Νέα

Τέχνη του φλέρτ... & «Ξερά Καμάκια»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 173K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Γιατί οι περισσότεροι άνδρες δεν φλερτάρουν;

  • Φοβούνται την απόρριψη

    Ψήφοι: 30 34,9%
  • Ντρέπονται και δεν ξέρουν τι να πουν

    Ψήφοι: 32 37,2%
  • Υπάρχει η λογική: " μέσω γνωστών θα βρω μια κοπέλα"

    Ψήφοι: 14 16,3%
  • Οι γυναίκες φοβούνται όσους φλερτάρουν

    Ψήφοι: 8 9,3%
  • Οι άντρες δεν ξέρουν να φλερτάρουν

    Ψήφοι: 15 17,4%
  • Συνήθως οι γυναίκες είναι αρνητικές στο φλερτ

    Ψήφοι: 33 38,4%
  • Μπορούν να φλερτάρουν μόνο οι πολύ όμορφοι άντρες.

    Ψήφοι: 4 4,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    86

Επισκέπτης
Ιγραφει το τηλεφωνο του και οταν φυγαμε περασε διπλα απο το τραπεζι και το εδωσε στη μια κοπελα. Ε, λοιπον παιδια , του εκατσε. Μα το θεο.Πως το κανουν και εγω δεν  μπορω! 

To έμβλημα των Άγγλων SAS (αντέγραψαν Έλληνες).
SasclothBadge.jpg

WHO DARES WINS=Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ
 

Επισκέπτης
Το ότι ξαφνικά όρμησες να κτυπήσεις έναν άγνωστο επειδή μίλαγε στη γκόμενά σου σε ένα μπαρ δείχνει μία απίστευτη ωριμότητα.

Μας γεμίζει θλίψη που βρισκόμαστε σε χώρα με μεγάλο αριθμός ανδρών λιγότερο εξελιγμένων από τον άνθρωπο του Νεάντερταλ ...
 

Ryu

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Νοε 2006
Μηνύματα
2.017
Κριτικές
9
Like
13
Πόντοι
2.007
Όταν "ρίξεις" την τελείως άγνωστη που δεν σου έχει συστήσει κανείς, νοιώθεις πολύ πιο μάγκας και με πολύ περισσότερα κιλά αρχίδια από το να φας τη συγχωριανή της αρραβωνιαστικιάς του συμφοιτητού που έφεραν να σου γνωρίσουν σε "μπαράκι".

Ενδιαφερουσα αποψη για το πως μπορει να νοιωσει (ή να γινει στην φαντασια του) καποιος αρχιδαρας απο τι μια στιγμη στην αλλη. Τεσπα.

Σχετικα με το θεμα που ανοιξε ο Χαρτινος, η προσωπικη μου γνωμη/τακτικη ειναι να μην προσπαθω να ξεγελασω αυτη που φλερταρω ουτε να περνω καμια υποκριτικη γλυκα, με μερικες ρομαντικες φρασεις του κωλου. Οι Γυναικες (αυτες που εγω εχω τουλαχιστον εχω στο μυαλο μου) δεν θελουν να τους ζητιανευουμε τον ερωτα τους.

 

Επισκέπτης
ειμαι απολυτα σιγουρος οτι  δεν εδωσε το παραμικρο δικαιωμα γιατι ηταν και μια φιλη μου διπλα στην κοπελα μου εκεινη την ωρα, oneofus το επιχιρημα σου ειναι ακυρο γιατι σημερα κανεις δεν γυρναει το βλεμα του να κοιταξει αν ο διπλανος του κινδυνευει και να βοηθησει

Είναι λίγο ακραία η θέση σου ότι τον πλάκωσες επειδή απλώς μιλούσε στη γκόμενά σου. Η αντίδρασή σου θεωρώ ότι είναι πρωτόγονη με τα δεδομένα του 1800, όχι με τα σημερινά εφόσον ο τύπος απλώς της μιλούσε επαναλαμβάνω (χειρονομίες κ.α. πάνε την κατάσταση αλλού).

Από την άλλη η αντίδραση που αναφέρεις, να τον χτυπήσεις δηλ. θεωρώ ότι δεν είναι σπάνια στην Ελλάδα. Ενισχύει αυτό που έγραψα κι αλλού ότι θέλει κότσια το καμάκι και ενδεχομένως να απαιτεί και γνώσεις πολεμικών τεχνών , πυγμαχίας κτλ.
Προσωπικά αν με χτύπαγε κάποιος πρώτος, χωρίς να τον έχω χτυπήσει, δεν θα τον άφηνα χωρίς να του προκαλέσω μερικά κατάγματα. Θεωρώ λάθος το να χτυπά κανείς πρώτος. Αν ο άλλος δεν έχει γνώσεις μποξ ή δεν έχει μαύρη ζώνη στο καράτε ή κάτι τέτοιο, το πιθανότερο είναι να μπορέσω να τον ξαπλώσω. Σε περίπτωση που έπεφτα σε κάποιον ισχυρότερο εμού και με ξάπλωνε αυτός, τότε θα έπρεπε να με σκοτώσει.Αν δεν το έκανε θα πήγαινα στο αμάξι μου το οποίο συνήθως το έχω κοντά και μετά θα αναλάμβαναν τα σίδερα, οπότε θα έτρωγα 10-15 χρόνια φυλακή, αλλά αυτός θα πήγαινε σίγουρα στον τάφο.

Θεωρώ βλακώδες το να ξεκινά κανείς συμπλοκές χωρίς να υπάρχει λόγος. Μια γκόμενα που της την πέφτουν μπορεί να απωθήσει τον οποιοδήποτε της λέει μαλακίες. Δεν χρειάζεται να πέφτει ξύλο και να ξεκινούν ιστορίες μη προβλέψιμες  για τέτοιους αστείους λόγους.
 

Επισκέπτης
Σχετικα με το θεμα που ανοιξε ο Χαρτινος, η προσωπικη μου γνωμη/τακτικη ειναι να μην προσπαθω να ξεγελασω αυτη που φλερταρω ουτε να περνω καμια υποκριτικη γλυκα, με μερικες ρομαντικες φρασεις του κωλου. Οι Γυναικες (αυτες που εγω εχω τουλαχιστον εχω στο μυαλο μου) δεν θελουν να τους ζητιανευουμε τον ερωτα τους.

Κι εγώ όταν αναφέρομαι σε καμάκι σε καμία περίπτωση δεν αναφέρομαι σε χυδαιότητες, παρακάλια, ικεσίες ή μακροχρόνια ενόχληση προς την άλλη. Τη βλέπεις, σε βλέπει (αυτό έχει μεγάλη σημασία) πλησιάζεις και ζητάς τηλέφωνο, ρωτώντας ταυτόχρονα αν θέλει να σε συναντήσει κάποια στιγμή.

Αν ενδιαφερθεί λέει ναι και έρχεται να πιει μαζί σου ένα καφέ για μισή ώρα, κάπου εύκολα και για τους δύο, ώρα με κόσμο , σε πολυσύχναστο μέρος κτλ.

Και ο Ross Jefries στο άλλο θέμα που είχα βάλει με τις σημειώσεις από το φροντιστήριο του για καμάκι , αυτό ακριβώς πρότεινε.

Το ότι οι γυναίκες δεν θέλουν να ζητιανεύουν τον έρωτά τους είναι αλήθεια που ισχύει παντού και πάντοτε.Και στο καμάκι, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί το ταιριάζεις μόνο με το καμάκι. Μπορεί κάποιος να ζαλίζει τον έρωτα γκόμενας που του έκαναν προξενιό φίλοι του σε μεζεδοπωλείο στου ... Ψυρρή (πολιτικά ορθός τρόπος σε κύκλους φοιτητών).
 

Επισκέπτης
Ο φίλος εδώ λέει δύο μεγάλες αλήθειες με τις οποίες θα συμφωνήσουν όσοι έχουν ασχοληθεί με το καμάκι.ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ.


1) αν δεν μου δώσει τον αριθμό της και πάρει μόνο τον δικό μου είναι σίγουρα χαμένη υπόθεση.

2) Από την άλλη είμαι σίγουρος ότι αυτή που θα μου δώσει τον αριθμό της με καραγουστάρει.
 

Xartinos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2006
Μηνύματα
456
Like
1
Πόντοι
1
Στο 1) συμφωνώ
Στο 2) όχι πάντα

Παρ'όλα αυτά lakis33 συμφωνό απόλυτα μαζί σου.
Επίσης είχε πολύ γέλιο η αντίδραση της γκόμενας με την SLK.
Τα λεφτά δεν φέρνουν και ψυχική ηρεμία,ποιός ξέρει τι προβλήματα είχε
και φώναζε σαν υστερική.
Τέτοιες περιπτώσεις μου έχουν τύχει και μένα και πλέον τις αντιμετωπίζω με ένα όμορφο χαμόγελο στα χείλη.
Και αυτό γιατί αν είσαι ξερό καμάκι πρέπει να διαθέτεις δύο πολύ δυνατά όπλα "Ευγένεια" και "Χαμόγελο" ,σε κάθε περίσταση.
 

Max Cady

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Απρ 2007
Μηνύματα
1.052
Κριτικές
17
Like
11
Πόντοι
2.178
Μου έχει τύχει να πάω σε πολύ γνωστό μεγάλο club συνοδευόμενος και με παρέα για φαγητό... ενώ ταυτόχρονα έπαιζα με τα μάτια με άλλη γκόμενα διπλανού τραπεζιού (την οποία και πήρα αργότερα στην τουαλέτα) και ταυτόχρονα έκανα και τις βόλτες μου για να ξεμουδιάσω και φυσικά να φλερτάρω στην άλλη μεριά του μαγαζιού (τελικά καμάκωσα κι άλλη γκόμενα και γαμηθήκαμε μέσα στο αμάξι μου στο πάρκινγκ λίγο πριν φύγουμε) ενώ στον γυρισμό η αρχική γκόμενα που πήγαμε στο μαγαζί μ' ευχαριστούσε για το πόσο ωραία πέρασε και με καλούσε από το σπίτι της για ένα ακόμα ποτό... (φυσικά πήγα και την κέρασα χύσι) !!!

Ναι αλλα πως τους την επεσες?
Εκανες επιδειξη των διδακτορικων σου στην πυρηνικη ιατρικη?
Τους εκανες και παρουσιαση?
Για τις δημοσιευσεις σου σε επιστημονικα περιοδικα εξηγησες?
Σου εδωσαν αξια οι μετα phd σου ερευνες στη τυφλωση που προκαλει η ενδοπαλαμικη-πεοπαλινδρομηση?
Ειπες για τα λεφτα σου? Για τις επιχειρησεις του μπαμπα?
Τις κερασες?
Τους εδειξες το καμπριο σου και τα ακριβα σου ρουχα?

Και τελος: εισαι παιδαρας?
Γκαμπριελ Μπατιστουτα και βαλε?

Για αν δεν τηρεις τις παραπανω προδιαγραφες, θα μου επιτρεψεις να εχω και εγω τις επιφυλαξεις μου, οπως και το ΔΙΔΥΜΟ, που του αρεσουν οι Ελληνικες παροιμιες και ειδικα:"οσα δεν πιανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια"!

Αληθεια ισχυει οτι ο Κωστανταρας στα γεραματα του εντρυφησε στις χαρες του "πισωγλεντιου"?
 

Max Cady

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Απρ 2007
Μηνύματα
1.052
Κριτικές
17
Like
11
Πόντοι
2.178
Και κτι τελευταιο?
Τους γαμησες το μυαλο και σε ποιες στασεις?
Κουλουρι σου εδωσε το μυαλο?
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
...Σε περίπτωση που έπεφτα σε κάποιον ισχυρότερο εμού και με ξάπλωνε αυτός, τότε θα έπρεπε να με σκοτώσει.Αν δεν το έκανε θα πήγαινα στο αμάξι μου το οποίο συνήθως το έχω κοντά και μετά θα αναλάμβαναν τα σίδερα, οπότε θα έτρωγα 10-15 χρόνια φυλακή, αλλά αυτός θα πήγαινε σίγουρα στον τάφο...
Συγνώμη Λάκη αλλά είμαι σίγουρος πως μετά θα μετάνιωνες...και κάθε μέρα που θα πέρναγε θα το μετάνιωνες όλο και ποιό πολύ....το να σκοτώσεις άνθρωπο επειδή σου έριξε μια μπουνιά και σε ξάπλωσε είναι λίγο ακραίο...και απορώ που λές πως θα πρέπει να σε σκοτώσει για να μην τον σκοτώσεις εσύ...πολύ ακραία αυτά ρε φίλε....πώς ρισκάρετε και πώς αφαιρείτε έτσι απλά ζωές?Δεν λέω πως το έχεις κάνει αλλά για να το λές θα το κάνεις αν τύχει....εγώ προσωπικά προτιμώ να τις ''φάω'' παρά να σκοτώσω άνθρωπο....γνώμη μου πάντα.....
 

Επισκέπτης
Συγνώμη Λάκη αλλά είμαι σίγουρος πως μετά θα μετάνιωνες...και κάθε μέρα που θα πέρναγε θα το μετάνιωνες όλο και ποιό πολύ....το να σκοτώσεις άνθρωπο επειδή σου έριξε μια μπουνιά και σε ξάπλωσε είναι λίγο ακραίο...και απορώ που λές πως θα πρέπει να σε σκοτώσει για να μην τον σκοτώσεις εσύ...πολύ ακραία αυτά ρε φίλε....πώς ρισκάρετε και πώς αφαιρείτε έτσι απλά ζωές?Δεν λέω πως το έχεις κάνει αλλά για να το λές θα το κάνεις αν τύχει....εγώ προσωπικά προτιμώ να τις ''φάω'' παρά να σκοτώσω άνθρωπο....γνώμη μου πάντα.....

στο ιντερνετ δεν σκοτωσες ποτε κανενα ? :P :P :P

πλακα κανεις φιλε μου ? ειναι δυνατον να πιστευεις ετσι ευκολα ολα οσα λεγονται εδω μεσα κ ειδικα απο συγκεκριμενα ατομα ?
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
στο ιντερνετ δεν σκοτωσες ποτε κανενα ? :P :P :P

πλακα κανεις φιλε μου ? ειναι δυνατον να πιστευεις ετσι ευκολα ολα οσα λεγονται εδω μεσα κ ειδικα απο συγκεκριμενα ατομα ?
Δεν μπαίνω στην διαδικασία να κάθομαι και να σκέφτομαι αν ο καθένας που είναι εδώ λέει ψέμματα και βγάζει απλά την μαγκιά του....και ούτε φυσικά να παρακολουθώ συγκεκριμένα άτομα τί λένε και τί γράφουν....έχω άλλα πράγματα να σκεφτώ και να κάνω....
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.901
Like
15
Πόντοι
66
Για να είναι πληρέστερη η ενημέρωση των αναγνωστών μας καλό θα ήταν να μας περιέγραφες και τι είδους άνδρες είχες στη ζωή σου με το μη καμάκι.

Εγώ από τα 22 και μετά όσες γυναίκες είχα τις έβγαλα με καμάκι. Πριν έτρωγα κυρίως από παρέες.Το οποίο μεταφράζεται και ως εξής ...

Από τα 22 και μετά δεν ξαναέφαγα μπάζα! Καμάκι έκανα μόνο σε γυναίκες που μου άρεσαν και μάλιστα πολύ. Κάτι που δεν ίσχυε για όσες μου γνώριζαν σε παρέες ...

εγω ειχα μακροχρονιες σχεσεις κ ηταν φοιτητες, παντως δεν γνωρισα κανενα πρωην μεσω φιλων... οι ιδιοι ηρθαν κ μου μιλησαν κ μου ξαναμιλησαν ωσπου γνωριστηκαμε :P ... πραγμα που δεν λεει κ πολλα γιατι στο χωρο του πανεπιστημιου ειναι παρα πολυ απλο να γνωρισεις οποιον/οποια θελεις κ μονος/η σου, δεν χρειαζεται να ξερεις την παρεα του/της.
βασικα πρεπει να προσδιορισετε τι εννοειτε καμακι.. δεν ειναι ασχημο να σου εκφρασει καποιος οτι του αρεσεις κλπ... καθε αλλο... αυτο το την πεφτω σ οτι κυκλοφορει με διαφορες ατακες μου φαινεται σαχλο εμενα... του τυπου περπαταω στο δρομο κ ακουω σχολια που λογικα θα τ ακουει κ οποιο θηλυκο περναει.. δλδ αυτοι που τα κανουν με τη  δικη μου λογικη τα κανουν σε 897679579 γκομενες κ οτι κ οποια κατσει.
παντως το τελευταιο "καμακι" που μου εκανε καποιος ηταν χθες στο δρομο.. μου ειπε να παμε για καφε ετσι στο ασχετο... χαμογελασα κ απομακρυνθηκα... δεν τον εβρισα οπως διαβασα πως κανουν αλλες... μηπως επειδη δεν εχω εςελκει? :2funny:
 

Επισκέπτης
ρε συ μπαιτ...εσυ θα γραφεις μονο στο θρεντ για χοτ γκομενες...μην φερνεις παραδειγματα του εαυτου σου που εισαι ΧΧΧ-ΗΟΤ γκομενα...φυσικο ειναι να εχεις κατακτησεις...:) :) :)
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.901
Like
15
Πόντοι
66
οχιιιιιι χοτ γκομενα κατα πως περιγραφει το θρεντ δεν ειμαι κ δεν θελω να ειμαι :P :P :P
δλδ απ οσο καταλαβα... γιατι καθε φορα που το διαβαζω αλλα καταλαβαινω :2funny:


podolagnos... πηγα λιγες μερες... κ απο αυριο μεθαυριο θα με χασετε τελειως... :P :P :P
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
podolagnos... πηγα λιγες μερες... κ απο αυριο μεθαυριο θα με χασετε τελειως... :P :P :P
Τελείως???Και εγώ ετοιμάζομαι σε καμιά 20αριά μέρες....πήγα και τώρα 10 μερούλες αλλά σε χαλαρή κατάσταση...τα καλά σε καμιά 20αριά μερούλες.....
 

Επισκέπτης
Συγνώμη Λάκη αλλά είμαι σίγουρος πως μετά θα μετάνιωνες...και κάθε μέρα που θα πέρναγε θα το μετάνιωνες όλο και ποιό πολύ....το να σκοτώσεις άνθρωπο επειδή σου έριξε μια μπουνιά και σε ξάπλωσε είναι λίγο ακραίο...και απορώ που λές πως θα πρέπει να σε σκοτώσει για να μην τον σκοτώσεις εσύ...πολύ ακραία αυτά ρε φίλε....πώς ρισκάρετε και πώς αφαιρείτε έτσι απλά ζωές?Δεν λέω πως το έχεις κάνει αλλά για να το λές θα το κάνεις αν τύχει....εγώ προσωπικά προτιμώ να τις ''φάω'' παρά να σκοτώσω άνθρωπο....γνώμη μου πάντα.....

Καταρχήν είπα ότι θεωρώ απίθανο πλέον στην ηλικία που είμαι να μπλέξω σε καυγά άσχημο. Πιο απίθανο από το να πέσει το σπίτι μου να με πλακώσει ή να τσακιστεί το αεροπλάνο με το οποίο θα φύγω!
Έπειτα είπα ότι εγώ πλέον με τίποτε δεν θα ξεκινούσα καυγά πρώτος. Ποτέ δεν θα χτύπαγα άλλον πρώτος.
Αναφέρομαι δηλ. σε περίπτωση εξαιρετικά απίθανη να συμβεί. Αν τύχει όμως περίπτωση να μην μπορέσω να την κοπανήσω πριν ξεκινήσει ο καυγάς και μου την πέσει κάποιος και αρχίσει να με χτυπάει, χωρίς να τον χτυπήσω πρώτος και δεν καταφέρω να τον ξαπλώσω με τα χέρια , ε τότε ναι , σίγουρα ο ένας από τους δυό μας θα πάει στο τάφο. Αν δεν στείλει εμένα και προλάβω να πάω στο αμάξι μου, τότε θα τον στείλω εγώ.

Δηλαδή το βρίσκεις λογικό να έρθει κάποιος να σε χτυπήσει χωρίς λόγο;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom