλλα threads γίνεται άγριο θάψιμο των «Ελλεεινίδων» και του τουπέ που έχουν, σε αντίθεση με ξένες που είναι πιο προσιτές και ανοιχτές στο καμάκι και σε εμπειρίες. Δεν θέλω να πω ότι κάτι τέτοιο είναι εξολοκλήρου εσφαλμένο και απόλυτο, γιατί έχω παρατηρήσει και εγώ ότι συμβαίνει αρκετά συχνά αυτό, ειδικά στις νεαρές επαγγελματίες (γιατρίνες, δικηγορίνες, στελέχη, κοκ.). Αμφιταλαντεύομαι, διότι δεν μπορώ να πω ότι η σχετικά μικρή εμπειρία μου στο εξωτερικό με βοήθησε να σχηματίσω άποψη. Ήμουν και «μικρός» τότε (23 χρόνων πανάθεμά με!).. Τελευταία όμως τα βρίσκω σκούρα και φοβάμαι ότι σύντομα θα καταλήξω σε καμιά Ευρώπη ή Αμερική από την απελπισία μου..

Να τολμήσω να πω ότι κάποιο μερίδιο ευθύνης έχουμε και εμείς. Όταν περνάει μία γκόμενα την ώρα που ανεβαίνει ο άλλος στο μηχανάκι, και ο οποίος παραμένει αμίλητος βέβαια και με γουρλωμένα τα μάτια, και αφού έχει ξεκινήσει και περνάει μπροστά της με το μηχανάκι πετάει ένα «μουνάρα μου» -αυτό το είδα κάτω από το σπίτι μου- τι να πει κανείς..Θεωρείται αυτό καμάκι;;;;;

 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Σημαντικό θέμα που έχει ήδη θιγεί από κάποιον είναι αυτό του flaking. Δηλαδή όπως ονομάζουν οι αμερικανοί γκουρού του καμακιού το φαινόμενο να σου δίνει μία γκόμενα σου δίνει, ακόμα και αρκετά πρόθυμα, το τηλέφωνό της και όταν την παίρνεις αρχίζει τα μα, μου, πέθανε το χρυσόψαρό μου, με πονάει το αυτί μου, ήρθε η θεία μου από την Αμερική και γενικότερα αναβάλλει με κάθε τρόπο το ενδεχόμενο ραντεβού. Δεν είναι ανεξήγητο το φαινόμενο και μπορεί να αντιμετωπιστεί. Απαιτείται η σωστή δόση «φτυσίματος» και αξιοπρέπειας, δηλαδή να μην την πρήζεις κάθε τρεις και λίγο. Έχω όμως πικρή εμπειρία από το συγκεκριμένο πρόβλημα και θέλω να μάθω αν και πώς το αντιμετωπίζετε –όσοι τέλος πάντων κάνετε ξερά καμάκια.
 

Johnxxxx

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2007
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Μετά από τα παραπάνω, και από τη φωτο του David DeAngelo που έχω στο άβαταρ, ψυλλιαστήκατε βέβαια ότι έχω μελετήσει αρκετά την seduction community, της Αμερικής ιδιαίτερα. Παιδιά, είχα εθιστεί πολύ σε κάποια φάση, σε σημείο που να μην κάνω καμάκια, αλλά να διαβάζω βιβλία, φόρουμ, μπλογκ, κλπ. Πιστεύω ότι βοηθάνε σε κάποιο βαθμό ωστόσο, ειδικά αυτούς, που σαν και μένα, είναι αναθρεμμένοι με βάση τις κοινωνικές συμβάσεις, που κακά τα ψέματα, θεωρούν το ξερό καμάκι κάπως περιθωριακό. Εγώ το θεωρώ συναρπαστικό βέβαια, αλλά κάποιες αναστολές του παρελθόντος ακόμη να τις ξεπεράσω. Γι’ αυτό κατέφευγα και καταφεύγω σε βιβλία και φόρουμ αυτοβοήθειας. Θέλουν βέβαια μέτρο...
 

Επισκέπτης
Χαιρετώ τους συναγωνιστές!

Μετά από μακρά απουσία, που οφειλόταν και στο ότι μέχρι τον Ιούνιο δεν μπορούσα με τίποτα να μπω στο site από το σπίτι, αποφάσισα να συμμετάσχω ξανά στη συζήτηση.

Καταρχάς, πρέπει να πω ότι προσωπικές συνθήκες, όπως π.χ. οι φίλοι με τους οποίους θα μπορούσα να κάνουμε ξερά καμάκια ήταν δεσμευμένοι ή απλά αδιάφοροι, με εμπόδισαν και με εμποδίζουν από το να επιδοθώ στο nightgame..Γιατί στην Ελλάδα, αλλά έχω την εντύπωση και γενικότερα, φαίνεται κάπως ιδιόρρυθμο να βγαίνει κάποιος μόνος, χωρίς παρέα, σε μπαρ ή κλαμπ, είτε για διασκέδαση είτε για καμάκι. Δεν ξέρω αν συμφωνείτε με αυτό, θα χαρώ να ακούσω άλλη γνώμη και πώς το χειρίζεστε.

Οπότε daygame και πάλι daygame! Δηλαδή, να κάνω καμάκι εντελώς μόνος, σε χώρους καθημερινής κοινωνικής συναναστροφής στη διάρκεια των εργάσιμων ωρών, από σούπερ μάρκετ μέχρι τράπεζες και μετρό.

Ας αρχίσω από εμπειρίες: κατά τη διάρκεια ενός χρόνου, έκανα δυσανάλογα λίγα ξερά καμάκια. Φταίει πρώτον η ντροπή και η αμηχανία να μιλήσω σε άγνωστη στην ψύχρα και δεύτερον η τάση μου να μιλάω με κοπέλες με τις οποίες έχει προηγηθεί έστω και κάποια ανταλλαγή βλεμμάτων, δηλαδή το ότι είμαι σιγουρατζής..Μετράω επίσης ως λόγο και μία κανονική σχέση που είχα στο ενδιάμεσο, όχι από καμάκι, που έδινε άλλοθι στον εαυτό μου να μην μιλάει με άγνωστες και με εφησύχαζε.

Στα λίγα σχετικά ξερά καμάκια που έκανα λοιπόν, είχα δύο «ολοκληρωμένες» επιτυχίες, με σεξ, η μία με Ρουμάνα φοιτήτρια που γνώρισα στο Carrefour και η άλλη με Ελληνίδα πωλήτρια που γνώρισα στο μετρό. Από εμφάνιση και οι δύο καλές θα έλεγα, ειδικά η Ρουμάνα (εννοείται!) Η δεύτερη αποδείχτηκε πολύ πιο δύσκολο να «ψηθεί». Ντρέπομαι που το λέω αλλά μου πήρε 2-3 μήνες, με αραιή βέβαια επικοινωνία, για να τη «ρίξω»...

Επίσης, έκατσαν και 2 φάσεις με 20χρονες, χωρίς πολλά πολλά όμως, ειδικά η μία ήθελε πολύ ξύλο. Τη μία τη γνώρισα σε στάση (λεωφορείου πονηρούληδες!) και την άλλη στον ηλεκτρικό στον Πειραιά.

Παίχτηκαν και άλλες φάσεις, αλλά αυτές είναι οι πιο χαρακτηριστικές, που μου έχουν μείνει στο μυαλό.

Θα μου πείτε, «και τι μας νοιάζει ρε φίλε με ποιες πήγες και τι έκανες;». Θα έχετε δίκιο. Αλλά τα λέω όλα αυτά γιατί θέλω να τονίσω ότι τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο αλλά ταυτόχρονα τίποτα δεν είναι εύκολο. Απαιτείται αυτοπεποίθηση, αισιοδοξία και καλή διάθεση. Από εμφάνιση καλά πάω, και σίγουρα έπαιξε κάποιο ρόλο, αλλά ούτε τρομερό χιούμορ έχω ούτε κάνω επίδειξη πλούτου (που δεν έχω!). Έφτασα από  σημείο που με έτρωγε η απελπισία από την ντροπή που ένιωθα να πλησιάσω, μέχρι εβδομάδες που είχα διαδοχικές επιτυχίες με εξόδους και «φασώματα». Πολλά σκαμπανεβάσματα.


Συνεχίζω σε άλλα post για επιμέρους θέματα που θέλω να θέσω προς συζήτηση.

Συγχαρητήρια για το κουράγιο σου και την υπομονή σου.
Συνέχισε έτσι και η αυτοπεποίθησή σου θα βελτιώνεται ακόμα και χυλόπιτες να τρως. Στην πορεία θα διαπιστώσεις ότι και οι χυλόπιτες που ενδεχομένως να έφαγες σε βοήθησαν να μάθεις λίγο παραπάνω την γυναικεία ψυχολογία-άρα τίποτα χαμένο ;)
 

Επισκέπτης
Μετά από τα παραπάνω, και από τη φωτο του David DeAngelo που έχω στο άβαταρ, ψυλλιαστήκατε βέβαια ότι έχω μελετήσει αρκετά την seduction community, της Αμερικής ιδιαίτερα. Παιδιά, είχα εθιστεί πολύ σε κάποια φάση, σε σημείο που να μην κάνω καμάκια, αλλά να διαβάζω βιβλία, φόρουμ, μπλογκ, κλπ. Πιστεύω ότι βοηθάνε σε κάποιο βαθμό ωστόσο, ειδικά αυτούς, που σαν και μένα, είναι αναθρεμμένοι με βάση τις κοινωνικές συμβάσεις, που κακά τα ψέματα, θεωρούν το ξερό καμάκι κάπως περιθωριακό. Εγώ το θεωρώ συναρπαστικό βέβαια, αλλά κάποιες αναστολές του παρελθόντος ακόμη να τις ξεπεράσω. Γι’ αυτό κατέφευγα και καταφεύγω σε βιβλία και φόρουμ αυτοβοήθειας. Θέλουν βέβαια μέτρο...

Ωραίες επιλογές, αλλά ο Mystery είναι η κορυφή παρόλο που το έχει εμπορικοποιήσει πολύ
keep going  ;)
 

Επισκέπτης
Να τολμήσω να πω ότι κάποιο μερίδιο ευθύνης έχουμε και εμείς. Όταν περνάει μία γκόμενα την ώρα που ανεβαίνει ο άλλος στο μηχανάκι, και ο οποίος παραμένει αμίλητος βέβαια και με γουρλωμένα τα μάτια, και αφού έχει ξεκινήσει και περνάει μπροστά της με το μηχανάκι πετάει ένα «μουνάρα μου» -αυτό το είδα κάτω από το σπίτι μου- τι να πει κανείς..Θεωρείται αυτό καμάκι;;;;;

Αυτό το είπα και εγώ κάποτε εν βρασμώ ψυχής σε κεντρικό σημείο του κολωνακίου πάνω στο μηχανάκι σε μια στροφή,  :2funny: :2funny: :2funny: Δεν μπορούσα να σκεφτώ τι άλλο θα της έλεγα, το σώμα της φώναζε θέλω sex εγώ από την άλλη έπρεπε να της πω κάτι μέχρι να πάρω κλίση για τη στροφή.
Κάτι γριές να δεις που γύρισαν και έκαναν το σταυρό τους  :2funny: :2funny: :2funny:

Όχι δεν θεωρείται καμάκι το συγκεκριμένο - αλλά επιφώνημα ανάγκης  :2funny: :2funny:
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Μετά από τα παραπάνω, και από τη φωτο του David DeAngelo που έχω στο άβαταρ, ψυλλιαστήκατε βέβαια ότι έχω μελετήσει αρκετά την seduction community, της Αμερικής ιδιαίτερα. Παιδιά, είχα εθιστεί πολύ σε κάποια φάση, σε σημείο που να μην κάνω καμάκια, αλλά να διαβάζω βιβλία, φόρουμ, μπλογκ, κλπ. Πιστεύω ότι βοηθάνε σε κάποιο βαθμό ωστόσο, ειδικά αυτούς, που σαν και μένα, είναι αναθρεμμένοι με βάση τις κοινωνικές συμβάσεις, που κακά τα ψέματα, θεωρούν το ξερό καμάκι κάπως περιθωριακό. Εγώ το θεωρώ συναρπαστικό βέβαια, αλλά κάποιες αναστολές του παρελθόντος ακόμη να τις ξεπεράσω. Γι’ αυτό κατέφευγα και καταφεύγω σε βιβλία και φόρουμ αυτοβοήθειας. Θέλουν βέβαια μέτρο...

Δεν περνάς και από το thread για τις Ελεεινίδες να τα πεις αυτά; Γιατί υπάρχει κάποιος εκεί που μας τα έχει πρήξει για το πόσο εύκολο είναι το καμάκι στις Αμερικανίδες επειδή αυτός και ένας φίλος του μίλησαν σε 2 ένα βράδυ σε ένα μπαρ εδώ στην Αθήνα.

Εμ, αν ήταν τόσο εύκολο οι άλλοι θα είχαν αναγάγει το καμάκι σε επιστήμη;
(λαμβάνοντας υπόψη βέβαια και την εμπορευματικοποίηση των Αμερικάνων αλλά και την μόδα των self-help κλπ)
 

Επισκέπτης
Δεν περνάς και από το thread για τις Ελεεινίδες να τα πεις αυτά; Γιατί υπάρχει κάποιος εκεί που μας τα έχει πρήξει για το πόσο εύκολο είναι το καμάκι στις Αμερικανίδες επειδή αυτός και ένας φίλος του μίλησαν σε 2 ένα βράδυ σε ένα μπαρ εδώ στην Αθήνα.

Εμ, αν ήταν τόσο εύκολο οι άλλοι θα είχαν αναγάγει το καμάκι σε επιστήμη;
(λαμβάνοντας υπόψη βέβαια και την εμπορευματικοποίηση των Αμερικάνων αλλά και την μόδα των self-help κλπ)

Τους τα έχω αναφέρει και εγώ Voltaire αυτά σε προηγούμενες σελίδες του συγκεκριμένου τόπικ αλλά δεν λένε να το καταλάβουν
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Ναι το ξέρω.

Δυστυχώς με την παλαιότητα στο ανθρώπινο είδος και ιδιαίτερα στο ανδρικό φύλο επέρχεται και η αρτηριοσκλήρωση. Για να μην πω και για τις άλλες χειρότερες ανικανότητες.

(Και δεν είμαι κανένας πιτσιρικάς, ε; )
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom